Page 631 of 649 FirstFirst ... 131531581621627628629630631632633634635641 ... LastLast
Results 15,751 to 15,775 of 16215

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #15751
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,639
    Thanks Thanks Given 
    1,475
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default



    Ne damo svetinje, cus mene kasarne.
    SMRT FAŠIZMU!

  2. #15752
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,455
    Thanks Thanks Given 
    3,003
    Thanks Thanks Received 
    1,444
    Thanked in
    776 Posts

    Default

    Odbornici SO Pljevlja promijenili dan opštine: I tri odbornika Demokrata glasala "za" (vijesti.me)

    Добар потез одборника ПЕС-а, лош Демократа.
    Дако влада ово одбије.
    Нека ставе у статут да је Света Петка слава града, као на Жабљаку и Никшићу што је урађено, ако им је толико битно.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  3. #15753
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,455
    Thanks Thanks Given 
    3,003
    Thanks Thanks Received 
    1,444
    Thanked in
    776 Posts

    Default

    Само за праве *ебаче и зналце, најзад се јавља ЦПЦ (М)

    Поводом текста: “Отворен пут ка ревитализацији ЦПЦ, Михаило био препрека за добијање томоса, украјински сценарио реалност?” | Црногорска Православна Црква (cpc.org.me)

    Рашчињени викарни епископ се моли за српског и руског патријарха | Црногорска Православна Црква (cpc.org.me)

    На задњу вијест се водила интересантна расправа на ФБ зиду Владике Владимира (Лава) Лајовића, већ се јављају неки да кажу да их је Владика Борис завео...



    ПС

    Да замолим уреднике ЦПЦ сајта, да текстове који им долазе на латиници тако и објављују, или да их не убацују кроз програм за промјену у ћирилицу него да их прекуцају, јер има масу грешака.
    Last edited by Mstislav; 03-10-23 at 12:30.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  5. #15754
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,455
    Thanks Thanks Given 
    3,003
    Thanks Thanks Received 
    1,444
    Thanked in
    776 Posts

    Default

    Пречудна одлука суда по мом мишљењу, треба сачекати евентуални приговор и правоснажност свакако.

    Sud: Borisu Bojoviću nije zabranjeno obavljanje vjerskih obreda u crkvi na Cetinju

    Rješenjem Osnovnog suda na Cetinju odbijen je predlog za određivanje privremene mjere kojim je traženo da se zabrani Borisu Bojoviću obavljanje vjerske službe u vjerskim objektima Crnogorske pravoslavne crkve, posebno u crkvi Ivana Crnojevića na Cetinju, te da odmah preda ključeve od tog vjerskog objekta predstavniku predlagača Mihailu Dedeiću, objavio je sud.


    “U bitnom, predlog je odbijen jer predlagač nije učinio vjerovatnim postojanje potraživanja, niti je pružio dokaze da mu je zabranjeno vršenje vjerske službe u vjerskim objektima CPC”, kazao je sudija i ovlašćeno lice za odnose sa javnošću Borko Lončar, a objavljeno je na sajtu suda.


    Sa druge strane, dodaje, nema dokaza da postoji opasnost od nastupanja štete, koja se ne može otkloniti bez odredjivanja privremene mjere, što je uslov za usvajanje predloga.


    “Ovo iz razloga što ne može doći do prelaska vjernika iz jedne u drugu crkvu ako se ne odredi tražena mjera, kako to tvrdi predlagač, jer je pitanje vjere subjektivna stvar pojedinca i lični osjećaj, što nije vezano za jedan konkretni objekat i ličnost koja predstavlja crkvu”, ističe Lončar.


    Rješenje nije pravosnažno, a na isto se može izjaviti prigovor vijeću Osnovnog suda u Cetinju.

    Sud: Borisu Bojoviću nije zabranjeno obavljanje vjerskih obreda u crkvi na Cetinju - CdM
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  6. #15755
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,421
    Thanks Thanks Given 
    15,279
    Thanks Thanks Received 
    3,844
    Thanked in
    2,745 Posts

    Default

    To bi Radoičić trebalo da plati no što će siroma' čoek nema ga pas za što ujesti.

    https://autonomija.info/kosovski-min...stiru-banjska/
    No pasaran!

  7. #15756
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,455
    Thanks Thanks Given 
    3,003
    Thanks Thanks Received 
    1,444
    Thanked in
    776 Posts

    Default

    Благоје је лик који је доста упућен, не критикује без неке.
    Доста јадан потез епископа тимочког и нишког.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  8. #15757
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,941
    Thanks Thanks Given 
    2,735
    Thanks Thanks Received 
    2,619
    Thanked in
    1,473 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    To bi Radoičić trebalo da plati no što će siroma' čoek nema ga pas za što ujesti.

    https://autonomija.info/kosovski-min...stiru-banjska/
    sarkazam

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  9. #15758
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,975
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,269 Posts

    Default

    Bilo bi dobro da se oće vjernici povremeno podsjećati da su distributeri vjere samo ljudi, da je cijela religiozna organizacija sastavljena samo od ljudi. Samo zbog toga što rade tamo ne znači da su po automatizmu bolji od prosječnog čovjeka. Neka im vjernici praštaju greške u ime toga šta predstavljaju i neka svakako nastave da vjeruju, kad već vjeruju, ali neka ne prave od njih neke nadljude i neka ne pokušavaju da racionalizuju svaki njihov sebični potez.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  10. The Following 5 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  11. #15759
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,829
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Благоје је лик који је доста упућен, не критикује без неке.
    Доста јадан потез епископа тимочког и нишког.
    Meni je logicno da se izvuku, a da djecu “ostave”. U tom trenutku kad su vec razdvojeni ne mogu im pomoći, a svojim vec tad rizicnim odlaskom ka djeci problem bi ucinili vecim jer bi pored djece i oni bili ugrozeni odnosno ucinili bi evakuaciju potencijalno komplikovanijom. Mislim da odluku nisu sami donijeli vec u saradnji sa nekim, a da je inicijalna reakcija mozda bila da trce ka djeci. To mi je logicnije ili ja volim da vidim dobro dje je zapravo zlo. Ako sam ja uopste dobro ukacio ovo gore sto je Blagoje napiso. Mozda neko od iskusnih stratega sa pdf ratista u Ukrajini kaze nesto o ovome .


    Sent आत्मन:
    Last edited by Caesar; 10-10-23 at 18:32.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  12. #15760
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,379
    Thanks Thanks Given 
    2,811
    Thanks Thanks Received 
    4,013
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Kakav šok. Nevjerica. Ne bi SPC tako nešto nikad uradila.
    Podmetačina AI, CIA, Vatikana i Miraša.

    Koliko ispratih ovo je inače istina. Jadnici.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  14. #15761
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,421
    Thanks Thanks Given 
    15,279
    Thanks Thanks Received 
    3,844
    Thanked in
    2,745 Posts

    Default

    Ja sam u Bibliju viđela da je Isus reka a ko se ogriješi o ove male misleći na djecu da Crkva Katolička/Pravoslavna nema veze sa Isusom.

    Pedofilčine ogavne koje zakon neki štiti.

    Gadluka da većeg gadluka na svijet nema.
    Last edited by Bluemoon; 10-10-23 at 22:53.
    No pasaran!

  15. #15762
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,172
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    889
    Thanked in
    461 Posts

    Default

    Morate se odluciti, da li su svestenici obicni ljudi koji su nebitni, pohlepni bezobrazni itd itd sta vec sve tu dodate ili su ipak iznad obicnog covjeka(koji je po prirodi sebican) i njihova "moralna i vjerska" duznost je da pridju i da treba po svaku cijenu da pomazu ljudima makar ih glave kostalo.

    Kad se odlucite za jedno ili drugo onda osudite ili ne osudite to sto se desilo. A sta se tacno desilo ne znate. Prije nego sto iko odgovori, ja smatram da svestenstvo (od pocetka do kraja) nije ama bas nista posebno, te samim tim ne ocekujem od njih niti da kome pomazu niti da ista dobro ikome rade, rade posao koji rade i bivaju placeni za to (a to je da izvrsavaju vjerske obrede i nista vise od toga).

    Takodje, ne vidim sta su mogli da urade u situaciji kada nisu piloti nego svestenici, mozda da su znali da ce djeca ostati ne bi ni posli.

    Opet, ne branim ih, najvise me interesuju vase kontradikcije koje pokazujete kad god se nesto ovako ili slicno desi.

  16. #15763
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,421
    Thanks Thanks Given 
    15,279
    Thanks Thanks Received 
    3,844
    Thanked in
    2,745 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Morate se odluciti, da li su svestenici obicni ljudi koji su nebitni, pohlepni bezobrazni itd itd sta vec sve tu dodate ili su ipak iznad obicnog covjeka(koji je po prirodi sebican) i njihova "moralna i vjerska" duznost je da pridju i da treba po svaku cijenu da pomazu ljudima makar ih glave kostalo.

    Kad se odlucite za jedno ili drugo onda osudite ili ne osudite to sto se desilo. A sta se tacno desilo ne znate. Prije nego sto iko odgovori, ja smatram da svestenstvo (od pocetka do kraja) nije ama bas nista posebno, te samim tim ne ocekujem od njih niti da kome pomazu niti da ista dobro ikome rade, rade posao koji rade i bivaju placeni za to (a to je da izvrsavaju vjerske obrede i nista vise od toga).

    Takodje, ne vidim sta su mogli da urade u situaciji kada nisu piloti nego svestenici, mozda da su znali da ce djeca ostati ne bi ni posli.

    Opet, ne branim ih, najvise me interesuju vase kontradikcije koje pokazujete kad god se nesto ovako ili slicno desi.
    Obični su ljudi.

    Pod 1.

    Ja znam sveštenike,lica pod mantiju koji su sasvim okey.
    Jel znaš kako ih gledam?Ka i sav drugi svijet.

    Isto tako znam primjere ovih drugih.

    Što je tu sad čudno.
    Ništa tu čudno ne bi bilo no ne posmatraju vjernici sveštenike,monahe ka ja ka obične ljude ka tebe recimo što posmatram.

    Njima je legitimno što god taj neki učini.
    No pasaran!

  17. #15764
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,455
    Thanks Thanks Given 
    3,003
    Thanks Thanks Received 
    1,444
    Thanked in
    776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Meni je logicno da se izvuku, a da djecu “ostave”. U tom trenutku kad su vec razdvojeni ne mogu im pomoći, a svojim vec tad rizicnim odlaskom ka djeci problem bi ucinili vecim jer bi pored djece i oni bili ugrozeni odnosno ucinili bi evakuaciju potencijalno komplikovanijom. Mislim da odluku nisu sami donijeli vec u saradnji sa nekim, a da je inicijalna reakcija mozda bila da trce ka djeci. To mi je logicnije ili ja volim da vidim dobro dje je zapravo zlo. Ako sam ja uopste dobro ukacio ovo gore sto je Blagoje napiso. Mozda neko od iskusnih stratega sa pdf ratista u Ukrajini kaze nesto o ovome .


    Sent आत्मन:
    Не знам, из преписке на твитеру (која наравно може бити врло нетачна) схватио сам да је постојала шанса да остану са богословима, што нису урадили. Не бих ово поставио да је неко други написао, Благоје је теолог и није неко ко мрзи СПЦ и ко би подметао и лагао као што раде неки/многи критичари СПЦ.

    Мени је у глави оно библијско пастир и његово стадо, а онда и примјери Амфилохија и Харитона који су били са својим народом у вријеме када се буквално губила глава, за разлику од ове ситуације у Израелу када ни богословима ни епископима није пријетила директна опасност по живот.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  18. #15765
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    850
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Morate se odluciti, da li su svestenici obicni ljudi koji su nebitni, pohlepni bezobrazni itd itd sta vec sve tu dodate ili su ipak iznad obicnog covjeka(koji je po prirodi sebican) i njihova "moralna i vjerska" duznost je da pridju i da treba po svaku cijenu da pomazu ljudima makar ih glave kostalo.

    Kad se odlucite za jedno ili drugo onda osudite ili ne osudite to sto se desilo. A sta se tacno desilo ne znate. Prije nego sto iko odgovori, ja smatram da svestenstvo (od pocetka do kraja) nije ama bas nista posebno, te samim tim ne ocekujem od njih niti da kome pomazu niti da ista dobro ikome rade, rade posao koji rade i bivaju placeni za to (a to je da izvrsavaju vjerske obrede i nista vise od toga).

    Takodje, ne vidim sta su mogli da urade u situaciji kada nisu piloti nego svestenici, mozda da su znali da ce djeca ostati ne bi ni posli.

    Opet, ne branim ih, najvise me interesuju vase kontradikcije koje pokazujete kad god se nesto ovako ili slicno desi.
    To se samo kaze
    Zlo june, dovijeka belvederac draginjin
    Odnosno Ibrove ljudske i evro-atlantske gromade koje dijele demokratske vrijednosti građanštine i morala NATO-a


    Poslato sa puslice upotrebom Tapatalk-a
    Last edited by licmius; 10-10-23 at 23:40.

  19. #15766
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,829
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Не знам, из преписке на твитеру (која наравно може бити врло нетачна) схватио сам да је постојала шанса да остану са богословима, што нису урадили. Не бих ово поставио да је неко други написао, Благоје је теолог и није неко ко мрзи СПЦ и ко би подметао и лагао као што раде неки/многи критичари СПЦ.

    Мени је у глави оно библијско пастир и његово стадо, а онда и примјери Амфилохија и Харитона који су били са својим народом у вријеме када се буквално губила глава, за разлику од ове ситуације у Израелу када ни богословима ни епископима није пријетила директна опасност по живот.
    Ljudi na djecu i kučiće reaguju znas i sam. Gledao si Johna Wicka sto napravi zbog paščeta. Ne mora SPC da se mrzi neophodno pa da logika se zamagli. I Blagoje je samo čovjek

    Ne znam stvarno detalje. Ali cinjenica da su usli u avion, a na Ben Gurion se ne ulazi u avion slucajno ili sticajem srecnih okolnosti, mi govori da nisu bili nezbrinuti. Drugo, normalno mi je (mozda ne normalno i SPC) da se u ovim slucajevima kontaktira ambasada i traze dalje instrukcije. Kazem ne znam koliko daleko su bili jedni od drugih i u kojim okolnostima ali vise volim da vjerujem da je ovo racionalna odluka bila.

    U slucaju da nije bila racionalana odluka i da je strah odradio svoje ne bih ih ni tu nesto krivio. Da su u 63oj padovranskoj svakako da ali civile bas i ne. Naravno ako je neko slab na djecu i kučiće ili ateista ili mrzi SPC javice se i proporcinalno jaka osuda. Osjećanja koja nisu dala ovima da se vrate po djecu ovim drugima ne daju da vide logiku stvari ili ovo sad sto rekoh da za osudu mjesta nema. Tako to ide.


    Sent आत्मन:
    Last edited by Caesar; 11-10-23 at 07:12.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  20. #15767
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Bilo bi dobro da se oće vjernici povremeno podsjećati da su distributeri vjere samo ljudi, da je cijela religiozna organizacija sastavljena samo od ljudi. Samo zbog toga što rade tamo ne znači da su po automatizmu bolji od prosječnog čovjeka. Neka im vjernici praštaju greške u ime toga šta predstavljaju i neka svakako nastave da vjeruju, kad već vjeruju, ali neka ne prave od njih neke nadljude i neka ne pokušavaju da racionalizuju svaki njihov sebični potez.
    Црква није само људи састављена, него и од Духа светога. Али, занемаримо то тренутно.
    Наравно, слажем се са осталим стварима, свештеници су људи са врлинама и манама. И вјерници би тако требали да их посматрају, без величања и још горе осуђивања. Има ко ће то да ради. Има и таквих који за сваку глупост питају духовника, па овај умјесто да се посвети неком са реалним проблемом, троши се на неке небулозе.

  21. #15768
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,311
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    768
    Thanked in
    535 Posts

    Default

    Subota ispred hrama 18h.


  22. #15769
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,311
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    768
    Thanked in
    535 Posts

    Default







    Last edited by Biznismen Podgorica; 13-10-23 at 21:20.

  23. The Following User Says Thank You to Biznismen Podgorica For This Useful Post:


  24. #15770
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,455
    Thanks Thanks Given 
    3,003
    Thanks Thanks Received 
    1,444
    Thanked in
    776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    E, sad, pitanje, koja crkva/manastir je pretvorena u štalu? Zaista ne znam, a po primoriju sam ih obišao dosta (i osamdesetih godina kao klinac, kada vladaše ti ,,zli'' komunisti).
    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Има слика оне цркве на врањини са козама унутра, не знам како да је нађем. Претпостављам да је било још таквих случајева, али не могу тврдит.
    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ta priča o crkvama-štalama, i satanističkom DPSu koji otima i od crkava pravi kupleraje, i totalne neistine koje širite đe stignete... Skalajte malo, preočigledna je
    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Fascinantno kad kazu da su crkve koristili kao stale, covjek prosto ne moze da se zapita, Ko? Da li su bezbozni komunisti dolazili ko zna odakle i drzali stoku po seockim crkvama, ili su to bili isti ti seljani koji su sad veci vjernici od pape? Seocke crkve su nekad bile u vlasnistvu sela, barem je tako bilo po Boki i isti mjestani su vodili racuna o njima. E sad kako se doslo do toga da su mnoge crkve propale, da li zbog komunista ili nebrige istog onoga naroda koji se sad busa u vjeru mislim da je malo dublje pitanje?

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Opet kazem kad vjera nije bila trend mozda su i uvodili stoku u crkve ali ne bezbozni komunisti nego bezbozni seljani.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

    Гледам врло лијепи документарац о Скадарском језеру и околини, па ме подсјети на ову расправу, у првом дијелу је снимљен манастир Врањина и Ком, у другом манастири на острвима код Крајине, остао сам дужан слику са козама али умјесто ње постављам видео снимке из 1975.


    Last edited by Mstislav; 13-10-23 at 22:49.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  26. #15771
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    850
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Trezor
    Kakvih tu sve dokumentaraca ima
    Da BBC pozavidi
    Prije neki mjesec sam gledao strasnu emisiju u tri nastavka o teuti-Risan iz 60-70ih
    Dr.-i nauka sa bg univerziteta i zagrebačkog pricaju o istom toliko podataka i toliko stvari su iznijeli da je malo tri emisije po sat vremena.
    A posle toga je bila emisija o dizanju ustanka protiv turaka u cg i brdima
    Koliko se srbovalo a ponajviše od dr Petranović sa čistim ct akcentom, mislim da bi se pojedini koji dijele evroatlanske vrijednosti zgrozili jer gazi sve bajke i basne adzica


    Poslato sa puslice upotrebom Tapatalk-a

  27. #15772
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,151
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    2,002
    Thanked in
    861 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Гледам врло лијепи документарац о Скадарском језеру и околини, па ме подсјети на ову расправу, у првом дијелу је снимљен манастир Врањина и Ком, у другом манастири на острвима код Крајине, остао сам дужан слику са козама али умјесто ње постављам видео снимке из 1975.



    Na četiri mjesta vidio moju imovinu, na dva mjesta stare kuće, od kojih jedne već odavno nema... Što god ispalo sa onim kozama, za ovo ti do neba hvala
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  28. #15773
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,455
    Thanks Thanks Given 
    3,003
    Thanks Thanks Received 
    1,444
    Thanked in
    776 Posts

    Default

    Сам сам крив кад не довршим мисао како треба, хтједох рећ остах дужан слику са козама у цркви, али умјесто ње достављам снимак са козама у цркви, сточним гнојивом у цркви, и уопште напуштеним/запуштеним црквама и манастирима, како би наша давнашња дебата добила задовољавајући крај.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  29. #15774
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,484
    Thanks Thanks Given 
    15,018
    Thanks Thanks Received 
    4,251
    Thanked in
    2,146 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Na četiri mjesta vidio moju imovinu, na dva mjesta stare kuće, od kojih jedne već odavno nema... Što god ispalo sa onim kozama, za ovo ti do neba hvala
    Ko bi rekao da su tvoji držali koze u crkve.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  30. #15775
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,151
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    2,002
    Thanked in
    861 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Сам сам крив кад не довршим мисао како треба, хтједох рећ остах дужан слику са козама у цркви, али умјесто ње достављам снимак са козама у цркви, сточним гнојивом у цркви, и уопште напуштеним/запуштеним црквама и манастирима, како би наша давнашња дебата добила задовољавајући крај.
    Ahahahaha, ne shjekiraj se, znam na što si mislio, znam te za toliko

    No, da si Ceklinjanin, ili neđe iz ovog kraja, onda bi znao kad su tačno te crkve napuštene (prije komunista, mnogo), ko je tačno puštao stoku u slobodan uzgoj (seljani, ne komunisti) pa je ista uljegala i u napuštene crkve, i, na kraju, znao bi i ko je obnovio ono što je tu obnovljeno (''komunistička'' država, svojim institucijama i svojim parama).

    Odnosno, znao bi da ''komunisti'' nisu od crkava i manastira pravili štale, kako to tako lijepo konstruišete. Jer nisu bilo toliko maniti, niti su imali potrebe za time.

    I, ako ti je do slika, mogu sad trknut do Praskvice ili Dujeve, da ti islikam što sve od stoke slobodno šeta kroz ona imanja, pa i ostavlja izmete pri istom, svuđe naokolo, i pod same objekte.
    Jedino što ja iskreno ne mislim da su zbog toga popovi od njih napravili štale.

    A za to što sam na ove snimke vidio svoju staru kuću, koje davno ne postoji, ti i dalje do neba hvala
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

Page 631 of 649 FirstFirst ... 131531581621627628629630631632633634635641 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •