Page 5 of 14 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 336

Thread: EU i Velika Britanija postavljaju uslove za referendum Crnoj Gori

  1. #101
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    Hocu odgovor.

    Zasto su ga toliko komplikovali pa se u Crnoj Gori zvali Dukljani, Zecani, Crnogorci ?
    Sto se nijesu od pocetka zvali jednostavno - Srbi ?
    Zasto su davali ime Duklja, Zeta, Crna Gora ?
    Zasto nijesu dali ime Juzna Srbija, Republika Srpska ?
    Odgovor je jednostavan.
    Zato što su to na drugim mjestima:

    Srbi Crnogorci
    Srbi Vlasi
    Srbi Bosanci
    Srbi Cigani
    Srbi Torlaci
    Srbi Šopovi
    Srbi Cincari
    Srbi Makedonci
    Srbi Bunjevci
    Srbi Dalamtinci

    Za je to bilo toliko teško pogoditi?

  2. #102
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by Regi
    Srbenda, da li znas sto znaci rijec Srbin, da li znas korijen te rijeci, porijeklo te rijeci ?
    Ja znam da bi ti volio da su Srbi robovi, a evo si i sam svjedok koliko robuju drugima. I na vojničkom i na sportskom planu. Tipični individualci (polazim od sebe). Mada, nisu baš toliko opsjednuti ''nezavisnošću'' kao Dukljani (postmoderni, razumije se).

  3. #103
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SRBENDA
    Odgovor je jednostavan.
    Zato što su to na drugim mjestima:

    Srbi Crnogorci
    Srbi Vlasi
    Srbi Bosanci
    Srbi Cigani
    Srbi Torlaci
    Srbi Šopovi
    Srbi Cincari
    Srbi Makedonci
    Srbi Bunjevci
    Srbi Dalamtinci

    Za je to bilo toliko teško pogoditi?
    Bravo ! Bravo !
    Srbi su dakle konstruisana politicka nacija koju je smislio Vuk Karadzic, po programu "Srbi svi i svuda" (ukucaj u Google, pa ces naci taj program), dakle ti si postao Srbin po programu copavog Vuka, a ne po porijeklu, kulturi, tradiciji, obicajima...



    Ocas posla si priznao da nijesi Srbin po porijeklu nego da su te programirali kao Srbina !
    Sve je u redu, odbacio si porijeklo, pretke, tradiciju, istoriju, obicaje, kulturu i postao Srbin po programu Vuka i Garasanina.
    To je O.K.
    Ti to posteno priznajes !

  4. #104
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SRBENDA
    Ja znam da bi ti volio da su Srbi robovi, a evo si i sam svjedok koliko robuju drugima. I na vojničkom i na sportskom planu. Tipični individualci (polazim od sebe). Mada, nisu baš toliko opsjednuti ''nezavisnošću'' kao Dukljani (postmoderni, razumije se).
    Volio ja ne volio, i volio ti ili ne volio srpske bajke i srpsku i istoriju od Dr Kamenka Pasuljkovica,
    znas li ti sto znaci rijec Servia, to jest Srbija ?
    Sto znaci rijec Servia ?

  5. #105
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SRBENDA
    Na isti način su Crnogorci plemenski podjeljeni.
    Kako to sad ?
    Zasto kod Srba nema plemena?
    Kako to jedna nacija, a dva uredjenja drustav tokom istorije ?
    Kako je to moguce, znas li znacenje rijeci nacija, definiciju ?

    Znaci da Skoti koji imaju klanove (plemena) nijesu Skoti nego su Englezi, posto Englezi nemaju plemensku organizaciju ??
    Drustvena organizacija Skota tokom istorije je nevazna, oni su ustvari Engleski Skoti?

    Znaci to su neki novi SRPSKI pojmovi: Englezi Skoti, Englezi Velsani, Englezi Irci ?
    Jel to ta SRPSKA logika ?

  6. #106
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gurkha
    Prdnjava je cijela pocela zbog toga sto je Brkovic osnovao Dukljansku akademiju....sastavljenu perom od doktora magistara,profesora,PRIZNATIH STRUCNJAKA NA SVOM POLJU koji se zalazu za S A M O S T A L N U C R N U G O R U .To vama smeta i boli vas.
    Nikad nikome ni taj Brkovic nije smetao dok je kako jedan member odole napisa bio Srbin,drug Karadzicev,Beckovicev,covjek kome su sve tada velikosrpske institucije odlikovale knjizevni rad????
    Onda je bio nebeski coek bez greske.Dok je sad frizer,naravno,jer nije vishe velikosrbin i chetnik.
    Gnusham se takvog razmisljanja.
    Netacno, cijela prica je pocela kada je Djukanovic u borbi za opstanak na vlasti, potpuno promijenio politiku i uz pomoc naslijedjenog aparata prethodne komunisticke vlasti ciji je direktni potmak, poceo da unistava LSCG. Danasnji dukljani su otpadnici LSCG i independisticke ideje u CG koje su Milo i DPS angazovali za specijalne zadatke izazivanja nacionalnih netrpeljivosti u CG. Njihovo antisrpstvo pociva na ocajnickoj borbi za vlast. Posto su odavno izgubili pozicije za srbovanje, presli su na crnogorstvo, a kada se pokazalo da ce se sa LSCG tesko doci do vlasti presli su kod Mila i za pare poceli da stvaraju svoju dukljansku istoriju da sa njome ocuvaju Milovu vlast i sebi privilegije koje im iz toga proizlaze. Sve to ne bi bilo problematicno da CG zivi bolje, da to u CG ne izaziva sukobe koje su izazivali i srpski nacionalisti i sovinisti u vrijeme Milosevica, da ta borba za vlast donosi bilo sto pozitivno gradjanima CG... Nema nicega, samo gola borba za opstanak DPS vladavine. ... Posto DPS vlast tu svoju jedinu i sve destruktivniju istinu zeli da sakrije pitanje istorije kao muciteljice zivota se intenzivno postavlja. Destruktivna istina je da je CG pod vlascu DPS osiromasila i nakon pada Milosevica. Zato oni koji neprestano pricaju o istoriji i o stvaranju nezavisne drzave CG u stvari skrivaju porazno stanje u CG, jer kada bi se pricalo o tome jedini krivac bila bi vlast. DPS vlast svu krivnju za katastrofalno rezultate njene vladavine i dalje prebacuje na Srbe i Srbiju, a dukljanska ekipa svojom pricom o istoriji pojacava tu laz prevarantskog, pokvarenjackog rezima. ... Uglavnom, dukljansku ekipu je stvorio DPS rezim i sva njihova prica ima samo jedan smisao, odrzati DPS na vlasti i time sebi omoguciti opstanak na vlasti. ... Uz pomoc novca i zloupotrebe vlasti stvoreni su dukljani, specijalne jedinice za izazivanje nacionalnih sukoba sa Srbima. ...
    Last edited by nihil; 23-11-05 at 07:39.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  7. #107
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    Znaci to su neki novi SRPSKI pojmovi: Englezi Skoti, Englezi Velsani, Englezi Irci ?
    Jel to ta SRPSKA logika ?
    Zato što Srbi ne mogu da se prave Englezi kao što to neki pokušavaju. Merila koji primenjuju ostali ne moraju da budu i opštevažeća pravila (osim ''evropskih standarda'' koji će za Crnu Goru opet biti drugačiji)
    Moja logika ne mora da bude tvoj plagijat.

    A plemena kod Crnogoraca su proizvod njihovog načina života koja je nametnula Crna Gora bogata obiljem.

  8. #108
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SRBENDA
    A plemena kod Crnogoraca su proizvod njihovog načina života koja je nametnula Crna Gora bogata obiljem.
    Znaci li to da se crnogorski i srpski nacin zivota razlikova?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  9. #109
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Šta vrijedi diskusija, kada cenzura vrijedno radi?

  10. #110
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Netacno, cijela prica je pocela kada je Djukanovic u borbi za opstanak na vlasti, potpuno promijenio politiku i uz pomoc naslijedjenog aparata prethodne komunisticke vlasti ciji je direktni potmak, poceo da unistava LSCG. Danasnji dukljani su otpadnici LSCG i independisticke ideje u CG koje su Milo i DPS angazovali za specijalne zadatke izazivanja nacionalnih netrpeljivosti u CG. Njihovo antisrpstvo pociva na ocajnickoj borbi za vlast. Posto su odavno izgubili pozicije za srbovanje, presli su na crnogorstvo, a kada se pokazalo da ce se sa LSCG tesko doci do vlasti presli su kod Mila i za pare poceli da stvaraju svoju dukljansku istoriju da sa njome ocuvaju Milovu vlast i sebi privilegije koje im iz toga proizlaze. Sve to ne bi bilo problematicno da CG zivi bolje, da to u CG ne izaziva sukobe koje su izazivali i srpski nacionalisti i sovinisti u vrijeme Milosevica, da ta borba za vlast donosi bilo sto pozitivno gradjanima CG... Nema nicega, samo gola borba za opstanak DPS vladavine. ... Posto DPS vlast tu svoju jedinu i sve destruktivniju istinu zeli da sakrije pitanje istorije kao muciteljice zivota se intenzivno postavlja. Destruktivna istina je da je CG pod vlascu DPS osiromasila i nakon pada Milosevica. Zato oni koji neprestano pricaju o istoriji i o stvaranju nezavisne drzave CG u stvari skrivaju porazno stanje u CG, jer kada bi se pricalo o tome jedini krivac bila bi vlast. DPS vlast svu krivnju za katastrofalno rezultate njene vladavine i dalje prebacuje na Srbe i Srbiju, a dukljanska ekipa svojom pricom o istoriji pojacava tu laz prevarantskog, pokvarenjackog rezima. ... Uglavnom, dukljansku ekipu je stvorio DPS rezim i sva njihova prica ima samo jedan smisao, odrzati DPS na vlasti i time sebi omoguciti opstanak na vlasti. ... Uz pomoc novca i zloupotrebe vlasti stvoreni su dukljani, specijalne jedinice za izazivanje nacionalnih sukoba sa Srbima. ...
    paranoichna sizofrenijca...shta je sa tobom sinak?
    u jednom postu si 10 puta pomenuo Mila i DPS - ja mislim da si ti njima OCARAN
    daj snacemo se nekako da ti nabavimo Milovu sliku,oli onu dje je u dzemper ili onu dje sa osmijehom veli "Da zivimo bolje" - mada sigurno ti te slike vec i imas no su nedje zaturene...cekas shto ce bit pa da izvadis odgovarajucu

    opet ti ponavljam - mozes do sjutra klapit od DANU,Jevremu,Milu Nedosanjanome,placanju i izazivanju nacionalnih sukoba sa Srbima (ovo zadnje je vrhunac paranoje)
    to shto ti pricas je politicka jeftina prica koja prolazi kod mediokriteta koji zaokruzuju SNP i SNS...mozda si zaboravio da kazes kako Milo parama od 32% srba finansisra DANU..da da to si zaboravio

    DUKLJA je istorija crne gore i crnogoraca
    znam da te to boli ali stavi neki melem na ranu

  11. #111
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Uglavnom, dukljansku ekipu je stvorio DPS rezim i sva njihova prica ima samo jedan smisao, odrzati DPS na vlasti i time sebi omoguciti opstanak na vlasti. ... Uz pomoc novca i zloupotrebe vlasti stvoreni su dukljani, specijalne jedinice za izazivanje nacionalnih sukoba sa Srbima. ...
    Tako nekako. Da bi se DPS i dalje drzao na vlasti, neophodni su konstantni konflikti. Konflikti, afere, medjunacionalna, medjuvjerska i ko zna kakva sva mrznja, koja nikako ne smije utihnuti. Ne smije doci do mirnog perioda, nekonfliktnog ambijenta, jer ako narodu ponestane zjala za hvatanje (koje im DPS vec 15 godina maherski stancuje), ostace samo jedan krivac - DPS, put kojeg bi uperila prst cijela Crna Gora. Do toga nikako ne smije doci. Na povrsinu ni u jednom trenu ne smiju isplivati teme o praznim dzepovima, praznim friziderima, astronomskim dazbinama, bijednim platama, propalim privatizacijama i raznim drugim ekonomskim i socijalnim projektima i programima. Ta fijoka mora konstantno biti zatvorena, jer se u njoj nakupilo i previse demona i zala, koje narod, iako odlicno zna za njih, niposto ne smije vidjeti. Isred njegovih ociju se moraju vijoriti neke druge teme, neke druge "aktuelnosti", izmisljati neki drugi neprijatelji, krvnici, ubice, lopovi... a jedan od mocnijih centara za taj vid produkcije je DANU. Takav jedan sektor je bio neophodan ovakvoj vlasti, a s obzirom da cijela njihova vladavina pociva upravo na lazima, lopovluku, ubistvima... te da se takve teme ne mogu iskorijeniti, onda se bar silom na sramotu moraju ubaciti drugi akteri u takvim pricama, a da oni glavni za to vrijeme smugnu iza zavjese. I tako again, & again, & again...

  12. #112
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bravo Bolesni i ti si bash pametan
    ima i vaznijih stvari od negiranja naroda,nacije i kulture

  13. #113
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    paranoichna sizofrenijca...shta je sa tobom sinak?
    u jednom postu si 10 puta pomenuo Mila i DPS - ja mislim da si ti njima OCARAN
    Nije cudo sto uzbudjujes kad god ti neko Mila i DPS pomene u negativnom kontekstu, jer zivis na njegovim jaslama. Prica o danasnjim dukljanima ne bi postojala da je Milo ne finansira za njegovu kamapanju. Ti zivis od narodnih para koje Milo neovlasteno trosi na vas. Nema tu nikakve paranoje, nego ociglednost lopovluka i prevare. Tvoja prica o dukljanstvu u CG ne bi postojala bez Mila i DPS vladavine. Kad to budes spreman da kazes bice ti lakse. Prica o dukljanstvu nije prica o crnogorstvu, o Crnogorcima i crnogorskoj nezavisnosti i suverenosti vec prica o odrzanju DPS na vlasti.
    Quote Originally Posted by intruder
    daj snacemo se nekako da ti nabavimo Milovu sliku,oli onu dje je u dzemper ili onu dje sa osmijehom veli "Da zivimo bolje" - mada sigurno ti te slike vec i imas no su nedje zaturene...cekas shto ce bit pa da izvadis odgovarajucu
    Sta ti imas protiv Mila, a finansira tvoju pricu o dukljanstvu koja ide njemu u prilog? Onaj ko finansira projekat dukljanstva je tvoj gospodar. Bez njega ti bi srbovao ili ko zna sta radio samo da se politikantskim pricama primaknes vladajucim jaslama. Izmedju "dukljana" i "cetnika" nema sustinske razlike, specijalne jedinice za nacionalisticke sukobe. Placenici i pacenici.
    Quote Originally Posted by intruder
    opet ti ponavljam - mozes do sjutra klapit od DANU,Jevremu,Milu Nedosanjanome,placanju i izazivanju nacionalnih sukoba sa Srbima (ovo zadnje je vrhunac paranoje)
    Nema tu nikakve nedoumice, samo pogledaj ko ideju dukljanstva finansira, na cemu se ona zasniva i znaces o cemu se radi. Dukljani mijenjaju istoriju i od Crnogoraca kao vjekovnih saveznika Srba prave ogorcene neprijatelje, stavise smisljaju svakojake teorije zavjere kojima su ih Srbi porobili, cak posrbili, a oni su dosli kao prosvjetitelji da rasvijetle mracnu proslost. Zanimljivo, to im je najvise vezano za referendum i Milodpsovsku vlast. Citava istorija ce propasti ako Milodpsovska vlast ne bude dalje vlada. Postupak kojim se sluzi Milodpsovska vlast i njihove jedinice za specijalnu namjenu zvani dukljani jeste klasicni "brain washing" preko javnih medija i drzavnih institucija. To je tipican manir socijalisticke vladavine ciji je Milodpsovska vlast nasljednik. Uglavnom, dukljane finansira Milo, i svi dukljani su Milovi placenici. Sta ti tu nije jasno?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  14. #114
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nije mi jasno da ti imas toliko godina a da ti toliko zaostao. stvarno covjece...daj trazi od roditelja odstetu

    iz posta u post se ponavlja tvoja paranoicna prica "milo finansira dukljane milo finansira dukljane milo finansira dukljane"
    ja sam o duklji ucio u osmi osnovne...znaci '96 kad nije bilo ni DANU i kad se milo borio protiv crnogoraca tako da ne vidim zashto insistiras na klapljenju kako je dukljanstvo nesto shto je milo proizveo
    radi mene rekoh ti mozes do sjutra da ponavljas pricu o zavjeri zlih dukljana uopshte me ne interesuje samo tebi na shtetu ide jer pricas gluposti

    prica o dukljanstvu je nastala prije vise od 1000 godina
    to shto vama prikrivenim srbima (a ti su najgori) smeta shto narod konachno oce svoj JA je vas problem

    aj sad opet MILO PLACA DUKLJANE MILO PLACA DUKLJANE MILO PLACA DUKLJANE :lolblue:

  15. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    nije mi jasno da ti imas toliko godina a da ti toliko zaostao. stvarno covjece...daj trazi od roditelja odstetu
    Ja nemam pojma koliko ti imas godina, niti imam pojma odakle ti mozes znati koliko ja imam godina, osim ako se ne koristis nekim spijunskim aktivnostima, koji su svojstveni dukljanima, posto mnogi od njih imaju svijetlu udbasku proslost, niti me interesuje. To sto pricas je odraz tvoje nekulture i tvog necojstva, duboke nehumanosti na kojoj pociva citava prica o Milodpsovskim dukljanima. Sva njihova prica zasnovana je na pljuvanju i ruganju, na besramnom blacenju svega sto ne ide na konto njihovog punjenja dzepova ukradenim narodnim parama. Zloupotreba CG i njene drzavnosti. Tebe bi trebalo pokazivati kao primjerak dukljansko-Milodpsovske pokvarenosti.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  16. #116
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :lolblue:

    i eto opet se se ponovio bash ka shto rekoh da ces

    pozdrav od dukljanina

  17. #117
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi koji stvarno vole svoju naciju i drzavu postuji njenu istoriju,hvale pozitivne a kritikuju negativne njene aspekte.Ali je nikako ne ponizavaju govoreci o njoj kao o "kamenim rusevinama".
    Ljudi koji stvarno vole svoju naciju i drzavu ne brinu samo o parijama koje u njoj djeluju,niti ih ljubav/mrznja prema nekoj partiji mogu odvratiti od pravog puta kojim njihova drzava treba ici.A taj pravi put je,duboko sam uvjeren(i vise od polovine Crnogoraca i drugih naroda koji u nasoj lijepoj zemlji zive) nezavisnost.
    Ljudi koji stvarno vole svoju drzavu i naciju ne idu i strane zemlje da otkrivaju afere u svojoj zemlji i time ruse njen tesko steceni ugled,niti svoje denuncijatorsko djelo predstavljaju kao hvale vrijedno.
    I da zakljucim,nijesam(i nikad nijesam bio) pristalica DPS/SDP i Djukanovica,ali treba posmatrati stvari realno,a ne biti zaslijepljen bolesnom mrznjom.A neki odavde izgleda to ne mogu shvatiti.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  18. #118
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    :lolblue:
    i eto opet se se ponovio bash ka shto rekoh da ces
    pozdrav od dukljanina
    Jes, ponovilo se, nego sto! No sto bi ti htio? Da budes nezavisan od Mila, a da te Milo finansira. To moze samo kod prevaranata.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  19. #119
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :lolblue:
    nema posta a da ne pomene Mila - shto ti je opsjednutost

    daj brate na kraj ces da puknes...sredi neki dan da se vidis sa Milom...eo pisacemo peticiju ako treba

    mada si uzeo odlican nik : nihil - nishta...bash ti pristaje

  20. #120
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    :lolblue:
    nema posta a da ne pomene Mila - shto ti je opsjednutost

    daj brate na kraj ces da puknes...sredi neki dan da se vidis sa Milom...eo pisacemo peticiju ako treba

    mada si uzeo odlican nik : nihil - nishta...bash ti pristaje
    Ovo ti je topic u kome EU pominje Mila, a ti pricas o Duklji. Ne da si promasio temu nego milenijume. Sto se tice nickova, reci nam po cemu je to dobro biti uljez? Inace, sta kazes da ti je MIlo? Finansijer, gazda, gospodar, boss, ... pa neka, neka si prizna, vidis da ne boli. ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  21. #121
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Ovo ti je topic u kome EU pominje Mila, a ti pricas o Duklji. Ne da si promasio temu nego milenijume. Sto se tice nickova, reci nam po cemu je to dobro biti uljez? Inace, sta kazes da ti je MIlo? Finansijer, gazda, gospodar, boss, ... pa neka, neka si prizna, vidis da ne boli. ...


    daj covjece sad si poceo i da izmisljas...volio bi da mi pokazes dje sam reka da mi je MILO GOSPODAR SVJECKI finansiejr i gazda...aj volio bi da znam ako jes

    mada mozda si i u pravu,daj da se ne bavimo tim shto je bilo nego da vidimo shto ce bit :

    EKSKLUZIVNO:

    Uoči preporuka izvjestioca Venecijanske komisije, zamjenik sekretara tog tijela Tomas Markert za Republiku saopštio

    Moguć slovenački model


    Na radnim sastancima trojice izvjestilaca Venecijanske komisije, Finca Karla Tuorija, Španca Karlos Klosa Montera i Britanca Entoni Bredlija, koji su već napravili Nacrt zaključka o usklađenosti crnogorskog zakona o referendumu iz 2001. godine sa evropskim standardima, vršena je provjera da li crnogorski državljani koji su građani Srbije imaju pravo da glasaju u Srbiji - saznaje Republika.
    Zamjenik sekretara VK Tomas Markert nije isključio mogućnost da kao primjer u preporukama budu pomenuti uslovi slovenačkog referenduma o nezavisnosti iz 1991. godine

    Na pitanje Republike da li je od strane trojice izvjestilaca prije donošenja Nacrta zaključaka izvršena provjera pravne regulative Srbije o biračkom pravu crnogorskih državljana sa prebivalištem u Srbiji, Markert je odgovorio potvrdno.
    Provjera je, kako saznaje Republika, izvršena na izričit zahtjev Britanca, zbog nejasnog prevoda riječi ''državljanin'' na engleski jezik.
    -Ukoliko je, kao što se očekuje, van svake sumnje, utvrđeno biračko pravo crnogorskih državljana koji su građani Srbije, onda je isključena mogućnost da u nalazima trojice izvjestilaca VK bude preporučeno da oni imaju pravo da glasaju na crnogorskom referendumu - rekao je za Republiku član VK, koji je zahtijevao anonimnost.
    S druge strane, Markert nije isključio mogućnost da kao primjer bude naveden slovenački referendum iz 1991.godine.
    - Nijesam sasvim siguran, ali postoji mogućnost da taj primjer bude pomenut - rekao je Markert.
    Na plebiscitu u Sloveniji 1991.godine za validnost izjašnjavanja neophodno je bilo da izađe 50 odsto plus jedan upisanih birača, a za odluku je bila potrebna prosta većina izašlih.

  22. #122
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    daj covjece sad si poceo i da izmisljas...volio bi da mi pokazes dje sam reka da mi je MILO GOSPODAR SVJECKI finansiejr i gazda...aj volio bi da znam ako jes

    mada mozda si i u pravu,daj da se ne bavimo tim shto je bilo nego da vidimo shto ce bit
    Pa nije samo sta je bilo, vec sta jeste. A jeste to da dukljansku ideju finansira Milo i njegova vlast. Prema tome on je gazda, gospodar tog projekta, a time i svih onih koji se danas nazivaju dukljanima. ...
    A sta ce biti. Bice onako kako odredi EU.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  23. #123
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Pa nije samo sta je bilo, vec sta jeste. A jeste to da dukljansku ideju finansira Milo i njegova vlast. Prema tome on je gazda, gospodar tog projekta, a time i svih onih koji se danas nazivaju dukljanima. ...
    A sta ce biti. Bice onako kako odredi EU.
    opet mi ne pokaza dje sam reka da mi je Tvoja Opsesija gazda

    no dobro...idemo dalje..

  24. #124
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nihile,
    ti si se nama predstavio da se u sve razumijes, hocu odgovor, ne izbjegavaj!

    Ovo sam bio vec jednom postavio kao pitanje.

    Ne vade Svetog Savu neki Srbi iz usta ?!
    A zasto bi mi precutkivali Duklju i dukljansku dinastiju Vojislavljevica ???
    Mozes objasniti ?

    Nihile, ti koji se razumijes u istoriju, filozofiju, religiju, sex, politiku, ti koji imas na sve spreman stav kao zapeta puska,
    hocu da izneses stav ovdje povodom ovoga.


    Imam i dodatno pitanje.

    Ko finansira slavljenje Svetoga Save i Svetosavlje i slicne srpske bajke ???
    Ko i zasto, zbog cega?
    Ima li se na to pravo ??

    Nihile, izvoli, raspisi se...

  25. #125
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nece se taj raspisat...on je samo jos jedan "seselj sa kravatom"...procitah dobar tekst brana mandica najednom sajtu...pri samom kraju se pominju godine kada su seprvi put javno iznosile crnogorske zastave, danas je nesto slicno tome sa potpunim pravom drzavna zastava CG...dakle nasa obiljezja su napokon dobila neki smisao i uskladila se sa tradicijom...tada su neki ljudi govorili da HI na zastavama znaci vjerovali ili ne "hrvatska imperija" hahahaha
    Tako i danas hocete da se Duklja i dalje ne otkriva, da i dalje ostane nesto tudje nesto cega Crnogorci nijesu svijesni....sustina je da smo svi mi Duklja i da nas je sve Duklja stvorila...
    Mamurluk iz glave cijela naroda
    Pise: Brano Mandic

    Mimo arhiva, novinskih zapisa, analiza i stenogramskih rolni, o tragediji jednog politikom sludjenog drustva svjedoce i pucki komentari ispod glasa.

    - Nije Milo (Djukanovic) kriv, on ne zna sta rade ovi ispod njega - cuvena je narodna doskocica, jedna od onih koje, po tvrdnjama opozicije, sire causi tajne policije u slavu premijerove fotelje.

    - Bolje da glasamo ove koji su se vec nakrali, pa ce manje ubuduce, od ovih sto su vlasti zeljni – kaze bizarna mudrost iz Crne Gore s kraja devedesetih, dostojna sofista stare Grcke.

    Ili, kada crnogorski penzioner ne zeli da se politicki oda, obicno drznicima sjetno odvrati:

    - Ja sam imao samo jednu partiju, a nje vise nema...

    Da treba razgraniciti narodne poslovice od novokomponovanih laznjaka, upozorava profesorica filozofije i antropologije Sonja Tomovic-Sundic. Ona podsjeca da nove ideoloske floskule pod plastom narodnog predanja uniformisu, odnosno, ukidaju misljenje.

    - Gradjani reaguju na odredjene drustvene pojave sablonizirajuci ih u odredjene jezicke matrice koje su pokusaj da se sudi, ali toliko uopsteno i toliko neprecizno da je to liseno znacenja – kaze Tomovic-Sundic i podsjeca da se narodna pamet u totalitarnim sistemima kreira iz centara politicke moci.

    Cesto na braniku narodne vlasti, narodna pamet je nebrojeno puta progovorila kroz frazu: “A koga ces umjesto njega?”, ali se uzdizala i do pronicljivih opazanja: “Oni se pred kamerama svadjaju, a poslije zajedno jedu i piju”.

    - Te su sintagme vrlo funkcionalne...To je odustajanje od vlastitog misljenja jer su sve te konstrukcije krajnje bezlicne. Znaci, njih ne izrice jedan pojedinac sa stanovista vlastite savjesti vec su to stereotipi koji se prihvataju bez sumnje – veli Tomovic-Sundic.

    Ako se tome dodaju i orvelovske slutnje “da u glasackim kutijama imaju kamere”, onda nije ni cudo da sa takvim narodskim citatima onaj koji zasjedne na celo tesko silazi, ili kako “na narodnu” mudro progovori hercegnovski pjesnik Antonije Pusic “ko visoko leti, visocije pada”.

    Profesor Milan Popovic je nedavno povodom “Rata za mir” napomenuo da se u javnosti sve vise odomacuje teorija kako je tadasnja Demokratska partija socijalista bila protiv rata. Crnogorski su celnici, po toj teoriji, bili odvec mudri da se javno suprotstave Milosevicu - da Crna Gora ne bi prosla kao kasnije Bosna.

    - Da su bili manje mudri, mozda ni Bosna ne bi bila Bosna - usljedila je Popoviceva redakcija tog carsijskog apokrifa.

    Ista “carsija” godinama “bruji” da su svi oni (politicari) isti, da referenduma (ne)ce biti, da nikad nije bilo gore nego sto je sad, da ce biti kako Solana kaze...

    - Visoko prisustvo stereotipa je pokazatelj da taj narod, ta populacija nije u stanju da se na otvoren i normalan nacin bavi javnim poslovima – kaze Tomovic-Sundic.

    Narod je “znao” kada je Djukanovic kod Siraka sredio da NATO ne bombarduje Luku Bar, da je liberal Slavko Perovic ljubio sahovnicu, da mitropolita SPC Amfilohija Radovica cekaju pocasne katedre na desetak svjetskih univerziteta, a da je don Branko Zbutega mogao bez kucanja banuti kod pokojnog pape Jovana Pavla Drugog kad mu se prohtije.

    - Taj kod ministra nogom otvara vrata!- pucki je prevod engleske rijeci establisment.

    Osim poslovicne forme, duh plemena izranja basnolike rezone, pa se javne licnosti svode na pojedine njihove osobine. Tako je Svetozara Marovica zapalo da je mudar (lisica), Djukanovica da je ostar (ljuta guja), a Predraga Bulatovica nesto izmedju.

    Ne smeta kad Djukanovic, kao prije pola godine na HRT-u, biva mnogo meksi nego sto mu nadimak Britva nalaze, a Marovic bas suprotno svom psihoterapeutskom tonu plane oko afere Pancir - njih dvojica imaju svoje narodske foto-robote od kojih se u predizbornim kampanjama ne odustaje.

    S druge strane uspjeha, Momir Bulatovic je ispao iz politicke utrke mozda i zbog toga sto se previse osmjehivao, a to u poslovicama nije plus. Bio je nesto nizi od konkurenta i govorio pognute glave sto mu Crnogorci, premda tradicionalno naklonjeni brkajlijama, nijesu mogli oprostiti(co’ek se u oci gleda!)

    - Necemo brka, ‘ocemo co’eka! – osvanuo je na podgorickim zgradama grafit lideru kojem je prvo predsjednikovanje dnevni list “Pobjeda” cestitao naslovom “Momire, neka ti je srecan narod!”.

    Kako narod najbistrije zbori uz gusle, tako su “godine raspleta” opjevane i u himnama haskim bjeguncima. Osmerac i desetarac, medjutim, ne zaobilazi ni aktuelne stranacke lidere u Crnoj Gori. Nedjeljnik “Crnogorski knjizevni list” sporadicno izbaci brzalice u kojima narodni pjesnik npr. kurazi potpredsjednika Skupstine Dragana Kujovica stihovima “Kujovicu, sad il’ ikad!” ili Predraga Bulatovica opominje na politicki kurs njegovih predaka.

    Duse se pradjedovske najgrlatije u Crnoj Gori zazivaju pred izbore i referendume, kada se govornici pozivaju na buduca pokoljenja. Veliki Luj Ferdinand Selin je napisao da je obracati se potomstvu isto sto i pricati sa crvima.

    To posebno kada se govori “iz glave cijela naroda” kojoj treba makar aspirin, velik kao kolut njeguskog sira.

    ********

    Politicki zafrkanti se igraju Filipa Visnjica

    - Sve te danasnje floskule koje govore o vlasti - svaka ima porijeklo od ranije. Nije to sadasnji odnos prema vlasti nego samo specifikacija, govorna i stilska, sentenci koje su nekad postojale – objasnjava profesor narodne knjizevnosti i bivsi lider Narodne stranke Novak Kilibarda.

    Kada cuje na televiziji poslanike da govore “iz glave cijela naroda” i kunu da znaju sta narod misli zna i osjeca, Kilibarda se, kaze, mora nasmijati.

    - Razni sitni politicarcici oskudnog obrazovanja i jos oskudnijeg morala djeluju groteskno, vise je to sprdacina. Oni sami sa sobom, minornoscu svojih licnosti, minornoscu shvatanja zivota i svijeta ne mogu biti ni molekul iz svijesti svoga naroda, nego samo persiflaza te svijesti. Mogao je Filip Visnjic pjevati iz glave cijela naroda, mogli su to genijalni ljudi, a ne mali politicki zafrkanti – veli Kilibarda.

    Narodne mudrosti su rasute bez sistema i svako misljenje se moze opravdati nekom narodnom filozofemom. One su cesto znacenjski suprotne. Zato je, kako kaze Kilibarda, oblik agitovanja poslovicama u Crnoj Gori jos snazan.

    - To je upravo vjestina koju su doveli do vrhunca klerikalci i makijavelisticki politicari. Klerikalci ne biraju nacina da u sluh slusalaca unesu one poruke koje odgovaraju politici koju tumace – kaze Kilibarda.

    Kralj Nikola kao hrvatski imperator

    Kada su se pocetkom devedesetih proslog vijeka Crnogorci opet upoznali sa sopstvenim grbom, carsija je munjevito reagovala: cirilicni inicijali posljednjeg crnogorskog kralja HI (Nikola Prvi) desifrovani su latinicno u duhu tadasnjih ratnih pohoda kao “Hrvatska Imperija”.


    - Te dosjetke i stereotipi sluze i da se ljudi brane od drugosti. Vi se u stvari ubacite u jednu semu i time blokirate svaku razlicitost. Znaci, vi time negirate automatski druge, jer ih automatski dozivljavate kao poslovnicnu opasnost – objasnjava Tomovic-Sundic.





    --------------------------------------------------------------------------------
    Last edited by JUSTICE; 23-11-05 at 18:24.

Page 5 of 14 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  2. VLASI U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 25
    Last Post: 26-02-10, 18:53
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  4. Zasto im Liberali nijesu vjerovali?
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 20
    Last Post: 02-03-04, 08:38
  5. Ko su bili Nemanjici - sazeto.
    By BeranacOnajStari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 26-02-04, 10:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •