Page 47 of 60 FirstFirst ... 3743444546474849505157 ... LastLast
Results 1,151 to 1,175 of 1479

Thread: Pomorci u Crnoj Gori

  1. #1151
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,691
    Thanks Thanks Given 
    3,440
    Thanks Thanks Received 
    1,048
    Thanked in
    427 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Sto ti uplate? Ko ti uplati?

    Ne znam ja na kakve grofovske firme vi plovite, ja moram da provjeravam prvog u mjesecu jesu li platu poslali a ne sto drugo.

    Evo sam zadnji put morao da se 'borim' za hotel u Beogradu. Kazu "prekratak je 'layover' da bi rezervisali hotel". A ja sletio u 22h a let u 6 ujutru.
    Dje skoro i 3000 crnogorskih pomoraca. Dana jenog kasnilo nije evo zadnjih 20 godina.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  2. #1152
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,391
    Thanks Thanks Given 
    1,379
    Thanks Thanks Received 
    1,489
    Thanked in
    608 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    A bgm kad naviknes na pare penzija od dva stana je jadna

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Jes, no znam mnoge koji imaju po 60+ a MORAJU da idu na brod jer nemaju ni tih 400-500eura kuci, mnogima dodje u glavu ali kasno, valja pricat sa starijim pomorcima i ucit na njihovim greskama, je li bolje citavu sestomjesecnu zaradu bacit u Beograd na bijelo i stan na dan ili stekat za privatni biznis/stan.
    Znam ih dosta koji su po 6-7 mjeseci na brod, dodju sa 20-30k kuci, nakon 3-4 mjeseca pozajme pare da bi imali da premoste dok ih opet zovnu na brod...

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Dje skoro i 3000 crnogorskih pomoraca. Dana jenog kasnilo nije evo zadnjih 20 godina.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Lako je vama da bude sve u dan kad jedini vozite legalno bijeli prah po svijetu hahahah
    Last edited by ^izzy^; 10-12-21 at 00:24.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  3. #1153
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,655
    Thanks Thanks Given 
    2,901
    Thanks Thanks Received 
    4,922
    Thanked in
    2,575 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Jes, no znam mnoge koji imaju po 60+ a MORAJU da idu na brod jer nemaju ni tih 400-500eura kuci, mnogima dodje u glavu ali kasno, valja pricat sa starijim pomorcima i ucit na njihovim greskama, je li bolje citavu sestomjesecnu zaradu bacit u Beograd na bijelo i stan na dan ili stekat za privatni biznis/stan.
    Znam ih dosta koji su po 6-7 mjeseci na brod, dodju sa 20-30k kuci, nakon 3-4 mjeseca pozajme pare da bi imali da premoste dok ih opet zovnu na brod...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #1154
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,691
    Thanks Thanks Given 
    3,440
    Thanks Thanks Received 
    1,048
    Thanked in
    427 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Jes, no znam mnoge koji imaju po 60+ a MORAJU da idu na brod jer nemaju ni tih 400-500eura kuci, mnogima dodje u glavu ali kasno, valja pricat sa starijim pomorcima i ucit na njihovim greskama, je li bolje citavu sestomjesecnu zaradu bacit u Beograd na bijelo i stan na dan ili stekat za privatni biznis/stan.
    Znam ih dosta koji su po 6-7 mjeseci na brod, dodju sa 20-30k kuci, nakon 3-4 mjeseca pozajme pare da bi imali da premoste dok ih opet zovnu na brod...

    Lako je vama da bude sve u dan kad jedini vozite legalno bijeli prah po svijetu hahahah
    Evo da te castim malo legalnog bijelog za nos

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  5. The Following User Says Thank You to crane_operator For This Useful Post:


  6. #1155
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,200
    Thanks Thanks Given 
    2,275
    Thanks Thanks Received 
    2,478
    Thanked in
    1,265 Posts

    Default

    Fidele, dobro ti je rekao Crane, boriš se sa vjetrenjačama. Ja te skroz shvatam i sve si u pravu, ali što je u ovoj državi ispravno? Ništa.
    Moj otac se borio kao ti, a onda j epozdravio Jugoocenaiju medju prvim pomorcima u CG. PLovio je dvatri ugovora i odmah na stranca za mnogoooo veće pare, molio drugove a oni neće, ljubav prema svojoj kompaniji, znaš Jugooceaniaj im dala stan...
    Uplaćivao je sebi kod tetke kao baštovan i uvijek je govorio ma ništa od te penzije, glupost ali vjeruj mi da mu sad puno znači, najviše radi zdravstvenog osiguranja jer troši jako skupe ljekove.
    Braća mi plove, ali n oni ne slušaju mnogo, mladi, dosta im je sad ti što zarade ali poslije?
    Mislim da se ne treba oslanjati na državu ovakva kakva je, zaradiš sebi nešto što će ti kasnije dosnoiti penziju. A svaki pomorac može, posebno ovi na Micuija što dobijaju plate i kad su doma.
    Moj muž ikao ne plovi ima tu filozofiju, hvala ne treba država da mi stvara penziju, sam ću čuvati svoje pare i napraviti sebi penzioni fond. Mislila sma da j elud, ali on je skoro već ostvario taj cilj.
    Zato mladi momci, pamet u glavu

  7. The Following 2 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  8. #1156
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,655
    Thanks Thanks Given 
    2,901
    Thanks Thanks Received 
    4,922
    Thanked in
    2,575 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Fidele, dobro ti je rekao Crane, boriš se sa vjetrenjačama. Ja te skroz shvatam i sve si u pravu, ali što je u ovoj državi ispravno? Ništa.
    A svjestan sam ja svega toga al' djavo ne da mira, jbg. Ali nije da ja trazim ne znam kakvo cudo nego da se samo ovjeri navigacija na isti nacin na koji se ovjerava ljekarsko uvjerenje, bilo koje zvanje, zavrsena skola itd. Potpuno je isti princip, isti covjek (lucki kapetan) potpisuje, isti se pecat stavlja (lucke kapetanije). Apsolutno ne vidim nikakve prepreke da se to ovjerava... ne meni nego svima al' oni prave od toga veliku filozofiju uz glavni izgovor "a to mi nikad radili nismo" ili onaj jos bolji "a to do sad nije niko nikad trazio".

    Zadnje sto su mi rekli je "Nas zakon nije predvidio da se taj dio ovjerava". Objasnjenja za takvu izjavu su izostala. Ja cu ih svaki put pitat', makar da ih pecnem jer ionako evo 10 puta idem u lucku posto se vracamo na njihovu nesposobnost da nesto urade kako treba i onda non-stop treba nesto dodatno da se donese/uradi/upise.

    Evo sam prvo ostavio pomorsku kako bi mi izdali izvod iz navigacije (100 papira mi je trebalo da dobijem taj jedan), pa sam je onda ostavio da bi mi izdali novo zvanje. Pa kad sam je preuzeo vidio sam da to zvanje nisu ni upisali u istu tu matrikulu koju su imali sve vrijeme pa sam je sad po treci put ostavio da to upisu... Znaci pakao koliko su nesposobni i koliko im puca q.

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Moj otac se borio kao ti, a onda j epozdravio Jugoocenaiju medju prvim pomorcima u CG. PLovio je dvatri ugovora i odmah na stranca za mnogoooo veće pare, molio drugove a oni neće, ljubav prema svojoj kompaniji, znaš Jugooceaniaj im dala stan...
    Ma znam ja sve te ljude koji su birali da plove za teglu dzema samo da je za svoju kompaniju... Danas tesko shvatljivo, svakako.

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Uplaćivao je sebi kod tetke kao baštovan i uvijek je govorio ma ništa od te penzije, glupost ali vjeruj mi da mu sad puno znači, najviše radi zdravstvenog osiguranja jer troši jako skupe ljekove.
    Braća mi plove, ali n oni ne slušaju mnogo, mladi, dosta im je sad ti što zarade ali poslije?
    Priznajem da ne pratim toliko penzije kao ni zdravstveno osiguranje ali znam da niko od nas ko ima zdravstveno osiguranje nikad nista preko njega zavrsili nismo. Ni ljekove, ne preglede niti ista. Ja sam sa osiguranjem trebao da cekam mjesec dana da me prime u Igalo i to u onaj dio koji se raspada i koji je horor (makar bio a ne vjerujem da se sto popravljalo). Zaista nisam imao ni vremena da cekam ni volje da budem u tom dijelu. Na kraju sam platio jedno 1000e za 10 dana u onom boljem dijelu i kraj price. Za diskus herniju isto... Za snimanje CT skenerom u KBC i preglede sam trebao da cekam jedno 3-4 mjeseca (i to preko veze kao) od cega sam naravno odustao i sve to zavrsio u Hipokratu i Kodri. Da ne idem u sirinu i zdavstvenom sistemu sad ali ja nikad nikakve povlastice tog zdravstvenog osiguranja vidio nisam. Ni ja niti stariji ukucani koji sami kupuju ljekove.

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Mislim da se ne treba oslanjati na državu ovakva kakva je, zaradiš sebi nešto što će ti kasnije dosnoiti penziju. A svaki pomorac može, posebno ovi na Micuija što dobijaju plate i kad su doma.
    Moj muž ikao ne plovi ima tu filozofiju, hvala ne treba država da mi stvara penziju, sam ću čuvati svoje pare i napraviti sebi penzioni fond. Mislila sma da j elud, ali on je skoro već ostvario taj cilj.
    Pa to sam ja i napisao gore. Nije lako ali treba i odvojit' nesto za sjutra. Bilo da je u vidu nekretnina, nekog malog biznisa, nekog % od stednje, dividende od akcija ili nesto sasvim deseto.

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Zato mladi momci, pamet u glavu
    A to tesko... Mladi samo gledaju kako da popiju cijelu diskoteku ili u Beograd da za vikend ostave platu/dvije.

    Ti sto uspiju da podignu neki kredit za stan su najpametniji i milo mi je sto sam uspio vecinu kolega na to da nagovorim.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  10. #1157
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,691
    Thanks Thanks Given 
    3,440
    Thanks Thanks Received 
    1,048
    Thanked in
    427 Posts

    Default

    Taj dio u matrikulu dje se ovjerava navigacija je odlicno zamisljen. Mogo bi da sluzi umjesto izvoda iz navigacije. Jedino sto bi trebao da sa kopijom ugovora dan prije polaska ovjeris polazak a sa iskrcajnom listom dan poslje dolaska ovjeris dolazak. Ali kao sto znas nasa drzavna uprava vise voli da sebi zadorcava zivot i da se zatrpava bespotrebnim papirima. Mada kao mnogo veci problem naseg pomorstva opet navodim da nemamo potpisane ugovore o ratifikaciji nasih sartifikata sa sertifikatima EU i USA. Isto tako vrlo veliki problem smatram kompetentnost naseg proslog ministarstva kao i naseg sadasnjeg ministarsva. Ono sto ocu da kazem, je da bilo kakav novi sertifikat ili standard u pomorstvu kad treba da se uvede isti guraju kapetani koji plove na privatne firme kao i udruzenje kapetana i uravitelja. Znaci oni mole drzavu da uvede sve neophodne sertifikate koji su sami potpisali ali ih nisu ratifikovali do zadnjeg momenta. Jer jednostavno su potpisali nesto sto ni sami neznaju sto znaci. Sobzirom da sam dugo vrijeme u pomorstvu svjedok sam da lucke kapetanije prosljedjuju zakone prije skupstinske procedure individualno kapetanima u Baru i Kotoru na reviziju umjesto da istu odrade lucki kapetani koji primaju pare radi toga. Isto tako jedno vrijeme sam se zalagao prilikom uvodjenja skracenih polaganja za prve oficire palube ili stroja u pocetku primjeni HR model. Zasto, jer nakon zavrsenog polaganja ispitanik bi imao fakultetko zvanje a ne samo prazan papir sa kojim moze obrisat g.. Isto tako postojala je jedna grupa ljudi sa kotorskog fakulteta za pomorstvo koja se zalagala da se prelaskom na bolonju pomorcima obezbijedi fleksibilno studiranje to jest da polazu predmete dok su doma samim tim da bi na kraju imali fakultetski obrazovani pomorski kadar. Tako da bi se kao mali mogli kvalitetom suprostaviti superiornijem kadru iz Indije, Indonezije i Kine. Ali nazalos za nijednu od tih inicijativa nije bilo sluha jer kako u luckim upravama tako i na fakultetu sjede politicki podobni a ne kompetentni ljudi. Nazalost to je dovelo do ovoga sto imamo danas, hiperprodukcije trash kadra koji nije konkurentan nidje u svjetu nazalost. Eto radi toga ti kazem da tebi stvarno svaka cast ali to sto radis je jednostavno borba sa vjetrenjacama.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to crane_operator For This Useful Post:


  12. #1158
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,655
    Thanks Thanks Given 
    2,901
    Thanks Thanks Received 
    4,922
    Thanked in
    2,575 Posts

    Default

    Pa i to jeste bila negdje moja poenta - da sa tom ovjerom nije potreban izvod iz navigacije za koji mi je sad trebalo jedno 80 kopija dokumenata + naravno jedno 40e uplatnica... Mozda se tu i krije glavni razlog - ovjere su besplatne a ovako uzimaju te pare svakom od 10,000 pomoraca pa se to nakupi... Mislim mogli bi oni naplacivat' i tu ovjeru ali kod nas definitivno apsolutno niko ne razmislja ni o cemu i radije im se kuburit' sa tonom papira (koji niko nikad ne gleda) nego promjenit' nesto na bolje...

    Ja znam da nista promjenit' necu niti mogu sam... Ali sam mislio da cu dobit' makar neki valjan, iole smislen razlog a ne ove glupe izgovore koje su prerasla djeca od 6 godina.

    Evo ja sedmicu dana vadim brevet... Da ne smaram i idem u detalje koliko su puta zaboravili da traze to sto im treba pa naknadno gubio vrijeme i koliko su puta zaboravili u matrikulu da upisu to sto su trebali da upisu... Pakao zaista.

    Mi bi valjda trebali da budemo srecni sto uopste mozemo da plovimo sa nasim brevetima, sto li...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #1159
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Je li moguce da se Lucka kapetanija u Kotoru ne moze dobiti na broj telefona ? jedan jedini broj telefona koji imaju 032 304 313 ne radi vise od 7 dana...Lucka kapetanija Bar zvoni do kraja i niko se ne javlja isto vise od 7 dana. Srecom centar za obuku Bar mi je sve objasnio vezano za obuku. A neki broj mobilni sto sam nasao za lucku kapetaniju Kotor, covjek se javlja i kaze da on radi u kancelariju i da ne daje informacije pa da se javim na taj broj 032. Kad mu rekoh da ne radi vec 7 dana taj broj telefona, on kaze, pa nista, dodjite onda u ponedeljak u Kapetaniju. Ja mislim da ovoga nema nidje na svijet

    Kako uopste neko zavrsava posao ako mu je hitno a ne zivi u Bar ili Kotor ? Ide li licno do tamo da postavi pitanje ?
    Last edited by Pterodaktil; 24-12-21 at 14:48.

  14. #1160
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,290
    Thanks Thanks Given 
    1,379
    Thanks Thanks Received 
    1,825
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    Je li moguce da se Lucka kapetanija u Kotoru ne moze dobiti na broj telefona ? jedan jedini broj telefona koji imaju 032 304 313 ne radi vise od 7 dana...Lucka kapetanija Bar zvoni do kraja i niko se ne javlja isto vise od 7 dana. Srecom centar za obuku Bar mi je sve objasnio vezano za obuku. A neki broj mobilni sto sam nasao za lucku kapetaniju Kotor, covjek se javlja i kaze da on radi u kancelariju i da ne daje informacije pa da se javim na taj broj 032. Kad mu rekoh da ne radi vec 7 dana taj broj telefona, on kaze, pa nista, dodjite onda u ponedeljak u Kapetaniju. Ja mislim da ovoga nema nidje na svijet

    Kako uopste neko zavrsava posao ako mu je hitno a ne zivi u Bar ili Kotor ? Ide li licno do tamo da postavi pitanje ?
    Da si pročitao koji post ođe, vidio bi da je Lučka fizički izmještena i ne nalazi se đe je do sad bila, hence ne javljanje.

    Sent from my IN2020 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  15. #1161
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,290
    Thanks Thanks Given 
    1,379
    Thanks Thanks Received 
    1,825
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Mada evo da i ja odradim jedan rant:

    Na Pomorskom Fakultetu je ZASTARILA OPREMA, pa više nisu u mogućnosti da drže DP Induction kurs, koji košta kao Svetog Petra kajgana.

    Sent from my IN2020 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  16. #1162
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Da si pročitao koji post ođe, vidio bi da je Lučka fizički izmještena i ne nalazi se đe je do sad bila, hence ne javljanje.

    Sent from my IN2020 using Tapatalk
    I sto je to bitno ? Crkao im je telefon na novo mjesto ?

  17. #1163
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,290
    Thanks Thanks Given 
    1,379
    Thanks Thanks Received 
    1,825
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    I sto je to bitno ? Crkao im je telefon na novo mjesto ?
    Nisam 100% siguran, ali isto mislim da nisu prenosili fiksnu telefonsku liniju sa jedne lokacije na drugu.

    Sent from my IN2020 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  18. #1164
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,655
    Thanks Thanks Given 
    2,901
    Thanks Thanks Received 
    4,922
    Thanked in
    2,575 Posts

    Default

    Nema vele izgovora za katastrofalni rad nasih milih luckih kapetanija.

    Samo vremenom ljudi oguglaju, prihvate da je to tako i idu dalje. Iako ja i dalje imam problem sa tim 'prelazom' i vazda ocekujem da ce se makar potrudit' u ime svih grdnih para koje nema uzimaju, nerijetko bez potrebe.


    P.S. Novi breveti su ocaj. Cus ministarstvo kapitalnih investicija. E kakav pakao od drzave.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #1165
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,290
    Thanks Thanks Given 
    1,379
    Thanks Thanks Received 
    1,825
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nema vele izgovora za katastrofalni rad nasih milih luckih kapetanija.

    Samo vremenom ljudi oguglaju, prihvate da je to tako i idu dalje. Iako ja i dalje imam problem sa tim 'prelazom' i vazda ocekujem da ce se makar potrudit' u ime svih grdnih para koje nema uzimaju, nerijetko bez potrebe.


    P.S. Novi breveti su ocaj. Cus ministarstvo kapitalnih investicija. E kakav pakao od drzave.
    Molim? Novi breveti?
    Važe li stari? Tek ljetos ih izvadih?

    Sent from my IN2020 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  20. #1166
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,691
    Thanks Thanks Given 
    3,440
    Thanks Thanks Received 
    1,048
    Thanked in
    427 Posts

    Default

    Trebalo bi da vaze do datuma isteka a poslje toga da se prelazi na nove. Ali kao svaka stvar kod nas postoji jedno veliko ALI.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  21. The Following User Says Thank You to crane_operator For This Useful Post:


  22. #1167
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,290
    Thanks Thanks Given 
    1,379
    Thanks Thanks Received 
    1,825
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Trebalo bi da vaze do datuma isteka a poslje toga da se prelazi na nove. Ali kao svaka stvar kod nas postoji jedno veliko ALI.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Toga se plašim

    Sent from my IN2020 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  23. #1168
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,655
    Thanks Thanks Given 
    2,901
    Thanks Thanks Received 
    4,922
    Thanked in
    2,575 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Molim? Novi breveti?
    Važe li stari? Tek ljetos ih izvadih?

    Sent from my IN2020 using Tapatalk
    Kao sto ti rece kolega... trebalo bi da vaze do isteka. A onda novi. Ili jos noviji do tada, ko zna.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  25. #1169
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,691
    Thanks Thanks Given 
    3,440
    Thanks Thanks Received 
    1,048
    Thanked in
    427 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Molim? Novi breveti?
    Važe li stari? Tek ljetos ih izvadih?

    Sent from my IN2020 using Tapatalk
    Ko zna koje ce ministarstvo bit kad budes opet obnavljao brevete

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  26. The Following User Says Thank You to crane_operator For This Useful Post:


  27. #1170
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,655
    Thanks Thanks Given 
    2,901
    Thanks Thanks Received 
    4,922
    Thanked in
    2,575 Posts

    Default

    Ministarstvo sumarstva i drugih nebitnih profesija
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  28. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  29. #1171
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,263
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,606
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Eto su nam fino sredili i nove matrikule, kako da ne. Kazu da je i do ovih obicnih tesko doci i da je lutrija ko ce dobiti a ko ne, srecom ja obnovih svoju.
    Nedostatak čipova, volje, zelje, istrajnosti ko ce mu ga znati, mogu reci sto god.

  30. #1172
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,655
    Thanks Thanks Given 
    2,901
    Thanks Thanks Received 
    4,922
    Thanked in
    2,575 Posts

    Default

    Sad su se nalozili na one ID pass-ove kao da je to neka velika stvar.

    Niko im jos nije rekao da to nicemu ne sluzi i da bi trebalo da to malo fokusa preusmjere na bitnije stvari.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  31. #1173
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,391
    Thanks Thanks Given 
    1,379
    Thanks Thanks Received 
    1,489
    Thanked in
    608 Posts

    Default

    jesu li novi breveti na cirilici?
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  32. The Following User Says Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  33. #1174
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,655
    Thanks Thanks Given 
    2,901
    Thanks Thanks Received 
    4,922
    Thanked in
    2,575 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    jesu li novi breveti na cirilici?
    Ne, to se planira za sledece.

    Kad god se pominje pismo i imena u pomorstvu, nikad ne mogu prec' preko cinjenica da smo dali ime brdodu "DVADESETPRVI MAJ".

    Ne barka kojom se riba ispred marine nego balku koji je predvidjen za unajmljivanje na medjunarodnom trzistu, daleko van granica nasih govornih podrucja.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  34. #1175
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,290
    Thanks Thanks Given 
    1,379
    Thanks Thanks Received 
    1,825
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ne, to se planira za sledece.

    Kad god se pominje pismo i imena u pomorstvu, nikad ne mogu prec' preko cinjenica da smo dali ime brdodu "DVADESETPRVI MAJ".

    Ne barka kojom se riba ispred marine nego balku koji je predvidjen za unajmljivanje na medjunarodnom trzistu, daleko van granica nasih govornih podrucja.
    Bravo. Drug mi je plovio na tom brodu i vazda sam se pitao zašto, kad je već moralo, nije dato ime tipa "21st May"

    Sent from my IN2020 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

Page 47 of 60 FirstFirst ... 3743444546474849505157 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. IVF u Crnoj Gori...
    By Jeca_Pereca in forum Ženski kutak
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-09, 21:51
  2. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  3. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •