Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 56

Thread: Vjerenički prsten

  1. #26
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa nekako mi je normalno da te momak zaprosi uz prsten mada sam se jednako cini mi se, obradovala rozim starkama, koje sam od njega dobila mjesec dana poslije prstena Bila sam totalno iznenadjena, jer nisam ocekivala da ce me zaprositi, po najmanje u pola 6 ujutro, nismo nikad pomnjali prsten i mislim da nije znao kakav se nakit meni dopada. Nosila sam jedino prsten od oca, sasvim jednistavan zuto zlato, 1 cirkon, to je to. Ali je nevjerovatno kako je pogodio moj ukus, vjerenicki prsten je krajnje jednostavan, bijelo zlato, cirkoni.. Nije bitna cijena, bitno se kad vidis koliko neko misli na tebe koliko ti je posvecen, koliko se razumijete. Prsten je samo prsten, desi se pa izgubis ga, na kraju krajeva, isto ti je jeli dijamant ili obicni cirkon...
    Sto se tice lijepog nakita, ja u svakoj zlatari mogu naci za sebe bilo sto, jer mi se cini da mi je ukus takav pa da kad trazis neku jednostavnu stvar, klasicnu, uvijek je mozes naci. Burme smo izabrali u zlatari Maljevic, a najveci izbor burmi ima Domnik pored nje, preko puta TC Raznatovic - mislim da ima oko 10 ogromnih kutija sa burmama, to ne mos pregledat do sjutra...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  2. #27
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    3. Za momke pitanje, je li im bitno da ugode svojoj boljoj polovini i bi li im smetalo ako ona taj prsten nosi samo povremeno, kao joj se uklapa ili volite da ga stalno nosi?
    Apsolutno ne. Izbor vrste prstena bi trebao biti izraz vjerenikovog karaktera, kreativnosti, stila.. tj. njegove ličnosti. Detalj koji, ako ga ponosna vlasnica nosi, odašilje vjerenikov specifikum i simboliku jedinstva i saveza njihove različitosti.

    4. I za cure i za momke, u današnje vrijeme bitno pitanje: Je li vrijedno zaduživat se zbog njega pa da ima dijamat ili neki drugi dragi kamenčić
    Opet, ne.Osim ako.. (vidi zadnji pasus mog posta)

    ili je pak vrijednija ona druga vrijednost koju on simbolizuje? jeste li zadovoljne njegovim maksimumom (mislim na finansije) ma koliki on bio, ili bi voljele da se "prostre više no je dugačak," kako se to veli kod nas?
    koliko je to para otprilike, koliko košta to zadovoljstvo?
    Mogli bismo podosta o toj drugoj vrijednosti..

    Ako uzmemo u obzir da je kroz istoriju prstenovanje mlade simbolizovalo potčinjenost iste, ili čin ozvaničavanja djeve lovčevim vlasništvom, opcija 'što skuplje to bolje' poprima novu dimenziju.
    The more things change, the more they stay the same.

  3. #28
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,045
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    što jednostavnije.



    burme



    ovo ti je pod 1 i 2.
    pod 4: ako si spreman da se zadužuješ za ovakvu stvar (to ujedno i moraš) onda nisi ni spreman za taj korak.
    a i glupo se zaduživati, jer ima lijepog i ne tako skupog prstenja da se kupi.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  4. #29
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sto jednostavnije, to ljepse, sa jednim kamickom. I naravno, bijelo zlato
    ''Primer popravlja mnogo bolje od prekora.''

  5. #30
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    dream land
    Posts
    2,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Imam ga, tako da ta opcija otpada, a i vise je za burmu nego za vjerenicki
    ...divlje kose, tamna oka dva
    cvijet bez korjena
    ples je sve sto zna...



  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  7. #32
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobnica View Post
    Imam ga, tako da ta opcija otpada, a i vise je za burmu nego za vjerenicki
    You have a PM, my precious.

    Gollum.
    Gollum.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  8. #33
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Meni za ljubav View Post
    Sto jednostavnije, to ljepse, sa jednim kamickom. I naravno, bijelo zlato
    Izaci ces ispred kuce kad te cimnem, da vidim oce li ti se svidjet'.

  9. #34
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post




    Uh, razboljeh se sad. Ah. Kakvih ima.

    Kačim one koje mi se sviđaju, nemam pojma koliko mogu da koštaju...
    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Zvončice nije to LOCK bilo ispisano da mi se šalju 3 kaznena, već onako - da približim materijalno stanje... ali ajde.
    A, daleko od toga da ne bih svojoj izabranici sutra uzeo nešto ovako...
    Ovaj prvi je idealna, što se mene tiče

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Apsolutno ne. Izbor vrste prstena bi trebao biti izraz vjerenikovog karaktera, kreativnosti, stila.. tj. njegove ličnosti. Detalj koji, ako ga ponosna vlasnica nosi, odašilje vjerenikov specifikum i simboliku jedinstva i saveza njihove različitosti.

    Opet, ne.Osim ako.. (vidi zadnji pasus mog posta)



    Mogli bismo podosta o toj drugoj vrijednosti..

    Ako uzmemo u obzir da je kroz istoriju prstenovanje mlade simbolizovalo potčinjenost iste, ili čin ozvaničavanja djeve lovčevim vlasništvom, opcija 'što skuplje to bolje' poprima novu dimenziju.
    sve o čemu si pričao je na mjestu. Ja nemam neku naročitu sentimentalnu vezanost prema nakitu, bilo kojem, pa ni prema burmi koju sam, usput budi rečeno, izgubila nakon desetak godina braka, pa sreća te nijesam sujevjerna (a bogomi su mi svašta predviđali, razvod najprije) , poživjeh još toliko sa mojim čojekom i nadam se da ćemo se ćerat još.
    Prsten kao prsten mi ne znači ništa i radi običaja mi ga nije morao ni davati...nijesam ni vjerenički niti vjenčanu burmu nosila mnogo, a on njegovu nikad na prst nije stavio nako onog dana kad smo se vjenčali, ali volim nakit, onako ukrasa radi
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Zbilja, kako se neke ufuraju, pa po svaku cijenu žele da sprovedu 'Keri Bredšo Menhetn' priču u prašini Podgoričkih predgrađa..Pa misli da će joj prsten od 5 karata donijeti ljubav..i mir...
    Cmokić
    Last edited by KRKNA; 20-10-13 at 09:42.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  11. #36
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Vrijednost prstena mi je apsolutno nebitna, i više volim poludrago kamenje nego drago. Međutim, imam jako specifičan ukus u dizajnu i samo osoba koja je dobro zavirilila u moju dušu može osjetiti mene u prstenu koji bi izabrao.

  12. #37
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dusan. View Post
    Izaci ces ispred kuce kad te cimnem, da vidim oce li ti se svidjet'.
    Vec znam da ce mi se svidjet
    ''Primer popravlja mnogo bolje od prekora.''

  13. #38
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    E pa ovako....mnogo pitanja se otvara oko ovoga pa me zanima vaš stav, generalno, oko vjereničkog prstena:

    1. Šta za vas predstavlja prsten, je li obavezan, mora li da bude vrijedan (novčano) ili mu je bitnija sentimentalna vrijednost?

    2. Ima li neki poseban izgled koji volite, ili ste srećne i zadovoljne svakim prstenom koji vaš dragi izabere? Kakve nipošto ne bi voljele, a kakav bi vas oduševio? Od kojeg metala da je pravljen, kakav kamičak i sl. (možete i sličicu da postavite onoga koji vam se dopada, da ne bude posle "gledaj prsten, biraj muža" )

    3. Za momke pitanje, je li im bitno da ugode svojoj boljoj polovini i bi li im smetalo ako ona taj prsten nosi samo povremeno, kao joj se uklapa ili volite da ga stalno nosi?

    4. I za cure i za momke, u današnje vrijeme bitno pitanje: Je li vrijedno zaduživat se zbog njega pa da ima dijamat ili neki drugi dragi kamenčić, ili je pak vrijednija ona druga vrijednost koju on simbolizuje? jeste li zadovoljne njegovim maksimumom (mislim na finansije) ma koliki on bio, ili bi voljele da se "prostre više no je dugačak," kako se to veli kod nas?
    koliko je to para otprilike, koliko košta to zadovoljstvo?

    Đe se naručuje lijepo vjereničko prstenje, đe se kupuje...dajte malo informacija, imamo ovdje i svježih mladenaca a vjerujem i onih koji će uskoro to postati, pa ajde malo da pričamo o ovome.
    Naručujete li preko neta plemenite metale, ili je pametnije uzmeš, platiš, nosiš?

    Naravno, ovo nije kviz, ne morate na pitanja odgovarat, samo sam ih odvojila da bi bilo preglednije...eto, meni ovo bi interesantno jer čuh skoro o ovim nedoumicama od jednog mladog "vjerenika"...:love_heart::love_heart::love_heart: :love_heart:
    Ja ću ipak krenuti ovako redom, volim ova leksikonska upisivanja.

    Vjerenički prsten mi predstavlja nešto zbilja slatko i od posebne sentimentalne važnosti i, kako neko reče, bitniji mi je od burme. I naravno da ta sentimentalna vrijednost prednjači nad materijalnom.

    Znam samo da ne bih voljela da je od žutog zlata, a sve ostalo je manje bitno. Šta znam, nekako me vjerenički prsten uvijek asocira na neki prsten sa kamičkom po sredini koji je onako malo isturen i tu ima mnoogo varijacija koje su mi simpa, a staviću na kraju posta šta mi se ovako na prvi pogled dopalo sad kad kliknuh na takve slike.
    Inače baš volim da nosim prstenje, tj. ne da ih nagomilavam nego jedan, efektan sa kamičkom, i to mi baš djeluje nekako prefinjeno i lijepo, tako da znam da bih takav prsten sa zadovoljstvom nosila, mnogo većim nego burmu.

    Naravno da ne bih voljela da se zadužuje zbog prstena i nekog posebnog dragog kamena, to mi je van svake pameti... Samo da je izgledno lijep (a teško da takav neki prsten to nije ), pa nije bitno kakav je kamen. Eto recimo swarovski nakit koji predivno sija bi se sigurno našao do 100e i to sam sigurno mnogo rekla. I toliko mi je mnogo dati za prsten. A sve preko mi je pretjerivanje.











    Ili nešto neobičnije:




    Prelijep!
    Last edited by puppy; 20-10-13 at 23:21.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  14. #39
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,426
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Evo primjer, drug mi jedan dosta dobar, zaprosio curu (izlazili su vec 2 godine) sa jestivim cokoladnim prstenom kao na slici samo sa manjim dosta nacrtanim ``dijamantom`` jer nije imao para za pravi.
    ona je presrecna prihvatila, vjencali se i imaju 2 djece i stvarno su presrecni zajedno tako da za pravu ljubav vrijednost i materijal prstena nije bitan !

    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  15. #40
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je mnogo skupo ali je meni najlepse:





    Po meni je postojanje verenickog prstena koji bih kasnije premestila na desnu ruku u toku vencanja najlogicnija stvar. Mada to ovde nije obicaj. Prsten je SIMBOL jedne celine dve duse, ljubavi i braka... Razlozi nosenja na odredjenoj ruci tj. prstu:

    "Latinska reč za levo je “sinister”, koja u proširenom prevodu znači koban, mračan, nepovoljan, nesrećan, tužan, zloban. Latinska reč za desno je “dexter” i ona je u engleskom jeziku evoluirala u “dexterity” što u prevodu označava spremnost, okretnost, veštinu, oštroumnost, spretnost. Otuda, leva ruka ima negativnu konotaciju, a desna pozitivnu. Iz istog razloga podižemo desnu ruku kada se zaklinjemo."
    "Prema starom verovanju, do četvrtog prsta na levoj ruci direktno iz srca dolazi vena, latinski “vena amoris”."


    Na kraju, sasvim mi je svejedno da li ce biti ikakvog prstena , bitno je deliti zivot sa osobom koju volis pa i bez prstena i braka...
    Last edited by Oljce; 21-10-13 at 10:27.

  16. #41
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja odkad odgledah neki film kao mala dje jedan lik odsjece prst nekome zbog prstena, istraumirah se pa nema sanse da cu prsten stavit(a bojim se i da se ne zaglavi pa da ga nemogu skinut'). Ali ako mi dragi pokloni prsten(a malo je skrt al ajd) nosicu ga na lanac pa oko vrata. Inace nije mi bitno kakav je i od cega samo da nema previse cerefekera, cirkone i cuda neka, da je malo "obican", dovoljno mi je.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  17. #42
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prstenje ce uvijek biti u glavi vecine zena bez obzira sta mi ovdje pricali....i da ih ima 20, zeli jos jedan....
    Vjerenicki je toliko ustaljen da ga ima 99,9 % parova (i svi mi koji smo na forumu komentarisali), a druga je prica da li ga nosimo kasnije.

  18. #43
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni prsten smeta i odavno ga ne nosim, a to nema veze sa ljubavlju i brakom

  19. #44
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ne podnosim vezivanje za stvari koje bi trebale da me indoktriniraju simbolikom.. Nakit pogotovo..
    Morbidno.
    Ispostovati tradiciju forme radi ok ako se "mora" za tih nekoliko trenutaka teatra, ali vezivanje za isto tja. Vise vjeridbi i vise ceremonija vjencanja, ali nista sto ima vrijednost "partnera" (tja, ruzna rijec kao i sve formalnosti), scene, ambijenta, stanja desavanja, situacije, mjesta i trenutka...
    Kad bih svaku lijepu situaciju i poklon nakit uz izjavu o braku povezala i nosila....to bi bila nakindjurenost do kicha. Zato - totalno nebitno.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 07-11-13 at 11:04.

  20. #45
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,968
    Thanks Thanks Received 
    2,578
    Thanked in
    1,104 Posts

    Default

    Na ovo necu da stedim kad dodje vrijeme, definitivno
    Tu es mon héro!

  21. #46
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default


    "Abrazame para que piense alguna vez en ti..."


  22. #47
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,593
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    cijena je valjda nebitna!!! koga treba da ozenish valjda poznajesh u dusi tako da cesh odabrati prsten koji ce joj se svidjet bez obzira na cijenu skoro sam ga birao,meni se svidja i nosim burmu stalno.

  23. #48
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    19,690
    Thanks Thanks Given 
    38
    Thanks Thanks Received 
    105
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    Ja sam ovaj odabrao i nisam pogrijesio ))

    kontakt telefon 069837937(T-Mobile)


  24. #49
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bar
    Posts
    315
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by gocetr_25 View Post
    Ja sam ovaj odabrao i nisam pogrijesio ))
    Nema Goce Princess cut se uzima Siroko :P sa srecom .
    Last edited by m4n1ack; 17-11-13 at 11:24. Reason: Bzvz

  25. #50
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    gocetr prelep je. Morala je reci Da . Mene je morao pitati za mere jer imam tanke prste a sam izgled ce biti iznenadjenje.
    Last edited by Oljce; 28-11-13 at 20:16.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P:prsten zenski
    By Baster in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 04-12-11, 17:08
  2. P: Prsten
    By Dreamy in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 11-10-11, 07:24
  3. p: swarovski prsten
    By vladimirpg in forum Ostali oglasi
    Replies: 19
    Last Post: 31-08-10, 23:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •