Page 15 of 60 FirstFirst ... 511121314151617181925 ... LastLast
Results 351 to 375 of 1478

Thread: Pomorci u Crnoj Gori

  1. #351
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dinarac View Post
    Pozdrav, da li je neko od vas išao u skorije vrijeme na medical exam za brod u kliniku Merkur-Nera u PG?
    Prije 2 godine burazer moj je isao. Podjes platis sve je zavrseno isti dan ako nijesi iz PG. Snimanje pluca se obavlja sa uputom u drugoj klinici na putu ka zlatici dje su sve ambasade preko puta pumpe.

    Sve ce ti oni objasniti mnogo su fini.

    Nemoj pusiti travu, alkohol piti jedno 10ak dana prije, kasnije veceraj i nemoj doruckovati.

    Nazovi da zakazes 200 i nesto eura je sve zajedno ne sjecam se tacno

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  2. #352
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sred pušaka bajoneta
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Prije 2 godine burazer moj je isao. Podjes platis sve je zavrseno isti dan ako nijesi iz PG. Snimanje pluca se obavlja sa uputom u drugoj klinici na putu ka zlatici dje su sve ambasade preko puta pumpe.

    Sve ce ti oni objasniti mnogo su fini.

    Nemoj pusiti travu, alkohol piti jedno 10ak dana prije, kasnije veceraj i nemoj doruckovati.

    Nazovi da zakazes 200 i nesto eura je sve zajedno ne sjecam se tacno

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Interesuje me koje sve tačno supstance imaju na tom panel testu za drogu. Ja trenutno pijem SSRI lijekove i koliko sam vidio sa medical izvještaja jednog druga koji je išao ljetos na brod, bilo je nekih 11 supstanci, među kojima nije bilo SSRI. Ali to je bilo ljetos, možda su u međuvremenu počeli da testiraju i na to, pa da znam da li da prekidam terapiju. Njima sam poslao mail, ali su bili vrlo misteriozni, tipa "dođi ti ovamo i ponesi zdravstveni karton pa ćmo da se dogovorimo sve", dakle nisu htjeli da mi daju tu informaciju na mail, nemam pojma zašto. Ako ima neko da je radio medical u zadnjih mjesec-dva-tri, to bi mi razjasnilo situaciju.
    Tempus Fugit

  3. #353
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nece ti oni to naci u krvi druze ali moraces da prijavis ako koristis bilo kakve ljekove i svakako ti na brod rade novi medikal poslije 3-6 mjeseci...

    Ne osudjujem ni nista nego evo bratski pricam. Pijes ssri a hoces na brod?

    Moj burazer koji je najpozitivnija i najsrecnija osoba vratio se sa prvog ugovora slomljen i psihicki i fizicki, mjesec mu je trebalo da se povrati. Nije brod laka rabota pogotovo ako pijes ssri

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  4. #354
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Brate sa cistim medikalom odavde kad odes dvije si godine miran koliko je i validan. Mene u tri ugovora nikad testirali na brod nijesu. Bilo nekad tako. Novi brodovi samo izlaze a ljudi im treba ka leba ne sjekiraj se.

  5. #355
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sred pušaka bajoneta
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nece ti oni to naci u krvi druze ali moraces da prijavis ako koristis bilo kakve ljekove i svakako ti na brod rade novi medikal poslije 3-6 mjeseci...

    Ne osudjujem ni nista nego evo bratski pricam. Pijes ssri a hoces na brod?

    Moj burazer koji je najpozitivnija i najsrecnija osoba vratio se sa prvog ugovora slomljen i psihicki i fizicki, mjesec mu je trebalo da se povrati. Nije brod laka rabota pogotovo ako pijes ssri

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Za te provjere na brodu se ne brinem, jer tamo definitivno ne testiraju na SSRI, a na Rojalu ne postoji obavezni medical poslije 3 mjeseca nego random provjere na drogu, ali to i ako me potrefi, nije problem. Ne bi da ulazim u to zašto ih pijem, to je već druga i duga priča, ali ne cimam se da odem zato što mi je dosadno ili sam željan avanture, nego zato što moram. Naravno, ekstremno bi se smorio da mi sav ovaj trud oko skupljanja papira i trošenja vremena i para propadne radi medicala. Kao što sam već rekao, dobro poznajem čovjeka koji je bio u istoj situaciji ljetos, prošao je medical, otišao je na brod sa tri kutije lijekova, niko mu nije ništa rekao niti su ga išta pitali u vezi toga. Samo me interesuje da li se šta promijenilo u vezi toga u zadnjih desetak mjeseci.


    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Brate sa cistim medikalom odavde kad odes dvije si godine miran koliko je i validan. Mene u tri ugovora nikad testirali na brod nijesu. Bilo nekad tako. Novi brodovi samo izlaze a ljudi im treba ka leba ne sjekiraj se.
    I dalje je tako otprilike. Na kojoj si kompaniji, i gdje si radio medical?
    Tempus Fugit

  6. #356
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Ma nose ljudi tamo svasta i piju ne sjekiraj se. Povuce se i popusi i u luci s vremena na vrijeme. Radio sam u Neri medikal a plovim na Rojalu i ne rade dosta cesto te provjere. Zapravo evo dvije godine nijesam upoznao nekog da su ga testirali.

  7. #357
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    I koji si brod dobio kad ti je ukrcavanje?

  8. #358
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sred pušaka bajoneta
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    I koji si brod dobio kad ti je ukrcavanje?
    Voyager of the seas, 11. marta ukrcaj u Sidneju. Kruzevi su po nekim lijevim zemljama, Malezija, Vijetnam, Singapur, itd. Kad si radio taj medical zadnji put?
    Tempus Fugit

  9. #359
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Vrhunski si brod dobio. U kineskoj sezoni ces da ladis jaja ako si u dining room-u. Baksis tu i tamo ali rejtinzi visoki itd. Sa novim sistemom ne znam kako ces proci da parama napisat ces nam odje
    Prije skoro dvije god radio medikal ali sve je isto kao prije.

  10. #360
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sred pušaka bajoneta
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Vrhunski si brod dobio. U kineskoj sezoni ces da ladis jaja ako si u dining room-u. Baksis tu i tamo ali rejtinzi visoki itd. Sa novim sistemom ne znam kako ces proci da parama napisat ces nam odje
    Prije skoro dvije god radio medikal ali sve je isto kao prije.
    Ako je isto, nemam šta da brinem, ne konzumiram ništa osim tih lijekova, a vidio sam izvještaj od tog druga ljetos, nije ih bilo na tom spisku. Ali bi ipak da budem 100% siguran, pa ono...ako znaš nekog da je radio u skorije, bio bi tu zahvalan da pitaš šta je sve na tom panel testu. A nisam u dining room, dobio sam bar server poziciju. Piše mi u letter of employment da mi kompanija garantuje 1250$ mjesečno, ali mislim da sa bakšišem bi trebao bar na oko 2000 da izađem, nemam pojma. Svi ljudi koje ja znam su assistant waiter, waiter, pool attendant i slično...nema niko u bar departmentu.
    Tempus Fugit

  11. #361
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Pa na dobru si poziciju.U Kini ces se mozda malo razocarati sa novcem sve zavisi kakva je klijentela na Voyager ja sam u Kini radio na Marineru. Dok se u Australiji pije mnogo sto znaci da je i mnogo para. U SAD na tvojoj poziciji bi zaradjivao 2200-3000 dolara otprilike. Bar na mom proslom brodu je tako. Dobra stvar je sto ti je sledeca pozicija Bar Tender a moze se brzo napredovati a plate Bar Tendera su i duplo vece ali sve i tu zavisi od bara u kojem si i kakav si bar tender. U svakom slucaju laksr nego u restoranu i samo guraj ne odustaj svakako bolja zarada i vise opcija nego ovdje nazalost.

  12. #362
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Poslacu ti sjutra fotke mog medikala da vidis sta sve testiraju.

  13. #363
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Je li moguce da se lomite po kruzera za 2-3 hiljade dolara mjesecno...
    Pa prosjecan konobar u Siti kvart sa platom, baksisem i onim sto ukrade izadje na 1000+ eura, odnosno skoro 1.500 dolara mjesecno...

    I je li moguce da idete na brod i ne valjate drogu... prica mi drug za jednoga maloga, zavrsio onaj kurs u Kotor, prvi ukrcaj i vratio se doma sa 300.000 eura u dzepu...
    Kakve p*čkice na forum, nerealno...

  14. #364
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Konobar u trokadero mi prica na njegov reon izlazi po 2000 ljeti.

  15. #365
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sred pušaka bajoneta
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Poslacu ti sjutra fotke mog medikala da vidis sta sve testiraju.
    Fala brt.
    Tempus Fugit

  16. #366
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ima li neko iskustva, direktna ili indirektna sa riječnim kruzerima? Ozbiljno se razmišljam, pa tek sam počeo da prikupljam informacije. Preko koje agencije najbolje tražiti posao?
    Koliko ga je teško dobiti? Na šta obratiti pažnju posebno?

  17. #367
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    367
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Quazar View Post
    Ima li neko iskustva, direktna ili indirektna sa riječnim kruzerima? Ozbiljno se razmišljam, pa tek sam počeo da prikupljam informacije. Preko koje agencije najbolje tražiti posao?
    Koliko ga je teško dobiti? Na šta obratiti pažnju posebno?
    Meni drug plovi na riječni kruzer. Pravo da ti rečem, do skoro nisam ni znao da tako nešto postoji.
    Mogu da ti se raspitam, samo mi reci šta te interesuje.

    Sent from my MI phone

  18. #368
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    463
    Thanked in
    248 Posts

    Default

    Imas Kouzon,Safe Cruise(imas ih na fb),zavisi koja pozicija,moras znati engleski bar konverzacijski nivo,moras biti spreman raditi 13h dnevno svaki dan bez dana slobodnog,moras “balkanski mentalitet” ostaviti kuci,dosta odricanja ali ima i benefita naravno,ne ocekuj odmah velike pare itd(jbg id nekud se mora poceti),to vec dolazi vremenom


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #369
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Iz prostog razloga što ne znam baš kako bih se snašao na otvorenom moru, ova opcija mi je primamljivija.

    @vibeec

    Neka osnovna pitanja. Savjet za agenciju, koju kompaniju izbjegavati, a koju 'ganjati', na kojoj trasi se obično plovi, koje poslove najbolje tražiti?

    @Majx

    Hvala, pogledacu ove agencije za početak. Engleski se podrazumijeva, izrabljivanje se podrazumijeva a znam i da plate u početku teško da pređu 1000e.

  20. #370
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    463
    Thanked in
    248 Posts

    Default

    Zavisi od pozicije opet kazem


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #371
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sred pušaka bajoneta
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Quazar View Post
    Iz prostog razloga što ne znam baš kako bih se snašao na otvorenom moru, ova opcija mi je primamljivija.

    @vibeec

    Neka osnovna pitanja. Savjet za agenciju, koju kompaniju izbjegavati, a koju 'ganjati', na kojoj trasi se obično plovi, koje poslove najbolje tražiti?

    @Majx

    Hvala, pogledacu ove agencije za početak. Engleski se podrazumijeva, izrabljivanje se podrazumijeva a znam i da plate u početku teško da pređu 1000e.
    Ja znam da A Priori agencija iz Hrvatske vrši ukrcaj na riječne brodove, ali čini mi se da su za to tražili pored engleskog njemački ili francuski...nisam siguran.

    A PRIORI
    Suzana Viskic Zagar
    [email protected]
    098/178-37-42
    Tempus Fugit

  22. #372
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    367
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Kompanije Scenic i Viking su najbolje za plovidbu. Obije kompanije prihvataju ljude sa našim pasošem ( kao i Srb, BiH ), obije kompanije imaju švajcarske ugovore, plaćen odmor, benefite za djecu kao i penziju nakon 5 godina ( treba privjeriti, ali sam ovu informaciju dobio ), koja nije velika ali para je.

    Izbjegavati sve agencije, kažu da su sve to hoštapleri, već direktno na site kompanije za kontakt ( pa oni ukoliko ima potrebe šalju kod neke agencije ).

    Radi se po 13-14 sati dnevno, bez slobodnog dana- iako u ugovoru piše 6 radnih dana neđeljno, po 8 sati. Nema nadoknade za prekovremeno.

    Momak koji radi je dishwasher ( pranje sudova, najniži oblik života kako on kaže na cruzeru, iznad njega su bubašvabe i bubaruse pa onda idu sisari ). Ali momak lijepo zaradi, pa dalje o zaradama neću, jer nisam ni htio da ga pitam za zaradu ( nepristojno je ).

    Aplicira se za poziciju u skladu sa mogućnostima, bolja pozicija- bolja plata. Za bolju poziciju treba i više škole/znanja, vremenom dolazi iskustvo, poznanstva itd.

    Rute su : Dunav, Majna, Rajna.

    Sent from my MI phone

  23. #373
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    463
    Thanked in
    248 Posts

    Default

    Za penziju ti zavisi koji ugovor dobijes(vecina ne daje penzije)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #374
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    367
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    Za penziju ti zavisi koji ugovor dobijes(vecina ne daje penzije)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Vjerovatno, ograđujem se od toga dijela. Nerealno mi je poslije 5 godina rada, penzija da se dobija, ni da se u Fukušimu Daiči na današnji dan radi.

    Sent from my MI phone

  25. #375
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vibeec View Post
    Kompanije Scenic i Viking su najbolje za plovidbu. Obije kompanije prihvataju ljude sa našim pasošem ( kao i Srb, BiH ), obije kompanije imaju švajcarske ugovore, plaćen odmor, benefite za djecu kao i penziju nakon 5 godina ( treba privjeriti, ali sam ovu informaciju dobio ), koja nije velika ali para je.

    Izbjegavati sve agencije, kažu da su sve to hoštapleri, već direktno na site kompanije za kontakt ( pa oni ukoliko ima potrebe šalju kod neke agencije ).

    Radi se po 13-14 sati dnevno, bez slobodnog dana- iako u ugovoru piše 6 radnih dana neđeljno, po 8 sati. Nema nadoknade za prekovremeno.

    Momak koji radi je dishwasher ( pranje sudova, najniži oblik života kako on kaže na cruzeru, iznad njega su bubašvabe i bubaruse pa onda idu sisari ). Ali momak lijepo zaradi, pa dalje o zaradama neću, jer nisam ni htio da ga pitam za zaradu ( nepristojno je ).

    Aplicira se za poziciju u skladu sa mogućnostima, bolja pozicija- bolja plata. Za bolju poziciju treba i više škole/znanja, vremenom dolazi iskustvo, poznanstva itd.

    Rute su : Dunav, Majna, Rajna.

    Sent from my MI phone
    Hvala, mada koliko uspjeh da procitam ako je vjerovat raznim komentarima po netu, bez dobrog agenta se tesko upada.

Page 15 of 60 FirstFirst ... 511121314151617181925 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. IVF u Crnoj Gori...
    By Jeca_Pereca in forum Ženski kutak
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-09, 21:51
  2. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  3. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •