Results 1 to 13 of 13

Thread: Pokret Za Nezavisnu Crnu Goru Predstavio Se Nasim Iseljenicima U Njujorku

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Pokret Za Nezavisnu Crnu Goru Predstavio Se Nasim Iseljenicima U Njujorku

    POKRET ZA NEZAVISNU CRNU GORU PREDSTAVIO SE NASIM ISELJENICIMA U NJUJORKU


    Slike i video sa ovog velicanstvenog skupa mozete pogledati na sajt naseg drustva: http://www.montenegrin.org/Montenegrin/frameset1.html

    Crnogorski iseljenici Amerike i Kanade jedinstveno za suverenu Crnu Goru

    17.novembra 2005.g.

    U Njujorku u organizaciji crnogorske dijaspore iz Amerike odrzao se najmasovniji skup koji je ikada odrzan na sjeverno-americkom tlu. Skup je odrzan povodom prezentacije Pokreta za nezavisnu i evropsku Crnu Goru i na njemu je prisustvovalo oko 600 iseljenika. Lideri Pokreta su predstavili svoj politicki program i uputili poziv onim iseljenicima koji imaju prijavljeno mjesto boravka u Crnoj Gori da dodju da glasaju na referendumu o crnogorskoj buducnosti na proljece 2006.g.

    Predstavnici svih etnickih zajednica i konfesija iz Crne Gore te noci disali su kao jedan. Uz zvuke nase nacionalne himne "Oj svijetla majska zoro" sve prisutne nacije i Crnogorci i Muslimani Bosnjaci i Srbi i Albanci su stajali mirno dok se crnogorska zastava vijorila odajuci postovanje prema crnogorskoj drzavi i njenim simbolima. U tom trenutku sve nacionalne i politicke razlike koje postoje medju nasim iseljenicima kao da su nestale. Jedinstvo i odlucnost medju crnogorskim iseljenicima da do kraja podrze projekat nezavisnosti kao i taj osjecaj pripadnosti multinacionalnom i multireligijskom drustvu izbrisao je sve vjestacke barijere medju njima. Te barijere nacionalnog i religijskog karaktera koje su bivsi vladari na tom tlu napravili.

    Druzenje, veselje i pjevanje starih crnogorskih i bosnjackih pjesama ganuli su duse mnogih na tom skupu. Jer zivjeci na tlu Amerike i Kanade mnogi nasi zemljaci su shvatili da je to sto se dogadjalo (i dogadja se) na tlu bivse Jugoslavije ukljucujuci i Crnu Goru, ta medjunacionalna mrznja, netrpeljivost i predrasude predstavljaju velike besmislice i manipulacije proizvedene od onih politickih i religijskih lidera koji hoce da profitiraju na tudjoj nesreci. Amerika i Kanada su ih naucile kako se zivi u toleranciji, kako se respektuje neko ko je razlicit, neko ko se nacionalno drugacije izjasnjava, neko ko se drugacije moli bogu. I imajuci takav osjecaj nasi iseljenici su nepogresivo mogli osjetiti iz nadahnutih i iskrenih govora clanova Pokreta za nezavisnost da se na djelu stvara jedna nova Crna Gora, drzava savjesti, drzava odgovornosti, drzava pravde, drzava koja ce imati mjesta za sve ljude bez obzira na bilo kakvu pripadnost. I mi iseljenici smo tu da pomognemo, da podrzimo i ohrabrimo nase sunarodnike u Crnoj Gori i da se pridruzimo takvom humanom projektu koji je baziran da gradi nezavisnu i medjunarodno priznatu drzavu koja ce da pociva na humanoj ideji, ideji boljeg i pravednijeg drustva, drustva u kojem ce se svi osjecati ponosno i dostojanstveno.
    Taj duh, taj pozitivni duh i optimizam mogao se procitati na licu svakog prisutnog. Kako je bilo lijepo vidjeti kada su crnogorsku drzavnu zastavu zajedno drzali pripadnici sve tri konfesije, i pravoslavci i muslimani i katolici. I u tom trenutku svi su bili jedno. Svi su bili tu za istim ciljem noseci u sebi tu istu humanu ideju, ideju pravde, jednakosti i boljeg zivota za njih i njihove rodjake i prijatelje u Crnoj Gori.

    U jednom razgovoru neko iz naseg drustva je rekao: "I have a dream" cuvenu recenicu koju je izrekao Martin Luter King, borac za crnacka prava u Americi. Moglo bi se reci da smo svi mi prisutni na skupu imali tu noc takodje svoj "dream". Takav "dream" da Crna Gora i njihovi rodjaci i prijatelji u njoj jednoga dana pocnu da zive dostojanstveno i u fizickoj i u materijalnoj sigurnosti ne bojeci se da ce ih u buducnosti neka vlast, institucija, pojedine ekstremisticke grupe ili pojedinci diskriminisati, zatvarati i ubijati na nacionalnoj i vjerskoj osnovi sto se i dogadjalo na tom tlu u prosloj deceniji. I ne bojeci se da im neke firme nece isplatiti ono sto su sa mukom zaradili. I ne bojeci se da ce biti maltretirani i napadani od strane svojih sunarodnika samo zato sto se izjasnjavaju kao pripadnici nacije za koju neki misle da su "kopilad" i "komunisticka izmisljotina". Takav "dream" da ce Crna Gora biti drzava za sve svoje gradjane, koja nece imati nacionalne manjine nego samo gradjane Crne Gore jednake pred zakonom. I da ce se izgradjivati samo takva Crna Gora u kojoj ce crnogorski gradjani participirati u vlasti, u drzavnim institucijama i privatnim kompanijama sasvim ravnopravno bez obzira na etnicku, religijsku, partijsku ili bilo kakvu pripadnost, a na bazi sposobnosti, znanja i kvalifikacija.

    Da su ovakav duh i ideja vladali u Crnoj Gori prije 15 godina, u vrijeme kada se odlucivalo o crnogorskoj buducnosti, ne bi sada imali velike probleme koje su tamo prisutni. Ne bi imali opoziciju koja kao u svim normalnim drzavama umjesto da oponira vlasti ona oponira i negira svoju drzavu i svoju naciju sto ide direktno protiv interesa svih u Crnoj Gori. I ne bi imali tako nizak zivotni standard zbog presporog ekonomskog razvoja kao sto ne bi imali jos uvijek nacisticke, ekstremne i asimilatorske snage koje se bore za Crnu Goru kao jednonacionalnu drzavu sa jednom dominantnom crkvom i jednim vjerskim vodjom, a gdje bi sve ostale konfesije i nacije bile diskriminisane i ponizene. I zato je ovaj skup probudio u nama prisutnima ogromnu nadu i vjeru. Za nas na skupu koncept Crne Gore kao samostalne drzave nije bio izbor izmedju dvije razlicite politicke opcije, nego je to bio izbor izmedju dva dijametralno suprotna drustvena koncepta, dijametralno suprotnih pogleda na svijet, dijametralno suprotnih ideja o buducnosti Crne Gore.

    Kao sto je istorija mnogo puta do sada dokazala, na referendumu na proljece iduce godine po svemu sudeci pobijedice onaj koncept koji je humaniji, pravedniji i bolji, onaj koncept koji ce omoguciti svim svojim gradjanima da imaju jednake sanse bez obzira kojoj vjerskoj ili nacionalnoj zajednici pripadali.


    Slike i video sa ovog velicanstvenog skupa mozete pogledati na sajt naseg drustva: http://www.montenegrin.org/Montenegrin/frameset1.html


    Vesko Karadzic
    Direktor za odnose sa javnoscu
    Crnogorsko drustvo Britanske Kolumbije
    Richmond, BC, Canada
    Tel: 1-604-303-9804
    E-mail: [email protected]
    Web site: www.montenegrin.org

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    pa što je ne proglasiste tamo, da vam srce bude na mestu?

    a mi ćemo ovde već kako ćemo...

  3. #3
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Karma
    pa što je ne proglasiste tamo, da vam srce bude na mestu?

    a mi ćemo ovde već kako ćemo...
    Da nijesi pobrkao lokaciju momce, ovdje se ne zbori tako ka sto ti zboris.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    ovde ja zborim tako kako zborim

  5. #5
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    podgorica
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    crna gora u new york - new jork u crnu goru....
    ...to ce nas spasit...
    ...narod nema hleba da jede i jedva sastavlja od 1 do 1 u mjesecu a po cijeli dan na tv,radio,ulici... pricaju crna gora ovo crna gora ono...referndum...******...obezbijedite nam bolji zivot pa onda nagadjajte kako cemo zivjet poslije tog "famoznog" refernduma...nemam ja nista protiv crne gore ni srbije ni nikog da ne bi politicki shvatili nesto...navedite i jednu drzavu gdje 90% populacije zna sve poslanike u skupstinu(dabogda se zapalila)...
    ne pitamo se nista a tek cemo se manje pitat...

  6. #6
    Join Date
    May 2004
    Location
    PG-NY-NJ
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry

    A cuti tu bez svakoga. Ako vi nema te leba da jedete onda niko u ovaj svijet nema nista. Nema te da jedete a imas da kupis kompjuter i da nam nabacas neke price kako nemas para. Imas da kupis sate za internet, imas da kupis vaucer, imas da izadjes na pice u grad a nemas leba da jedes? Kome ti tu pricu pricas oprosti?
    -DOK SMO BILI DRUGOVI ZIVJELI SMO KA GOSPODA
    -IF ASSHOLES COULD FLY THIS PLACE WOULD BE AN AIRPORT

  7. #7
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    podgorica
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dragi Robote,

    kao prvo kompjuter nije moj nego firme gdje radim za 145e a samim tim i sati na internet ne uplacam ja nego firma...kao drugo to nije nikakva naduvana prica nego ziva istina...kod nas moze da se napise doktorat na temu "kako postanari prolaze mjesec sa 200e"...to samo moze kod nas...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    decko, ti si klasicni retard produkovan naopakim varenjem paralelnog kvazi drustva koje niti zna gdje je i koje nije sposobno da zaradi vise od 145 eura bas zbog svog servilnog nacina razmisljanja, od covjeka koji moze da nudi na prodaju svoj glas na jedno tako vaznoj stvari kao sto je odlucivanje o buducem statusu njegove drzave ne moze se ocekivati ni da zaradjuje 145 eura vec da zivi od socijalne pomoci ili neke druge invalidnine ... drugo to sto ti dozvoljavaju da svrljaspo internetu umjesto da radis takodje govori o tome da si parazit, u firmama gdje sam ja radio u zivotu nijesmo smjeli ni svoj orivatni mail proveriti ali smo zato primali plate i po nekoliko hiljada dolara...

    Zakljucak, svako dobije onoliko koliko moze da uzmei koliko zasluzuje svojim znanjem sposobnostima i voljom da stvara.
    (podji iskrcavaj gajbe nacece imaces vise od 200 mjesecno, ja sam i to radio kao veoma mlad nijeme bilo sramota to cinjet dok nisam doso u poziciju da mogu da biram koliko cu dnevno raditi i pritom raditi sto ja zelim)

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    decko, ti si klasicni retard produkovan naopakim varenjem paralelnog kvazi drustva koje niti zna gdje je i koje nije sposobno da zaradi vise od 145 eura bas zbog svog servilnog nacina razmisljanja..
    I vi bi tom i takvom kvazi drustvu da date blanko cek sa bogomdanom ''nezavisnosscu'' da jos dublje tone u glib?

  10. #10
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    podgorica
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da nema razloga ma me vrijedjas jer ja nisam nikoga vrijedjao nego sam izneo svoje misljenje...decko nijesi vrijedan komentara...
    nismo zgodni al' smo nezgodni

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Masa velika kuca
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakvo je to pres eravanje sa tim pokretom sad pocelo... Sad su se sjetili ...
    Your IQ is your fashion

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republic of Zabjelo
    Posts
    1,268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mc_dralje
    mislim da nema razloga ma me vrijedjas jer ja nisam nikoga vrijedjao nego sam izneo svoje misljenje...decko nijesi vrijedan komentara...
    a streasno ti je misljenje!
    ....love is in the air....

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ocigledno ovo odje ne pripada jer ovaj dio foruma bi treba NE bude vezan sa politikom.

    Ja se izvinjavam za kasnu intervenciju ali oce to kad nemamo pristup iz inostranstva.

    Ako imate nekih primjedi PM je uvijek tu..
    LiFe iS a BiTcH, dEaL wItH iT oR DIE!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  2. Promocija Pokreta za Nezavisnu Evropsku Crnu Goru u USA
    By JUSTICE in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 22
    Last Post: 05-11-05, 23:28
  3. Formiran pokret za evropsku Srbiju i Crnu Goru!
    By Janko23- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 89
    Last Post: 11-02-05, 22:26
  4. POKRET ZA NEZAVISNU EVROPSKU ZRNU GORU
    By Brzi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 30-01-05, 10:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •