Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 106

Thread: Limenohije Crni Mantijash kruzhi Crnogorskijem Brdima

  1. #51
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    crkvu kad su gradili seljani, gradili su je iz svoje potrebe kao nesto svoje...
    Иначе, сви други сељани света су градили цркве и храмове као нешто туђе и за туће потребе, јел тако? Само у Црној Гори ...
    Quote Originally Posted by JUSTICE
    u staru CG se takve stvari nijesu placale( ne daj boze)...
    Какве ствари се нису плаћале? Одакле земља, одакле цигла, одакле креч, скеле, одакле дрво, како надокнадити мајсторима, неимарима? Пало с неба?
    Quote Originally Posted by JUSTICE
    dakle to je vjerski objekat
    Дакле то јесте црква! Хришћанска, Православна! У њој поп, црква је сада припада ЦРКВИ (нпр. припада СПЦ или ЦПЦ ) а не сељанима!
    Quote Originally Posted by JUSTICE
    bas zato vecina crkava u srednjem djelu CG su seoske, dakle narodne, jer to nijesu bili samo vjerski objektivci neka vrsta community centara ...
    Мало пре си реко` да је верски објекат, а сада кажеш да је дом сељана! Где се игра футбал и пинг понг? И организују игранке?
    Quote Originally Posted by JUSTICE
    dakle sa tim pravom kao nasljednik onih koji su pravili tu crkvu zajedno sa ostalim nasljednicima imam pravo da u nju dovodim koga god ja hocu , bas kao sto to pravo imaju i drugi nasljednici...
    Свакако да имаш право да у Српску Православну Цркву доведеш кога год хоћеш! Него, не заборави да ти ниси наследник црквене имовине!
    Главу дајем крајину не дајем ...

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    homoljac, molim te razumi moju odluku. nakon tvoj djetinjastog i ponasanja i ignorantsko uvrijedljivih recenica donio sam zakljucak da ti nijesi dorasta da razgovaras sa mojom malenkoscu ozbiljno o ovoj temi ( kao ni sa vecinom ovdje pristutnih Nickova) kao ni o bilo kojoj temi koja je vezana za CG, a posebno za crnogorsku tradiciju, kulturu, istoriju i slicno.
    zbog toga smatram uzaludnim bilo kakvo trosenje kucanijeh slovah na bilo kakvu raspravu sa tobom po ovom osnovu.
    ako ti je bas stalo da mi se obracas, to mozemo na forumu film, sve i svasta itd.
    ako nije onda bih te zamolio da prekines da mi se obracas, jer ja cu se ponasati kao da ne postojis, kao sto i ne postojis niti u jednom obliku kada se to tice Crne Gore, njene buducnosti, proslosti i slicno, to je nesto sto tebi ne propada ni po cemu vise nego li nekom kinezu ili filipincu.

    ovo sam razmisljaoi ranije dauradim, ali ipak sam se htjeo potruditi da shvatim i da kad si vec tu ti pruzim priliku da prikupis makar malo postovanja prem tudjem. Ovom posljednjom replikom si pljunuo na moju pruzenu ruku, preko takve uvrede ne zelim da predjem niti mogu.

    nadam se da se ne ljutis jer smatram da bi trebao da postujes moju odluku kao sto bih ja postovao tvoju.

    takodje i bilo kakavkomentar koji bi bio vezan za ovo moje posljednje obracanje tebi bice takodje ignorisano, a pozivam i sve ostale koji zele da sacuvaju malo casti crnogorske da ti se vise ne obracaju.

  3. #53
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    takodje i bilo kakavkomentar koji bi bio vezan za ovo moje posljednje obracanje tebi bice takodje ignorisano, a pozivam i sve ostale koji zele da sacuvaju malo casti crnogorske da ti se vise ne obracaju.
    Изгубио си ову дискусију! Добро је што ћеш се повући и престати са детињастим коментарима! Остај ми здраво!
    Главу дајем крајину не дајем ...

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Homoljac_
    Мало пре си реко`
    daj covjece ti si nepismen!
    u razgovoru sa tobom je nepristojno bit inteligentan

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Today, 11:59
    Remove user from ignore listHomoljac_
    This message is hidden because Homoljac_ is on your ignore list.

  6. #56
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by Ivan Beg Ostrogot
    ... Odijeci Kopite se poprimichu ka staroj kamenoj kuci su dva pendhera i vratima obojenijem bijelijem krechom ( ali se to nevidi u gluho doba nochi )... Tap-tap...tap-tap... kano kapi ispod streve u prazan kabo... Mantijash Crni stade ispred kuce i vitli unutra...Zakuca... Tama i mrak izhjede zadnje zvuke drveta i samo se chuje majanje konjske glave i verige s uzde... Malo se vrata oshkrinushe i Velike Mrke shjenke sa Lampe pochinjaku da bjezhe napolje... Dovatishe Crnog Mantijasha koji se zakloni od silnoga svijetla... Vrata se jope zalupishe i chuje se zhenski Glas iz kuzhine:" Jovo, jadan, izgleda Crni Dhjavo je dosha Navrata...Neotvaraj, kumimte Bogom"...
    Mushki glas se izdrije malo glasnije u kolibi, ka no da se malo okurazhi:" Ma Kakav Crni Dhjavo, zheno...Danu mi tu shteriku"...
    Vrata se otvorishe... I Jovo zanijemi...
    Odjednom rapav i podmuko glas se izjalovi ispod one Mantije..." Ovo je Limenohije... Izgagnashe me sa Cetinja ...Jedva sam zhivu glavu izvuka...Nije bilo Kamena za kojega se nijsu Vatali..." Limenohije se malo zaceri na visoko piskavoj frekvenci...
    "Ada shto si im uchinijo, nesrecho" veli Jovo," mora da si im neshto naudijo"
    "Nijesam", veli Limenohije i okrenu glavu ustranu...
    " Ada dhje si kreno...'esili gladan i zhedan...oli konachit odhje" Jovo uprije pogled put cera dhje bi moga ovi putnik svezat konja... " Svezhiga ondhje pa danu da se malo ugrijesh".
    Mantijash nervozno pogleda tamo vamo , okolo , dolje gore i prista i izusti:" Da ga svezhem na podinu,a? Imateli vi ovde stalu? Shta ako ga vuci pojedu?
    Dali bi vi mogli da proveravate noches da mu se shto nedogodi?"
    Jovo gleda spodobu i stisnu usne i usta i prokoluta ochima od desne do lijeve bande i pomalo nejasno izusti:" Ma ajde jadan , vazda che Konja bit ali Ljudi neche...Oli unutra ili....????
    Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahaha!
    Odlicno stari, odlicno! "Vazda ce konja bit, ali ljudi nece..."
    Mnogo dobro si ovo odradio, svaka ti cast!
    Ali to nam je dovoljno za par minuta filma samo... moramo ga doves makar do 10 minuta, to je donja granica za kratkometrazni film. Uzdam se u tebe Ivane...
    I am the one who locks.

  7. #57
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink Bjelopavlici....

    Na Svetu Petku brane svetinju


    Ispred crkve Svetog Simeona u Donjem Zagaraču u osam časova u četvrtak, 27.oktobra, na Svetu Petku, biće održan veliki narodni sabor mještana Donjeg i Gornjeg Zagarača. Na skup ih je, po riječima mještanina Brana Stojanovića, natjerala najava sljedbenika kanonski nepriznate Crnogorske pravoslavne crkve da će doći pred hram i preimenovati ga.
    - Crkva Svetog Simeona je zadužbina Nemanjića iz 14. vijeka. Obnovili su je Zagarčani 1885. godine. O njenom porijeklu svjedoči i zvono, izliveno 1927. godine, koje su Zagarčani darovali budućim pokoljenjima. Nećemo dozvoliti da nam anatemisani i od čitavog pravoslavnog svijeta prokletstvu predati raspop Miraš Dedeić preimenuje i svojim dolaskom oskrnavi crkvu - kazao je Stojanović.
    On je mještane Gornjeg i Donjeg Zagarača, sve Katunjane i ostale ljude dobre volje pozvao na zajedničko druženje i odbranu svetinje od sijača mržnje. Kako je najavio, za pokoj duše svog oca Mitra, Stojanović će priložiti ulazna vrata za crkvu Svetog Simeona.
    Inače, Sveta Petka je slava Bjelopavlića, a slavi je i dobar dio mještana Gornjeg i Donjeg Zagarača.

    V.R

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kako god Mure...samo da ne bude kakih pizdarija.....ali vjeruj mi da u Zagarac, 90% ljudi podrzava "Mirasa Dedeica"...
    da ne govorim o zagarcanima u PG...Baru, Cetinju, Danilovgradu ....
    Last edited by JUSTICE; 22-10-05 at 23:09.

  9. #59
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Lazio/PG
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    kako god Mure...samo da ne bude kakih pizdarija.....ali vjeruj mi da u Zagarac, 90% ljudi podrzava "Mirasa Dedeica"...
    da ne govorim o zagarcanima u PG...Baru, Cetinju, Danilovgradu ....
    Ne znam je li bash 90 % ali veliki broj jes u svakom sluchaju...
    A taj poziv na odbranu vishe djeluje ka poziv na pokolj no ajd... Shto se ne $eti neko da odbrani Ostrog od molera SPC...

  10. #60
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Ja sam krsten u pravoslavnij crkvi u postojbni moje familije a pop koji me je krstio je bio zaposlan u SPC...i ..?
    Sta hoces da kazes ...?
    Као прво, наша Црква није основана као ДОО или у некој државној установи па да су свештеници запослени.
    Друго, када си се ти крстио а и вијековима прије, никад, али баш никад се нико није бунио што се крсти у СПЦ. Никад нисам ни чуо ни прочитао нешто слично, све до краја 20. вијека!
    Када би се занемариле историјске чињенице и математичком методом индукције би се могло доказати да упориште у ткзв. ЦПЦ не постоји.


    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Pazljivo procitaj sto sam ti napisao i reci mi koje je pravedno rijesenje?

    1. Da svi postanemo Srbi protiv volje
    2. Da svako buse ono sto hoce i da mu niko ne brani to
    3. Sa svi budu samo Crnogorci protiv svoje volje

    Takodje hocu i komentar.
    Наравно ово под 2. Али моје је право да указујем на чињеницу да искрени вјерници своје вјерске слободе треба да упражњавају у Цркви коју све православне цркве признају и да указујем на оне које нико од православних цркава не признаје.
    П.С. За модераторе: наслов овог топика кристално јасно описује вашу објективност код брисања увредљивог садржаја!

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    [QUOTE=konstantin]Као прво, наша Црква није основана као ДОО или у некој државној установи па да су свештеници запослени.
    Друго, када си се ти крстио а и вијековима прије, никад, али баш никад се нико није бунио што се крсти у СПЦ. Никад нисам ни чуо ни прочитао нешто слично, све до краја 20. вијека.
    [QUOTE]

    Slisaj Konstantine, cak ni Risto Radovic ne negira da je Pravoslavna Mitropolija u CG bila Autokefalna-( oni samo spore ime i nacin njene obnove)to potvrdjuje i Nikodim Milas ( procitaj njegovu knjigu koja je osnov prava u SPC "Pravoslavnio CRkvenoPravo, dr.Nikodim Milas, evo ti o njemu http://www.benkovac.org.yu/obicaji/licnosti/nikodim.htm) najveci strucnjak za kanonsko pravo u istorijii Srba, kao u ostalom niti jedan jedini visoki cinovnika SPC. Dakle sutina je u tome da SPC kao SPC nije postojala u CG prije 1920 , kada su dekretom Kralja SHS sve autokefalne pravoslavne mitropolije nateritoriji SHS ujedinjene u SPC, medju koijema i Pravoslavna Mitropolija Crnogorska.
    Da je Pravoslavna Mitropolija Crnogorska bila dio SPC, ondajene bi pripajali,a da su svi bili toliki Srbi ka stopricate bili bi seujedinili i ranije u crkvenom smislu, jer za to nije bilo smetnji i prije 1920 jer su Srbijai CG bile samostalne drzave.
    Tako da kako godj okrenes nikako nijesi u pravu.
    Ali iako imas veoma stura saznanja okovana kako Regi veli Srpskim bajkama, siguran sam da ces priznati da nijesi znaoi da ces se povinovati istini.

    Takodje potpuno je normalno da svestenici SLUZBIJI, neki za vrijeme svoga sluzbovanja a posebno u obije Amerike, promjenei po 4, 5 crkava...cas su u Grcokj, casu Antiohiskoj, cas u Ruskoj zagranicnoj, cas u Srbpsoj...sve zavisno odtoga dje im viseposla i potrebe za njihovim angazmanom...crkva nije nista bozansko tojeinstitucija baskao i posta, skola itd. i ljudi koji tamo sluzbiju su zaposleni, popovi dobijaju PLATU za tostorade...dakle u tom smislu Crkva je DOO.

  12. #62
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Thumbs up Glas razuma...

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    [...] crkva nije nista bozansko tojeinstitucija baskao i posta, skola itd. i ljudi koji tamo sluzbiju su zaposleni, popovi dobijaju PLATU za tostorade....
    Justice, svakim danom dobijas sve vise od mene!
    I am the one who locks.

  13. #63
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Da je Pravoslavna Mitropolija Crnogorska bila dio SPC, ondajene bi pripajali,a da su svi bili toliki Srbi ka stopricate bili bi seujedinili i ranije u crkvenom smislu, jer za to nije bilo smetnji i prije 1920 jer su Srbijai CG bile samostalne drzave.
    Tako da kako godj okrenes nikako nijesi u pravu.
    Ali iako imas veoma stura saznanja okovana kako Regi veli Srpskim bajkama, siguran sam da ces priznati da nijesi znaoi da ces se povinovati istini.

    Takodje potpuno je normalno da svestenici SLUZBIJI, neki za vrijeme svoga sluzbovanja a posebno u obije Amerike, promjenei po 4, 5 crkava...cas su u Grcokj, casu Antiohiskoj, cas u Ruskoj zagranicnoj, cas u Srbpsoj...sve zavisno odtoga dje im viseposla i potrebe za njihovim angazmanom...crkva nije nista bozansko tojeinstitucija baskao i posta, skola itd. i ljudi koji tamo sluzbiju su zaposleni, popovi dobijaju PLATU za tostorade...dakle u tom smislu Crkva je DOO.
    Иако је Метохија заузета од стране црногорске војске , династичка борба између Карађорђевића и Петровића завршена је како је завршена. Тада су се створили услови за коначно обнављање Пећке патријаршије. Остало је историја о којој лијепо имаш на:
    http://www.mitropolija.cg.yu/istorijat/index_l.html
    Моји стари су исповиједали вјеру у оквиру Митрополије црногорске, ја у Бањолучкој епархији а ти ако хоћеш у ДОО или било гдје другдје, твоја ствар.

  14. #64
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Ja sam krsten u pravoslavnij crkvi u postojbni moje familije a pop koji me je krstio je bio zaposlan u SPC...i ..?
    Ево нам још једног (скривеног ) Србина! Правдо ("Justice" = Правда ) само још да као Беранац прихватиш ћирилици,, писмо и језик твојих предака, и све ће бити на свом месту!

    Него зашто су те твоји родитељи водили у Српску Православну Цркву на крштење?
    Главу дајем крајину не дајем ...

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    RIJEC GOSPODARA SV. PETRA NA OPSTECRNOGORSKOM ZBORU


    O Crnogorci
    O Crnogorci

    Tako vi svega sto vi je najmilije
    tako vi ovoga i onoga svijeta
    tako vi duse i obraza
    tako vi jucerasnjice i sjutrasnjice
    tako vi dana danasnjega

    Tako vi vase djece
    tako vi neba i mora na njinim rukama
    tako vi dana na njinome licu
    tako vi sunca u njinome glasu

    Ne budite tudja metla i lopata
    ne lizite tudje sake
    ne obijajte tudje pragove
    ne dajte se varati
    ne dajte se kupovati
    ne budite tudja sreca
    vrcite se sebi i svome

    Tako vi ljeba i vode
    tako se lako s dusom rastajali
    tako vi zemlje u koju cete

    Ne rezite jedan na drugoga
    ne pijte krv jedan drugome
    ne kopajte jamu jedan drugome
    ne radite za svoju pogibiju

    e vi sve ponesose
    e vi mozak popise
    e vi strv poginu
    e ve iskopase iz amina
    da vi nema ni imena ni pomena

    Pod svoje nebo
    Na okup oko svoga sunca
    O Crnogorci
    O Crnogorci

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by konstantin
    Иако је Метохија заузета од стране црногорске војске , династичка борба између Карађорђевића и Петровића завршена је како је завршена. Тада су се створили услови за коначно обнављање Пећке патријаршије. Остало је историја о којој лијепо имаш на:
    http://www.mitropolija.cg.yu/istorijat/index_l.html
    Моји стари су исповиједали вјеру у оквиру Митрополије црногорске, ја у Бањолучкој епархији а ти ако хоћеш у ДОО или било гдје другдје, твоја ствар.
    Vidis, svaki argument kad coek iznese sa vase strane se uvjek zavrsava vrijedjanjem...sustina je da tvoje BAJKE ne mogu protiv cinjeica a cinjenice su:
    1. Pravoslavna Mitrpololija Crnogorska je bila Autokefalna
    2.Crkva nije bozanska tvorevina vec organizacija kojju su nacinjeli ljudi u cilju njegovanja duhovnog
    3. Danasnja Mitropolija je paracrkvena organizacija, tj najvise lici na ekstremno desni politicki subjekat i njihove verzije istorijske propagande nijesu relevantne jer se ne zasnivaju na cinjenicama nego na BAJKAMA. ( osim u slucaju da smatras da su i Hitlerove teorije o arijancima i bla,bla,bla bile takodje relevantne, jer su imale isti cilj kao i teorije koje zstupaju SPC, SANU itd, germanizacija-posrbljavanje)

    Samim tim sto velis da su "porijeklom" iz CG se vidi da si sklon bajkama, svi bi ste vi viljeli da ste porijeklom iz CG....a kadbi bilo tako ispalo bi da niko drugi nidje nije ni zivio...u Hercegovini se cak i mnogi Hrvati hvale da su porijeklom iz CG...
    Last edited by JUSTICE; 23-10-05 at 13:59.

  17. #67
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    a cinjenice su:
    1. Pravoslavna Mitrpololija Crnogorska je bila Autokefalna
    2.Crkva nije bozanska tvorevina vec organizacija kojju su nacinjeli ljudi u cilju njegovanja duhovnog
    3. Danasnja Mitropolija je paracrkvena organizacija, tj najvise lici na ekstremno desni politicki subjekat i njihove verzije istorijske propagande nijesu relevantne jer se ne zasnivaju na cinjenicama nego na BAJKAMA. Jedna od njih je i teorija da Crna Gora (nezavisna) sama sebe može da izdržava (bez kriminala).
    Prva dva argumenta se mogu pripisati maltene bilo kojoj Crkvi.
    A treći izvorište ima samo u tvojoj glavi jer imaš drugačija politička gledišta koja se ne zasnivaju na činjenicama nego na BAJKAMA.
    Svaki vernik Pravoslavne Crkve će ti to potvrditi.

    Dakle, istina prevashodno zavisi iz kog ugla je posmatraš.
    Stariji je moj otac od crnogorske nacije!

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by cetinje
    Prva dva argumenta se mogu pripisati maltene bilo kojoj Crkvi.
    A treći izvorište ima samo u tvojoj glavi jer imaš drugačija politička gledišta koja se ne zasnivaju na činjenicama nego na BAJKAMA.
    Svaki vernik Pravoslavne Crkve će ti to potvrditi.

    Dakle, istina prevashodno zavisi iz kog ugla je posmatraš.
    Ja nisam ni rekao da je iko odje poseban, vi tvrdite da ste nebeski narod i da ste nebeska crkva itd.
    Naravno da prva dva vaze za svaku crkvu ... i cinjenica je da su i 1. 2. zive istine...
    oko 3 sam takodje potpuno u pravu...SPC propagiraodredjenu ideologiju i sa tim ona vise lici sekti ili politickoj tj parapolitickoj organizaciji ...Crkva nema pravo da odredjuje koja nacija postoji a koja ne ....jeli tako?

    Ako vi prihvatate to kao normalno, da jedna crkva moze da rece da neko ne postoji kao NACIJA ( znaci nesto sasvim ljudsko a ne bozansko) onda to nije crkva nego geneoloski institutili nesto sto zbog svojih ideolooskih fundamenata ima za cilj da nekoga ili nesto negira sto je u drugoj ravni izjednacije sa nacistickim i slicnim pokretima.

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol
    Justice, svakim danom dobijas sve vise od mene!
    Grazie, sono veramente onorato!
    Mi mancha tantissimo il sapore dell cappucino, e anche l`odore di piazza di Spagnia....ogni volta che vedo "Location: Roma " mi si stringe il` cuore....bella Roma, ..anzi bellissima ...mi suona sempre nelle orechia, come se fosse qua vicino " a` ooo bo, ch`e faaa"
    Cordiali saluti
    Last edited by JUSTICE; 23-10-05 at 15:19.

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by cetinje

    Ja nisam vernik ali ukoliko moja (Srpska) Crkva, kojoj pripadaju ogromne zasluge za opstanak mog naroda, njegove kulture i tradicije, tvrdi da neko ne postoji kao NACIJA i ako se ta tvrdnja podudara sa mojim saznanjima o istoriji srpskog naroda - onda je normalno da ću takvu tvrdnju podržati.
    .
    Podrzavati tvrdnju crkve o svetovnim stvarima koje nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa crkvom to je cista politika!
    Takodje ovdje si priznao da SPC negira postojanje Crnogorske nacija kao stonegira i postojanje Makedonske nacije....
    Dakle sam si nokautirao svoje istomisljenike na ovom forumu koji" ne znaju da SPC negira naciju" .... takodje si u potpunosti potvrdio sve sto sam rekao...
    Hvala! znao sam da si mnogo razumniji od svih ostalih i ako obicno ne volim da kontaktiram sa baba gatarama i prorocima i ciri bu ciri ba stvarima...ali ajde..

  21. #71
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Podrzavati tvrdnju crkve o svetovnim stvarima koje nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa crkvom to je cista politika!
    Takodje ovdje si priznao da SPC negira postojanje Crnogorske nacija kao stonegira i postojanje Makedonske nacije....
    Šta ti imaš protiv politike? I odakle ti uopšte ta ideja da se Crkva ne meša u politiku? Kamo sreće da je tako. Uzmi Vatikan za primer. Za dobar deo ratova u istoriji on snosi direktnu odgovornost.

    Ja ne mogu da govorim u ime Crkve, niti da priznam ovo ili ono. Rekao sam da ukoliko Crkva tvrdi tako nešto da se to podudara sa mojim mišljenjem. Iako sumnjam da ćeš to čuti kao zvaničan stav SPC-a.

    ...ali davljenici se za slamku hvataju. Dežurni krivci su uvek tu.
    Stariji je moj otac od crnogorske nacije!

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Crkva je odvojea od drzave PO USTAVU....
    Takodje to sto si rekao za Vatikan to je dio istorije kao sto sam velis...

    Nabroj mi jos neku crkvu u svijetu koja negira postojanje neke nacije ili naroda,a da nije rijec o sekti ?

  23. #73
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Lazio/PG
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cetinje
    Šta ti imaš protiv politike? I odakle ti uopšte ta ideja da se Crkva ne meša u politiku? Kamo sreće da je tako. Uzmi Vatikan za primer. Za dobar deo ratova u istoriji on snosi direktnu odgovornost.
    E upravo zbog toga shto si rekao o Vatikanu je crkva i odvojena od drzhave... a isto tako ka shto je vatikan zasluzhan za te ratove tako je i SPC na ovim prostorima dobru ulogu odigrala u ovim nedavnim ratovima...
    A to pitanje shto imash ti protiv politike u smislu da se SPC bavi politikom to ti je isto ka da dodje Filip kao pre$ednik i da postavlja on popove i jereje i ostala *****...

  24. #74
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Nije odvojena i od života koji nam politika direktno kroji.

    Hoćeš li ti to da kažeš da Vatikan više ne kreira politiku katoličkih zemalja?

    ?!
    Stariji je moj otac od crnogorske nacije!

  25. #75
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Lazio/PG
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cetinje
    Nije odvojena i od života koji nam politika direktno kroji.

    Hoćeš li ti to da kažeš da Vatikan više ne kreira politiku katoličkih zemalja?

    ?!
    S ovom prvom rechenicom ne znam stvarno shto si htio da kzhesh jer ko ce drugi da ti kroji zhivot nako onaj koga izaberesh da te u svemu zastupa (politichari) nece ti valjda pop bit odgovoran za ekonomska i ostala pitanja?
    Pop treba da se skoncentrishe upravo na ono dje je na crkkvu i nishtta drugo ne treba i ne smije da ga zanima...
    Mijeshanje crkve u drzhavne stvari i pitanja je chisti fashizam... jer nema nijedne drzhave na svijet koja e sastavljena od jednog naroda nacije...


    Naravno da ne kreira...

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •