Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 71

Thread: branili su nasu ljubav...

  1. #1
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    podgorica
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default branili su nasu ljubav...

    sigurno su nekim od vas brat-sestra ili roditelji branili da se vidjate sa nekim...
    sto ste uradili???

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni se to nikad nije desilo. Cak i kada mi je momak bio 2 vjere, a swaki je bio. Moji znaju da cu izabrati nesto sto je dobro za mene, tako da ne brinu. Mada, 1 smo se bili zeznuli, i oni, i ja. Nadajmo se da se to vise nece desiti...
    Imam 1 druga koji je vjecito u problemu, tj. izmedju cure i roditelja. Gadna stvar.
    Last edited by kuglica; 22-11-05 at 12:55.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ
    Meni se to nikad nije desilo. Cak i kada mi je momak bio 2 vjere, a swaki je bio. Moji znaju da cu izabrati nesto sto je dobro za mene, tako da ne brinu. Mada, 1 smo se bili zeznuli, i oni, i ja. Nadajmo se da se to vise nece desiti...
    Imam 1 druga koji je vjecito u problemu, tj. izmedju cure i roditelja. Gadna stvar.
    Znas kako kad ti nesto kaze neko s ulice pa na jedno uvo udje na drugo izadje ali kad roditelj nesto neprimjereno kaze to za cijeli zivot ostaje...
    She is only here to annoy herself!

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX
    Znas kako kad ti nesto kaze neko s ulice pa na jedno uvo udje na drugo izadje ali kad roditelj nesto neprimjereno kaze to za cijeli zivot ostaje...
    Kako mislis NEPRIMJERENO....
    Po nekad si suvise intelEgentan za mene... Ne shvatam sta znaci kad kazes da roditelji mogu nesto NEPRIMJERENO da kazu... Sta podrazumijevas pod tim?
    Last edited by DIDI; 22-11-05 at 15:38.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ
    Po nekad si suvise intelEgentan za mene... Ne shvatam sta znaci kad kazes da roditelji mogu nesto NEPRIMJERENO da kazu... Sta podrazumijevas pod tim?
    Neprimjereno datoj situaciji.

    Pogledaj Vujakliju, tamo ima detaljnije objasnjeno
    She is only here to annoy herself!

  6. #6
    Join Date
    May 2005
    Location
    Titograd
    Posts
    141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ
    Naravno, ne mozemo birati koga cemo da volimo
    Odlicna primjedba... To se svaki dan desava i vjeruj mi zavisi samo od karaktera momka i djevojke, da li ce uciniti svge da tu svoju razlicitost pretvore u svoju prednost ili ce dopustiti da ih ova gradska sredina sa svim mogucim nazadnim, primitivnim, orijentalnim, a na zalost, izrazito vladajucim nacinom razmisljanja, ubije u pojam i razdvoji - i to tako da se vise jedno drugom na ulici ne jave...
    pred zidine duse
    ti stavit ces strazu
    od sumnje i straja
    da se nikad vise
    vaka jubav ne ponavja

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,996
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX
    Znas kako kad ti nesto kaze neko s ulice pa na jedno uvo udje na drugo izadje ali kad roditelj nesto neprimjereno kaze to za cijeli zivot ostaje...
    Htio je reći, da nije isto kad ti kaže nešto protiv te ljubavi drug ili drugarica ili kada ti to kažu roditelji...
    Ovo je najbolje što sam mogao izvući
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #8
    Join Date
    May 2005
    Location
    Titograd
    Posts
    141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi
    Htio je reći, da nije isto kad ti kaže nešto protiv te ljubavi drug ili drugarica ili kada ti to kažu roditelji...
    Ovo je najbolje što sam mogao izvući
    OK je to... Ali problem je nastao poslije... Meni takodje nije jasno sto je konkretno mislio pod neprimjereno.... Jer za moj pojam je neprimjereno recimo da majka prokune sina... Ali to je krajnost...
    pred zidine duse
    ti stavit ces strazu
    od sumnje i straja
    da se nikad vise
    vaka jubav ne ponavja

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Titogradjanin
    OK je to... Ali problem je nastao poslije... Meni takodje nije jasno sto je konkretno mislio pod neprimjereno.... Jer za moj pojam je neprimjereno recimo da majka prokune sina... Ali to je krajnost...
    Hm, recimo da bi u tom trenutku vise to volio i da mi to sa ove distance cak i ne bi predstavljalo problem. A problem je i sto je ta neka osoba bila tu. Da nije, pregrmio bih.

    I drago mi je da si shvatio sto znaci neprimjereno. Bice da ti dodje nesto taj glavonja sa avatara.
    She is only here to annoy herself!

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Red face

    Ja sam ukapirala swe.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  11. #11
    renaissance Guest

    Default

    Nezgodna situacija....
    Nije mi se nikada nesto tako desilo, i nadam se da nece...Porodica mi je jako bitna,kao i njihovo misljenje.S druge strane, tacno znam preko kojih stvari ne bi mogli preci, a koje meni, recimo, ne prave apsolutno nikakav problem.U svakom slucaju...ne bih voljela da se nadjem u situaciji gdje bih morala da biram....

  12. #12
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    PoDgoRiCa
    Posts
    39
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question

    Ja sam se par puta nashla u situaciji da se mojoj majki ne svidja moj `izabranik`.Medjutim,to (barem do sad) nije bilo neko ozbiljno protivljenje. Nadam se da ni u buduce nece bit...Jer je stvarno gadna situacija.Kao sto neko gore reche - imam i ja drugaricu koja je u bash gadnoj frci zbog toga.Ne bih voljela da sam u njenoj kozi!
    I shto reche ReNaIsSaNcE - znam preko kojih stvari moji nikad ne bi preshli,a opet ni meni ne bi bilo lako da zivim sa tim da se moji roditelji ne slazu sa mojim izborom.Ne znam...:?
    * Kad godine dodju i prodju,chovjek se kaje samo zbog stvari koje nije uradio...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,996
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Mojoj(sada već bivšoj curi) je bila bitnija porodica....
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Ja kako sa gradjen svaka bi me majka za zeta pozeljela.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  15. #15
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kad ti roditelji brane, je ogavno, a savjet od prijatelja je donekle prihvatljiv.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  16. #16
    Join Date
    May 2005
    Location
    Titograd
    Posts
    141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX
    Hm, recimo da bi u tom trenutku vise to volio i da mi to sa ove distance cak i ne bi predstavljalo problem. A problem je i sto je ta neka osoba bila tu. Da nije, pregrmio bih.

    I drago mi je da si shvatio sto znaci neprimjereno. Bice da ti dodje nesto taj glavonja sa avatara.
    Posto se Ti pozivas na Vujakliju kao da Ti je cijelu familiju pravio, onda ja ovoga sa avatara priznajem za brata od tetke... No vidji prelistaj toga Vujakliju i pogledaj sto znaci termin "sevaj" pa postupi po objasnjenju...
    pred zidine duse
    ti stavit ces strazu
    od sumnje i straja
    da se nikad vise
    vaka jubav ne ponavja

  17. #17
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by Milos
    Ja kako sa gradjen svaka bi me majka za zeta pozeljela.
    Moracu teta Vesnu za ovo da ispitam...:-D



    "Tiha voda brijeg roni..."

  18. #18
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    /me is the only child in the family
    A roditelji su mi bili skoro protiv svakog momka, ali danas sam Skapirala da su bili u pravu. Sad prvo trazim njihovo misljenje...
    Last edited by J* Pey; 20-03-06 at 10:25.
    ** What do I know, I'm just a model!

    Princezica

  19. #19
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Post

    Sevaj????? Ha, ha, ha... Titogradjanin, preostar si. Imaj malo razumevanja, covece....
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ
    Sevaj????? Ha, ha, ha... Titogradjanin, preostar si. Imaj malo razumevanja, covece....
    Tako ti je to kad covjek poznaje moderatore pa njegovi odgovori ostaju(a naravno totalno su u skladu sa temom) a tudji se brisu.
    She is only here to annoy herself!

  21. #21
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    u slucaju da mi roditelji zabrane, ne bi imali pravo progovoriti sa mnom vise.
    jer ja biram i da li cu je zeniti ili samo j...... moja je stvar.
    a ni starci nemaju pravo zabranjivati jer su i oni sve to prosli i upravo znaju kako je to i trebali bi nas shvatiti i posavjetovati.
    srecom moji su takvi pa nemam problema

  22. #22
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi
    Mojoj(sada već bivšoj curi) je bila bitnija porodica....
    e to je gadno...ne znam tvoju situaciju, ali meni se desavalo. drugo je kad neko ima glupo razmisljanje, ali su jos gluplji oni koji to slusaju. mada dobro, u ovoj patrijarhalnoj sredini, zene i moraju da slusaju svoje do 25 godine to da je druge vjere je (donekle,mada tesko) razumljivo, ali kada joj brane zato sto je premlada ili cisto iz njihovog hira da dokazu da mogu da rade sta god hoce...ponasaju se kao Nikola iz Andjela 2 mada i sve vise cura koristi tu foru da raskinu...kao, ne daju mi moji da izlazim
    ja licno s tim nisam imao problema, dijelom zato sto sam musko a dijelom sto su i moji razlicite vjere, tako da nemaju sta da prigovore

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by p2p
    ja licno s tim nisam imao problema, dijelom zato sto sam musko a dijelom sto su i moji razlicite vjere, tako da nemaju sta da prigovore
    Ista situacija, osim te sitnice 1 , da ja nisam musko.. Ne znam zasto se vise gleda to ko je kakwe wjere, na ovu muku danasnju, al ajde. Vise sam za to da se ljudi pozabave nekim pametnijim stvarima. Ne znam zasto bi meni npr moji birali nekog muslimana, samo da bih imala nekoga svoje vjere, umjesto da izaberu ono sto ja izaberem, da budem srecna i da budem zadovoljna, i pazena. Ne znam...Mada ima masu takvih slucajeva, u porodicama kod kojih se ta tradicija zadrzala. Nazalost.
    Bila je skoro slicna tema owdje. Ponavljam se samo.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  24. #24
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    e, a najgore od svega je to sto ima mnogo primjera da i kad se sin ili kcerka vjenca sa osobom druge vjere, ne prihvata svoju snahu iliti zeta.
    i to sve uz izgovor: "ja tebi zelim sve najbolje, zato ti i pricam ovo".
    pa umjesto da bude vec za nih da pomogne ona sere da im zeli najbolje. a u stvari muka joj je (zbog bolesnih pogresnih misljenja), od rodjaka i komsija sto ima u kuci osobu druge vjere.
    AisaJ, imao sam i muslimanki djevojaka, i samim tim sto smo bili zajedno, znaci da im nije smetala moja vjera, ali ne upoznah jos nijednu djevojku da bas nimalo ne gleda na to. svaka moja djevojka je raskinula na kraju zbog toga. mada nismo krili veze ni od koga. ti si prva osoba koja tako ne misli tako da mi je to cudno. ako je stvarno tako, svaka cast. ako ne, ...
    ali jedno je tacno. ljubav ako je prava prevazice sve. i vjeru i roditelje i ...
    ma jednostavno sve

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pilicius
    e, a najgore od svega je to sto ima mnogo primjera da i kad se sin ili kcerka vjenca sa osobom druge vjere, ne prihvata svoju snahu iliti zeta.
    i to sve uz izgovor: "ja tebi zelim sve najbolje, zato ti i pricam ovo".
    pa umjesto da bude vec za nih da pomogne ona sere da im zeli najbolje. a u stvari muka joj je (zbog bolesnih pogresnih misljenja), od rodjaka i komsija sto ima u kuci osobu druge vjere.
    AisaJ, imao sam i muslimanki djevojaka, i samim tim sto smo bili zajedno, znaci da im nije smetala moja vjera, ali ne upoznah jos nijednu djevojku da bas nimalo ne gleda na to. svaka moja djevojka je raskinula na kraju zbog toga. mada nismo krili veze ni od koga. ti si prva osoba koja tako ne misli tako da mi je to cudno. ako je stvarno tako, svaka cast. ako ne, ...
    ali jedno je tacno. ljubav ako je prava prevazice sve. i vjeru i roditelje i ...
    ma jednostavno sve
    Pa stvarno je tako, vjerovao ili ne. Nema potrbe da se izdajem za nesto sto nisam. Ja sam npr. bila sa nekim za koga se na kraju uspostavilo da je to gledao, tako da kapiram u potpunosti o cemu govoris. Nije lako sigurno, ali znajuci sebe nebih nikad poslusala roditelje, kad bi mi branili, niti bih dopustila da mi bilo sto kazu u vezi toga. Ako se i desi da napravim gresku, sama sam je napravila.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sta je ustvari ljubav?
    By Sick-Boy in forum Ljubav
    Replies: 86
    Last Post: 22-09-06, 01:17
  2. pomjeranje granica?
    By DUKSTER in forum Ljubav
    Replies: 91
    Last Post: 14-11-05, 16:33
  3. Najljepse ljubavne pjesme
    By rain_wind_storm in forum Ljubav
    Replies: 451
    Last Post: 12-07-05, 23:10
  4. Pravo vreme za ljubav..
    By The_Age_of_Love in forum Ljubav
    Replies: 33
    Last Post: 01-05-05, 13:19
  5. ljubav
    By phenomenon in forum Religija i filozofija
    Replies: 16
    Last Post: 21-02-05, 10:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •