Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 26

Thread: Znacaj jedne koverte sa markicom

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile Znacaj jedne koverte sa markicom

    Juce sam primila jedno pismo. Neko je seo za stolom i uzeo olovku u desnu ruku i krenuo da mi pise, kao sto se radilo u stara vremena.

    Danas pisemo email i skoro da smo zaboravili na klasicna pisma. Kao da nemamo vremena da sednemo, saberemo misli i sa najlepsim rukopisom na papiru sklopimo recenice koje opisuju nas zivot ili neki dogadjaj. Zivimo li u toliko stresu da nemamo vremena da sebi, a i drugome, posvetimo tu vrstu paznje?

    Cini mi se da me ovo pismo od dve stranice najvise obradovalo ove godine i ne treba mi drugi bozicni/novogodisnji poklon. U ovom vremenu gde svi jure ka necim i gde dani prolaze dok trepnes dva put, neko se setio da pruzi malo paznje nekoj drugoj osobi.

    Pisete li pisma? Sta vam to znaci? Jeste li jedan od onih sto misli da je e-mail dva put bolje, jeftinije i brze ili mozda preferirate telefon? I, da li je pisanje klasicnog pisma, vrsta komunikacije sto polako izumire skroz? Hoce li se zaboraviti skroz na to ili je pisanje pisma nesto sto ce uvek biti tu?

    Ja se zaista nadam da nece...
    Last edited by Shiney; 17-12-05 at 20:17.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Bio sam klinac jos...kada mi je stiglo zadnje pismo, i bio sam srecan zaista.

    Sada cekam da mi stigne DVD iz Srbije ali ga je neko u posti izgleda maznuo :twisted:
    She is only here to annoy herself!

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Red face

    Ja am tako davno poslao nekom pismo da danas vise nisam siguran kako se to radi.

    Jel treba otić nedje u poštu, kažu, neki tamo šalteri lijevo od dje se uplaćuju internet sati.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,427
    Thanks Thanks Given 
    5,564
    Thanks Thanks Received 
    5,003
    Thanked in
    2,088 Posts

    Default

    Ne pisem pisma, zadnje sam napisao Ministarstvu radi odobravanja studentskog kredtia

    Ali kada treba da se posalje nesto, recimo CD, naravno da slijedi i pismo Ali u kucanoj formi
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    CHEVO
    Posts
    1,075
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bogami mene pisma stizu redovno!
    prekjuche sam dobijo jedno :P a ja nikako da se nakanim da napishem jedno!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Garantujem da je isto ovako neko zapomagao kad se prelazilo sa klesanja u kamene ploce na glinene tablice... "Nema vise onih starih pisama gdje ostavi covjek po 3-4 sata dok uklese svaku recenicu. Tada sam znala da mu je stalo, kad u znoju lica svog mora svaki red da napise. Nestala je romantika, moja Ug-Ug..."

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    bogu iza tregera
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Garantujem da je isto ovako neko zapomagao kad se prelazilo sa klesanja u kamene ploce na glinene tablice... "Nema vise onih starih pisama gdje ostavi covjek po 3-4 sata dok uklese svaku recenicu. Tada sam znala da mu je stalo, kad u znoju lica svog mora svaki red da napise. Nestala je romantika, moja Ug-Ug..."
    ahahahahahahahaahha
    a sprdaj se ti sprdaj,al isto je potpuno drugi osjecaj procitati e-mail i procitati pismo.ili napisati pismo...znas ti kol`ko muka tu ima?dok nadjes negdje kovertu da kupis,pa dok napises,pa dok se sjetis kako se ono pise veliko dj cirilice npr.,pa dok odes do poste i izgubis zivce sa onim nesposobnim radnicama vazda nadrdanima i bez zelje za zivotom grrrrrr,pa dok stavis markicu i sve to lijepo polizes da se zalijepi eeeee :-D

  8. #8
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Br/Bg
    Posts
    65
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa dobro ne mora da znaci da ako se dopisujes mailom, sadrzaj teksta izgubi svoju car. Nekad sam se dopisivala pismima jednom u mjesec dana, sad se putem maila dopisujem sa drugaricama vise puta sedmicno i jednako sa istom dozom radoznalosti i neizvjenosti iscekujem njuhov sledeci mail o zanimljivostima koje su se izdesavale u mom odsustvu . E sad pisma imaju, tako reci, tu car kad je recimo u pitanju ljubavna izjava (zamislite da su se Evgenije Onjegin i Tatijana dopisivali mailom ), ali zato elektronska posta, po mom misljenju, ima prednost kad je sve ostalo u pitanju, pogotovo ako su nam neke informacije hitno potrebne...

  9. #9
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma ta pisma kad saljes, nikako da stignu, pogotovo kad ih saljes u Srbiju. Tako je kad smo raspala zemlja. Sto se tice ljubavnih izjava, nisam u tome vjest kad je pismo u pitanju, direkno je ipak bolje
    Biste li za 40000e ozenili kineskinju?-bi ja i kineza

  10. #10
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ja sam ovdje izgleda jedini nepopravljivi romanticar, bas bih volio da dobijem jednog dana ljubavno pismo :oops:

  11. #11
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trenutno se nemam s kime dopisivati, ali ako mi decAk ode u vojsku, pisacu mu. :twist:
    ** What do I know, I'm just a model!

    Princezica

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jedino su mi u vojsci pisma mnogo znacila. Ali , naravno, da mi pristizu i da ih citam, a ne da ih pisem. 8)

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Grlica85
    Pa dobro ne mora da znaci da ako se dopisujes mailom, sadrzaj teksta izgubi svoju car. Nekad sam se dopisivala pismima jednom u mjesec dana, sad se putem maila dopisujem sa drugaricama vise puta sedmicno i jednako sa istom dozom radoznalosti i neizvjenosti iscekujem njuhov sledeci mail o zanimljivostima koje su se izdesavale u mom odsustvu . E sad pisma imaju, tako reci, tu car kad je recimo u pitanju ljubavna izjava (zamislite da su se Evgenije Onjegin i Tatijana dopisivali mailom ), ali zato elektronska posta, po mom misljenju, ima prednost kad je sve ostalo u pitanju, pogotovo ako su nam neke informacije hitno potrebne...
    da da, onjegin i tatjana, da su se dopisivali mailom, ne bi ih morali citati kao lektiru

    elem, nemam lijep rukopis za pisanje pisama, email je sasvim dovoljan u 21om vijeku

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj topic je vec bio...

  15. #15
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,427
    Thanks Thanks Given 
    5,564
    Thanks Thanks Received 
    5,003
    Thanked in
    2,088 Posts

    Default

    Evo prije par dana sam dobio besplatan Ubuntu Linux iz Madjarske... Cak nisam ni putne troskove platio
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se tice pisama posla sam 1 kad sam bio maaali
    sad su ti mailovi...
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja pishem samo SMSove
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    bogu iza tregera
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    stiglo mi je danas PISMO.bas sam se obradovala.nas dragi promonte mi pise da je dobro i da platim racun za telefon



  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by J* Pey
    Trenutno se nemam s kime dopisivati, ali ako mi decAk ode u vojsku, pisacu mu. :twist:
    aha, prva 2 mjeseca oces sigurno, za kasnije mi se nemoj zaklet

    shiney, nema ljeba od toga... lijep je osjecaj al ko ce se bakcat vise oko toga..
    ja se $ecam ka malo derle kad bi krenuo da pisem kakvo pismo prvo bi napravio `probu` da vidim jesam li napisao sve sto sam htio, ispravio greske itd itd... pa tek onda iz toga prepisao na fini novi papir.. hehe, kakav krelac
    e-mail je zakon, a pisma laganezi umiru sve mi se cini... posta ce se morat na druge stvari oslanjat
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice
    ja se $ecam ka malo derle kad bi krenuo da pisem kakvo pismo prvo bi napravio `probu` da vidim jesam li napisao sve sto sam htio, ispravio greske itd itd... pa tek onda iz toga prepisao na fini novi papir..
    Ja sam tako pisala, ne samo pisma, no i domaci zadatak.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  21. #21
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by AisA
    Ja sam tako pisala, ne samo pisma, no i domaci zadatak.
    ja sam to pokusala par puta, onda sam odustala jer sam shvatila da na kraju to budu sasvim različite priče, kad krenem da prepisujem. uvijek odlutam na neku drugu stranu
    Kako Vaša bolest ?

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Staro dobro pismo... taj osjecaj kad se pise na papiru, pa stavis u kovertu, zatvoris ga i stavis markicu... a tek kad se primi pismo - ona radost, uzbudjenje, drzati pismo u rukama, citati prepoznatljiv rukopis...

    Danas nam poruke dolaze u rekordno vrijeme, mada mi fali ipak ono cekanje, pa nerviranje da li ce doci u prave ruke to pismo itd.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up Princezica.

    Obozh.

    Vishe volim da shaljem chestitke ili ona ukrasna pisamca, a kad me bash bash bash uhvati da pishem, onda je u pitanju spec. osoba i spec. razlog.



    Mademoiselle.

  24. #24
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,427
    Thanks Thanks Given 
    5,564
    Thanks Thanks Received 
    5,003
    Thanked in
    2,088 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    Danas nam poruke dolaze u rekordno vrijeme, mada mi fali ipak ono cekanje, pa nerviranje da li ce doci u prave ruke to pismo itd.
    Mozes da zamislis forum od papira Svaki dan da posaljemo po neko pismo Goranu 69, on to fino da okupi, stavi na neko javno mjesto, mi se takodje okupimo, procitamo zanimljive teme, vratimo se kuci mrtvi zadovoljni (ukoliko zapamtimo koje smo teme procitali) i sve ispocetka...

    Trinity, mislim da je Western Union kriv za sve.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mene poslali pismo i poslije 4 mjeseca stiglo ,vrlo su hitre naske poste posebno kad stignu u beograd i treba da idu za inostranstvo ! tu pod prvo ide sisnjanje ,mada u dosta slucaja se baci itd itd . No ja velim poslije Februara ce to bit mnogo ljepse i brze ,tako da je valjano slat pisma ,ima to svoju car !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bosna i Nobel, hipokrizija jedne akademije
    By Kralj Tvrtko in forum Politika generalno
    Replies: 6
    Last Post: 24-08-05, 11:40
  2. Replies: 1
    Last Post: 22-06-05, 22:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •