Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 164

Thread: Auto Klub Hard Test: 200 000 km sa Golfom V!

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Auto Klub Hard Test: 200 000 km sa Golfom V!

    Danas sam kupio Auto Klub i nisam mogao da vozim a da ne chitam, znachi vozi i chitaj!
    I like AK!
    Tamo pishe da glavni urednik Auto Kluba Igor Stazhic je primio kljucheve Golf-a V 2.0 TDI Sportline od VW Hrvatska.
    Cilj: za 20 mjeseci treba da voze 200 000 km :shock: , znachi 10 000 km mjesechno, 333,33 km dnevno.
    Posle Hard testa sa Polom, VW nastavlja i dalje.
    Polo se pokazao kao najkvalitetni automobil do 100 000 km, pretekao i Corolu! :shock: :shock: :shock:

    Ja cu da pratim ovaj test i vidicemo shta ce bit sa njim!

    Srecno Igore!
    TAKUMI

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdravljam akciju, mada ne ocekujem nista spektakularno. Mislim da ce petica da uspjesno 'sazvakati' tih 200,000km
    Together we can defeat capitalism ...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ni ja ne ochekujem neshto spektakularno.
    Polo je preshao 100 000 km bez kvarova, B O!
    Ovaj mozhda prelazi 100 000 bez problema ali 200 000 su previshe. I to za 20 mjeseci. Tu dolazi u pitanje i muchenje i nervoza jer dnevno 300 km nije malo ali nije ni previshe.
    Ne znam, mozhda nece imat problema. Imace problema sa PDE tehnologijom jer u HR nafta je u qrc. Ima sumpor i magnan, previshe.
    A to jebe PDE. To jebe turbinu.
    To je stvarno dobra akcija, da znamo kakav je kvalitet najnovih modela.
    Opet kazhem: ne ochekujem neki extra kvalitet!
    TAKUMI

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Nis/Reutlingen
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozes li da objasnis kako to sumpor u dizelu "jebe" turbinu ?

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa ovako, kad su detaljno pregledali testni Polo, pokazali su i turbinu koja je bila sa chadjom. Auto klub je doneo specijalnog enginera iz Njemachke koji kazhe:
    Ta chadja "jebe" turbinu i PDE.
    A odakle chadja? On kazhe: Losha nafta?
    A shta sadrzhi ta nafta?
    Sumpor i magnan!
    TAKUMI

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo nas opet, posle toliko vremena došlo je do prvog raporta za Hard Test Golf TDI, i evo šta su napisali Auto Klubovi debili:




    [size=6]Maratonac istrčao prvi krug[/size]



    Najbolji automobil kompaktne klase oduševio nas je performansama i visokom kvalitetom izrade i velk popravak oštećenog ovjesa



    Prvih 30 000 km s najboljim automobilom kompaktne klase proletjelo je u trenu. Golf pete generacije, u moćnoj i skupocjenoj dizelskoj izvedbi, potpuno je opravdao naša očekivanja ali je nekoliko sitnih nedostataka umanjilo visoki dojam. Prvu smo etapu svladali za manje od četiri mjeseca, što znači da je naš maratonac svaki dan prelazio 260 km. Golf nas je odveo u Portugal, na salon automobil au Pariz, u Njemačku, a prokrstalili smo i Sjevernu Italiju. Za vrijeme ljetnih godišnjih odmora naš je maratonac u prosjeku dva puta tjedno odlazio od Zagreba do mora. Kroz čitavu etapu nam je dokazivao zašto nosi titulu najboljeg automobil u klasi. Prvoklasna izrada i vrlo kvalitetni materijali u potpunosti opravdavaju prilično visoku cijenu. Tehnološki napredan ovjes dodatno je učvršćen, što je značajka paketa Sportline. U kombinaciji s gumama 225/45 R17 i atraktivnim sportskim naplacima postižu se izvrsna vozna svojstva. Prijanjanje uz kolnik izvrsno je u svim uvjetima, ali sportski ovjes pogoršava udobnost. Putnici na prednjim sjedalima uglavnom se nisu bunili prilikom neugodnih prelazaka preko brojnih rupa na hrvatskim cestama, no prigovori su redovito stizali sa stražnje klupe.
    U ekstremnoj eksloataciji Golf je trošio litru ulja na 8 000 km, što je unutar propisanih normi za 2.0 TDI 16V motor. Problem je što na benzinskim crpkama nema ulje specifikacije VW 505.01, nužnog za trajnost mehanizma pumpa-brizgaljka te je prepručljivo litru takvog ulja kupiti u ovlašćenom servisu i nositi u prtljažniku. Iduća poteškoća javila se s kvakom na vozačkim vratima, koja je pukla i ostala u ruci Autoklubovog novinara (po meni Autoklubovog debila).
    Na 25 000 km primjetili smo da se prednja lijeva guma u potpunosti istrošila na unutarnjem rubu. Konci koji su virili iz gume bili su signal za paniku. U ovlašćenom servisu uočili smo iskrivljenje spone, što je poremetilo bočni nagib kotača. Uzrok iskrivljenja žestokaje eksploatacija i brojne udarne rupe na našim cestama. To nije držalo ni masivno Golfovo podvozje, uverljivo najpostojanje u klasi. Kako sve gume treba mijenjati u kompletu, ukupan ceh je, uz podešavanje geometrije ovjesa, iznosio je 8 192 kuna.
    Dvaput smo bili na servisu, izmijenjen je samo potrošni materijal te smo na servise izdvojili tek 2 872 kuna. U EU vrijedi Long-Life servisni interval (50 000 km), a u Hrvatskoj je, zbog neodgovarajućeg goriva, skraćen na 15 000 km.
    Nakon početnog razrađivanja motora naš je maratonac počeo vući punin plućima. Nakon 5 000 km izmjerili smo deklariranu najveću brzinu od 203 km/h a na 15 000 km Golf je postigao čak 204,6 km/h. Prosječna potrošnja u prvoj etapi iznosila je ravno osam litara. U kombinaciji autoceste i otvorene ceste iznosila je između 6,9 i 7,3 l/100 km, a po gradu 8,5 l/100km.
    Nakon obavljenog dugog servisa (1625) Golf je spreman za nove izazove. Sljedeći servis i naš raport zakazani su za 45 000 km [size=7].[/size]



    * Na redovitom servisu mijenjali smo filtere zraka, ventilacije i goriva te motorno ulja;

    * Maksimalno potrošen unutarnji rub gume signalizirao je poremećaj geometrije ovjesa. Ukupni trošak: 8 192;

    * Plastike loše kvalitete uzrok je pucanja kvake na vozačkim vratima. Proizvođači vozila koriste takve materijale kako bi smanjili masu auta.

    * 1 Euro = 7,5 kuna;



    TROŠKOVI - 30 000 km:

    Stanje putomjera (km)-------------31 180
    Etapa (km)--------------------------31 180
    Potrošeno gorivo (l)-----------------2 402,63
    Vrijednost goriva (km)--------------15 689
    Cijena servisa (kn)------------------2 871,92
    Trošak servisa po km (kn)---------0,09
    Ukupni troškovi (kn)----------------18 561,09
    Prosječna potrošnja (l/100km)-----8,00
    Ukupan trošak po km (kn)----------0,62
    Cijena Eurodiesela (kn)-------------6,53

    TROŠKOVI EKSPLOATACIJE

    KM--------VRSTA KVARA---------------------------TROŠAK

    8 325 dotočeno ulje (1 litar) 127,74 kn
    9 765 2 l tekućine za stakla 30,00 kn
    15 588 puknuće kvake na vratima garancija
    16 255 dotočeno ulje (1 litar) 83,99 kn
    25 368 dotočeno ulje (1 litar) 179,63 kn
    26 082 4 nove gume i pod. geometrije 8 192,24 kn

    UKUPNO 8 616,60 kn






    Ja mislim da iskrivljenje spone i slomljena bravica...hmmm....tuđi automobil, sve besplatno...debil je vozio po šahtovima i sigurno je hteo da otvori vrata na brzini i slomio kvaku. :evil: :evil: :evil:
    Nego slušaj ti njih, na početku su ovog texta, napisali su da kvalitet završne obrade i kvalitet plastike je vrh a na kraju....kvalitet plastike je slab i zbog toga je slomljena kvaka i da proizvođači koriste takve materijale kako bi smanjili masu auta!!!!!!!!!!!! :evil: :evil:
    Debiliiii! :evil: :evil: :evil:
    TAKUMI

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    To mora da su neki neotesani debili cupali tu kvaku. Nego kako mene ne sjedose da ga testiram ne bi me bilo srecnijeg ja mislim :devil:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To sam i ja rekao. Nije to nekvalitetna kvaka, nije to nekvalitetna plastika nego u pitanju je debil visoke klase!
    TAKUMI

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    To sam i ja rekao. Nije to nekvalitetna kvaka, nije to nekvalitetna plastika nego u pitanju je debil visoke klase!
    da da
    nemoze bit da je vw ugradio nekvalitetnu plastiku nikako

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    2Fast, ne bih rekao!
    TAKUMI

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Uostalom kako oni rekose ono? Da ustede na masi vozila radeci ih od plastike? Niko pametni to ne bi izvalio, jer na auto sa 5 kvaka ne moze se neka drasticna kilaza smanjit. Nego bice da su je oni skubli. Uostalom ovo je vise test izdrzljivosti motora ne kvaka,a oni izgleda idu do krajnjih granica izdrzljivosti svega ali ne i motora. Cysh slomio kvaku. :devil: Da nije jako vukao ne bi mu pao vodokotlic na glavu :devil: :devil:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hercules, potpuno si u pravu!
    TAKUMI

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Da da ja sam uvijek u pravu nego aj sad ne slusaju me ljudi :devil: :devil: a i 1100 eura troskova na prvih 30 000km nije mnogo brate. I to su oni standardni troskovi gume, ulje, itd. :devil:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa znaš kako, oni nisu imali kvarova, recimo da crkne neki senzor ili nešto slično. Ali, ima vremena, jer treba da prelazu još 130 000 km!
    To se ove pravi Hard Test, tada će mo znat kakav je Golf za kojeg ne sumjam ali...
    TAKUMI

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    2Fast, ne bih rekao!
    ja mislim da vw u poslednjih 7-8 god ugradjuje dosta nekvalitetnih djelova
    u svoja auta
    pocev od plastika i elektronskih djelova
    pa do djelova motora

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Oprosti sto ti kvarim post ali volskwagenovi motori su medju najboljima u svijet. Najduze traju najpouzdaniji su a ugradjuju se u vw, audi, skodu,seat. Ne bih bas bio siguran u tu tvoju tvrdnju :devil:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 2_fAsT_4_YoU
    elektronskih djelova

    Samo ovo ti potpisujem!
    TAKUMI

  18. #18
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fabia, kad ce prestati tvoja fascinacija Golfom, konfekcijskom robom za mase?! Kapiram ja da neko VW smatra za dugovjecan proizvod koji daje najbolji odnos ulozeno-dobijeno, kapiram i da se neko pali na GT-varijante manjih VW-ova, ali nikako ne kapiram da neko zavergla da je VW vrh vrhova evropske ponude i da bi iko vozio VW da ima neke vece pare...npr. pare za kupovinu i odrzavanje bilo kog Mercedesa ili BMW-a!
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije bitno, ja ne kažem da je Golf jeftina roba, nego kažem da je preskup! Ima beobraznu cijenu. Za te pare moš uzet Accord ili Avensis!


    A za njegov kvalitet, vidjećemo, znaćemo sve na kraju ovog testa!
    TAKUMI

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Oprosti sto ti kvarim post ali volskwagenovi motori su medju najboljima u svijet. Najduze traju najpouzdaniji su a ugradjuju se u vw, audi, skodu,seat. Ne bih bas bio siguran u tu tvoju tvrdnju :devil:
    to sto su najbolji to macku o rep
    to mozda vazi za starije motore (golf 2.........)
    a za novije mogu reci da nisu ni medju top50 najboljih

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Pa ja nesto ne vidjeh da su oni pocrkavli masovno niti su radili recall svojih vozila :devil:. Ni medju 50 najboljih :arrow: :roll:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da tebe i fabiu srce ne strefi

    Opozivi
    Nissan, Volkswagen i Toyota

    U posljednja dva dana do?lo je do ?ak tri opoziva u automobilskoj industriji. Sre?om po nas, ne odnose se svi na modele koji su u prodaji u ovom dijelu svijeta!
    Nissan opoziva 26.077 vozila tipa Cima (na slici), Sragea, President i Skyline proizvedenih od 2000. na ovamo, koji se uglavnom prodaju na japanskom tr?i?tu. (259 ih je prodano i ostatku svijeta pod nazivom M45 i 945). Uzrok opozivu jesu kvar na stop-svjetlima te opasnost od istro?enja matica koje dr?e spojeve kota?a, pri ?emu bi moglo do?i do otpadanja kota?a.
    Volkswagen, tako?er na japanskom tr?i?tu opoziva 17.500 Golfova GLi zbog opasnosti od istjecanja goriva uslijed kvara na pumpi za gorivo.
    Pa kad ve? VW opoziva u Japanu, Toyota u Njema?koj opoziva 678 novih Avensisa zbog mogu?ih problema s ESP-om. Naime, uslijed pogre?ke u senzoru, sredi?nji program mo?e dobiti krivu "sliku" o situaciji, te na neprimjeren na?in upravljati radom ESP-a. Opoziv se odnosi na aute proizvedene u 12 dana izme?u 25. 6. i 7. 7. 2004.
    Jesu li novi auti toliko slo?eni da nije ?udno da se kvare, ili se mo?da danas proizvo?a?i vi?e brinu za kupce i nakon kupnje, ili pak vi?e jednostavno ne znaju napraviti solidan auto, ostaje neodgovoreno

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    /me nece srce strefit nego bi trebao malo da se preispitas sa svojom izjavom da nije ni medju top 50 motora u svijet. Nego dobro ne mogu ti ja nista kad ti vidis samo BMW i nista vise.:devil:
    Pozdrav
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    /me nece srce strefit nego bi trebao malo da se preispitas sa svojom izjavom da nije ni medju top 50 motora u svijet. Nego dobro ne mogu ti ja nista kad ti vidis samo BMW i nista vise.:devil:
    Pozdrav
    ja znam sto je bio vw i znam sto je sad
    ja sam imao par vw-ova i taj auto uopste ne mrzim al moram da recem da nije ni blizu sto je bio nekad
    a to sto je san odje svakog zemljoradnika koji proda imanje od djeda ili oca da kupi passat ,4ku ili 5cu to je druga stvar
    zato sto im ta auta bude nostalgiju na cadjavu 2ku dizel koju su imali i koja ih je sluzila dugo kilometara bez kvarova pa misle da ce i ovi novi tako
    alooooooo
    nema toga vise

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Druze kad bi oni pravili auta koja bi trajala 100 godina onda bi oni propali automatski. Nego vi ocete novo auto za 10 000 eura i da ne ulazete u njega nista narednih 10 godina. E onda mora crc nesto. :devil:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 1 of 7 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •