Page 5 of 15 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 360

Thread: Preminuo Jovo Kapičić

  1. #101
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    90-tih godina su poceli da pripisuju Jovu Goki Otok jer je poceo da prica sto ce se desit ako Slobo nastavi sa njegovom politikom i sve sto je pricao obistinilo se.
    treba da te napane jedna Rusija od koje se i ovako ne bi mogao odbranit posebno posle toliko gubitaka u II svjetskom ratu i onda jos treba da te jedu krtice iznutra koje su na strani Rusije...
    I u vrijeme Golog Otoka Aleksandar Rankovic je bio iznad Jova Kape i on je dao naredjenje da se organizuje Goli Otok ne Jovo

  2. #102
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Zato si ti tu da nas poducis demokratiji?
    Moj djed iz danilovgrada je radio neke radnje jel? Ili je nekome-komsiji stao na zulj pa su ga poveli?
    Nisam ja demantovao sam sebe, vec ako je naredio, isto kao da je sam uradio.
    Ako ti je djed iz Danilovgrada onda bi trebao da znas ko je tamo hapsio jer u Crnoj Gori to ne zna samo onaj koji nece da zna ili koji nekog razloga bi sramotu da svale na nekog drugog. Ja mogu shvatiti da tamo neki ko zna otkud prica gluposti, ali da u Crnoj Gori neko ne zna sta je radio Savo Joksimovic je nemoguće. A najsmjesnije je kad je rodjak Veselina Bulatovića (upravnik kad je na Golom otoku bijesneo najveći užas) optuzivao Jova Kapu da je bio upravnik. E sad zadaj sebi truda pa provjeri dje je taj elemenat bio kad se pocela rasturati Jugoslavija a dje je i s kim bio Jovo.

  3. #103
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Global Warming View Post
    Ni prezivjeli iz Ausvica nisu pominjali Rudolfa Hossa poimence , al opet je isti objesen 1947. zbog zlocina koji su pocinjeni u tom logoru pod njegovom upravom.
    Možda si zaboravio ili namjerno preskočio da je Rudolf bio stalno u Aušvicu 5 godina, a Jovo NIKAD nije sam rekao niti se znalo da je on upravnik Golog otoka, sve do 90-tih.

    A i sve da jeste, epilog mrtvih u Aušvicu je preko 1MILION LJUDI (kao dvije Crne Gore), dok je na Golom otoku umrlo 418 ljudi (sve i da su bili Crnorogrci to je veoma mali promil) Tako da poistovjećivati čovjeka za kojeg se zna da je bio glavni za NAJVEĆI LOGOR na svijetu IKADA i čovjeka koji NIKAD nje bio načelnih zatvora je glupo i bezobrazno.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. #104
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    U knjizi "mesijansko zavjestanje" britanskih novinara iz BBC se kaze da je Tito I Co. Od CIA-e dobio 10 milijardi dolara da okrene ledja rusima (pored slicnih "investicija" u Italiji I Grckoj.)

    Tako da na osnovu toga (i ne samo toga) ova prica nije ideoloska. To sto se vi zanosite to je vasa stvar, epilog jugoslavije je pokazao sve ono sto neki odje se prave da ne vide (il stvarno ne vide moguce je I takvih da ima).

  5. #105
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    U knjizi "mesijansko zavjestanje" britanskih novinara iz BBC se kaze da je Tito I Co. Od CIA-e dobio 10 milijardi dolara da okrene ledja rusima (pored slicnih "investicija" u Italiji I Grckoj.)

    Tako da na osnovu toga (i ne samo toga) ova prica nije ideoloska. To sto se vi zanosite to je vasa stvar, epilog jugoslavije je pokazao sve ono sto neki odje se prave da ne vide (il stvarno ne vide moguce je I takvih da ima).
    KOliko vremena si zivio u YU a koliko u USA?

  6. #106
    Join Date
    May 2011
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    cetnici ga mrze zato sto je progonio jos tvrdje komuniste od njega samog, cudo je gorcina poraza...
    Ohoho...koliko istine, koliko smisla u jednoj jednostavnoj rečenici. Bravo NSX.
    Ma šta da stvorim, i ma kako voleo ono što stvorim – ubrzo moram da postanem protivnikom tome..

  7. #107
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Zato sto su nebitna za diskusiju.
    zato sto ne smijes.
    ali da ne kaljamo vise temu o ovome velikom covjeku.
    Volim kada ljudi (poput tebe) koji uopste ovdje ne zive pricaju nama kako se zivi ovdje i sto se ovdje desava jer bolje zna novinarka bbc-a sto se desavalo u SFRJ nego ljudi koji su ovdje zivjeli

  8. #108
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ako ti je djed iz Danilovgrada onda bi trebao da znas ko je tamo hapsio jer u Crnoj Gori to ne zna samo onaj koji nece da zna ili koji nekog razloga bi sramotu da svale na nekog drugog. Ja mogu shvatiti da tamo neki ko zna otkud prica gluposti, ali da u Crnoj Gori neko ne zna sta je radio Savo Joksimovic je nemoguće. A najsmjesnije je kad je rodjak Veselina Bulatovića (upravnik kad je na Golom otoku bijesneo najveći užas) optuzivao Jova Kapu da je bio upravnik. E sad zadaj sebi truda pa provjeri dje je taj elemenat bio kad se pocela rasturati Jugoslavija a dje je i s kim bio Jovo.
    Uopste nije bitno ko je hapsio, ko je tukao, ko je bio upravnik.
    Bitno je da je ovaj to sve znao i organizovao zajedno sa svojim drugovima a ko je bio izvrsilac pffff.

  9. #109
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    U knjizi "mesijansko zavjestanje" britanskih novinara iz BBC se kaze da je Tito I Co. Od CIA-e dobio 10 milijardi dolara da okrene ledja rusima (pored slicnih "investicija" u Italiji I Grckoj.)
    U pravu si. Tito, masoni, Amerika... Svi umaju veze sa smrću Jova Kapičića.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #110
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja nisam spomenuo toga covjeka vec sam govorio o tim ljudima koji su to radili. A drugi to govore da je on radio pa I on sam da je ucestvovao u tome.

  11. #111
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    U pravu si. Tito, masoni, Amerika... Svi umaju veze sa smrću Jova Kapičića.
    Bugi bolje znaju iz Amerike i neke novinarke BBC-a nego mi odavdje sto se ovdje desavalo... U stvari su se cetnici borili protiv okupatora a partizani se prikljucili okupatoru....

  12. #112
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Evo ima masu clanaka ( samo ja ne prqtim ove medije)

    http://www.telegraf.rs/vesti/509556-...na-golom-otoku
    NIJE BILO ZLOČINA NA GOLOM OTOKU

    Bivši general Udbe i pomoćnik nekada svemoćnog šefa jugoslavenskih tajnih službi Aleksandra Rankovića smatra se tvorcem logora Goli otok gde su završavali politički neprijatelji bivšeg režima, piše Anadolija. Kapičić za tu agenciju*priznaje da je predložio da Goli otok bude mesto na kom će biti organizovan zatvor, ali da je to uradio na ”zahtev države i vlasti”.- Mislim da je to bila uspešna stvar i tako je to i primljeno. To je jedina činjenica – rekao je on.*Kapičić je, takođe, negirao bilo kakve masovne zločine na Golom otoku.- Sve drugo što se priča i planira, to je sve laž. Sve te priče su istina kao što je istina da je Draža Mihailović nacionalni heroj. Ako Draža može da bude heroj, može da bude da je i Jova Kapičić uništavao Informbirovce, a bilo ih je 16.000. Pa, ja uzeo Slovence za uši, Makedonce za noseve, pa Bosance… Sve sam ja to skupio i poslao na Goli otok. Tako je to prikazano u jednoj zemlji idiot – istakao je Kapičić, koji priču o užasima na Golom otoku naziva ”ujdurmom” i ”bolesnim majstorlukom”.- Goli otok je prikazivan kao srednjevekovno mučilište, da su tamo bile mašine i aparati za mučenje. Znate ko je njih lečio? Oni koji su lečili Politbiro Jugoslavije i Tita. Imali su više hrane i uslova nego bolesnici u tadašnjim bolnicama.*Nismo hteli da ih uništimo, samo da ih sklonimo jer su velikim delom postali peta kolona koja je čekala Ruse -*priča Kapičić.



    U ovom tekstu se negiraju ti zlocini. I ima ih odje dosta koji negiraju da su pocinjeni zlocini.

    Ako to nije dovoljno da ukaze na slicnosti svega sto se desavalo u zadnje vrijeme sa onim sto se desilo tad I da je to nista drugo bez cist fashizam, nista nece biti dovoljno.

  13. #113
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    NIJE BILO ZLOČINA NA GOLOM OTOKU

    Bivši general Udbe i pomoćnik nekada svemoćnog šefa jugoslavenskih tajnih službi Aleksandra Rankovića smatra se tvorcem logora Goli otok gde su završavali politički neprijatelji bivšeg režima, piše Anadolija. Kapičić za tu agenciju*priznaje da je predložio da Goli otok bude mesto na kom će biti organizovan zatvor, ali da je to uradio na ”zahtev države i vlasti”.- Mislim da je to bila uspešna stvar i tako je to i primljeno. To je jedina činjenica – rekao je on.*Kapičić je, takođe, negirao bilo kakve masovne zločine na Golom otoku.- Sve drugo što se priča i planira, to je sve laž. Sve te priče su istina kao što je istina da je Draža Mihailović nacionalni heroj. Ako Draža može da bude heroj, može da bude da je i Jova Kapičić uništavao Informbirovce, a bilo ih je 16.000. Pa, ja uzeo Slovence za uši, Makedonce za noseve, pa Bosance… Sve sam ja to skupio i poslao na Goli otok. Tako je to prikazano u jednoj zemlji idiot – istakao je Kapičić, koji priču o užasima na Golom otoku naziva ”ujdurmom” i ”bolesnim majstorlukom”.- Goli otok je prikazivan kao srednjevekovno mučilište, da su tamo bile mašine i aparati za mučenje. Znate ko je njih lečio? Oni koji su lečili Politbiro Jugoslavije i Tita. Imali su više hrane i uslova nego bolesnici u tadašnjim bolnicama.*Nismo hteli da ih uništimo, samo da ih sklonimo jer su velikim delom postali peta kolona koja je čekala Ruse -*priča Kapičić.



    U ovom tekstu se negiraju ti zlocini. I ima ih odje dosta koji negiraju da su pocinjeni zlocini.

    Ako to nije dovoljno da ukaze na slicnosti svega sto se desavalo u zadnje vrijeme sa onim sto se desilo tad I da je to nista drugo bez cist fashizam, nista nece biti dovoljno.
    pazi moraš da razumiješ psihologiju takvih ljudi koji su bezerezervno vjerovali svojim potčinjenim tj. upravnicima logora...to su ideološki ostrašćeni ljudi koji ne znaju za drugu istinu
    She is only here to annoy herself!

  14. #114
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Kad on nije mora da razumije psihologiju tih nesrecnika nemoram ni ja njegovu.

  15. #115
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Možda si zaboravio ili namjerno preskočio da je Rudolf bio stalno u Aušvicu 5 godina, a Jovo NIKAD nije sam rekao niti se znalo da je on upravnik Golog otoka, sve do 90-tih.

    A i sve da jeste, epilog mrtvih u Aušvicu je preko 1MILION LJUDI (kao dvije Crne Gore), dok je na Golom otoku umrlo 418 ljudi (sve i da su bili Crnorogrci to je veoma mali promil) Tako da poistovjećivati čovjeka za kojeg se zna da je bio glavni za NAJVEĆI LOGOR na svijetu IKADA i čovjeka koji NIKAD nje bio načelnih zatvora je glupo i bezobrazno.
    Komunisticki izvori kazu 418 ljudi a noviji nezavisni kazu preko 4000.

    Uostalom bilo da je 400 ili 4000 u svakom slucaju se ubistvo i 4 covjeka kaznjava smrtnom kaznom a ne 400 ili 4000

    Da ne pricamo tek kakve se kazne izricu za najsurovije moguce mucenje preko 30.000 ljudi

    Zato je Jovo Kapa zlikovac jer se hvalio da je sam dao ideju za osnivanje koncentracionog logora na Golom Otoku i bio upravnik istog.

  16. #116
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Zao mi je tih golootocana kakogod.
    Samo ne kapiram da ni dan danas nisu svjesni da bi za slican OSJECAJ koji su gajili,u svojoj drugoj domovini SSSR-u dobili samo ekstremno ladno grobno mjesto,bez identifikacije.
    Last edited by Sidewinder; 12-12-13 at 13:43.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  17. #117
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Zao mi je tih golootocana kakogod.
    Samo ne kapiram da ni dan danas nisu svjesni da bi za slican OSJECAJ koji su gajili,u svojoj drugoj domovini SSSR-u dobili samo ladno grobno mjesto,bez identifikacije.
    To sto je i na drugim mjestima po svijetu bilo zlikovaca i zlocina ne opravdava ove nase.

  18. #118
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Mucenje ljudi je gore od ubijanja.

  19. #119
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za one koji negiraju da je Kapicic bio upravnik koncentracionog logora na Golom Otoku vijest iz Slovenije

    http://www.siol.net/novice/svet/2013/12/goli_otok.aspx

    Slovenci javljaju da je umro zloglasni upravnik Golog Otoka...

  20. #120
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Jos kad to izmedju ostalih serviraju jedni drugima,ne zelim ovim rec da nije bilo strazarskih i ostalih izivljavanja.
    Sve je to Jovo pratio video linkom iz svoje beogradske rezidencije i davao upute ko ce smjesta bit mucen.
    Cak je postojao i ziri.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  21. #121
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A goli otok sigurno nije jedino sto je on sa te pozicije uradio.

    Posledice toga njihovog "resavanja" problema se vidi danas. Tj vi bi ste trebali cak I da ih osjecate. No sa obzirom sta vam se wve desilo zadnjih decenija ja vi se nista ne cudim.

  22. #122
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jovo Kapičić, tadašnji pomoćnik Aleksandra Rankovića, bio je zadužen za Goli otok. Ne samo za Goli otok, već i za ostale logore kojih je bilo sedam-osam. Jovo Kapičić je bio toliko moćan da su od njega drhtali svi upravnici. Od njega je zavisila sudbina ljudi. Mogao je da kazni, smijeni, pa čak i da pošalje na Goli otok ili naredi nečije linčovanje kako bi zaplašio ostale. O njemu se može govoriti kao o glavnom zlikovcu-izvršiocu Titovih i Rankovićevih zamisli.[4]

    (Vlado Dapčević, bivši logoraš)
    http://sh.wikipedia.org/wiki/Jovo_Kapi%C4%8Di%C4%87

  23. #123
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Global Warming View Post
    Komunisticki izvori kazu 418 ljudi a noviji nezavisni kazu preko 4000.

    Uostalom bilo da je 400 ili 4000 u svakom slucaju se ubistvo i 4 covjeka kaznjava smrtnom kaznom a ne 400 ili 4000

    Da ne pricamo tek kakve se kazne izricu za najsurovije moguce mucenje preko 30.000 ljudi

    Zato je Jovo Kapa zlikovac jer se hvalio da je sam dao ideju za osnivanje koncentracionog logora na Golom Otoku i bio upravnik istog.
    hahahahaha upravnik istog a 3 puta je bio tamo? Logika?

    Quote Originally Posted by Global Warming View Post
    Za one koji negiraju da je Kapicic bio upravnik koncentracionog logora na Golom Otoku vijest iz Slovenije

    http://www.siol.net/novice/svet/2013/12/goli_otok.aspx

    Slovenci javljaju da je umro zloglasni upravnik Golog Otoka...
    E ako siol.net kaze to, onda je stvarno bio, Evo mene su ubijedili, do sad sam milio da nije ali kad siol to kaze e onda sigurno jeste...

  24. #124
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A goli otok sigurno nije jedino sto je on sa te pozicije uradio.

    Posledice toga njihovog "resavanja" problema se vidi danas. Tj vi bi ste trebali cak I da ih osjecate. No sa obzirom sta vam se wve desilo zadnjih decenija ja vi se nista ne cudim.
    hahahahahah a kako ti znas sto mi osjecamo? Ti odatle vidis kako je nama? hahahahha nemoj nama da pricas sto je i kako je ovdje, mi smo ovdje citav zivot a mi nismo. ti jedino preko medija ozes da znas kako je nama

  25. #125
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    hahahahaha upravnik istog a 3 puta je bio tamo? Logika?


    E ako siol.net kaze to, onda je stvarno bio, Evo mene su ubijedili, do sad sam milio da nije ali kad siol to kaze e onda sigurno jeste...
    Procitaj jos jednom ovu izjavu bivseg visokog komunistickog funkcionera Vlada Dapcevica

    „Jovo Kapičić, tadašnji pomoćnik Aleksandra Rankovića, bio je zadužen za Goli otok. Ne samo za Goli otok, već i za ostale logore kojih je bilo sedam-osam. Jovo Kapičić je bio toliko moćan da su od njega drhtali svi upravnici. Od njega je zavisila sudbina ljudi. Mogao je da kazni, smijeni, pa čak i da pošalje na Goli otok ili naredi nečije linčovanje kako bi zaplašio ostale. O njemu se može govoriti kao o glavnom zlikovcu-izvršiocu Titovih i Rankovićevih zamisli.[4]

    (Vlado Dapčević, bivši logoraš)

Page 5 of 15 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. VIDATOX - kubanske kapi
    By Free bird in forum Medicina
    Replies: 63
    Last Post: 15-12-23, 11:24
  2. ajmo opet jovo nanovo
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Sve i svašta
    Replies: 37
    Last Post: 13-12-08, 16:37
  3. Aj sad Jovo nanovo..
    By bubby[Y] in forum Teenland
    Replies: 2031
    Last Post: 14-02-08, 18:41
  4. ocemo li sve jovo nanovo?
    By derivat in forum Centralni
    Replies: 19
    Last Post: 17-03-05, 15:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •