Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 47 of 47

Thread: Ja ne umijem ljubav...

  1. #26
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    I ja sam imala vrlo slican stav tvome, ali promijenila sam misljenje (e sada, da li sam labilan karakter ili sam evoluirala tokom vremena, ko ce ga znati). Kao dijete, kada vidim neki par kako se drzi za ruku u toku ljetnjeg perioda, pitala sam se: ' Ma kako im nije vruce da se drze za ruku, zasto se muce tako?' (ok, jasno mi je da sam bila sam vrlo povrsna ). Onda sam malo porasla, i i dalje mi se nije dopadalo to drzanje za ruku, al ovog puta sam mislila: 'Pa sta ima da se drze za ruku, to je kao da nekome hoce da dokazu da su oni zajedno, da su oni par'. Sada sam jos malo porasla, i shvatam da nije to bas tako kako sam ja mislila, jednostavno ljudi koji se vole imaju potrebu da iskazu svoje emocije, pa bar tim drzanjem za ruku, nekim njeznim pogledom, spontanim dodirom pa iako se oko njih nalazi korida ljudi. Takav par se prepozna, i mislim da niko normalan ne moze pomisliti za njih da glume jer jednostavno se vidi da oboje sijaju(a to se moze samo ako zaista nosite neku lijepu emociju u sebi) i meni je to sada kada vidim DIVNO . E sada, uocavam da su ljudi u nasoj sredini pomalo 'divlji' (ajde tako da kazem, iako nije bas adekvatna rijec) jer ih je mozda sredina u kojoj zive naucila da nije ok pokazivati svoje emocije. Ledene kraljice, super maco muskarci koji se smjeskaju jednim brkom...
    Potpis.

  2. #27
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RotfLmaOmGg View Post
    Jbg stara. To sto tebe jos niko ne dofati da valja, nije tudja krivica.
    Nije krivica uopšte. Malo je kome bilo neprijatno u mojem društvu, pa se ne izdofatasmo ka benavi.
    Ovo ti je bio zaokret ''ups, mora da sam bio pjan, pa sad nemam kud no u odbranu''.

    Zvanično, ne otvaram teme više.
    Odma' se pogubite, pa na lični nivo prebacate.

    Ja komentarisah jednu riječ, da vidim je li slučajno ili ne izbačena, kad ono.... ispade da Rotfija niko nije dofatio da valja.
    Samoodbrana, samoodstojanje.
    Last edited by Raquel; 16-09-13 at 21:32. Reason: E, da.. razumijem.... Interna šala vam je trebala biti ostavljena na miru. Boh.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pusti ti njega vidis da je neozbiljan, nego reci umijes li ti da se ljubis ili sto Krkna rece volis li

  4. #29
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    A ti?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije mi jasno kako volimo nekoga, a da nešto ne volimo ili nam je gadno sa njim?! Jedino ako nam nije ljubav, već neko simpatičan, drag, privlačan, koristan, odnosno nešto djelimično, a ne cjelovito. Za mene ne htjeti se ljubiti, odnosno, ne voljeti znači i nemogućnost stvaranja i življenja ljubavi. Može neka veza, neka bliskost, nešto, ovo ono, ali to nije to, nije potpuno.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  6. #31
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,043
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Ljubav se živi u svemu ili je nema. I na blizinu i na daljinu, i riječima, i mislima, i dodirima... Pokazivanje bliskosti drugima nije zabranjeno, ali ako je to cilj onda nešto nije u redu. Zbog čega je bitno da drugima pokažemo na koji smo način bliski sa nekim? Ne treba se skrivati, ali ni pokazivati. Veoma je problematično kada se desi da neko drugima želi da pokaže kako je blizak sa nekim, u vezi, a kada su nasamo dodiri, pažnja i bliskost gotovo da ne postoje. A upravo je to suština bliskosti. Htjeti biti blizak sa nekim radi njega i radi sebe. Uzajamno se prožimati nezavisno od toga šta o tome misle drugi. Štaviše, potpuno odvojeno od drugih. Naš mali ogromni svijet u kojem smo potpuno sigurni i prepušteni jedno drugom.
    tako ti je jedna moja poznanica, sjedimo ona, muž njen i ja i čekamo još par njih da dođu na večeru i ona njemu: kreteeenu, izađi napolje i puši, smrde mi ti cigari!
    došli ostali gosti: ljuubavii...možeš li mi dodati čašu?
    padanje.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  7. #32
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    PKT SVN - 2298
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne vidim tu nista neobicnog....

  8. #33
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,043
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    uskoro ništa nećeš viđet
    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. #34
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Nije mi jasno kako volimo nekoga, a da nešto ne volimo ili nam je gadno sa njim?! Jedino ako nam nije ljubav, već neko simpatičan, drag...
    Znaci, ako zena ne zeli da gleda fudbal sa svojim coekom, on joj nije ljubav, no samo neko simpatican, drag..?


  10. #35
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja mislim da nije mislio ništa toga tipa,već tipa "ne volim nešto da se ljubim" ili "gadna mi je ta poza",pa je tako čovjek potpuno razumljiv.







    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Naš mali ogromni svijet u kojem smo potpuno sigurni i prepušteni jedno drugom.


    Ovako nešto uvjek volim da pročitam.




    "Tiha voda brijeg roni..."

  11. #36
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    aaaaa na too je mislio.. pa ok je onda..
    Nesto mi zvucalo bas uopsteno, pa reko..


  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Znaci, ako zena ne zeli da gleda fudbal sa svojim coekom, on joj nije ljubav, no samo neko simpatican, drag..?
    He, gledati fudbal sa nekim, to je samo tehnički biti sa njim, jer u stvari se tu radi biti sa fudbalom, jer se tu jedno sa drugim ne radi ništa. Gledanje fudbala zajedno nije nikakva bliskost, jer i na trgu možeš gledati fudbal sa gomilom koju ni ne poznaješ. Jasno je da ovo "sa njim" znači ono čime se izražava fizička bliskost, ili, preciznije, uopšte bliskost na fizički način, a to nije isto što i prostorna bliskost. Primjeri za to su kao što je navedeno, seks, ljubljenje, maženje, intimni, otvoreni i iskreni razgovor povjeravanja i sl. ... Nego, mislim da je ključan tvoj smajli na kraju
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Vidim da ste ostaralo, nekada su se pisali romani na temu ljubavi. Izgleda da generacija forumaša ide u penziju.
    Pozdrav za Krknu Gatuza :P
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #39
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Vidim da ste ostaralo, nekada su se pisali romani na temu ljubavi. Izgleda da generacija forumaša ide u penziju.
    Pozdrav za Krknu Gatuza :P
    Ma kakva ljubav, ma kakvi bakraci...
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  15. #40
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    He, gledati fudbal sa nekim, to je samo tehnički biti sa njim
    e grdno gresis, sinak.. ovaj, grdno gresis...


  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    e grdno gresis, sinak.. ovaj, grdno gresis...
    Kako grdno, a kako grešim? Misliš na situaciju kada zoveš da gledate fudbal da bi bili zajedno, a ne da bi gledali fudbal? Ili na neko hiperspiritualnu vezu preko nabijanja fuce? Deder, iluminiraj malo stvar ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  17. #42
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    pa to odje jeste rijedak slucaj, ali ako oboje strastveno vole neki sport i navijaju za isti tim/sportistu, to je mnogo vise od pukog gledanja tv-a. Slicno kao i sa horor filmom, pa se zagrle i gledaju strasnu scenu vireci iza jastuka, ju ju..
    ali sam siguran da ti to neces razumjeti i sve dok se dvoje ne kresnu ili gurnu jezik jedno u drugo "tu jedno s drugim ne radi nista"


  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To što vole sport, tim ili sportistu, ne znači da se vole međusobno, a pitanje je da li vole i to što gledaju ili sebi pronalaze neku zabavu pa od toga prave kult, fetiš i sl. ... Razumio sam ja to, samo je pitanje da li si ti shvatio da to sa voljenjem ima veze isto kao i kresanje i žvaljenje. Ali dobro, ako je tebi dobro da se grliš sa drugovima kad neko ubaci fudbal u go, i pri tome osjećate orgazmično zadovoljstvo bliskosti i strasti, onda to treba pozdraviti. Samo nek ste zdravo i koristite zaštitu...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  19. #44
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    To što vole sport, tim ili sportistu, ne znači da se vole međusobno
    auf, pa niko i ne veli da znaci. A onda ti je i cijeli post sacinjen od nekih podmetanja, prvo to, pa onda i neki fetish napravi od toga, pa i homosexualizam dodje na red, auf.. u sta se potrosi taj post..
    Polazi se od pretpostavke da se dvoje vole i kako to pokazuju jedno drugom. A ni jedan "cin ljubavi" izolovano posmatrano ne znaci da je tu zaista rijec o njoj, vec ide uz mnoge druge, ali se opet njima pokazuje bliskost, privrzenost. Tako da svaka stvar u kojoj dvoje (koji se vole) zajednicki uzivaju i koju vole da rade/gledaju/slusaju.. zajedno, je itekako "biti sa njom/njim", a ne samo "tehnicki". Ali sa tim bi se slozio onaj nihil iz prvog njegovog posta na ovoj temi, narocito onaj iz njegove uvodne recenice, ali ego i sujeta su ti mnogo nezgodni i natjerali su te da izvitoperis prvobitnu bas lijepu konstrukciju i da iz nje iscupas mozda i njen najvazniji dio - u kom dvoje koji se vole zajednicki uzivaju u necemu. Heh..


  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    auf, pa niko i ne veli da znaci. A onda ti je i cijeli post sacinjen od nekih podmetanja, prvo to, pa onda i neki fetish napravi od toga, pa i homosexualizam dodje na red, auf.. u sta se potrosi taj post..
    Polazi se od pretpostavke da se dvoje vole i kako to pokazuju jedno drugom. A ni jedan "cin ljubavi" izolovano posmatrano ne znaci da je tu zaista rijec o njoj, vec ide uz mnoge druge, ali se opet njima pokazuje bliskost, privrzenost. Tako da svaka stvar u kojoj dvoje (koji se vole) zajednicki uzivaju i koju vole da rade/gledaju/slusaju.. zajedno, je itekako "biti sa njom/njim", a ne samo "tehnicki". Ali sa tim bi se slozio onaj nihil iz prvog njegovog posta na ovoj temi, narocito onaj iz njegove uvodne recenice, ali ego i sujeta su ti mnogo nezgodni i natjerali su te da izvitoperis prvobitnu bas lijepu konstrukciju i da iz nje iscupas mozda i njen najvazniji dio - u kom dvoje koji se vole zajednicki uzivaju u necemu. Heh..
    Ajde malo vrati se i vidi kako je počela ova rasprava, jer si izgubio suštinu i krenuo u ironiju bez smisla. ...
    Prvo, ponašanje navijača sadrži elemente istpolonog izražavanja bliskosti. Kad neko zabije go, svi skaču da se grle i ljube, što je, da ebe oca, homo element ... Ali, dobro, recimo da to oni rade bez da se dotaknu tamo gdje ne treba ili barem tome ne pridaju isto značenje. ... Nego, da se vrnem ...
    Pomenuo sam da mi nije jasno kako nekome neko sa kim kaže da se voli može biti nešto gadno ili da ne želi sa tim. Pri tom se, očigledno i naravno, mislilo na intimnosti kojima se pokazuje ljubav. Ti si šeretski tome htio da doskočiš govoreći da ti to nije jasno jer ispada da ako djevojka sa momkom ne želi/voli da gleda fudbal na TV time pokazuje da ga ne voli. Ti si gledanje fudbala na TV izjednačio sa intimnom bliskošću. Kada sam ti skrenuo pažnju da to nije isto, tj. da zajedno gledanje fudbala na TV samo tehnički izgleda kao bliskost, ubacio si priču o navijačima koji zajedno gledaju fudbal i pri tom osjećaju specifičnu strast i zadovoljstvo. Time si opet napravio izjednačavanje njihove povezanosti sa bliskošću momka i djevojke. Takvo izvrtanje i umetanje stvari radi tome da bi se sagovorniku doakalo zaslužilo je onda razmatranje potencijalnih aspekata homo relacija među navijačima, jer, po tebi ispade, njihova bliskost u navijanju slična bliskosti momka i djevojke u seksu i fizičkim dodirima. Pa kad već to tako mehanički posmatraš zaslužuješ karikaturalno prikazivanje tog odnosa. ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  21. #46
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto se cini... volim da se mazim, iako ljudima ne djelujem takva, i mazna sam prema svima koji to zasluzuju, to je moj nacin pokazivanja ljubavi prema dragim osobama, prema ostalima djelujem hladna, uvijek ljubazna i odmjerena, ali emotivno hladna. Generalno mi ne smeta ako neko u mom drustvu razmijeni 2,3 poljupca, zagrljaja ili par rijeci, jer ja to radim ako mi dodje, smatram da je to nesto sto ne treba sputavati, naravno sve umjereno, o extremima ne pricam...
    Me, myself and I

  22. #47
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Prvo, ponašanje navijača sadrži elemente istpolonog izražavanja bliskosti. Kad neko zabije go, svi skaču da se grle i ljube, što je, da ebe oca, homo element ... Ali, dobro, recimo da to oni rade bez da se dotaknu tamo gdje ne treba ili barem tome ne pridaju isto značenje
    Kakve veze imaju navijaci sa ovom temom?

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    ispada da ako djevojka sa momkom ne želi/voli da gleda fudbal na TV time pokazuje da ga ne voli.
    Dobro, imas slucajeva dje to stvarno misle. Nazalost.

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Ti si gledanje fudbala na TV izjednačio sa intimnom bliskošću.
    Pa dobro, gledanje fudbala sa djevojkom/momkom i jeste na neki nacin bliskost. Pogotovo ako navijate za protivnike (Barsa i Real ).
    I don't get lucky. I make my own luck.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Duhovnost kroz fotografiju, ono shto rijechima ne umijem reci...
    By N-I-K-O in forum Religija i filozofija
    Replies: 19
    Last Post: 12-08-09, 20:25
  2. Sve za Ljubav
    By LoveDoll in forum Ljubav
    Replies: 109
    Last Post: 22-09-06, 13:57
  3. Milo: Ne znam da besjedim a ne umijem da cutim!
    By jujy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 23-07-06, 21:14
  4. *Sve za ljubav
    By J* Pey in forum Ljubav
    Replies: 9
    Last Post: 25-11-05, 16:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •