Page 11 of 15 FirstFirst ... 789101112131415 LastLast
Results 251 to 275 of 360

Thread: Preminuo Jovo Kapičić

  1. #251
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Pametan zakljuchak,znachi u zavisnosti od radnog mjesta moramo odrediti i karakter tih kojim tim mjestima upravljaju,divota.
    moras priznat da tu duznost ne moze vrsiti savjestan covjek.
    a eo.

  2. #252
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    ne odgovori nam kad je to bio upravnik?!
    She is only here to annoy herself!

  3. #253
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vremenski period tacno ne znam,ali svakako je u odredjenom vremenskom periodu upravljao i/ili bio jedan od komandujucih ljudi.
    a eo.

  4. #254
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,447
    Thanked in
    1,319 Posts

    Default

    ducka,aj provjeri da nije bio prvo neko ko bash ne valja kao karakter a nakon toga Djilas ?
    ...

  5. #255
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,396
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    najveca splacina sto je ovom zemljom gazila,nadam se da ga je cekalo posebno mjesto u paklu! Zlotvor

  6. #256
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    elaboriraj
    She is only here to annoy herself!

  7. #257
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,447
    Thanked in
    1,319 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    najveca splacina sto je ovom zemljom gazila,nadam se da ga je cekalo posebno mjesto u paklu! Zlotvor
    Shto te je toliko razestilo ...?
    ...

  8. #258
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    ducka,aj provjeri da nije bio prvo neko ko bash ne valja kao karakter a nakon toga Djilas ?
    priznajem gresku ako nisam tacno naveo njegovu funkciju.pisao sam po sjecanju na knjigu tamare nikcevic,a ovih prvih par clanaka su neodredjeni po tom pitanju.na osnovu njegove umijesanosti mislim da on nije licnost crnogorske istorije koju treba velicati
    a eo.

  9. #259
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,447
    Thanked in
    1,319 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ducka View Post
    priznajem gresku ako nisam tacno naveo njegovu funkciju.pisao sam po sjecanju na knjigu tamare nikcevic,a ovih prvih par clanaka su neodredjeni po tom pitanju.na osnovu njegove umijesanosti mislim da on nije licnost crnogorske istorije koju treba velicati
    Svakog ko je koordinirao akcijom hapshenja Draze Mihailovica i njegovih bradonja,treba velichat,da ne prichamo o patriotizmu itd.
    ...

  10. #260
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e pa ako si citao Tamarinu knjigu onda sigurno nisi mogao procitat da je bio upravnik, jer ne vjerujem da bi Jovo rekao za sebe da je bio upravnik ako nije bio

  11. #261
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,396
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Prvo djed mi je bio narodni heroj,nakon rata su ga poslali na goli otok,jer je medju "prijateljima" rekao da mu sunce izlazi sa istoka,nakon istorijskog Titovog "ne" Staljinu.
    Tamo je proveo 5 godina,dok je bio upravitelj gore navedeni zlotvor.
    Zahvaljujuci tome sto su tim zatvorenicima radili (ogromna vecina crnogorci) prevazisli su i njemce i njihove koncentracione logore i sovjetske gulage,potpuno novi i ekstremni nacini mucenja,prevashodno psihickog,dje je glavni cilj bio da se promjene stavovi i misljenja kod zatvorenika. Sto nisu radili ni njemci ni sovjeti.
    Drugo, u neku pecinu blizu Kolasina su se krili nekolicina cetnika neposredno posle rata, opet nasi crnogorci,ne bitno sto su bili cetnici,ako su sto skrivili trebalo ih je na sud,kao sto su drugim i radili.Ovo zlo je kad su saznali dje se kriju,spustilo ogromnu kolicinu eksploziva,da bi bio siguran da niko ne prezivi,tad je valjda bio ministar MUP-a.
    Trece,sto nije cinjenica kao ovo gore,jeste da je neke ljude slao na goli otok samo da bi im bio sa zenama,posto je valjda bio lud za lijepim zenama...





    Jedan od zatvorenika,pravi revolucionar,zanimljiva ispovjest...

  12. #262
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Druze Jovo pocivaj u miru.

  13. #263
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Prvo djed mi je bio narodni heroj,nakon rata su ga poslali na goli otok,jer je medju "prijateljima" rekao da mu sunce izlazi sa istoka,nakon istorijskog Titovog "ne" Staljinu.
    Tamo je proveo 5 godina,dok je bio upravitelj gore navedeni zlotvor.
    Zahvaljujuci tome sto su tim zatvorenicima radili (ogromna vecina crnogorci) prevazisli su i njemce i njihove koncentracione logore i sovjetske gulage,potpuno novi i ekstremni nacini mucenja,prevashodno psihickog,dje je glavni cilj bio da se promjene stavovi i misljenja kod zatvorenika. Sto nisu radili ni njemci ni sovjeti.
    Drugo, u neku pecinu blizu Kolasina su se krili nekolicina cetnika neposredno posle rata, opet nasi crnogorci,ne bitno sto su bili cetnici,ako su sto skrivili trebalo ih je na sud,kao sto su drugim i radili.Ovo zlo je kad su saznali dje se kriju,spustilo ogromnu kolicinu eksploziva,da bi bio siguran da niko ne prezivi,tad je valjda bio ministar MUP-a.
    Trece,sto nije cinjenica kao ovo gore,jeste da je neke ljude slao na goli otok samo da bi im bio sa zenama,posto je valjda bio lud za lijepim zenama...





    Jedan od zatvorenika,pravi revolucionar,zanimljiva ispovjest...
    kako ti se zvao djed koji je bio narodni heroj?

  14. #264
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,447
    Thanked in
    1,319 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Prvo djed mi je bio narodni heroj,nakon rata su ga poslali na goli otok,jer je medju "prijateljima" rekao da mu sunce izlazi sa istoka,nakon istorijskog Titovog "ne" Staljinu.
    Tamo je proveo 5 godina,dok je bio upravitelj gore navedeni zlotvor.
    Zahvaljujuci tome sto su tim zatvorenicima radili (ogromna vecina crnogorci) prevazisli su i njemce i njihove koncentracione logore i sovjetske gulage,potpuno novi i ekstremni nacini mucenja,prevashodno psihickog,dje je glavni cilj bio da se promjene stavovi i misljenja kod zatvorenika. Sto nisu radili ni njemci ni sovjeti.
    Drugo, u neku pecinu blizu Kolasina su se krili nekolicina cetnika neposredno posle rata, opet nasi crnogorci,ne bitno sto su bili cetnici,ako su sto skrivili trebalo ih je na sud,kao sto su drugim i radili.Ovo zlo je kad su saznali dje se kriju,spustilo ogromnu kolicinu eksploziva,da bi bio siguran da niko ne prezivi,tad je valjda bio ministar MUP-a.
    Trece,sto nije cinjenica kao ovo gore,jeste da je neke ljude slao na goli otok samo da bi im bio sa zenama,posto je valjda bio lud za lijepim zenama...





    Jedan od zatvorenika,pravi revolucionar,zanimljiva ispovjest...

    Lupash...ovo za bradonje kao da je mene pitao a shto se zena tiche,pa bash je njemu bilo problem imati koju pozeli
    ...

  15. #265
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Svakog ko je koordinirao akcijom hapshenja Draze Mihailovica i njegovih bradonja,treba velichat,da ne prichamo o patriotizmu itd.
    to je jedna strana medalje,i ja to ne sporim samo mislim da je povezanost sa tako velikom mrljom ne biografije jednog covjeka nego citave drzave i sistema nesto sto je presudno kad sagledamo njegov istorijski doprinos u potpunosti

  16. #266
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,396
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Mislim da nemam potrebu nikakvu da se tebi pravdam kako mi se zva djed,prvo jer ne zelim svoj identitet na ovom forumu da odkrivam,a zamolicu majku da mi nadje isjecak iz Pobjede o mok djedu,dje su ga istakli kao svijetao primjer jer nije htio kapetana da ponizi da mu cupa brkove,sto je bila najveca uvreda za crnogorca,i zbog toga bio u cuvenu Petrovu rupu!

  17. #267
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,447
    Thanked in
    1,319 Posts

    Default

    pa nam skeniraj isjechak a mi necemo prochitat imena
    ...

  18. #268
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ti sam oces da se pravdas ja ti to nisam trazio, ali nema potrebe da se stidis djeda da mu ne smijes ime rec. A dobra je prica Vladu Dapcevicu "presao sam 50 km sa teretom od 150-200 kila". znam da su bili to jaki i izdrzljivi ljudi, ali ovo je vec previse

  19. #269
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,396
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Lupash...ovo za bradonje kao da je mene pitao a shto se zena tiche,pa bash je njemu bilo problem imati koju pozeli
    Ne znam,sto je ovdje lupanje? ako ti nemas civilizacijski nivo da svako zasluzuje sudjenje,jos u 21 vijeku,to je tvoj licni problem.

  20. #270
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mislim da je komentarisanje života i djela generala Jova Kape na dan ili samo nekoliko dana nakon njegove smrti blago rečeno - neprimjereno, pa čak bih rekao morbidno i izopačeno. Posebno su skaradna i degutantna "živopisna" svjedočanstva i iskustva današnjih golobradih omladinaca o tome kako je živio i šta je sve u mladosti činio ovaj ili bilo koji drugi pojedinac kojem je mjesto u istoriji i nezaboravu njegovog naroda, na njihovu žalost, osigurano.

    General Jovo Kapičić nije bio svetac. Baš kao ni bilo koji drugi velikan naše prošlosti ili bilo čije prošlosti. Nikada za sebe nije ni tvrdio da je svetac. Branila se vremešna starina (više ili manje uspješno) od onog što su mu istorijski revizionisti (mahom četničke provenijencije) kalemili u godinama nakon kolapsa države Južnih Slovena i ponovnog uskrsnuća srpskog velikodržavnog projekta koji se, poput nekog prokletstva, a zBog njegovih dubokih korijena, Srbiji i Srbima u gotovo pravilnim istorijskim ciklusima iznova i iznova vraća i svaki put sve tragičnije obije o glavu. Secirati život i djelo generala Kapičića (kako se to ovdje od strane pojedinaca krenulo činiti) isto je što i najesti se dobro pečene piletine, a zatim moralisati i osuđivati ubijanje pilića.
    Ova zemlja ne bi bila slobodna, a vrlo vjerovatno ni imenom postojala da nije bilo Jova Kapičića i njegovih saboraca. Svi drugi pokušaji interpretacije nemaju šanse i padaju pred tom činjenicom. Čak i oni kojima se to ne sviđa nalaze se u dugu prema starom Jovu Kapi i drugima koji su uz njega to čitavom nizu onih naknadno rođenih i još nerođenih omogućili.
    Ispredati priču naširoko, retuširati urbane i ruralne legende o generalu Kapi i stvarati mitove u danima kad se porodica i velika većina naroda nalaze u žalosti zbog odlaska onog koji je bio jedan od posljednjih (ako ne i posljednji) nacionalni simbol naših slobodarskih stremljenja, naše slavne prošlosti i putokaz za budućnost - vrijedno je samo prezira.
    Biće prilike za razgovor o svemu, pa ako se želi i o prošlosti naše zemlje i mjesta i uloge generala Kapičića, no zaista bi bilo lijepo od četničke i anarhističke mladeži da malo odmore i makar za neko, koliko-toliko pristojno vrijeme uzdrže se isturati nam svoju otrovanu dušu, te tako dozvole starom ratniku da u tišini počine, a njegovoj porodici da ga u miru isprati.
    Last edited by El Re; 17-12-13 at 01:08.

  21. #271
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,396
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    ti sam oces da se pravdas ja ti to nisam trazio, ali nema potrebe da se stidis djeda da mu ne smijes ime rec. A dobra je prica Vladu Dapcevicu "presao sam 50 km sa teretom od 150-200 kila". znam da su bili to jaki i izdrzljivi ljudi, ali ovo je vec previse
    Pa cim pitas kako se zove,znaci da sumnjas gledajuci tvoje predjasnje postove na ovu temu,ili ne zelis da prihvatis ovu stranu price.. Tako da nemam potrebu da se pravdam,eto vjeruj il ne vjeruj da mi je djed bio narodni heroj,kako zelis. Djeda se naravno ne mogu stidjed,vec samo ponosit sa njim.

  22. #272
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pa naravno da treba da se ponosis, posebno jer je bio narodni heroj, a ne da pricas "necu identitet da otkrivam"... makar prezime mozes rec da se pleme ponosi

  23. #273
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,396
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Mislim da je komentarisanje života i djela generala Jova Kape na dan ili samo nekoliko dana nakon njegove smrti blago rečeno - neprimjereno, pa čak bih rekao morbidno i izopačeno. Posebno su skaradna i degutantna "živopisna" svjedočanstva i iskustva današnjih golobradih omladinaca o tome kako je živio i šta je sve u mladosti činio ovaj ili bilo koji drugi pojedinac kojem je mjesto u istoriji i nezaboravu njegovog naroda osigurano.

    General Jovo Kapičić nije bio svetac. Baš kao ni bilo koji drugi velikan naše prošlosti ili bilo čije prošlosti. Nikada za sebe nije ni tvrdio da je svetac. Branio se od onog što su mu istorijski revizionisti (mahom četničke provenijencije) kalemili u godinama nakon kolapsa države Južnih Slovena i ponovnog uskrsnuća srpskog velikodržavnog projekta koji se, poput nekog prokletstva, a zBog njegovih dubokih korijena, Srbiji i Srbima u gotovo pravilnim istorijskim ciklusima iznova i iznova vraća i svaki put sve tragičnije obije o glavu. Secirati život i djelo generala Kapičića (kako se to ovdje od strane pojedinaca krenulo činiti) isto je što i najesti se dobro pečene piletine, a zatim moralisati i osuđivati ubijanje pilića.
    Ova zemlja ne bi bila slobodna, a vrlo vjerovatno ni imenom postojala da nije bilo Jova Kapičića i njegovih saboraca. Svi drugi pokušaji interpretacije nemaju šanse i padaju pred tom činjenicom. Čak i oni kojima se to ne sviđa nalaze se u dugu prema starom Jovu Kapi i drugima koji su uz njega to čitavom nizu onih naknadno rođenih i još nerođenih omogućili.
    Ispredati priču naširoko, retuširati urbane i ruralne legende o generalu Kapi i stvarati mitove u danima kad se porodica i velika većina naroda nalaze u žalosti zbog odlaska onog koji je bio jedan od posljednjih (ako ne i posljednji) nacionalni simbol naših slobodarskih stremljenja, naše slavne prošlosti i putokaz za budućnost - vrijedno je samo prezira.
    Biće prilike za razgovor o svemu, pa ako se želi i o prošlosti naše zemlje i mjesta i uloge generala Kapičića, no zaista bi bilo lijepo od četničke i anarhističke mladeži da malo odmore i makar za neko, koliko-toliko pristojno vrijeme uzdrže se isturati nam svoju otrovanu dušu, te tako dozvole starom ratniku da u tišini počine, a njegovoj porodici da ga u miru isprati.

    Vidis,nikad mi se nesto nije svidjala ta nasa izreka,o pokojniku sve najbolje.
    Vazda sam volio da se zna ko je covjek a ko necovjek.

  24. #274
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Ne znam,sto je ovdje lupanje? ako ti nemas civilizacijski nivo da svako zasluzuje sudjenje,jos u 21 vijeku,to je tvoj licni problem.
    slabo se ima vremena za sudjenje dok ti neko zvecka oruzjem na granici
    She is only here to annoy herself!

  25. #275
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Prvo djed mi je bio narodni heroj,nakon rata su ga poslali na goli otok,jer je medju "prijateljima" rekao da mu sunce izlazi sa istoka,nakon istorijskog Titovog "ne" Staljinu.
    Tamo je proveo 5 godina,dok je bio upravitelj gore navedeni zlotvor.
    Zahvaljujuci tome sto su tim zatvorenicima radili (ogromna vecina crnogorci) prevazisli su i njemce i njihove koncentracione logore i sovjetske gulage,potpuno novi i ekstremni nacini mucenja,prevashodno psihickog,dje je glavni cilj bio da se promjene stavovi i misljenja kod zatvorenika. Sto nisu radili ni njemci ni sovjeti.
    Drugo, u neku pecinu blizu Kolasina su se krili nekolicina cetnika neposredno posle rata, opet nasi crnogorci,ne bitno sto su bili cetnici,ako su sto skrivili trebalo ih je na sud,kao sto su drugim i radili.Ovo zlo je kad su saznali dje se kriju,spustilo ogromnu kolicinu eksploziva,da bi bio siguran da niko ne prezivi,tad je valjda bio ministar MUP-a.
    Trece,sto nije cinjenica kao ovo gore,jeste da je neke ljude slao na goli otok samo da bi im bio sa zenama,posto je valjda bio lud za lijepim zenama...





    Jedan od zatvorenika,pravi revolucionar,zanimljiva ispovjest...
    ovi sto su se krili u rupu znalo se da se tu kriju, dovodjeni su im i zene i sestre da ih mole da izadju nisu htjeli da izadju i sto je trebalo da se radi? da ginu ljudi zbog njih koji su se suprostavljali i nisu htjeli da izadju?
    A posto kazes da ti je djed bio tamo dok je Jovo bio upravitelj, je li ti djed ispricao da je Jovo bio upravitelj i to, kako ti rece 5 godina. zanima me kako je Jovo bio i upravitelj Golog otoka i Ministar mupa cg i zamjenik rankovica ako je 5 godina tamo bio upravnik?

Page 11 of 15 FirstFirst ... 789101112131415 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. VIDATOX - kubanske kapi
    By Free bird in forum Medicina
    Replies: 63
    Last Post: 15-12-23, 11:24
  2. ajmo opet jovo nanovo
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Sve i svašta
    Replies: 37
    Last Post: 13-12-08, 16:37
  3. Aj sad Jovo nanovo..
    By bubby[Y] in forum Teenland
    Replies: 2031
    Last Post: 14-02-08, 18:41
  4. ocemo li sve jovo nanovo?
    By derivat in forum Centralni
    Replies: 19
    Last Post: 17-03-05, 15:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •