Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 26 to 50 of 106

Thread: Limenohije Crni Mantijash kruzhi Crnogorskijem Brdima

  1. #26
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    evo ni na jednom pisljivom web sajtu ne postuju tradiciju govora naroda toga kraja...kako ce onda postovat nesto vise?
    pishljivom?

  2. #27
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ajde Murca!

    Мушки манастири
    Манастир ЦЕТИЊСКИ
    Манастир ОСТРОГ
    Манастир МОРАЧА
    Манастир САВИНА
    Манастир ПИВА
    Манастир ЂУРЂЕВИ СТУПОВИ
    Манастир ПРАСКВИЦА
    Манастир РЕЖЕВИЋИ
    Манастир ГРАДИШТЕ
    Манастир ДАЈБАБЕ
    Манастир КОСИЈЕРЕВО
    Манастир БИЈЕЛА
    Манастир ПОДМАЛИНСКО
    Манастир СТАРЧЕВА ГОРИЦА
    Манастир ВРАЊИНА
    Манастир МОРАЧНИК
    Манастир ДУЉЕВО
    Манастир ДОЊЕ БРЧЕЛЕ
    Манастир СТАЊЕВИЋИ
    Манастир ПОДМАИНЕ
    Манастир МИХОЉСКА ПРЕВЛАКА, Царска лавра
    Манастир Светог Николе ОБОД
    Манастир КОМ
    Дом "Свети Петар Цетињски
    Нови манастири у изградњи
    Манастир СВ. КИРИЛА И МЕТОДИЈА
    Манастир СВ. ПРЕОБРАЖЕЊА
    Манастир СВ. АРХАНЂЕЛА
    Женски манастири
    Манастир ДОБРСКА ЋЕЛИЈА
    Манастир ЖДРЕБАОНИК
    Манастир ЋЕЛИЈА ПИПЕРСКА
    Манастир БАЊА код Рисна
    Манастир ПОДЛАСТВА
    Манастир ГОРЊЕ БРЧЕЛЕ
    Манастир ЖУПА, Никшић
    Манастир ДУГА МОРАЧКА
    Манастир ДОБРИЛОВИНА
    Стари манастири у обнови
    Манастир ОСТРОС
    Манастир ЖАЊИЦА
    Манастир ВОЈНИЋИ
    Манастир ОРАХОВО
    Манастир БЕШКА
    Манастир СВ. ПРЕОБРАЖЕЊА
    Манастир СВ. ЈОВАНА КРСТИТЕЉА
    Манастир ШУДИКОВА
    Манастир УРОШЕВИЦА
    Манастир МАЈСТОРОВИНА
    Манастир ВОЉАВАЦ
    Манастир БЛИШКОВА
    Манастир СВ. НИКОЛЕ
    Манастир БРЕЗОЈЕВИЦА
    Манастир ПОДВРХ
    Манастир Св. Луке - КАЛУДРА

    Zaokruzhi mi na ovom "pishljivom" sajtu i forumu koje su to "vashe"....zhivo me interesuje....

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    --------------------------------------------------------------------------------
    Pismo Vidosave Stojovic Republickoj komisiji za vjerske zajednice 1991. godine



    KAKO JE AMFILOHIJE POKUSAO DA ME OPLJACKA!



    Postovani druze, evo da vam odgovorim na vase pitanje.
    Ja se znam sa vladikom Amfilohijem Radovicem vise oko 20 godina. U maju mjesecu 1990. u crkvi “Svetog Georgija” pod Goricom sam se vidjela sa njim, i tu sam ga upitala da li ima nekog dobrog prijatelja u Jerusalim – Sinaju? On je rekao da ima tamo svoje ljude vladike i kaludjere i da cemo zato lako. Ja sam jos u Beogradu isla 2 puta kod njega dok je bio na fakultetu. Kazala sam mu (tamo sam bila sa sestrom) koliko imam para i da cu to da dam onome ko nas primi u manastir jer smo nas dvije stare i nismo sposobne za neki tezi posao. Tada je rekao da i mi imamo svetu zemlju i da nam ne da da idemo tamo i da ce nam dati u manastiru Duljevo vise Milocera. No od toga nista. Zatim sam se ponovo obratila i rekao je da mi da u Manastir Dugu vise Bioca. Posle sam opet isla i na to je rekao da mi dadne u taj manastir ali eda nema slobodnog stana. Ja sam mu u te svrhe dala 100 milijardi i rekla da cemo mu uz to davati i nase penzije. Ja imam dosta bolju penziju od moje sestre (boracku a ona malu penziju). Zatim je trazio jos 70 milijardi jer tu nema stana zato jer izvjesni covjek koji se nalazio u njemu nece da se iseli. Onda je to meni postalo sumnjivo – trazi jos para a od dogovorenog za sada nema nista. U to vrijeme sam priredila dokumente za Jerusalim jer su me tamo ustavljali iz sva 3 puta koliko sam isla. Dosla sam 2 puta i kazala da cemo da idemo u svetu zemlju ali da nemamo para. Ja sam mislila da posto nas do sada nije smjestio ce reci “evo ti novac koji si mi dala”. Iz oba puta rekao je “molite se bogu pa ce bog dat”. Treci put kad sam dosla rekao je da ce mi pare donijeti njegov sekretar Radomir. Radomir je dosao kasno u noc a nije mi donio nista. Malo sam se bunila ali je rekao da ce to da uradi cim prije. Otisla sam opet sjutradan i on je bio zauzet u zgradi pa sam rekla Radomiru “nemojte se igrati samnom vec mi vratite novac jer cemo doci do vlasti ili mozda jos i dalje”. Ostala sam u hodniku a oni su usli u kancelariju a zatim mi je donio koverat i rekao da u njemu ima 700 maraka kao blagoslov od manastira. Pitala sam koliko ima u nasim novcima na sto sam dobila odgovor “28 milijardi”, a ja sam zatim pitala za preostale 72 milijarde i rekao je da sam ih ja dala manastiru. Rekla sam mu da ih nisam dala manastiru i da sa njim u tom pogledu nema nista.” Odakle bih ja davala manastiru, kad mi on nista ne znaci a ja nemam nista bez to” . Kazao mi je da idem i da vise nista o tome nece da razgovara. Malo sam stala i po najvecoj kisi sam otisla do autobuske stanice da me pored dvoje kola niko nije htio dovesti. I danas poslije nekoliko dana ja i dalje kasljem i imam prehladu. Sada se, postovani druze, ja vama obracam kao postovanom covjeku i za ovo sve odgovaram i moralno i materijalno. U stanju sam cak i u zatvor da podjem zbog ove izjave. Otac Momo Krivokapic poslao mi je jednog koji radi kod njega i O. Jova Krstica da ce oni uciniti sta mogu. Dala sam im rok do cetvrtka i poslije toga cu znati sta da radim.

    Sa postovanjem,
    Vidosava Stojovic
    Ul. Bul. Save Kovacevica br. 58
    Titograd

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Berankrsh69
    Мушки манастири
    Манастир ЦЕТИЊСКИ
    Манастир ОСТРОГ
    Манастир МОРАЧА
    Манастир САВИНА
    Манастир ПИВА
    Манастир ЂУРЂЕВИ СТУПОВИ
    Манастир ПРАСКВИЦА
    Манастир РЕЖЕВИЋИ
    Манастир ГРАДИШТЕ
    Манастир ДАЈБАБЕ
    Манастир КОСИЈЕРЕВО
    Манастир БИЈЕЛА
    Манастир ПОДМАЛИНСКО
    Манастир СТАРЧЕВА ГОРИЦА
    Манастир ВРАЊИНА
    Манастир МОРАЧНИК
    Манастир ДУЉЕВО
    Манастир ДОЊЕ БРЧЕЛЕ
    Манастир СТАЊЕВИЋИ
    Манастир ПОДМАИНЕ
    Манастир МИХОЉСКА ПРЕВЛАКА, Царска лавра
    Манастир Светог Николе ОБОД
    Манастир КОМ
    Дом "Свети Петар Цетињски
    Нови манастири у изградњи
    Манастир СВ. КИРИЛА И МЕТОДИЈА
    Манастир СВ. ПРЕОБРАЖЕЊА
    Манастир СВ. АРХАНЂЕЛА
    Женски манастири
    Манастир ДОБРСКА ЋЕЛИЈА
    Манастир ЖДРЕБАОНИК
    Манастир ЋЕЛИЈА ПИПЕРСКА
    Манастир БАЊА код Рисна
    Манастир ПОДЛАСТВА
    Манастир ГОРЊЕ БРЧЕЛЕ
    Манастир ЖУПА, Никшић
    Манастир ДУГА МОРАЧКА
    Манастир ДОБРИЛОВИНА
    Стари манастири у обнови
    Манастир ОСТРОС
    Манастир ЖАЊИЦА
    Манастир ВОЈНИЋИ
    Манастир ОРАХОВО
    Манастир БЕШКА
    Манастир СВ. ПРЕОБРАЖЕЊА
    Манастир СВ. ЈОВАНА КРСТИТЕЉА
    Манастир ШУДИКОВА
    Манастир УРОШЕВИЦА
    Манастир МАЈСТОРОВИНА
    Манастир ВОЉАВАЦ
    Манастир БЛИШКОВА
    Манастир СВ. НИКОЛЕ
    Манастир БРЕЗОЈЕВИЦА
    Манастир ПОДВРХ
    Манастир Св. Луке - КАЛУДРА

    Zaokruzhi mi na ovom "pishljivom" sajtu i forumu koje su to "vashe"....zhivo me interesuje....
    Podebljo sam "moj"....na 400 m od imanja moga ....ali ne razumijem poentu ovoga ? a?

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Berankrsh69
    pishljivom?
    u smislu da je svaki sajt pisljiv...ne u smislu da je taj pisljiv...no da je to jedna tako obicna stvar a oni tako cine ...

  6. #31
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Podebljo sam "moj"....na 400 m od imanja moga ....ali ne razumijem poentu ovoga ? a?
    nijesam znao koji je tachno u tvoj kraj, eto zato.....ali sad znam, da je zhenski manastir...


    Храм Св. Архангела Михаила подигнут 1818. г. на темељима старог немањићког храма, метоха манастира Мораче. У њему се од 1920. г. чувају мошти Св.Арсенија Сремца, другог архиепископа српског.

  7. #32
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    u smislu da je svaki sajt pisljiv...ne u smislu da je taj pisljiv...no da je to jedna tako obicna stvar a oni tako cine ...
    hm?...lepo i lijepo....meni ekavica ne smeta, a niti ju uprazhnjavam.....a istovrmeno da prostish grebe mi se isto za maternji....nit ko srecan niti zadovoljan a murca?

    Nego dje stadosmo?...

  8. #33
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    --------------------------------------------------------------------------------
    Pismo Vidosave Stojovic Republickoj komisiji za vjerske zajednice 1991. godine



    KAKO JE AMFILOHIJE POKUSAO DA ME OPLJACKA!



    Postovani druze, evo da vam odgovorim na vase pitanje.
    Ja se znam sa vladikom Amfilohijem Radovicem vise oko 20 godina. U maju mjesecu 1990. u crkvi “Svetog Georgija” pod Goricom sam se vidjela sa njim, i tu sam ga upitala da li ima nekog dobrog prijatelja u Jerusalim – Sinaju? On je rekao da ima tamo svoje ljude vladike i kaludjere i da cemo zato lako. Ja sam jos u Beogradu isla 2 puta kod njega dok je bio na fakultetu. Kazala sam mu (tamo sam bila sa sestrom) koliko imam para i da cu to da dam onome ko nas primi u manastir jer smo nas dvije stare i nismo sposobne za neki tezi posao. Tada je rekao da i mi imamo svetu zemlju i da nam ne da da idemo tamo i da ce nam dati u manastiru Duljevo vise Milocera. No od toga nista. Zatim sam se ponovo obratila i rekao je da mi da u Manastir Dugu vise Bioca. Posle sam opet isla i na to je rekao da mi dadne u taj manastir ali eda nema slobodnog stana. Ja sam mu u te svrhe dala 100 milijardi i rekla da cemo mu uz to davati i nase penzije. Ja imam dosta bolju penziju od moje sestre (boracku a ona malu penziju). Zatim je trazio jos 70 milijardi jer tu nema stana zato jer izvjesni covjek koji se nalazio u njemu nece da se iseli. Onda je to meni postalo sumnjivo – trazi jos para a od dogovorenog za sada nema nista. U to vrijeme sam priredila dokumente za Jerusalim jer su me tamo ustavljali iz sva 3 puta koliko sam isla. Dosla sam 2 puta i kazala da cemo da idemo u svetu zemlju ali da nemamo para. Ja sam mislila da posto nas do sada nije smjestio ce reci “evo ti novac koji si mi dala”. Iz oba puta rekao je “molite se bogu pa ce bog dat”. Treci put kad sam dosla rekao je da ce mi pare donijeti njegov sekretar Radomir. Radomir je dosao kasno u noc a nije mi donio nista. Malo sam se bunila ali je rekao da ce to da uradi cim prije. Otisla sam opet sjutradan i on je bio zauzet u zgradi pa sam rekla Radomiru “nemojte se igrati samnom vec mi vratite novac jer cemo doci do vlasti ili mozda jos i dalje”. Ostala sam u hodniku a oni su usli u kancelariju a zatim mi je donio koverat i rekao da u njemu ima 700 maraka kao blagoslov od manastira. Pitala sam koliko ima u nasim novcima na sto sam dobila odgovor “28 milijardi”, a ja sam zatim pitala za preostale 72 milijarde i rekao je da sam ih ja dala manastiru. Rekla sam mu da ih nisam dala manastiru i da sa njim u tom pogledu nema nista.” Odakle bih ja davala manastiru, kad mi on nista ne znaci a ja nemam nista bez to” . Kazao mi je da idem i da vise nista o tome nece da razgovara. Malo sam stala i po najvecoj kisi sam otisla do autobuske stanice da me pored dvoje kola niko nije htio dovesti. I danas poslije nekoliko dana ja i dalje kasljem i imam prehladu. Sada se, postovani druze, ja vama obracam kao postovanom covjeku i za ovo sve odgovaram i moralno i materijalno. U stanju sam cak i u zatvor da podjem zbog ove izjave. Otac Momo Krivokapic poslao mi je jednog koji radi kod njega i O. Jova Krstica da ce oni uciniti sta mogu. Dala sam im rok do cetvrtka i poslije toga cu znati sta da radim.

    Sa postovanjem,
    Vidosava Stojovic
    Ul. Bul. Save Kovacevica br. 58
    Titograd

    i shta bi sa ovim sluchajem?....vrnushe li se milijarde? ovo je od 1991?

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A inaceu te krajeve se kaze "bachit cu te sa zdrebaonika" jer ima pored jedna stijena okle kad bi pao sleceo bi po sred Martinicah

    PS. A mozda bi cak i do Zagaraca koji komt doskocio

    Jesi li gledo rezultate popisa u Zagarac, mene se cini da su preleceli Cetinje u broju "nepostojecih" po naciji :joint:

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Berankrsh69
    i shta bi sa ovim sluchajem?....vrnushe li se milijarde? ovo je od 1991?
    jes od 1991.... ma jok...umrla joj sestra odma nakon toga kukavica...i ona se povukla i posla sam da zivi u brda...
    Last edited by JUSTICE; 20-10-05 at 23:53.

  11. #36
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i jeste li joj pomogli?

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    priprosta zena ali ono seljacki postena do kraja....nije scela da ih tuzi...veli "bog nek mu sudi"....ne znam jeli ziva i ona vise...

    to ti je samo ono sto sam reko prije.." i popovi su ljudi" vole pare, polozaje i itd.
    Last edited by JUSTICE; 20-10-05 at 23:57.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad pomenu kojim slucajem svoje selo da ovaj covjek slucajno nije iz tvog sela. Velis Brajovici:

    Јереј др Борис Брајовић, парох прве драговолучке, опслужује парохије другу драговолучку и хумачко-рубешку. 81400 Никшић, ул. 18. септембар 12; тел. 083-231-607 и 069/611-514; (рођен 7. октобра 1967. године у Подгорици. Доктор философије, доцент на Философском факултету у Никшићу. Рукоположен у чин ђакона 2. новембра 1999. године, а у чин јереја на Тројичиндан 2002. године).

    I sta fali njemu? Em Brajovic, em doktor filozofije em pop :mrgreen: . Ima neku manu samo ja ne znam koju cim vam je bolji "paroh podgoricki" Zika iz Smedereva od Brajovica iz Bjelopavlica

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    sto se tice tzv. transfera iz SPC u CPC. Kako to da ne nadjoste JUSTICE niti jednog pravog svestenika iz cijele Crne Gore no su vam glavne perjanice u "crkvi" Miras Dedeic iz Teslica u Bosni, i paroh Zika Smederevac iz Smedereva u Srbiji? :mrgreen:

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    niko nije savrsen
    ali ne sekiraj se...bice...bice...samo polako...zivot ne bi bio zanimljiv bez iznenadjenja

  16. #41
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Crkva sa Amfilohijem MORAT povrnut izlupezano Crnogorsko blago i 600 vjerskijeh objekata, Crkvi Manastijera i drugijeh zgrada i objekata !











    Last edited by Hari Krisna; 21-10-05 at 07:31.

  17. #42
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mi naske vladare i bossove nika ne ubijamo to je serbski mentalitet !! Da je nekome serbaljskom vladari kukavcu crnome da doceka pe(m)ziju hahahahahahaha ! Ma nemas ti jaksa problema poslije Februara ce bradate spodobe sa amprdoklijom kradovicem na celu ka pokojnikom druge klase manje sirit gnoj kroz Crnu Goru !!!

    [img=http://img455.imageshack.us/img455/7126/mitropolija1crnogorska8jb.th.gif]

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ljudji moji dok se nijesu spodobe bradate raspomamile tj.razobodale u CG nikad nijesmo imali alarmne uredjaje po Manastijera crkava i Crkvica !! Eo sadanako su nacinjeli sprdnje od svega svetoga ma nece zadugo !!

  19. #44
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default dje mi je Justice!?

    Dje mi ode Murca!!!!!!!!
    oooo murca..vidish li ti ovo?

  20. #45
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... Odijeci Kopite se poprimichu ka staroj kamenoj kuci su dva pendhera i vratima obojenijem bijelijem krechom ( ali se to nevidi u gluho doba nochi )... Tap-tap...tap-tap... kano kapi ispod streve u prazan kabo... Mantijash Crni stade ispred kuce i vitli unutra...Zakuca... Tama i mrak izhjede zadnje zvuke drveta i samo se chuje majanje konjske glave i verige s uzde... Malo se vrata oshkrinushe i Velike Mrke shjenke sa Lampe pochinjaku da bjezhe napolje... Dovatishe Crnog Mantijasha koji se zakloni od silnoga svijetla... Vrata se jope zalupishe i chuje se zhenski Glas iz kuzhine:" Jovo, jadan, izgleda Crni Dhjavo je dosha Navrata...Neotvaraj, kumimte Bogom"...
    Mushki glas se izdrije malo glasnije u kolibi, ka no da se malo okurazhi:" Ma Kakav Crni Dhjavo, zheno...Danu mi tu shteriku"...
    Vrata se otvorishe... I Jovo zanijemi...
    Odjednom rapav i podmuko glas se izjalovi ispod one Mantije..." Ovo je Limenohije... Izgagnashe me sa Cetinja ...Jedva sam zhivu glavu izvuka...Nije bilo Kamena za kojega se nijsu Vatali..." Limenohije se malo zaceri na visoko piskavoj frekvenci...
    "Ada shto si im uchinijo, nesrecho" veli Jovo," mora da si im neshto naudijo"
    "Nijesam", veli Limenohije i okrenu glavu ustranu...
    " Ada dhje si kreno...'esili gladan i zhedan...oli konachit odhje" Jovo uprije pogled put cera dhje bi moga ovi putnik svezat konja... " Svezhiga ondhje pa danu da se malo ugrijesh".
    Mantijash nervozno pogleda tamo vamo , okolo , dolje gore i prista i izusti:" Da ga svezhem na podinu,a? Imateli vi ovde stalu? Shta ako ga vuci pojedu?
    Dali bi vi mogli da proveravate noches da mu se shto nedogodi?"
    Jovo gleda spodobu i stisnu usne i usta i prokoluta ochima od desne do lijeve bande i pomalo nejasno izusti:" Ma ajde jadan , vazda che Konja bit ali Ljudi neche...Oli unutra ili....????

  21. #46
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Citam jutros no i nemam vremena toliko za gluposti koje pojedini poput janka23 prosipa, no on me toliko ne iznenadjuje ka (Berabkrsh) znajuci daje moj Beranin, ali nijesam vjerova da toliko moze voljet onu sotonu od popa kao i mrzet sve sto je Crnogorsko, ehhh nek mu bog pomogne i prizove ga pamecu.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  22. #47
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default o potocharu!

    Dje ti "spori" vidje da ja mrzim sve shto je Crnogorsko?
    i okle ja tvoj "Beranac"..i ko tebe daje za pravo da nekoga nazivash sotonom?
    Daj mi pokazhi kad je to Berankrsh nazvao pogrdnim imenima tvoje crkvene velikodostojnike?
    ajde ako imash obraza?
    pa da cojek nastavi sa tobom prichat....
    prizovi se ti i neka su ti andjeli upomoc! chu li me brzzi iz buchichkija potoka......

  23. #48
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    ...( crkvu su sagradili seljani 1810 godine, koja se nalazi na imanju koje je pripadalo moj cukun djedu Stojanu Kusu Markovom)
    Да ли су сељани радили добровољно-безплатно или им се рад на изградњи цркве платио?
    Quote Originally Posted by JUSTICE
    ( koja je i danas na mom licno mom imanju jernikada to nije prevedeno na crkvu- a tako je sa vecinom crkva u staroj CG i juznim brdima kojima ja pripadam)?
    Па зашто не узимаш ту цркву под своје? Зато што сама црква не припада теби, зато што је сељани нису теби саградили. Међутим, ако црква нема папире да покаже и докаже да је правни власник, тада имаш потпуно законско и морално право да је преузмеш и са њом радиш шта хоћеш!
    Главу дајем крајину не дајем ...

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Homoljac_
    Да ли су сељани радили добровољно-безплатно или им се рад на изградњи цркве платио?Па зашто не узимаш ту цркву под своје? Зато што сама црква не припада теби, зато што је сељани нису теби саградили. Међутим, ако црква нема папире да покаже и докаже да је правни власник, тада имаш потпуно законско и морално право да је преузмеш и са њом радиш шта хоћеш!
    Homoljac, iz tvojih pitanja se jasno vidi da nemas dodirnih tacaka sa crnom gorom i da je to za tebe jedan daleki svijet...

    crkvu kad su gradili seljani, gradili su je iz svoje potrebe kao nesto svoje...u staru CG se takve stvari nijesu placale( ne daj boze)...dakle to je vjerski objekat iznikao iz narodne sloge i potrebe a nezbog toga sto je neko tu doso i reko PRAVITE CRKVU...bas zato vecina crkava u srednjem djelu CG su seoske, dakle narodne, jer to nijesu bili samo vjerski objektivci neka vrsta community centara ...dakle sa tim pravom kao nasljednik onih koji su pravili tu crkvu zajedno sa ostalim nasljednicima imam pravo da u nju dovodim koga god ja hocu , bas kao sto to pravo imaju i drugi nasljednici...

  25. #50
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    ( amfilohijeje protivzakonitodosaona mjesto mitropolitai SPC je time prekrsila crnogorsku tradiciju staru vise stotina godina da je funkcija MItropolita dozivotna....Amfilohijeje dosao 1989 a Daniloj e umro 1996)
    Шта је прекршено, традиција или црквени закон?
    Главу дајем крајину не дајем ...

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •