Results 1 to 23 of 23

Thread: Uticaj profesije na vezu

  1. #1
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default Uticaj profesije na vezu

    Da li profesija partnera moze da utice na vezu, i koliko? Sta je podnosljivo do krajnje granice, a sta prelazi i to?
    Recimo, ja ne bih mogla da podnesem da mi je partner politicar - uzas...



    Hvala Lepo

  2. #2
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,499
    Thanks Thanks Given 
    1,641
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Prije bi napisao uticaj para na vezu? sto se tice toga,stvar je izbora i ukusa.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,564
    Thanks Thanks Given 
    1,967
    Thanks Thanks Received 
    2,578
    Thanked in
    1,104 Posts

    Default

    Moze da utice to koliko vremena mi oduzima profesija, ja ne bi trpio da mi zena/djevojka nema vremena za mene, a i za sebe zbog posla.


    Hvala ljepa.

    Sent from my Lenovo A760 using Tapatalk 2
    Last edited by zvoncica; 23-12-13 at 00:35. Reason: brisanje off-a
    Tu es mon héro!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Moze da utice to koliko vremena mi oduzima profesija, ja ne bi trpio da mi zena/djevojka nema vremena za mene, a i za sebe zbog posla.

    Sent from my Lenovo A760 using Tapatalk 2
    znaci ipak ima i to svoje... cinilo se po komentarima na vise tema ovdje, da je fazon reci sve moze i mora da se "trpi", a u sustini te "nijanse" nisu bas podnosljive za sve. Ja spomenuh politicare/ profesiju jer su mi bezlicni, aseksualni, beskarakterni ..tja...vi oko radnog vremena, ali ok, ima smisla..
    Hvala Lepo

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    A sexualan ti je tip koji ti prepusti sve finansije i svu imovinu i koji ti po vas dan kuva 5-6 krsta kafica..?
    Prave odlike pastuvcine jedne haha..


  6. #6
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Dobro ako se Vama dopadaju politicari meni ne smeta.. ali sto Vama smeta to sto ste naveli i zapamtili (9) to je vec ....misterija
    Hvala Lepo

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ukratko, ne može da utiče sve dok partneri imaju privatnog vremena jedno za drugo.
    Udugo, moglo bi da se otegne o argumentima za i protiv u nedogled i opet bi se došlo na ovo kratko.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #8
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    pokusavam da vas pravilno razumijem...
    prvo, da ljudi nemaju dovoljno priv. vremena, ne bi ni mogli da budu u vezi...vjerovatno im kao paru koliko toliko tog vremena dovoljno cim su u vezi...valjda...
    drugo, znam u pg neke parove koji funkcion7su kad te vidim-vidim, jer su odani putovanjima po briselu, tam vam eu seminarima i tako to, jer politicki moraju... i oni imaju vremena da se zovu-veza, brak itd...
    ...neko ne podnosi ni 7 dana razdvojenosti, nekome je to pitanje mnogo elasticnijeg shvatanja....
    obzirom da ja na vezu gledam da je osnova komunikacija, zanimljivost partnera, individualnost ...neku dosadu imati 24 sata pored sebe - ako je vec prica vremena u vezi... tek tu je pitanje koliko bi se ta gnjavaza dugo zvala vezom...
    Hvala Lepo

  9. #9
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ne moze ovizionizi bez Maje, ne pa ne
    OT, zanimljiva tema... Meni je, recimo, jednom prilikom za jednu (moju potencijalnu) profesiju receno onako od srca - Nije za zenu, oce zena i da se uda.Znam x zena koje potvrdjuju to, ajd recimo, pravilo.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    dokle god nije umorna za sex, i ima vremena za gym da uteze guzice neka cini sto oce
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Objasnio.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    pa dobro..ako je umorna u vezi onda je nesto drugo problem... ako ne drzi do sebe onda i tu moze biti neki problem... a vitamin b12 ukoliko je kakva slabost bila u pitanju..gripa i tako to...
    zamislite gospodju sparco koja svaki dan slusa svog supruga kad se vrati iz ronjenja..."jao kakvu sam ribu-ribe danas vidio".. ajd opis koralJa bi lakse poslusala...
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 20-12-13 at 11:00.

  13. #13
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Evo i mene da bacim dvije
    Ne bih komentarisala razne profesije, nemam predrasuda sa kime bih mogla sa kime ne bih, jer milion puta se u zivotu pokazalo da te potrefi bas ono z sta kazes "ne bi ja".
    Htjela sam samo reci da se ja i moj partner bavimo istim poslom, ponekad mi to bas odgovara a opet poenkad ne. Kad imam slobodnog vremena, ponekad mu moram pomoci, a ja bi radije strknula nedje na kafu
    Uglavnom imam vise slobodnog vremena od njega, koristim ga maksimalno, kako samo za sebe, tako da u tom vremenu oboma ugodim.
    Zakljucak svega je, nema pravila dok te ne strefi neka situacija.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    sta znam.. uz profesiju uvijek ide neka tipicna karakterna osobin.. ti utisci se grade vremenom.. znajuci kakvi profili najdosadnijih monotematskih likova i poltrona su po "folderu" usli u politiku, od skole pa nadalje...ufff.. znaci to je stav. inace bavljenje istom 9rofesijom ili slicnom, to je po mom vidjenju mnogo stabilnije i zanimljivije... slicna interesovanja, hobi, profesija... super
    Hvala Lepo

  15. #15
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Dobro ako se Vama dopadaju politicari meni ne smeta.. ali sto Vama smeta to sto ste naveli i zapamtili (9) to je vec ....misterija
    Hvala Lepo
    Majo, fino vidim, muvao te neki politicar.Suprotna opcija?

  16. #16
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li veza moze da utice na profesiju? :-D

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Veza između ličnosti i profesije postoji, jer što god radimo utiče na nas, baš kao što u ono šta radimo unosimo sebe. Pošto je ljubav ličnosna stvar, ipak je ličnost ključna, pa tako ma koji posao obavljali dajemo mu svoj lični pečat.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Da li profesija partnera moze da utice na vezu, i koliko? Sta je podnosljivo do krajnje granice, a sta prelazi i to?
    Naravno da moze u zavisnosti od profesije koliko partner ima uopste vremena za nas.
    Ja sam oduvjek imao neku svoju teoriju o takvim vezama kad jedan od partnera ima "previse profesionalnih obaveza".

    Kao i uvjek osjeticete ironiju u mom glasu, odma na pocetku da recem - ne vicem na bilo koga i smanjicu CAPS LOCK na minimum kako nebi opet doslo do bespotrebne rasprave jelte.
    Ona glasi ovako:

    U pocetku je nekako Ok, znas u sta se upustas i sa kim, znas cime ti se partner bavi od starta i nekako udjes svjesno u cijelu tu pricu pripremljen, zato kazem u pocetku je OK.
    Vremenom nastaje ta neka losa strana...i pocinjete sve vise i vise da se osjecate usamljeno pa se samim tim javlja dodatna nervoza, depresija, jednolicnost...U zavisnosti od partnera i paranoja kod nekog ko je vise sklon ljubomori pa mozak pocne da preskace i pocne da umislja raznorazne scenarije...Pa onda jos vise usamljenosti. Nakon par godina izgorite i svatite kako uopste niste bili PRIPREMLJENI na sve to kao sto ste mislili. U bezizlaznoj ste situaciji i bas se bezveze osjecate duzi period i kako ste imali vremena na pretek za ispijanje tona kafe sa raznoraznim drugovima/drugaricama pocnu da vam kroz njihove price padaju mnoge stvari napamet jer vam je prosto presralo da sjedite doma i cekate ljepotana/ljepoticu da dodje doma. Pocnete da trazite raznorazne hobije kako bi se bar malo oraspolozili ili kako bi jednostavno izbjegli tu jednolicnost svakodnevnice pa recimo cujete od druga/drugarice za cas sambe, rumbe, raznik k...raca palaca, fitnesa i ostalog, nebitno cega, kako je tamo wooooow i recete sebi zasto da ne, pocnete da idete tamo a onda dolazi najzanimljivija stvar na svijet. Pocne da se vrce stari zaboravljeni elan mladosti u sebi, svakodnevno vas neko obavija paznjom, pocnete odjednom sa mnogo vise ljudi da komunicirate, kazu vam kako super izgledate i vama sve to vise i vise prija...Ovaj zlosrecni/a muz/zena polako pocne da isparava iz vas jer je/ga skoro nikad nema doma, vazda je na nekakva sluzbena putovanja ili spasava svijet od al kaide `ebem li ga cime se bavi i na kraju obavezno dodje do sudara titana... Znate ono kad vam se u pogresnom trenutku na pogresno vrijeme u pogresno mjesto poklope neke kockice i prorade plodni dani iliti tostestoroni i BUC...Posle `ebanja nema kajanja...Ostalo znate i sami, pitanje je dana kad ce doci do pucanja te veze/braka sto veli ona stara dobra "sad je kasno za novi pocetak, prekasno siii, prekasno siiii u moooj zivott dosla" , ili ce "ozaloscena strana" ipak svatit da se kajala i trazit oprostaj a ostecena strana ce svatit da je ustvari krivica OBOSTRANA itekako...I sve to zbog `ebene PROFESIJE .

    Zato dobri moji uvjek imajte vremena za svoju partnerku/partnera inace bjeshte noge posra vas gozica, ode dodjavola kvragu sve u pizdu materinu .

  19. #19
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A kad vec pricamo o profesijama, da li mislite da velika razlika u profesijama, npr on konobar,taksista,ona profesorica, doktorica ili on doktor on frizerka mogu funkcionisati.Iskustva?

  20. #20
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Meni ovo o cemu NIKO prica nema veze sa profesijom nego sa zreloscu doticnog ili doticne, a na kraju se spocitava profesiji... Mislim ja sam zakljucila da sam dobro izvijecala sto ne pijem kafu vise

  21. #21
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,425
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Što neko već pomenu, važnija je ličnost od profesije. Nije za svakoga bavljenje politikom. Po potrebi mijenjati debljinu obraza, čvrstinu kičme ili stavove ne može svako, a neko ne može sa ljudima koji to mogu. Uhvatih se za Majin primjer, jer konkretno pomenu političare.

    Na primjer, siguran sam da naglašeno religiozni ljudi (čime god da se bave) ne bi mogli živjet sa doktorima koji obavljaju abortus. Kad razmislim, sami izbor profesije može da bude rezultat načina odgoja. Nisam siguran da patrijarhalno vaspitan muškarac može podnijeti da ne bude glavni u kući (bez obzira na profesiju), neki ne mogu podnijet da im žene uopšte imaju profesiju, a neki ne mogu podnijet da im žena više zarađuje od njih. Ne, profesija nema veze sa kompatibilnošću ljudi u vezi.

    Što se tiče vremena koje provodimo sa nekim, i to može da bude stvar dogovora. Kombinacija nekog pilota i doktorice, recimo, nema šansi da funkcioniše na principu od 8-4 smo na poslu, poslije toga smo zajedno. Različiti ljudi imaju različite potrebe.

    Kako god da se okrene, isto kao što ne živimo da bismo jeli, nego jedemo da bismo živjeli, tako i ne živimo da bismo radili, nego radimo da bismo živjeli. Ipak, ne potcjenjujem ljude koji se jesu posvetili svojoj karijeri, a ima ih i na ovom forumu. Neka svako radi ono što ga ispunjava: bilo posao, bilo druženje sa partnerom. Može i oboje, ko uspije da uskladi. Ovo ispunjavanje partnerom može da se shvati i kao žensko ispunjavanje muškim partnerom, ali to mi nije bila namjera, aluzija je slučajna i nadam se da je niko neće primijetiti.

    EDIT: Zaboravih da kažem da ljudi, uglavnom, rade poslove koje uopšte ne vole ili uopšte nisu u skladu sa njihovom prirodom. Tim prije je ličnost važnija. Unaprijed se izvinjavam ako se tema odnosila samo na elitni dio ljudskog roda koji je bio dovoljno jak i sposoban da postigne da se bavi profesijom koju voli i da bude uspješan u njoj. Nije svako ono što radi - nekad je mnogo manje, a nekad mnogo više od toga.
    Last edited by NHM; 25-12-13 at 09:42.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #22
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by sparklica View Post
    A kad vec pricamo o profesijama, da li mislite da velika razlika u profesijama, npr on konobar,taksista,ona profesorica, doktorica ili on doktor on frizerka mogu funkcionisati.Iskustva?
    Ispocetka ne smeta ali vremenom pocne da smeta, jer neko zeli osobu koja je spram njega ili bolja od njega. A i iz iskustva ljudi koji su mi bliski, vidjela sam da kad je djevojka skolovanija od momka, to puca jer se on osjeca manje vrijednim, drustvo ga provocira, pa nastaje frka. Kod nekih parova nema problema, to im nije bitno. Meni je bitno da je momak, sa kojim sam u vezi, sposoban, zeli da radi. A da li ima fakultet ili ne, to nije toliko bitno. Ali naravno, cijenim kad neko ima zavrsen fax, iako je danas lakse dobiti diplomu nego ranije po starom sistemu, neko je odlucio da 4-5 god svog zivota odvoji baveci se ucenjem, kakvo god to bilo, a nije kuci sjedio. Makao se s mrtve tacke.
    ''Primer popravlja mnogo bolje od prekora.''

  23. #23
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Što neko već pomenu, važnija je ličnost od profesije. Nije za svakoga bavljenje politikom. Po potrebi mijenjati debljinu obraza, čvrstinu kičme ili stavove ne može svako, a neko ne može sa ljudima koji to mogu. Uhvatih se za Majin primjer, jer konkretno pomenu političare.
    Profesija kao izbor je u velikom skladu sa karakterom a ne samo sposobnostima. Mozda mnogi ne razmisljaju o tome u samom startu, u fazonu daj-sta das, i "aktuelno" je popularno.. Mada, nisu svi sahisti..

    Na primjer, siguran sam da naglašeno religiozni ljudi (čime god da se bave) ne bi mogli živjet sa doktorima koji obavljaju abortus. Kad razmislim, sami izbor profesije može da bude rezultat načina odgoja. Nisam siguran da patrijarhalno vaspitan muškarac može podnijeti da ne bude glavni u kući (bez obzira na profesiju), neki ne mogu podnijet da im žene uopšte imaju profesiju, a neki ne mogu podnijet da im žena više zarađuje od njih. Ne, profesija nema veze sa kompatibilnošću ljudi u vezi.
    Zaljubljenost i sve sto ide uz to kao samoopravdanje cesto preskoci te "sitnice", a kasnije je i po znacenju uvijek kasno..

    Što se tiče vremena koje provodimo sa nekim, i to može da bude stvar dogovora. Kombinacija nekog pilota i doktorice, recimo, nema šansi da funkcioniše na principu od 8-4 smo na poslu, poslije toga smo zajedno. Različiti ljudi imaju različite potrebe.
    Naravno, ali postojala je tema koliko vidjeh u pretrazivacu pa je poneko stavljao i dane kao prekretnicu u vezi. Nesto tipa - 7 dana ok - 10 je puno, a mjesec jok..

    Kako god da se okrene, isto kao što ne živimo da bismo jeli, nego jedemo da bismo živjeli, tako i ne živimo da bismo radili, nego radimo da bismo živjeli. Ipak, ne potcjenjujem ljude koji se jesu posvetili svojoj karijeri, a ima ih i na ovom forumu. Neka svako radi ono što ga ispunjava: bilo posao, bilo druženje sa partnerom. Može i oboje, ko uspije da uskladi. Ovo ispunjavanje partnerom može da se shvati i kao žensko ispunjavanje muškim partnerom, ali to mi nije bila namjera, aluzija je slučajna i nadam se da je niko neće primijetiti.
    Naravno..

    EDIT: Zaboravih da kažem da ljudi, uglavnom, rade poslove koje uopšte ne vole ili uopšte nisu u skladu sa njihovom prirodom. Tim prije je ličnost važnija. Unaprijed se izvinjavam ako se tema odnosila samo na elitni dio ljudskog roda koji je bio dovoljno jak i sposoban da postigne da se bavi profesijom koju voli i da bude uspješan u njoj. Nije svako ono što radi - nekad je mnogo manje, a nekad mnogo više od toga.
    Bilo je uopsteno, a priroda uvijek nalegne u skladu sa poslom/sansom/ponudom..

    Hvala Lepo

    p.s. You must spread some Reputation around before giving it to Meni za ljubav again.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Flert - dobar za vezu?
    By Kliker17 in forum Ljubav
    Replies: 53
    Last Post: 14-04-11, 13:56
  2. uticaj srpskih masona u SPC
    By nikola_mne in forum Religija i filozofija
    Replies: 11
    Last Post: 17-03-11, 19:56
  3. Price i njihov uticaj na vezu
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 37
    Last Post: 07-02-11, 00:36
  4. Uticaj Igara
    By robi in forum Game Server CG
    Replies: 24
    Last Post: 06-09-06, 17:33
  5. Muzika i njen uticaj....
    By LoVeRmAn_pG in forum Muzika
    Replies: 54
    Last Post: 27-08-04, 13:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •