Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 59

Thread: Studentski Forum!

  1. #1
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Studentski Forum!

    Svjesni trenutne društvene situacije,
    Mi - studenti Univerziteta Crne Gore, osjećamo potrebu da osnujemo novu organizaciju mladih

    STUDENTSKI FORUM

    Organizaciju kroz koju ćemo se boriti da promijenimo stvarnost u kojoj živimo, jer želimo sveopšte PROMJENE, nezadovoljni totalitarnim i korumpiranim sistemom, iskrivljenim i izgaženim društvenim vrijednostima, i našom neizvjesnom i neizglednom budućnošću.
    Studentski forum nastaje kao studentski pokret i posljedica je suočavanja sa prevaziđenim sistemom, pa i sve većom represijom vladajućeg kriminogenog i korumpiranog režima. Ona se naročito ogleda u stalnom marginalizovanju našeg Univerziteta, u marginalizovanju naučne misli, kulture, i uopšte svih pravih vrijednosti i principa, a u cilju ostvarivanja prizemnih ciljeva svima znanih grupacija i pojedinaca.
    Smatramo da je Univerzitet nastajao viševjekovnom borbom za slobodu mišljenja i govora, za slobodu nauke i obrazovanja; za nezavisnost od crkve, dvora i raznih centara moći s monopolističkim pretenzijama. Tekovine te borbe čine tradiciju univerzitetskih sloboda i njegove autonomije. Ova tradicija, međutim, nije nepovrediva ni tamo gdje univerziteti postoje stotinama godina, u razvijenim društvima i demokratskim državama. U Crnoj Gori takve tradicije nema, jer Univerzitet postoji tek tri decenije, a društvo nije razvijeno niti je država demokratska. Postoji, naime, tradicija borbe za razne slobode, ali ne i tradicija demokratskih institucija. Nema slobode Univerziteta, nikakve autonomije i sve manje je kritičkog mišljenja. A bez žive veze slobode i autonomije, univerzitetski poziv svodi se na sinekuru «podobnih».
    U normalnim državama Univerzitet je uvijek bio jedan od glavnih pokretača razvoja, prije svega nauke i kulture, a i čitavog društva, pa i uspostavljanja demokratije. Možemo se složiti da je naš Univerzitet na veliku žalost samo nezainteresovani, nijemi posmatrač naše ružne realnosti. Na Univerzitetu, i oko njega, postoji znatna saglasnost oko tri stvari: da je stanje loše, da su neophodne promjene i da u njima treba koristiti svjetska iskustva.
    Da bi se te promjene ostvarile neophodno je da se pokrene odlučna borba u kojoj ćemo svi uzeti učešće!
    To ćemo činiti odbacujuci krajnosti, kritičkim suočavanjem sa realnim stanjem. Naše djelovanje će biti nenasilno, tolerantno, nadnacionalno i nadstranačko, drugim riječima sasvim različito od onoga čemu se suprostavljamo. Ali naše djelovanje će biti i političko u onoj mjeri u kojoj će naši zahtjevi imati opšte društveni karakter.
    Univerzitet treba da postane ona društvena snaga koja bi radila na korekciji, unaprjeđivanju i izgradnji demokratskog društva. Mi, studenti osjećamo moralnu obavezu i spremnost da povedemo ovu borbu. U cilju te borbe Studentski forum ističe potrebu da se gradi solidarnost nasuprot podjela kako unutar naše generacije, tako i među različitim generacijama, a posebno među narodima u Crnoj Gori.
    Studentski forum želi da sa Univerziteta krenu ideje i razmišljanja. Želimo javnu upotrebu uma. Studentski Forum jeste mjesto na kojem bi se vodila otvorena polemika, izlagale nove ideje i otvarala perspektiva u razrješavanju postojećih univerzitetskih problema, što bi ujedno omogućavalo brzu transformaciju Univerziteta u instituciju koja odgovara stvarnim potrebama savremenog društva.
    Želimo ostvarivanje slobode, otvorenosti i autonomije fakulteta, kako je definisano u modernim evropskim zemljama i na osnovu tradicije autonomija;
    unaprijeđenje uslova studiranja kroz poboljšanje studentskog standarda, smanjenje troškova studiranja i rješavanja naučno-nastavnih problema;
    donošenje zadovoljavajućeg Zakona o univerzitetu koji bi institucionalizovao i ostvario naše ciljeve, a koji bi bio usvojen konsenzusom svih zainteresovanih strana: nastavnika, saradnika i studenata s jedne strane i države, političkih partija i nevladinih organizacija sa druge;
    uspostavljanje i trajno poštovanje demokratskih procedura i institucija, kao i razvijanje slobodne javnosti i demokratske političke kulture, što podrazumijeva borbu za slobodu medija, vladavinu prava, parlamentarizam, jednake izborne uslove, slobodno tržiste, ali i socijalnu pravdu, otvoreno društvo, solidarnost i toleranciju.
    stalna afirmaciju stvaralačke, kritičke i teorijske misli studenata i profesora, o univerzitetskim i opštedruštvenim pitanjima.
    Poboljšanje materijalnog položaja značajnog broja studenata i stvaranje boljih smještajnih kapaciteta (izgradnja domova), povećanje kreditnih fondova, stvaranje uslova i materijalne baze za društvenu, kulturnu, sportsku i rekreativnu aktivnost kao i druge aktivnosti trebala bi da budu značajan dio aktivnosti Studentskog foruma.

    U prelomnim trenucima sve su razgovjetniji subjekti zbivanja. Tako je bilo i u prevratničkim događajima 1989. godine u cijeloj Istočnoj i Srednjoj Evropi. Tada su konkretne ličnosti i grupe - radnika, građana, a prije svega STUDENATA - svojim djelovanjem proizvodili promjene, političke i društvene. O tome se nedovoljno zna. Stoga, Studentski forum shvata kao svoju javnu obavezu da podstiče istraživanja i dijaloge koji ce proširivati saznanja o minulim i savremenim zbivanjima.
    Mi smatramo da se na samom Univerzitetu, među studentima, moraju ispoljiti snage koje će povesti borbu i okončati političku krizu koja je izbila oko državnog pitanja i cijele situacije na Univerzitetu. Upravo tu je potreban strpljiva i mukotrpna borba.
    Organizacija koja je nastala na Univerzitetu , koji vidi kao svoje prirodno mjesto boravka, proširiće svoje aktivnosti na sve sredine u Crnoj Gori, pokušavajući da za promjene mobiliše prvenstveno sve mlade ljude, ali i ostale građane u zemlji. Svoje djelovanje ovaj pokret će usmjeriti ka osnovnom i fundamentalnom cilju, a to je izgradnja DEMOKRATSKE I SLOBODNE Crne Gore. Na tom putu ne želimo da budemo nalik drugim grupacijama, kojima je cilj da se održe na vlasti i pri vlasti, već smo mi studentski pokret koji se bori za izvjesne principe i vrijednosti u društvu i ne dopušta da se ti principi i vrijednosti olako dovode u pitanje.
    U borbi za te ciljeve mi ćemo istrajati, jer je na našoj strani BUDUĆNOST.


    Ukoliko i Vi dijelite iste vrijednosti, ukoliko želite slobodniji i bolji svijet od ovog u kome živimo- dobrodošli ste. Do sada smo ga samo zamišljali, sada ZAJEDNO možemo pokušati da se za njega izborimo.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dje si vlado kuco stara...kako ide...sto se cini? Znaci nekadasnja Pravoslavna Omladina promjenila ime u Studenski Forum...lijepo, mnogo mi se svidja vase novo ime...nista bas mi je drago da ste se sad demilitarizovali...sve najbolje i pozdravite puno Rista...

    Justice

  3. #3
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko vas finansira Vladimire?
    Ko je osnivach?
    I zashto mislite da se te stvari koje si tu naveo mogu ostvariti u truloj zajednici SCG?

  4. #4
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poštovani Petre Mrvaljeviću/Justice,
    nemam nikakve ni duhovne ni fizičke veze sa ''Ristom''(mislio si valjda na mitropolita SPC Amfilohija). Nisam mu pridržavao badnjak, nisam ga ljubio u ruku za glasove, nisam ga molio da večeram s njim prije izbora, nisam ni u kakvoj Pravoslavnoj Omladini(protiv njih nemam ništa, a po najmanje zbog toga ako su Srbi) i još mnogo mnogo toga.
    Ako si slobodan pojedinac krikni do Neba: dolje Mafija!Dolje braća Djukanović!, ali se nemoj kriti kao ostali iza nezavisne Crne Gore i eloksiranih projekata.Krikni, pa cu te možda i promit u Forum, a što se tiče demilitarizacije- preporuči je Mafijinoj policiji, jer je prepuna nadaleko i po zlu čuvenih Slobodanovih generala-minobacačlija na sarajevsku i zadarsku djecu!Meni, ona nije potrebno.Aj u zdravlje i ako si do sada glasao za NADPSDP, 2006. uradi drugačije i GLASAJ KONTRA MAFIJE!Što da nam sestre skaču po stolova ološkoj ološi i najvećim šljamovima crnogorskim za 20 eura..ada nema nijednog Razloga-osim stvaranja Nezavisnog Milonegra sa Milom kao Carem,a Acom kao doktorom pravnih nauka..varioca neće biti,nadam se.

  5. #5
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poštovani Nikollaki,
    osnivači su studenti Univerziteta, a donator svak' onaj ko je ZA PORAĐANJE PROMJENA I SLOBODE u Crnoj Gori. Što se tiče ''trule zajednice'', niti sam je pravio, niti glasao za nju i njene tvorce, niti je mogu rasturit'-to neka odluče građani ili olhokratija na vlasti(nadam se da se neće na tom mjestu zadržati duže od oktobra 2006.)A i iz pisma Mrvaljevicu moci ces ukapirat' određene moje stavove po nekim bitnim pitanjima.
    Ako si za saradnju i bilo kakvu vrstu pomoći PAZLJIVO PROCITAJ TEKST I JAVI SE.
    Živio!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vukićević M. Vladimir
    Poštovani Petre Mrvaljeviću/Justice,
    nemam nikakve ni duhovne ni fizičke veze sa ''Ristom''(mislio si valjda na mitropolita SPC Amfilohija). Nisam mu pridržavao badnjak, nisam ga ljubio u ruku za glasove, nisam ga molio da večeram s njim prije izbora, nisam ni u kakvoj Pravoslavnoj Omladini(protiv njih nemam ništa, a po najmanje zbog toga ako su Srbi) i još mnogo mnogo toga.
    Ako si slobodan pojedinac krikni do Neba: dolje Mafija!Dolje braća Djukanović!, ali se nemoj kriti kao ostali iza nezavisne Crne Gore i eloksiranih projekata.Krikni, pa cu te možda i promit u Forum, a što se tiče demilitarizacije- preporuči je Mafijinoj policiji, jer je prepuna nadaleko i po zlu čuvenih Slobodanovih generala-minobacačlija na sarajevsku i zadarsku djecu!Meni, ona nije potrebno.Aj u zdravlje i ako si do sada glasao za NADPSDP, 2006. uradi drugačije i GLASAJ KONTRA MAFIJE!Što da nam sestre skaču po stolova ološkoj ološi i najvećim šljamovima crnogorskim za 20 eura..ada nema nijednog Razloga-osim stvaranja Nezavisnog Milonegra sa Milom kao Carem,a Acom kao doktorom pravnih nauka..varioca neće biti,nadam se.

    nemaš ništa protiv pravoslavne omlaTine a odje mi izigravas neutralnog savremenog mladog ojadjenog intelektualca u zacecu.

    nista protiv bande koja poziva na mrznjuj spram drugih uj cijim venama ne tece krv kosdovskih junaka,nemanjickih vitezova,svinjara iz topole i sl..

    dovoljna je jedna rijec....odjebi (JOHNNY)


    K.
    Brooclyn Forever !

  7. #7
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vi ste Vladimire kao za neke promjene i ostala sranja a evo dva sata nisi odje i vec si stiga da izbachish kako bi nezavisna CG bila Milonger i kako treba glasat protiv mila na sledecim izborima i tome sl...
    Mozhesh li josh precizirat do kraja za koga to treba glasat?
    I josh jedna stvar ti ne mozhesh rasturit SCG ali zato mosh skinut Mila sa vlasti jel?
    Mosh jednako i jedno i drugo ( shto ce rec ne mozhesh ni jedno ni drugo) ali to shto mosh e da podrzhish neku ideju a to bi u ovom momentu trebalo da bude podrzhavanje nezavisnosti CG a onda cemo se bavit mafijom kriminalom i korupcijom... ali ochigledno da i ti kao i drugi mnogi samoprozvani intelektualci se kriju iza nekog liberalizma i promjena sa glavnom idejom srpstva u prikrajku koja rukovodi njima i njihovim pokretima...
    Ne valja ti to moj Vladimire...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i ja sam protiv Milonegra . Sve po Crnoj Gori pokupovase milova braca,rodjaci i kumovi. Dje smo mi obicni gradjani u svemu tome?

  9. #9
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postovani Nikollaki,
    ja o konkretnom/vidljivom/stvarnom, a tebi je sve u nekom prikrajku, skriveno, ko vas placa, ciji su to interesi, za koga radite isl. shizofrenija. Za tu bolest ja ti nisam kriv. Nisam sticung-crnogorac koji za malo mrvica sa Mafijine trpeze pokusava da ne remeti mir mafijaskog bosa. I nemoj me povezivat' sa (veliko)srpstvom. Vjerovatno su tebi i slicnima kao tebi ocevi jedni od onih sto su im stanovi puni slika sa Dubrovackog,2003. su naucili kad je bila Podg.skupstina, a 2004. sto je alaj-barjak!Nemoj mi o tome.
    Zasto te pece ako za mafijasa kazem da je mafijas?!U redu, ako si za status quo, onda si zadovoljan sa situacijom u Crnoj Gori u svim sferama. To je i razlika izmedju mene i tebe.
    Podrzavaj Mafijasa-Koji-Samo-Sto-Ti-Nije-Donio-Drzavu, ali meni daj pravo da se borim za Slobodu i Demokratiju koje u Crnoj Gori NIKADA NIJE BILO. Ali, bilo je morala, kamena i ljudi i za povratak tih principa i vrijednosti se treba takođe boriti, jer je Mafijaski Klan Gorica C uspio da unisti i taj segment.Dakle:Slobodu i Demokratiju konacno poroditi, a moralne vrijednosti vratiti!Sva ostala prica je cisto sluganstvo i podrska Krvnicima crnogorskim.Da ne bih ostao nedorecen: na referendum (Br)Aca Đukanovića- NE IZLAZIM!Jer je:antievropski,bratoubilacki,nedemokratski,blefer ski,mafijaski,privatno-interesdzijski i sl., a na onom sa potpuno suprotnim standardima zaokruzujem nezavisnost!
    Zivio i sa srecom!
    p.s. Pokusaj da 2006. prilikom ulaska u izborni box, uzmes olovku, razmislis casno i posteno i zaokruzis KONTRA MAFIJE!(necu ti određivati partije i liste), a za buducnostonih koji se jos nijesu ni rodili. Sve ovo vazi naravno ako nisi za NADPSDP i status quo.

  10. #10
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala Janko!I pridruzi se Studentskom Forumu,a iako neces kumim te sv.Petrom na izborima 2006. samo KONTRA MAFIJE!Biraj partiju, listu i sl. to ti ne sugerisem, ali samo KONTRA MAFIJE, jer su to takvi izbori.To je ultima!Ili ce bit' bivsa zemlja sa bivsim narodima koji u njoj zivjese.
    Zivio!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidjecu da se ukljucim malo u rad tog vaseg foruma jer sam i sam student. A sto se tice glasa mene ova mafija nikada nece moci da kupi ili ucijeni. Ima nas jos u Crnoj Gori za koje obraz i cast nemaju cijenu i koji se ne prodajemo mafiji za 2 metra drva, 3 teleca buta, za tromjesecni iznos utrosene struje i slicno.

    Ja sam protiv mafije jer ne zelim da moje dijete sutra raste u mafijaskoj drzavi dje su normalne stvari kao sverc droge, prostitucija, ubistva i slicno.

    Mi studenti moramo da iznesemo teret tih promjena i da pobijedimo mafiju koja vlada.

  12. #12
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao prvo ti se mani toga shto je moj otac fukaro jedna prefigana kad ja tvoga ne diram...
    Kao drugo moj otac niti je bio na dubrovnik niti je na referendum ondashnji glasao za SRJ tako da mozhesh samo da cutish...
    A i dalje shto se toga tiche stric mog oca je zhivio u Dubrovnik dok nije umro dje mu je i cerka bila udata za hrvata tako da TAJ bratoubilacki rat nije imao podrshku u mojoj familiji...
    A sad rechi dje je tebi otac bio tada kad ti je toliko milo familije pominjat govedo jedno!
    E to sam samo od tebe trazhio da fino zauzmesh stav i kazhesh ja sam za SCG mene ne interesuje tzv Crna Gora i tzv crnogorci meni je dobro da se sve shto je crnogorsko izbrishe i utopi u veliku Srbiju koja bi od Crne Gore napravila ovo shto je kosovo danas!
    I zato mi molim te nemoj propagirat odje neke promjene i sranja kad jedino shto na rachun promjena imash da kazhesh GLASAJTE KONTRA MAFIJE 2006.
    Vidim taj vash pokret ima puno projekata i za svaku je pohvalu...
    $edi tu i muchi ruko Rista Radovica produzhetku gnjili VOjislava Koshtunice!
    Yebali te bratoubilachki ratovi!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Vidjecu da se ukljucim malo u rad tog vaseg foruma jer sam i sam student. A sto se tice glasa mene ova mafija nikada nece moci da kupi ili ucijeni. Ima nas jos u Crnoj Gori za koje obraz i cast nemaju cijenu i koji se ne prodajemo mafiji za 2 metra drva, 3 teleca buta, za tromjesecni iznos utrosene struje i slicno.

    Ja sam protiv mafije jer ne zelim da moje dijete sutra raste u mafijaskoj drzavi dje su normalne stvari kao sverc droge, prostitucija, ubistva i slicno.

    Mi studenti moramo da iznesemo teret tih promjena i da pobijedimo mafiju koja vlada.
    govori covjek kojem je Draza Mihajlovic idol
    pa nije li ovaj forum najbolji...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Vukićević M. Vladimir
    Poštovani Petre Mrvaljeviću/Justice,
    nemam nikakve ni duhovne ni fizičke veze sa ''Ristom''(mislio si valjda na mitropolita SPC Amfilohija). Nisam mu pridržavao badnjak, nisam ga ljubio u ruku za glasove, nisam ga molio da večeram s njim prije izbora, nisam ni u kakvoj Pravoslavnoj Omladini(protiv njih nemam ništa, a po najmanje zbog toga ako su Srbi) i još mnogo mnogo toga.
    Ako si slobodan pojedinac krikni do Neba: dolje Mafija!Dolje braća Djukanović!, ali se nemoj kriti kao ostali iza nezavisne Crne Gore i eloksiranih projekata.Krikni, pa cu te možda i promit u Forum, a što se tiče demilitarizacije- preporuči je Mafijinoj policiji, jer je prepuna nadaleko i po zlu čuvenih Slobodanovih generala-minobacačlija na sarajevsku i zadarsku djecu!Meni, ona nije potrebno.Aj u zdravlje i ako si do sada glasao za NADPSDP, 2006. uradi drugačije i GLASAJ KONTRA MAFIJE!Što da nam sestre skaču po stolova ološkoj ološi i najvećim šljamovima crnogorskim za 20 eura..ada nema nijednog Razloga-osim stvaranja Nezavisnog Milonegra sa Milom kao Carem,a Acom kao doktorom pravnih nauka..varioca neće biti,nadam se.

    mali, ja i g petar m nijesmo ista osoba i ne pravi se pametan.
    dakle dok si ti guro tutu a upali justice je borio za ovu zemlju, to pise na mnogim mjestima i dokumentovano je na makar 1000 strana ....
    dok si ti trazio jezikom vime justice je iso na celima kolona od slijepac mosta do sutorine, spajo crnogorce po svijetu i bio gledan preko nisana od sedmog bataljona...
    zbog toga cu te zamolit da se pokrijes po usima i prekines sa praznim lupanjem, tvoje poznavanje zivota , drustva, procesa itd je na nivou ruznog pacheta ....tvoj patriotizam je doziran ristovim kandilom, lazan, kao sto su ti i lazne brige za cg...vi svi se borite ne za demokratiju vi se borite za unistenje cg i sa time je sve dozirano kod vas.nikad vam nista ne bi smetalo da je kojim slucajem matija beckovic najbogatiji covjek u cg ....decko zademokraiju i pravdu se nemoguce izboriti, to je stalan proces koji traje vjekovima...
    ako ti budem predavo bilo sto od iduce godine ka cu postat i znanicno predavac na ucg, neces se provuc tako lako, organizmima sa tvjim nacinomm gledanja na svijet i tvojim pristupom bez prevaspitavanja nema nista...a prije toga dugacki proces preispitivanja...bolje da pocnes odma....

  15. #15
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postovani Justice/Petre Mrvaljevicu,
    nadam se da cete kao buduci predavac pustiti malo i Aca Djukanovica da kao novopeceni magistar pravnih nauka(zakukala nam svima majka!)odryi predavanje o ''pravnim aspektima transfera ETSC kokain kredita na relaciji Kolumbija-Venecuela-Milonegro''.
    Puno srece u zivotu.
    Dolje mafija!Dolje braca Djukanovic!
    Zivjela Sloboda! Zivjela Demokratija! Zivjela Promjena!

  16. #16
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postovani Nikollaki,
    vrijedjas i udaras u prazno, vjeruj mi. Znam da sam te udario dje te boli,ali ne znam sto ti smeta kad se za mafijasa kaze da je mafijas(Nikollaki da li znas on je pravi mafijas/Nikollaki kada znas zasto ga glasas?!)
    Ja sam se uredno potpisao(e da, moj JMB:2508984210036), rodjen sam u Titogradu 84' kao Crnogorac, sa 8 godina sam bio na Nikolinom Trgu i palio badnjak, a tvoj Veliki-Drzavnik-Koji-Samo-Sto-Ti-Nece-Donijeti-Drzavu, je u mene i ostale klince koji su vrtice ostavili uperio sramotne policijske snajpere, zaustavljao mi ocevu raspalu ladu 3895 puta od Podgorice do Cetinja, bio uzoran velikosrbin, poslao casnu i nevinu crnogorsku mladez na Dubrovnik i ostala ratista(smatram ga Zlocincem i nadam se da ce zavrsit u Sheveningenu-sve drugo bila bi grehota, a i kunem ga istovremeno), sa RODJENIM BRATOM i kumovima napravio jednu od najstrašnijih pljacki u istoriji Evrope, uveo kriminal/drogu/sverc/pink/grand/masu/maniu/kic/sund/dilerisanje/trafiking kao way of life, postao sticung-Crnogorac koji je 2003. naucio kad je bila Podgoricka skupstina, a 2004. sto je alaj-barjak(e Dukljanine, naucite ga ko je bio Krsto Zrnov, da zna ko ga su mu ideoloski oci likvidirali), ljubio Jezdu i Dafinu u ruku i davao im nagrade, Crnogorce nazivao ustasama(to mu ne mogu zaboravit', trag mu se ..uh!), Srbe sakalima i izdajnicima(to tebi i ostalim sticung-fasistima ne mogu oprostiti,pa vas zato i mlatim kao Dzoe Luis)zbog svoga PRKNA blefira i igra se sa jednim svetim projektom,a ti ode za tom Slanom Rukom i jos mnogo mnogo toga.
    Sto se identiteta tice, o Crnoj Gori i njenoj istoriji sam procitao tone i tone i hvala Dragoju Zivkovicu, Savu Brkovicu i ostaloj ekipi na tome.I upravo zbog tih kilograma papira NE MOGU I NECU da prihvatim ovu vasu pozemljusnu/grdobnu/amoralnu Crnu Goru kao najcrnogorskiju i kao sovrsenstvo tvorenija!Krikni co'ece i dotakni Slobodu Dolje mafija!Dolje braca Djukanovic!
    Zivjela Promjena!Zivjela Sloboda!Zivjela Demokratija!
    Sve najbolje,Nikollaki!
    Zivio!
    p.s. Pokusaj da se OSLOBODIS u 2006. i glasas kontra NADPSDP-a!
    Sve drugo bi bio zlocin prema jos nerodjenima,ali ako ti i vecina necete onda neka nam je sv.Petar svima upomoc. Nadam se da ce ipak biti drugacije.
    Last edited by Vukićević M. Vladimir; 17-12-05 at 01:17.

  17. #17
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postovani Nikollaki,
    vrijedjas i udaras u prazno, vjeruj mi. Znam da sam te udario dje te boli,ali ne znam sto ti smeta kad se za mafijasa kaze da je mafijas(Nikollaki da li znas on je pravi mafijas/Nikollaki kada znas zasto ga glasas?!)
    Ja sam se uredno potpisao(e da, moj JMB:2508984210036), rodjen sam u Titogradu 84' kao Crnogorac, sa 8 godina sam bio na Nikolinom Trgu i palio badnjak, a tvoj Veliki-Drzavnik-Koji-Samo-Sto-Ti-Nece-Donijeti-Drzavu, je u mene i ostale klince koji su vrtice ostavili uperio sramotne policijske snajpere, zaustavljao mi ocevu raspalu ladu 3895 puta od Podgorice do Cetinja, bio uzoran velikosrbin, poslao casnu i nevinu crnogorsku mladez na Dubrovnik i ostala ratista(smatram ga Zlocincem i nadam se da ce zavrsit u Sheveningenu-sve drugo bila bi grehota, a i kunem ga istovremeno), sa RODJENIM BRATOM i kumovima napravio jednu od najstrašnijih pljacki u istoriji Evrope, uveo kriminal/drogu/sverc/pink/grand/masu/maniu/kic/sund/dilerisanje/trafiking kao way of life, postao sticung-Crnogorac koji je 2003. naucio kad je bila Podgoricka skupstina, a 2004. sto je alaj-barjak(e Dukljanine, naucite ga ko je bio Krsto Zrnov, da zna ko ga su mu ideoloski oci likvidirali), ljubio Jezdu i Dafinu u ruku i davao im nagrade, Crnogorce nazivao ustasama(to mu ne mogu zaboravit', trag mu se ..uh!), Srbe sakalima i izdajnicima(to tebi i ostalim sticung-fasistima ne mogu oprostiti,pa vas zato i mlatim kao Dzoe Luis)zbog svoga PRKNA blefira i igra se sa jednim svetim projektom,a ti ode za tom Slanom Rukom i jos mnogo mnogo toga.
    Sto se identiteta tice, o Crnoj Gori i njenoj istoriji sam procitao tone i tone i hvala Dragoju Zivkovicu, Savu Brkovicu i ostaloj ekipi na tome.I upravo zbog tih kilograma papira NE MOGU I NECU da prihvatim ovu vasu pozemljusnu/grdobnu/amoralnu Crnu Goru kao najcrnogorskiju i kao sovrsenstvo tvorenija!Krikni co'ece i dotakni Slobodu Dolje mafija!Dolje braca Djukanovic!
    Zivjela Promjena!Zivjela Sloboda!Zivjela Demokratija!
    Sve najbolje,Nikollaki!
    Zivio!
    p.s. Pokusaj da se OSLOBODIS u 2006. i glasas kontra NADPSDP-a!
    Sve drugo bi bio zlocin prema jos nerodjenima,ali ako ti i vecina necete onda neka nam je sv.Petar svima upomoc. Nadam se da ce ipak biti drugacije.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Vlado Vlado i ovamo si korijene pustio
    Pozz
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Vukićević M. Vladimir
    Postovani Justice/Petre Mrvaljevicu,
    nadam se da cete kao buduci predavac pustiti malo i Aca Djukanovica da kao novopeceni magistar pravnih nauka(zakukala nam svima majka!)odryi predavanje o ''pravnim aspektima transfera ETSC kokain kredita na relaciji Kolumbija-Venecuela-Milonegro''.
    Puno srece u zivotu.
    Dolje mafija!Dolje braca Djukanovic!
    Zivjela Sloboda! Zivjela Demokratija! Zivjela Promjena!
    Mali, ja nisam Petar Mrvaljevic...radi sto god oces, pisi dje god oces, pravi bualu od sebe i izdavaj crnu goru...ali ja nijesam Petar Mrvaljevic...
    Kako mozes voju domovinu nazvati Milonegrom? kako tenije sramota bagro...niko ti ne brani da mrzis Mila..ali ne vrijedjaj zemlju onih koje si pomenuo Dragja Zivkovica i Sava Brkovica....NEMAS PRAVO NA TO DA VRIJEDJAS IKALJAS IME OVE ZEMLJE...na taj nacin se poistovjecujes sa izdajnicima iz Podgoricke skupstine...tako su i oni pljuvali Nikolinu zemlju i izbrisali je...sram da te bude...

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    justice,



    batali ga svega ti.vidis da je ovo nekakvi krembil.

    cus,zivjela sloboda i demokratija u 2005. oj godini.

    samo nabijanje na kuratz tih novih malih danilovica,*****cica ristovih..


    k.
    Brooclyn Forever !

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    slazem se sa tobom. Kozace..oprosti mi i ti i svi ostali ...na trenutke gubim razum...sve mogu da podnesem ali duvanje u jedra cetnicima ne niti u jednom obliku..nikad...
    pozdrav dragi druze
    J

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy

    Cudno. ko je protiv mafije i mila odmah je protiv crne gore, evropske unije, ujedinjenih nacija, saturna i verene, mlijecnog puta i svih ostalih galaksija.

    cudno je kako neki izigravaju opozicionare cijeli zivot a u stvari samo cekaju priliku da se prodaju. Justice se prodao po njegovim rijecima za mjesto predavaca na ucg. Nekada je pljuvao Aca Djukanovica danas se kune u njega. Sto ti je zivot....

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Janko kad bi se opismenio malo samo....
    jer neko ne moze pravit bualu od sebe, i ne moze pisat ikaljas umjesto i kaljas, voju domovinu.
    A da je mali i nije bas, a ti ako si malo stariji si veliki? Bogomi se stice utisak da su stvari suprotne.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #24
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gosen Vladimir,

    Ochak se Uchlanit u Ta Vash Otpor kako li es ta organizacija zove...'E sam Ija protivu sbvake Mafije od One prve prvcate iz Palerma, prko Napulja do eto Podgorice...
    Ochak se Pridruzhit Toj tvojoj Organziaciji, 'e sam i ja ka i Jano Student...Oni Vjechiti...
    Sve Najbolje u chunjanu i duhovnome nadmetanju sa Mafijom...

    Ochak Jedno podpitanje postavit Vma Gosen Vukchevichu:
    " Eli Moguche da ka' sagovornika pozovemo Gosen Amfilokija Obradovicha da nas udostoji Jednom ovako vrlo lijepom i humanom retorikom... Ka shto samo zna i ka shto je zna sve od ko je zastolova na prijesto Svetoga Vasilija Ostroshkoga."
    Ja sam za!!!! Nebi bilo zgorega,a? Shto vi Gsen Vukchevicu mislite?

    Ja sam odista protiv svake Mafije, a znam da se mafija Tamnjaa boji...Pa da je malo zakadimo...Dako je nagna u maniti bijeg u Oktombru...
    Ja Vako vishe nemogu da zhivim...Dhje se god okrenem Mafija...Mafija na zapad, mafija na Istok, mafija na Shjever...Evo Mafija i Na Jug sad...
    Putem Pojadu, velim ti... odista....

    Nego... Imashi tio kaki zhiro rachun da mi neku crkavicu poshljemo na ta rachun, dako bar i za Tamljan , lishe Amfilokija....

    Zhivijo, i bori se doklen uzmognesh...Svi smo uzate... Ja i Jano chemo da se uchlanimo... Poshto evo i ja a i bogomi Jano ponaosob smo se izbirikali na ovijem kompjuterima...pa ha!!!

  25. #25
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi,je li ovaj Vukicevic stvarna licnost ili se samo predstavlja ovako da bi ostavio utisak na forumu?
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Chat VS Forum !
    By shrek in forum #montecafe
    Replies: 86
    Last Post: 04-03-05, 21:49
  2. novi forum Gimnazije!!!
    By Barbarian in forum Teenland
    Replies: 8
    Last Post: 10-01-05, 13:20
  3. Ovaj forum...
    By S_K_I_N_H_E_A_D in forum Muzika
    Replies: 21
    Last Post: 15-07-04, 08:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •