Results 1 to 19 of 19

Thread: Kultura nasilja

  1. #1
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default Kultura nasilja

    Quote Originally Posted by Draka View Post
    http://www.pobjeda.me/2013/11/01/dje...darao-djecaka/

    Ne daj Boze da je npr mog sina (buduceg :grin takao, ne bih gledao sa cim ga bijem i kako i koliko.




    _____________


    Gdje smo, šta radimo i čemu težimo?
    The more things change, the more they stay the same.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Neko je barem stao u odbranu djevojčice, poslije je neko stao u odbranu dječaka, iza nekoga će stati i medijsko-pravni institucionalizam... dok ne preraste u vendetu DOBRO JE, JER NJIH BAREM IMA KO DA BRANI!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  3. #3
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    По коментарима појединаца са Побједе, тај мали је иначе проблематичан (чак и за његов узраст) и чак да се тек приликом овог случаја сазнало да има родитеље уопште.
    Лично не знам како би реаговао јер немам ђецу. Опет, родитељ те дјевојчице је могао (и морао) ''лакше'' да одреагује. Али најгоре у свему томе је што је ово доспјело у новине и што ће сад малограђанштина да се наслађује коментарисањем истог.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Tom bezazlenom igrom je mom sestricu slomljena butna kost (za mjesec dana, dvije operacije). Ako nema ko doma da nauci (maloumno) dijete da gruba igra nije igra, onda ima ko hoce.

    I am so post-rock I shit sad birds.


  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ne znam šta da kažem a da to bude ispravno...imam dva sina koja su odrastala pored "normalne" a i one druge djece...iskreno, gledala sam da ne budem sudija, ali ako sam smatrala i bila sigurna da moje dijete nije krivo, prvo sam išla roditeljima da se požalim...nažalost, najčešće odmah s vrata vidite sa kim imate posla...normalan roditelj i sasluša i zovne svoje dijete na razgovor, pa obeća i ispuni da će slučaj razriješiti i djetetu skrenuti pažnju i obično s takvim djetetom nemate probleme i ono je sasvim slučajno i trenutno tko odreagovalo. tj gađalo, udarilo, i sl...kod nenormlnih roditelja, s vrata, ne želeći da sasluša, ne znajući o čemu se radi ni ko je koga udario, povrijedio, kreću prijetnje i nertikulisano ponašanje...takvome sam jednom rekla, ok, ja te upozorih ali sledeći put ću ga ja vaspitavti jer ti ne umiješ!

    Generalno, odrastanje djece pogotovo muške prate i svađe i tuče i povređivanja, ali ako je ono krivo, ako zna da će snositi odgovornost zbog svog nestašluka, ono će znati i da se pokaje i da ne ponovi grešku...ako ono odrasta s tim da će tata da prebije svakoga ko ga dira i kad je kriv i kad nije (kasko osigurano dijete ) onda je normalno da ne umije procijeniti što je dobro a što loše!

    gospodin je svakako pogriješio što je dječaka prebio, ali nemate pojma koliko djeca znaju da budu bezobrazna, takođe, vjerujte da su bahata djeca uvijek djeca bahatih roditelja, tako da negdje i nalazim opravdanje što je izgubio živce, mada, nikako ne opravdavam što je tukao devetogodišnje dijete!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #6
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Oва цурица је остала без два зуба колико схватих. Ето, немам ђецу, али у афекту (у ком сам дошао са дебелим разлогом) пребио би богаоца да ми изађе на мегдан. А тек како би одреаговао да је та цурица моја била - не могу ни да замислим (под услобом да је тај мали намјерно ударио у њу).

  7. #7
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,330
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E dje se necete poubijat svi.
    Tik,tak,tik...

  8. #8
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ljudi ja ne mogu da vjerujem sto vi odje pisete!!! Ja licno poznajem roditelje djecaka i mogu vam reci da je mali izuzetno dijete, ne znam odakle vam to da je problematican! Otac te male je ubio boga u njemu, dijete je modro, ima podlive po cijelom licu! Igrao se na platou koji je predvidjen za igranje dok je "otac" ispijao kafu, pa zar se tako dijete pazi? Bas je "junacki" sto je isamarao dijete, a kamera kafica je sve zabiljezila, tako da se zna ko je kriv... Samo ne mogu da vjerujem dokle doseze ljudska jezicina, i sta su sve ljudi sposobni da izmisle...
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  9. #9
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Ostavimo po strani bezubu curicu i psiho profil patosiranog dečkića, potragu za krivcem... iskreno, nebitno je.

    Fokus uvodnog posta/topika je, ako niste skapirali, na prilično jezivo ispoljenoj reakciji onlajn zajednice na nemili događaj, gdje se kao odgovor na incident (ili kao vaspitna metoda u slučaju patosiranog dječaka) zagovaraju iste i/ili agresivnije metode torture. Pitanja izostavljena na početku bi glasila:

    Zašto vi, koji osuđujete nasilje, istovremeno smatrate opravdanim i poželjnim uzvratiti - nasiljem? Kakvu satisfakciju vam pruža djelovanje u tom pravcu ?

    Šta o nama, kao svjesnom i odgovornom društvu, govore naše misli i naša djela, ako se u njima jasno ogleda fenomen privrženosti nasilju?



    .
    Last edited by starwalker; 01-11-13 at 23:16.
    The more things change, the more they stay the same.

  10. #10
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vazno je pravit se moderan kad je u pitanju borba za prava lgbt populacije, a kad treba reagovat za ovakve stvari nema puno junaka. Samo se pitam nadje li se ko iz te kafane da odbrani dijete... toliko o nasem "junastvu". I onda citam komentare zena, majki, koje podrzavaju ovakve stvari i jos govore kako je cak i blago reagovao... bez komentara. Stvarno i mene zanima makar jedan jedini razlog zasto treba uzvratiti nasiljem, sta se tacno time postize, jer ja zaista ne mogu nista dobro da pronadjem u tome. Bolesno drustvo.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dobro taj moga osvojiti dijete od devet godina, a da se nije uplasio da će mu vratiti. Ma junacki cin za koji treba narocita hrabrost, a tek pamet ...... Nase moderno i savremeno drustvo ima raznih zastitnika ugnjetavanih, ugrozenih i da je tako uradio sa nekakvim pascetom javilo bi se desitine branioca prava zivotinja, a ko će li ga znati da li smo stigli da imamo i zastitnika prava djeteta.

  12. #12
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A neka mi se nadje taj mozak koji ce reci da tu istu svoju kcerku nije premlatio iza zatvorenih vrata makar jednom..
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  13. #13
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Ženu makar 7 puta.
    The more things change, the more they stay the same.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Ode tema po da ne rečem čemu. Koliko sam ja shvatio, poenta teme nije kako bi ste vi postupili da je vaše dijete u pitanju i da li opravdavate postupak onog roditelja ili ne, već je pitanje zašto se u našem društvu najčešće pribjegava nasilju pri rješavanju konflikata umjesto dijalogu i drugim mirnim sredstvima.

    Ja bih rekao da je to mentalitetski problem, koji ne datira samo od ratnih devedesetih kao što mnogi svaku anomaliju pripisuju tom periodu, već od mnogo ranije. Nasilje je uvijek linija manjeg otpora i u većini slučajeva predstavlja nemoć da se čovjek nosi sa problemom na civilizovan način. Nažalost, nasilje je duboko urezano u naš kulturni scenario i gene, počev od krvne osvete pa nadalje, i ko zna koliko će još vode morati da protekne Moračom da bi ljudi shvatili da je fizički obračun posljednji način da se izađe na kraj sa problemom.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  15. #15
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Agresija i nasilje su uvijek bile zahvalne sluge primitivnih naroda, maloumnih ljudi. Stalno zaboravljate gdje zivite..
    prr...

  16. #16
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Wonderland
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Jedino sto, pored ocigledno ispoljene agresije i nasilja kao odgovora na agresiju i nasilje, moze da me izbaci iz cipela je i sklonost naseg naroda da osudjuje i komentarise sve sto se desava, na nacin na koji je to uradila doticna gospodja Petrovic iz komentara u prvom postu - ja vjerujem da je ona toliko dobar roditelj da, dok se njeno dijete igra s loptom ispred zgrade, cijelo vrijeme trckara za njim (i loptom, vjerovatno i golove daje umjesto njega) i ne ispusta ga iz vidokruga.

    Mozda ga i na uzici drzi, da ga blagovremeno povuce da slucajno ne naleti na drugo dijete, jer je ona zaboga toliko moralan roditelj da je naucila svoje dijete da ne "nalijece na drugu djecu". Molim?!

    Nas je narod takav da vise trunke empatije nema prema tudjoj nesreci, a svi sve znaju najbolje i svi bi sve drugacije, i svi sebi daju toliko za pravo da osudjuju i kritikuju tudje postupke i ne osvrnuvsi se na svoje. Lazni moral i dvostruki arsini, bilo da je u pitanju ovakav slucaj, saobracajna nesreca ili bilo kakva muka. Sto neko gore rece, da je pasce u pitanju, svi bi se raspilavili i druge price pricali, a kad je ljudska nesreca u pitanju, kako li se odma' nadju strucnjaci da analiziraju to kakav je ko, i to se najvise bazirajuci na rekla-kazala pricama koje su culi od komsijinog brata od tetke koji zna babu djetetove drugarice.

    Pi.

    p.s. koliko bi zivot bio ljepsi kad bi svi pratili onu staru dobru: Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about, so be kind.
    Last edited by Mrlja; 02-11-13 at 12:27.
    zbog cega primatima nikad ne iskljucuju elektriku,
    oni u principu ionako rijetko citaju

  17. #17
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Upravo tako, nema to veze sa tim na kojem smo podneblju odrastali, nego u kakvim smo porodicama podizani i sa kim smo se druzili... tako da je izlisno davati ovakve ili slicne komentare. Djecak od 9 godina je dijete koje shvata i razumije dosta toga i vjerovatno zivo dijete, kao i vecina djecaka, i sigurno nije namjerno djevojchicu "potkochio" s namjerom da joj slomi zube... Meni je, pored njega, zao i djevojchice koja je gledala kako joj otac "prevaspitava" tudje dijete... Desavalo se da sam padala da razbijem koljena, dlanove jer mi je neki djecak postavio nogu, pa moji roditelji nisu izlazili da ishamaraju ili prebiju to dijete, nego prije mene chupnu za kosu jer sam bila neobraziva, nespretna itd i da bih cuvala samu sebe...
    Me, myself and I

  18. #18
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    PG
    Posts
    953
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Konkretno taj tip "Marina Petrovic" je trolcina koja pali dokoni narod po cdm-u. Mogu da se kladim da je zensko i da se zove Marina taman koliko se ja zovem Larimer (a i ne zovem se tako)
    Quote Originally Posted by Mrlja View Post
    Jedino sto, pored ocigledno ispoljene agresije i nasilja kao odgovora na agresiju i nasilje, moze da me izbaci iz cipela je i sklonost naseg naroda da osudjuje i komentarise sve sto se desava, na nacin na koji je to uradila doticna gospodja Petrovic iz komentara u prvom postu - ja vjerujem da je ona toliko dobar roditelj da, dok se njeno dijete igra s loptom ispred zgrade, cijelo vrijeme trckara za njim (i loptom, vjerovatno i golove daje umjesto njega) i ne ispusta ga iz vidokruga.

    Mozda ga i na uzici drzi, da ga blagovremeno povuce da slucajno ne naleti na drugo dijete, jer je ona zaboga toliko moralan roditelj da je naucila svoje dijete da ne "nalijece na drugu djecu". Molim?!

    Nas je narod takav da vise trunke empatije nema prema tudjoj nesreci, a svi sve znaju najbolje i svi bi sve drugacije, i svi sebi daju toliko za pravo da osudjuju i kritikuju tudje postupke i ne osvrnuvsi se na svoje. Lazni moral i dvostruki arsini, bilo da je u pitanju ovakav slucaj, saobracajna nesreca ili bilo kakva muka. Sto neko gore rece, da je pasce u pitanju, svi bi se raspilavili i druge price pricali, a kad je ljudska nesreca u pitanju, kako li se odma' nadju strucnjaci da analiziraju to kakav je ko, i to se najvise bazirajuci na rekla-kazala pricama koje su culi od komsijinog brata od tetke koji zna babu djetetove drugarice.

    Pi.

    p.s. koliko bi zivot bio ljepsi kad bi svi pratili onu staru dobru: Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about, so be kind.

  19. #19
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    CyberSpace
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nasilje radja nasilje...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Argumenti nasilja nakon emisije TV In
    By LadyDaytona in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 142
    Last Post: 24-11-06, 13:50
  2. Pokusaj prenosa nasilja na juznu Serbiju
    By Grob@r in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 21-03-04, 15:12
  3. Uzrok najnovijeg nasilja na Kosovu
    By Grob@r in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 18-03-04, 15:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •