Page 4 of 15 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 360

Thread: Preminuo Jovo Kapičić

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A sto je bilo sa njim ove 2-3 decenije? Nesto se ne sjecam da je bio aktivan dok se drzava raspadala I pljackala I unistavala?

    Za predpostaviti je da ne bi neko, kako kazu, sa takvim prvrzenostima drzavi stoja po strani...

  2. #77
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Najvece "demokrate" sa ovog foruma velicaju lik i dijelo covjeka koji je zatvarao i ubijao neistomisljenike. Mozda nije licno ali je sigurno koordinirao hapsenjima.

  3. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Cush mene sto ja pitam. U penziju... kad odesh u penziju odu I ideali u penziju...

  4. #79
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    To znas provjereno ili si procitao nedje.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default



    ??! On je u beograd zivio?

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

  7. #82
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Šta je rekao?
    Priče da je Goli otok bio srednjovekovno mučilište najobičnija su izmišljotina! Niko to ne može da kaže”, govori Jovo Kapičić (90),

    – Bio sam zadužen za sve – prenosi Jovo Kapičić. Jedan od glavnih zadataka bilo je hapšenje Draže Mihailovića. Ozna je formirala grupu i likvidirala Mihailovićevu ličnu gardu. Kapičić kaže da ne zna gde je streljan Mihailović, jer je posle hapšenja nadležnost nad četničkim generalom preuzeo srpski ogranak Udbe, na čelu sa Slobodanom Penezićem Krcunom.

    U razgovoru sa Tamarom Nikčević, Kapičić tvrdi da je kroz Goli otok, koji je posetio tri puta, prošlo 16.000 ljudi.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #83
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jos malo o zlocinima Jova Kape.....

    Kada bi u gulag stigao novi logoraš, stari su ga logoraši, kao za "dobrodošlicu" poredani u dvije kolone u špaliru, morali isprebijati do besvjesti. Oni logoraši za koje su stražari smatrali da nisu dovoljno jako udarali, morali su isto kroz "krvavu stazu".
    Političke zatvorenike i disidente se smatralo kao opasnost za Jugoslaviju i socijalizam te ideale Tita.
    Kažnjenici su umrli ili bili ubijeni na načine kao primjerice:

    • pri pokušaju bijega
    • na smrt pretučeni
    • samoubojice – koji nisu mogli ili htjeli podnositi metode "preodgajanja" UDBE
    • poginuli "utapanjem"
    • nesreće na radu u kamenolomu
    • smrt od izgladnjenosti ili iscrpljenosti

    Među zarobljenike su bili ubacivani agenti koji su stvarali grupacije. Tom metodom su poticana ubojstva na Golom otoku, kada su kažnjenici iz jedne skupine napadali one iz druge.
    Svjedočanstva[uredi | uredi kôd]

    Svjedočanstvo zatočenika Vladimira Bobinca o Golom otoku:
    "U čemu je strahota tog logora? U logorima u Njemačkoj, u Sibiru, u Hrvatskoj, u tim logorima ubijalo se tijelo, a u ovom se logoru ubijao čovjek u čovjeku. To je bila osnovna logika. Sada često čujem kako ljudi kažu da su imali nekoga koji je bio na Golom otoku, ali nikada nisu o tome pričali. Zato jer smo svi mi duboko pogođeni onim što smo ondje doživjeli. U nama je bio ubijen čovjek, to je osnovno. Straža je samo pazila da ne bi tko pobjegao, a mi smo se međusobno razračunavali. U tome je ta strahota. Svaki je kažnjenik, čim je stigao, morao ići na raport kod svojeg isljednika. Morao si obavezno skinuti kapu i ruke staviti na leđa. Prva greška koju bi kažnjenik načinio bila je osloviti svojeg isljednika "druže isljedniče". Tada bi dobio odgovor: "Nismo mi drugovi, ti si bandit, a ja nisam". Dolaskom na otok izgubio si vlastito ime i postao 'banda'. Druga je velika greška bila kad bi rekao isljedniku "Ja nisam kriv". To je bila velika greška, jer tom tvrdnjom uvrijedio si UDBU, ona znači, hapsi nevine ljude. Na Golom otoku moraš shvatiti da si kriv i moraš biti zahvalan UDBI što ti je omogućila da shvatiš da si kriv i da ti je UDBA omogućila da okaješ svoju krivnju. To je bilo osnovno pravilo."[3]Svjedočanstvo zatočenice Vere Winter o Golom otoku Vera Winter, rođena Zagrepčanka i golootočka zatočenica od 1949. do 1952. svjedoči:
    Onaj tko je tukao jače, brže je izlazio van. Oni koji su se odupirali, ostajali su dulje, ali svi smo tučeni i svi smo mi tukli druge. Svi smo mi tamo spušteni na razinu egzekutora. Svi smo mi tamo napravili kompromis sa svojom savješću. Zato je užasno teško o tome govoriti i zato smo se godinama nakon izlaska stidjeli. I nakon izlaska smo se bojali. Što god ste učinili, moglo se izroditi u nešto loše po vas.[5]"Petrova rupa"[uredi | uredi kôd]

    Ivan Kosić u knjizi "Goli otok, najveći Titov konclogor" (2003.) govori o objektu "Petrova rupa", o kojem je u svojoj knjizi "Muzej živih ljudi" iz 1990. godine pisao i zatočenik Dragoljub Jovanović. Taj vjerojatno najgori dio logora bio je popunjen sa 130 "osobito opasnih" zatvorenika koji su na Goli otok stizali iz drugih odjela na Golom otoku i iz drugih zatvora, od srpnja 1950. do veljače 1951. godine.
    "Petrova rupa" dobila je ime po Petru Komneniću, predsjedniku Skupštine Narodne republike Crne Gore, koji se nalazio u prvoj grupi koja je ondje dovedena. Riječ je bila o boksitnoj jami dubine 7 i širine oko dvadeset metara, u koju se ulazilo stepenicama. Oko jame je bio sagrađen još i zid visine 3 metra, a iznad njega su bile stražarske kule.
    U Petrovoj rupi nalazili su se posebni zatvorenici, bivši članovi centralnih komiteta, visoki rukovodioci, ministri, generali, španjolski borci, ambasadori, sveučilišni profesori.
    Jovanović od svojih suuznika u tom najtežem dijelu logora oko dvije trećine smatra "dobrim ljudima - drugovima", daljnjih 20% smatra on "uvjetno ljudima". Ostale (17%) smatra "batinašima", od toga pola "batinaša običnih", a pola "batinaša ubojica". Ivan Kosić zaključuje iz toga da je većina zatvorenika uspjela zadržati ljudski ponos i elementarnu moralnu ispravnost, usprkos nastojanju logorskih vlasti da ih korumpira izgledima za brži izlazak iz zatvora, ukoliko postanu "batinaši".
    O "tretmanu" možemo saznati iz jednog od opisa iz Jovanovićeve knjige:
    - Šta ne dižeš glavu majku ti banditsku - reče i zgrabi ga levom rukom za kapu na glavi, sa njom steže i kosu i zabaci mu glavu naglo unazad.
    - Znam da si sada đubre, ali govori šta si nekad bio. Mislim da sam te sretao.Branko ga mirno pogleda pravo u oči.- Ja sam inženjer i general Branko Poljanac, bivši načelnik Vrhovnog štaba narodnooslobodilačke vojske.Grmalj ga pljunu pravo u lice i levom rukom kojom ga je držao za kosu, naglo ga gurnu nazad. Branko izgubi ravnotežu i pade nauznak.- Evo ti, ***** od govana. To si ti a ne general! - prosikta besno …Milicionera je bilo valjda desetak, a onih u crnim kaputima još pet, šest. Rastrčaše se oko kolone kad krenusmo. (...) Za trenutak se sve utiša. Jedan iz one grupe reče glasno ostalima oko sebe:- Eto vam ih drugovi, pa malo porazgovarajte s ovim banditima i izdajnicima, neka vide kako se pošteni komunisti odnose prema izdajnicima!Ono što se tad odigralo u ciglih pet – šest minuta, ne može se opisati.(...)Ti koji su jurišali kao besni na stroj okovanih i na smrt isprebijanih ljudi bili su naši drugovi, još više ratni drugovi, još više partijski drugovi, komunisti.Ko je taj ko je od njih napravio "antiljude" to samo time što ih je obukao u crne kožne kapute i zakačio im po telu ordenje. ...Ljudi su stajali u lisicama. Desna ruka - leva ruka! Čekali su da se na njih sruči lavina neljudi.Ruke ... pesnice... čizme... cokule ... kundaci ...drške od pištolja …Krici! Jauci !- Tu li si Andrija, majku ti izdajničku ***** ... Šta, tebi je Vlado bilo malo, šta si još hteo ... Udri onog crnog ... a to si ti Rade, sad ćeš videti kako će te tvoja UDB-a udesiti ... A ti, Momo lepotane, spustićeš svoju glavu do same zemlje, majku ti tvoju seljačku ...(...) Oboreni ljudi polako su se dizali. Pljuvali u šaku izbijene zube i krv. Dlanovima vraćali očne jabučice napola izbačene iz svojih krvavih duplji, brisali rukavima krv sa lica, išmrkivali sukrvicu iz noseva.Kožni kaputi još su dahtali od napora da se "dokažu". Privrženost nije stvar od "danas do sutra"! Stalno se treba dokazivati. Pred okolinom. Pred pretpostavljenima, i pred potčinjenima. Sada su brisali oznojena lica, ko čistijom ko prljavijom maramicom. Zavisno od ranga ...Koliko će kiša biti potrebno da se opere ta sramota?Dragoljub M. Jovanović, koji zapisuje ove retke, gore opisanom "tretmanu" je osobno svjedočio - kao žrtva.

  9. #84
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Evo ima masu clanaka ( samo ja ne prqtim ove medije)

    http://www.telegraf.rs/vesti/509556-...na-golom-otoku

  10. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Global Warming View Post
    Jos malo o zlocinima Jova Kape.....

    Kada bi u gulag stigao novi logoraš, stari su ga logoraši, kao za "dobrodošlicu" poredani u dvije kolone u špaliru, morali isprebijati do besvjesti. Oni logoraši za koje su stražari smatrali da nisu dovoljno jako udarali, morali su isto kroz "krvavu stazu".
    Političke zatvorenike i disidente se smatralo kao opasnost za Jugoslaviju i socijalizam te ideale Tita.
    Kažnjenici su umrli ili bili ubijeni na načine kao primjerice:

    • pri pokušaju bijega
    • na smrt pretučeni
    • samoubojice – koji nisu mogli ili htjeli podnositi metode "preodgajanja" UDBE
    • poginuli "utapanjem"
    • nesreće na radu u kamenolomu
    • smrt od izgladnjenosti ili iscrpljenosti

    Među zarobljenike su bili ubacivani agenti koji su stvarali grupacije. Tom metodom su poticana ubojstva na Golom otoku, kada su kažnjenici iz jedne skupine napadali one iz druge.
    Svjedočanstva[uredi | uredi kôd]

    Svjedočanstvo zatočenika Vladimira Bobinca o Golom otoku:
    "U čemu je strahota tog logora? U logorima u Njemačkoj, u Sibiru, u Hrvatskoj, u tim logorima ubijalo se tijelo, a u ovom se logoru ubijao čovjek u čovjeku. To je bila osnovna logika. Sada često čujem kako ljudi kažu da su imali nekoga koji je bio na Golom otoku, ali nikada nisu o tome pričali. Zato jer smo svi mi duboko pogođeni onim što smo ondje doživjeli. U nama je bio ubijen čovjek, to je osnovno. Straža je samo pazila da ne bi tko pobjegao, a mi smo se međusobno razračunavali. U tome je ta strahota. Svaki je kažnjenik, čim je stigao, morao ići na raport kod svojeg isljednika. Morao si obavezno skinuti kapu i ruke staviti na leđa. Prva greška koju bi kažnjenik načinio bila je osloviti svojeg isljednika "druže isljedniče". Tada bi dobio odgovor: "Nismo mi drugovi, ti si bandit, a ja nisam". Dolaskom na otok izgubio si vlastito ime i postao 'banda'. Druga je velika greška bila kad bi rekao isljedniku "Ja nisam kriv". To je bila velika greška, jer tom tvrdnjom uvrijedio si UDBU, ona znači, hapsi nevine ljude. Na Golom otoku moraš shvatiti da si kriv i moraš biti zahvalan UDBI što ti je omogućila da shvatiš da si kriv i da ti je UDBA omogućila da okaješ svoju krivnju. To je bilo osnovno pravilo."[3]Svjedočanstvo zatočenice Vere Winter o Golom otoku Vera Winter, rođena Zagrepčanka i golootočka zatočenica od 1949. do 1952. svjedoči:
    Onaj tko je tukao jače, brže je izlazio van. Oni koji su se odupirali, ostajali su dulje, ali svi smo tučeni i svi smo mi tukli druge. Svi smo mi tamo spušteni na razinu egzekutora. Svi smo mi tamo napravili kompromis sa svojom savješću. Zato je užasno teško o tome govoriti i zato smo se godinama nakon izlaska stidjeli. I nakon izlaska smo se bojali. Što god ste učinili, moglo se izroditi u nešto loše po vas.[5]"Petrova rupa"[uredi | uredi kôd]

    Ivan Kosić u knjizi "Goli otok, najveći Titov konclogor" (2003.) govori o objektu "Petrova rupa", o kojem je u svojoj knjizi "Muzej živih ljudi" iz 1990. godine pisao i zatočenik Dragoljub Jovanović. Taj vjerojatno najgori dio logora bio je popunjen sa 130 "osobito opasnih" zatvorenika koji su na Goli otok stizali iz drugih odjela na Golom otoku i iz drugih zatvora, od srpnja 1950. do veljače 1951. godine.
    "Petrova rupa" dobila je ime po Petru Komneniću, predsjedniku Skupštine Narodne republike Crne Gore, koji se nalazio u prvoj grupi koja je ondje dovedena. Riječ je bila o boksitnoj jami dubine 7 i širine oko dvadeset metara, u koju se ulazilo stepenicama. Oko jame je bio sagrađen još i zid visine 3 metra, a iznad njega su bile stražarske kule.
    U Petrovoj rupi nalazili su se posebni zatvorenici, bivši članovi centralnih komiteta, visoki rukovodioci, ministri, generali, španjolski borci, ambasadori, sveučilišni profesori.
    Jovanović od svojih suuznika u tom najtežem dijelu logora oko dvije trećine smatra "dobrim ljudima - drugovima", daljnjih 20% smatra on "uvjetno ljudima". Ostale (17%) smatra "batinašima", od toga pola "batinaša običnih", a pola "batinaša ubojica". Ivan Kosić zaključuje iz toga da je većina zatvorenika uspjela zadržati ljudski ponos i elementarnu moralnu ispravnost, usprkos nastojanju logorskih vlasti da ih korumpira izgledima za brži izlazak iz zatvora, ukoliko postanu "batinaši".
    O "tretmanu" možemo saznati iz jednog od opisa iz Jovanovićeve knjige:
    - Šta ne dižeš glavu majku ti banditsku - reče i zgrabi ga levom rukom za kapu na glavi, sa njom steže i kosu i zabaci mu glavu naglo unazad.
    - Znam da si sada đubre, ali govori šta si nekad bio. Mislim da sam te sretao.Branko ga mirno pogleda pravo u oči.- Ja sam inženjer i general Branko Poljanac, bivši načelnik Vrhovnog štaba narodnooslobodilačke vojske.Grmalj ga pljunu pravo u lice i levom rukom kojom ga je držao za kosu, naglo ga gurnu nazad. Branko izgubi ravnotežu i pade nauznak.- Evo ti, ***** od govana. To si ti a ne general! - prosikta besno …Milicionera je bilo valjda desetak, a onih u crnim kaputima još pet, šest. Rastrčaše se oko kolone kad krenusmo. (...) Za trenutak se sve utiša. Jedan iz one grupe reče glasno ostalima oko sebe:- Eto vam ih drugovi, pa malo porazgovarajte s ovim banditima i izdajnicima, neka vide kako se pošteni komunisti odnose prema izdajnicima!Ono što se tad odigralo u ciglih pet – šest minuta, ne može se opisati.(...)Ti koji su jurišali kao besni na stroj okovanih i na smrt isprebijanih ljudi bili su naši drugovi, još više ratni drugovi, još više partijski drugovi, komunisti.Ko je taj ko je od njih napravio "antiljude" to samo time što ih je obukao u crne kožne kapute i zakačio im po telu ordenje. ...Ljudi su stajali u lisicama. Desna ruka - leva ruka! Čekali su da se na njih sruči lavina neljudi.Ruke ... pesnice... čizme... cokule ... kundaci ...drške od pištolja …Krici! Jauci !- Tu li si Andrija, majku ti izdajničku ***** ... Šta, tebi je Vlado bilo malo, šta si još hteo ... Udri onog crnog ... a to si ti Rade, sad ćeš videti kako će te tvoja UDB-a udesiti ... A ti, Momo lepotane, spustićeš svoju glavu do same zemlje, majku ti tvoju seljačku ...(...) Oboreni ljudi polako su se dizali. Pljuvali u šaku izbijene zube i krv. Dlanovima vraćali očne jabučice napola izbačene iz svojih krvavih duplji, brisali rukavima krv sa lica, išmrkivali sukrvicu iz noseva.Kožni kaputi još su dahtali od napora da se "dokažu". Privrženost nije stvar od "danas do sutra"! Stalno se treba dokazivati. Pred okolinom. Pred pretpostavljenima, i pred potčinjenima. Sada su brisali oznojena lica, ko čistijom ko prljavijom maramicom. Zavisno od ranga ...Koliko će kiša biti potrebno da se opere ta sramota?Dragoljub M. Jovanović, koji zapisuje ove retke, gore opisanom "tretmanu" je osobno svjedočio - kao žrtva.
    Hrvatske wikipedija je toliko nepouzdana da nema svrhe postavljati čalnke sa nje. Čak su i sami Hrvati to priznali, tj. njihov možda najbolji list
    http://www.jutarnji.hr/template/arti...jsp?id=1126942
    https://www.facebook.com/ndh.wikipedia


    Evo šta možeš još naći na hr. wiki


    Ustaše - Ustaški pokret nije bio svesno desno-radikalan, rasistički, totalitarni. Za pojavu ustaške ikonografije u modernoj Hrvatskoj krivi su - masoni! A za pokolj Srba u Drugom svjetskom ratu odgovorne su zapadne zemlje.

    Kroatofobija - Duboko ukorenjena kod dela Srba, a prisutna je i dan-danas. Kroatofobija se, kako u Srbiji, tako i među nekim intelektualcima, novinarima, istoričarima i političkim aktivistima sa zapada, ogleda u nametanju kolektivne krivice čitavom hrvatskom narodu zbog zločina počinjenih od strane vojnih formacija NDH nad Srbima, Jevrejima i Romima.

    Jasenovac - Partizani su fotografisali ljude koje bi sami pobili i navodili da su to žrtve ustaškog režima. Tamo je stradala 481 osoba, a za jasenovčke žrtve su krivi partizani.



    Last edited by Bugi; 12-12-13 at 09:32.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default



    Neko od ove dvojice ne govori istinu.

  12. #87
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tesko se za nekoga kao za Jova moze reći da je vazda bio na pravoj strani. Citirajuci Janka Vujović najkraće se moze reći
    General i Narodni Heroj antifašističkog rata, junačka starina kojega je majka rodila u izbjeglištvu od srpskih progona nakon okupacije Kraljevine Crne Gore ispoljio je svoju hrabrost i time što je jedan od rijetkih ako ne i jedini Crnogorac koji smije na Terazijama jasno i glasno da kaže da je Crnogorac, da Crnogorci nijesu Srbi, da Crna Gora nije „srpska zemlja” i Crnogorac koji je javno podržavao obnovu crnogorske Države. U ovom trenutku mu je ovo najveći grijeh.
    E sad znajući kako Crnogorci umiju cijeniti, biti zahvalni sumnjam da će se naći neka ulica, institucija... kojoj će dati njegovo ime.
    Socioloski je objasnjeno zasto neki koji o necem nemaju pojma najvise diskutuju, ali teć se objasnjavati zasto kod nas u sveopstoj eroziji morala vazi logika ajde da nagadjamo ili plasiramo laz i onda treba dokazivati ne onaj kopji laze već onaj koji se brani. Tipican primjer nagadjanja ili tvrdnje "tek da se nesto kaze" imamo i odje
    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Najvece "demokrate" sa ovog foruma velicaju lik i dijelo covjeka koji je zatvarao i ubijao neistomisljenike. Mozda nije licno ali je sigurno koordinirao hapsenjima.
    Prvo nesto tvrdis pa kazes "mozda nije, ali..." Odluci sam sa sobom da li jeste ili nije ili a onda plasiras teze velikog demokrate o neistomisljenicima. Nema drzave na svijet koja zatvara za misljenje pa nije ni on bio psihoanaliticar i znao sta ko misli. Zatvarao je one koji su radili nekakve rabote bez misljenja, a sto se to tebi ne svidja nema nikakve veze sa demokratijom ili ti uopste ne znas sta ta rijec znaci.

  13. #88
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slava mu.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  14. #89
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post


    Neko od ove dvojice ne govori istinu.
    A obično je istina neđe po sredini. Ono što je izvjesno pričati kako je Jovo Kapičić direktno odgovoran za slanje svakog zatvorenika na Goli Otok je isto ka reći Milo Đukanović mi nije dao da nađem posao pa sad sjedim u kafani po čitav dan.Znači njegov položaj je bio takav da nije išao pod vrata do vrata i birao ko će da ide tamo.Ljudi koji su obožavali otvoreno Staljina su radili protiv države ljudi koji su bili poražena strana u ratu svi oni su zaslužili da se nađu tamo.Šta je trebalo da se radi u vrijeme kad tada najveća vojna sila prijeti ratom a ti u zemlji imaš ljude koji je podržavaju?Da se igraš demokratije pa da ih puštiš da se okrenu protiv tebe čim prva ruska noga zakorači. Naravno bilo je i lažno optuženih to niko ne spori i naravno to nije bilo ljetovalište ali velika većina tih koji su završili na Golom otoku je zaslužila tamo da se nađe.
    Last edited by goldfinger; 12-12-13 at 09:45.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  15. #90
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Notable prisonersEdit

    Šaban Bajramović*– Serbian Roma musicianPanko Brashnarov*– Bulgarian and Macedonian politicianVlado Dapčević*– Montenegrin partisanAdem Demaçi*– Kosovar-Albanian politician and authorTeki Dervishi*– Albanian writerVlado Dijak*– Bosnian writerAlija Izetbegović*– Former president of Bosnia and HerzegovinaTine Logar*– Slovenian linguistVenko Markovski*– Bulgarian and Macedonian writerDragoljub Mićunović*– Serbian partisan, sociologist, and politicianDragoslav Mihailović*– Serbian writerDobroslav Paraga*– Croatian politicianIgor Torkar*– Slovenian writerAmdi Bajram*– Macedonian Roma politician[citation needed]Petre Piruze*- Macedonian partisanVladimir Poležinoski*- Macedonian partisanDijon Jevremov – Christian pilgrim

    SABAN?!

    Evo svjedocenje jednog od logorasa, koji je zbog razmisljanja I vjerovanja u rijeci nagrabusio:

    http://www.jutarnji.hr/-na-goli-otok...odic-/1129226/

    Studenti Crnogorci započeli su s Informbiroom na fakultetu; oni koji su se izjasnili za Staljina izbačeni su iz KPJ i protiv njih je organiziran bojkot - nitko s njima nije smio razgovarati niti sjediti u klupi, prestali su ih pozdravljati, a na koncu su ih izbacili s fakulteta. Ja sam to odbio i napisao sam pismo sekretaru KP - da ne mogu to napraviti i dodao sam još jednu stvar, retoričko pitanje da razmišljam gdje je istina. To im je bilo previše, odmah su me pozvali na partijski razgovor, hjeli su me uvjeriti da se predomislim i odstupim. Onda sam na sastanku partijske ćelije FF, kad se raspravljalo o mom slučaju, uzeo statut KPJ iz kojega sam citirao pravo na demokratsko izjašnjavanje. Kad sam to pročitao, svi su počeli fućkati i izbacili su me iz partije...

    “Mi, Golootočani, došli smo do spoznaje: ako bi netko htio opisati kako izgleda nemoć u političkom sustavu, ne bi morao do Sibira, iskustvo Golog je dovoljno. Danas kad se nađemo, imamo nepisano pravilo - nikad ne spominjemo što se događalo dok smo bili tamo. Jer svatko je od nas bio kriv, prikliješten i kao žrtva i kao mučitelj. Iz poštovanja šutimo. Spominjemo samo jednog čovjeka s Golog, a to je doktor*Nikola Nikolić. Liječnik, kažnjenik na Golom otoku koji je pomagao kome je god stigao po cijenu vlastitog života - kad su počeli batinati jednog zatvorenika i kad su ga zamalo ubili, podmetnuo je svoja leđa da ga spasi...”
    Last edited by Ego_and_his_own; 12-12-13 at 09:57.

  16. #91
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja se izvinjavam ovima koji ne d8jele mojw misljenje, ali ovo su samo idijoti mogli raditi. Nije ni cudo sto se zemlja raspala.

  17. #92
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Hrvatske wikipedija je toliko nepouzdana da nema svrhe postavljati čalnke sa nje. Čak su i sami Hrvati to priznali, tj. njihov možda najbolji list
    http://www.jutarnji.hr/template/arti...jsp?id=1126942
    https://www.facebook.com/ndh.wikipedia


    Evo šta možeš još naći na hr. wiki


    Ustaše - Ustaški pokret nije bio svesno desno-radikalan, rasistički, totalitarni. Za pojavu ustaške ikonografije u modernoj Hrvatskoj krivi su - masoni! A za pokolj Srba u Drugom svjetskom ratu odgovorne su zapadne zemlje.

    Kroatofobija - Duboko ukorenjena kod dela Srba, a prisutna je i dan-danas. Kroatofobija se, kako u Srbiji, tako i među nekim intelektualcima, novinarima, istoričarima i političkim aktivistima sa zapada, ogleda u nametanju kolektivne krivice čitavom hrvatskom narodu zbog zločina počinjenih od strane vojnih formacija NDH nad Srbima, Jevrejima i Romima.

    Jasenovac - Partizani su fotografisali ljude koje bi sami pobili i navodili da su to žrtve ustaškog režima. Tamo je stradala 481 osoba, a za jasenovčke žrtve su krivi partizani.



    Za tvoju informaciju u ovom slucaju radi se o LICNIM SVJEDOCENJIMA ljudi koji su te strahote prezivjeli a ne o nekom pausalno napisanom tekstu.

  18. #93
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Slava mu.
    U Paklu nema slave. Samo vjecnih muka tuge i bola....

  19. #94
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Global Warming View Post
    Za tvoju informaciju u ovom slucaju radi se o LICNIM SVJEDOCENJIMA ljudi koji su te strahote prezivjeli a ne o nekom pausalno napisanom tekstu.
    Aha vidim, sve pominju Jova po spisima.
    Ne branim ja nikog, niti iko treba da ga ja branim, samo izvori koje navodiš su lažni pa eto da ti skrenem pažnju.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #95
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Aha vidim, sve pominju Jova po spisima.
    Ne branim ja nikog, niti iko treba da ga ja branim, samo izvori koje navodiš su lažni pa eto da ti skrenem pažnju.
    Ni prezivjeli iz Ausvica nisu pominjali Rudolfa Hossa poimence , al opet je isti objesen 1947. zbog zlocina koji su pocinjeni u tom logoru pod njegovom upravom.

  21. #96
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Aha vidim, sve pominju Jova po spisima.
    Ne branim ja nikog, niti iko treba da ga ja branim, samo izvori koje navodiš su lažni pa eto da ti skrenem pažnju.
    Jes, jes, sve ih je tamo batinao Jovo, a kad se on umorio onda njegov zamjenik i govorio ovo je pozdrav od Jova Kapicića upravnika Golog otoka koji to nikad nije bio. Ali koga je jos briga da li je bio ili nije kad novine napisale da jes onda jes

  22. #97
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Tesko se za nekoga kao za Jova moze reći da je vazda bio na pravoj strani. Citirajuci Janka Vujović najkraće se moze reći

    E sad znajući kako Crnogorci umiju cijeniti, biti zahvalni sumnjam da će se naći neka ulica, institucija... kojoj će dati njegovo ime.
    Socioloski je objasnjeno zasto neki koji o necem nemaju pojma najvise diskutuju, ali teć se objasnjavati zasto kod nas u sveopstoj eroziji morala vazi logika ajde da nagadjamo ili plasiramo laz i onda treba dokazivati ne onaj kopji laze već onaj koji se brani. Tipican primjer nagadjanja ili tvrdnje "tek da se nesto kaze" imamo i odje

    Prvo nesto tvrdis pa kazes "mozda nije, ali..." Odluci sam sa sobom da li jeste ili nije ili a onda plasiras teze velikog demokrate o neistomisljenicima. Nema drzave na svijet koja zatvara za misljenje pa nije ni on bio psihoanaliticar i znao sta ko misli. Zatvarao je one koji su radili nekakve rabote bez misljenja, a sto se to tebi ne svidja nema nikakve veze sa demokratijom ili ti uopste ne znas sta ta rijec znaci.

    Zato si ti tu da nas poducis demokratiji?
    Moj djed iz danilovgrada je radio neke radnje jel? Ili je nekome-komsiji stao na zulj pa su ga poveli?
    Nisam ja demantovao sam sebe, vec ako je naredio, isto kao da je sam uradio.

  23. #98
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Global Warming View Post
    Ni prezivjeli iz Ausvica nisu pominjali Rudolfa Hossa poimence , al opet je isti objesen 1947. zbog zlocina koji su pocinjeni u tom logoru pod njegovom upravom.
    Kapičić nije bio upravnik golog otoka to je izmišljotina iz vremena kad je Miloševiću i njegovim socijalistima skresao u brk ko su i što su i nelogično je da neko bude upravnik zatvora a da u toku njegovog postojanja na ostrvu provede ukupno tri sata a Hes je bio jedan od tri upravnika Aušvica znači ne jedini.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  24. #99
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Zato si ti tu da nas poducis demokratiji?
    Moj djed iz danilovgrada je radio neke radnje jel? Ili je nekome-komsiji stao na zulj pa su ga poveli?
    Nisam ja demantovao sam sebe, vec ako je naredio, isto kao da je sam uradio.
    Razumijem svu muku koja postoji,ali za to sto se desilo si preskocio par stepenica na tadasnjem "republickom" nivou.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  25. #100
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ja se izvinjavam ovima koji ne d8jele mojw misljenje, ali ovo su samo idijoti mogli raditi. Nije ni cudo sto se zemlja raspala.
    kako bi se ti u toj situaciji ponio prema IBu?!
    She is only here to annoy herself!

Page 4 of 15 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. VIDATOX - kubanske kapi
    By Free bird in forum Medicina
    Replies: 63
    Last Post: 15-12-23, 11:24
  2. ajmo opet jovo nanovo
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Sve i svašta
    Replies: 37
    Last Post: 13-12-08, 16:37
  3. Aj sad Jovo nanovo..
    By bubby[Y] in forum Teenland
    Replies: 2031
    Last Post: 14-02-08, 18:41
  4. ocemo li sve jovo nanovo?
    By derivat in forum Centralni
    Replies: 19
    Last Post: 17-03-05, 15:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •