Page 49 of 60 FirstFirst ... 3945464748495051525359 ... LastLast
Results 1,201 to 1,225 of 1478

Thread: Pomorci u Crnoj Gori

  1. #1201
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,356
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Ili da li ste i koliko kg/tona prebacili xD
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  2. The Following User Says Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  3. #1202
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,319
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,629
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Ili da li ste i koliko kg/tona prebacili xD
    To su vec pitanja koja nemaju nikakve veze sa fakultetom (pada mi na pamet i "koliko ste novca ostavili domacem agentu za ukrcaje?") dok ovo oko ispita ima itekako.

    Doduse, vecina pitanja koja su im u anketi i nisu relevantna za fax a uz to od 3 pitanja najvise mozes da odgovoris na jedno, max 2.

    Recimo jedno pitanje je "koliko god vam je trebalo da polozite porucnicki?", drugo je "koliko god vam je trebalo da polozite kapetanski?" a trece "koliko god vam je trebalo da polozite za 2. makine?"

    Kao sto rekoh, makar je jedan odgovor "N/A".
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #1203
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    3,263
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Nisam svrsen a mozda bi i odgovorio na ta pitanja
    Isto kao nesvrsen student ne bi odgovarao. Trenutno nema nikakve potrebe cak ni da imamo pomorski fakultet. Estetike radi trebalo bi premjestit pomorsku skolu srednju u zgradu fakulteta a fakultet ugasit potpuno. Niceg vrijednog ostalo na fakultet nije lise sekretarice Dusanke Savic koja je kako prije 20 godina tako i sada ostala jedina normalna. Razlog mog stava je obijasnjen u vise postova na ovoj temi pa da se ne ponavljam. Sad se sjetili da pitaju pomorce za misljenje, bas su na vrijeme sobzirom da danas za navigavat ne treba fakultet nego veza.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Last edited by crane_operator; 01-02-22 at 21:56.
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  5. The Following User Says Thank You to crane_operator For This Useful Post:


  6. #1204
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,356
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Isto kao nesvrsen student ne bi odgovarao. Trenutno nema nikakve potrebe cak ni da imamo pomorski fakultet. Estetike radi trebalo bi premjestit pomorsku skolu srednju u zgradu fakulteta a fakultet ugasit potpuno. Niceg vrijednog ostalo na fakultet nije lise sekretarice Dusanke Savic koja je kako prije 20 godina tako i sada ostala jedina normalna. Razlog mog stava je obijasnjen u vise postova na ovoj temi pa da se ne ponavljam. Sad se sjetili da pitaju pomorce za misljenje, bas su na vrijeme sobzirom da danas za navigavat ne treba fakultet nego veza.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Drug kao najbolji student tog fakulteta je dobio od njih da odradi kadeturu na crnogorskoj plovidbi, bio je odjednom 13 mjeseci i poslije toga ga vise nisu zvali, tek nakon nesto vise od 2 godine posao je na stranca, tako da sa tom diplomom se samo moze goozica obrisat. Naravno na crnogorskoj je radio sve poslove kadeta - piketanje, pituranje, pranje stiva drzanje 6-6 gvardije kroz Africke luke itd, iskustva mu nije falilo da napreduje za kormilara recimo.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  7. The Following User Says Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  8. #1205
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    off shore
    Posts
    481
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Najopasnije oružje su ljudi malog kalibra.

  9. The Following User Says Thank You to navigator For This Useful Post:


  10. #1206
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by navigator View Post
    Ne radi ovaj link
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  11. #1207
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    off shore
    Posts
    481
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Ne znam zasto nece da ga otvori. Meni otvara. Uglavnom na MSC Adelaide u Djenovi zaplinjeno 40 kila i jedan clan posade(serbo) ubijen.

    Sulla nave portacontainer Msc Adelaide ormeggiata al terminal Psa Genova Prŕ si sono vissute ore a dir poco movimentate. La Guardia di Finanza ha infatti sequestrato nel porto di Genova Prŕ oltre 400 chilogrammi di cocaina dentro un container proveniente dal Brasile; si tratta di una partita che avrebbe fruttato ai trafficanti circa 30 milioni di euro secondo le prime stime.
    Per questo č stato arrestato un lavoratore della Culmv di 50 anni sorpreso mentre ritirava dei borsoni con dentro lo stupefacente e che ora deve rispondere del reato di traffico internazionale di droga. L’operazione č stata coordinata dal p.m. Federico Manotti della Direzione Distretttuale Antimafia di Genova.
    Poche ore prima, non č chiaro se per ragioni in qualche maniera legate a questo episodio, un marittimo di circa 50 anni di origine serba č stato trovato morto all’interno della sala macchine della stessa nave con una profonda ferita alla gola. Sul posto sono intervenuti Polizia e Capitaneria di porto. Sul posto č intervenuta anche la Polizia Scientifica e la Polizia di frontiera.Secondo la testimonianza di alcuni colleghi, il marittimo che poi ha perso la vita era stato visto aggirarsi sulla coperta della nave con un coltello in mano. Su queste dichiarazioni sono in corso approfondimenti investigativi. La telefonata di richiesta di soccorso č arrivata questa mattina alla centrale operativa della Capitaneria di porto che ha chiamato la questura.Sulla nave, batte bandiera panamense, erano presenti 21 persone di equipaggio di nazionalitŕ diverse che ora sono sotto interrogatorio da parte degli investigatori della squadra mobile. Gli inquirenti stanno cercando di capire se i due episodi – il sequestro della droga e la morte del marittimo – siano in qualche modo collegati.

    Najopasnije oružje su ljudi malog kalibra.

  12. #1208
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,024
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    https://rs.sputniknews.com/20220208/...134123706.html

    Sa msc viber grupe

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  13. #1209
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    3,263
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  14. #1210
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    271
    Thanks Thanks Received 
    358
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Koliko kosta da se prime vakcine za zutu groznicu i tetanus? Brzi pregled teme nadjoh 50e za zutu groznicu u DZ Kotor prije tri godine. Je l se mijenjalo sta?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  15. #1211
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,267
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Koliko kosta da se prime vakcine za zutu groznicu i tetanus? Brzi pregled teme nadjoh 50e za zutu groznicu u DZ Kotor prije tri godine. Je l se mijenjalo sta?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Nazovi Dom Zdravlja.
    Zadnje što znam, brat u HN, oko 30-40€ prije dvije godine.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  16. #1212
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Koliko kosta da se prime vakcine za zutu groznicu i tetanus? Brzi pregled teme nadjoh 50e za zutu groznicu u DZ Kotor prije tri godine. Je l se mijenjalo sta?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ja primao za zutu groznicu prije 2god u Bar cijena 50e

  17. #1213
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,267
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Ako ko trazi posao, neka procita:

    Bourbon Offshore skoro pa ocajnicki trazi nove ljude. Ima mjesec i po dana da sam se ukrcao kod njih na jedan PSV u karipskom moru. Trenutno ovaj brod je offhire i ladimo se na Trinidad do juna. Ladjenje znaci minimum safe manning i sidro, po nekad neki kratki spot contract od par dana i to je to. Koga interesuju detalji neka se javi u PM, a sto se onog glavnog tice, stvari stoje ovako:

    Potreban je oficirski kadar: zapovjednik, prvi i drugi kuverte, kapo i drugi makine, ETO.
    Plate nisu sjajne, a to znaci:

    Master i C/E - 230+ Eura dan
    2/O - 85-140 Eura dan
    C.O i 2/E- 150-180 Eura dan
    ETO - 120-160 Eura dan


    Sto se ostalih uslova tice:

    Gambuza je 22 dolara, hrana je odlicna. Proviste se uzima svakih 20 dana tako da je skoro sve svjeze. Besplatni sokovi i slatkisi, ako je kome stalo do toga. WiFi internet ima, nije nesto brz (1-2Mbps) ali rade Youtube i video pozivi i besplatan je, dostupan 24h, nije cenzurisan - moze se pristupiti svim sajtovima i servisima. Nema nikakav cash advance.

    Allianz zdravstveno osiguanje za svaku poziciju, koje vazi punu godinu, znaci i kad ste doma, a pokriva vam sve moguce lijekove, operacije (ne daj Boze), zahvate, zubara, ocnog, naocare... neke stvari su 100% pokrivene, neke vam refundiraju 80%, u glavnom odlicno. Mozete odraditi zube u fulu, skidanje dioptrije, operacije koljena... ono, da se vratite na fabricka sto vele
    Ugovori su uglavnom 58 dana, tj. dva mjeseca i otprilike isto toliko ste doma. Naravno, moze biti odstupanja od par sedmica.
    Cijela flota je 0 alcohol policy, nema bonded store-a (cigare imaju samo), na most se radi 6/6, makinisti su day work.
    Trenutno uzimaju i ljude bez iskustva u offshore, mjesta za napredak ima masu. Trenutni C/O je samo jedan ugovor odradio kao drugi kuverte, toliko manjka radne snage.

    E sad, zackoljice:

    1. Potreban je sertifikat OPITO Approved HUET with CA-EBS (Helicopter Underwater Escape Training with Compressed Air Emergency Breathing Device) koji kosta oko 800 eura, najbolje ga je uraditi u Poljskoj u Scecinu, trening centar Vulcan. To ce vam se refundirati na prvu platu, ukoliko vam oni ne uplate to unaprijed. Dakle 800 eura trening, 200 eura transfer od aerodroma u Berlinu do hotela (trening centar je odmah pored, ista je firma) i 50 eura hotel. Meni su napravili rezervaciju za trening i poslali kartu, a ja platio obuku, prevoz i smjestaj. Refundirano sve na prvu platu. Obuka se radi u bazenu sa simulatorom pada helikoptera u more, sa instruktorom, life guardom i nekoliko ronilaca. Traje jedan dan i isti dan dobijate potvrdu koja vazi 4 godine. Nakon isteka potrebno ga je ponovo uraditi.
    2. Za kuvertu ce vam trebati minimum Dynamic Positioning Induction obuka. Radi se u Splitu, Trening Centar Apave Mare, traje 4 dana i kosta 1600 eura sa smjestajem, hranom i zadavnjem DP Logbook-a od strane britanskog nautickog instituta. Ovo se ne refundira. Kurs se nakon Basic DP, (koji se naziva i Induction), nastavlja nakon 60 DP dana provedenih na brodu. Taj drugi dio je Simulator, kosta oko 2000 i takodje se radi u Splitu. Nakon Simulatora i dodatnih 60 DP dana na brodu papiri se salju u London i dobija se Full DP licenca (limited ili unlimited, zavisno od DP nivoga brodova na kojima ste sluzili) koja vazi 5 godina i obnavlja se po osnovu staza na DP sistemima.
    3. Marlins test engleskog, takodje se moze za 20 minuta uraditi u pomenutom centru u Splitu, 50 eura kosta.
    4. Malaria Awareness Certificate, radi se online, traje pola sata.
    5. PPD test na tuberkulozu. Moze se uraditi u Brezoviku, makar sam ja tamo, ali cujem da su ljudi radili i po Domovima Zdravlja. Daju vam neku emulziju pod kozu, ceka se 72h na pojavu reakcije. Doktor pregleda ruku i napise nalaz, koji poslije morate prevesti na engleski.
    6. Pomorsko ljekarsko se mora vaditi svake godine, bez izuzetka. Priznaju ga samo 12 mjeseci, ma koliko vam pisalo na njemu.



    Zvuci kao da ima puno kutaranja, ali realno se zavrsava za 10 dana ako se dobro organizujete i imate 2000 eura da ulozite u sebe, sto se kaze. Mislim da je dobra prica za nekoga ko ne trci iskljucivo za parama, nego gleda malo i uslove ili duzinu ugovora (meni iskreno jedina bitna stavka).
    Ko je zainteresovan neka mi se javi u PM za email crewing cooridnatora.
    Those about to rock, we salute you!

  18. The Following 6 Users Say Thank You to guvarana For This Useful Post:


  19. #1214
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Da ne traže inženjerski IT kadar

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #1215
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,024
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Traze al na kruzere

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  21. #1216
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,267
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Da ne traže inženjerski IT kadar

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Traže ja mislim za posao na kopnu.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  22. #1217
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK View Post
    Traze al na kruzere

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    A imamo ponudu, ali previše bahanalisanja za mene čoveka skromnog morala
    Javi se kada siđeš...
    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Traže ja mislim za posao na kopnu.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    To je još bolje.
    Šalji ako imaš link...

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #1218
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,267
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Poslah ti link, vidi sta mozes sa njim da uradis. Ako ne bude odgovora kroz par dana, javi, da pronadjem par adresa iz IT departmana pa da se javis direktno.
    Those about to rock, we salute you!

  24. #1219
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,037
    Thanks Thanks Given 
    1,149
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    645 Posts

    Default

    https://skalaradio.com/premino-bruno...etanija-kotor/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. The Following User Says Thank You to retype_htc For This Useful Post:


  26. #1220
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Čula sam skoro da je bolestan
    Nekako odoše kapetani sa stažom, znanjem a dolaze neki novi koji sve manje imaju veze sa pomorstvom

  27. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  28. #1221
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,261
    Thanks Thanks Given 
    15,170
    Thanks Thanks Received 
    3,777
    Thanked in
    2,703 Posts

    Default

    Pročitah i ja juče, bio je to kalibar.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  29. #1222
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,319
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,629
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Čula sam skoro da je bolestan
    Nekako odoše kapetani sa stažom, znanjem a dolaze neki novi koji sve manje imaju veze sa pomorstvom
    Pa realno pomorstvo ima sve manje veze sa "pomorstvom" (ili sto se nekad zvalo "pomorstvom").

    Sad su kapetani lukavi menadzeri, produzena ruka halapljivih brodovlasnika ili kompanije. Vise vremena provode sa papirima nego na mostu ili bilo gdje drugo.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  30. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  31. #1223
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pa realno pomorstvo ima sve manje veze sa "pomorstvom" (ili sto se nekad zvalo "pomorstvom").

    Sad su kapetani lukavi menadzeri, produzena ruka halapljivih brodovlasnika ili kompanije. Vise vremena provode sa papirima nego na mostu ili bilo gdje drugo.
    Romantična strana pomorstvo se izgubila sa računarskom ekspanzijom i prodorom interneta na brodu. Lakoća komunikacije, tj. slanja i primanja "bespotrebnih" poruka i fajlova, prikovala je zapovjednike za monitore. Ista takva promijena se desila u i svakoj branši na kopnu. Usvajanje ISO i dr. standarda takodje ima svoje poslijedice
    Nažalost u bliskoj budućnosti biće sve više i tkz. "smart shipova" jer to stabilna i brza internet veza omogućava, a i brodovlasnicima je u interesu. Ne kako se misli zbog špijuniranja posade, već zbog uštede goriva itd.
    Uloga zapovjednika se promijenila jer je i pored svih tehn. sredstava postala još komplikovanija, puna kontradiktornih ciljeva, budžetskih ograničenja itd. Ipak, u nekim stvarima koje se tiču sigurnosti ,npr. kao što su izbor rute, izbjegavanje nevremena itd, ta sloboda nije ograničena, njegova je riječ još uvijek poslijednja.

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

  32. The Following 2 Users Say Thank You to jooly For This Useful Post:


  33. #1224
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,319
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,629
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    Toliko papirologije ima na dnevnoj bazi da je sve postalo besmisleno.

    A vecina toga se radi proforme, tj. samo da bi bilo napisano a ne zato sto predstavlja realnu sliku. Bilo da su u pitanju obavezne vjezbe, radni sati, redovna odrzavanja ili nesto deseto.

    Nego da ne 'mracim' i ne kvarim sliku mladjanim pomorcima.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  34. #1225
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    A koliko ti je godina navigacije? Reklo bi se 20 po priči.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

Page 49 of 60 FirstFirst ... 3945464748495051525359 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. IVF u Crnoj Gori...
    By Jeca_Pereca in forum Ženski kutak
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-09, 21:51
  2. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  3. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •