Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 45 of 45

Thread: Bitcoin-e

  1. #26
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nooth1ng View Post
    e moj archi...=)
    E moj Pavle? Vidim neke masinerije od procesora i grafickih stvaraju pare, kako to fino zvuci a..
    Evo zivi bili pa vidjeli oce li bit ovako - oni koji su od pocetka u tome odnijece ogromnu lovu, vecina na dnu koji su tek pridosli ima da fasuju ogromnu lovu (jer jelde svi oce da postanu bogatasi preko noci pa ce ulozit dosta novca u ovo), dakle samo se ceka trenutak kad ti glavasi koji su ovo pokrenuli odluce da im je dosta "novih" clanova i onda ce stavit vrijednost ovoga nesto mizerno.. Po meni lici na piramidalnu shemu, u pocetku su svi lako "kopali" ove novcice, a sad sve teze i teze, jer sad sve vise i vise kupuju ovo za stvarni novac, samo je pitanje dokle.
    Mozda sam ja skeptican ali vise volim da to sto imam znam sigurno da imam a ne da ulazem u ovakve stvari. Bice ti slicno sa ovim kao sa akcijama fb. Svi se pomame da kupuju i odjednom paf.. Samo igra glavasha inace kako drugacije objasnjavas da neka akcija moze toliko odjednom da padne kada se broj ljudi koji su tu ulagali povecavao konstantno. Ne znam sad kakav je trend ti to pratis, ali znam ono jedno vrijeme da je fb bash masu pao odjednom ..
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    E moj Pavle? Vidim neke masinerije od procesora i grafickih stvaraju pare, kako to fino zvuci a..
    Evo zivi bili pa vidjeli oce li bit ovako - oni koji su od pocetka u tome odnijece ogromnu lovu, vecina na dnu koji su tek pridosli ima da fasuju ogromnu lovu (jer jelde svi oce da postanu bogatasi preko noci pa ce ulozit dosta novca u ovo), dakle samo se ceka trenutak kad ti glavasi koji su ovo pokrenuli odluce da im je dosta "novih" clanova i onda ce stavit vrijednost ovoga nesto mizerno.. Po meni lici na piramidalnu shemu, u pocetku su svi lako "kopali" ove novcice, a sad sve teze i teze, jer sad sve vise i vise kupuju ovo za stvarni novac, samo je pitanje dokle.
    Mozda sam ja skeptican ali vise volim da to sto imam znam sigurno da imam a ne da ulazem u ovakve stvari. Bice ti slicno sa ovim kao sa akcijama fb. Svi se pomame da kupuju i odjednom paf.. Samo igra glavasha inace kako drugacije objasnjavas da neka akcija moze toliko odjednom da padne kada se broj ljudi koji su tu ulagali povecavao konstantno. Ne znam sad kakav je trend ti to pratis, ali znam ono jedno vrijeme da je fb bash masu pao odjednom ..
    To što akcije padaju ili rastu ne može da se 'šteluje' , pad ili rast akcija na berzi samo oslikava, vrijednost firme u stvarnosti, tj koliki im je profit i zarada. Ako firme počinje loše da posluje i da im opada zarada, taj pad se oslika na berzi preko akcija. To sto su akcije FACEBOOK pala, može biti ako nije ostavrio rast, tj nije zaradio 100 miliona neki period od 3 mjeseca, nego je zaradio samo 50, e to se onda osjeti na berzi i akcije padaju....

  3. #28
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,231
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ispod 200 gh/s ne ulazit u ovaj posa jer se jednostavno ne isplati..ako oce neko bas neka PM-a detaljnije da ga uputim kako i sta...

  4. #29
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,231
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ref jel?..zivota ti napravi temu pa se tamo reklamiraj...ovo je oglas vidis li?

  5. #30
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by raske97pro View Post
    ref jel?..zivota ti napravi temu pa se tamo reklamiraj...ovo je oglas vidis li?
    Eto izbrisao sam
    Last edited by Israphel; 14-11-13 at 20:00.

  6. #31
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakvo je sad stanje sa bitcoinima? Moze li sa malo pojasniti tema oko njih ovdje ili na nekom drugom naslovu?
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  7. #32
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Kao i svaka valuta, vrijedi samo dok ima potraznje. Po meni vrijednost je porasla upravo zbog tolikog marketinga koji su dobili pisuci o padu cijena. Virtuelne valute po meni nemaju vrijednost jer se zavisi od toga ko je spreman da ih primi... i mislim da ce ih biti sve manje.

    Izracunajte cijenu struje koju potrosite i amortizaciju opreme za mining, mislim da tu ima vrlo malo prostora za zaradu.

  8. #33
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,231
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Normalno sad da ne moze minajt ustvari i moze, samo sto treba ulozit minimum 5k eur-a.Ako je ko zainteresovan moze me PM-at pa da mu kazem odprilike kako i sta.

  9. #34
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sred pušaka bajoneta
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo se već desilo prije nekoliko mjeseci, došao je do oko 250 eura mislim, i onda je pao na 50-60 za dva dana.
    Tempus Fugit

  10. #35
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako se trguje sa njima?
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  11. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sred pušaka bajoneta
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tempus Fugit

  12. #37
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  13. #38
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Trenutno je 442$ 1 bitcoin.
    Za 5 dana je skočio gotovo za duplo. Trenutno 1btc vrijedi 837$!

  14. #39
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Za 5 dana je skočio gotovo za duplo. Trenutno 1btc vrijedi 837$!
    Za 2 sata pade za 200$ .. zanimljiva igra

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Tek kada neka velika sila prihvati ovo kao valuti doći ćče do ekspanzije.
    Doduše prije toga mora doći o urušavanja.

    Trenutno je jedna američka savezna država priznala iste kao validno sredstvo plaćanja, a pregovara se i sa kinezima...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #41
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svrha valute je da stigne od osobe A do osobe B sa što manje troška, i da ima stabilnu (ili rastuću) vrijednost. Bitcoin to radi mnogo bolje od "tradicionalnih" valuta (koje mnogi fetišiziraju) i zato je tako popularan. Ima li mana? Naravno da ima, i Bitcoin je vjerovatno samo početna stepenica ka nekoj boljoj valuti, tj. valutama (npr. https://ripple.com/ ). Može li da se zloupotrijebi? Naravno da može, ali koja to tehnologija ne može da se zloupotrijebi?

    Međutim, bitcoin ima još nekoliko karakteristika koje ga čine znatno boljim od klasičnih valuta. Evo nekih koje su mi pale na pamet: 1) sistem je dosta decentralizovan, i praktično potpuno open-source, 2) nije dizajniran za kamatu, što znači da nijedan korisnik drugog nemože da učini "dužničkim robom". Što jes jes, možeš da pukneš ako se sistem tamo neđe nekad raspadne, ali ti niko iz Bitcoin "banke" neće doći da ti otme kuću.

    Normalno je da se tradicionalni bankarski sistemi opiru bitcoin-u: pare+moć znaju da ubiju dobro u glavu. Pa i za državu je na neki način normalno da se opire: kako sad da uzimaju porez (koji bi u suštini trebao da opet koristi građanima)?

    Zasad je bitcoin jedan prilično uspješan eksperiment (live and kicking 4+ godina, što je ogroman broj za jedan digitalni izum). Ja lično bih volio da neka stabilna država implementira nešto poput Bitcoina, ali da je gold-backed. Međutim, dok to "velike sile" ukapiraju...
    Last edited by edin1; 19-11-13 at 09:27.

  17. #42
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,231
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zamijenio
    Last edited by raske97pro; 27-11-13 at 22:41.

  18. #43
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by raske97pro View Post
    Imao sam 800 ali sam ih prodao kad im je bila vrijednost oko 30-tak $.(mislio sam da je to vrhunac, jbg)
    Slučajno naletim na ovaj post, danas bi bio multimilioner...

  19. #44
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Virtu4L View Post
    Slučajno naletim na ovaj post, danas bi bio multimilioner...
    Jeste,svi bi mi kupovali,ali dzaba kad nismo sigurni da ista vrijediti a ne preko 1000eura kolika je trenutna vrijednost )

  20. #45
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,272
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Virtu4L View Post
    Slučajno naletim na ovaj post, danas bi bio multimilioner...
    pa ako je nastavio od 2013te sa ozbiljnim radom (a vjerovatno jeste) mozda je i uzeo par 100 hiljada

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 51
    Last Post: 31-07-12, 11:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •