Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 56

Thread: Uporedna tabela brzine interneta i cijena kod nas i u komsiluku

  1. #1
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Uporedna tabela brzine interneta i cijena kod nas i u komsiluku

    Vec duze vrijeme razmisljam o pravljenju uporedne tabele brzina interneta i cijena kod nas i u komsiluku, napokon danas sam u tome i uspio. Kako bih svim crnogorskim internet korisnicima na jednostavan i sto plasticniji nacin pokazao koliko nas T-Com krade na mjesecnom nivou po pitanju ADSL-a. Kroz jednostavnu tabelu pokazacu vam koliko neke nase komsije placaju svoj internet i koje brzine dobijaju za ono sto placaju.

    Napomena: U tabeli su upisani najeftiniji ADSL FLAT (neogranicen saobraćaj) paketi kompanija koje pruzaju internet usluge na teritoriji cjele drzave u kojoj posluju. Postoje i jeftiniji paketi u tim državama ali zbog dodatnih taksi i dažbina ili zbog nedovoljne pokrivenosti tih operatera nisam htio da unosim te ADSL pakete u tabelu. U tabelu su unijeti samo oni paketi koji su dostupni na cjeloj teritoriji te drzave preko obicne telefonske linije (bakarne parice).

    DRŽAVA BRZINA u Mbits CIJENA (eur) KOMPANIJA
    ALBANIJA Do 2 Mbps / 256 kbps 25.78 ALBtelekom
    HRVATSKA Do 4 Mbps / 256 kbps 24.84 Hrvatski telekom
    BOSNA Do 5 Mbps / 384 kbps 8.69 BH telekom
    SRBIJA Do 5 Mbps/ 1Mbps 13.58 Telekom
    MAKEDONIJA Do 8 Mbps / 768 Kbps 14.63 Makedonski telekom
    BUGARSKA Do 15 Mbps / 1 Mbps 7.54 Vivacom
    ITALIJA Do 8 Mbps / 512 Kbps 19.95 Tiscali
    MADJARSKA Do 10 Mbps / 512 Kbps 13.61 Magyar telekom
    CRNA GORA Do 2 Mbps / 256 Kbps
    20.33
    Crnogorski telekom

    Ako imate zelje i volje, slobodno prosirujte ovu listu. Treba pokazati ovome narodu koliko nas potkradaju samo zato sto drze monopol.

    PS: Jedino je Albanija gora od nas. Sta reci, koju poruku poslati?
    Last edited by Brajan992; 11-07-13 at 02:31.
    Bako, jebeš li što?

  2. #2
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I Hrvatska je gora, kod nas imas 5mbps za 21 euro studenstki paket.

    S obzirom da smo drzava od 700 hiljada stanovnika, nije neka tragedija samo neka radi dobro...

  3. #3
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    CRNA GORA Do 2 Mbps / 256 Kbps 20.33 Crnogorski telekom
    Ovo ti nije tačno, najmanja brzina kod T-com-a je 4 mb/s. Fl@T 2 su povećali odavno.
    Last edited by Břgíńjĺ; 11-07-13 at 09:36.

  4. #4
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,870
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    813
    Thanked in
    540 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Ovo ti nije tačno, najmanja brzina kod T-com-a je 4 mb/s. Fl@T 2 su povećali odavno.
    Tačno je. To su samo povećali extra trio korisnicima.
    Love, peace and respect.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Ovo ti nije tačno, najmanja brzina kod T-com-a je 4 mb/s. Fl@T 2 su povećali odavno.
    Ne koristim Extra TV i nista mi nisu povecali.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  6. #6
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    I Hrvatska je gora, kod nas imas 5mbps za 21 euro studenstki paket.

    S obzirom da smo drzava od 700 hiljada stanovnika, nije neka tragedija samo neka radi dobro...
    Odje sam upisao samo one redovne pakete, osnovne bez dodatnih popusta. Sto bi to znacilo. To bi znacilo kad bi otisao sad u npr: Bugarsku da zivis i kada bi trazio osnovni najsporiji i najeftiniji internet paket, preporucili bi ti onaj gore sa liste. A u CG bi ti preporucili paket koji kosta dvadeset eura a u Bugarsku bi bolji paket dobio za 7.50 eura.

    Ako tebi to nije problem, i ako tebi to nije tragedija, ja ne znam u kom univerzumu ti zivis, mora na Dedinje da si se rodio, pa imas para da placas. Uostalom, nemoj da se zalis kada krene da koci internet, kao sto zna, a evo ga koci vec deset dana. Ne mogu da poprave odziv Google servisa.

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Optika 20 do 20Mbps/1Mbps Flat 20.33 €
    Pisao sam samo o onim paketima koji se mogu dobiti preko obicne telefonske linije (bakarna parice) Nemoj da moram da ti kopiram cijene i brzine sto se nudi komsijama za OPTIKU.

    Pocnite da citate postove, prije nego sto pocnete da pisete svasta.
    Bako, jebeš li što?

  7. #7
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ukraina
    50mbps 5 euro Kievstar
    100mbps 10 euro Kievstar

  8. #8
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bump!
    Sramota!

  9. #9
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    odradih factory reset na telefonu i cimam se sa driverima za laptop, tek sad vidjeh ovu temu...
    look right through me

  10. #10
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Znam za ovo,ovo ne da je SRAMOTA nego ne znam kako ovo da nazovem,najgora smo drzava na svijet,pi 'ebem ti drzavu i ko nas vodi i ko ih glasa,PIII

  11. #11
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    NJEMACKA 100/6 mbps Kabel Deutchland 20e http://www.kabeldeutschland.de/inter...lefon-100.html
    A pogledaj te sta je optika u Njemackoj sa brzinama do 200/100mbps http://www.telekom.de/is-bin/INTERSH...enrechner.html
    P.s. Kad je vec isti vlasnik i naseg i njihovog telekoma mogli su se bar malo potrudit da kod nas smanje cijene i povecaju brzinu a ne da nas deru za 20e 2mbps a ne samo da iznose profit iz ove drzave i da pljackaju ovaj narod. Sto to ne rade u njemackoj? Nego tamo nemogu,jer mogu da budu kaznjeni sa enormnim kaznama milionskih razmjera i odmah da izgube licencu a kod nas mogu da rade sta hoce.
    Last edited by The Godfather; 14-09-13 at 21:33.

  12. #12
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ja placem Mtel-u 22,5 eura za brzinu 512/256,ovoga nema nidje na svijet,ali jbg druga opcija mi je Wimax ali i oni se malo proseravaju,oprema da se place 6 eura 2 godine

  13. #13
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Klasika. Ne cudim se ni malo.

  14. #14
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    138
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The Godfather View Post
    NJEMACKA 100/6 mbps Kabel Deutchland 20e http://www.kabeldeutschland.de/inter...lefon-100.html
    A pogledaj te sta je optika u Njemackoj sa brzinama do 200/100mbps http://www.telekom.de/is-bin/INTERSH...enrechner.html
    P.s. Kad je vec isti vlasnik i naseg i njihovog telekoma mogli su se bar malo potrudit da kod nas smanje cijene i povecaju brzinu a ne da nas deru za 20e 2mbps a ne samo da iznose profit iz ove drzave i da pljackaju ovaj narod. Sto to ne rade u njemackoj? Nego tamo nemogu,jer mogu da budu kaznjeni sa enormnim kaznama milionskih razmjera i odmah da izgube licencu a kod nas mogu da rade sta hoce.
    u njemackoj optiku nema ni 1% gradjana. Sto se tice optike, mi smo za njih bogovi. A jos njih konkurencija u fiksnoj razbija. Naveo si dobar primjer Kabel Deutchland-a.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pavlefuture View Post
    u njemackoj optiku nema ni 1% gradjana. Sto se tice optike, mi smo za njih bogovi. A jos njih konkurencija u fiksnoj razbija. Naveo si dobar primjer Kabel Deutchland-a.
    Dakle, podatak sa sajta DT : u drugom kvartalu 2013-e, u Njemackoj, Deutsche Telekom je imao : 1 268 000 korisnika sa optickim prikljuckom. Od toga broja, 1 096 000 su obicni/gradjanski korisnici.
    Jos jedan podatak : u drugom kvartalu 2012-e DT je imao 752 000 korisnika na optickom prikljucku.

    Njemacka je 2012-e priblizno imala 80 400 000 stanovnika.

    Korekcija : ~ 1.3% stanovnistva Njemacke ima opticki prikljucak. Ovo je podatak ako se poredi jedan stanovnik jedan prikljucak.
    Ocekivano realno stanje - prosjek je da 3 stanovnika zive u objektu koji ima jedan opticki prikljucak. Onda bi se moglo reci da blizu 4 000 000 ljudi ima pristup internetu od mjesta zivljenja, preko optike.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  16. #16
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    138
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Dakle, podatak sa sajta DT : u drugom kvartalu 2013-e, u Njemackoj, Deutsche Telekom je imao : 1 268 000 korisnika sa optickim prikljuckom. Od toga broja, 1 096 000 su obicni/gradjanski korisnici.
    Jos jedan podatak : u drugom kvartalu 2012-e DT je imao 752 000 korisnika na optickom prikljucku.

    Njemacka je 2012-e priblizno imala 80 400 000 stanovnika.

    Korekcija : ~ 1.3% stanovnistva Njemacke ima opticki prikljucak. Ovo je podatak ako se poredi jedan stanovnik jedan prikljucak.
    Ocekivano realno stanje - prosjek je da 3 stanovnika zive u objektu koji ima jedan opticki prikljucak. Onda bi se moglo reci da blizu 4 000 000 ljudi ima pristup internetu od mjesta zivljenja, preko optike.
    Moja greska, nisam bio dovoljno precizan. Mislio sam na FTTH. Oni uglavnom imaju FTTB.

    Slicnu stvar, sa malo starijim tehnologijama rade Cabling i Mkabl kod nas.

    FTTH u Njemackoj prema zvanicnoj statistici FTTH Council-a nema preko 1%:

    http://www.ftthcouncil.eu/documents/...king_FINAL.pdf

  17. #17
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    zasto uporedjivati sa Njemackom ? Pogledajte u komsiluku pa tu vec nema brzine ispod megabita kao startni net .Adsl ide 16 ili vise , kabal do 100 .

    a sta mi imamo ? Optiku za reklamu i adsl prosecno 5 megabita po cijeni grrrr

    ali moze im se . dok je ovaca bice vune

  18. #18
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Death Star, gornje Morakovo (tu se sruših prinudno)
    Posts
    149
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aooo kako smo mi raspala nacija j*bote. Flat 2 bi prosjek trebao da ima 4mb/s jel? Nerijetko jedva pređe 2,3 mb.

    poslato sa alko test aparata

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pavlefuture View Post
    Moja greska, nisam bio dovoljno precizan. Mislio sam na FTTH. Oni uglavnom imaju FTTB.

    Slicnu stvar, sa malo starijim tehnologijama rade Cabling i Mkabl kod nas.

    FTTH u Njemackoj prema zvanicnoj statistici FTTH Council-a nema preko 1%:

    http://www.ftthcouncil.eu/documents/...king_FINAL.pdf
    Ali FTTB i FTTH potpadaju pod FTTP: sto ce reci da su maltene isto. Da si rekao da se ovdje uvodi FTTD a tamo FTTB to je mozda neka veca razlika. Cak iako se uvodi FTTB u zgradu, ti mozes u toj mrezi unutar zgrade pustit sasvim korektne i stabilne brzine putem UTP CAT 6 ili 7, zar ne ?

    Kako god, fakat je da dje god drugdje se bachi pogled unutar T-Com grupacije, cijena mjesecnom pristupanju internetu je povoljnija nego ovdje u CG. A ovdje nas vise boli glava od toga radi li youtube, google, microsoft vlsc - a kad odes preko radijus vektora, sbb, telekom srbija, iskon - sve radi, i pojma nemas jesu li cache serveri ukljuceni ili nisu, ping prema googleu ne prelazi 20 ms ni preko adsla ni preko koaksijale, dok ovdje i preko optike stuca servis....
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  20. #20
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    138
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Ali FTTB i FTTH potpadaju pod FTTP: sto ce reci da su maltene isto. Da si rekao da se ovdje uvodi FTTD a tamo FTTB to je mozda neka veca razlika. Cak iako se uvodi FTTB u zgradu, ti mozes u toj mrezi unutar zgrade pustit sasvim korektne i stabilne brzine putem UTP CAT 6 ili 7, zar ne ?

    Kako god, fakat je da dje god drugdje se bachi pogled unutar T-Com grupacije, cijena mjesecnom pristupanju internetu je povoljnija nego ovdje u CG. A ovdje nas vise boli glava od toga radi li youtube, google, microsoft vlsc - a kad odes preko radijus vektora, sbb, telekom srbija, iskon - sve radi, i pojma nemas jesu li cache serveri ukljuceni ili nisu, ping prema googleu ne prelazi 20 ms ni preko adsla ni preko koaksijale, dok ovdje i preko optike stuca servis....
    Daleko od to toga da je isto. FTTH je veliki korak ispred FTTB-a. FTTB je cijedjenje suve drenovine iz bakra (VDSL, vectoring i sl) da se proba dostici 100Mbps. I to i tu treba zadovoljiti citav niz uslova. FTTH je infrastrukutra koja je sjutra spremna za bilo koji upgrade brzina, dok ces sa FTTB-om kad tad morati da mices bakar izmedju cabineta i korisnicke opreme.

    Ti mozes sa FTTB-om pustiti solidne brzine ali one jako brzo opadaju sa povecenjam duzine kabla i sa povecanjem broja kablova zbog preslusavanja.

    Da budem iskren za FTTD sam prvi put ovdje cuo, i vise mi izgleda kao R&D prica nego nesto sto ljudi stvarno kupuju. Ja nisam sreo racunar sa optickim interfejsom u nekoj sirokoj prodaji. I na kraju krajeva, to nije prica za opreatere vec za proizvodjace kompjuterske opreme.

    Za ovo drugo se slazem

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    FTTP (fiber-to-the-premises): This term is used either as a blanket term for both FTTH and FTTB, or where the fiber network includes both homes and small businesses.
    • FTTB (fiber-to-the-building, -business, or -basement): Fiber reaches the boundary of the building, such as the basement in a multi-dwelling unit, with the final connection to the individual living space being made via alternative means, similar to the curb or pole technologies.
    • FTTH (fiber-to-the-home): Fiber reaches the boundary of the living space, such as a box on the outside wall of a home. Passive optical networks and point-to-point ethernet are architectures that deliver triple-play services over FTTH networks directly from an operator's central office.

    FTTB i FTTH, dakle podpadaju pod FTTP - i iz tog razloga sam rekao da su slicne tehnologije, tj, maltene isto - optika je dosla do zgrade ili kuce, a dalje da li je optika ili parica ili utp cat 5e ili 6e u kuci/zgradi, hm, do kompjutera sigurno optika nije dosla. Ako je parica u zgradi dugacka 400 m, onda je stvarno muka iscjediti putem VDSL neku pristojnu brzinu. Ali, ehej, dodjite vi meni optikom do zgrade ili kuce, i ja vise necu brinuti medijumu. Razmisljat cu o media konvertorima. I cini mi se da i tu padate sa kvalitetom ponudjene opreme. Mozda je oprema kvalitetna, ali firmware je svakako i dalje nedovrsen. Mislim na HUAWEI. Ja sam jos ranije govorio da oni imaju kvalitetnu opremu, ali to je moje ranije iskustvo, sa vrlo korektno optimizovanim uredjajima van CG. Ovdje, to nije HUAWEI na koji sam nailazio ranije. Da li su i oni pali kvalitetom ? Hm.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  22. #22
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    138
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    FTTB, FTTC izvlace do 100Mbps. Da budem sirokgrud pa da kazem i 200Mbps. Sa FTTH-om nema limita, tj. glupo je racunati. Trenutno po GPON portu imas 2.5Gbps sto nema sanse da mozes da izvuces po bakru. sjutra ce da se pojavi 10G GPON i zamjenom kartica u centrali zavrsavas posao.

    FTTH - limit aktivna oprema
    FTTB - limit pristupna mreza

    Razlika je vrlo jasna. To sto su ti po arhitekturi slicni, samo znaci da ne sagledavas cijelu sliku.




  23. #23
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bar
    Posts
    230
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    planiram da otkažem servise t com-u i predjem na m cabl, tv i net

    http://www.m-kabl.net/kombo/cjenovnik

    ima li ko iskustva sa njihovim servisima, i kako funkcionišu, recimo u Baru

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pavlefuture View Post
    FTTB, FTTC izvlace do 100Mbps. Da budem sirokgrud pa da kazem i 200Mbps. Sa FTTH-om nema limita, tj. glupo je racunati. Trenutno po GPON portu imas 2.5Gbps sto nema sanse da mozes da izvuces po bakru. sjutra ce da se pojavi 10G GPON i zamjenom kartica u centrali zavrsavas posao.
    FTTH - limit aktivna oprema
    FTTB - limit pristupna mreza
    Razlika je vrlo jasna. To sto su ti po arhitekturi slicni, samo znaci da ne sagledavas cijelu sliku.
    Po ovome sto si napisao, neko moze ocekivati da ce T-Com u narednih 3 god. ponuditi internet preko 100 Mbps korisnicima ?
    Vidi, gledam prakticno. Realno, na prste dva para ruku mozes pobrojati kome je u CG potreban link preko 100 Mbps, zar ne ? Da mozete da odrzavate bakarnu paricu, mozda ne bi ni bilo potrebe za optikom toliko. A sto cemo ako ne budete odrzavali za 10 god optiku kao sto sada ne odrzavate paricu ? Vjeruj mi da gledam siru sliku, siru nego sto se da vidjeti iz mojih postova. Nasim ljudima je potpuno nebitno da li ces ti njima dat 10 20 30 40 mbps, kad pri bilo kojoj brzini jos uvijek stucate i improvizujete sa servisima, a dokada cete, izgleda ni sami niste svjesni. Evo sinoc je bjesnila kisa sa vjetrom u jednoj selendri gdje sam trenutno, van CG. Ni internet ni WiFi nije stucnuo. U CG, sa prvim naletima vjetra, gasim sve osim svjetla.

    Usput, dogovorite se sa Microsoftom da vise da ih ne blokirate! Preko svih drugih provajdera moze se downloadovati sadrzaj sa njihovih portala, dok preko T-Com CG provajdera jedino ne moze.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  25. #25
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jel pala cijena dvosmjernog satelitskog neta je li se mijenjalo sto.
    Last edited by n00b; 05-11-13 at 18:58.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Cijena interneta CG - Bugarska - uporedjivanje
    By BlackVelvet in forum Internet
    Replies: 51
    Last Post: 01-07-11, 10:08
  2. mtel povecao brzine interneta
    By goxy in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 04-01-10, 01:28
  3. Pitanje u vezi brzine interneta?
    By Masinac081 in forum Internet
    Replies: 9
    Last Post: 02-05-09, 21:58
  4. Nuklearna elektrana u komsiluku...
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 20-11-07, 01:19
  5. Replies: 6
    Last Post: 06-05-07, 18:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •