Page 7 of 15 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 151 to 175 of 360

Thread: Preminuo Jovo Kapičić

  1. #151
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prezirem glorifikaciju udbaskih akcija i hrabrosti njenih izvrsioca.

  2. #152
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    To tada velicanje Rusije bih poredio sa danasnjim velicanjem Srbije, tipa "Srbija nas hrani" "da nema Srbije okle bi brasna imali" zato je i bilo transparenata kad je bilo sve ono oko Kosova "Rusijo pomazi" i pomogla im je....

  3. #153
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gardas View Post
    Prezirem glorifikaciju udbaskih akcija i hrabrosti njenih izvrsioca.
    I ja prezirem rehabilitaciju i glorifikaciju dokazanih fašista i saradnika okupatora na ovim prostorima i izjednačavanje u svim pravima sa onima koji su se borili protiv njih ali šta da se radi.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  4. #154
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    I ja prezirem rehabilitaciju i glorifikaciju dokazanih fašista i saradnika okupatora na ovim prostorima i izjednačavanje u svim pravima sa onima koji su se borili protiv njih ali šta da se radi.
    Ciljas na cetnike kao saradnike. A siguran sam da ti ista ta njihova saradnja nije poznata. I da tu temu nisi najbolje obradio.
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  5. #155
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Kad si već pomenuo četnike koje inače nisam ciljao ponaosob već je fašista bilo svih vrsta i dezena na ovim našim prostorima da, poznate su mi sve hrabre bitke u kojima su ti isti ucestvovali u borbi protiv okupatora toliko ih je bilo da ih se ni njihovi istoričari ne mogu sjetiti.Al vjerujem da će nam serija hrabrog filmskog partizana Bajića prikazati na koji način su originalni balkanski gerilci vodil rat.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  6. #156
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Kad si već pomenuo četnike koje inače nisam ciljao ponaosob već je fašista bilo svih vrsta i dezena na ovim našim prostorima da, poznate su mi sve hrabre bitke u kojima su ti isti ucestvovali u borbi protiv okupatora toliko ih je bilo da ih se ni njihovi istoričari ne mogu sjetiti.Al vjerujem da će nam serija hrabrog filmskog partizana Bajića prikazati na koji način su originalni balkanski gerilci vodil rat.
    Oni su imali jedan jednostavan kurvinski nacin potkradanja Italijana, pa da im ga na kraju zavuku sa njihovom opremom.

    Nego dobro..Uvijek je bio proble kad se ekstremni pojedinci vezu sa citavom ideologijom.
    Last edited by Orgullo; 12-12-13 at 17:42.
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  7. #157
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Orgullo View Post
    Oni su imali jedan jednostavan kurvinski nacin potkradanja Italijana, pa da im ga na kraju zavuku sa njihovom opremom.
    jes kad su Italijani presli na stranu saveznika
    She is only here to annoy herself!

  8. #158
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    jes kad su Italijani presli na stranu saveznika
    Still :mrgreen:
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  9. #159
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Orgullo View Post
    Oni su imali jedan jednostavan kurvinski nacin potkradanja Italijana, pa da im ga na kraju zavuku sa njihovom opremom.

    Nego dobro..Uvijek je bio proble kad se ekstremni pojedinci vezu sa citavom ideologijom.
    hahahahaha e hvala ti puno kako si me nasmijao... a sto se se na stranu italijana borili protiv partizana? i to je neka taktika?

  10. #160
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Свако ко је учествовао у сузбијању стаљинизма, па макар и сам био поклоник једне промашене идеологије има право да буде поштован.
    На Голом Отоку је било око 15.000 људи.Процјењује се да је од тога 10.000 било кривих и 5.000 невиних.На голом отоку је страдало око 430 људи.
    За то вријеме Црвена Армија је држала огромну војску на југословенској граници и убила око 2.000 наших граничара, махом регрута.Пуцало се на сваку југословенску патролу која би била уочена.
    Да су стаљинисти дошли на власт у логоре би пошле на стотине хиљада људи тако да је Голи оток чак и хуманија опција.Ја би их постријељао.

    Што се четника тиче (црногорских јер нису сви четници били исти), ко им је крив што су вољели да кољу цивиле, највише сопствени народ.Не улазим ја у то што су се они гањали са партизанима и што су се међусобно стијељали и убијали, али црногорски четници су убијали жене, ђецу и старце, у мом селу 14 цивила и једна трудница су заклани и запаљени.

    Јову фала и то што је међу ријетким нашим људима у БГ који је одбио да ради против ЦГ, конфронтирајући се свима.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  11. #161
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    ni da vam je Jovo bližnji / ili pobio bližnje pa ga tako branite il mažete gofnima. bože me sakloni.

  12. #162
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Свако ко је учествовао у сузбијању стаљинизма, па макар и сам био поклоник једне промашене идеологије има право да буде поштован.
    На Голом Отоку је било око 15.000 људи.Процјењује се да је од тога 10.000 било кривих и 5.000 невиних.На голом отоку је страдало око 430 људи.
    За то вријеме Црвена Армија је држала огромну војску на југословенској граници и убила око 2.000 наших граничара, махом регрута.Пуцало се на сваку југословенску патролу која би била уочена.
    Да су стаљинисти дошли на власт у логоре би пошле на стотине хиљада људи тако да је Голи оток чак и хуманија опција.Ја би их постријељао.

    Што се четника тиче (црногорских јер нису сви четници били исти), ко им је крив што су вољели да кољу цивиле, највише сопствени народ.Не улазим ја у то што су се они гањали са партизанима и што су се међусобно стијељали и убијали, али црногорски четници су убијали жене, ђецу и старце, у мом селу 14 цивила и једна трудница су заклани и запаљени.

    Јову фала и то што је међу ријетким нашим људима у БГ који је одбио да ради против ЦГ, конфронтирајући се свима.
    Ne mozes ti to njima da objasnis, i niko nidje ne pominje tih 2000 poginiluh ljudi koje su Rusi ubili nego svi pominju Jova i Goli otok. A vecinja njih koji su bili na Goli otok su podrzavali iste te Ruse koji ubijaju nas narod na granicu sa Rumunijom

  13. #163
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    ni da vam je Jovo bližnji / ili pobio bližnje pa ga tako branite il mažete gofnima. bože me sakloni.
    Nemam ja od cega Jova da branim, samo iznosim neke cinjenice.
    Sto je Tito napravio ovi danas ne mogu okrecit

  14. #164
    Join Date
    May 2005
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jovo Kapa - do 1948 je ubijao i zatvarao one koji su govorili protiv Staljina i Rusa, a od 1948 ubijao i zatvarao one koji govorili za.. To se zove čvrsta i principijelna ideološka linija

  15. #165
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sahranjen general Jovo Kapičić
    12. decembar 2013.
    Share


    N
    a cetinjskom Novom groblju danas popodne je uz najviše vojne počasti sahranjen general Jovo Kapičić.


    Sahrani su, pored članova porodice, sinova Dragana i Zorana, unuka Stefana prisustvovali predsjednik Skupštine Ranko Krivokapić, premijer Milo Đukanović, ministar kulture Branislav Mićunović, gradonačelnik Cetinja Aleksandar Bogdanović, predstavnici SUBNOR-a Crne Gore, brojni drugi politički, kulturni i javni radnici .
    U ime SUBNOR-a i antifašista Crne Gore od generala Jova Kapičića oprostio se Ljubomir Sekulić.

    „U zemlji i narodu, u kojem je kako je govorio Sveti Petar Cetinjski - dosta živio svako ko je umro kao slobodan čovjek, Jovo je imao dug i častan život. Neustrašivi borac, junak po svemu nalik i ravan onima o čijem herojstvu , čestitosti i pravdoljubivosti i ljudskosti je neprestano slušao - Jovo je u svom vremenu izrastao u jednog od njih“, kazao je Sekulić i dodao:
    „Jovo Kapičić ostao je dosljedan do poslednjeg daha, uspravan i dostojanstven, trajni, najbolji i najljepši primjer sadašnjim i budućim generacijama, da samo borba za ideale i vrijednosti crnogorske tradicije i NOB-a našem i njihovom životu daju puni smisao“.


    Sekulić je poručio da Jovo Kapičić ostaje heroj u gradu heroja i gradu heroju, da zajedno, kao ona Njegoševa Luča sa Lovćena svijetle vječno nad Crnom Gorom, obasjavajući i njen i naš put kroz vrijeme i budućnost.
    U ime porodice od Jova Kapičića oprostio se njegov unuk Stefan Kapičić.
    „Djedice, hvala ti za najljepše djetinjstvo.Ti nijesi bio samo narodni heroj, ti si bio heroj mog djetinjstva. Anđele moj“, uz suze i drhtavim glasom kazao je Stefan.
    U ime porodice prisutnima se zahvalio Jovov sin Dragan Kapičić, kazavši da je Jovova poslednja želja bila da „ode kući u Crnu Goru“.
    Jovo Kapičić je preminuo 9. decembra u Beogradu u 95. godini.
    (foto: Portal Analitika, Blic)

  16. #166
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bijela/HN/MNE
    Posts
    1,206
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.cdm.me/politika/danilovic...snicu-kapicica

    Vec sam se bio prepao da ce Goran Danilovic, inace bivsi clan Saveza komunista, preskocit da prokomentarise "sramotnu" sahranu uz drzavne pocasti, kad ono, eto ga

  17. #167
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovaj smrad ne smije u svoja usta da stavlja covjeka kao sto je Jovo Kapa.
    A evo sto je jednom prilikom izjavio Jovo Kapa
    „Kakav bih to bio čovjek ako bih se dičio 13. julom, Neretvom i Sutjeskom, a odricao se Golog otoka i svega onoga što u našoj revoluciji nije bilo dobro?! Nikakav! Sve sam to – ja!“
    Last edited by Igor R; 12-12-13 at 20:19.

  18. #168
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,024
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Takvi su svi cg politicari, moralne gromade.

  19. #169
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zašto Fijip nije prisustvovao sahrani?
    Da li zbog toga što dijeli mišljenje srpske opozicije ?
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  20. #170
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default


    Nije ovo zaradio tako sto je sjedjeo kuci, nego se borio, gledao kako mu drugovi, clanovi bataljona ginu, krv prolijevao, smrzavao se zivot svoj rizikovao da bi mi mogli danas slobodno da se krecemo svojom zemljom i onda sad neko nesto treba da mu prica. On i drugovi poput njega su od 0, potpuno srusene drzave izgradili jednu od najjacih svjetskih sila i onda su dosli ovi i unistili sve.
    Samo mi je zao sto ne mogu da nadjem intervju sa pocetka 90-tih godina kad je uzivo na radio popljuvao vlast i vojsku zbog ratovanja i na kraju rekao "sad sam idem kuci i nisam naoruzan iako nekome smeta sto sam sad ovdje rekao neka me sretne"
    ali to su bili ljudi posebnog kova, kojima je "strah" bila izbrisana iz mozga

  21. #171
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,447
    Thanked in
    1,319 Posts

    Default

    Fijip ovome ne bi mogao ni cipele obrisat,ona ljiga ljigava,ne zna mu se shto je vishe,hermafrodit.
    ...

  22. #172
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Imate još jedan intervju na tv777 trenutno
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  23. #173
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Upravo ide jedan zanimljiv intervju na RTCG1 od prije 15-20 god...

    Hvala Lepo

  24. #174
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Razumijem poštovanje za njegov doprinos u borbi, divljenje prema njegovom junaštvu... No, ne mogu shvatiti divljenje i poštovanje premo ubistvima i progonima stotina i hiljada nevinih ljudi, za koje je Jovo direktno odgovoran. Koliko je porodica osakatio, koliko ih u crno zavio. Takvim se čovjekom ni porodica ne može ponositi, naprotiv.
    Samo treba reći Rumunija i Poljska
    Quote Originally Posted by blagota View Post
    Jovo Kapa - do 1948 je ubijao i zatvarao one koji su govorili protiv Staljina i Rusa, a od 1948 ubijao i zatvarao one koji govorili za.. To se zove čvrsta i principijelna ideološka linija
    On i TITO jesu bili principijelni, ali Staljin nije. Prvo "oslobađaj" (Žene po Vojvodini znaju kakvo je to oslobađanje bilo), pa onda osvajaj
    Last edited by Rakun; 13-12-13 at 02:58.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #175
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Sahrani su, pored članova porodice, sinova Dragana i Zorana, unuka Stefana prisustvovali predsjednik Skupštine Ranko Krivokapić, premijer Milo Đukanović, ministar kulture Branislav Mićunović, gradonačelnik Cetinja Aleksandar Bogdanović
    Pošteno oni, života mi. Nisam očekivao od ove vladajuće garniture takav gest. Posebno od Mila koji u zadnje vrijeme ide wannabe srbima uz dlaku
    Samo su vala mogli i bez ovog Betmena

    Govedo od popa (popeo mi se na ...) SAHRANJUJE SE JEDAN KOMUNISTA. N'o je ova bruka porodici i familiji na obraz mater im poganu za vazda
    Last edited by Rakun; 13-12-13 at 03:03.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 7 of 15 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. VIDATOX - kubanske kapi
    By Free bird in forum Medicina
    Replies: 63
    Last Post: 15-12-23, 11:24
  2. ajmo opet jovo nanovo
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Sve i svašta
    Replies: 37
    Last Post: 13-12-08, 16:37
  3. Aj sad Jovo nanovo..
    By bubby[Y] in forum Teenland
    Replies: 2031
    Last Post: 14-02-08, 18:41
  4. ocemo li sve jovo nanovo?
    By derivat in forum Centralni
    Replies: 19
    Last Post: 17-03-05, 15:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •