Page 651 of 654 FirstFirst ... 151551601641647648649650651652653654 LastLast
Results 16,251 to 16,275 of 16327

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #16251
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,120
    Thanks Thanks Given 
    15,755
    Thanks Thanks Received 
    4,000
    Thanked in
    2,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MLS View Post
    Zamisli mentalni sklop nekog ko citira i prenosi sto objavi Antena M i 24 sata portal kako li se vec zovu.
    Samo je NHM napisao da je ovaj čestitao i veliki petak pa se nadovezasmo svi niđe nije stavio medij.A otkud ti znaš da je Antena M i taj što si naveo?

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  2. #16252
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,288
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,811
    Thanked in
    2,420 Posts

    Default

    Neđe iskočio screenshot sa Jadovovog instagrama đe čestita veliki petak.

  3. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  4. #16253
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    697
    Thanks Thanks Given 
    1,039
    Thanks Thanks Received 
    375
    Thanked in
    165 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djuka_pv View Post
    A tek in4s, kurir i telegraf

    Sent from my 2312DRA50G using Tapatalk
    Slazem se. Oni su još i gori.

    U potrazi za informacijama koje im odgovaraju mnogi se primaju na njihove lazi, fotošopove i sl...

    Tako i ovo sa Jakovom, fotoshop njegove poruke prošle godine i upecaju se oni koji traže bilo kakvu info diskreditacije.

    A kad ni takvih nema, covjek se naziva jadovom i slično.

  5. #16254
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,288
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,811
    Thanked in
    2,420 Posts

    Default

    Jes, pošto je na osnovu dosadašnjih gafova teško povjerovat da su debili. Nego, proslavi li ti taj uskrs po julijanskom kalendaru, kako ga je vlada čestitala? Možda je i to fotošop, ko će im ga znat.

  6. #16255
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,120
    Thanks Thanks Given 
    15,755
    Thanks Thanks Received 
    4,000
    Thanked in
    2,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Ne znam da l covjek troluje ili ne jer prosto je nemoguce da ovoliko pise na ovu temu a ne zna da su oba pozdrava pravilna. A za Srbe (a i Crnogorce) je svakako prirodnije Hristos Vaskrse jer je to srpskoslovenski oblik a voskrese ruskoslovenski oblik citanja. Isto je i za vaistinu/voistinu. Jbg, na nasem jeziku je vaskrsnuce a na ruskom voskresenie. :O
    Pa ne znam baš ođe iako ima istine da ovo jeste ruski oblik riječi koliko je tačno da je Crnogorcima bliži Vuk Karadžić nego Njegoš koji je imao dosta riječi iz ruskog.Nek me neko ispravi ako griješim no čini mi se barem glede porodice Petrovića da su oni u tom smislu bili povezani sa Rusijom,naročito Rade a sa Srbijom ne znam ni koliko su imali veze.
    No pasaran!

  7. #16256
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    3,438
    Thanks Thanks Received 
    1,045
    Thanked in
    426 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Citanje biblije nije preduslov da covjek bude vjernik. Jedini preduslov je u samoj rijeci.
    Tako je, sto manje zna, manje cita i manje razumije to je veci vijernik. Slika i prilika naseg vjerujuceg naroda.

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to crane_operator For This Useful Post:


  9. #16257
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,120
    Thanks Thanks Given 
    15,755
    Thanks Thanks Received 
    4,000
    Thanked in
    2,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Pa ne znam baš ođe iako ima istine da ovo jeste ruski oblik riječi koliko je tačno da je Crnogorcima bliži Vuk Karadžić nego Njegoš koji je imao dosta riječi iz ruskog.Nek me neko ispravi ako griješim no čini mi se barem glede porodice Petrovića da su oni u tom smislu bili povezani sa Rusijom,naročito Rade a sa Srbijom ne znam ni koliko su imali veze.
    ..i još nešto meni barem zanimljivo jer sam "istraživala" odakle krilatica nas i Rusa 200mil kroz stranice istorije do Knjaza Danila,da postavim jedan kratak uradak na temu đe mu je pomognuto oko obnove Cetinjskog Manastira i 6 crkava (đe se ođe pominje SPC?) od strane ruskog cara.

    https://archive.org/details/porijekl...sa-200-miliona

    Srbija?Anybody.Ođe bi se moglo i o arhitekturi što je meni daleko zanimljiviji aspekt kulturnog naslijeđa od ovih drugih priča.Arhitektura recimo Cetinjskog Manastira nema veze sa Srbijom.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 06-05-24 at 09:48.
    No pasaran!

  10. #16258
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    7,266
    Thanks Thanks Given 
    2,865
    Thanks Thanks Received 
    2,758
    Thanked in
    1,541 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    ..i još nešto meni barem zanimljivo jer sam "istraživala" odakle krilatica nas i Rusa 200mil kroz stranice istorije do Knjaza Danila,da postavim jedan kratak uradak na temu đe mu je pomognuto oko obnove Cetinjskog Manastira i 6 crkava (đe se ođe pominje SPC?) od strane ruskog cara.

    https://archive.org/details/porijekl...sa-200-miliona

    Srbija?Anybody.Ođe bi se moglo i o arhitekturi što je meni daleko zanimljiviji aspekt kulturnog naslijeđa od ovih drugih priča.Arhitektura recimo Cetinjskog Manastira nema veze sa Srbijom.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    Tako je blue vise je kroz istoriju rusija pomogla malu crnu goru nego srbija tj nikad srbija...

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  11. #16259
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,120
    Thanks Thanks Given 
    15,755
    Thanks Thanks Received 
    4,000
    Thanked in
    2,866 Posts

    Default

    Fora je da moramo nekako temu "uzdići" izvan dnevne politike i narativa političara jer oni istoriju koriste u dnevnopolitičke potrebe.

    Mislim priča da je SPC izgradila Crnu Goru je presmiješna a ova zemlja je toliko istorijski od sjevera do juga,od zapada do istoka dosta kompleksna da bi se banalizovala iako je mala.Bilo bi lijepo da članovi ispišu nešto o svojim seoskim crkvicama,manastirima,a ne da se ođe svađamo oko Joanikija,Profirija i Miraša.Ono izvorno da se piše,obične priče sasvim običnih ljudi ovoga drugoga imamo na razne portale smećarske na pretek.
    Meni je više zanimljiva priča običnih ljudi sjećam se kad smo išli u neko selo u Grčkoj oblast Makedonija kad smo ušli u jednu crkvicu poptuno se razlikovala od onih recimo u drugim mjestima.
    Nije bogatsvo neke zemlje u homogenosti no u raznolikosti.
    Last edited by Bluemoon; 06-05-24 at 11:23.
    No pasaran!

  12. #16260
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,274
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    937
    Thanked in
    487 Posts

    Default

    Pa po naslovu teme rekao bi da je napravljena iz malicioznih razloga tako da nije ni cudo sto su takve teme

  13. The Following User Says Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  14. #16261
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,120
    Thanks Thanks Given 
    15,755
    Thanks Thanks Received 
    4,000
    Thanked in
    2,866 Posts

    Default

    Imaš pravo meni je najlakše da "pitam" UNESCO đe smo sve dobili "sertifikat" dok nam isti ne oduzmu jer se ponašamo ka stoka.

    https://whc.unesco.org/en/tentativelists/5561/



    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  15. #16262
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    7,266
    Thanks Thanks Given 
    2,865
    Thanks Thanks Received 
    2,758
    Thanked in
    1,541 Posts

    Default

    Zuri”, Zurska crkva ili Zorska crkva, Crkva posvećena Roždestvu Bogorodice, južno od krvava Spuža ostavlja za sobom, sa svojim postankom svijetlu uspomenu i čudnovatu legendu mlađim pokoljenjima.
    podizanje male crkve pod nevjerovatno teškim uslovima –
    Predanje o njenom podizanju priča:
    MJESTA I ZNAMENITOSTIZorska crkva: “Ako je sagradite do zore, tu će stajati” (I Dio)Zorska crkva
    SHARETWEET
    “Zuri”, Zurska crkva ili Zorska crkva, Crkva posvećena Roždestvu Bogorodice, južno od krvava Spuža ostavlja za sobom, sa svojim postankom svijetlu uspomenu i čudnovatu legendu mlađim pokoljenjima. Predanje o njenom podizanju priča:



    “U vremenu turske sile i moći, kada su turske kule i tvrđave nicale kao pečurke pored crnogorske granice; najviše ih je podignuto u predgrađu, u blizini krvavoga Spuža.

    Odnosne tvrđave – većinom podizane u XVII i do druge polovine XIX vijeka – bile su sigurna predstraža i spona Spuža i Podgorice, isturene kao pioni na šahovskoj tabli. Pored ogromne spuške tvrđave do tri kilometra spram crnogorske granice bilo je podignuto deset kula – karaula i tvrđava, kao i veći broj šančeva, a kojih ruševina i sada postoje i to: kula na Stologlavu, prema Novom Selu, na ploči od Grba, u Daljmu (kolovozu), Serdar Grad i Abzikula, u Lužnici dvije “Kula Kitića” i Kemal pašina kula i tvrđava – kasnije nazvana “Kula Živkovića”, zatim kula na Crvenoj Stijeni u Trešnici itd.

    Sve ove kule jasno objašnjavaju život raje na ovom području i pjesnikovu zamisao: “Teško li je nekad bilo…” Najteži dio rada na odnosnim kulama snosila je sirotinja raja koja je bila prinuđena živjeti na odnosnom tlu sa Turcima. U svojim tvrđavama Turci su imali i svoje bogomolje dok su bili vjerski fanatici. U sredini Serdar kule – Serdar grada – bila je turska bogomolja sa minaretom od 30 metara visine.

    Pa kako jadna raja nije imala ni sklonište ni utočišta, niti svoga molitvenog doma – od kada su Turci srušili zadužbinu kraljice Jelene na Kraljičinom Ku – to je na turskim kulama, kao i privatno pojedinim agama, begovima, kadijama i pašama, radila više no što je mogla samo da bi im se što bolje udobrila i da bi kod njih dobila što jače povjerenje za svoje potrebe a naročito za podizanje jedne male crkve u kojoj bi se Bogu molili i pri sahrani mrtvaca od vremenskih nepogoda sklanjali. Koristeći svoju prinudnu privrženost, predstavnici raje iz Spuža, Klikovača, Grba i Daljma izmolili kod turskih vlasti – Spuškog paše podizanje male crkve pod nevjerovatno teškim uslovima – dozvoljava se podizanje male crkve ako je može ozidati za 12 časa – crkvu može jedino podići pored turske kaldrme i karaule – da se izgradi isključivo pod kontrolom i prisustvom Turske vlasti.

    Za ovakve teške uslove paša je unaprijed vjerovao da raja na njih neće pristati i ako pak pristane i prihvati onda se možda biti u mogućnosti da podigne neku malu brvnaru koju bi Turci u svakoj za njih pogodnoj prilici mogli lako srušiti ili spaliti. Međutim pokazalo se suprotno te je paša kasnije bio iznenađen i razočaran ranijim djelom i požrtvovanjem.
    Svi pravoslavni koji su živjeli pod turcima na označenoj teritoriji potajno donesu kolektivnu odluku. da pristupe građenju crkve i da za njeno podizanje daju sve od sebe, sve što mogu i što ne mogu, da na određenom mjestu ozidaju malu crkvu od kamena, kreča i pržine sa sedam puta četiri i do četiri metra visine, zatim da je odrve domaćom drvenarijom i pokriju pločom ili slamom – jer za raju tigle nije bilo – i sve ovo da bude urađeno za 12 časa. Za ovaj rad su potajno i noćno pripremali i prenijeli: kamen, kreč, pržinu i drvenariju koji su im se obavezali da će crvku podići za 12 sati ako im sve na ruke bude gotovo. Kada su sve ovo pripremili u najvećoj tajnosti ponovo preko svojih prestavnika zamole pašu – vjerovatno – Parmakovića koji je u službi bio oko 1750. godine da bi im se produžio rok za podizanje pri čemu im paša drsko odgovori i ponovi: “Samo ako je možete ograditi za 12 ura.”

    Sa velikim rizikom najzad pristanu i prihvate taj čudnovati i neprihvatljivi uslov, o čemu izvjeste turske vlasti radi kontrole. Na smrt i život, za krst i vjeru, za čast i obraz, bez predaha i odmora jadna raja uspije potpuno podići – ozidati i pokriti malu crkvu u određenom roku; kad “Zora zuri majka sina budi”. – i po tome dobije ime “ZURI” ili Zorska crkva. Na veliko iznenađenje turaka i svega dotičnog naroda.

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  17. #16263
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    7,266
    Thanks Thanks Given 
    2,865
    Thanks Thanks Received 
    2,758
    Thanked in
    1,541 Posts

    Default

    “Zuri”, Zurska crkva ili Zorska crkva, Crkva posvećena Roždestvu Bogorodice, južno od krvava Spuža ostavlja za sobom, sa svojim postankom svijetlu uspomenu i čudnovatu legendu mlađim pokoljenjima.

    Zapis prote Rada Radulovica iz Komana,napisan prije oko 40 godina:

    “Od vremena njene izgradnje pa do prvih oslobodilačkih ratova 1876. – 1880. god. odnosna crkva služila je na čast, ponos i vjersko ispovijedanje sirotinje raje. Ondašnji crnogorski vladika Nikola I, u znak priznanja graditeljima male istorijske crkve, dao je podići i drugi dio crkve sa zvonikom. Na prsima više crkvenih vrata i sada postoji dio natpisa – međutim veći dio zub vremena je zakrio – koji glasi:…vojnije…diže knjaz crnogorski Nikola prvi…1881 prve ili četvrte)

    Još kao nagradu za izdržavanje crkva je dobila dotičnog turskog posjeda oko dva hektara livade, šume i pašnjaka. Za vrijeme prvoga, a osobito za vrijeme drugog svjetskog rata crkva je mnogo oštećena tako da je ostala kao smrtni ranjenik bez utrobe i udova na pustom razbojištu ili kao nezbrinuta i iznemogla samohranica ranjenog srca.
    Grobljanska ograda na mnogo mjesta je razvaljena te svinje ulaze i riju oko njenog temelja i oko grobova mnogi znanih i neznanih vitezova i heroja.

    U odnosnom groblju, samo u toku drugog svjetskog rata sahranjeno je oko 40 fašističkih žrtava, među kojima sedam strijeljanih i pet obješenih patriota kao i heroj Vojin R. Dragović. Crkva sa nekoliko dubova u groblju služi za ljetnje plandište ovaca, govedi, konja i magaradi. Ovaj stari u zapušteni spomenik zadesila je prošle godine još teža sudbina. Pod teretom snijega između 15. i 18. februara 1956. godine potpuno je srušen krov i do temelja pala sjeverna rebra starog dijela crkve – kao što snimak pokazuje.

    Od onda do sada niko ništa nije preduzeo na opravci ovog tako značajnog narodnog spomenika. Što bi rekli njegovi graditelji kako se odužujemo njihovim sjenama.

    Apeluje se na narodne vlasti da bi bar u dvanestom času preduzeli potrebne mjere na opravci ovog spomenika kao i za dejstvo kod nadležne državne vlasti da se stavi pod zaštitu spomenika kulture je ovo zaista i zaslužuje.”

    Hvala porodici Dragović iz Grba na ustupljenom zapisu prote Rada Radulovića

    Ograda popravljena, kapelu savovic napravio, lokalni mjestani sami kose i odrzavaju groblje

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  19. #16264
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,120
    Thanks Thanks Given 
    15,755
    Thanks Thanks Received 
    4,000
    Thanked in
    2,866 Posts

    Default



    Moja baba je od Papovića zanimljiva priča o Papovini,Gornjim Kazancima i paši Kazancu.



    Ođe je džamija sa krstom.

    Što je ođe istina,što mit,što istorija ne znam ali ovaj kraj mi je blizak.
    Ođe jedva ostalo dvadesetak kuća.



    Last edited by Bluemoon; 06-05-24 at 12:18.
    No pasaran!

  20. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  21. #16265
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,610
    Thanks Thanks Given 
    5,600
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,574 Posts

    Default

    Ja se iskreno nadam blemoon da ti ove postove od 2 lista A4 kopiras od nekuda

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  23. #16266
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,120
    Thanks Thanks Given 
    15,755
    Thanks Thanks Received 
    4,000
    Thanked in
    2,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ja se iskreno nadam blemoon da ti ove postove od 2 lista A4 kopiras od nekuda

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Ka što se i ja nadam da ih nisi čitao pošto mi vječito zvocaš.

    Izvinjavam se nekad se baš raspišem ka da mi je Gutenberg predak nedobog da bačim na tastaturu baš sve što mi je u mislima.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  24. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  25. #16267
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,610
    Thanks Thanks Given 
    5,600
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,574 Posts

    Default

    Ne ne, vidi ja primjecujem da imamo slican stav o ovoj temi
    Tako da mi je nejasno zasto trosis vrijeme u nesto sto ne vjerujes
    Ja npr samo odskrolujem ali kad dodjem do posta dje vrtim, vrtim e onda se zapitam zasto

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  26. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  27. #16268
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,120
    Thanks Thanks Given 
    15,755
    Thanks Thanks Received 
    4,000
    Thanked in
    2,866 Posts

    Default

    Zato što mi mnogo teško pada ovaj razdor među ljude u Crnoj Gori i uplitanje crkve u politiku,jer kad se crkva ostavi društvenog uređenja ja kao ateista ću se ostaviti i crkve.

    Ne mogu jednostavno da podnesem da društvo uređuju crkvena lica to je sve - meni lično je baš za brigu.
    Eto.Ukratko.
    No pasaran!

  28. #16269
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,494
    Thanks Thanks Given 
    5,620
    Thanks Thanks Received 
    5,121
    Thanked in
    2,132 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HENKEL View Post
    Eo pitaj izabranog popa što je pravilno.
    Ali pod uslovom da nije neki mladi fensi i da nije izbosne.
    Zavisi od mjesta do mjesta. Uglavnom je pravilno Hristos voskrese, vaskrese, vaskrse, stocikov
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  29. The Following 3 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  30. #16270
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,662
    Thanks Thanks Given 
    4,352
    Thanks Thanks Received 
    4,643
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Zavisi od mjesta do mjesta. Uglavnom je pravilno Hristos voskrese, vaskrese, vaskrse, stocikov
    Nije sve za zaebanciju druze. Ali skoro pa sve.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  31. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  32. #16271
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14,120
    Thanks Thanks Given 
    15,755
    Thanks Thanks Received 
    4,000
    Thanked in
    2,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Zavisi od mjesta do mjesta. Uglavnom je pravilno Hristos voskrese, vaskrese, vaskrse, stocikov
    Kako si neozbiljan ka Dunja kraljica.

    https://twitter.com/baaaatta/status/...Y2sGIRqsA&s=19

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  33. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  34. #16272
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    1,057
    Thanks Thanks Given 
    207
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    73 Posts

    Default

    Pošto su Srbi i Bugari popravili odnose, predlažem da u ime toga prijateljstva uzmete se pozdravljat sa Hristo Stoičkov,da se brate ne blamirate sa vaaaskrse.

  35. #16273
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,960
    Thanks Thanks Given 
    11,367
    Thanks Thanks Received 
    5,283
    Thanked in
    2,469 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HENKEL View Post
    Pošto su Srbi i Bugari popravili odnose, predlažem da u ime toga prijateljstva uzmete se pozdravljat sa Hristo Stoičkov,da se brate ne blamirate sa vaaaskrse.
    Nisam ni Srbin ni Bugarin,ali rekao bih da se ti pozdravljaš sa: "Vegeta!"

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  36. #16274
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,166
    Thanks Thanks Given 
    4,000
    Thanks Thanks Received 
    3,214
    Thanked in
    1,630 Posts

    Default

    Evo je!!!
    Nije propustila najsvetiji praznik!!!!

    https://www.facebook.com/Staeri/videos/1948374718915494
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  37. #16275
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    697
    Thanks Thanks Given 
    1,039
    Thanks Thanks Received 
    375
    Thanked in
    165 Posts

    Default

    Da postoji tema npr. o islamu i da se mi koji nismo te vjere sprdamo sa njihovim praznicima, čestitanjima i pozdravima, kao sto to čine npr Henkel, Gagarin i ostali sa SPC, cini mi se da bi to doslo do UN-a.

  38. The Following 3 Users Say Thank You to MLS For This Useful Post:


Page 651 of 654 FirstFirst ... 151551601641647648649650651652653654 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •