Page 1 of 9 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 201

Thread: Venecijanska komisija: Zakon o referendumu u skladu sa evropskim standardima

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default Venecijanska komisija: Zakon o referendumu u skladu sa evropskim standardima

    tako bar prenose novinari da su dosli u posed jednog od listova ven. komisije
    toliko treba da glasa za nezavisnost da bi bio priznat

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ada sto je i ovekivano i normalno. Jos da odrze obecanje pa ga stvarno raspisu.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Venecijanska komisija: Zakon o referendumu u skladu sa evropskim standardima

    Pobjeda, 09.12.2005. Politika


    Crnogorski zakon o referendumu u skladu sa evropskim standardima


    Podgorica, 8. decembra -Venecijanska komisija ocijenila je da crnogorski zakon o referendumu nije u nesaglasju sa evropskim standardima kao i da pravo glasa na referendumu treba da imaju samo građani Crne Gore upisani u birački spisak. To su, uz preporuku da crnogorska vlast i opozicija dogovore koja je neophodna većina glasača potrebna za validnu referendumsku odluku, ključne preporuke Venecijanske komisije koje su u formi nacrta večeras proslijeđene u Savjet Evrope u Strazburu.
    Venecijanska komisija je u Nacrtu mišljenja o referendumu ocijenila kako pravo glasa na referendumu ne mogu imati državljani Crne Gore koji imaju biračko pravo u Srbiji. U članu 47 Nacrta se navodi da u okviru važećeg Zakona crnogorski građani - rezidenti u Srbiji nemaju pravo da glasaju na izborima u Crnoj Gori. Stoga, oni neće imati pravo da glasaju na referendumu koji će se održati u Crnoj Gori. Predložen je zaključak da se ne preporučuje konkretna većina, "već se prepušta crnogorskoj vlasti i opoziciji da se dogovore o neophodnoj većini za validnu referendumsku odluku". U članu 40 predloženog Nacrta stoji da Venecijanska komisija zaključuje da u postojećem referendumskom zakonu u kojem piše da je za uspješnost referenduma potrebna prosta većina od najmanje 50 odsto izašlih birača, govori da zakon nije nedosljedan međunarodnim standardima. Komisija bi se protivila bilo kakvom predlogu koji bi zahtijevao suprotno, navodi se u Nacrtu. Komsija smatra da političke snage u Crnoj Gori mogu da se dogovore o promjeni postojećih pravila bilo usvjanjem višeg nivoa procentualnosti učešća ili traženjem podrške u odlučivanju kako da se definiše glasanje. Član 15 definiše da referendusko pitanje mora da bude jasno, kao što je definisano u Zakonu o referendumu iz oktobra 2001. Član 6 - u kome se kaže "da li želite da Republika Crna Gora bude nezavisna država sa punim međunarodnim i zakonodavnim identitetom"?
    Venecijanska komisija na kraju zaključuje da treba obaviti ozbiljne pregovore između vlasti i opozicije od koje se očekuje da osigura prihvatanje ishoda referenduma od većine političkih grupa u Crnoj Gori.
    Venecijanska komisija o ovom dokumentu zasjedaće 16. i 17. decembra, a njeni članovi Komisije ne glasaju o predmetima već uvažavaju preporuke izvjestioca.

    Vijest koju je objavio RTS, a prenijele neke agencije, da je Venecijanska komisija predložila da se odluka o samoopredjeljenju i nezavisnosti prihvata i legalizuje u međunarodnoj praksi ako je za tu odluku glasalo više od 50 odsto upisanih birača ne odgovara istini koja je napisana u predloženom tekstu Nacrta koje je predložila Venecijanska komisija.


    De. Sk.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    OH,suprotnoj strani,primite izraze mojeg iskrenog saucesca.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  5. #5
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nadali su se u tu komisiju kao u praznu pusku...
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    Vijest koju je objavio RTS, a prenijele neke agencije, da je Venecijanska komisija predložila da se odluka o samoopredjeljenju i nezavisnosti prihvata i legalizuje u međunarodnoj praksi ako je za tu odluku glasalo više od 50 odsto upisanih birača ne odgovara istini koja je napisana u predloženom tekstu Nacrta koje je predložila Venecijanska komisija.
    Heh, i oni su se upecali. Nevjerovatno, koliko se naroda navuklo na jednu ovako uvrnuto formulisanu recenicu, a ciji je smisao ustvari nesto potpuno obicno i ocekivano. E, kako su je skrojili, svaka im dala...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad se pogleda konkretna situacija isto je da li pise 50% mora da glasa za pozitivan odgovor ili 50% mora da izadje na referendum, posto postoji mogucnost bojkota. Ako ne bude dogovora vlasti i opozicije oko uslova za odrzavanje referenduma opozicija ce pozvati gradjane da ne izlaze, sto znaci da vlast mora da na biraliste izvede 50% +1 biraca. To vlast ne moze da izvede bez zestokih manipulacija. Sumnjam da ce im to EU dozvoliti, i zato treba ocekivati skore pregovore vlasti i opozicije uz posredovanje predstavnika EU.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije to bas toliko nejasno koliko su mnogi to citali "srcem" i jos podijeli pa citirali dio.
    ......
    38. Venecijanska komisija je u svom Privremenom izvje?taju o ustavnoj situaciji u SRJ (2001) u kojem je razmotrila posljedice Zakona o referendumu, preporu?ila da na referendumu o dr?avnom statusu uslov treba da bude konkretna ve?ine za odobravanje odluke, i suprotstavila se ukidanju pravila o nivou u?e??a a da se ono ne zamijeni pravilom koje zahtijeva utvr?enu ve?inu.
    39. Kada se pogleda dr?avna praksa, mo?e se zaklju?iti, prvo, da se na referendumima o nezavisnosti, promijeni dr?avnog statusa i sli?nim situacijama uvijek zahtijeva bar potreban nivo odziva. Drugo, odluka o samoopredjeljenju u praksi je obi?no prihvatana i time bila legitimna tako ?to je odobri vi?e od 50 odsto registrovanih bira?a.
    40. U svjetlu Komisijinog poznavanja prakse mnogih zemalja i odsustvu uvjerljivih dokaza o druga?ijim me?unarodnim zahtjevima, Komisija zaklju?uje da ovaj uslov u sada?njem zakonu o referendumu (da o rezultatu referenduma mo?e odlu?iti prosta ve?ina od onih koji glasaju, pod uslovom da najmanje 50 odsto bira?a iza?e na glasanje) nije u nesaglasju sa me?unarodnim standardima. Komisija bi se usprotivila svakom predlogu da se jednostavno ukloni uslov da najmanje 50 odsto bira?kog tijela glasa. Me?utim, kako bi rezultat referenduma trebalo da dobije vi?e po?tovanja, Komisija smatra da bi politi?ke snage u Crnoj Gori mo?da ?eljele da se saglase o promjeni sada?njih pravila predlo?enog referenduma, bilo ?to ?e usvojiti ve?i procenat za odziv ili ?to ?e zahtijevati da odluku podr?i procenat bira?kog tijela koji treba utvrditi. Promjena u ovom smislu sigurno bi bila u skladu sa me?unarodnim standardima i pomogla bi da se obezbijedi ve?i legitimitet ishoda.
    41. U skladu sa Privremenim izvje?tajem, zakon bi trebalo da konkretizuje kako ?e se utvrditi broj glasa?a sa pravom glasa. Komisija, tako?e, preporu?uje da zakon treba promijeniti i navesti da ovaj broj treba utvrditi i objaviti odre?enog datuma prije odr?avanja referenduma.
    42. Su?tinski izazov je, me?utim, da kriterijum potrebne ve?ine upotrijebljen u zakonu treba da bude prihva?en u Crnoj Gori. Zato, Venecijanska komisija poziva sve politi?ke partije da pregovorima postignu rje?enje o potrebnoj ve?ini kako bi osigurali legitimitet referenduma. To bi tako?e trebalo da olak?a primjenu rezultata referenduma u skladu sa Ustavom Crne Gore.
    ......

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za nezavisnost 50% upisanih glasača
    9. decembar 2005. | 08:17 -> 09:56 | Izvor: B92, Beta
    Brisel, Podgorica -- Venecijanska komisija utvrdila je takozvani Nacrt mišljenja o referendumu u Crnoj Gori.

    Kako saznaje B92 iz diplomatskih izvora, u članu 39 tog nacrta, navodi se da se odluka o samoopredeljenju, u međunarodnoj praksi, prihvata i legalizuje, ako za tu odluku glasa više od 50 odsto glasača upisanih u biračke spiskove.

    Prethodno je evropski komesar za proširenje Oli Ren upozorio Crnu Goru i Srbiju da ne bi trebalo da dozvole da referendum o nezavisnosti Crne Gore potisne u drugi plan ključne pregovore sa Evropskom unijom o Sporazumu o stabilizaciji i asocijaciji: "Važno je da Srbija i Crna Gora omoguće brze reforme, koje će ubrzati stabilizaciju i pridruživanje EU, reforme su neophodne u pravosuđu, javnoj administraciji i borbi protiv korupcije i organizovanog kriminala".

    Stav Venecijanske komisije - očekivan

    Predstavnici i crnogorske vlasti i opozicije kažu da su očekivali da će Venecijanska komisija zauzeti stav da je za uspešan referendum o državnom statusu potrebno da taj rezultat potvrdi više od polovine upisanih birača.

    "To je očekivan i razuman stav prema pravu građana Crne Gore da se po pravilima Evrope izjasne o statusu države u kojoj žive", rekao je potpredsednik Skupštine Crne Gore Dragan Kujović posle objavljivanja nacrta izveštaja Venecijanske komisije upućenog Savetu Evrope.

    Isti stav izneli su i funkcioner vladajuće Demokratske partije socijalista Miodrag Vuković i podgorički analitičar Srđan Darmanović.

    "Takve preporuke Venecijanske komisije mogle su se i očekivati", rekao je predsednik Upravnog odbora podgoričkog Pokreta za državnu zajednicu Srbiju i Crnu Goru Zoran Žižić, a funkcioner opozicione Narodne stranke Dragan Šoć je ocenio da je Venecijanska komisija uvažila zahteve opozicije.
    Venecijanska komisija je u nacrtu izveštaja o referendumu ocenila da pravo glasa na referendumu mogu imati samo građani Crne Gore, a ne i njeni državljani koji žive u Srbiji.

    --------------------------------

    U ovom slucaju samo bojkot i pobjeda je osigurana.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Vjerujem da ce opozicija smjet da pucika narod na bojkot,EU ce bit odusevljena.....
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Oce li smjet opozicija da bojkotuje?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da cemo smjeti. Osnovno demokratsko pravo je i pravo na bojkot/neizlazak. Pa sve i da izadjemo vi ne mozete opet da skupite 50%+1 upisanih biraca da glasa za nezavisnu. Referendum svakako propada ako bude organizovan po principima Venecijanske Komisije.

    No ja sam ipak za bojkot da vas poraz bude veci jaci i bolniji. Jedino , govorim u svoje licno ime, kad ne bih bojkotovao referendum jeste ako bi se omogucilo svim drzavljanima Crne Gore da glasaju.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jadza, ipak zamoli nekoga da ti nacrta sta tamo pise jer dok ti shvatis referendum ce vec biti odrzan

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odrzite vi Hari referendum kad ocete kako god okrenete 50%+1 upisanih biraca da glasaju za nezavisnu ne mozete skupiti nikada sem da ne pokradete jedno 100.000 glasova.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default /////////////

    ljudi kako vi ne shvatate nije bitno da li ce rezultat biti ovakav ili onakav ali da odluku MI donesemo a ne neki belosvetski kojima to zavisi od toga da li im je zena dala nocas ili ne ,
    ma mi vise ne smijemo ni pr... bez njihove dozvole
    ako pristanemo na sve njihove zahtjeve gdje je kraj , jednim ce sada vise odgovarat to sto kazu drugima posle ali sve se svodi na to da mi moramo slusati a njihovi zahtjevi ce biti sve veci i veci

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Odrzite vi Hari referendum kad ocete kako god okrenete 50%+1 upisanih biraca da glasaju za nezavisnu ne mozete skupiti nikada sem da ne pokradete jedno 100.000 glasova.
    Vidis,moracete izacjer ce bit fino 2 pitanja,da li ste za suverenu,ili zajednicku drzavu.

    Pa ko sto ponese.Svaki bojkot vidjecete dje ce ve ponijet,mada ako su svi ka ti nije steta da ve moracha sve ponese ovako nabujala....
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    janko...cudi me kako si najednom prestao da se boris za pravo glasa "crnogorskih drzavljana u srbiji"?
    nego ja ti savjetujem sad da ides da pomognes Kostunici jer je zbog oduzimanja prava glasa u Srbiji pripremljena tuzba za krsenje osnovnih ljudskih prava od strane svih crnogorskih udruzenja u Srbiji, pogledaj za koji dan ce izaci na www.krstas.org.yu ....ima Kostunjava splacina, pedofil, fasista, *****, sovinista, *****, jado,neandertalac, primitivac, itd dase dobro oznoji pred raznijem medjunarodnim mokisijama zbog ovog rasisticko diskriminatorkog postupka....
    Nakon referenduma iskoristit cu sam moj uticaj da se zabrani rad SNSa, jer nije u crnogorskoj tradiciji fasizam...moramo se boroti protiv fasizma...take smo u 2 svjetskom ratu kotrljali niza Lovcen i Durmitor...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Heheh to mozes macku o rep da okacis sto cemo mi morati da izadjemo. Necemo da izadjemo i ne mozes nam nista. Hehehe. Ajd sad placi...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    janko...cudi me kako si najednom prestao da se boris za pravo glasa "crnogorskih drzavljana u srbiji"?
    nego ja ti savjetujem sad da ides da pomognes Kostunici jer je zbog oduzimanja prava glasa u Srbiji pripremljena tuzba za krsenje osnovnih ljudskih prava od strane svih crnogorskih udruzenja u Srbiji, pogledaj za koji dan ce izaci na www.krstas.org.yu ....ima Kostunjava splacina, pedofil, fasista, *****, sovinista, *****, jado,neandertalac, primitivac, itd dase dobro oznoji pred raznijem medjunarodnim mokisijama zbog ovog rasisticko diskriminatorkog postupka....
    Nakon referenduma iskoristit cu sam moj uticaj da se zabrani rad SNSa, jer nije u crnogorskoj tradiciji fasizam...moramo se boroti protiv fasizma...take smo u 2 svjetskom ratu kotrljali niza Lovcen i Durmitor...
    Nisam prestao da se borim rekao sam da cu izaci jedino ako se pravo glasa da svim drzavljanima Crne Gore ukljucujuci i tebi . Inace Krstas kao i ti moze samo da place jer vlada Srbije uskladjuje svoje izborno zakonodavstvo sa Ustavnom Poveljom i preporukama Savjeta Evrope da samo drzavljani mogu da glasaju . To je rijesena stvar. Znam ja da se ti $ekiras sad zbog toga no sto ces sad moze nam se.

    A to sto ces ti zabraniti rad SNS-a nemoj me zasmijavati ti iz Cilea imas uticaja na politiku EU ko ja sto imam uticaja na ekonomsku politiku Obale Slonovace :mrgreen:

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by swinger
    ljudi kako vi ne shvatate nije bitno da li ce rezultat biti ovakav ili onakav ali da odluku MI donesemo a ne neki belosvetski kojima to zavisi od toga da li im je zena dala nocas ili ne ,
    ma mi vise ne smijemo ni pr... bez njihove dozvole
    ako pristanemo na sve njihove zahtjeve gdje je kraj , jednim ce sada vise odgovarat to sto kazu drugima posle ali sve se svodi na to da mi moramo slusati a njihovi zahtjevi ce biti sve veci i veci
    potpno se slazem sa tobom...evo vidis dokle su Srbi dogurali neprestalno izvrsavajuci ono sto im naredjuju sa zapada...nakon kosova,ostat ce i bez Vojvodine ....
    I slazem se poenta je u tome da ljudi u CG odluce dje ce i kako ce da zive, to je poenta...

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Heheh to mozes macku o rep da okacis sto cemo mi morati da izadjemo. Necemo da izadjemo i ne mozes nam nista. Hehehe. Ajd sad placi...
    Ako ne izdjes dobices otkaz na posa, a niko te nece cerat da glasas za nezavisnu, vec samo da glasas.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    potpno se slazem sa tobom...evo vidis dokle su Srbi dogurali neprestalno izvrsavajuci ono sto im naredjuju sa zapada...nakon kosova,ostat ce i bez Vojvodine ....
    I slazem se poenta je u tome da ljudi u CG odluce dje ce i kako ce da zive, to je poenta...
    Ucili smo od vas :mrgreen: . Nakon sto ste vi saradjivali sa agresorima prilikom napada na nasu zemlju mi smo ucili od vas i sad radimo isto ko sto ste vi radili prije . Solana nam je idol

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Heheh to mozes macku o rep da okacis sto cemo mi morati da izadjemo. Necemo da izadjemo i ne mozes nam nista. Hehehe. Ajd sad placi...
    Milo mi je sto se pitash puno,bitan si faktor ono...... :yipiiii: :yipiiii: :yipiiii: :yipiiii:
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Ako ne izdjes dobices otkaz na posa, a niko te nece cerat da glasas za nezavisnu, vec samo da glasas.
    jeste i udarice me grom na ulici i necu imati vise srece u zivotu itd. :lolblue: :lolblue:

    aj nastavi da plasis mecku resetom...

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    jeste i udarice me grom na ulici i necu imati vise srece u zivotu itd. :lolblue: :lolblue:

    aj nastavi da plasis mecku resetom...
    A sto? Jesi li vec besposlicar?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

Page 1 of 9 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Intervju sa ekspertom: zakon o referendumu
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 13-10-05, 17:02
  2. Replies: 2
    Last Post: 09-10-05, 03:17
  3. Zakon o referendumu
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-02-05, 14:45
  4. ZAKON O OSTVARIVANJU SLOBODA I PRAVA NACIONALNIH MANJINA
    By Plannco Rufius in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 56
    Last Post: 30-01-05, 19:01
  5. Novi zakon o drzavljanstvu?
    By Elizabeta in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 34
    Last Post: 06-09-04, 21:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •