Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 132

Thread: Da li je ideologija ``Podgorica podgoričanima`` neki oblik rasizma ili animoziteta?

  1. #51
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ispade da su ljudi sa $evera izvor sve nekulture,primitivizma i nesrece u nasoj drzavi.Ko da nakon sto se prodje Bioce ljudi ulaze u Mordor gdje umjesto orkova zive Pljevljaci.

  2. #52
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,426
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    meni generalno smeta kompleks. kad može moračanin da kaže kako on nije sa sjevera nego 30km od podgorice, onda je to kompleks.
    nervira me, recimo, 5 zgrada u nizu, jedna u sredini koju pozadi krase vate, ulošci, kese smeća, dlake od ponjava i tako to. inače su sve moračani u njoj. makar su bili, ako nisu prodavali u međuvremenu.
    nervira me, recimo, što i svakog nervira, što za plaćeno radno mjesto 500€ dođe $evernjak i kaže: radiću ti ja za 300.

    babi kupili stan na prvom spratu i tako ona s vremena na vrijeme sa balkona prospe ponešto vodeno, masno i tako.

    generalno, ne smeta mi geografija, smeta mi primitivizam, nekultura i ono što ljudi nose sa sobom iz kuće.
    Mozes ti nama Moracanima da pljunes pod taj isti prozor o kojem pricas salim se naravno, ali nemoguce je da su tu svi Moracani no ajd` sad....
    Ja sam iz donje Morace rodom i znam da su svi iz tog dijela kulturni, vaspitani i uceni ljudi koje svi hvale i nikad nisam cuo nesto lose za nekog od nas
    Ja se svog porijekla ne stidim, njime se ponosim i uvijek kazem odakle sam....
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  3. #53
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    pa kako da nazoveš čovjeka koji u pg, pored berana, ima kuću, dočekao je unučad i to odraslu. 2 unuke mu upisale na UDG, a on ujutru u 5 ide i vršlja po kontejneru i skuplja stvari, unuke kradu wireless jer ne daj Bože da se to plati. podstanarima iz garaže krade prazne tegle od pojedenog povrća i krompir vadi iz vreće misleći da je njegov? ne, nije čovjek ni senilan ni kleptoman, sasvim normalan. al ipak da se zakuči što se može zakučit.

  4. #54
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Mozes ti nama Moracanima da pljunes pod taj isti prozor o kojem pricas salim se naravno, ali nemoguce je da su tu svi Moracani no ajd` sad....
    Ja sam iz donje Morace rodom i znam da su svi iz tog dijela kulturni, vaspitani i uceni ljudi koje svi hvale i nikad nisam cuo nesto lose za nekog od nas
    Ja se svog porijekla ne stidim, njime se ponosim i uvijek kazem odakle sam....
    da se razumijemo, navela sam prvi primjer koji mi je pao na pamet. nisam se zakačila baš za moračane.

    evo, recimo, znam beranca u pg, vjeruj mi da boljeg čoeka upoznala nisam. žena mu je isto iz berana, al su to 2 različita svijeta.

    i da se opet neko ne uvrijedi, ponavljam po stoti put: sve se iz kuće nosi. pomalo i geni učine svoje.

  5. #55
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Štaje podgoričane šta ste se uzbičili!!!
    Štato smeta nama belopoljkama vidite te vaše prvo pa onda nama nešto pričajte!!!
    Da vam ni je nas većina nikad ne bi ****** da smo na čisto!!!
    Last edited by zvoncica; 03-06-13 at 23:25. Reason: brisanje psovke
    Bijo si poziw koi se neodbija

  6. #56
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam čitala temu, pa ću možda ponoviti nečije misli, ali sav taj animozitet prema sjevernjacima i tome što kao preuzimaju radna mjesta Podgoričanima ne odobravam upravo iz razloga što ti isti Podgoričani ne treba da kukaju nego mrdnu svoje pozadine pa im niko neće preuzimat mjesta, što bi im sigurno teško palo jer se treba odvići od čekanja da ih posao sam nađe.

    Da se zna, Podgoričanka sam.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  7. #57
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Podgoričanka, dupla piperka win-win
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  8. #58
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je to, dobitna kombinejšn!

    Trebalo bi da mi napišu ispod nicka dupla piperka da me malo ozbiljnije shvataju ovuda!
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  9. #59
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    nervira me, recimo, što i svakog nervira, što za plaćeno radno mjesto 500€ dođe $evernjak i kaže: radiću ti ja za 300.
    Sve tačno osimo ovog, ovo mu već spada u zakon ponude i potražnje.

  10. #60
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Sve tačno osimo ovog, ovo mu već spada u zakon ponude i potražnje.
    evo ja svedok bila! čoek je pitao kolika je plata za to mjesto i puno mu bilo 500, tražio je 300 samo da ga zaposli.

    "radiću ja za 300!"

    eto toliko.

  11. #61
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    to je vjerovatno neko kome je posao bio bas potreban,pa bolje ista no nista,a obzirom da ljudi rade i za 200e danas,nemoj mu se puno cudit.
    nego htio sam reci,da ne mozes generalizovat i time reci da to samo sjevernjaci radi,mada iskreno nisam bas upucen u to.
    recimo,u ameriku imas puno slucajeva dje amerikanac ne bi radio za platu koju mu odredi poslodavac,dok mu ne naidje neki latinoamerikanac ili neki drugi imigrant koji ce mu radit za te pare,kao sto rece Remark,to ti je zakon ponude i potraznje

  12. #62
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    evo ja svedok bila! čoek je pitao kolika je plata za to mjesto i puno mu bilo 500, tražio je 300 samo da ga zaposli.

    "radiću ja za 300!"

    eto toliko.

    Ne kazem da toga nema nego da bi to isto mogao reći neko sa CT recimo.

    A tek o tome kakvi radnici raznih profila obitavaju na prostoru Podgorice bih moga nadugo i naširoko, geografsko porijeklo im je različito a zajednički imenitelj mi je da su nevjerovatni neradnici.
    Last edited by remark; 02-06-13 at 13:37.

  13. #63
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sta cemo sa gradilistima koja su puna makedonaca? Ili primorjem u sezoni koje je puno radnih srbijanaca?
    To ne smeta nikome jer dje ce jedan ugledni urbani lik da podje da malterise ili konobarise. Radije ce isprositi od babine penzije za kafu.
    Nije to rasizam nego ocigledna dokonost naseg naroda. Vecina tih sto grinjaju nije sposobna ni da dostojno obavi najbanalniji fizicki posao no to je druga pjesma. Bitno je da se kompleksi valjaju.

    Da se ima sta pametnije radit u zivotu ne bi se imalo kad rasclanjivati na osnovu cega se zaposlio onaj irvas. A nepravde i nekulture koja nema veze sa pripadnoscu bilo koje vrste ima na svakom koraku.

  14. #64
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    Znaš li što meni smeta kao "podgoričaninu"
    Smeta mi kad dodje čovjek sa sjevera u PG i ne moze da se zaposli, nema svoju kuću/stan nego plaća kiriju, živi od neke crkavice sa biroa
    Ali ne smetaju Podgoričanima ti što dođu i žive kao podstanari i jedva krpe kraj sa krajem- već im bodu oči oni što su se probili, pa imaju funkcije, položaje, kuće i stanove… Ili u najmanju ruku bolja radna mjesta…

    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    a u Pljevlja, Bijelo Polje, Kolašin, nebitno.. je ostavio kuću i imanje dje je mogao da bude gazda i da živi ništa da mu ne fali...
    Ti ovđe misliš na seljake, a ne sjevernjake Neko ko ima malu kućicu sa dvorištem u širi centar Pljevalja, đe ne može naći posao, teško da može biti “gazda” i živjeti od plodova svoga rada...
    Onda ti vjerovatno smetaju i ovi što su se spuštili u Podgoricu iz okolnih sela. I oni su mogli da budu gazde u Kuče i Pipere, da imaju krov nad glavom, drže ovce i 300 nekih čuda… ali su ipak došli u velegrad, da žive ka podstanari i rade za 400-500e.

    Inače, slažem se sa tobom, ali ovi primjeri su dosta rijetki... osim toga, u pg ne dolaze samo sjevernjaci...

  15. #65
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    kad si grdan kao akrep, svejedno je odakle si.

    lock.

  16. #66
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ti ovđe misliš na seljake, a ne sjevernjake Neko ko ima malu kućicu sa dvorištem u širi centar Pljevalja, đe ne može naći posao, teško da može biti “gazda” i živjeti od plodova svoga rada...
    Onda ti vjerovatno smetaju i ovi što su se spuštili u Podgoricu iz okolnih sela. I oni su mogli da budu gazde u Kuče i Pipere, da imaju krov nad glavom, drže ovce i 300 nekih čuda… ali su ipak došli u velegrad, da žive ka podstanari i rade za 400-500e.
    Konkretno mi smeta spuštanje s konja na magarca pa nebitno odakle ;p pozz
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  17. #67
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Moze li da se promijeni naziv topica jer to nije IDEOLOGIJA!
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  18. #68
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Vecu gradjansku svijest imaju ''seljaci'' iz Beransela sto se maltretiraju sa opstinom od ''staropodgoricana'' to garantujem.Zivio sam 15 godina u Staru Varos i malo dje ima takvih smecara od brijecanske pa do sastavaka ima 30 deponija.Sto je najjace bacaju smece sebi pod nos i tu dje se kupaju urbane face sa podgorickog asfalta.

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    a stvarno ovaj topik se pretvorio u prosipanje bljuvotina o sjevernjacima i podgoricanima.
    nisu sve pridošlice u podgoricu iste ka neki sto im je podgorica najveci kompleks u zivotu, pa cijeli dan provode pljujuci po svemu sto ima veze sa podgoricom,
    i nisu svi podgoricani isti ka ti neki sto po cijeli dan pljuju po svima sto nisu iz podgorice nego iz "manjega grada" a to znači bez ikakvoga razloga. bogomi ka da smo mi iz megapolisa!
    ima svakakvih ljudi i dobrih i loših i u podgoricu i kod ovih sto dođu u podgoricu. poznajem prva liga đevojke iz nikšića što studiraju u pg, i baš bih volio da ostanu da žive ođe,
    čisto zbog toga da možemo popit kafu po nekad. a isto tako znam i puno idiota i koji su dosli da žive ođe i znam i onih sto su ođe cijeli život a takvi su idioti da bi volio sjutra ujutro da se odsele da ih ne vidim nikad vise.

    i dako zaključate ovaj topik, jer dok čitam postove ovih pljuvača sa obije strane imam osjećaj da ih pišu neka 15-togodišnja derišta koja nisu dalje od svoga kvarta viđela.
    malo tolerancije ljudi, upoznajte se, druzite se, bice sve u redu...

  20. #70
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dakle, da se zakljuciti da nam je 90% naroda stoka i da su rijetki kulturni i da su rijetki vidjeli bolje i znaju da moze bit bolje od ovoga sto je?

    Budala je budala, iz Podgorice, Berana, Plava, Pljevalja, Budve ili Ulcinja.

  21. #71
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Sjecam se pjesme u jednom studentskom domu u Beogradu:

    U Srbiji sve sto valja to je doslo iz Pljevalja...?

    Pjeva li se tako i u Podgorici?

  22. #72
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    lokejshn
    Posts
    303
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ja se svog porijekla ne stidim, njime se ponosim i uvijek kazem odakle sam....
    ja u toj tvojoj potrebi da se toliko ponosiš svojim porijeklom nalazim nekakvu paralelu sa ovim "podgorica podgoričanima"
    bez uvrijede

  23. #73
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Podgorica je smetliste iskompleksirane AJFON omladine.
    Niksic je smetliste iskompleksirane AJVAR omladine.
    Kompleks vise i nize vrijednosti.
    Medjugradski rivalitet je izrazen samo kod osoba sa slabije razvijenim intelektualnim sposobnostima.
    Podgorici treba malo vise rock'n'rolla, a Niksicu malo manje.
    Last edited by Sandor Kolar; 03-06-13 at 07:45.

  24. #74
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,426
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    a ne bas naprotiv, ja se ponosim porijeklm ali ne smatram druge losijim ili manje vrijednim koji nisu mog porijekla..
    postujem kod svakog i bas mi je milo kad cujem da neko zna odakle je i da zna svoje porijeklo jer tako cuvamo nasu istoriju i
    crnogorsku posebenost i identitet... ja samo ne volim kad neko zapne iz petnih zila da me ubjedjuje da je staropodgoricanin a prezime mu poznato iz berana ili bp i otac ili djed im dosao u pg... al dobro to njima na obraz, djedovi kojih se odricu im se u grob okrecu od muke...

    ima izreka: Nikad ne zaboravi ko su ti bili preci!
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  25. #75
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    a ne bas naprotiv, ja se ponosim porijeklm ali ne smatram druge losijim ili manje vrijednim koji nisu mog porijekla..
    postujem kod svakog i bas mi je milo kad cujem da neko zna odakle je i da zna svoje porijeklo jer tako cuvamo nasu istoriju i
    crnogorsku posebenost i identitet... ja samo ne volim kad neko zapne iz petnih zila da me ubjedjuje da je staropodgoricanin a prezime mu poznato iz berana ili bp i otac ili djed im dosao u pg... al dobro to njima na obraz, djedovi kojih se odricu im se u grob okrecu od muke...

    ima izreka: Nikad ne zaboravi ko su ti bili preci!
    Ti brate ni da ti kralj Artur dodje nesto kako se dicis precima

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Oblik grudi otkriva karakter
    By vikky in forum Sex i erotika
    Replies: 55
    Last Post: 14-01-13, 18:49
  2. Na Balkanu Otkriven Novi Oblik Života
    By loken in forum Sve i svašta
    Replies: 11
    Last Post: 12-08-10, 00:32
  3. Ideologija i javno mnjenje
    By bee in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 29-06-04, 05:34
  4. Ideologija - folklor: 1:2 (tip 2)
    By Aelita in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 30-04-04, 16:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •