Page 3 of 14 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 336

Thread: EU i Velika Britanija postavljaju uslove za referendum Crnoj Gori

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne glupiraj se Alaha ti nego procitaj ovo fino :

    EKSKLUZIVNO:

    Uoči preporuka izvjestioca Venecijanske komisije, zamjenik sekretara tog tijela Tomas Markert za Republiku saopštio

    Moguć slovenački model


    Na radnim sastancima trojice izvjestilaca Venecijanske komisije, Finca Karla Tuorija, Španca Karlos Klosa Montera i Britanca Entoni Bredlija, koji su već napravili Nacrt zaključka o usklađenosti crnogorskog zakona o referendumu iz 2001. godine sa evropskim standardima, vršena je provjera da li crnogorski državljani koji su građani Srbije imaju pravo da glasaju u Srbiji - saznaje Republika.
    Zamjenik sekretara VK Tomas Markert nije isključio mogućnost da kao primjer u preporukama budu pomenuti uslovi slovenačkog referenduma o nezavisnosti iz 1991. godine

    Na pitanje Republike da li je od strane trojice izvjestilaca prije donošenja Nacrta zaključaka izvršena provjera pravne regulative Srbije o biračkom pravu crnogorskih državljana sa prebivalištem u Srbiji, Markert je odgovorio potvrdno.
    Provjera je, kako saznaje Republika, izvršena na izričit zahtjev Britanca, zbog nejasnog prevoda riječi ''državljanin'' na engleski jezik.
    -Ukoliko je, kao što se očekuje, van svake sumnje, utvrđeno biračko pravo crnogorskih državljana koji su građani Srbije, onda je isključena mogućnost da u nalazima trojice izvjestilaca VK bude preporučeno da oni imaju pravo da glasaju na crnogorskom referendumu - rekao je za Republiku član VK, koji je zahtijevao anonimnost.
    S druge strane, Markert nije isključio mogućnost da kao primjer bude naveden slovenački referendum iz 1991.godine.
    - Nijesam sasvim siguran, ali postoji mogućnost da taj primjer bude pomenut - rekao je Markert.
    Na plebiscitu u Sloveniji 1991.godine za validnost izjašnjavanja neophodno je bilo da izađe 50 odsto plus jedan upisanih birača, a za odluku je bila potrebna prosta većina izašlih.

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SRBENDA
    Crnogorci su Srbi koji su naselili Crnu Goru.
    a Srbi koji su naselili Srbiju - jesu li Srbi ili Srbijanci ili Srbende ? :lolblue:

  3. #53
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne,

    SRBENDE su ''usijani Srbi'', - Amfilohije.
    tj. Crnogorci.
    Last edited by SRBENDA; 22-11-05 at 13:50.

  4. #54
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SRBENDA
    Ne,

    SRBENDE su ''usijani Srbi'', - Amfilohije.
    tj. Crnogorci.
    Znaci li to da su Srbi Crnogorci?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SRBENDA
    Ne,

    SRBENDE su ''usijani Srbi'', - Amfilohije.
    tj. Crnogorci.
    a ja mislio da su Srbende Srbi...hvala ti

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    to je bas nelogicno
    zasto bi se srbin koji je iz srbije morao jos vise definisati pa se nazivati "srbijancem"? ili srbin iz crne gore nazivati "crnogorcem" ako se zna da,cak i ti to priznajes,da postoji izvjesna razlika izmedju srba i crnogoraca?
    Ne mora se nazivati srbijancem, vec takav naziv postoji kao sinonim za Srbe iz Srbije. Umjesto da kazes Srbin iz Srbije mozes reci Srbijanac. Ako hoces da kazes Srbin iz Crne Gore, onda neces reci ni Srbijanac ni Crnogorac, kao sto neces reci ni za Srbina koji zivi u Hrvatskoj da je Hrvat. Srbi i Crnogorci, ali i Hrvati i Bosnjaci su narodi sa zajednickim prijeklom, veoma bliskim, i razlike koje postoje su zanemarljivo male.
    Quote Originally Posted by intruder
    za mene je srbin srbin a crnogorac crnogorac dje god da zive

    tebi je srbin iz crne gore crnogorac a srbin iz srbije srbijanac - tom TVOJOM logikom,imenovanja po mjestu prebivalista/rodjenja,izashlo bi da je srbin iz francuske francuz a srbin iz hrvatske HRVAT - e to vam pecka ushi...
    To nigdje nisam napisao, sto znaci da ti pricas neku svoju pricu koja sa onim sto sam ja napisao nema nikakve veze. Da ti onda ponovim, posto namjerno ne citas pazljivo, odnosno citas unoseci neke svoje ideje u ono sto je napisano. Srbin iz CG naziva se tako, bas kao sto se Srbin iz Hrvatske naziva tako, a za Srbina iz Srbije postoji naziv Srbijanac. Ja nisam napisao da je Srbin iz CG Crnogorac niti to mislim, dakle, to je tvoje dodavanje, tacnije podmetanje. Tvoja "logika" zasniva se na pozivanju na sukob srpskih nacionalista i dukljana (forma ekstremnog antisrpskog nacionalizma) a ne iz onog sto sam ja napisao. Nigdje neces naci da ja poistovjecujem Srbe i Crnogorce, ili Srbe i Hrvate itd., odnosno da tvrdim da Hrvati nisu Hrvati vec Srbi zato sto su veoma bliski i imaju isto porijeklo i predake. To da su Srbi, Hrvati, Crnogorci i Bosnjaci bliski i da imaju isto porijeklo i predake jeste tacno, ali time se ne kaze da je neki narod od tih prvi ili da neki ne bi trebao da postoji. ... No, to je siri kontekst obmane koju pokusavas da uspostavis kao istinu, a to je da Srbijanac ima neko drugo znacenje osim sinonima za Srbina iz Srbije. Takvo znacenje ne postoji osim u nacionalisticko-sovinisticim "umovima".
    Quote Originally Posted by intruder
    meni je stvarno zao vas koji ni u 21. vijeku ne znate ko ste i shto ste i shto jos uvijek tragate za identitetom
    He, opet podmeces neku pricu koju si sam konstruisao. Ja se nisam svrstao ni u "vas" ni u "njih". Moj identitet je moja licna stvar i nije moneta za potkusurivanje bilo cije pokvarenjacke politike. Prica o nacionalnom identitetu je podvala pokvarenjackih politika koje nanose stetu gradjanima CG. Svako zna sta je, ko su mu predaci, sta osjeca i sl. To je njegova licna stvar. Prebacivanje te licne stvari na teren politike je obmana kojom se danas sluzi prije svega vladajuca DPS ekipa u CG. Do pada Milosevica, to je bila stvar srpskih nacionalista, a nakon pada Milosevica u CG po nalogu DPS vlasti i Mila Djukanovica razvija se ekstremni antisrpski nacionalizam pod nazivom dukljanstvo. Dukljanski identitet nije zasnovan na crnogorstvu, vec na antisrpstvu i predstavlja politicku tvorevinu DPS i Mila, stvorenu u proteklih 5-6 godina. Ta politika ima za cilj samo da odrzi grupaciju na vlasti sto je moguce duze i nista vise.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e milo mi je da i to razjasnismo

    srbijanac je srbin iz srbije a crnogorci su poseban narod ka i hrvati i drugi

    hvala lijepo


    Quote Originally Posted by nihil
    Dukljanski identitet nije zasnovan na crnogorstvu, vec na antisrpstvu i predstavlja politicku tvorevinu DPS i Mila, stvorenu u proteklih 5-6 godina. Ta politika ima za cilj samo da odrzi grupaciju na vlasti sto je moguce duze i nista vise.
    ma daj coece ko jos u ovo vjeruje osim nepismeni glasaci SNS-a
    ne padaj tako nisko

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    ma daj coece ko jos u ovo vjeruje osim nepismeni glasaci SNS-ane padaj tako nisko
    Nema ovo sto pisem o dukljanima nikakve veze sa SNS i sl., vec sa cinjenicama. Napisi tacno kada i kako je nastala prica o dukljanima, ko tu pricu prica i ko je finansira?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Ocemoo Ii Miii Da Glaasaaaamooooooo !!!!!!
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  10. #60
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Izmedju Srbina i Crnogorca je razlika slicna kao i izmedju Njemca i Austrijanca.
    Nas Nihil je vjerovatno nesto u medjuvremenu procitao iz istorije pa ce nam to saopstiti.
    Izvoli Nihile, daj argumenta.

  11. #61
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SRBENDA

    Crnogorci su Srbi koji su naselili Crnu Goru.
    Da li to znaci da su Madjari Srbi koji su naselili Madjarsku ?
    Da li mozemo da kazemo da su Rumuni Srbi koji su naselili Rumuniju ?
    Da li su Makedonci Srbi koji su naselili Makedoniju ?
    Da li su bosanski i hercegovacki Vlasi Srbi koji su naselili Sumadiju ?
    Da li su Bosnjaci Srbi koji su naselili Bosnu ?
    Da li su Norvezani Srbi koji su naselili Norvesku ?

    Zasto su ga toliko komplikovali pa se u Crnoj Gori zvali Dukljani, Zecani, Crnogorci ?
    Sto se nijesu od pocetka zvali Srbi ?
    Zasto su davali ime Duklja, Zeta, Crna Gora ?
    Zasto nijesu dali ime Juzna Srbija, Republika Srpska ?

    Zasto Srbi nijesu samo Srbi?

    Sto su Srbi?

    Religijska grupa ?

    Mozda mislis na to da su Srbi pravoslavci sastavljeni od 10 naroda.

    Ako su Srbi religijska grupa zasto se zovu Srbi, sto se ne zovu Svetosavci ?
    Last edited by Regi; 22-11-05 at 16:30.

  12. #62
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Nema ovo sto pisem o dukljanima nikakve veze sa SNS i sl., vec sa cinjenicama. Napisi tacno kada i kako je nastala prica o dukljanima, ko tu pricu prica i ko je finansira?
    Prica o Dukljanima je nastala prije 1000 i kusur godina, a evo kako je pricu ispricao 100 % Srbin Sima Ćirković
    http://www.cafemontenegro.com/forum/...ead.php?t=6693

    Zamisli!
    Srbin Sima promovisao dukljanstvo !
    Ko ga je finansirao Nihile da promovise dukljanstvo ?

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Nema ovo sto pisem o dukljanima nikakve veze sa SNS i sl., vec sa cinjenicama. Napisi tacno kada i kako je nastala prica o dukljanima, ko tu pricu prica i ko je finansira?
    prica je nastala prije skoro 1000 godina
    1078. Duklja postaje kraljevina - 140 godina prije Raske

    to shto tebi smeta shto su se crnogorci avizali (kasno doduse ali ipak je dobro) pa se sve vise okrecu sebi i svojim korijenima a ne nemanjicima i rashkoj mitologiji mene stvarno ne interesuje

    i nemoj mi sad pominjat jevrema brkovica,mila djukanovica i to ko je kome na platni spisak...za to me boli ****

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    Prica o Dukljanima je nastala prije 1000 i kusur godina, a evo kako je pricu ispricao 100 % Srbin Sima Ćirković
    http://www.cafemontenegro.com/forum/...ead.php?t=6693

    Zamisli!
    Srbin Sima promovisao dukljanstvo !
    Ko ga je finansirao Nihile da promovise dukljanstvo ?
    Da preformulisem pitanje, da bi imao manje prostora za skretanje price u (pra)istoriju. Ko je pricu o dukljanima i kada pokrenuo u CG danas, ko je finansira i zasto? Ko su dukljani u CG?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    prica je nastala prije skoro 1000 godina
    1078. Duklja postaje kraljevina - 140 godina prije Raske

    to shto tebi smeta shto su se crnogorci avizali (kasno doduse ali ipak je dobro) pa se sve vise okrecu sebi i svojim korijenima a ne nemanjicima i rashkoj mitologiji mene stvarno ne interesuje

    i nemoj mi sad pominjat jevrema brkovica,mila djukanovica i to ko je kome na platni spisak...za to me boli ****
    E vidis, prica od 1000 godina za danasnjeg covjeka nema nikakvog znacaja, a ovo sto radi vlast Mila Djukanovica ima jako veliki znacaj. Upravo tom pricom o Duklji Milova vlast maze oci svim gradjanima iskljucivo da bi se odrzala na vlasti. Time se Crnogorci ne avizaju, nego zatupljuju i vracaju 1000 godina unazad.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  16. #66
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Da preformulisem pitanje, da bi imao manje prostora za skretanje price u (pra)istoriju. Ko je pricu o dukljanima i kada pokrenuo u CG danas, ko je finansira i zasto? Ko su dukljani u CG?
    Uvijek si imao genijalna pitanja !

    Prvo mi odgovori zasto je Dr Sima Cirkovic pricao pricu o Dukljanima prije 30-40 godina ??
    Hocu odgovor, ne izbjegavaj, vidis kako sam trazis odgovore ?

  17. #67
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    E vidis, prica od 1000 godina za danasnjeg covjeka nema nikakvog znacaja,
    To znaci da ni za Srbe prica o Nemanji, o Svetom Savi nema znacaja, jer je prica stara 800 godina ?

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    Uvijek si imao genijalna pitanja !

    Prvo mi odgovori zasto je Dr Sima Cirkovic pricao pricu o Dukljanima prije 30-40 godina ??
    Hocu odgovor, ne izbjegavaj, vidis kako sam trazis odgovore ?
    Posto ja ne znam zasto je covjek o toj temi pisao, a mogu da pretpostavim da je to bilo zbog naucnih razloga, bio bih ti zahvalan da kazes razlog zbog kojeg je to radio kao i da navedes dokaz u prilog tome.
    Quote Originally Posted by Regi
    To znaci da ni za Srbe prica o Nemanji, o Svetom Savi nema znacaja, jer je prica stara 800 godina ?
    Za danasnjeg covjeka ne znaci nista. A za istoriju, kao nauku, znaci i jedna i druga prica.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Za danasnjeg covjeka ne znaci nista. A za istoriju, kao nauku, znaci i jedna i druga prica.
    zbunjen si totalno stari

    postoji li u skolama predmet "Istorija"?shto se uchi tu?KAKO SE POPRAVLJA AKUMULATOR????ili bash ta istorija koja za danasnjeg covjeka ne znaci nishta?

    to je povezano - prica znaci za istoriju a istorija znaci za covjeka

    da se ti pitas sigurno bi svakih 50 godina radio ERASE ljudima u mozak da se ne sjecaju nicega jer valjda TO SHTO JE BILO DANASNJEM COVJEKU NE ZANCI NISHTA

    pa bi svakih 50 godina imali po koji ratcic i genocidcic

    b'ago b'ago kako si pametan

  20. #70
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Posto ja ne znam zasto je covjek o toj temi pisao, a mogu da pretpostavim da je to bilo zbog naucnih razloga, bio bih ti zahvalan da kazes razlog zbog kojeg je to radio kao i da navedes dokaz u prilog tome.
    Pisao je dakle iz naucnih razloga, istorijske nauke.
    Znaci nije u redu da mi bastinimo taj dio nase istorije ?
    Dio nase istorije koji tako fino opisuje Sima Cirkovic i recimo takodje Srbin Dr Relja Novakovic.

    Nemamo pravo da se pozivamo na radove Relje Novakovica i Sime Cirkovica, i da bastinimo Vojislavljevice i Dukljane uopste ?
    Nemamo pravo, da srpstvo ne bi uznemiravali ?

    Quote Originally Posted by nihil
    Za danasnjeg covjeka ne znaci nista. A za istoriju, kao nauku, znaci i jedna i druga prica.
    Za danasnjeg Srbina ne znaci nista prica o Svetom Savi i tati mu Nemanji ?
    To hoces da kažeš (lažeš) ?

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    Pisao je dakle iz naucnih razloga, istorijske nauke.
    Znaci nije u redu da mi bastinimo taj dio nase istorije ?
    Dio nase istorije koji tako fino opisuje Sima Cirkovic i recimo takodje Srbin Dr Relja Novakovic.

    Nemamo pravo da se pozivamo na radove Relje Novakovica i Sime Cirkovica, i da bastinimo Vojislavljevice i Dukljane uopste ?
    Nemamo pravo, da srpstvo ne bi uznemiravali ?
    Sta tu ima u redu ili ne? Duklja je postojala prije vise od 1000 godina i prica o tome danas ima smisla samo za istorijsku nauku. Sta ti to bastinis od te istorije? Kamene rusevine? I kakve to veze ima sa danasnjom CG?

    Quote Originally Posted by Regi
    Za danasnjeg Srbina ne znaci nista prica o Svetom Savi i tati mu Nemanji ? To hoces da kažeš (lažeš) ?
    Ne znaci ama bas nista za danasnjeg Srbina? A ti meni objasni sta hoces da lazes kad kazes da tebi nesto Duklja i Srbima Nemanja znaci? Ajde da cujemo sta tebi znaci Duklja i sta nekom Srbinu Sveti Sava?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  22. #72
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Borchez
    A ko ti samo rece tu besmislicu.Englez koji zivi u Francuskoj nije mogao da glasa ne referendumu!?Znaci li to da Srbi iz Crne Gore ne mogu glasati na referendumu,a Crnogorci iz Srbije mogu?Gdje si vidio takve standarde casti ti?

    Blitzkrig znas li razliku izmedju NACIONALNOSTI i TERITORIJALNOSTI

    Englez i Francuz su nacionalan pojam dok je Crnogorac teritorijalan a Srbin je nacionalan. Glavna fora je u tome sto ja kad kazem da sam Crnogorac podrazumijevam da sam Srbin, dakle ne Srbijanac nego Srbin. Ako si ti porijeklom albanac ili nesto trece u redu... nisi Srbin.

    Sto ce kome nezavisnost danas? zar nema drugih stvari koje ocete, mozda neki dobar posao mozda vecu platu bolje osiguranje. Mozda neko oce da mu se ubice nekog iz porodice nadju iako nije neka utjeha. Mozda neko oce da ne bude otpusten iz drzavne firme posle 20 30 godina rada. Mozda neko ne zna sto ce sjutra dat djeci da jede pa i ne razmislja o referendumu. Okle kuce stanovi kola ovima sto su na vlast da je srece da moze neko da ih pita "okle ti ova 4 stana i ova kola ako ti je plata 700 eura? pa kad umjesto odgovora zamuca samo pljas lisice i aj polako.

    Ljudi se dijele na ljude i neljude, samo ta podjela postoji sve druge su lazne i stvorene od neljudi kako bi lakse dosli do moci. Odje dan danas radi ona stara "zavadi pa vladaj".

    Ovima sto su im ocevi na nekim funkcijama i sto se ubijaju od nasih para ne zamjeram sto traze nezavisnost jer nece da se taj raj u kom zive zavrsi ali nicija nije gorela do zore.
    Naravno da znam razliku.Crnogorci su jedna nacionalnost,a,Srbi druga.
    Ja cvrsto vjerujem da ce Crna Gora brze napredovati ako bude nezavisna,i zato tu ideju podrzavam.To je jedan razlog.Drugi razlog je istorija,koja nam ne daje povoda da o zajednici sa Srbijom mislimo dobro.Shvatas,svi ovi ekonomski aspekti koje si nabrojao lakse ce se ostvariti u nezavisnoj.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  23. #73
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niko ne spominje dukljanski identitet.Ali Duklja ima velike veze sa danasnjom Crnom Gorom,jer je ona klica iz koje je potekla kasnija crnogorska drzava.Ni ja ne opravdavam izvjesne intelektualne krugove koji casnu crnogorsku nacionalnost zamjenjuju dukljanskom,ali se ta pojava moze posmatrati i kao odgovor na negativne uticaje i poplavu raznih istorijskih neistina,koji su dolazili uglavnom iz Srbije,a koji su doslovice govorili da je ovdje prije Svetog Save bila praistorija,te da Dukja/Zeta uopste nije postojala,nego da je to,zajedno sa crnogorskom nacionalnoscu jos jedna podmetacina srpskom narodu od strane Vatikana(ili kominterne).Da se takve neistine nebi i dalje provlacile(a imaju tu tendenciju),i da nebi vrsile stetne uticaje na nas narod(na dosta pripadnika naseg naroda taj stetni uticaj je vec izvrsen),korisno je istraziti proslost,pribaviti dokaze,i time zapusiti usta srpskim nacionalistima i klerofasistima,koji su uzgred i glavni neprijatelji Crne Gore.I nije lijepo nazivati istoriju"kamenim rusevinama".Treba se sjetiti da citava nacija iz njih potice.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    zbunjen si totalno stari
    Jes, zbunjen sam tvojom hiljadugodisnjom dukljanskom istorijom od Mila naovamo.
    Quote Originally Posted by intruder
    postoji li u skolama predmet "Istorija"?shto se uchi tu?KAKO SE POPRAVLJA AKUMULATOR????ili bash ta istorija koja za danasnjeg covjeka ne znaci nishta?
    Jes, postoji, ali ovo sto ti pricas nije ni akumulator, vec Milova tambura, ti mu dodjes ka Milova tamburica. Ili mozda guslar, he.
    Quote Originally Posted by intruder
    to je povezano - prica znaci za istoriju a istorija znaci za covjeka
    E, znaci istorija, ali ne izmisljanje istorije. Sta to za tebe znaci Duklja. Sta si naucio od Duklje? Koja je to kulturna bastina nasljedjena od Duklje? A ko zna mozda je tu bila Atlantida, svasta je u tvojoj "istoriji" moguce.
    Quote Originally Posted by intruder
    da se ti pitas sigurno bi svakih 50 godina radio ERASE ljudima u mozak da se ne sjecaju nicega jer valjda TO SHTO JE BILO DANASNJEM COVJEKU NE ZANCI NISHTA
    Ej, ne radi se o 50 godina, vec o hiljadu. Erase je napravilo vrijeme. Kako pamcenje imas o Duklji? Da ti (pra)djed nije prica? Da te Duklja nije naucila demokratiji i drzavotvornosti? Nego, reci ti nama ko i zasto finansira to svjetsko otkrice?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  25. #75
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Kako pamcenje imas o Duklji? Da ti (pra)djed nije prica? Da te Duklja nije naucila demokratiji i drzavotvornosti? Nego, reci ti nama ko i zasto finansira to svjetsko otkrice?
    Ovo je vidjenje jednog totalnog sarlatana, polupismenog i krajnje neobrazovanog.

    Zaborav naroda je potpuno prirodna pojava.
    Grci su bili potpuno zaboravili svoju nevjerovatnu helensku kulturu koju su im otkrili u 18. vijeku Njemci, Francuzi, Englezi.
    Grci su se zvali u srednjem vijeku za vrijeme Vizantije Romejci, jer su bili pripadnici Istocnnog Rimskog Carstva.

    A sto se tice sjecanja Crnogoraca na Dukljane, iznosenje krsta Svetog Vladimira na Rumiju, je kome posveceno ???

    Znas li ko je bio Sveti Vladimir ?
    Znas li kim je vladao Sveti Vladimir?
    Znas li dje je vladao ?
    Kako ga ne zaboravi narod ?

    Znas li ti ista, ista, prije nego sto krenes da kuckas ???

Page 3 of 14 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  2. VLASI U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 25
    Last Post: 26-02-10, 18:53
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  4. Zasto im Liberali nijesu vjerovali?
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 20
    Last Post: 02-03-04, 08:38
  5. Ko su bili Nemanjici - sazeto.
    By BeranacOnajStari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 26-02-04, 10:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •