Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 48 of 48

Thread: Koji DVD rezac?

  1. #26
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bela Rada
    HEHE, plavo na nemackom je BLAU.
    Ziva istina pobrka sam s italijanskim /me stupidone :o
    She is only here to annoy herself!

  2. #27
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Ako oćeš dobar rezač kupi Plextor. Meni su se Nec-ovi super pokazali. Nemoj samo Sony, ima problema u narezivanju nekih medija, recimo obična Verbatimov DVD-R. Lg je takodje ok. Asus-a smo imali na reklamaciju, maad dešava se...eto tako

  3. #28
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Plextor jesu najbolji ali i duplo skuplji. Kazu opravdano
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

  4. #29
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pioneer su ti najbolji DVD rezaci shto se svega tice a nisu skupi, a LG se bukvalno raspada (imaju ga neki moji drugovi i stalno se zale na njega)
    Ja Pioneer-ov imam vec godinu dana i super mi se pokazo!
    Nick potiche iz doba Counter-a,
    Chisto da ne bi doshli do pogreshnog zakljuchka :P

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nero fix, za sve koji imaju problema sa nerom 7 mozda moze da pomogne ovaj fix za registry.
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  6. #31
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imas u DIGITUS 58 eura PIONIROV dvd rezac, mislim da je to jeftino
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  7. #32
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,427
    Thanks Thanks Given 
    5,564
    Thanks Thanks Received 
    5,003
    Thanked in
    2,088 Posts

    Default

    Cuh ja za CD citaci i pisaci ranije da se raspadaju, monitori da su losi, ali nisam znao i da im je dvd oprema raspad.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. #33
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam i ja na drugom kompu LG dvd rezac, radi samo ako imas srece
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Only one word: Plextor...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #35
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    565
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi
    Only one word: Plextor...
    Upravo tako , Plextor je vrh sto se medija tice , naravno sve ima svoju cijenu.

  11. #36
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Pljevlja City
    Posts
    1,017
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moj glas ide Pioneer 110D Nema mu izderke
    Ko zNa zNa Ra Ra!

  12. #37
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,427
    Thanks Thanks Given 
    5,564
    Thanks Thanks Received 
    5,003
    Thanked in
    2,088 Posts

    Default

    Rece mi drug da ima svakojakih rezaca u Datalink po cijeni od 50 eura, a sjecam se od ranije da su oni bili najjefitiniji.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  13. #38
    Join Date
    May 2005
    Posts
    713
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by eskim
    Ja imam 1.22 firmware i radi normalno, koristim Nero Express 7 jer Nero Burning ROM nece da se upali, puca cim kliknem ikonicu, dok express radi normalno, ne znam ima li to veze sto je dvd setovan na region1 (USA) a Nero je za EU trziste ver7.0.0.0
    rjesenje je ili noviji nero 7, ili da ukljucis compatibility mode na win 2k (cudno, al radi). Sto se tice Plextor DVD rezaca (znaci, ne pricamo o CD rezacima), po svim testovima zaostaju za vodecim Pineerom i NEC-om (a kako procitah, NEC i Sony ce zajedno proizvoditi DVD rezace uskoro). Podjite na CDfreaks ili Benchmark i pogledajte testove Plextorovix rezaca...

    Ja naravno imam Pioneer 108BK :twisted: (e da, Asusuova varijanta 108-ice NIJE bolja od Pionirove, prije svega zbog loshijeg firmware-a).

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Patučjasti, zaostaju možda po specifikacijama(meni nije bitno oće li mi rezat 10 sekudni prije ili kasnije), ali ako će mi taj sporiji najduže(ubjedljivo) trajat. Ne bi se mislio...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #40
    Join Date
    May 2005
    Posts
    713
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi
    Patučjasti, zaostaju možda po specifikacijama(meni nije bitno oće li mi rezat 10 sekudni prije ili kasnije), ali ako će mi taj sporiji najduže(ubjedljivo) trajat. Ne bi se mislio...
    patuchjasti?!?!?!

    a na osnovu cega temeljis to da ce ti "najduže(ubjedljivo) trajat"???

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja neznam sto se vi uopste brinete koliko ce sta od DVDova trajati? Zar nevidite da je vjek formata veoma kratak. Prvo je bio CD, pa CD-RW, pa DVD, pa DVD+/-R pa DVD+/-R DL, pa ce sada biti HD DVD, pa BlueRay i ko zna sta jos. Kako god okrenes opet moras svakeo godinu dvije kupovati novi uredjaj, tako da je najbolje uzeti sto jeftinije i nek traje dok traje, kad rikne nece ti biti zao a tada ce ti biti i vrijeme da kupujes nesto sa novom tehnologijom i podrskom za nove formate.

  17. #42
    Join Date
    May 2005
    Posts
    713
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Metalac, meni licno uopste nije problem koji rezac, problem je kvalitet kojim on reze. Ako ja npr. bekapujem fotke koje sam godinama slikao, ili programe koje sam godinama sakupljao, zelim da mi to radi i kroz 10 (20, 30...) godina, a rezac moze i u smece sto se mene tice.

    Sto se tice Asus vs. Pioneer:

    Ipak, najveći problem ovog snimača je neverovatno nestabilan bafer. Pioneerov model nije imao ovaj problem, ali je kod ASUS-a poprilično izražen. Bafer se prazni isključivo pri snimanju 16x DVD±R diskova, i nema pravila kad se to dešava. Ako vam snimanje krene i ne desi se pražnjenje bafera u prvih nekoliko stotina MB, neće se desiti ni do kraja snimanja. Ukoliko se desi na početku, bafer će nastaviti da šeta tokom celog snimanja. Ovaj problem je očigledno vezan za firmware i nepravilno prepoznavanje brzih DVD±R diskova, pa snimač tokom snimanja non-stop menja strategiju snimanja.
    sto se tice Plextora:




    Uporedni test 16x DVD pisača #4 - Predstavljanje - Plextor PX-716A (5/16)
    Postavio 10.04.2005 u 00:20 Bane

    << nazad dalje >>

    Optički uređaji

    Plextor PX-716A


    Iako je nekada važio za "kralja optičkih uređaja", Plextor već dugo vremena ne može da pronađe staze stare slave. Ubrzo po prebacivanju ovog proizvođača na DVD snimače, kompanija je upala u probleme, iz kojih se jedva izvukla. Nažalost, njihovi DVD snimači im nikako ne pomažu u oporavku, pošto ima prodaja ide više nego slabo, pre svega zbog neverovatno visoke cene, koja je i do 80% veća od konkurencije.

    Glavni motor Plextora je karakteristično tih, ali je zbog ublažavanja buke uređaj je prešao u drugu krajnost jer se dosta greje prilikom dužeg rada. Iako zvuči neverovatno, optika ovog snimača je ubedljivo najlošije prošla na našem testu. Kao vrhunac je došla činjenica da je Plextor prvi (!) DVD snimač koji nije mogao ne da pročita, nego uopšte da prepozna, naš test DVD+R DL disk, dok su ga svi uređaji u poslednjih deset meseci bez problema čitali! Double layer disk koji je sam uređaj snimio, pročitan je bez većih problema. Sa ovim se ne završava lista neprijatnih iznenađenja, pa nam se desilo da se jednom snimač čak i „zakucao“ kad smo u njega ubacili prazan CD-R disk, a pomoglo je izbacivanje, pa ponovno ubacivanje diska. Ovo je već greška do firmware, koja bi trebala da bude ispravljena u sledećoj verziji.

    Pri snimanju DVD±R diskova brzinom od 16x, obavezno se dešava smanjivanje brzine na 12x, što produžava snimanje za više od minut. Ovde treba dodati i Plextorov katastrofalan rad sa DVD+R/DL/RW diskovima, pošto je kvalitet snimljenih diskova daleko od dobrog, a problemi se javljaju i pri čitanju istih.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pahuljasti_dvometrash
    Metalac, meni licno uopste nije problem koji rezac, problem je kvalitet kojim on reze. Ako ja npr. bekapujem fotke koje sam godinama slikao, ili programe koje sam godinama sakupljao, zelim da mi to radi i kroz 10 (20, 30...) godina, a rezac moze i u smece sto se mene tice.
    To ti je uglavnom problem medije, znaci praznih diskova nego kvalitet przenja. On ga nikako nemoze "dublje" ili "jace" sprziti od nekog druog przaca, ali zato DVD na kojem si ga sprzio moze da se sjebe zbog raznoraznih eksternih dogadjaja.

  19. #44
    Join Date
    May 2005
    Posts
    713
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    poblem je i jednog i drugog, narocito ako se reze na vecim brzinama (vidi citat gore). U svakom slucaju, lakse bi istrpio sav comp da mi sagori, nego neke bitne podatke da izgubim

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pahuljasti_dvometrash
    poblem je i jednog i drugog, narocito ako se reze na vecim brzinama (vidi citat gore). U svakom slucaju, lakse bi istrpio sav comp da mi sagori, nego neke bitne podatke da izgubim
    e neznam gdje ti svoju informaciju dobijas ali gdje god pogledas sve zavisi od medije. Do samog drajva ti nikako dugovjecnost nemoze vaziti samim tim sto drajv uopste nije tu tokom tog vremena. Naime ako napises nesto na drajv danas nema veze koliko vremena istekne taj napis ce biti isti ali zbog loseg medija to nije slucaj.

    Znaci drajv ako radi on radi, ako neradi probas napisati opet i to je to. Mediji je jedini faktor ovde koji je zavisan od vremena.

    A ti ako ti je puno stalo do nekih stvari znas i sam da se to treba povremeno presnimljavati ja svako 2-3 godine neke svoje vazne CDove ili DVDove ponovo snimim i one stare bacim. Niko ti nemoze garantovati vijek nekog diska pogotovo ako ga drzih u neidealnim u slovima, a vecina nas ga drzi u pravo losim uslovima, na nekoj polici gdje skuplja prasinu a tempreatura se mjenja redovno a tek o vlaznosti i da nepricamo.

  21. #46
    Join Date
    May 2005
    Posts
    713
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa pazi, info je sa benchmarka (sajt i forum). Npr. cinjenica je da je sve diskove (iako su sertifikofani na xx brzina) bolje narezivati sto sporije. I ja sam bio sumnjicav, dok nisam propustio 10ak DVD-ja kroz Nerov scan disc... I da vidish kako se primijeti razlika u broju PI PO gresaka, a isto to zavisi i od rezaca (samo diskovi rezani sa NEC-om i Pioneer-om su mi davali skorove od 97-99%). Jesi li ti svoje DVD-je propustao kroz neki program za takvo skeniranje?

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pahuljasti_dvometrash
    pa pazi, info je sa benchmarka (sajt i forum). Npr. cinjenica je da je sve diskove (iako su sertifikofani na xx brzina) bolje narezivati sto sporije. I ja sam bio sumnjicav, dok nisam propustio 10ak DVD-ja kroz Nerov scan disc... I da vidish kako se primijeti razlika u broju PI PO gresaka, a isto to zavisi i od rezaca (samo diskovi rezani sa NEC-om i Pioneer-om su mi davali skorove od 97-99%). Jesi li ti svoje DVD-je propustao kroz neki program za takvo skeniranje?
    jeste ali ja ti kazem da ako ti ga lose nareze to ces ODMA vidjeti ne par godina posle. Znaci provjeris ga kad ga snimis, ako ti je pravilno napisao fino ga stavis u kutiju i zaboravis, ako nije onda probas opet. A sto se brzine tice to svako zna i to je problem zbog toplote koju laser stvara i kad se brzo okrece ta toplota lakse predje na vec napisane djelove diska tako da ih osteti, i to svaki drajv radi jer ja jos nisam vidio drajv sa "hladnim" laserom.

  23. #48
    Join Date
    May 2005
    Posts
    713
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U vecini se slazemo. Sto se tice "odma" provjere, vecinu ljudi koje ja znam i ne ukljucuju data verification u Nero-u, narezuju na max (znaci, i overspeed za DVD-je, sa ili bez hakovanih firmwarea), a o skeniranju na PI PO da ne pricam. Kad bi radio sve kako treba, trebalo bi narezivati na 1x (znaci 2 ure otprilike), pa data verification, pa disk quality scan... I prodje cio dan zachas

    U svakom slucaju, ostajem pri tome da nije na odmet imati kvalitetan DVD rezach, narocito jer to nije skupa stavka. Ovi loshiji su se cesto pokazali kao rezaci koji mogu da procitaju diskove koje su sami narezali, ali ne mogu i ostali rezaci/citaci (i obratno!), pa kad ti takav rezac crkne, mozes da se oprostis i od dobrog dijela diskova koje je narezao.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 11:42
  2. Sveveliko Srpstvo se zasniva na golim interesima
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 88
    Last Post: 20-02-05, 17:52
  3. Stanje u Srbiji i uspjesna tranzicija...
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 14-10-04, 19:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •