Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 125

Thread: Pitanje za sve rock fanove...

  1. #1
    I...C...U Guest

    Default Pitanje za sve rock fanove...

    Ljudi, svirate li vi sto od instrumenata, i zanima li vas da osnujete bend i da snimite album?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    1.sviram
    2.zanima,ali poslije faxa.Sad ništa.


    Svirah nepune dvije godine u hn-u.Uputih se dosta u taj svijet...
    Znam šta znači muzika,s obzirom da sam u njoj cijeli svoj život.
    Koliko vremena treba izdvojiti(čitaj 24 h dnevno) za kvaltet!
    Dobih ponudu iz KO,da sviram,ali sam morao na moju žalost,da odbijem,iz razloga,već navedenog...

    Stvarno treba dosta vremena,ako to treba da zvuči kako treba

    Tako da sada kada sam na faxu,to nikako ne može funkcionisati...

    Ali poslije,definitivno ću da se profesionalno okušam u tome...

    I da ne zaboravim,šta je još,ako ne i najbitniji faktor u svemu tome.
    NOVAC.(ako izuzmemo,volju,znanje,vrijeme i talent)

    Jer ne može se svirati,i raditi nešto drugo...(bar po meni,ako to treba da zvučči imalo profesionalno)



    i za kraj...

    ...koliko para,toliko muzike

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sviram klavijature.Ali ne razmisljam o osnivanju benda.Jos je rano za to u Crnoj Gori.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  4. #4
    big giant head Guest

    Default

    Jos je rano za to u Crnoj Gori.
    e, no shit?

  5. #5
    I...C...U Guest

    Default

    Nije vrijeme? Narodna muzika sa novim zvezdama granda sve se vise odomacuje, na nasoj sceni je nekakav pop, smor neki cisti koji se po kaficima ne pusta, i sto se duze bude cekalo vrijeme ce sve biti nepogodnije. Ljude sa rock-om, ne hard rock-om, ili metalom, vec sa laganim, kao sto su domace grupe koje svi mi slusamo treba navikavati od sto je prije moguce. Moze li rock zamijeniti narodne kad treba da se veseli? Moze. Meni je licno bolji provod u kaficu uz rock muziku. Zato ne treba odlagati formiranje bendova i izdavanje ploca, nastupe i sl.
    A sto se tice para, znam da je to najveca kocnica, ali... mozda se nedje moze naci kakav sponzor za instrumente, a za snimanje ne znam kako ide i koliko se to placa...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    puno,brate,puno...

    Ali,ne treba štediti,kada se za ozbiljno radi....

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by I...C...U
    Nije vrijeme? Narodna muzika sa novim zvezdama granda sve se vise odomacuje, na nasoj sceni je nekakav pop, smor neki cisti koji se po kaficima ne pusta, i sto se duze bude cekalo vrijeme ce sve biti nepogodnije. Ljude sa rock-om, ne hard rock-om, ili metalom, vec sa laganim, kao sto su domace grupe koje svi mi slusamo treba navikavati od sto je prije moguce. Moze li rock zamijeniti narodne kad treba da se veseli? Moze. Meni je licno bolji provod u kaficu uz rock muziku. Zato ne treba odlagati formiranje bendova i izdavanje ploca, nastupe i sl.
    A sto se tice para, znam da je to najveca kocnica, ali... mozda se nedje moze naci kakav sponzor za instrumente, a za snimanje ne znam kako ide i koliko se to placa...
    Ja idem tamo dje ima zena i dje je dobro drustvo sad jel Steave Vai svira il Ceca manje vise vazno

  8. #8
    I...C...U Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Koma[MFHN]
    puno,brate,puno...

    Ali,ne treba štediti,kada se za ozbiljno radi....

    Slazem se, ali vecina bi sve za dzabe... meni je krivo sto ne mogu da stupim u kontakt sa nekim ko bi da osnuje bend i koga to zanima, sad sa kakvim cemo mi instrumentima da sviramo u pocetku i koliko cemo dnevno provodit zajedno vremena najmanje je vazno, svako moze da smisli nesto pa ostali da se nadovezuju ili sl., samo da to krene...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Zavisi kako se gleda na to.

    Ako je to obično sviruckanje,za gubljenje vremena,i druženje,ok.

    Ali ako se misli za ozbiljno...onda...OZBILJNO OD POCETKA!

  10. #10
    I...C...U Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Koma[MFHN]
    Zavisi kako se gleda na to.

    Ako je to obično sviruckanje,za gubljenje vremena,i druženje,ok.

    Ali ako se misli za ozbiljno...onda...OZBILJNO OD POCETKA!

    nekad i kad oces ozbiljno od pocetka ne moze da bude dovoljno, treba napustit skolu ili je dosta zapostavit, pa okusati se u drugom. i ono sto sam prije napisao je ozbiljno, ali kad se radi, onda se radi!

  11. #11
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by I...C...U
    Nije vrijeme? Narodna muzika sa novim zvezdama granda sve se vise odomacuje, na nasoj sceni je nekakav pop, smor neki cisti koji se po kaficima ne pusta, i sto se duze bude cekalo vrijeme ce sve biti nepogodnije. Ljude sa rock-om, ne hard rock-om, ili metalom, vec sa laganim, kao sto su domace grupe koje svi mi slusamo treba navikavati od sto je prije moguce. Moze li rock zamijeniti narodne kad treba da se veseli? Moze. Meni je licno bolji provod u kaficu uz rock muziku. Zato ne treba odlagati formiranje bendova i izdavanje ploca, nastupe i sl.
    A sto se tice para, znam da je to najveca kocnica, ali... mozda se nedje moze naci kakav sponzor za instrumente, a za snimanje ne znam kako ide i koliko se to placa...
    Sve je to ljudi tacno,ali jednostavno nema uslova.Evo sad gledam i,oprostite na izrazu,pizdim,kada vidim Sergeja Cetkovica i njegovu blesavu plocu kako se vrti stalno na televiziji,a kada ce to jedan rock band u CG da dozivi.Ne kazem da treba da bude komercijalan,nego samo prepoznat i cijenjen.Ljudi rock bendove i fanove gledaju kao idiote koji ne znaju nista drugo osim da piju,da se drogiraju i da segaju po gitarama.To me stravicno nervira,kao i sve vas,ali sto cu.Ako hoces ozbiljnu rock plocu treba smisliti stihove,treba imati instrumente,treba raditi sa tim instrumentima,komponovati melodije,sola...To je veoma tezak posao.A ne vidim studio koji ce da ponudi rockerima da rade,jer su svi koncentrisani na Andrijanu,Sergeja,Mariju Bozovic,Bojana delica,Polumentu i slicne muzicke ignorante koji jedino znaju da pjevaju stihove tipa Ti me nisi voljela,mene je dusa boljela i slicno uz 2 takta.Studio trazi pare,pare koje mi nemamo.Dodjavola,ja sam prilicno muzicki obrazovan klavirista,ali nista na mom pianinu marke ronish ne mogu da komponujem sto se rocka tice,jer mi treba studio,treba mi bend,trebaju mi rock klavijature,gitarista da mi pravi solo gdje treba,dogovor sa bubnjarem oko toga gdje ce bubnjevi,kakav ce biti ritam,basista...A pare da platim studio nemam,niti ih ima bilo ko od nas,mislim.Niti su ljudi voljni da udju u takav projekat,jer znaju da,cak i ako naprave plocu dostojnu Dzona Lenona ili Rollingstonesa,ili Clasha ili Pink Floyda ili REM-a nista nece postici,jer to u crno Gori niko nece priznati.Npr,niksicka grupa DST bi mogla uz podrsku javnosti i novca izrasti u sjajn punk bend(iako ne volim punk),ali to izostaje,a oni su za narod gomila narkomana,kretena sa dugackim kosama i gitarama.Ali zato svi vole tipove kao sto su Bojan Bj(D)elic,Sergej,da ne pominjem nakaze iz grand revije.Zato kazem da nema uslova.Dugo ce ovom narodu trebati da se oslobodi od uticaja Suzane Mancic,Seke Aleksic i slicnih idiota,kao i ne manje pogubnog uticaja koji donose tzv"zabavni" izvodjai,fenseri i denseri svih vrsta.Nadam se da ste me sada shvatili.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Edinburgh, Scotland
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    koji to CG rock bend zasluzuje da "mu se ploca vrti pocitav dan na tv' ?

  13. #13
    I...C...U Guest

    Default

    Ja sam prije nekoliko poceo da ucim da sviram bas, malo sam zakasnio sto se toga tice, jer ne mogu ni u muzicku da se upisem, a u nizoj sam svirao klavir, a kad su dobili gitare nisu mi dali da se prebacim, a svirao sam godinu i po klavir, i onda sam odustao jer nisam nalazio nista u sviranju instrumenta koji mi se ne svidja dok gledam druge kako unistavaju gitare... maksimalno se zalazem da naucim o basu, sviranju basa, muzici i o svemu, ali me malo spusta sto nema nikog da se ozbiljnije zainteresuje za to... U krajnjem slucaju, i prvi album ako bude komercijala nije strasno, sve se to moze fino sredit da obje strane budu zadovoljne, i znam kako se to moze postici, ali hvali mi bend...

  14. #14
    I...C...U Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Grungy
    koji to CG rock bend zasluzuje da "mu se ploca vrti pocitav dan na tv' ?
    onaj za koji ti nikad nisi cuo zato sto se sergej po citav dan vrti na tv. ne kazem ja, ljudi vole sergeja i eto im ga, ali ljudi koji vole nesto drugo ne dobijaju to...

  15. #15
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dje zivite vi ljudi?!?!?! O cemu se prica ovdje???
    Shvatate li vi da CG ima 600 000 stanovnika, znaci svega 600 000 potencijalnih kupaca vase ploce!
    Drugari moji - u CG ne postoji trziste ni za rap muziku (koja je najprodavaniji muzicki pravac u svijetu), a ne rock koji je na infuziju... dajte ljudi, uozbiljite se malo...
    I am the one who locks.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Nećemo pričati o ukusima,koji su različiti.I ima ih malih milion.

    A za ovaj gore post,Blitzkrieg-u,svaka čast.Sve što si rekao je tačno.

    Naš mentalitet je takav.Ko god svira el.gitaru je narkoman.O bože,kako je to ušlo u svačiji život.Mislim,svako to govori.Ali jbg,tako nam je kako nam je.
    Ja sam svirao,što je moguće ozbiljnije u bendu.Svirali smo mnogo,itd,itd,itd.Ali ja sam stvarno skapavao od umora.Jer s jedne strane neizbježna škola,a s druge neizbježna muzika.NAravno,zapustio sam tada bio školu,ali ne svojom voljom,već tako je moralo biti.Škola je patila,ali je zato muzika napredovala...

    I zato,prvo da završim fax a onda,spremam se na poduhvat,sviranje.Jer kad imam diplomu u džepu,sve je lakše...A ako mi to ne krene(a ne znam,zašto ne bi,)opet imam diplomu,i sve tako..

    Ajd,uzdravlje

  17. #17
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Koma[MFHN]
    Nećemo pričati o ukusima,koji su različiti.I ima ih malih milion.

    A za ovaj gore post,Blitzkrieg-u,svaka čast.Sve što si rekao je tačno.

    Naš mentalitet je takav.Ko god svira el.gitaru je narkoman.O bože,kako je to ušlo u svačiji život.Mislim,svako to govori.Ali jbg,tako nam je kako nam je.
    Ja sam svirao,što je moguće ozbiljnije u bendu.Svirali smo mnogo,itd,itd,itd.Ali ja sam stvarno skapavao od umora.Jer s jedne strane neizbježna škola,a s druge neizbježna muzika.NAravno,zapustio sam tada bio školu,ali ne svojom voljom,već tako je moralo biti.Škola je patila,ali je zato muzika napredovala...

    I zato,prvo da završim fax a onda,spremam se na poduhvat,sviranje.Jer kad imam diplomu u džepu,sve je lakše...A ako mi to ne krene(a ne znam,zašto ne bi,)opet imam diplomu,i sve tako..

    Ajd,uzdravlje
    Slusaj, nismo mi na granu rodjeni - ada znamo svi da se u Crnu Goru od umjetnosti (bilo koje) ne moze zivjet. To je cinjenica, koja se u skorije vrijeme nece promijenit. Koma je rekao veliku, ali tuznu istinu - "kad imas diplomu u dzep, sve je lakse". Zato se svi potenicajlni umjetnici moraju potrudit da zavrse bilo koji fax da bi imali neki makar pristojno placeni day-job, koji bi im finansira strast za muzikom, filmom, slikarastvom, nebitno...

    Tako je kako je. Mada, gore ne moze bit, samo bolje...
    I am the one who locks.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    heheh,u pravu si


    mozda cu ovu tvoju recenicu staviti u potpis


    hehe
    Quote Originally Posted by Interpol
    Mada,gore ne može bit,samo bolje...

  19. #19
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Grungy
    koji to CG rock bend zasluzuje da "mu se ploca vrti pocitav dan na tv' ?
    A zato to cg rock bandovi ne bi zasluzivali,a Indira Radic bi?Evo je na Pinku po citavi dan.Ili neki njoj slicni likovi?
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  20. #20
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol
    Dje zivite vi ljudi?!?!?! O cemu se prica ovdje???
    Shvatate li vi da CG ima 600 000 stanovnika, znaci svega 600 000 potencijalnih kupaca vase ploce!
    Drugari moji - u CG ne postoji trziste ni za rap muziku (koja je najprodavaniji muzicki pravac u svijetu), a ne rock koji je na infuziju... dajte ljudi, uozbiljite se malo...
    Po cemu je rock na infuziju?Provjeri malo koliko ljudi dolazi rap izvodjacima,a koliko rock izvodjacima na koncerte.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg
    Po cemu je rock na infuziju?Provjeri malo koliko ljudi dolazi rap izvodjacima,a koliko rock izvodjacima na koncerte.
    Blitzkrieg,to sto interpol kaze,je nazalost gorka istina,i vjerujes li i meni je krivo zbog toga
    "Provjeri malo koliko ljudi dolazi rap izvodjacima,a koliko rock izvodjacima na koncerte"-koje koncerte??? dje se odrzavaju ti koncerti? kod nas ne nikako,mozda na zapad.kod nas se slusa generalno folk i narodna muzika,moramo se pomirit sa tim...mada niko nije osudjen da to smece slusa...

  22. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla
    Blitzkrieg,to sto interpol kaze,je nazalost gorka istina,i vjerujes li i meni je krivo zbog toga
    "Provjeri malo koliko ljudi dolazi rap izvodjacima,a koliko rock izvodjacima na koncerte"-koje koncerte??? dje se odrzavaju ti koncerti? kod nas ne nikako,mozda na zapad.kod nas se slusa generalno folk i narodna muzika,moramo se pomirit sa tim...mada niko nije osudjen da to smece slusa...
    Evo,npr,u Rimu je ,na Koloseumu(zamisli),Simonu i Garfunkelu(poluzaboravljenoj,mada ne za muzicke poznavaoce,naravno,folk-rock grupi iz 60-ih) bilo vise od 500000 hiljada ljudi,pa onda live8,pa izvodjaci tipa(voljeli ih ili ne) U2,Green Day,REM,Franz Ferdinand...koji stalno pune sale i stadione itd.Pa novi album Stonesa koji razvaljuje top liste.Da ne pricam sta ce da bude ako ponovo ujednijene grupe tipa Who i Pink Floyd objave nove albume ili krenu da svijraju.A sto se tice situacije kod nas,ona je naravno uzasna.Sto reci na odvratnu cinjenicu da je Ceci vise ljudi doslo na koncert nego REM-u i Metalici zajedno.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg
    Evo,npr,u Rimu je ,na Koloseumu(zamisli),Simonu i Garfunkelu(poluzaboravljenoj,mada ne za muzicke poznavaoce,naravno,folk-rock grupi iz 60-ih) bilo vise od 500000 hiljada ljudi,pa onda live8,pa izvodjaci tipa(voljeli ih ili ne) U2,Green Day,REM,Franz Ferdinand...koji stalno pune sale i stadione itd.Pa novi album Stonesa koji razvaljuje top liste.Da ne pricam sta ce da bude ako ponovo ujednijene grupe tipa Who i Pink Floyd objave nove albume ili krenu da svijraju.A sto se tice situacije kod nas,ona je naravno uzasna.Sto reci na odvratnu cinjenicu da je Ceci vise ljudi doslo na koncert nego REM-u i Metalici zajedno.
    pusti ti koloseum,rim i italiju...to ide tako u srecnim zemljama,ja sam se nadovezivao na ovo:
    Quote Originally Posted by Interpol
    Dje zivite vi ljudi?!?!?! O cemu se prica ovdje???
    Shvatate li vi da CG ima 600 000 stanovnika, znaci svega 600 000 potencijalnih kupaca vase ploce!
    Drugari moji - u CG ne postoji trziste ni za rap muziku (koja je najprodavaniji muzicki pravac u svijetu), a ne rock koji je na infuziju... dajte ljudi, uozbiljite se malo...

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    srećne zemlje...Kako to daleko zvuči...

  25. #25
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Edinburgh, Scotland
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    samo sam fino pitao koji je to bend. ajde rechite mi koji to cg rock bend zasluzuje da mu se pjesme vrte po citav dan na tv? sad teba forsirat svakog ko uvati gitaru u ruke, zanemarujuci kvalitet? e super. ajmo svi sad da osnujemo grupe i da se rukujemo sa sergejom i indirom na nekoj tv emisiji.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 02-11-10, 17:45
  2. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  3. Rock vece u Fuka
    By Danaida in forum Muzika
    Replies: 5
    Last Post: 29-09-05, 15:53
  4. POCECI PARLAMENTARIZMA U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 19-11-04, 08:05
  5. U Potocarima ukopano novih 338 zrtava cetnickog genocida
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 30
    Last Post: 12-07-04, 05:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •