Results 1 to 10 of 10

Thread: Новак Милошев

  1. #1
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    E U
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Новак Милошев

    Један од највећи јунак кога је дала Црна Гора.

    Вујадиновић са Момча, Куч- Дрекаловић.

    У један дан у битки на Фундину 1876 посјека је 18 глава.

    Незабележено у историју.

    По њему се зове улица у центар Подгорице.

    Кућу му ископали комунисти.
    Запита се и гора и трава,
    куд се ђеде Маљићева глава,
    одговара Тифран и Скакавац,
    понесе је А ..

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa sad, nije to jedino mjerilo junastva...

    Meni je licno Kenjo Stankov mnogo zanimljivija licnost...
    Vecina ljudi je zla

  3. #3
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    E U
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Јес вала. А кад већ помињемо јунаке да поменем Дмитра Арсовића из Војног Села код Плава. Кад су Гашани убили његова брата и синовце отиша је у Гаш са дружином посјека је неколико Гашана и донио њихове главе на исто мјесто ђе су му убили брата и окачио их. А какав је то јунак био говори да га пјевају и наше и Арнауцке пјесме. Погинуо је коју годину прије 1912. О његовој храбрости и јунаштву осталије Војносељана који су се одржали међу Потурице и Арнауте мало се зна и мало је писано.

    Недавај милост јер је нећеш ни наћи.
    Запита се и гора и трава,
    куд се ђеде Маљићева глава,
    одговара Тифран и Скакавац,
    понесе је А ..

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Meni je Lekso Saicic neprevazidjen...

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Meni je Lekso Saicic neprevazidjen...
    :-) :-) :-) :-)
    Vecina ljudi je zla

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Andrija
    Један од највећи јунак кога је дала Црна Гора.

    Вујадиновић са Момча, Куч- Дрекаловић.

    У један дан у битки на Фундину 1876 посјека је 18 глава.

    Незабележено у историју.

    По њему се зове улица у центар Подгорице.

    Кућу му ископали комунисти.
    Igrom slucaja njegovi jedini direktni potomci su mi jako dragi prijatelji sa kojima se svaki dan gotovo vidjam kad sam u Cg...ali nijesam cuo da su mu komunisti skopali kucu....1876 nije bilo bas nesto previse komunista
    pitat cu, ko pita taj ne skita

  7. #7
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    E U
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Виђи младо момче у далеки Перу. Прије но што речеш нешто треба доборо да размислиш. Андрија кад нешто рече то се непомјера.


    барјактар Новак Милошев (1835 - 1892) има је једнога сина баркајтара Арса, он сина јединца Мојсија.Њега Мојсија су убили комунисти и ископали кућу Новака Милошева. То значи ископати кућу, угасили свјећу, сем ако ви дукљани то неназивате другчије.

    Новак Милошев је има три брата Вујадина, Шћепана и Јована.
    Од Вујадина и Шћепана нема потомства док је од Јована остало потомство.

    Значи младо моче дукљнско ако имаш пријатеље који потичу од Вујошевића са Момча они нијесу од Новака Милошева, они не говоре истину а исто ка и ти. Добро размисли прије него што напишеш.
    Запита се и гора и трава,
    куд се ђеде Маљићева глава,
    одговара Тифран и Скакавац,
    понесе је А ..

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Andrija
    Виђи младо момче у далеки Перу. Прије но што речеш нешто треба доборо да размислиш.

    Ti bogomi ka da ti razmisljas tom lobanjom ,ahahhhahahh !

    Андрија кад нешто рече то се непомјера.

    Kako andrija zine lupi glupos a ostane ziv ,to ni sam bog nebi zna odgovorit !


    барјактар Новак Милошев (1835 - 1892) има је једнога сина баркајтара Арса, он сина јединца Мојсија.Њега Мојсија су убили комунисти и ископали кућу Новака Милошева.



    Kako su bili zahjebani ovizi "komunisti" u CG aooo ,a tek kavi su bili 1438 g. e tada su bili opasni ka leptiri ! Ahahahahahahhahaha !

    То значи ископати кућу, угасили свјећу, сем ако ви дукљани то неназивате другчије.



    Jes no vi poserbljeni sto se trudite da zborite Crnogorski, vi znadete sve , ahahahahahahahhaah !

    Новак Милошев је има три брата Вујадина, Шћепана и Јована.
    Од Вујадина и Шћепана нема потомства док је од Јована остало потомство.


    Da nijesu jopet turci imali cesovi udijo tunako a ???
    Vjerovatno da su zene bjezale kad vide rugobe pa zato nema potomstva !!!

    Значи младо моче дукљнско ако имаш пријатеље који потичу од Вујошевића са Момча они нијесу од Новака Милошева, они не говоре истину а исто ка и ти.


    Viditeli staroga i nadimljenoga poserbicu kako okarakterisa ovo "mlado" moimce iz Perua a ??? Vidoviti andro poserbljeni zna sve ! E pa kad znas sve rekni ni obraza ti kolko turaka bi nasli na vasojevicku babu kad bi je okopali sad a ???
    Добро размисли прије него што напишеш.

    Moga bi i ti da malo promuckas to malo sive mase sto je ostalo ,pa normalno opstis a ne gnojis dzabaluk odjenako !

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Andrija
    Виђи младо момче у далеки Перу. Прије но што речеш нешто треба доборо да размислиш. Андрија кад нешто рече то се непомјера.


    барјактар Новак Милошев (1835 - 1892) има је једнога сина баркајтара Арса, он сина јединца Мојсија.Њега Мојсија су убили комунисти и ископали кућу Новака Милошева. То значи ископати кућу, угасили свјећу, сем ако ви дукљани то неназивате другчије.

    Новак Милошев је има три брата Вујадина, Шћепана и Јована.
    Од Вујадина и Шћепана нема потомства док је од Јована остало потомство.

    Значи младо моче дукљнско ако имаш пријатеље који потичу од Вујошевића са Момча они нијесу од Новака Милошева, они не говоре истину а исто ка и ти. Добро размисли прије него што напишеш.
    Andrija nemoj da vrijedjas i pravis se pametan nazivajuci mene mladim momcetom dukljaninom, a sto se tice obrazovanja tesko da se mozes mjerit sa mnom, to budi siguran.
    Moje radove uzima u obzir cak i jedna od najodvratnijih institucija na prostorima balkana SANU, njihovi akademici se pozivaju na moje studije u godisnjacima i izdanjima, znaci ako oni imaju postovanja prema mom znanju koji su tvoji ideoloski vodje onda se i ti povinuj tome.

    Sto se tice Novaka Miloseva, previse ozbiljno shvatas zajebanciju...ali u svakom slucaju da te informisem...ima samo 1 muska glava danas od direktnih potomaka njegovog ogranka...ostalo su kako bi ti reka u tvoj guslarskom stilu "popisulje"

    Dakle ja postujem to sto ti znas guslarsku istoriju na pamet i smatram to veoma korisnim iako gulsarsku istoriju niti jedan ozbiljan istoricar ne uzima za ozbiljno, a moja poruka ti je da se malo opustis odje ljudi dolaze da bi ubili vrijeme i da bi se zabavljaju ne da bi se dokazivali ko zna vise o cemu, ynanje se dokazuje na nekim mnogo ozbiljnijim stranicama...takodje niko od nas odje nije osoa vec nick sa foruma..Justiceu kao i bilo kome na ovom forumu su dopustene stvari koje im nikad ne bi bile dopustene u privatnom zivotu....ako ti je do harambasenja brate uzmi gusle i zapjevaj na najljepsem mostu u EU makar ti to nije tesko ....odoh sad spavat...zivio ti meni i samo se ne nerviraj...bice sve u redu


    PS. Takodje prilikom kupovine ili citanja enciklopedije CG, obrati paznu na neka poglavlja...."mlado momce dukljansko"....je "zapisalo" svako relevantnije izdanje koje tretira polje njegovog naucnog rad na ovim prostorima ...
    Last edited by JUSTICE; 21-10-05 at 11:15.

  10. #10
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    E U
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Кад те неко уфати да лажеш, треба да ка часан чоек признаш а не да настављаш да измишљаш младо момчеи упадаш још дубље у лаж. Има и четворица, а два од тија четири су моја браћа од тетке.
    А за твоју и остале историје ја марим ка за турско гробље. Оно што ја напишем је тачно и ту нема збора.

    Извињам се што раније нијесам одговорио био сам мало у Подгорицу и Лијеву Ријеку.
    Запита се и гора и трава,
    куд се ђеде Маљићева глава,
    одговара Тифран и Скакавац,
    понесе је А ..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •