Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 27

Thread: da se uozbiljimo

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default da se uozbiljimo

    POSLIJE NEONACISTIČKOG DIVLJANJA U NOVOM SADU

    Svi osuđuju fašiste a radikali Perovića




    Novi Sad - Novosadska policija privela je sinoć sudiji za prekršaje Gorana Davidovića (30), jednog od pripadnika neonacističke organizacije "Nacionalni stroj", koja je napravila incident na antifašitičkoj tribini na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu. MUP Srbije je saopštio da radi na identifikaciji ostalih članova ove grupe.
    Grupa od 25 neonacista ušla je na tribinu koja je organizovana u okviru obilježavanja Svjetskog dana borbe protiv fašizma, išamarala nekoliko prisutnih studenata i verbalno prijetila organizatorima. Neonacisti su podizali ruke, izvodeći nacistički pozdrav, bili su kratko ošišani, nosili crne "spitfajer" jakne i predstavili se kao grupa "Nacionalni stroj". Oni su naročito prijetili šefu Katedre za filozofiju na tom fakultetu prof. dr Milenku Peroviću, govoreći mu da je "ustaška svinja", te da će njega, a naročito njegovog sina " sačekati negde u mraku".
    Organizatori tribine, Antifašistička akcija Novog Sada, snimila je incident i materijal ustupila policiji i pojedinim medijima.
    Policija je i protiv njih podnijela prekršajnu prijavu jer nijesu prijavili skup.
    Za razliku od sličnih organizacija, "Nacionalni stroj" nema svoj sajt, ali je na Internetu moguće pronaći mnoštvo "saopštenja" pripadnika te organizacije, koja svjedoče o njenom opredjeljenju. Vlada Srbije, sve institucije, političke stranke i nevladine organizacije koje su reagovale na incident zatražile su od nadležnih državnih organa da što hitnije dovrše istragu o incidentu i protiv krivaca sprovedu efikasan krivično-pravni postupak.
    To je zatražila i Srpska radikalna stranka, koja je na vlasti u Novom Sadu, ali je visoki funkcioner te partije i predsjednik Odbora za bezbjednost Skupštine Srbije Milorad Mirčić rekao da ne može da komentariše incident "bez jasnih činjenica" i pogrdnim riječima govorio o šefu Katedre za filozofiju novosadskog Filozofskog fakulteta Milenku Peroviću, kojem su neonacisti prijetili. "To je poznati liberal, crnogorski separatista... To je profesor Perović - neutemeljen u nauci, neutemeljen u politici. To je paradoks vremena u kojem živimo", kazao je Mirčić.
    On je naknadno rekao da su "neki mediji izvukli iz konteksta da mi ne osuđujemo taj događaj, nego da osuđujemo jednog od učesnika tribine. To je van svake pameti...".
    Gradonačelnica Novog Sada Maja Gojković drugačije ocjenjuje taj događaj: "Ja prvi put čujem da neofašizam postoji u Srbiji, nikada kroz istoriju Srbije tako nešto nije postojalo i evo ja oštro osuđujem takvu pojavu i namjeru da tako nešto zaživi u Novom Sadu, ne samo u mom gradu nego i u Srbiji".
    Divljanje neonacista osudio je predsjednik Srbije Boris Tadić, koji je rekao da je u godini kada cio svijet proslavlja 60 godina pobjede nad fašizmom, nedopustivo da se on propagira u Srbiji.
    Vladajuća Demokratka srpska stranka je navela da ideologija mržnje nikada nije našla uporište u srpskom društvu i dodala da je Srbija demokratska država koja "njeguje i štiti ljudska prava, slobode i vladavinu prava".



    D.M.

    --------------------------------------------------------------------------------

    KRSTAŠ: POČEO LOV NA "IZDAJNIKE SRPSKOG NARODA"


    Udruženje Crnogoraca Srbije Krstaš osudilo je fizički napad i prijetnje likvidacijom profesoru Peroviću i njegovoj porodici, ocjenjujući da je počeo "lov na izdajnike srpskog naroda". “Krstaš želi da skrene pažnju javnosti da je ovaj incident imao cilj da fizički naudi i pokuša da zastraši Perovića, koji je poznat široj javnosti kao predsjednik Udruženja Crnogoraca Vojvodine i istaknuti pobornik crnogorske nezavisnosti”, navedeno je u saopštenju.
    Saopšteno je da optužbe neonacista da je Perović “ustaška svinja” predstavljaju samo malo brutalniju varijantu svakodnevne propagande koja je široko rasprostranjena protiv svih Crnogoraca koji ne žele da budu slijepo odani beogradskoj ideji zajedničke države.




    --------------------------------------------------------------------------------

    FAŠISTA IZ NIKŠIĆA BI MALO DA RATUJE


    Sudeći po komentarima članova Internet sajta " Stormfront", koji koriste i pripadnici Nacionalnog stroja, medijska pažnja srpsko-crnogorskim neonacistima veoma prija.
    "Predstavnik" Crne Gore, neonacista iz Nikšića, koji sebe potpisuje "Astral projection-Nikšić Četvrti rajh", na pitanje nekog od članova, kada se govorilo o Kosovu, da li su "ljudi spremni da ratuju", odgovara "vjerujem da svi ljudi sa ovoga foruma jesu. Ljudi koje poznajem su takođe spremni...".
    Nakon citata iz filma "Hitler uspon zla"- Naši životi su ništa, naša zemlja je sve, Nikšićanin dodaje: "Sada smo svi Srbi".
    Poslije još jednog Hitlerovog citata-Ako je naša volja jaka, ništa ne može propasti, Nikšićanin velikim slovima poručuje: "Piši ćirilicom".
    U julu, pred godišnjicu masakra u Srebrenici, kada su diljem Srbije osvanuli grafiti mržnje, ovako je izgledao jedan od “postova” na forumu tog sajta:
    GENERAL STEPA - Sa svim njihovim piskaranjem u novinama i lupetanjem na TV napravili su samo odličnu reklamu SF Srbiji (Stormfront). Pogledajte koliko ljudi čeka verifikaciju i aktivaciju naloga...U jednom momentu danas je bilo 70 ljudi na sajtu i sad je cifra gostiju velika. OK, kapiram da će i javni tužilac da čita, baš me zanima pod kojim nickom će da se registruje...




    --------------------------------------------------------------------------------

    ČANAK: NAĆI ĆU TE PROTUVE


    Lider Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak optužio je sinoć srpskog premijera Vojislava Koštunicu i ministra unutrašnjih poslova Dragana Jočića da su odgovorni za "nacističko divljanje" u Novom Sadu.
    Na otvaranju izložbe šovinističkih, antisemitiskih i rasističkih grafita, koju je u Muzeju Vojvodine priredila LSV, Čanak je rekao da su Koštunica i Jočić odgovorni za "nacističko divljanje", jer rade na tome da se nedavna prošlost zaboravi, stvarajući tako uslove da se ona ponovi.
    Iznoseći niz uvreda na račun premijera i ministra Jočića, Čanak je pozvao policiju da kazni neonaciste koji su upali na antifašističku tribinu, optužujući istovremeno MUP Srbije da stoji iza ekstremističkih grupa u Srbiji.
    "Ili će ih policija pronaći ili ćemo ih mi pronaći, ali oni nekažnjeno proći neće. Ili će policija raditi svoj posao, ili ćemo mi raditi njihov posao, ali ovako više neće ići", rekao je Čanak. Veoma uzbuđen, Čanak je upitao i "gdje su sada te male uštve" i zašto se sada ne pojave da prekinu otvaranje izložbe.
    "Ja se ne plašim da me ubiju, ali ću ih puno povesti sa sobom. Naći ćemo vas, naći ćemo vas i zatrijećemo vas, da ne bude nesporazuma oko toga. Ne umijem da budem žrtva, neću da budem žrtva i neću da ovaj grad bude žrtva, da moj sin bude žrtva!", poručio je Čanak.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo vam tema za razmisljanje i diskusiju

    prije par mjeseci ste klapili o djevojcicama iz amerike e sad vam evo momci iz crne gore i srbije koje srijecemo svaki dan pa prozborite koju...a da to ne bude onaj nas poznati poluosmijeh uz "ae casti ti nije to nista..."

  3. #3
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking Smrt fasizmu, sloboda djecacima!

    Daj, covjece, mora da se salis. Fasisti u CG? To su neka djeca napaljena koja su "otkrila" fasizam kao pogodan vid divljanja i majmunisanja, proc ce ih to ka i bubuljice
    Za Srbiju ne znam, veca sredina znaci i vise mogucnosti za "kreativno izrazavanje", tako da vjerujem da tamo postoji neki vid organizacije. Srbi su vazda bili malo cudan narod.
    Sto se CG tice, par napaljenih momaka (vjerovatno navijaca Lazia ) ne predstavljaju nikakvu prijetnju "slobodi naroda", nema brige...
    Last edited by Interpol; 11-11-05 at 20:51.
    I am the one who locks.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol
    Daj, covjece, mora da se salis. Fasisti u CG? To su neka djeca napaljena koja su "otkrila" fasizam kao pogodan vid divljanja i majmunisanja, proc ce ih to ka i bubuljice
    Za Srbiju ne znam, veca sredina znaci i vise mogucnosti za "kreativno izrazavanje", tako da vjerujem da tamo postoji neki vid organizacije. Srbi su vazda bili malo cudan narod.
    Sto se CG tice, par napaljenih momaka (vjerovatno navijaca Lazia ) ne predstavljaju nikakvu prijetnju "slobodi naroda", nema brige...
    aaaadaaaa
    tako su pricali i poslije okrsaja zvezde i hajduka "ae pobili se navijaci...glupost" "NECE SE NAMA TO DESIT" pa bi shto bi

    ja velim da samo treba obratit paznju na ovo i ne skretat pogled ka shto radi vecina pa kad dodje do sranja "au!shto ovo bi..."

  5. #5
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Thumbs up

    Intruder, razumijem tvoju zabrinutost, i imam potpuno povjerenje u tvoj sud. Tacno je da naizgled nebitni dogadjaji znaju da prerastu u pravo *ranje, ali fasizam u CG? Daj, isuvise smo nazadni da bi to sproveli u nesto ozbiljnije.

    Ali opet, "neke karijere treba sasjeci u korijenu." (A. Nikolaidis - "Mimesis")
    I am the one who locks.

  6. #6
    Join Date
    May 2005
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ех, о фашизму ми расправљају људи који појма немају са животом, а не дај Боже о нечем другом. Дај држите се чата, компјутерских игрица, шпанских серија, гранд шоу-а, разноразних дебилних емисија са пинка итд. а мало компликованије теме оставите другима!

    Интерпол - Црна Гора је вазда српска била, па је ни ти, а ни ове балије, шиптари, усташе и остали неће промијенит! Фино си цитирао овог квази-писца, и цитат је сјајан, човјек је мислио на себе!

    Интрудер - дај престани да се просераваш овуда са неким форама из основне школе!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tako ti kosovskoga mlijeka ne benavi

  8. #8
    Join Date
    May 2005
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    tako ti kosovskoga mlijeka ne benavi
    Много си ограничен, па ти тај сељачки хумор не пије воду!

    Лако је бити мудоња и фаца на форуму!

    Неће ти бит независне Црне Горе(мале Колумбије, усташко-шиптарске државице, приватне државе... како год хоћеш), док је и последњи Србин жив.
    Ај сад настави да пишеш сплачине на разне теме!

    А онај што брише(члан неке секте беше, ако се добро сјећам), нека изврши домаћи задатак, због тога се и форум распао!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    poleaeaeko brate
    vidim ja da si ti heroj bas onako zustar ljut opasan ali smiri se macaka ti kostunicinih
    ti si samo primjer jednog ekstremiste (mozda si cak i clan ovog nazi udruzenja) koji se osjetio prozvanim
    ne brini ima za takve ustanova
    poslije svih ratova najvise se junace oni koji nisu mrdnuli van sobe
    caos

  10. #10
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Cool Fear not! "E" comes to the rescue!

    Quote Originally Posted by Evangelizator
    Ех, о фашизму ми расправљају људи који појма немају са животом, а не дај Боже о нечем другом. Дај држите се чата, компјутерских игрица, шпанских серија, гранд шоу-а, разноразних дебилних емисија са пинка итд. а мало компликованије теме оставите другима!

    Интерпол - Црна Гора је вазда српска била, па је ни ти, а ни ове балије, шиптари, усташе и остали неће промијенит! Фино си цитирао овог квази-писца, и цитат је сјајан, човјек је мислио на себе!

    Интрудер - дај престани да се просераваш овуда са неким форама из основне школе!
    Ja mislim da je ovaj "Evangelizator" u stvari superheroj, poput Superman-a, Batman-a, Spiderman-a,...
    Ima kostim u crvenoj, plavoj i bijeloj boji, a na grudi mu umjesto slova "E" stoje 4 "S"...
    Masku ne nosi, jer se "pravi srbin nikad ne skriva", tako da ga narod vazda prepozna na ulicu i trazi mu autogram, ali avaj! On je nepismen...
    Kao i svi superheroji, i on ima tajno oruzje: 3 prsta, koja mu poput detektora metala otkrivaju svakog ko se ne kune u "srpstvo", tako da nas heroj nema problema u nalazenju neprijatelja...
    I na kraju, E se bori protiv svega sto je drugacije od njega, brani "neduzni srpski narod" od zlih Crnogoraca koji zele da ga uniste i jednom za vazda zauzmu mjesto "nebeskog naroda"...

    :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    Kakvih likova ima ovdje...
    I am the one who locks.

  11. #11
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :lolblue::lolblue::lolblue::lolblue:
    ne on je h-men

    "sive lobanje siloooom, ja imam moc!!!" hi men tanaararnataraananattata

    Evangelizator, aj odgovori da se smijemo jos malo.
    pljiz pljiz pljiz let me...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol
    Ja mislim da je ovaj "Evangelizator" u stvari superheroj, poput Superman-a, Batman-a, Spiderman-a,...
    Ima kostim u crvenoj, plavoj i bijeloj boji, a na grudi mu umjesto slova "E" stoje 4 "S"...
    Masku ne nosi, jer se "pravi srbin nikad ne skriva", tako da ga narod vazda prepozna na ulicu i trazi mu autogram, ali avaj! On je nepismen...
    Kao i svi superheroji, i on ima tajno oruzje: 3 prsta, koja mu poput detektora metala otkrivaju svakog ko se ne kune u "srpstvo", tako da nas heroj nema problema u nalazenju neprijatelja...
    I na kraju, E se bori protiv svega sto je drugacije od njega, brani "neduzni srpski narod" od zlih Crnogoraca koji zele da ga uniste i jednom za vazda zauzmu mjesto "nebeskog naroda"...

    :lolblue:
    Kakvih likova ima ovdje...
    ovoliko se nijesam smijao u zadnjih 10 godina ..hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahhahahahahahahahahahahahahahahha :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:

    Ja hocu da nam Evengelizator nastavi izlaganje :mrgreen:

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republic of Zabjelo
    Posts
    1,268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Previse nesto cuti.
    Mozda nam sprema neko iznenadjenje?
    ....love is in the air....

  14. #14
    Join Date
    May 2005
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol
    Ja ..S... .a .. .... ............. . ...... ........, ..... .....m...., .‚.T...., ..........,...
    ... ..... . ...e..., ...... . ...... ...., . .. ..... .. ....s.. ..... . ..... . ......
    ....k. .. ...., ... ... "..... ...i. ..K.. .. ..r..., .... .. .. ..... ..... ..e..... .. ..... . t.... .. ........, ... .... .. .e n..........
    Види се одмах

  15. #15
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Evangelizator
    Види се одмах
    Ooooo, Boze, ovo je previse dobro! :lolblue:
    Evangelizatoru, ti sampi(nj)on! Moj heroj! Samo nastavi tako...
    I am the one who locks.

  16. #16
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pih..zli grubijani...
    4' 33''

  17. #17
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi ko je ovaj Evangelizator?Sto je ovo za Boga miloga?Ja nijesam mogao da vjerujem kad sam ovo procitao.Odakle je on,sta radi ,cime se u zivotu bavi?Je li on normalan?
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  18. #18
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja ne znam sto ne ignorisete ovakve otpatke...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Ja sam Adam, princ Eternije, branilac tajne dvorca Siva Lobanja. Ovo je Strasko, moj vjerni prijatelj. Tajnom..." 8)

  20. #20
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evangelizator,vidim da si zadojen evandjeoskim duhom,kad bi se zezali.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  21. #21
    Join Date
    May 2005
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg
    Evangelizator,vidim da si zadojen evandjeoskim duhom,kad bi se zezali.
    Први сам увријеђен, па враћам истом мјером.

    Иначе, ови форуми у већини случајева служе доколичарима да лијече комплексе и изигравају неке фаце...

  22. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro,dobro,samo nemoj da koljes molim te.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republic of Zabjelo
    Posts
    1,268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma Ja Cu Da Koljem OĐE pojedine !!!!!
    ....love is in the air....

  24. #24
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Smirite se ljudi...
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  25. #25
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Evangelizator
    Први сам увријеђен, па враћам истом мјером.

    Иначе, ови форуми у већини случајева служе доколичарима да лијече комплексе и изигравају неке фаце...
    upravo tako. vidis kako znas kad oces
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •