Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 53

Thread: VOIP Monopol Telekoma Crne Gore

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vijesti - 18.11.2005 Međunarodni razgovori predstavljaju najznačajniji prihod telekomunikacionih kompanija, pa je i licenca za servis “glas preko Internet protokola” izuzetno skupa. Telekom za ovu licencu plaća 120.000 eura godišnje.
    Vijesti - 19.11.2005 VoIP u Crnoj Gori zakonski nije regulisan. Agencija za telekomunikacije Crne Gore tek je na ovogodišnjem Infofestu u Budvi predstavila planove za donošenje regulativa za dodjelu dozvola za VoIP usluge, nakon čega se može očekivati pojava prvih legalnih VoIP provajdera u Crnoj Gori.
    Ovo su izvodi iz textova objavljenih na ovu temu.

    Telekom placa licencu za nesto za sta ne postoji licenca, ili placa za to da im se omoguci monopol na ovu uslugu?

    Koliko se medjunarodnog saobracaja Telekoma CG vec rutira preko IP-a?

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,767
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iggy
    Koliko se medjunarodnog saobracaja Telekoma CG vec rutira preko IP-a?
    Glupi su oni za to.
    She is only here to annoy herself!

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX
    Glupi su oni za to.
    Vjeruj mi da nisu, i da tu grijesis.

    Ja sam samo ubijedjen da makar jedan dio int. saobracaja ide preko VoIP-a, jer je to njima onda cista zarada. Naplatice ga po postojecim tarifama krajnjem korisniku, dok ce njihovi troskovi biti umanjeni makar 500%

    U interesantne zone za Telekomov VoIP svakako spadaju 6 i 7 zona (zbog izuzetno dobre zarade), kao i one zone na kojima se uvijek i jedino odvija govorni saobracaj (bez fax saobracaja itd)

  4. #29
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,767
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iggy
    Vjeruj mi da nisu, i da tu grijesis.

    Ja sam samo ubijedjen da makar jedan dio int. saobracaja ide preko VoIP-a, jer je to njima onda cista zarada. Naplatice ga po postojecim tarifama krajnjem korisniku, dok ce njihovi troskovi biti umanjeni makar 500%

    U interesantne zone za Telekomov VoIP svakako spadaju 6 i 7 zona (zbog izuzetno dobre zarade), kao i one zone na kojima se uvijek i jedino odvija govorni saobracaj (bez fax saobracaja itd)
    Pa ne znam, moguce ali cisto sumnjam.
    She is only here to annoy herself!

  5. #30
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Telekom placa licencu za medjunarodni saobracaj - 120 hiljada eura - placena 22 godine unaprijed. U tekstu iz "Vijesti" od 18.11.2005. navodi se ocigledna greska. U narednom, od 19.11. je objasnjeno da VoIP licenca ne postoji jos kod nas, pa je Telekom ne moze ni placati. Ne placa je niko jos.

    Moje objasnjenje sada svakako ne opravdava novinu i novinara za prvi tekst

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,708
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    239
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Ako su oni nesretnici za par mjeseci zaradili koliko su zaradili, samo mi nije jasno zasto su to radili "na crno"... Da su drzavi platili njeno... ah da... onda od Telekoma ne bi dobili izn. liniju/ISDN PRI

  7. #32
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Fatherland
    Posts
    231
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sto je sa Zakonom o povjerljivosti korisnika. Ko stiti korisnike od zloupotreba od strane provajdera? Niko. Ovo pocinje da mi lici na igricu "Eve" (virtuelni svemir u ekspanziji - svi igraci u JEDNOM game world-u, 24h online), gdje je Game Guru (TK) - Bog.

  8. #33
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Trmrt!

    Mislis podataka . Kada bi se kod nas drzali zakona, sijalo bi sunce. Nego se oni pridrzavaju zakona kada treba da ocepe nekoga ko nije u "timu".

    Ne bi se cudio da posle mesec dana puste te ljude i kazu oprastamo vam ovaj put ali se pazite. Samo da damo primer ako nekome padne neka pametna ideja i jos pokusa da je sam realizuje.

    To sto su oni radili tesko moze da se dokaze da je protiv bilo cega. Oni su se postavili ka oba servisa skroz kao krajnji korisnici: prema Internetu samo kao obican user ICGa, preko fiksnoj mrezi kao obican krajnji pretplatnik TCGa.

    Sad, sto su oni smislili neki servis (koji svi mi zovemo VoIP) i uspeli da na tome zarade, ne stete oni tu nikoga!

    Jedini greh im moze biti sto nisu platili PDV!

    Zamislite da napravite web sajt preko koga ljudi mogu da "pricaju" preko neta, nazovemo servis Pricanje preko UDPa (PpUDP) i zaradite 100000EUR/mesecno.

    Mislite da bi mogli da urade nesto formalno? Nista naravno, i ovi ljudi mogu da kazu da to nije VoIP nego SIP , ili MIP, ili TRTMRT.

    Naravno da ce opet da ih privedu i "demontiraju opremu", zato sto nisu platili reket kome je trebalo..

  9. #34
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Fatherland
    Posts
    231
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by xxxxx
    Mislis podataka .
    ne nego korisnike

    a i vidim da si se uzivio u ulogu internet policajca

    a i svi su te provalili da nijesi obican user
    Last edited by no0bisa; 22-11-05 at 22:54.

  10. #35
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    . A sta to znaci da nisam obican, da sam neobican ili ?

    Verovatno ne citas cele postove (verujem da sam cesto dosadan ).

    "Zakonom o povjerljivosti korisnika", aj' mi daj tekst tog zakona? Verujem da se taj zakon odnosi na "povjerljive korisnike" .

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma xxxxx je stari korisnik samo shto nema puno vremena pa ga ljudi zaborave.
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  12. #37
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Fatherland
    Posts
    231
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pametan je daAko ga izaberu nedje

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bilo bi korisno da neko saopsti koju su to opremu iskljucili i demontirali strucnjaci Interneta CG, onako po stavkama

  14. #39
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    743
    Thanks Thanks Given 
    817
    Thanks Thanks Received 
    446
    Thanked in
    148 Posts

    Default

    Meni je tu najbljutavija uloga 'eksperata' u hapsenju... Strucnjaci InternetCG i Telekoma samo sto nisu stavljali lisice ovoj dvojici, "sto cijeloj prici daje vrlo cudan ton"... Zamisli da tebi neko ukrade televizor, bas bi te policija zvala da ga demontiras iz njegovog skrovista ili da, ne daj Boze, ucestvujes u hapsenju...
    Isto kao u onim tuzbama za neplacene racune, odmah se presudjuje u korist tuzioca, dok im neko poput Pedje Boljevica (u slucaju Pedja vs. ProMonte) ne pokaze da ipak nije lose pogledati u zakone prije nego se izrekne presuda...
    Je li to sad policija i pravosudje rade za Telekom, ili ovi dvojica treba da plate za sve nerijesene slucajeve i svu nesposobnost, korumpiranost i kukavicluk pomenutih "organa"?

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no0bisa
    oprema koju su koristili je standardna, legalna, u slobodnoj prodaji, i dostupna svima koji se bave zaradjivanjem preko interneta (ima nekih zilion ljudi trenutno u svijetu koji se bave sa tim).
    ova dva nesrecnika sto su ih zatvorili, ako imaju dobrog advokata, mogu da ogule i tk i drzavu za ovo sto im je uradjeno. mada tesko, jer ocigledno imamo Profit vs Gradjani.
    i tako potrca Neko od internet policajaca iz icg-a do uprave tk-a da iznamjesta ove ljude, nadajuci se da ce i On jednog dana biti Oleg...(Oleg nije tu dje je zato sto se bavio takvim fukarlukom) a napravio je samo stetu ljudima (vrlo vjerovatno i sebi no jos ne zna) koji su imali sluha za novi nacin zarade, i to ne velike. po ovome, mogu bilo kome doci na vrata i optuziti ga za nesto. sjetite se samo frke oko one slike (skoro) sto napravise od onih ljudi, a ispostavilo se da je dobar falsifikat. i nikom nista. uloga medija nije nista manja u svemu ovome, oni su se pobrinuli da nikom ne pada na pamet da nesto radi. pa i neke 'nezavisne' novine.
    Znam ja odlicno da je ta oprema dostupna na slobodnom trzistu, jer je to svuda u svijetu jedan od poslova kojim se ljudi bave, a kod nas nemamo ni regulativu o tome ... ko zna iz kojih (privatnih) razloga.

    Samo me interesuje koja je oprema bila u pitanju, jer se na osnovu toga moze 95% tacno utvrditi koliko su ti ljudi mogli zaraditi, i za koliko su "ostetili" TCG i AT

    Sigurno nisu izmisljali toplu vodu ...

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo vjerovatno znaci da ako bih ja sad recimo poceo prodavati VoIP telefone na podrucju Crne Gore - da bi bio vrlo brzo uhapsen i osudjen, zato sto bih se bavio kriminalnim djelatnostima?!

    Paaa... ima logike! :S

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,708
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    239
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Ne ne ne i ne. Nemojte da mijesate te stvari. Mislim da ako od ICG/telekoma uzmete izn. liniju, vama niko ne moze da zabrani da u vasoj firmi stavite IP telefone neki "mali" router i inostranstvo pozivate preko te konekcije.

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,767
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale
    Ne ne ne i ne. Nemojte da mijesate te stvari. Mislim da ako od ICG/telekoma uzmete izn. liniju, vama niko ne moze da zabrani da u vasoj firmi stavite IP telefone neki "mali" router i inostranstvo pozivate preko te konekcije.
    Ne moze da im zabrani, ali moze da ih posalje u Spuz.
    She is only here to annoy herself!

  19. #44
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne moze nigde da te posalje. I ako treba licenca i bilo sta drugo.

    VoIP ogranicenja postoje ako ih nudite trecim licima. Ako ste korisnik VoIP usluga (privatno ili kao pravno lice) to je legalno 100% svuda u svetu, dobro skoro 100%, mozda nije u Severnoj Koreji ili sl. .

    Regulacija postoji samo za pruzanje VoIP usluge, dakle za prodaju tog servisa.

    Isto kao sto smete potpuno legalno da koristite usluge Interneta kao fizicko i pravno lice a opet ne smete da prodajete tu uslugu bez licence.

    Koliko sam shvatio u CG jos uvek to nije regulisano (VoIP) tako da smes i da prodajes VoIP, naravno pod uslovom da placas porez i da te Telekom ne spreci tako sto bi ti ugasio linije (sto je radio Telekom Srbije u ratu sa ISPovima).

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa zashta su optuzili one nesretnike, za porez ili za VoIP?
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,708
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    239
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Ma oni nesretnici su trebali da plate porez, pa ko shisha "gubitke" telekoma. Evo ja koristim skype, pa ih svaki put "stetim" za pozive ka DE.

  22. #47
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,466
    Thanks Thanks Given 
    5,598
    Thanks Thanks Received 
    5,068
    Thanked in
    2,115 Posts

    Default

    Ma garantovano ni oni sami jos uvijek ne znaju za sta ih tuze. Ail siguran sam da ce u zavisnosti od ucinejnje "stete" izabrati bolju opciju
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. #48
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,406
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Sto bi sa ovim slucajem zna li ko?
    Jako interesantan slucaj. Jos su licence za VoIP dodijeljen ohoho poslije hapsenja.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #49
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Sto bi sa ovim slucajem zna li ko?
    Jako interesantan slucaj. Jos su licence za VoIP dodijeljen ohoho poslije hapsenja.
    Moralo se sacekat malo da se T, tadasnji T., nasklapa.

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    258
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znaci da ne koristimo Skype ili tako slichne programe, da nas ne u'apse
    Broj 66 je isto sto i 99, samo kad se obrne...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  2. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  3. USLOVLJENA NEZAVISNOST!
    By seerotheenya! in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 24-02-05, 12:26
  4. Ustavna Povelja
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 26-12-04, 02:24
  5. 14 mart 2002 dan rodjenja Srbogore
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 16-02-04, 18:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •