Page 10 of 15 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast
Results 226 to 250 of 360

Thread: Preminuo Jovo Kapičić

  1. #226
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    U tome je citava poenta IB za CG... Nista drugo.
    I ko je nacrtao Crnogorce kao najvece moguce izdajnike i isprao im mozak, BG mozda? Ko je time ocrnio CG u YU? Kapicic je vodio citavu YU iz BG a trebao je da odgovara za CG cinkarose, kompleksase, i tvrdoglave borce i njihovu rodbinu koje su odvodili u zatvore u ratu gori od njih - pa im takli ponos da se dure sto uopste posumnjase u njih, itd itd... Suludo..

    Hvala Lepo

  2. #227
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Nije primjer, jer ovaj procenat govori da su izdajnici drzave bili crnogorci i crnogorke koji su ukupnom zbiru bili 2,5% ljudstva u odnosu na 97,5% ostalih i bas tih 45% IB crnogoraca bi pomogli unistenju drzave i padu pod SSSR a nemojte se sprdati molim vas.
    Upravo !!!!!!!!
    Ne da bi tih 2.5 % moglo srediti pad Jugoslavije nego bi i 10 individua na pravim položajima bi to moglo srediti.

    Da je moj đed kojim slučajem bio na toj strani pri hipotetičkom napadu rusa mogao je narediti blokadu svega što se kreće na gusjenice na par sati prije napada i kad bi ****** počelo dok se ko snađe puče nam pogibija.


    A da budemo brutalno iskreni uvjek nam je od ruke išla izdaja zemlje, to je jedna od rijetkih stvari koje nam dobro idu što se više puta kroz istoriju vidjelo
    Last edited by Rakun; 16-12-13 at 15:57.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #228
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek View Post
    samo nek nam je živ i zdrav
    Izvini Zvek, jesi li ti "naš" "Zvek živi"?
    Ako jesi-obradovao me tvoje ponovno prisustvo...
    Pozdrav
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  4. #229
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    A cus... i ja sam slusala babine price o djedu...Ama skoro pa na nivou TOR-a boga groma.. tako ga i zamisljah do prvog osnovne... Ma, I Bogovi bi pali na tjeme od ovoliko zena IB-a i obicnog naroda po ratovima opustosenoj i gladnoj CG a kamoli mocni SSSR - za - vic...
    Malo mjere nije na odmet'...
    ..... Uostalom, vasa stvar...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 16-12-13 at 16:07.

  5. #230
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,044
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Puno Podgorichana je poshlo da ni do smrti svoje nisu znali zashto,no bi shto bi .

    Процјена је да је трећина затвореника била невина.
    Друга је ствар што би сад сви да се угурају у ту трећину.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  6. #231
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Kotor
    Posts
    77
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    __rip__

  7. #232
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Jel se tim procentom (ko zna cija procjena da je u pitanju - trecina) neko pere od cinkarenja i optuZivanja CG za veleizdaju? Stigma pa ni ruska krtola nije rusko sjeme no...? 5 godina u Savniku nije smjela ryska krtola da se imenuje a kamoli...
    Tadasnji "tuzioci" su morali da nadju nesto - kao danasnji crni poreznici - jer im je naredjeno da "nadju"...
    Savjest ljudi, etika...i sta je sta.

    Hvala Lepo

  8. #233
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    A cus... i ja sam slusala babine price o djedu...Ama skoro pa na nivou TOR-a boga groma.. tako ga i zamisljah do prvog osnovne... Ma, I Bogovi bi pali na tjeme od ovoliko zena IB-a i obicnog naroda po ratovima opustosenoj i gladnoj CG a kamoli mocni SSSR - za - vic...
    Malo mjere nije na odmet'...
    ..... Uostalom, vasa stvar...

    Hvala Lepo
    E pa ja sam znao svog đeda, komandanta motornih jedinica Federativne Narodne Republike Jugoslavije. Nisam slušao priče
    Last edited by Rakun; 16-12-13 at 16:44.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #234
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Tadasnji "tuzioci" su morali da nadju nesto - kao danasnji crni poreznici - jer im je naredjeno da "nadju"...
    Problem nisu "tužioci" već potkazivači tj. ako ja i neki moj prijatelj optužimo nekog da šuruje sa Rusima dotični je bez pitanja i provjere sprovođen na GO. Imaš par slučajeva gdje je neko smjestio poznaniku jer mu je zapala žena za oko
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #235
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Moj djed je bio ljuckotina, tako za zivota, i posle zivota ista rijec. Nista cinkarenje, nista protiv komsije pa i sa druge strane politickog shvatanja (mnoge zastitio), a bogami ni protiv svojih brastvenika ni plemenika u tom haosu. Neki vredniji kodeksi za koje mu skidaju kapu potomci jednih i drugih. .. A ostalo nije bitno. U ratovima i posle ratovanja se ne poniziti... Nije to za svakoga.
    No rekoh za babu - da ne dramimo previse.

    Hvala Lepo

  11. #236
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    E pa ja sam znao svog đeda, komadanta motornih jedinica Federativne Narodne Republike Jugoslavije. Nisam slušao priče
    Onaj ko pokuša da ospori NATPROSJEČNU POSVEĆENOST I HRABROST CRNOGORACA U II WW BAŠ, BAŠ NIJE U PRAVU.
    Nije Tito bio naivko koje se moglo "preveslavat", nego se n djelu uvjerio u ovo što sam rekao. Poenta je što iz posvećenosti i lojalnosti proizilazi nedovoljna "političnost",
    koja nije ni dobra za vojnika, ali je U TOM MOMENTU trebala.

    ***

    Ja tvrdim da smo mi forumaši iz porodica koje su crnogorska elita, I JA POTPUNO VJERUJEM U PRIČE FORUMAŠA, ZATO ŠTO SE UKLAPAJU U PRIČU MOG OCA. DRMALI SMO OD 1940-1949, a i kasnije, samo u manjoj mjeri! To je jednostavno bilo tako!
    Last edited by Old Bone; 16-12-13 at 22:05.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  12. #237
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    E pa ja sam znao svog đeda, komandanta motornih jedinica Federativne Narodne Republike Jugoslavije. Nisam slušao priče
    Upravi to, vecina nas je te price slusala od djedova koji su tada bili na neku funkciju i koji su znali sto se desava a ne iz knjiga, prica carsijskih i sa wikipedije. Nije to bilo prije 1000 godina nego prije 70

  13. #238
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Onaj ko pokuša da ospori NATPROSJEČNU POSVEĆENOST I HRABROST CRNOGORACA U II WW BAŠ, BAŠ NIJE U PRAVU.
    Nije Tito bio naivko koje se moglo "preveslavat", nego se n djelu uvjerio u ovo što sam rekao. Poenta je što iz posvećenosti i lojalnosti proizilazi nedovoljna "političnost",
    koja nije ni dobra za volnik, ali je U TOM MOMENTU trebala.

    ***

    Ja tvrdim da smo mi forumaši iz porodica koje su crnogorska elita, I JA POTPUNO VJERUJEM U PRIČE FORUMAŠA, ZATO ŠTO SE UKLAPAJU U PRIČU MOG OCA. DRMALI SMO OD 1940-1949, a i kasnije, nama u manjoj mjeri! To je jednostavno bilo tako!
    Zbog te nadprośecne i hrabrosti i posvecenosti su dosli na visoka mjesta poslije rata, a odatle bogomi i mnogi pali zbog druge ideje.
    Druga Jugoslavija je nastala iz rata i revolucije a u njoj su novi lideri bili vojskovodje ili clanovi raznih organa bezbednosti
    i stvara se koncetracija bivsih agenata i policajaca u vlasti. Prvo je formirana Ozna Hrvatske, maja 1944. godine, a za nacelnika hrvatske politicke policije postavljen je Ivan Krajacic. Tokom juna 1944. godine, ustanovljena je Ozna za Bosnu i Hercegovinu, za nacelnika je postavljen Ugljesa Danilovic, u Ozni Slovenije postavljen je Ivan Macek Matija, poznat po obracunu sa nacionalnim snagama u Kocevju i Zidanom Mostu.
    U Crnoj Gori nacelnik je postao Veljko Milatović, a u Makedoniji tajnu policiju je predvodio Bane Andreev. Ozna za Vojvodinu, (nacelnik bio Ceda Reljić), Ozna za Sandzak (nacelnik DJordje Perunicić), Ozna za grad Beograd, nacelnik Milos Minic i Ozna za Kosovo i Metohiju, nacelnik Spasoje DJakovic. Ozna Srbije je formirana na Visu :!: juna 1944. godine, a za prvog nacelnika imenovan je Slobodan Penezic Krcun. Nacelnici Ozne u republikama, armijskim oblastima i pokrajinama, bili su potcinjeni Aleksandru Rankovicu i njemu direktno predavali raporte.
    Prvi odsijek je bio zadužen za rad u inostranstvu i na okupiranoj teritoriji. Načelnik prvog odjeljenja je bio Maksimilijan Baće.
    Treći odsijek je imao poluobavještajne zadatke u NOVJ - komandant je bio Jefto Šašić, a cetvrti odsijek se bavio statistikom i tehnikom za prijem, predaju, zastitu i obradu podataka.... Nacelnik je bio Mijat Vuletic.
    Iz drugog odsijeka Ozne, koji se bavio kontraobavestajnim poslovima na oslobodjenim teritorijama uperenim protiv domacih izdajnika i saradnika okupatora i stranih tajnih sluzbi nastala je 1946. godine, Udba, a njegov prvi nacelnik bio je Pavle Pekic. Crnogorac, rodjen 1910. u Savniku. Oni koji su malo vise citali o oslobadjanju Beograda znaju za njega.
    U Jugoslaviji je do marta 1948. godine, bilo 89 oficira sovjetske obavjestajne i kontraobavestajne sluzbe na privremenom radu, a uspjeli su zajedno sa sluzbama ostalih "bratskih komunistickih drzava" da zavrbuju 9.322 Jugoslovena, 7.390 bjelogardejaca u nasoj zemlji. Od sest stotina jugoslovenskih akademaca i srednjoskolaca u Moskvi i Pragu 103 je pristalo da radi za NKVD, neki ambasadori Jugoslavije su ostali u "bratskim drzavama ....
    Politicke policije Srbije i grada Beograda uhapsile su najvise simpatizera Staljina i SSSR-a - ukupno 4.099. Tajna policija Jugoslavije uhapsila je 1.250 ibeovaca, Udba Hrvatske - 2.099, Udba BiH - 2.052, Udba Crne Gore - 1.798. Vojna tajna sluzba stavila je lisice na ruke 3.678 oficira, podoficira i obicnih vojnika, a glavni sef svega toga Aleksandar Rankovic je 1951. priznao da je policija uhapsila 8.403 ibeovca, od cega cetrdeset i sedmoro greskom.
    Razni śedoci toga vremana su pouzdani ka' vrbov klin, a narocito Vlado Dapcevic sa evidentnim izmisljotinama za Veljka Milatovića i Jova Kapicića, ali svak sebe zeli pomalo izbijeliti. Na primjer general Ljubodrag Djuric je na VI partijskom kongresu novembra 1952. godine u Zagrebu izasao za govornicu i okrivio Petra Stambolica da mu je oteo zenu, a kad je izbio dzumbus oko toga i kad se elita pocela baviti o sex aferi a ne o drzavi Jovo je izveo generala iz sale, a on kasnije napisao za neku knjigu da ga je uhapsio.
    No posto udjusmo u istoriju samo jos podatak koji je na osnovu vojnih izvora i podataka Udbe objavio njen funkcioner Nikola Nikolic. Do 1963. godine " za Ruse" se izjasnilo 55.343 Jugoslovena. U samoj Srbiji najvise - 51,49 %. Medju ibeovcima najvise je bilo boraca - 21.880, pripadnika JNA - 4.153, rukovodilaca KPJ - 2.616, policajaca - 1.772, od cega i 502 iz same Udbe. Najvise udbasa-staljinista bilo je u Sarajevu i Kladovu. Nacelnici Udbe BiH Nenad Vasic i Remzo Duranovic skoro cijelu sluzbu u poslaliu ibeovce, a djavo zna da li je bilo i pravih zdravih. Iz crnogorske tajne policije za Staljina je bio Vukosav Boskovic, sekretar Udbe, a ne znam od kojih je on Boskovica.
    Ovi brojevi se ne slazu sa brojevima zatvorenika na Golom otoku, ali zbog toga sto to nije bio jedini zatvor za one koji su pali iz ruskoga

  14. #239
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    poznat po obracunu sa nacionalnim snagama u Kocevju i Zidanom Mostu.
    Je li to Zidani most '45 kad su pobijeni Crnogorci ili slovenacki cetnici? Jedan od vecih komunistickih zlocina.

    Ne pise se mnogo o tome u CG.
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  15. #240
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    i kad se pise obicno je bivalo demantovano, ponekad upravo od Jova

    http://www.montenegrina.net/pages/pa...dusinovic.html
    She is only here to annoy herself!

  16. #241
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Upravi to, vecina nas je te price slusala od djedova koji su tada bili na neku funkciju i koji su znali sto se desava a ne iz knjiga, prica carsijskih i sa wikipedije. Nije to bilo prije 1000 godina nego prije 70
    Ja nisam slušao priče već čitao memoare(neobljavljene naravno) jer je moj đed kao i masu narodnih heroja patio od toga da piše kad je išao u WC
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #242
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Pa, aktualni predsjednik Srbije je čuven po izjavama kako bi najviše volio da je Srbija ruska gubernija i kako više voli Rusiju od Srbije 21. vijek, predsjednik države. O čemu onda da pričamo?
    Last edited by johnny bravo; 16-12-13 at 21:35.
    In vino veritas

  18. #243
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ima dosta slucajeva da se vise voli tudja drzava od svoje ali sto kazu u nasoj domovini "bolest je svacija"

  19. #244
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I u vecini slucajeva, drzava koju su par puta vidjeli ali na kartu samo

  20. #245
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam iz godine i godinu IMPRESIONIRAN Harijevim znanjem. Gonji njeov dugi post je kao da je iz doktorata, a to nije lako....Respect!

    Pisao bi na private, ali ne mogu, a moram pohvalit mladog čovjeka (predostavljam rane tridesete), koji iz toliko oblasti ima baš veliko znanje,


    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  21. #246
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    upravnik koncentracionog logora,dovoljno.
    Last edited by ducka; 17-12-13 at 01:40.
    a eo.

  22. #247
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,052
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ducka View Post
    upravnik koncentracionog logora,normalnom dovoljno.
    Pametan zakljuchak,znachi u zavisnosti od radnog mjesta moramo odrediti i karakter tih kojim tim mjestima upravljaju,divota.
    ...

  23. #248
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ducka View Post
    upravnik koncentracionog logora,normalnom dovoljno.
    kad je to bio upravnik?!
    She is only here to annoy herself!

  24. #249
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Pa, aktualni predsjednik Srbije je čuven po izjavama kako bi najviše volio da je Srbija ruska gubernija i kako više voli Rusiju od Srbije :grin: 21. vijek, predsjednik države. O čemu onda da pričamo?
    Vode se našim primjerom. Sve što valja prodadosmo "braći" Rusima.
    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ima dosta slucajeva da se vise voli tudja drzava od svoje ali sto kazu u nasoj domovini "bolest je svacija"
    Moraš priznati da nam nema premca što se voljenja druge države više od svoje tiče.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #250
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ducka View Post
    upravnik koncentracionog logora,normalnom dovoljno.
    hahahahah jes, sam mjesta ministra unutrasnjih poslova CG posao je da bude upravnik... lako li vam je napunit glavu preko medija....

Page 10 of 15 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. VIDATOX - kubanske kapi
    By Free bird in forum Medicina
    Replies: 63
    Last Post: 15-12-23, 11:24
  2. ajmo opet jovo nanovo
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Sve i svašta
    Replies: 37
    Last Post: 13-12-08, 16:37
  3. Aj sad Jovo nanovo..
    By bubby[Y] in forum Teenland
    Replies: 2031
    Last Post: 14-02-08, 18:41
  4. ocemo li sve jovo nanovo?
    By derivat in forum Centralni
    Replies: 19
    Last Post: 17-03-05, 15:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •