Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 39

Thread: Zaduzenost u CG zabrinjavajuca! - Dvije plate u minusu -

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Zaduzenost u CG zabrinjavajuca! - Dvije plate u minusu -

    ZABRINJAVAJUĆI PODACI O OLAKOM UZIMANJU KREDITA KOD BANAKA

    Od kada su banke počele da odobravaju kredite, posebno gotovinske, moglo bi se konstatovati da su se Crnogorci prilično zadužili. U prilog tome ide podatak da svako domaćinstvo, po osnovu uzetih kredita, u prosjeku bankama duguje po 470 eura.
    Prosječna neto zarada u septembru u Crnoj Gori iznosila je 219,39 eura, zbog čega podatak o zaduženosti domaćinstava spada u kategoriju zabrinjavajućih.
    http://www.vijesti.cg.yu/

    Prvenstveno bih zelio da vidim komentar onih koji tvrde da je CG najrazvijenija zemlja u Regionu i koji su zadovoljni nasim ekonomskim napretkom.

    Ocemo li i dalje da lazemo sami sebe?
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mozes li pokazati podatke koliko nasi susjedi duguju bankama, ili pokazi recimo podatke koliko Amerikanci, Njemci, Francuzi duguju bankama ?

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I sto je jos gore sve banke u CG su strano vlasnistvo(cas izuzecima poput banke Djukanovica)
    pa se svi zaduzuju kod stranaca ,

    Francuzi,Ameri i ostale nacije u konima je kreditni sektor mnogo razvijeniji sigurno da nijesu manje zaduzeni nego 2 plate ,ali veliki dio njih je i akcionar istih banaka.

    O Hrvatskoj ,strane banke su zaduzile hrvatsku oko 20 milijardi dolara,za zadnje nekoliko godina.


    A o razvijenosti ti dovoljno govori podatak da je 470E dvije i vise prosjecne plate.

  4. #4
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dve plate nisu bash prevelika zaduzenost, i to je van svake pameti komentarisati u tom kontekstu. Hercules ce me ispraviti ako gresim pa cu ovo elaborirati malo. Potrosnja i proizvodnja su usko vezane jer nema jedne bez druge. Kapitalisticka ekonomija upravo duguje (potroshackom drustvu) svoj razvoj. A uz ovakve plate ima li alternative bez kredita ??....
    Last edited by manace; 20-10-05 at 18:37.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manace
    Dve plate nisu bash prevelika zaduzenost, i to je van svake pameti komentarisati u tom kontekstu. Hercules ce me ispraviti ako gresim pa cu ovo elaborirati malo. Potrosnja i proizvodnja su usko vezane jer nema jedne bez druge. Kapitalisticka ekonomija upravo duguje (potroshackom drustvu) svoj razvoj. A uz ovakve plate ima li alternative bez kredita ??....
    Nema alternative. Ja ne kazem i da je ima. Ali ova situacija je veoma alarmantna jer ekonomska situacija gradjana tesko da ce se poboljsati u skorijoj buducnosti sto ce voditi do jos veceg uzimanja kredita.
    No dobro. Uskoro cemo se odvojiti od Srbije a cim se to desi vratice se krediti sami od sebe a mi cemo imati primanja od po nekoliko hiljada eura. Nego, sto cemo ako nas dragocjeni premijer ponovo pomjeri datum referenduma? Stavljacemo kuce pod hipoteku da bi vracali te kredite i kupili litru varenke i kilo hljeba dnevno.
    Svrha topica je da sanjari uvide da je najrazvijenija CG i ekonomski dobra CG trenutno samo san.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    Mozes li pokazati podatke koliko nasi susjedi duguju bankama, ili pokazi recimo podatke koliko Amerikanci, Njemci, Francuzi duguju bankama ?
    Sigurno i nasi susjedi duguju bankama, ali nasim prvim susjedima Hrvatima ne rastu samo dugovi vec i plate. Je li tako i kod nas? Ja bih rekao da kod nas rastu samo cijene i dugovanja dok plate miruju ili blago opadaju.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  7. #7
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Sigurno i nasi susjedi duguju bankama, ali nasim prvim susjedima Hrvatima ne rastu samo dugovi vec i plate. Je li tako i kod nas? Ja bih rekao da kod nas rastu samo cijene i dugovanja dok plate miruju ili blago opadaju.
    Nece nikada ni rasti kod nas dok smo u zajednici sa Srbijom, dok milion i po nezaposljenih Srbijanaca ima pravo da radi, i rade naravno kod nas, Uzimaju posao nasim ljudima.
    Ima bar 30 000 Srbijanaca koji rade u CG i uzimaju posao nasima.
    Makni njih, i plate ce odmah porasti, jer ce poslodavci morati da daju vece plate da bi nase zaposlili.

  8. #8
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Sigurno i nasi susjedi duguju bankama, ali nasim prvim susjedima Hrvatima ne rastu samo dugovi vec i plate.
    Nije to bash najsretnija kombinacija narochito kad ti veliki krediti dodju na naplatu. Generalno nije se strashno zaduziti - STRASHNO je kako cete vi te pare potroshiti. Hrvatska svoj deficit pokriva turizmom, ali ako nebude mogla da servisira dugove morace smanjivati plate/javnu potrosnju... Njihov dug je inache sada koliko je dugovala Bivsha SFRJ oko 22-3 milijarde dolara.

  9. #9
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    Nece nikada ni rasti kod nas dok smo u zajednici sa Srbijom, dok milion i po nezaposljenih Srbijanaca ima pravo da radi, i rade naravno kod nas, Uzimaju posao nasim ljudima.
    Ima bar 30 000 Srbijanaca koji rade u CG i uzimaju posao nasima.
    Makni njih, i plate ce odmah porasti, jer ce poslodavci morati da daju vece plate da bi nase zaposlili.
    Neide to tako jednostavno Regi.... a ni tih 30.000 ljudi nece spasiti crnogorsku privredu. Nebudi licemeran pa reci koliko Srba dolaze na odmor u CG (80% turista) i jer stvarno mislish da kad njih nebude sobe i hotele ce popuniti KO ?? pa i uz pretpostavku da oce neko trebace vam dosta vremena i ULAGANJA (uzmi samo Hrvatsku npr)
    Hrvatska je tek nedavno uspela da navuche turista koliko je imala pre raspada Jugoslavije a to je skoro 15 godina.
    Last edited by manace; 20-10-05 at 19:29.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Lazio/PG
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ooo ne budi toliko siguran da 80% turista u CG chine srbi...
    Oni su svakako znachajna brojka ali ne toliko ove godine koliko sam pratio shtampu mnogo je vishe bilo stranih turista (ne rachunajuci srbe)...

  11. #11
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Niko||aki
    Ooo ne budi toliko siguran da 80% turista u CG chine srbi...
    Oni su svakako znachajna brojka ali ne toliko ove godine koliko sam pratio shtampu mnogo je vishe bilo stranih turista (ne rachunajuci srbe)...
    Najbolje ako uspesh da nadjes neki link o tim podacima i sa koliko novca turizam puni drzavni budzet Crne Gore. Inache mozemo da nagadjamo danima...

  12. #12
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Lazio/PG
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije nagadjanje link neki ne mogu trazhit sad i kopat po net arhivama novina ali ja sam samo rekao da je to shto si ti napisao neistina na osnovu toga shto sam prochitao da je mnogo veci br turista ove godine bio stranih(ne rachunajuci srbe) a jedini koji neshto nagadja i lupa odje si ti sa tvojih 80 % ja nisam izbachio nikakvu brojku slichnu toj nego sam samo rekao to shto sam rekao...

  13. #13
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ponedjeljak, 10.10.2005 - BETA
    Prihod od turizma u Crnoj Gori viši za 22 odsto
    Prihodi od turizma u Crnoj Gori za prvih osam mjeseci ove godine iznosili su 181,2 miliona eura, što je oko 22 odsto više nego u istom periodu prošle godine, saopštila je Centralna banka Crne Gore.

    Prihodi od stranih turista iznosili su 68,5 miliona eura ili 33,5 odsto više nego u prvih osam mjeseci prošle godine. Od domaćih turista ostvareno je 15,6 odsto više prihoda.

    Crnu Goru je u prvih osam mjeseci ove godine, prema zvaničnim podacima, posjetilo skoro 670.000 turista, 16,8 odsto više nego do septembra prošle godine, a registovano je 4,4 miliona noćenja.

    Stranaca je bilo oko 211.800, a njihov ukupan broj je u odnosu na uporedni prošlogodišnji period povećan za skoro 50 odsto.

    Od stranih gostiju, Crnu Goru su u prvih osam mjeseci najviše posjećivali građani Bosne i Hercegovine, koji su ostvarili i najviše noćenja, zatim Rusi, Česi, Makedonci i Njemci.

    Od ukupnog broja turista najveći dio, 36,8 odsto, posjetio je Budvu, a zatim Herceg Novi, Bar i Ulcinj.

    Prema projekcijama crnogorske vlade, prihodi od turizma do kraja godine trebalo bi da iznose oko 240 miliona eura.




    NAPOMENA: Ovo za Bosnu I Hercegovine slobodno mozete da chitate Republika Srpska velika vecina
    a evo da vidite koliko je bilo STVARNO stranaca
    Među ostalim posjetiteljima najveći je broj, 32.767, tj. 4,9 posto, bilo iz Rusije, nakon čega slijedi Republika Češka s 19.938 i Njemačka s 13.088 posjetitelja.

    PS Nikoljaki opet kaki. Kako meni nije bilo tesko da nadjem. Cisto da se vidi ko laze na ovom forumu.
    Last edited by manace; 20-10-05 at 20:50.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manace
    Dve plate nisu bash prevelika zaduzenost, i to je van svake pameti komentarisati u tom kontekstu. Hercules ce me ispraviti ako gresim pa cu ovo elaborirati malo. Potrosnja i proizvodnja su usko vezane jer nema jedne bez druge. Kapitalisticka ekonomija upravo duguje (potroshackom drustvu) svoj razvoj. A uz ovakve plate ima li alternative bez kredita ??....
    Necu te ja ispravljat ne boj se

    Sto se tice zaduzenosti primijetih da ovdje mijeste unutrasnju i spoljnu zaduzenost. Inace sto se tice kredita, Centralna Banka je poostrila dodjelu kredita da bi se smanjila zaduzenost koju donekle pominjete i smanjila inflacija. Koliko su te mjere efikasne vidjecemo.
    Znam da je nedavno u cijenjeni dnevni list DAN pisalo da je CG najmanje zaduzena zemlja u regionu.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Inace sto se tice kredita, Centralna Banka je poostrila dodjelu kredita da bi se smanjila zaduzenost koju donekle pominjete i smanjila inflacija
    Hercules ,Banke koje ne emituju novac skoro da nemaju mehanizam da uticu na inflaciju,
    a inflacija u Cg je nazalost zbog viska novca
    (manjka roba)
    i mogla bi se zvati jedino stagflacija

  16. #16
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Lazio/PG
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manace
    Kako meni nije bilo tesko da nadjem. Cisto da se vidi ko laze na ovom forumu.
    To je zato shto si ti tako vrijedan!
    Dalje - dako ti ***** mater srbine bazdeljavi! Me nazivat odje lazhovom necesh da si josh toliki bazdo jedan samo sam reka da je mnogo vishe stranih turista nego shto si ti rekao i josh sam naglasio da ne znam koje su brojke i nishta nisam tvrdio bazdu jedan!

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111
    Hercules ,Banke koje ne emituju novac skoro da nemaju mehanizam da uticu na inflaciju,
    a inflacija u Cg je nazalost zbog viska novca
    (manjka roba)
    i mogla bi se zvati jedino stagflacija
    Cek, po ovome tvome ako nemamo svoju valutu ne mozemo da vodimo monetarnu politiku?
    Znas li sto je stagflacija?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #18
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    stagflacija je djelimicno ono sto se desava u Cg
    usled umiranja privrede,nemanja svog novca i manjka roba ,desav nam se inflacija u Eurima ito dvocifrena,
    a njemacka(evropska ) centralna banka tu istu inflaciju prijektuje na 2%.

    Drzave koje nemaju svoju valutu nemogu da vode monetarnu politiku,
    mogu da smanjuju procenat rezervi banaka itd ,i diskontnu stpu ali je to veoma ograniceno,

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111
    stagflacija je djelimicno ono sto se desava u Cg
    usled umiranja privrede,nemanja svog novca i manjka roba ,desav nam se inflacija u Eurima ito dvocifrena,
    a njemacka(evropska ) centralna banka tu istu inflaciju prijektuje na 2%.

    Drzave koje nemaju svoju valutu nemogu da vode monetarnu politiku,
    mogu da smanjuju procenat rezervi banaka itd ,i diskontnu stpu ali je to veoma ograniceno,
    Nesto si zabrkao i to dobro. Inflacija u CG nije dvocifrena. U Srbiji jes dvocifrena i veca je za cijelih 10%.
    U CG je inflacija 3,8% a u Srbiju 13,8%.

    I da znas za ubuduce, jedno je projektovana a drugo je stvarna infalcija.

    Posto vidim da ne znas definiciju stagflacije da ti je napisem.
    Stagflacija - spoj visoke nezaposlenosti, i stagnacije proizvodnje, i visoke inflacije. Kad postoji stagflacija nosioci ekonomske politike se suocavaju sa problemom kako da se izbore sa inflacijom a da ne povecaju nezaposlenost ili kako da se izbore sa nezaposlenoscu a da ne povecaju infalciju.
    Iskoristi priliku da nesto naucis posto ja moju ne iskoristih po tvojim provjerenim izvorima :roll:

    Sad mi reci gdje ti vidis stagflaciju u CG?
    Nezaposlenost je oko 22%. Proizvodnja, po zvanicnoj statistici raste iz godine u godinu, doduse jos nije na nivo iz 1989 ali raste, a inflacija nije enormno velika. Gdje je tu stagflacija nauceni?

    "Drzave koje nemaju svoju valutu ne mogu da vode monetarnu politiku."
    Da ovako odgovoris na nekom ispitu automatski bi dobio 5 i index nazad.
    Eto nauci ponesto od nekoga ko je propustio svoju priliku da nesto nauci :roll::roll:
    Last edited by hercules; 21-10-05 at 00:08.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #20
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemoj da se ljutis ,
    na forumu smo pricatali da je stopa nezaposlenosti visa od 60%,
    inflacija od zamjene marke u euro je veca od 50%
    i sam kazes da jos nijesmo dosli do nivoa proizvodnje iz 1989,

    jos jednom ,banka koja ne emituje novac nemoze znatno da utice na inflaciju,tako da je ekonomksa politika tu nepostojeca.

    Drzave koje nemaju svoju valutu iamju znatno ogranicene mogucnosti za vodjenje monetatne politike,i moze se smatrati da nijesu sposobne voditi monetarnu politiku-valjda zato su i prihvatili stranu valutu kao svoju

    -oko ispita si u pravu,ne sumnjam da je ovo sto ja kazem za 5 ,

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111
    Nemoj da se ljutis ,
    na forumu smo pricatali da je stopa nezaposlenosti visa od 60%,
    inflacija od zamjene marke u euro je veca od 50%
    i sam kazes da jos nijesmo dosli do nivoa proizvodnje iz 1989,

    jos jednom ,banka koja ne emituje novac nemoze znatno da utice na inflaciju,tako da je ekonomksa politika tu nepostojeca.

    Drzave koje nemaju svoju valutu iamju znatno ogranicene mogucnosti za vodjenje monetatne politike,i moze se smatrati da nijesu sposobne voditi monetarnu politiku-valjda zato su i prihvatili stranu valutu kao svoju

    -oko ispita si u pravu,ne sumnjam da je ovo sto ja kazem za 5 ,
    Aj sad podji na onaj topik i procitaj dobro sto je tamo ispisano, pa se vrati i prepravi ovu smijesnu cifru od 60% nezaposlenosti.
    Jedno je radno sposobno stanovnistov, drugo je odbijanje ponudjenog posla, terce je nemogucnost dobijanja preciznih podataka, cetvrto je ubjedjenje da je 60% a ne 22%.
    Inace nezaposlenost je nekad oko 35% ali je nekom vladinom politikom zaposaljanja (citaj legalizovanja radnih mjesta) smanjena na 25%.
    Tada je po toj prici bila jedna pojava suprotna jednoj ekonomskoj pojavi koja se jos nidje nije u svijet dogodila ali su je nasi politicari tako prezentirali. Ajmo posto ti i shrek to bolje znate od mene pogodite koja? Ja je necu otkrivat.

    Kazem da nijesmo do nivoa 1989 ali si ti rekao da proizvodnja opada, a ja kazem da raste. Tj ne kazem ja nego monstat.
    Ovih 50% je sve samo ne istinito. Podji u monstat i neka ti daju statisticke godisanjke pa ces vidjet dje grijesis.
    A tek ovo za monetarnu politiku nijesi u pravu. Oces da kazes da Njemacka nije spoobna da vodi monetarnu politiku pa se zato odrekla maraka i preuzela euro?
    Vise nego smijesni zakljucci.

    Ne ljutim se ja. Bolje da me ne sretnete ljutoga
    Sto,kako, zasto pitajte milicu :devil:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Da smo mi PRAVNA DRZAVA

    Na 250 000 standbenih jedinica, pod hipotekom,
    mozemo u prosjeku podici 40 000 eura, dovoljno kapitala za uvoz mashina i tehnologije i pokretanje proizvodnje, umjesto mrtvog kapitala mozemo bez uplitanja drzave i birokratije, relativno brzo da pokrenemo i upregnemo 400 000 gradjana da drnche i odiru guzicu, kao mi na zapadu, umjesto shto shjede po kafica i chachkaju nos.

    Hipoteka na imovinu je jak pokretach i dobra motivacija za rad, a kapitala ima za sve, potreban je ambijent za rad, red i efikasne sudove koji brzo donose odluke i shtite povjerioca.

    U Danskoj su kuce, auta, vikendice zaduzene preko 70%, ovo nije tachan podatak, nego prognoza na bazi iskustva.

    Manje vishe, svi stanovi, kuce, vile, vikendice, auta su pod hipotekom, banaka ili kreditnih zajednica.

    Kad se kapital brzo okrece , on stvara vrijednosti,
    dok vam nasha birokratija udari shtambilj i da dozvolu,
    ljipca magarac , prije zelene trave.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  23. #23
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Eto vidis kako je u Dansku kako je narod zaduzen, kod nas nasi domaci dusmani nadju da je neko u Crnu Goru toboz zaduzen, i odmah udare lazljivu propagandu, kako je Crna Gora najcrnja zemlja!

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Koje jadan ,neda bog da ovi u Skandinaviju ne prime plate(penzije,socijale) jedan jedini mjesec to bi sve pokrepalo od pa$e gladi. "ROBOTI", ogromna vecina prezivljavaju i zaduzeni su za sledecu platu (mjesec unaprijed),samo da vidis kakvi su redovi po prodavnica prehrambenijeh kad se dobije penzija lii djeci dodatak ili socijala itd itd tako da nista gori od ovije nijesmo no ako ikako onda bolji !


    PS: Tri cojeka imaju (" zilijarde") dok ostali poslije 40 god staza moraju da kupe limenke po kuneta da bi prezivjeli !!!!!
    Last edited by Grad Heroja; 21-10-05 at 08:54.

  25. #25
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Na 250 000 standbenih jedinica, pod hipotekom,
    mozemo u prosjeku podici 40 000 eura, dovoljno kapitala za uvoz mashina i tehnologije i pokretanje proizvodnje, umjesto mrtvog kapitala mozemo bez uplitanja drzave i birokratije, relativno brzo da pokrenemo i upregnemo 400 000 gradjana da drnche i odiru guzicu, kao mi na zapadu, umjesto shto shjede po kafica i chachkaju nos.

    Hipoteka na imovinu je jak pokretach i dobra motivacija za rad, a kapitala ima za sve, potreban je ambijent za rad, red i efikasne sudove koji brzo donose odluke i shtite povjerioca.

    U Danskoj su kuce, auta, vikendice zaduzene preko 70%, ovo nije tachan podatak, nego prognoza na bazi iskustva.

    Manje vishe, svi stanovi, kuce, vile, vikendice, auta su pod hipotekom, banaka ili kreditnih zajednica.

    Kad se kapital brzo okrece , on stvara vrijednosti,
    dok vam nasha birokratija udari shtambilj i da dozvolu,
    ljipca magarac , prije zelene trave.
    Ma Milovane pare nikad nikom sa dobrom idejom nisu bile problem. PROBLEM JE U MALOM TRZISTU I NISKOJ PLATEZNOJ MOCI. Kad na to das odgovor onda imamo dobitnu kombinaciju. Pa EU se i udruzila zbog pariranja Americhkom trzistu. ( a ne sto to vole i nisu mogli brez toga)
    Last edited by manace; 21-10-05 at 10:45.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. SVA SVOJERUCNA PISMA VLADIKE DANILA PETROVICA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 40
    Last Post: 11-01-10, 10:56
  2. Sexy vicevi...
    By [azzo-kSv] in forum #montecafe
    Replies: 2
    Last Post: 23-05-06, 21:46
  3. Sveveliko Srpstvo se zasniva na golim interesima
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 88
    Last Post: 20-02-05, 17:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •