Page 630 of 645 FirstFirst ... 130530580620626627628629630631632633634640 ... LastLast
Results 15,726 to 15,750 of 16124

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #15726
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Odlična fotografija. Nepobitan dokaz.

  2. The Following 4 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  3. #15727
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Nije bilo ni crnogorske pravoslavne crkve nikad u montenegro,to jasno piše u clanu 40 ustava crne gore uz 1905e godine,jeste li čuli montenegrini


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Isto kao i u srbijanskom da je na prostoru teritorije serbilenda ista autokefalna, a u vaseljeni ni traga ni glasa ni jedne ni druge. Jedno je zelja "partije" a drugo je stvar glavne filijale u Stambolu.


    Poslato sa puslice upotrebom Tapatalk-a

  4. #15728
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Samo sam želio da kazem da ako nesto nama nije poznato i cak stavise odbojno nam je i odvratno to ne znaci da se to nikad nije desavalo i da nije dio neke tradicije.
    Nismo mi mjerilo svih stvari.
    Dakle ok mi je da neko kaze da mu je bolesno klecanje u Crkvi,da to po njemu nije primjereno za 21 vijek itd itd ali ne i da je to novotarija i nesto sto nikad nije vidjeno u Crnoj Gori u Pravoslavnim hramovima.
    Ne mijenja se Crkva nego mi pa nam onda ona izgleda strano i odvratno.
    Oni pricaju istu pricu hiljadama godina i to je to.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  5. #15729
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Evo vidimo da su i prije više od vijeka u knezevini Crnoj Gori vjernici klečali na službi Božijoj.

    Послато са SM-A536E помоћу Тапатока
    Нема потребе за вађењем слика кад имамо лично свједочење колеге форумаша метузалема, о томе како је метанисао у цркви и каква је била вјеронаука непосредно прије или након 2СР, може се наћи на овој теми.

    То што људи и даље не вјерују, или не могу да прихвате да су се наши тако "понижавали" говори о одличним резултатима КПЈ у сузбијању вјере у ЦГ.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  7. #15730
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Strasni rezultati KPJ vala bas. Imamo seficu Direktorata za osnovno obrazovanje koja nema strucni ispit ali se redovno moli u crkvu. Pod edovno mislim od 2020. Taman kao i ona iz ASK-a
    Pride lijecila je koronu cigaretama.
    Da ne nabrajam dalje.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #15731
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Čudo da je Petar I morao da kletvama pokušava da iskontroliše ljude kad su mu već na koljena padali... Što se tiče teme, i dalje je pogrešno koristimo jer se odnosi na udbu. Mada, kad malo bolje razmislim, onda ova pisanija i nije toliko off topic.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  9. #15732
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Da jos jednom ponovim da mi je motiv postavljanja slike stare 122 godine bio to sto se nebrojeno puta i ovdje i na drugim mjestima tvrdilo da se u Crnoj Gori nikada nike klecalo u Crkvama tokom službi.
    Ništa više.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  10. #15733
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Strasni rezultati KPJ vala bas. Imamo seficu Direktorata za osnovno obrazovanje koja nema strucni ispit ali se redovno moli u crkvu. Pod edovno mislim od 2020. Taman kao i ona iz ASK-a
    Pride lijecila je koronu cigaretama.
    Da ne nabrajam dalje.
    Како Ђилас лијепо обајсни примјером клатна, не може једно стање трајати вјечно, КПЈ док је била на власти је тај посао радила веома добро, кад су дошли нови почели су цркви да враћају имовину а онда и да ложе бадњаке, после је све кренуло својим током.

    Као што ће након ове (велике) побједе цркве и њен утицај почети да слаби након неког времена и да се враћа или у нормалу или опет у неку другу крајност.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  11. #15734
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Како Ђилас лијепо обајсни примјером клатна, не може једно стање трајати вјечно, КПЈ док је била на власти је тај посао радила веома добро, кад су дошли нови почели су цркви да враћају имовину а онда и да ложе бадњаке, после је све кренуло својим током.

    Као што ће након ове (велике) побједе цркве и њен утицај почети да слаби након неког времена и да се враћа или у нормалу или опет у неку другу крајност.

    I to otimanje imovine i prepisivanje ce doci na svoje nekad. Nece brzo ali hoce nekad.

    Sreca pa pratimo trendove. Dok u svijetu broj vjernika opada kod nas raste. Obrnutim redosljedom ali dobro.

    Ima i jasna korelacija u razvijenosti drzava i broja vjernika.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #15735
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Осим у случају САД.

    А за земљиште и то остало, све се да измијенити, ништа није вјечно као што знамо, само је питање кад ће доћи промјене.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  13. #15736
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Tako je sve crkve i manastire vratiti opštinama i gradonacelnicima na čuvanje da nam cuveni drzavni službenik sa clanskom kartom partije odlucuje koja ce gradjanska vjerska organizacija imati pr(ij)eče pravo korišćenja.
    Nece kao sto su navikli evo 2000 ljeta(h) nego kako kazu građanština i ostala svita prosvijetljenih pogleda


    Poslato sa puslice upotrebom Tapatalk-a

  14. The Following 3 Users Say Thank You to licmius For This Useful Post:


  15. #15737
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Evo vidimo da su i prije više od vijeka u knezevini Crnoj Gori vjernici klečali na službi Božijoj.

    Послато са SM-A536E помоћу Тапатока
    Ovo je sigurno nedje po Hercegovini, oni su kleknuli i nece ustajati skorije.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to opmne For This Useful Post:


  17. #15738
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,270
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Ovo su legende.


  18. The Following User Says Thank You to Biznismen Podgorica For This Useful Post:


  19. #15739
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    CPC: Donešen Sinodalni akt, raščinjen episkop Boris (vijesti.me)

    За праве сладокусце, овај акт Синода ЦПЦ(М) поред тога што рашчињава досадашњег владику Бориса (или митрополита ЦПЦ(Б) ) доказује неку врсту помирења досадашњег епископа/владике Симеона а од сада архиепископа, те се архиепископији Которско-приморској дозвољава да се као посебна вјерска заједница упише у државни регистар вјерских заједница. Још један уступак је митрополит Михаило учинио архиепископу Симеону, поништио је устав ЦПЦ(М) из 2022. године.
    Рекло би се да је Симеон доста добро наплатио своју подршку митрополиту Михаилу, видјећемо хоће ли то што помоћи, и коме ће се вјерници ЦПЦ са приморја приклонити.
    Такође, мјесто за потпис владике Острошко никшићким и Аргентинским Гораздом је празно, што код мене доводи до сумње да је Горазд више уопште активан у ЦПЦ.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  20. #15740
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Raznose me sa ovim u CPC. Ka da biram izmedju čokoladne torte i čizkejka. Agonija izbora.


    Sent आत्मन:
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  21. #15741
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Razrijeseni rascinjuje rascinjenog u ubavom nam građanskom društvu punog demokratije i slobodarske tisućuljetnje misli, gdje se bore da crkve i manastiri pripadaju opštinama jer to tako jel te mora da bidne.
    Amin Boze daj, da nam amEn svima svane i dako nam blagoslov uputi glavni popa iz policijske stanice jer onaj u Stambolu gradu je kralja Ace čov(j)ek.
    Pomozite braco iz zadnjih belvederakih redova grupišimo se gušće, desant samo što nije


    Poslato sa puslice upotrebom Tapatalk-a

  22. #15742
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Iako na tu organizaciju ne gledam kao na Crkvu a pogotovo ne Pravoslavnu moram primijetiti da smjena poglavara na nekakvom mitingu koji uzalud mogu oni zvati opstecrnogorski zbor sto je spdnja na kvadrat ne moze da ima pravno dejstvo u prvom redu.
    Ta organizacija je zavedena u nekom registru drzavnom ima vodju odgovorno lice itd pa mi se cini da ovome Borisu nece bas to ici glatko.
    Vjerujem da ce ih njihovi finansijeri ipak sjesti za sto da se to nekako ispegla.
    Miras da bude pocasni neki poglavar a ovaj Boris operativni i to je to.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  23. #15743
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,247
    Thanks Thanks Given 
    15,165
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Ne znam ni ja kako da gledam neke što veličaju Dražu Mihajlovića i drže mu moleban osim ka četnike.

    A za ove druge me realno zabolje ali ovi veličaju četnike znači samo jedno - četnička ideologija.

    Koji dio vi tu nije jasan da vam se objasni pošto bezočno isto podržavate?

    Last edited by Bluemoon; 15-09-23 at 18:36.
    No pasaran!

  24. #15744
    Join Date
    May 2022
    Posts
    159
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ne znam ni ja kako da gledam neke što veličaju Dražu Mihajlovića i drže mu moleban osim ka četnike.

    A za ove druge me realno zabolje ali ovi veličaju četnike znači samo jedno - četnička ideologija.

    Koji dio vi tu nije jasan da vam se objasni pošto bezočno isto podržavate?

    Kako si dosadna


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Zivot je Avganistan, vjeciti rat niskog inteziteta"

    No Rich Parents

  25. The Following User Says Thank You to diVerso For This Useful Post:


  26. #15745
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,247
    Thanks Thanks Given 
    15,165
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by diVerso View Post
    Kako si dosadna


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nisam ni imala namjeru da nekoga zabavljam ka budala neka no da "dosadno" ponavljam da ovi veličaju četničku ideologiju.Hoće mi se.

    I pravo da ti rečem baš me zabolje što ti i tebi slični o tome mislite.
    Last edited by Bluemoon; 17-09-23 at 20:21.
    No pasaran!

  27. #15746
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Nije to nikakvo veličanje nego parastos koji se služi pokojnicima od kako je hrišćanstva.
    Bilo ko da ode i trazi pomen za nekog ko je bio kršten u Pravoslavnoj Crkvi sveštenik će obaviti obred.
    Ali to komitski mozak teško da može shvatiti.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  28. The Following User Says Thank You to kurogane For This Useful Post:


  29. #15747
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,247
    Thanks Thanks Given 
    15,165
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Nije to nikakvo veličanje nego parastos koji se služi pokojnicima od kako je hrišćanstva.
    Bilo ko da ode i trazi pomen za nekog ko je bio kršten u Pravoslavnoj Crkvi sveštenik će obaviti obred.
    Ali to komitski mozak teško da može shvatiti.
    Ja nisam komitski mozak reko gore da me za ove druge zabolje.Ja ođe kad kritikujem hrišćanstvo mene svrstavaju u islam prema kojem imam identičan prezir.A kad kritikujem SPC svrstavaju me u komite što li.
    Ljude nacionalisti i "vjernici" svrstavaju u grupe jer polaze od sebe to omiljeni im je hobi a mene se ne može niđe svrstavat.I to je baš zaHebato.
    Zabolje mene đe je Draža "kršten" on je Srbima glave sjeka jel ti jasno to ili treba da ti se nacrta?On je fašista saradnik okupatora isti ka oni čuvari u Jasenovac što su Ivana Gorana Kovačića mučili - ustaše u poemi Jama a četnici mu grkljan prerezali.

    Velimirović veliča Hitlera a on je u krugu SPC svetac.

    Mnogo ste se vi udaljili izgleda (neki vjernici) od čovjeka u tome je sav vaš problem da vi je žestok problem da stvari nazovete pravim imenom.

    I da fašistu nazovete pravim imenom.
    Last edited by Bluemoon; 17-09-23 at 21:44.
    No pasaran!

  30. #15748
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ja nisam komitski mozak reko gore da me za ove druge zabolje.Ja ođe kad kritikujem hrišćanstvo mene svrstavaju u islam prema kojem imam identičan prezir.A kad kritikujem SPC svrstavaju me u komite što li.
    Ljude nacionalisti i "vjernici" svrstavaju u grupe jer polaze od sebe to omiljeni im je hobi a mene se ne može niđe svrstavat.I to je baš zaHebato.
    Zabolje mene đe je Draža "kršten" on je Srbima glave sjeka jel ti jasno to ili treba da ti se nacrta?On je fašista saradnik okupatora isti ka oni čuvari u Jasenovac što su Ivana Gorana Kovačića mučili - ustaše u poemi Jama a četnici mu grkljan prerezali.

    Velimirović veliča Hitlera a on je u krugu SPC svetac.

    Mnogo ste se vi udaljili izgleda (neki vjernici) od čovjeka u tome je sav vaš problem da vi je žestok problem da stvari nazovete pravim imenom.

    I da fašistu nazovete pravim imenom.

    Ne znam cemu sad nervoza, razumi oni nijesu kao ti, oni su znacajno tolerantniji prema cetniicima, njima ne smeta sto su izdali drzavu, sto syu saradjivali sa okupatorom, ne smeta im cak i ako su za racun okupatora ubili komsiju, poznanika, ako su yarad svoje velike drzave zaklali koje dijete, nema veze cak i ako su njihove zrtve krstene, znas oni su ceetnici cicini mora im se odrzati parastos.
    Sta sad oces da kazes ako je velimirovic velicao hitlera i njegovu doktrinu o ciistoci nacije, pa svetac je i pop maca i pop kuca znas to tako treba sve te zajapurene koljace proglasiti za svece i redovno im se moliti , to je vjera, to je radost svetosavlja.

  31. The Following User Says Thank You to opmne For This Useful Post:


  32. #15749
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,247
    Thanks Thanks Given 
    15,165
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ne znam cemu sad nervoza, razumi oni nijesu kao ti, oni su znacajno tolerantniji prema cetniicima, njima ne smeta sto su izdali drzavu, sto syu saradjivali sa okupatorom, ne smeta im cak i ako su za racun okupatora ubili komsiju, poznanika, ako su yarad svoje velike drzave zaklali koje dijete, nema veze cak i ako su njihove zrtve krstene, znas oni su ceetnici cicini mora im se odrzati parastos.
    Sta sad oces da kazes ako je velimirovic velicao hitlera i njegovu doktrinu o ciistoci nacije, pa svetac je i pop maca i pop kuca znas to tako treba sve te zajapurene koljace proglasiti za svece i redovno im se moliti , to je vjera, to je radost svetosavlja.
    Nervoze bez no kad su mi ovi što su junačine strašne prijetili u pp što velim da ovi jesu klali i da su fašisti a svakakvo su mi smeće uz prijetnje postavljali u pp što velim kako jes bilo na scenu je došlo ono Njegoševo.

    "Svi junaci nikom ponikoše i u crnu zemlju pogledaše."

    Ka da ja ne znam TAke.

    Kukavičluk im je karakterna osobina ka Draži koji je suze ronio na suđenje i kukao za milost a isti izdavao komandu da se kolje između ostalih i njegov sopstveni narod.U to vrijeme nisi moga da se "ispovjediš" kod nekog popa ili ktitor neke crkve da budeš da ti se svi zločini što si činio skinu ka da ih nikad učinio nisi.

    Kakav crni parastos ovi šetaju sa slikama Draže a Velimirović im je svetac.
    I kad rečeš da je to dizaster oni ti vele da si komita a u Srbiji ti vele da si autošovinista jer tu abnormalnost nećeš da prihvatiš.
    Last edited by Bluemoon; 18-09-23 at 14:38.
    No pasaran!

  33. #15750
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    682
    Thanks Thanks Given 
    1,014
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Ovo su legende.

    Nedostajaće Miraš jednoga dana.
    Last edited by MLS; 18-09-23 at 18:02.

Page 630 of 645 FirstFirst ... 130530580620626627628629630631632633634640 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 9 users browsing this thread. (0 members and 9 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •