Page 2 of 13 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 302

Thread: Da li je Isus Bog?

  1. #26
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    Isus je svakako Bog jer je sin Boziji
    Kako možeš nazvati Isusa bogom kad je prva Božija zapovjest: "Nemoj imati drugih bogova uza me".
    Ako je Isus bog zbog toga što je sin božiji kako ti kažeš-čitaj:
    Reče Jovan: Za Isusa se kaže da je jedino rođeni sin Božji. (Jovan 3:1)
    Medjutim o Davidu Biblija kaže: Gospod mi reče: "Ti si moj sin, danas te rodih". (Psalmi 2:3)
    Ovako kaže Gospod:"Izrael je Moj prvorođenac". (Izlazak 4:22)
    Blagoslovljeni su mirotvorci: jer oni će biti zvani sinovima Božjim. (Matej 5:9)
    Dakle mirotvorci su sinovi božiji.
    Svima koji su ga primili dao je moć da postanu sinovi Božji. (Ivan 1:12)
    Po ovome čak si i ti sin božiji!!!
    Reče onaj koji je sin Adamov, koji je sin Božji. (Luka 4:41)?
    Na mnogo mjesta u Bibliji se pominje mnogo osoba da su sinovi božiji pa ako bi išli tom logikom postavlja se pitanje zašto onda i nijh ne nazvati bogovima!?
    Dakle ukoliko smatraš Isusa bogom zbog toga što se naziva sinom božijim je kao što vidiš tragično.
    Dakle Isus je bio samo Božiji poslanik, kao što su to bili i ostali prije i poslije njega. Moraćeš da mi navedeš neki drugi dokaz zbog čega nazivaš Isusa bogom jer ti je ovaj kao što vidiš pao u vodu!!!

    Kao drugo, svakako ćeš u Bibliji naći stavove suprotne mojima ali u mnogo manjem broju, kao što si i našao. Medjutim u tom slučaju se postavlja pitanje kakva je to ustvari knjiga u kojoj se ne zna u šta zapravo vjerovati, u moje ili tvoje stavove!?
    Što se tiče Novog zavjeta, u njemu se svako od svakog razlikuje po svojim izjavama tj. Marko od Mateja, Luka od Jovana, Jovan od Marka, Jovan od Mateja, Matej od Luke, Luka od Marka, Pavle od njih četvorice a što je još više tragično Pavle se ne slaže ni sa samim sobom. Sve bi se to moglo možda i nekako progutati da se svi oni zajedno ne slažu sa Starim zavjetom.
    Dakle, opet kažem Novi zavjet ne može biti knjiga od Boga jer da jeste od Boga bila bi savršena i ne bi imala medjusobnih mimoilaženja i velikog broja grešaka.
    Last edited by Mabus; 24-11-05 at 18:16.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  2. #27
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dakle, covjek koji moze Isusa nazvati obicnim covjekom, moze reci i za Apostole da su lazovi ili budale, a za Jovana zlatoustog da je nadrogiran, ali to ide tebi na dusu Mabuse.
    MI HRISCANI VJERUJEMO DA JE NOVI ZAVJET DIO BIBLIJE. Ti ne vjerujes, i to je tvoje pravo. Slijepo vjerujes samo Starom zavjetu. OK. Neko ne vjeruje ni Starom zavjetu nego Kuranu, i to je isto OK. Ali pusti nas Hriscane da vjerujemo u ono u sta mi hocemo.
    Tvoje stalno citiranje Starog zavjeta je degutantno. NE postoji Biblija da bi je svakakvi likovi citirali kao da je pravni akt. Sam citat ne znaci nista ako ga procitaju oci, a ne procita srce. Prema tome nista nije napisano na papiru Mabuse, nego u dusi covjekovoj.
    Ti, koji bukvalno shvatas rijeci u Starom zavjetu, ne mozes da pitas ljude koji vjeruju da je Novi zavjet Bogom dana knjiga o njihovom dubokom osjecanju. Jer moja osjecanja nisu ispisana na papiru, pa tako ni osjecanja bilo kojeg Hriscanina.
    I zato te molim da ne budes vise dosadan. Ti si u startu prihvatio samo Stari zavjet, mi smo prihvatili i Novi. To ne moze promjeniti nijedan citat iz Starog zavjeta, ili nekih punlikacija druge vrste. I zato ISCOOLIRAJ.

  3. #28
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus
    Kako možeš nazvati Isusa bogom kad je prva Božija zapovjest: "Nemoj imati drugih bogova uza me".
    Ako je Isus bog zbog toga što je sin božiji kako ti kažeš-čitaj:
    Reče Jovan: Za Isusa se kaže da je jedino rođeni sin Božji. (Jovan 3:1)
    Medjutim o Davidu Biblija kaže: Gospod mi reče: "Ti si moj sin, danas te rodih". (Psalmi 2:3)
    Ovako kaže Gospod:"Izrael je Moj prvorođenac". (Izlazak 4:22)
    Blagoslovljeni su mirotvorci: jer oni će biti zvani sinovima Božjim. (Matej 5:9)
    Dakle mirotvorci su sinovi božiji.
    Svima koji su ga primili dao je moć da postanu sinovi Božji. (Ivan 1:12)
    Po ovome čak si i ti sin božiji!!!
    Reče onaj koji je sin Adamov, koji je sin Božji. (Luka 4:41)?
    Na mnogo mjesta u Bibliji se pominje mnogo osoba da su sinovi božiji pa ako bi išli tom logikom postavlja se pitanje zašto onda i nijh ne nazvati bogovima!?
    Dakle ukoliko smatraš Isusa bogom zbog toga što se naziva sinom božijim je kao što vidiš tragično.
    Dakle Isus je bio samo Božiji poslanik, kao što su to bili i ostali prije i poslije njega. Moraćeš da mi navedeš neki drugi dokaz zbog čega nazivaš Isusa bogom jer ti je ovaj kao što vidiš pao u vodu!!!

    Kao drugo, svakako ćeš u Bibliji naći stavove suprotne mojima ali u mnogo manjem broju, kao što si i našao. Medjutim u tom slučaju se postavlja pitanje kakva je to ustvari knjiga u kojoj se ne zna u šta zapravo vjerovati, u moje ili tvoje stavove!?
    Što se tiče Novog zavjeta, u njemu se svako od svakog razlikuje po svojim izjavama tj. Marko od Mateja, Luka od Jovana, Jovan od Marka, Jovan od Mateja, Matej od Luke, Luka od Marka, Pavle od njih četvorice a što je još više tragično Pavle se ne slaže ni sa samim sobom. Sve bi se to moglo možda i nekako progutati da se svi oni zajedno ne slažu sa Starim zavjetom.
    Dakle, opet kažem Novi zavjet ne može biti knjiga od Boga jer da jeste od Boga bila bi savršena i ne bi imala medjusobnih mimoilaženja i velikog broja grešaka.
    Mabuse, citiracu Hrista koji kaze Ja i Otac jedno smo. Jovan 10, 30 Zatim kaze Hrist: Ja sam vaskrsenije i zivot: koji vjeruje mene ako i umre zivljece i nijedan koji zivi i vjeruje mene nece umrijeti vavijek. Jovan 11, 25-27 da li je David mogao kao sin Bozji ovo izgovoriti ili bilo ko od proroka? To je mogao izgovoriti samo Bog.
    Pa ti zatim dajem jedan odgovor na tvoje pisanje o Hristu kao poprijekom sudiji koji kaznjava...I ko cuje moje rijeci i ne vjeruje, ja mu necu suditi; jer ja ne dodjoh da sudim svijetu, NEGO DA SPASIM SVIJET. Jovan, 12, 47 sto ti jasno kazuje da covjek samog sebe osudjuje time sto svojevoljno odbacuje Hrista i Boga.

    I sta ima zacudjujuce u tome da ja mogu biti sin Boziji ili ti? Pa nije li covjeka stvorio Bog? Postavio si pitanje zasto se niko od proroka i sinova ljudskih nije nazivan Bogom nego samo Hrist pa ti dajem opet odgovor da je cijeli stari zavjet prorokovao dolazak Hristov kao spasitelja, a niko od sinova ljudskih nije pobijedio smrt do samo Hrist, da ne pominjem njegov zivot i njegovu nevinost i bezgresnost koju niko nije od sinova ljudskih mogao da ispuni.
    I jos nesto, ne pada meni u vodu nijedan dokaz vec se tvoja islamska "dobronamjernost" razotkriva u najboljem obliku uostalom kao i sirom svijeta.
    Opet pominjes kako se "izjave" Marka, Luke, Jovana, Petra razlikuju a nigdje ne pises u cemu se razlikuju pa cak ides do takvog oblika zlonamjernosti da ismijavas Pavla koji se po tebi ne slaze ni sa samim sobom. Drugo, Novi zavjet jeste Jevandjelje ili radosna vijest i ona je preneseno pisana knjiga najblizih Hristovih koja je ipak imala veci zamah moci od tvog "nebeskog" kurana.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jao, jao... veceg bukvaliste nikada nisam srela. Daj, Mabuse, sta radis? Urazumi se...
    Last edited by Trinity from Zion; 24-11-05 at 21:24.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  5. #30
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Architect---Nemoj da se nerviraš. Svaki čovjek u nedostatku dokaza pribjegava drugoj metodi, vrijedjajući druge. Zar sam ti ja kriv koji citira Bibliju tj. ono što u njoj piše. Ako se osjećaš uvrijedjenim onda to nebi trebalo da bude do mene već do onoga što piše u tvojoj svetoj knjizi, jer, ja potpisujem svaku poslanicu koju objavim na ovom forumu.

    Phenomenon--Citiraš mi Novi zavjet koji ja ne prihvatam, tj. citiraš mi Jovana. Medjutim, ipak nemožemo reći da je kompletan Novi zavjet lažan. Svakako da i u njemu ima istine ali se postavlja pitanje gdje, na kojem mjestu!?
    Uzmimo u obzir npr. da je tačna rečenica koju je rekao Isus: "Ja i Otac smo jedno". Šta je on pod tim mislio? Ako bi išli tom logikom čitajmo:
    Ja i Otac smo jedno i tko gleda u mene, gleda u Oca. Ja sam u Ocu i Otac je u meni.
    Ova izjava ne znači ništa jer se kosi sa nedvosmislenim Isusovim izjavama i priznanjima da je on samo čovjek poslan od Boga. Onaj ko šalje i onaj koji se šalje nisu isto. Očito da se ovde radi (ako je Isus ovo rekao) o jednom vidu poistovjećivanja, i to u pogledu pokornosti, tj. ko se pokorava Isusu pokorava se i Bogu, kako je i sam Isus u tom smislu i rekao: Jer vas sam Otac ljubi, budući da ste vi mene ljubili. (Ivan 16, 27) Ovo treba shvatiti tako kao kad pošalješ dijete da ti od nekoga nešto donese, a ovaj mu kaže: Neka ti dođe otac! Zatim dijete kaže: Isto je ja ili otac, ili kad se nekome ko se voli kaže: Ja i ti smo jedno.
    Da vidimo šta bi bilo ako bi bukvalno shvatali Isusove riječi:
    Da svi budu jedno, Kao što si ti, Oče, u meni, i ja u tebi, tako neka i oni u nama budu jedno, da svijet vjeruje da si me ti poslao! Ja sam im predao slavu koju si ti meni dao, da budu jedno kao što smo mi jedno – ja u njima, a ti u meni. Da postanu potpuno jedno, da svijet upozna da si me ti poslao i da si njih ljubio kao što si mene ljubio. (Ivan 17, 21-23)
    Napomenimo da i u gore navedenom tekstu Isus kaže da ga je Otac poslao.
    Dakle ako ovde ne uđemo u stvarno značenje riječi onda bi se božanstvenost mogla pripisati i Isusovim učenicima. Ako bi bukvalno posmatrali riječi onda bi Isusovi učenici bili veći od Isusa dok bi Isus bio veći od Boga, jer gore Isus kaže: da budu svi jedno kao što smo mi jedno ja u njima, a ti u meni.

    Tačno je medjutim, da Isus nije došao suditi ljudima. On je došao da ispuni Mojsijev zakon koji je naravno postojao prije njega. U vezi toga čitajmo:
    Nemojte misliti da sam došao ukinuti Zakon i Proroke! Ne dođoh da ih ukinem, već da ih ostvarim. (Matej 5, 17)

    Ukoliko poznajete Stari zavjet svakako znate da se Mojsijev zakon razlikuje od Isusovog po Novom zavjetu. Čitajmo:
    Isus kaže--Nemojte misliti da sam došao ukinuti Zakon i Proroke! Ne dođoh da ih ukinem, već da ih ostvarim. Jer, zaista, kažem vam, dok postoji nebo i zemlja, ni jedna jota, ni jedna kovrčica slova iz Zakona sigurno neće nestati, a da se sve ne ostvari. (Matej 5, 27-28)
    Dakle, Isus kaže, u evanđelju po Mateju da nije došao da ukida zakone ranijih proroka međutim u istom tom evanđelju Isus ih ipak ukida pa kaže:
    Mojsije vam je zbog vašeg okorjelog srca dopustio da možete otpustiti svoje žene. Ali u početku nije bilo tako. A ja vam kažem: tko otpusti svoju ženu – osim zbog bludništva – te se oženi drugom, čini preljub, i tko se oženi otpuštenicom, preljub čini. (Matej 19, 8-9)
    Nije to sve, pa čitajmo:
    Također je rečeno:-Tko otpusti svoju ženu, neka joj da otpusni list! A ja vam kažem: Svaki onaj koji otpusti svoju ženu – osim zbog bludništva – navodi je na preljub, i koji se oženi takvom otpuštenicom, čini preljub. (Matej 5, 31-32)
    Pa zatim još:
    Čuli ste da je rečeno: - Oko za oko, zub za zub. A ja vam kažem: Ne opirite se zlotvoru! Naprotiv, udari li te po desnom obrazu, okreni mu i drugi. Tko bi te htio dužiti da se domogne tvoje košulje, podaj mu i ogrtač! Ako te tko prisili da ideš s njim jednu milju, hajde dvije. Tko te moli, podaj mu; a tko hoće da mu pozajmiš, ne odbij ga. (Matej 5, 38-42)
    Iz navedenog se jasno može zaključiti da Isus nije taj koji je mijenjao zakone ranijih proroka, već je to uradio Matej.
    Last edited by Mabus; 24-11-05 at 22:08.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo, da se i ja na kratko umijesam, bez pretenzija da diskutujem sa vama. samo par primjedbi na dosadasnju raspravu

    ima li uopste smisla dokazivati ispravnost i istinitost bilo koje religije? jer dokaza nema, pa samo ostaje da vjerujemo ili ne vjerujemo.

    da li zaista mislite, da su odluke koje su ljudi od nikejskog sabora pa do danas, donosili o tome da li je isus bog ili ne, ili je papa nepogresiv, ili je ispravno krstiti se sa 3 prsta ili cijelom sakom, ili moliti se na latinskom, grckom ili narodnom jeziku ...itd. uopste relevantne? to su ipak, ljudske odluke.

    mabuse, osjecam da si pripadnik muslimanske vjeroispovjesti...zar se ne mogu slicna pitanja i nelogicnosti postavljati i izmedju siita i sunita?

    istina ne moze biti ni 100, ni 20, ni 2...istina je samo jedna. a mi samo mozemo da vjerujemo u neku od ponuidjenih mogucnosti...ili u neku sasvim desetu.

  7. #32
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MEDJUSOBNO MIMOILAŽENJE AUTORA ČETVORO JEVANDJELJA

    Sada će mo pročitati priče autora evanđelja u Novom zavjetu vezane za Isusovo pomazanje. Počećemo od Luke:
    Moljaše ga pak jedan od fariseja da bi objedovao u njega; i ušavši u kuću farisejevu sjede za trpezu. I gle, žena u gradu koja bješe grešnica doznavši da je Isus za trpezom u kući farisejevoj, donese sklenicu mira. I stavši sastrag kod nogu njegovijeh plakaše, i stade prati noge njegove suzama, i kosom od svoje glave otiraše, i cjelivaše noge njegove, i mazaše mirom. (Luka 7, 36-38)
    Luka kaže da je žena iz grada oprala Isusove noge suzama, međutim da vidimo šta kaže Ivan:
    A Isus prije pashe na šest dana dođe u Vitaniju gdje bješe Lazar što umrije, koga podiže iz mrtvijeh. Ondje mu pak zgotoviše večeru, i Marija služaše, a i Lazar sjeđaše s njim za trpezom. A Marija uzevši citru pravoga nardova mnogocjenoga mira pomaza noge Isusove, i otr kosom svojom noge njegove; a kuća se napuni mirisa od mira. (Ivan 12, 1-3)
    Pogledajte gore podvučeno. Očigledno je da neko laže, ja svakako ne. Osim toga Luka kaže da je Isus bio u kući fariseja. Da nastavimo sa Ivanom:
    Onda reče jedan od učenika njegovijeh, Juda Simonov Iskariotski, koji ga poslije izdade: Za što se ovo miro ne prodade za trista groša i ne dade siromasima? A ovo ne reče što se starahe, za siromahe, nego što bješe lupež, i imaše kovčežić, i nosaše što se metaše unj. A Isus reče: ne dirajte u nju; ona je to dohranila za dan mojega pogreba: Jer siromahe svagda imate za sobom, a mene nemate svagda. (Ivan 12, 4-8)
    Ivan kaže da je Isus bio u Vitaniju kod Lazara. Osim toga Ivan i Luka kažu da je žena prala noge Isusu suzama. Da vidimo šta kaže Marko:
    Bijahu pak još dva dana do pashe do dana prijesnijeh hljebova; i tražahu glavari sveštenički i književnici kako bi ga iz prijevare uhvatili i ubili. Ali govorahu: ne o prazniku, da se ne bi narod pobunio.I kad bijaše on u Vitaniji u kući Simona gubavoga i sjedaše za trpezom, dođe žena sa sklenicom mnogoljenoga mira čistoga nardova, i razbivši sklenicu ljevaše mu na glavu. A neki se srđahu govoreći: za što se to miro prosipa tako? Jer se mogaše zanj uzeti više od trista groša i dati siromasima. I vikahu na nju. A Isus reče: ostavite je;šta joj smetate? Ona učini dobro djelo na meni. Jer siromahe imate svagda sa sobom, i kad god hoćete možete im dobro učiniti; a mene nemate svagda. Ona što može, učini: ona pomaza tijelo moje za ukop. (Marko 14, 1 do 8)
    Kao što vidimo Luka kaže da je Isus bio u kući kod jednog fariseja, Ivan kaže da je bio kod Lazara dok Marko kaže da je bio kod Simona gubavoga. Marko kaže da mu je žena prosula tečnost na glavu dok Luka i Ivan kažu da mu je prala noge. Luka kaže da mu je noge prala suzama, dok Ivan kaže da mu je noge prala citrom pravoga nardova mnogocjenoga mira. Ivan kaže da je jedan od učenika, navodeći njegovo ime rekao: Zašto se ovo miro ne prodade za trista groša, dok Marko kaže u množini: A neki se srđahu govoreći: zašto se to miro prosipa tako!?
    Napomenimo da je Luka bio Pavlov učenik a da je Pavle čovjek iz sekte fariseja.

    Što se tiče posljednje večere Marku se potkrala greška pa čitajmo:
    I posla dvojicu učenika svojijeh i reče im: idite u grad, i srešće vas čovjek koji nosi vodu u krčagu; idite za njim, I gdje udje kažite gospodaru od one kuće: učitelj veli: gdje je gostionica gdje ću jesti pashu s učenicima svojijem? I on će vam pokazati veliku sobu prostrtu gotovu: ondje nam zgotivite. I iziđoše učenici njegovi, i dođoše u grad, i nađoše kao što im kaza, i ugotoviše pashu. I kad bi uveče, dođe sa dvanaestoricom. (Marko 14, 13-16)
    Gore podvučeno je Markova greška. Isus nije mogao doći sa dvanaestoricom, jer su dvojica već bili ranije došli i pripremili pashalnu večeru u kući Isusovog prijatelja. U pogledu ove priče Matejeva verzija se u mnogim detaljima razlikuje od Markove:
    A u prvi dan prijesnijeh hljebova pristupiše učenici k Isusu govoreći: gdje ćeš da ti zgotivimo pashu da jedeš? A on reče: idite u grad k tome i tome, i kažite mu: učitelj kaže: vrijeme je moje blizu, u tebe ću da učinim pashu s učenicima svojijem. (Matej 26, 17-19)
    Kao što vidimo Matej kaže da su u pripremanju pashalne večere učestvovali svi, a ne samo dvojica učenika. Dakle neko ovde laže, ja sigurno ne!

    Matej, Marko i Luka (Luka 22, 8) se slažu da je poslednja večera bila i pashalna , nasuprot Ivanu koji tvrdi da je pashalna večera bila u veče nakon Isusova ubistva (Ivan 18, 28).
    OVO JE SAMO JEDAN MALI DIO NJIHOVOG NESLAGANJA, KOJEG IMA MNOGO VIŠE.

    HOMBRE- Slična pitanja izmedju sunita i šita se ne mogu postavljati iz razloga jer se oni slažu po knjizi a mimoilaze se samo po jednoj običnoj i nebitnoj sitnici. Podjela Muslimana na šite i sunite u stvari i nepostoji. Tu podjelu pokušavaju isforsirati Amerikanci kako bi pribjegli metodi zavadi pa vladaj!!!
    Last edited by Mabus; 24-11-05 at 22:31.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uf... Kad se desi neki zlocin i ima ocevidaca, svaki ce imati svoju pricu, za isti dogadjaj. Drugog objasnjenja nema... Mabuse, reci lijepo svima nama: jesi li ti vjernik ili ne? Neko te prije pitao da ne pripadas nekoj sekti... tako da bi bilo lijepo bilo da odgovoris.

    Pozdrav i vidimo se, ako Bog da, sutra.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus

    HOMBRE- Slična pitanja izmedju sunita i šita se ne mogu postavljati iz razloga jer se oni slažu po knjizi a mimoilaze se samo po jednoj običnoj i nebitnoj sitnici. Podjela Muslimana na šite i sunite u stvari i nepostoji. Tu podjelu pokušavaju isforsirati Amerikanci kako bi pribjegli metodi zavadi pa vladaj!!!
    pa jel amerikanci rokaju siitske dzamije po iraku, pakistanu...itd? i tebi je sitnica sto je onaj muhamedov...unuk, bjese li?...lincovan, a siiti njega smatraju za istinskog muhamedovog sljedbenika?

    i za hriscane je i stari i novi zavjet nesporan, ali su tumacenja razlicita

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Od vas cetvoro ko laze?

    Jedan kaze kod Lazara, drugi kaze kod fariseja, treci kaze kod simona gubavog. A ti kazesh da ne lazesh?

    Cek da razmislim malo.
    Ova trojica su pricali ono sto su vidjeli, a ti pricash da oni nisu vidjeli i da lazu?!

    Mambuse usao si u cistu logicku gresku. Da maknem na stranu to sto ti momenti nose emocionalnu i duhopvnu vrijednost i poruku, moj logicki sklop lako moze predpostaviti da su po srijedi razliciti dogadjaji i okolnosti(nikako da ustvrdi kao sto ti radish). Ali ono sto ti dogadjaji nose zajednicko jeste poruka pokajanja i oprosta.

    Cini mi se da si duboko zalutao u svojoj zelji da razotkrijesh prepravke novog zavjeta. Kuran nije mala knjiga i posvetila je dovoljno pojedinosti tome, a zasto ti prelazish tu granicu, to znash ti.

    Hristova jevandjelja nisu sporna, koliko je sporno to sto su sakrili dokumenta o njemu.

    A najspornije od svega je patetika teoloskih rasprava pored zivota u kojem lutaju izgubljeni. Licemjerje je biti protagonista cistunstva vjere a pritom zanemariti vrijednost djela. Takav put je put magle i povrsnosti. Zato ne razumijem tvoju povrsnost u tumacenju svetih spisa. Vjera nije matematika, makar ne onaj nivo osnovne skole. Vjera je dubinsko razumijevanje rijeci i njenog materijalizovanja u djela.

    Povrsno razmisljash o naumu djela i njegovih pojmova. Kuran na primjer je napisan tako, da njega mogu da tumace na najrazlicitije nacine. Pored arapskog i hebrejski nosi tu "manu". Ne vidim zasto bi i jevandjelja bila drukcija. A da ne govorim o prevodima i tumacenjima iz jezika u jezik.

    Ono sto tebi fali u citavoj tvojoj prici jesu nesumnjivi dokazi da je nesto lazno. Ti sa ovim ni sumnju ne mozesh da izazovesh a gdje su ti ti dokazi?

    Nije dovoljno da posumnjash u autenticnost, vec da nadjesh osporavajuce dokaze. Imash josh dosta da ucish.
    Last edited by Ego_and_his_own; 25-11-05 at 00:22.

  11. #36
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne vidim poentu da iko vise raspravlja sa osobom koja se predstavlja kao Mabus. Ocigledno se radi o cistom nihilisti, a poznato je na koji nacin oni ulaze u raspravu. Posebno kad se radi o copy/paste nihilistima.

  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mabuse ti sam kazes da ne priznajes Novi zavjet i ja to naravno kontam kao boljku svih muslimana koji u svom jalovom vjerovanju nemaju jednog Isusa Hrista o kojeg se saplelo trecina covjecanstva.
    Neslaganja koja ti navodis u opisima apostola kontas kao dokaz nesavrsennog djela koja te navodi na zakljucak da ona kao nesavrsena ne mogu biti Bozja jer je Bog savrsen, medjuttim, predstavljajuci varkama njihove razlike u pisanju kod koga je zapravo Hrist usao u kucu zanemarujes namjerno poruku koju su svi podjednako napisali. Ti cak se usudjujes ici dotle da nazivas Novi zavjet laznim, jer ne moze postojati nekompletna i djelimicna laz, vec ili je laz ili nije laz, tako da nemoj biti smijesan kada zelis ublaziti svoje uvrede.
    Ako samo se vratis i procitas ove iskopirane citate koje si postavio i u kojima otkrivas kako apostoli lazu, uvidjeces da su svi podjednako i isto prenijeli najvazniji momenat price a to je da Hrist kazuje "Siromahe imate svagda za sobom a mene nemate" sto jasno kazuje sto Hrist zeli reci sa tim, dok razlika u opisima dal je Marija suzama oprala noge Isusu od izjava da je pomazal mirom glavu Isusovu podjednako istinita i ona je stvar covjekovog zapazanja s obzirom da je miro bio itekako skupo ulje koje se koristilo i kao parfem i kao sredstvo pomazanja koji su Jevreji vrlo cesto primjenjivai u znak paznje prema gostu. Dok je drugi apostol primijetio da je Marija suzama cistila Hristu noge, i u tome ne vidim nikakvu laz vec samo razliku u vrijednosti onog sto se zapaza koja je uostalom karakteristicna za covjeka jer razliciti ljudi iste stvari vide razlicito, bitno je da je poruka Hristova prenesena u svom pravom obliku i ona se ne razlikuje medju apostolima.!!!
    Jedna vrlo vazna cinjenica koju zanemarujes jeste da su apostoli svakako bili razlicite licnosti i razlicite prirode u kojima se moze svak od nas pronaci, dok je sam Hrist zapravo svojim zivotom i djelom dao smjernicu ka svezi sa Savrsenim. Tako medju ucenicima imas i Judu koji je Hrista izdao za sacicu srebrnjaka sto se danas u ovom modernom svijetu itekako pokazuje kao sastavni dio prirode izopacene covjekove. I onda bi takvom tvojom "raskosnom" inteligencijom skontao da ako je Hrist bio Bog kako to da je izabrao izdajnika za ucenika.

    I jos jedna zabluda u koju se hvatas, prvo si nasao na internetu napisano kako Hrist kaznjava ljude a zatim se slazes da Hrist nije dosao da kaznjava vec da spase ljde sto me itekako raduje sto nesvjesno priznajes takvo sto
    Hrist je svakako dao dvije nove zapovijesti ljubavi, jedna je prema Bogu a druga je izjednacena sa prvom i upucuje na medjusobnu ljubav medju ljudima, kao predsoblje spoznaje buduceg zivota. I odakle zakljucujes da Matej mijenja zakone? Kakva glupost!
    Last edited by phenomenon; 25-11-05 at 10:49.

  13. #38
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own
    Jedan kaze kod Lazara, drugi kaze kod fariseja, treci kaze kod simona gubavog. A ti kazesh da ne lazesh?

    Cek da razmislim malo.
    Ova trojica su pricali ono sto su vidjeli, a ti pricash da oni nisu vidjeli i da lazu
    Pa nemogu da vjerujem da hoćeš da pobiješ čist dokaz njihovog jasno iznešenog međusobnog neslaganja.
    Kažeš ova trojica su pričali ono što su vidjeli, pa objasni mi onda kako su mogli biti sva trojica na različitom mjestu!?
    Isto pitanje važi i za Phenomenona?
    Zamisli da ti i tvoja dva druga daleko bilo odete kod sudije i da vas on pita gdje ste bili u tom i tom vremenu? Vas trojica kažete da ste bili na različitim mjestima. Šta će sudija da kaže, pa naravno, neko od vas laže.
    Medjutim ovo je kao što sam rekao samo jedan mali dio njihovog neslaganja. Uskoro ću da iznesem još dosta toga.
    Last edited by Mabus; 25-11-05 at 11:05.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  14. #39
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidim da odavde nestaju poruke. Sinoc je bila jedna posle moje, koja me podsjetila da "djavola uhvatim za rep". Tj. pogrjesio sam sto odmah nisam pogledao sa kim se raspravljam.
    Zaista, Mabuse-ti obozavas i klanjas se antihristu.
    I ti, koji sluzis djavolu i klanjas se atihristima i demonima, hoces da naucis Hriscane vjeri?!
    Ko ne vjeruje, neka ukuca u Google "mabus".
    Radi se o samom antihristu, kojeg je prorekao (da bude gore) Nostradamus.
    Za tebe je covjece Bog=Antihrist, Prorok=Nostradamus, i ti se usudjujes da dovodis u pitanje novi zavjet?! Stvarno svasta.

    Zaista, pozivam sve normalne ljude i posebno one koji osjecaju hriscansku vjeru u sebi, na ovom forumu da ne ulaze u raspravu sa osobom za koju je ocigledno kome sluzi. I ne samo to, vec nije dovoljno promucurna cak da to sakrije, nego se predstavlja pod imenom "Mabus".

  15. #40
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus
    Pa nemogu da vjerujem da hoćeš da pobiješ čist dokaz njihovog jasno iznešenog međusobnog neslaganja.
    Kažeš ova trojica su pričali ono što su vidjeli, pa objasni mi onda kako su mogli biti sva trojica na različitom mjestu!?
    Zamisli da ti i tvoja dva druga daleko bilo odete kod sudije i da vas on pita gdje ste bili u tom i tom vremenu? Vas trojica kažete da ste bili na različitim mjestima. Šta će sudija da kaže, pa naravno, neko od vas laže.
    Medjutim ovo je kao što sam rekao samo jedan mali dio njihovog neslaganja. Uskoro ću da iznesem još dosta toga.
    imas gore moj odgovor pa se opet vrati na diskusiju

  16. #41
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus
    Isto pitanje važi i za Phenomenona?
    Zamisli da ti i tvoja dva druga daleko bilo odete kod sudije i da vas on pita gdje ste bili u tom i tom vremenu? Vas trojica kažete da ste bili na različitim mjestima. Šta će sudija da kaže, pa naravno, neko od vas laže.
    Medjutim ovo je kao što sam rekao samo jedan mali dio njihovog neslaganja. Uskoro ću da iznesem još dosta toga.
    To je najmanje bitna stvar jer je vazna poruka koja identicna, jer apostoli su zajedno sa Hristom presli kilometre i kilometre, gradove i gradove, ulazili u ko zna koliko kuca i srijetali ko zna koliki broj ljudi i nije im zamjeriti sto su se mogli smesti oko toga u cijoj se kuci odigrao jedan vazan momenat, jer je vazno upravo ono sto je Hrist porucio i sto su oni identicno napisali i zapamtili tako da ti mogu pjevati vec sada "uzalud vam trud sviraci..."
    I daj te nove dokaze i lazna svjedocanstva i izjave apostola evo ih cekam 2 dana

  17. #42
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Phenomenon, stvarno ne vidim poentu rasprave sa Mabusom.
    Njemu je neko natuknuo ono sto pise ovdje. Vjerovatno se prije svakog odgovora konsultuje. Njegova Biblija su Nostradamusova prorocanstva, a mesija je sami antihrist. Naravno da ide po forumima i u javnosti djeluje po necijem nalogu. Mislim da raspravom sa njim padas u vatru i ne vidim niti jedan koristan argument da mu odgovaras na potpuno neosnovane optuzbe.

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posto znam dosta stihova napamet, kao i prica i z Biblije, moram priznati da sam danas uzevsi Novi zavjet nasao Mabuse pricu o Mariji o kojoj si pisao i uvidio da je prica cetvorice Jevandjelista identicna! Jer citajuci tvoje prepiske sa interneta prevaren pisanim sam stao u odbranu necega sto i nema potrebe da se brani jer kaze sljedece:
    Matej 26, 6-13
    A kad Isus bjese u Vitaniji kod Simona gubavoga...
    pa kaze Marko 14, 3-9
    I kad bijase on u Vitaniji u kuci Simona gubavoga...
    pa kaze Luka 7, 36-50
    Moljase ga pak jedan od fariseja da bi objedovao kod njega...I odgovarajuci Isus mu rece: Simone!
    Pa kaze Jovan 12, 1-9
    A Isus prije pashena sest dana dodje u Vitaniju gdje bjese Lazar...Ondje mu pak zgotivise veceru I ovdje se jedino ne pominje u cijoj kuci je Marija dosla a kamoli da se pominje da je vecerao kod Lazara

    I ne mogu da vjerujem kakvim se ti sredstvima sluzis ovdje....

  19. #44
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Architect
    Phenomenon, stvarno ne vidim poentu rasprave sa Mabusom.
    Njemu je neko natuknuo ono sto pise ovdje. Vjerovatno se prije svakog odgovora konsultuje. Njegova Biblija su Nostradamusova prorocanstva, a mesija je sami antihrist. Naravno da ide po forumima i u javnosti djeluje po necijem nalogu. Mislim da raspravom sa njim padas u vatru i ne vidim niti jedan koristan argument da mu odgovaras na potpuno neosnovane optuzbe.
    Tebi havala na savjetu, ali ja ipak stajem pricati o tome i ne brini oko padanja u vatru jer opet ima ko da me gasi

  20. #45
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    PROROČANSTVA AUTORA ČETVORO JEVANDJELJA

    Dakle, ukoliko uzmemo u obzir da su riječi koje izgovaraju Marko, Matej, Luka i Jovan od Boga onda bi svakako tačno odredili kada će doći smak svijeta. Medjutim čitajmo da su njihove prognoze o smaku svijeta pogrešne za oko nekih 2000 godina, tj. oni ne govore od Boga već od samog sebe. Čitajmo:

    Matej u svom evanđelju najavljuje skori smak svijeta:
    Jer će doći sin čovječiji u slavi oca svojega s anđelima svojijem i tada će vratiti svakome po djelima njegovijem. Zaisto vam kažem: imaju neki među ovima što stoje ovde koji ne će okusiti smrti dok ne vide sina čovječijega gdje ide u carstvu svojemu. (Matej 16, 27-28)
    I u Kuranu i u Bibliji najavljen je dolazak Isusa Hrista pred Sudnji dan tako da se ovde svakako misli na njegov dolazak. Pažljivo pročitajte podvučeno. Ipak ljudi o kojima Matej priča su okusili smrt a ne viđoše sina čovječijega.
    Pogledajmo kako to Marko radi:
    Ali u te dane, poslije te nevolje, sunce će pomračiti, i mjesec svoju svetlost izgubiti. I zvijezde će spadati s neba i sile nebeske pokrenuti se. I tada će ugledati sina čovječijega gdje ide na oblacima sa silom i slavom velikom. I tada će poslati anđele svoje i sabraće izbrane svoje od četiri vjetra, od kraja zemlje do kraja neba. A od smokve naučite se prići: kad se već njezina grana podmladi i stane listati, znate da je blizu ljeto. Tako i vi kad vidite ovo da se zbiva, znajte da je blizu kod vrata.Zaista vam kažem da ovaj naraštaj neće proći dok se ovo sve ne zbude.
    Ali ljudi umriješe, i Marko sa njima, i prođe 2000 godina a ljudi ne vidješe ova čuda. Naraštaj ipak prođe, a do vrata ne dođe.
    Na kraju pročitajmo Luku:
    I biće znaci u suncu i u mjesecu i u zvijezdama; i ljudima na zemlji tuga od smetnje i od huke morske i valova. Ljudi će umirati od straha i od čekanja onoga što ide na zemlju; jer će se i sile nebeske pokrenuti. I tada će ugledati sina čovječijega gdje ide na oblacima sa silom i slavom velikom. A kad se počne ovo zbivati, gledajte i podignite glave svoje; jer se približuje izbavljenje vaše. I kaza im priču: gledajte na smokvu i na sva drveta; Kad vidite da već potjeraju, sami sami znate da je blizu ljeto. Tako i vi kad vidite ovo da se zbiva, znajte da je blizu carstvo Božije. Zaista vam kažem da ovaj naraštaj ne će proći dok se ovo sve ne zbude.(Luka 21, 25-32)
    Napomenimo da pomenuti naraštaj prođe a carstvo Božije ne dođe.
    Pročitajmo Kuran:
    "Pitaju te o Smaku svijeta: Kada će se dogoditi? Ti ne znaš, pa kako da o njemu zboriš, o njemu samo Gospodar tvoj zna." (An-Naziat 42,43,44)
    Phenomenon--- ono što sam ja citirao je onako kako je zapisano u Bibliji pod šiframa koje sam naveo. Dakle ono što sam ja naveo vezano je kod sve četvorice autora za Isusovo pomazanje.
    Last edited by Mabus; 25-11-05 at 12:19.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  21. #46
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mabuse ti si pisuci o lazima apostola sam si ispao lazov jer si naveo nepotpune i netacne citate iz Biblije a evo sam zatecen tvojom prljavom namjerom tek danas ustvrdio da si ti spreman hrvatski prevod Biblije izmijeniti ili iskopirati netacnog kako bi diskutovao, omalovazavao Novi zavjet....pokvareno zar ne? Sa kojeg sajta kupis ove nakaradne i netacne informacije kojima sebe trujes mozes li makar to nam kazati?

  22. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I dacu ti samo jedan odgovor na tvoj zadnji reply i pricu o prorocanstvima sudnjeg dana u kojem si zablistao svojim neznanjem

    A o danu tome i o casu niko ne zna, ni andjeli nebeski, do Otac moj sam
    Matej 24, 36

  23. #48
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da je Isus bio kod Marije i Lazara tj. da ja ne lažem čitaj:
    I izadje mrtvac obavit platnom po rukama i po nogama, i lice njegovo ubrusom povezano. Isus im reče: razdriješite ga i pustite ga da ide. Onda mnogi od Judejaca koji bijahu došli k Mariji i vidješe šta učini Isus, vjerovaše ga. (Jovan 11:44,45)

    Ovo što si naveo o sudnjem danu različito je od onoga što je Matej naveo kako sam ga ja citirao što govori da Matej nezna šta priča. Da je od Boga ovo što Matej priča ne bi na dva mjesta bile dvije različite rečenice.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  24. #49
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ti naravno neces priznati da si obmanut onim sto si nasao na internetu jer ova prica o Lazaru je potpuno druga prica u odnosu na onu koju si ti koristio kao dokaz da apostoli navodno lazno svjedoce.
    Kao sto sam i naveo, jedino je Jovan dao nepotpunu informaciju u cijoj kuci je Marija cjelivala Hristove noge ali isto tako nije nigdje napisao da se taj dogadjaj zbio u Lazarevoj kuci vec da je u Vitaniji bio i Lazar kojeg je Hrist ozivio. Kao sto se i kaze Mabuse, u lazi su kratke noge....a ti lazes iz neznanja jer se ne koristis citanjem Biblije nego kao sto sam rekao radi dhihad vojevanja na hrisccane, koristis antihriscanske sajtove i dajes isjeckane i lazne citate iz Biblije, izvrcuci im smisao i omalovazavajuci vjernike, kao i svete spise uopste....dno

  25. #50
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znači Lazar je sjedio sa njim, Marija mu pomazala noge, što naravno znači da je bio kod njih. Ili:
    Razumije pak mnogi narod iz Judeje da je ondje i dodjoše ne samo Isusa radi nego i da vide Lazara kojega podiže iz mrtvijeh.(Jovan 12:9)
    Evo ti uzgred još neslaganja:
    Poređenjem rodoslovlja koja navode Matej i Luka dolazi se do zaključka da su im se potkrale greške koje može uočiti i obični čitalac, bez ikakve prethodne upućenosti u ovu oblast. Rodoslovlje porijekla po Lukinom evanđelju ide preko Davidova sina Natana, za razliku od Mateja, po kome ono ide preko Davidova sina Salamona.
    - Matej kaže da je Josip Drvodjelja Jakovljev sin, dok Luka tvrdi da je on Helijev sin.
    - Matej, dalje, kaže da su Mesijini preci od Davida pa do babilonskog progonstva bili ugledni vladari, dok Luka kaže da nisu bili ni vladari ni poznati, izuzimajući Davida i Natana.
    - Matej kaže da je Salatiev Jehonijev sin jedan od predaka u lozi Mesijinog rodoslovlja, dok Luka kaže da je on Nerijev sin.
    - Matej kaže da je Abijud Zerubebelov sin, dok Luka kaže da se on zvao Rezin. Do ovakvih grešaka je došlo i pored toga što su imena Zerubebelovih sinova već bila napisana u Trinaestom poglavlju Prve knjige Ljetopisa (jedna od jevrejskih knjiga) gdje među njegovim sinovima nema onih sa imenima Abijud i Rezin.
    - Matej kaže da između Davida i Mesije ima četrnaest koljena, dok Luka kaže da je između njih dvojice četrdeset i jedno koljeno.
    Ako je njima ovo što su pisali stizalo od Boga kako je moguće da im je različito stiglo? Znači opet neko laže!!!

    Evo još neslaganja:
    Izgonjenje đavola iz dvojice opsjednutih spominje se u Mateju 8,28-34. Matej kaže da su Mesiju dvojica ludaka susrela u mjestu zvanom Gadara, dok Marko i Luka, koji također spominju ovaj slučaj, kažu da je to bilo u mjestu Gerasa. Oni još kažu da nisu bila dva nego samo jedan bolesnik.
    Last edited by Mabus; 25-11-05 at 12:53.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

Page 2 of 13 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Senzacionalno! OTKRIVENA NAJSTARIJA CRKVA
    By Regi in forum Religija i filozofija
    Replies: 12
    Last Post: 31-07-09, 12:55
  2. Razlike izmedju Kurana i Biblije
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 97
    Last Post: 12-09-07, 04:33
  3. Biblijski tretman zene
    By nihil in forum Religija i filozofija
    Replies: 168
    Last Post: 11-04-06, 17:09
  4. Pravoslavni HodoČasnici Slave Svetu Petku
    By Regi in forum Religija i filozofija
    Replies: 34
    Last Post: 24-10-05, 14:01
  5. Ahmed Deedat o...
    By Kralj_Tvrtko in forum Religija i filozofija
    Replies: 4
    Last Post: 12-03-04, 18:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •