Results 1 to 15 of 15

Thread: Zamrzavanje godine?

  1. #1
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    66
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Zamrzavanje godine?

    Izvinuo bih se ako sam postavio na pogresno mjesto ovo pitanje ,ali nisam znao dje cu.
    Dakle interesuje me neko da mi kaze,posto studiram ETf interesuje me jer sam proslu godinu bio zamrzao zbog zdrastvenih problema odn operacije i to sam njima bio dostavio i zamrzli su je.Moracu propduziti jos godinu dana,da li cu moci zamrznuti posto sam vidio da na nas Fax,ima pravo svaki student da zamrzne godinu do oktobra.Ima li neko sa mog Fax,ko bi mi mogao reci da li mogu produziti godinu?
    Unaprijed zahvalan
    One that limits your desire is always very rich...

  2. #2
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Pa ako ti zdravstveni problemi zaista predstavljaju problem da redovno pratis nastavu i ako imas medicinsku dokumentaciju koja ce to poduprijeti , trebalo bi da prihvate dalje zamrzavanje , ali to je pretpostavka ,nisam nikad radio oko toga . Ja sam zamrznuo proslu godinu , ali nisam produzavao .Najbolja opcija bi bila da podjes (ako si u mogucnosti , ako ne nekog posaljes ) sa medicinskim dokumentom koji objasnjava situaciju u studentsku sluzbu ,odakle ce oni vjerovatno da te preusmjere do prodekana,posto to nije uobicajen slucaj i nisam siguran da ce u sluzbi moci da ti daju konkretan odgovor .
    Probaj da pozoves sluzbu ( mislim da je na sajtu broj ) i da pitas kako sto , posto ja kad sam radio oko odmrzavanja godine,mlatili su me 15 puta do njih i nazad , a da ne pominjem da sam morao svaki dan da provjeravam ima li prodekana(u tom periodu ga uopste nije bilo na fakultetu iz nekih razloga) ,pa da ne bi isto tako i tebe vukli..
    A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,066
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koliko sam upoznat ,moze samo jednom da se zamrzne godina(njih ne interesuje zbog cega ne mozes),e sad ako imas nekih problema i uz doktorska odobrenja sve je moguce ,ali to vise nije zamrzavanje vec stvar nekog vaseg dogovora i mozda vam to i omoguce
    Russia!

  4. #4
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uvijek su bili fer, tako da pretpostavljam da ce ti uspjeti. Posalji to u studentsku pa ce oni to dekanu proslijediti ili direktno dekanu da posaljes pismo sa dokazima ili prosto da dodjes licno ako si u mogucnosti.

  5. #5
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sta se desava ukoliko se ne zamrzne god? Da li propadaju polozeni ispiti ili...? Upisala sam prvu god kao redovan student, sl god uzela ispite sa druge i neke sa prve, a posle toga pauzirala 2god zbog trudnoce i obaveza oko bebe...uopste nisam zamrznula god, sad me strah da ne moram sve prolaziti ispocetka, upis na prvu god i to... heeeeeellppp

  6. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ada nije moguće da može da ti zastari ispit koji si položila?! valjda? Ajde pričajte vi što znate?
    A imam i pitanje baš na tu temu...ako student da prvu godinu, a onda ode u inostranstvo da studira, nevezano sa ovim faksom, prosto konkuriše i dobije stipendiju i ode...šta se dešava sa ovim? Da li mu se ako se vrati iz inostranstva iz bilo kog razloga, priznaje ta prva godina? Treba li neku proceduru da odradi prije polaska?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Polozeni ispit ne moze da propane , djelovi ispita propadaju sa zavrsetkom popravnih rokova.
    Poslije pauze nastavljas dje si stala. Makar je tako na UCG.
    Kreč, kolica i mešalica.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mudman View Post
    Izvinuo bih se ako sam postavio na pogresno mjesto ovo pitanje ,ali nisam znao dje cu.
    Dakle interesuje me neko da mi kaze,posto studiram ETf interesuje me jer sam proslu godinu bio zamrzao zbog zdrastvenih problema odn operacije i to sam njima bio dostavio i zamrzli su je.Moracu propduziti jos godinu dana,da li cu moci zamrznuti posto sam vidio da na nas Fax,ima pravo svaki student da zamrzne godinu do oktobra.Ima li neko sa mog Fax,ko bi mi mogao reci da li mogu produziti godinu?
    Unaprijed zahvalan
    Ovo pitaš jer si na budžet? Kad su tako specifični slučajevi, Ekonomija je uvijek izlazila u susret. Mislim da će i ETF. Svakako moraš poslat molbu sa dokumentacijom. Ako ti ne odobre, produži do rektorata odmah je pored i oni mogu da donesu odluku preko fakulteta
    Quote Originally Posted by ivinamama View Post
    A sta se desava ukoliko se ne zamrzne god? Da li propadaju polozeni ispiti ili...? Upisala sam prvu god kao redovan student, sl god uzela ispite sa druge i neke sa prve, a posle toga pauzirala 2god zbog trudnoce i obaveza oko bebe...uopste nisam zamrznula god, sad me strah da ne moram sve prolaziti ispocetka, upis na prvu god i to... heeeeeellppp
    Ne propadaju ti ispiti, što si poližila položila si. Kolokvijumi se ne broje.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ada nije moguće da može da ti zastari ispit koji si položila?! valjda? Ajde pričajte vi što znate?
    A imam i pitanje baš na tu temu...ako student da prvu godinu, a onda ode u inostranstvo da studira, nevezano sa ovim faksom, prosto konkuriše i dobije stipendiju i ode...šta se dešava sa ovim? Da li mu se ako se vrati iz inostranstva iz bilo kog razloga, priznaje ta prva godina? Treba li neku proceduru da odradi prije polaska?
    Treba provjerit da li ti fakulteti imaju potpisane protokole o saradnji. Ako ima onda se ispiti priznaju. Ako nemaju radise nostrifikacijaprograma položenih ispita od strane domaćeg fakulteta i priznaju se u cjelosti ili samo dio. Uglavnom nije se džabe polagalo
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #9
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hvala na pomoci a ako samo nastavljam dje sam stala, nema potrebe da opet upisujem prvu god...? iako me nije bilo dve god bez zamrzavanja i imam ispite sa prve nepolozene...toga me najvise strah, da ne prolazim opet kroz upis na prvu, plus sam i zakasnila, nemam pojma kad je treci upisni rok a valjda radi studentska tek od 19og..

  10. #10
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne treba ti treci upisni rok, nego upis na starije godine koji bude u septembru. Podji u sluzbu kad pocnu i reci ce ti sto kako i kad...
    Kreč, kolica i mešalica.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Bice ti kao da redovno uplacujes semestar . Bez ikakve dalje price . Ja kad sam zamrzavao , zamrznuo sam semestar samo zato jer sam ga vec bio uplatio i da mi ne bi propale tih 250 e ,drugi sam ostavio bez zamrzavanja , i samo ove godine odmrzao prvi semestar i uplatio drugi.Dok god se ti ne ispises sa fakulteta , tebi se pamte svi polozeni predmeti .
    A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

  12. #12
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sad mi je vec lakse nisam znala da postoji i posebna procedura za ispisivanje, ja sam mislila da posto se nisam pojavljivala 2god niti prijavljivala ispite to je to... inace sam na filozofskom u Nk...drugu god nisam ni upisivala, samo sam uzela neke sa druge ispite neke sa prve jer sam ih imala dosta nepolozenih...cekacu da vidim sta ce reci u studentskoj. ako mi kazu da opet moram predati za upis na prvu poludela bih...u medjuvremenu neka pise ako je jos neko bio u sl situaciji...

  13. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post

    Treba provjerit da li ti fakulteti imaju potpisane protokole o saradnji. Ako ima onda se ispiti priznaju. Ako nemaju radise nostrifikacijaprograma položenih ispita od strane domaćeg fakulteta i priznaju se u cjelosti ili samo dio. Uglavnom nije se džabe polagalo
    nijesi me razumio...fakulteti nemaju veze jedan s drugim i ne treba da imaju protokole o saradnji....suština je da tek sledeće školske godine možemo u inostranstvo, pošto je godina duga i može doći do promjene ili do eventualne nemogućnosti odlaska (sportska stiopendija je u pitanju), dijete je ođe upisalo ekonomiju reda radi u slučaju da ne ode u inostranstvo da ne gubi godinu...ako ode, možda mu nešto ne krene kako treba, da ne gubi dvije godine onda...tako da ako se vrati, nastavlja ekonomiju gdje je stao, ako ne vrati, ekonomija mu i ne treba....ali eto zanimala me je procedura....inače, kakva je mogućnost prelaska sa državnog na privatni univerzitet u CG? Priznaju li se ispiti? Kako to funkcioniše?

    Quote Originally Posted by Nesh0 View Post
    Bice ti kao da redovno uplacujes semestar . Bez ikakve dalje price . Ja kad sam zamrzavao , zamrznuo sam semestar samo zato jer sam ga vec bio uplatio i da mi ne bi propale tih 250 e ,drugi sam ostavio bez zamrzavanja , i samo ove godine odmrzao prvi semestar i uplatio drugi.Dok god se ti ne ispises sa fakulteta , tebi se pamte svi polozeni predmeti .
    e to je to!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #14
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Slabo ima poklapanja na drzavnim i privatnim fakultetima ,ne bih puno racunao na to..mozda da se nadje 1 predmet od godine da ce priznat , bar sto se tice tehnickih fakulteta , ekonomija pravo jezici to vec ne znam. Koliko znam , te informacije ne daju direktno na studentskoj sluzbi nego profesori pojedinacno ili tako.

    @ivina ima procedura ,placa se 15-20 e da izvadis dokumenta , dok to ne uradis ti si njihvo student valjda...evo drug se ne ispisuje sa ekonomskog 2 godine da im ne bi morao vracat notebook...
    A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    @ Mudman - evo kolegi da odgovorim, posto sam i ja na ETF-u, moci ces da je zamrznes ali ti treba bas bas dobar razlog, problem sa zdravljem, podji u studentsku, Slavka je kralj sve ce ti objasniti s njom se sve mozes dogovorit'.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 23
    Last Post: 23-11-13, 12:26
  2. Zamrzavanje - blokiranje racunara
    By Dejanm in forum Hardware
    Replies: 57
    Last Post: 14-05-08, 12:07
  3. Godine
    By Dr_ica in forum Sve i svašta
    Replies: 35
    Last Post: 05-07-06, 13:33
  4. a godine
    By NAND in forum Ljubav
    Replies: 74
    Last Post: 06-07-05, 16:51
  5. Vic GoDiNe > > >
    By ofucani in forum #montecafe
    Replies: 7
    Last Post: 15-10-04, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •