Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 72 of 72

Thread: podgorichke noci

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Vala bas kod Balsine price vrijeme igra najmanju ulogu ... i znacaj. Ako je i davno pisana, to ne cini pricu boljom. A Balsa, sigurna sam, moze masu bolje.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  2. #52
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Under the moonlight, this serious moonlight
    Posts
    1,421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    Brkoviceva prica je dosta starija od ostalih.
    Koliko starija? Ne sad da je bitno za temu, ali me interesuje, jer sjecam se dobro da sam ja bila u treci srednje, a ti u cetvrti kad je izashao Ognjenov vampir u ARS, a od tad bogme ima skoro 4 godine... eh kakva su ono vremena bila
    A lighthouse keeper in the desert sun.

  3. #53
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne znam tacno, mozda chak i decenijicu...
    mislim da se tradi o studentskim danima.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    sad je masu jasnije
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  5. #55
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni u toj prici nista ne fali osim sto mi tema nije pretjerano privlacna. pricha je sasvim pristojna. nije remek djelo, ali daleko od toga da je losha.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  6. #56
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by edin1
    Drugo, zašto me nijesi pitao kakve veze ima Balšina pripovjetka sa podgoričkim noćima?.
    Zato sto je zbirka posvecena Podgorici, a i Balsa se bavi jednim periodom u istoriji PG, tj. sukobom dvaju svjetonazora poslije 1945 - novog komunistickog i starog satro-gradjanskog (o ovome vise rijeci dalje u tekstu)

    Quote Originally Posted by edin1
    Treće, možda bi trebalo da pitaš Balšu. E-mail mu lako (valjda?) možeš naći pošto je glavni urednik rubrike o kulturi u Vijestima. On je i priređivač zb(i)rke..
    Znaci li to da sam uskracen za polemiku o onim umjetnickim djelima ciji autori nisu medju zivijema?
    Pitaj Balsu, ccc... Da me zanima Balsino misljenje nekako bih ga pitao. Mene zanima tvoje, jer si rekao da je Blasina prica jedna od dvije- vrijedna citanja u cijeloj zbirci. Mene zanima zbog cega tako mislis, jer se ne slazem s tobom.


    Quote Originally Posted by edin1
    Četvrto, priča je vrijedna makar zbog toga što pokušava da ovlaš opiše situaciju u PG odmah nakon rata. Ja sam čitao malo priča (i knjiga) o tom periodu. No, kad neko piše o nekom događaju u prošlom (ili budućem) vremenu, u kojem lično nije živio, onda je to više revizionistički (tj. opomenjivački). To obično bude pokušaj tumačenja događaja iz sadašnje perspektive, pa čak i da se događaj stvarno desio, tj. da su istorijski fakti na mjestu.
    Prica je bezvrijedna, jer je potpuno povrsna, nema ni traga one lucidnosti i pronicljivosti koje ovog autora krase u komentarima koje izlaze subotom u Vijestima, a koje su bez premaca u CG po pitanju uocavanja drustvenih anomalija (sem radova Zivka Andrijasevica, koje, objavljene u knjizi "Nacija s greskom" svima toplo preporucujem).
    Vec sam gore pisao- sve to podsjeca na one (uglavnom opravdane) zalopojke nad usudom beogradske predratne gradjanske klase, koju su unistili komunistickle pridoslice poslije 1945. Pisati o postratnoj Podgorici na takav nacin nije nista drugo do bezvrijedna kopija, imajuci u vidu da su komunisti u PG stvorili gradjansku klasu.
    I dalje, Balsina prica, kako je ja shvatam (a kako se ona i generalno moze shvatiti zbog nepostojanja dovoljnog broja naucnih/knjizevnih djela koja bi rasvjetlila taj period), nije samo opis jednog pojedinacnog, izolovanog slucaja. Ta prica tezi oslikati period 1945 na nacin kako je opisano u knjizi- jer stvarno jeste trendy imati predratnu gradjansku klasu koju su komunisti unistili (umjesto bez ikakvog kompleksa priznati da je nismo ni imali - ali kompleksi od Beograda su jedna posebna prica...).
    E sad, ako je Balsa sebi dopustio takav luksuz- to mi se dodatno ne svidja, jer od njega vise ocekujem.

    Quote Originally Posted by edin1
    I posavjetovao bih te da sa manje sarkazma kritikuješ ljude i da, kada nešto nekog pitaš u vezi nečega što se ne slažeš (kao što si mene) da odmah izneseš kontraargumente.
    Oops Edine...
    Mislim da dajes sebi malko vise slobode nego sto bi trebao. Isto kad bih ja tebe savjetovao da ne kritikujes ljude koristeci toliku dozu impotentne patetike. :-)

    Quote Originally Posted by edin1
    Đe ti nestadoše raniji postovi? Sjećam se da si i meni i čini mi se podgoricanki odgovorio u isti minut (17:05). Mora da si pročitao neku priču.
    Ili citam brzo ili te palim kao vcao :-)


    PS: Edine, slagao sam da nisam procitao, ali se malo salim. A kako te vi bate?

    :-)
    Vecina ljudi je zla

  7. #57
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    sad je masu jasnije
    Agree. Again in one day...

    :-)
    Vecina ljudi je zla

  8. #58
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Edine, slagao sam da nisam procitao, ali se malo salim.
    ... i većina ostalog pokazuje da je sa tobom bolje ne polemisat.

  9. #59
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by edin1
    ... i većina ostalog pokazuje da je sa tobom bolje ne polemisat.
    E ovdje bih se vec slozio s tobom.
    Pogotovo ako se radi o ljudima koji patetisu i koji svoje stavove baziraju na nekritickom prihvatanju vecinskog misljenja

    :twisted:
    Vecina ljudi je zla

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Je l se ovdje jos diskutuje o Balsinoj prici?
    Ja nijesam uspjela da procitam sve do kraja, a svaku sam pocela... Fakat da cu ih okoncati, ali ono sto mi strasno smeta jeste nepotreban politicki naboj i usiljeno uspostavljanje veze sa Podgoricom. Sama koncepcija je cini mi se srusena sastavljanjem sadrzaja - odnosno odabirom onoga sto jesu Podgoricke noci.

    Balsina prica je blijedilo onoga sto on moze. U prilog tome ide i cinjenica da je pisana mnogo prije nego sto je pisano ono sto ja, a mozda grijesim, Bonja , smatram dobrim. Moje misljenje, koje je opet samo moje, je da Balsi nista nije trebalo objavljivanje ove price. Jednostavno je masu ispod onoga sto i kako on pise. A sa druge strane, i nevezano za to sto ju je on pisao, prica lici na nesto sto je pisano iz daha i sa zeljom jednog srednjoskolca da nesto dokaze poentirajuci nekim u drustvu uvazenim i prepoznatljivim ili floskulama ili sintagmama.


    ... Pitati autora da vam protumaci ono sto je napisao, mislim da je najveca uvreda koju piscu mozete uputiti. Isto kao i pitanje omiljene stilske figure, i omiljenog SVOG djela... A tek, zasto se NJEGOVA prica nasla u knjizi koju ON priredjuje... A uz to se i ocekuje da jedna od prica bude i njegova...

    - /me konfuzna -
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  11. #61
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    U prilog tome ide i cinjenica da je pisana mnogo prije nego sto je pisano ono sto ja, a mozda grijesim, Bonja , smatram dobrim. Moje misljenje, koje je opet samo moje, je da Balsi nista nije trebalo objavljivanje ove price. Jednostavno je masu ispod onoga sto i kako on pise. A sa druge strane, i nevezano za to sto ju je on pisao, prica lici na nesto sto je pisano iz daha i sa zeljom jednog srednjoskolca da nesto dokaze poentirajuci nekim u drustvu uvazenim i prepoznatljivim ili floskulama ili sintagmama.
    Opet se, nenamjerno, slazem s tobom. Treci put. Dugujes mi cokoladu. I to YoYo sa rizom (manje pakovanje- ono vece je mnogo losije)

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    - /me konfuzna -

    Again, potpuno se slazem s tobom

    :-D
    Vecina ljudi je zla

  12. #62
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    ... Pitati autora da vam protumaci ono sto je napisao, mislim da je najveca uvreda koju piscu mozete uputiti. Isto kao i pitanje omiljene stilske figure, i omiljenog SVOG djela... A tek, zasto se NJEGOVA prica nasla u knjizi koju ON priredjuje... A uz to se i ocekuje da jedna od prica bude i njegova...
    Što? Da nema veći ego nego neki članovi foruma?

    Ja sam praktično htio da kažem da su sve pripovjetke osim Brkovićeve i Nikolaidisove potpuno bezvrijedne, a da čak ni te dvije nijesu nešto posebno.

    Nadam se da sam sad bio jasan.

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Edine, ova konstatacija mijenja apsolutno smisao onoga sto je prvobitno recheno. A sa druge strane, ja mislim da je Spahicev Vampir daleko bolji od obje priche koje si ti pomenuo.

    A ustvrdjivanje kolicine ega apsolutno nema veze niti sa topicom niti sa Brkovicem. A pitanje koje bi ti, kako se cini postavio u trenucima nedoumice, aposlutno je neumjesno. Da, pisac jedini zna sto je htio reci. Da, pisac pise da bi nas naveo da mislimo sto je zelio reci. Ne, djelo ne zivi samo po sebi nego od tumacenja koje mu se daje i nacina na koji se shvata.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  14. #64
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ja se slazem sa onima koji se ne slazu sa vama
    PSSSTT

  15. #65
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li jos da se uzme ova knjiga dje?
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Vidi u Vijestima, vjerovatno kod njih ima jos knjiga.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  17. #67
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Undead
    Ima li jos da se uzme ova knjiga dje?
    Trazi od Edina, nek ti da svoju

    Vecina ljudi je zla

  18. #68
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka, mozda je bachio anatemu na nju
    Pocu do Vijesti sad koji dan
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  19. #69
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    podgorica montenegro
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kakav Fuj Od Knjige ! Ako Kome Treba Platicu Mu 20 Eura Da Mi Je Ponese Iz Kuce , Price Su Nula (izuzev Nikolaidisa ) !

  20. #70
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by nixon
    Kakav Fuj Od Knjige ! Ako Kome Treba Platicu Mu 20 Eura Da Mi Je Ponese Iz Kuce , Price Su Nula (izuzev Nikolaidisa ) !
    Nemoj tako. Meni Blasina prica isto nije losa.

    Sto mislis o Becanovicevoj?
    Vecina ljudi je zla

  21. #71
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    podgorica montenegro
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa eto ni Becanpviceva nije losa , ali sve u svemu mislim da knjiga ne zasluzuje 10 % publiciteta koji je dobila

  22. #72
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Patagonia Express
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ognjena Spahica prica mi se jedina dopada potpuno i iskreno - lijepo kazana,simpaticna,dirljiva..Tacna.

    Onda Pavla Goranovica,malo ne-toliko-pametna koliko Ognjenova,ali sasvim Ok.Dvojnici something.

    Arsenijevic me je malcice,ali malcice , dobro mozda i malo vise razocarao,ali ok u odnosu na Becanovica,recimo (je li ono pismeni rad iz srednje skole?!),ili Brkovica,koji je mogao mnogo vise da se potrudi kao navodim rodjeni prekomoracanin ili tako nesto.U odnosu na njega za Vidojkovica i Arsenijevica, koje postivam, moze da se kaze da su radili na narucenije,ali posto odje procitah da je ta prica davna, ok.Misli se na Balsinu.Nikolaidis -- Kao i uvijek.Do pola.

    Ostale nista posebno.

    Moglo je mnogo bolje,cini mi se.
    one day, after school.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pravo prve bracne noci - dio istorije
    By -GRAD in forum Istorija
    Replies: 26
    Last Post: 09-09-05, 08:26
  2. Najljubavnija...
    By bubby[Y] in forum Primorski
    Replies: 206
    Last Post: 10-04-05, 12:27
  3. U noci izmedju 12. i 13. avgusta pocinje meteorska kisa
    By Barbarian in forum Sve i svašta
    Replies: 33
    Last Post: 24-08-04, 00:20
  4. zvezda u njenoj noci...
    By rain_wind_storm in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 3
    Last Post: 25-06-04, 23:20
  5. Italo Kalvino-AKO JEDNE ZIMSKE NOCI NEKI PITNIK...
    By Diablesse in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 14
    Last Post: 01-04-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •