Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 108

Thread: Proslava dana nezavisnoti - 7 rodjendan nezavisne crne gore

  1. #51
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1. Tip u sredini postera ima fake Burberry kosulju.
    2. Tip lijevo u crnoj kosulji dosta lici na Garija Kasparova, bivseg svjetskog prvaka u shahu.
    3. Pripaziti da se proslava ne zavrsi opstom tucom, nekako crvenilo postera asocira na to.

    Apart from that, sve je apsolutno u redu. Lijepo je da ljudi slave rodjendan svoje(nase) drzave, a na koji ce to nacin uraditi-njihova volja. Licno da sam u Dortmundu taj dan ipak bih izbjegao, jer ovakva vrsta muzike stvarno nije my cup of tea. Ali jbg, ukusi...
    Last edited by Recordare88; 07-05-13 at 19:58.
    Deserve's got nothing to do with it.

  2. #52
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :lolblue::lolblue::lolblue:

    fala vi za ovo...

  3. #53
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    vesele se ljudi za svoje pare ne vidim problem, uostalom prije će oni pomoći CG nego mnogi odavde nije mi samo jasna zastava Njemačke na pola CG mape gore da li to nešto slute ili...podsjećanje na 2. s.r.
    She is only here to annoy herself!

  4. #54
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odanost državi đe žive, itd...

  5. #55
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by grundeljski View Post
    Evo ga i ovaj sa nacionalizmom, aok menE.
    Samo se vi lijepo provedite uz taj melos i zdravo bili.
    Naprijed Separe i Rodjeni.
    A jes' eto mene sa nacionalizmom, kako da ne. Ma ja sam posvađao Srbe i Crnogorce, podijelio Bošnjake i Muslimane, zakrvio među Albancima u Tuzi. :lolblue:

    Medenjaku moj, ako tebi treba da se crta, ja umijem da čitam između redova. I moj post se odnosio svi dobro znaju na koje postove iznad...

    ON TOPIC: Što se mene tiče, ne simpatišem ovu vrstu muzike, ali kao što kolega NSX lijepo reče, njihove pare, njihova muzika... Treba li neku leventu sa CdM-a da pozovu da im on objasni što će da slušaju? :lolblue:

    Ja neću moći ići do Dortmunda, ali da ako se skokne do Cetinja... Zadovoljiću se i Perperom.

    Ajte sad zdravo...

    p.s. Voda je topla, može se lagano u more.

  6. #56
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Odanost državi đe žive, itd...
    ne znam, drugo je EU pa kad se stave zvjezdice a drugo je ovo no dobro, i tako sam prilično siguran da nije bilo neke zle namjere
    She is only here to annoy herself!

  7. #57
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne bre, ima i neko udruženje Bošnjaka Njemačke... Na istu foru je zastava.

  8. #58
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Hm.. Ispostovala sam situacije gdje su se pravila razna drzavna slavlja po Africi, Latinskoj Americi, Aziji, naslusala se etno muzike i pjevanja po citavoj Evropi i USA, od crnacke do svih ostalih, godilo mi ili ne motiv prisustva je bio bitniji nego "gologuzost" ili "kicastog", pa i sam zvuk ili bilo sta.. Nisam bila jedina, a bogami ni najbitnija zvanica medju ostalima.. I svi istrpjese i ispostovase, i narod i muzicare, i razlike i stilove i "modu".. Ali zatucanost i pokondirenost posle bijede i sirotinje pod ekonomskom blokadom, rezimima, bez realnih svjetskih informacija i kretanja, eto, cine svoje..
    U CG se od kvazi gospostine nista ne cijeni pa ni casni ljudi ni motiv proslave. No, sta se moze.. "vaspitanja" su raznolika, a bogami i kapaciteti..

    Hvala Lepo

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  10. #60
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    vesele se ljudi za svoje pare ne vidim problem, uostalom prije će oni pomoći CG nego mnogi odavde nije mi samo jasna zastava Njemačke na pola CG mape gore da li to nešto slute ili...podsjećanje na 2. s.r.
    Da hoće doslutit. Prvi bi im, ne pola, no cijelu cg ustupio iz ruku ovih naših patriota

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    nije mi samo jasna zastava Njemačke na pola CG mape gore da li to nešto slute ili...podsjećanje na 2. s.r.
    To je mapa Kosova !

  12. #62
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    pazi stvarno ja i ne obratih pažnju
    She is only here to annoy herself!

  13. #63
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    To je mapa Kosova !
    Haha, evo stvarno je mapa Kosova a ne CG, mislim stvarno forumasu Dobrusky promicete proslavu rodjendana Crne Gore sa mapon Kosova ? Za svaku je pohvalu promicanje ovog datuma I jamacno ste pravi crnogorski patriot gosp. Dobrusky , samo ne bili pravi CG patriot onda na svoju profil sliku - avatar stavio neki drzavni symbol drzave Crne Gore a ne ljiljane koji su simol Bosnjaka I Bosne I Hercegovine,susjedne drzave?

  14. #64
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,086
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    257
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky View Post
    A što, kako bi vi ovo organizovali?

    Imamo folklor i modnu reviju. Ne samo takmičenje za MISS.

    Šta bi vi to. Klasičnu muziku. Doveli neki sinfonijski orkestar?

    Haj da vidimo vaše ideje.
    .
    Druze kaze se simfonijiski orkestar i da pozdravis/posalamis grafickog maga koji stvori ovaj word art uradak.

  15. #65
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Ovo nije crna gora na posteru. Ili je neko zatrpao zaliv. ..

  16. #66
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    I mogu reci da je ovo sramotno, makar kad je u pitanju pokroviteljstvo crnogorskog konzulata.

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gospodo šta vam nije jasno? Spreman sam za odgovore na vaša pitanja.

    Amblem drugi po redu koji vidite na plakatu je mapa Republike Kosovo sa obilježijima Bošnjaka i zastava Njemačke.

    To je amblem zavičajnog udruženja "Dijaspora Bošnjaka Kosova - Njemačka" e.V.. Jednog od mnogobrojnih udruženja koja pripadaju SCANJ-u. Ovi što ne vide dobro neka stave naočare, a četnici neka se klone odavde, ovo ionako nije za njih.

    Selam-pozdrav svima.

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Uskok View Post
    Haha, evo stvarno je mapa Kosova a ne CG, mislim stvarno forumasu Dobrusky promicete proslavu rodjendana Crne Gore sa mapon Kosova ? Za svaku je pohvalu promicanje ovog datuma I jamacno ste pravi crnogorski patriot gosp. Dobrusky , samo ne bili pravi CG patriot onda na svoju profil sliku - avatar stavio neki drzavni symbol drzave Crne Gore a ne ljiljane koji su simol Bosnjaka I Bosne I Hercegovine,susjedne drzave?
    Go-sen. Ko pita ne skita. ;-)

  19. #69
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky View Post
    Gospodo šta vam nije jasno? Spreman sam za odgovore na vaša pitanja.

    Amblem drugi po redu koji vidite na plakatu je mapa Republike Kosovo sa obilježijima Bošnjaka i zastava Njemačke.

    To je amblem zavičajnog udruženja "Dijaspora Bošnjaka Kosova - Njemačka" e.V.. Jednog od mnogobrojnih udruženja koja pripadaju SCANJ-u. Ovi što ne vide dobro neka stave naočare, a četnici neka se klone odavde, ovo ionako nije za njih.

    Selam-pozdrav svima.
    Nisam ****** nego crnogorac, mogu rec i nacionalista, umjereni.
    Ne moras pojasnjavat i ne zanima me mnogo jer vidim dovoljno svojim ocima.
    Zasto proslavu drzavnosti moje drzave obiljezavate tudjom zastavom (mogla je bit i francuska, svejedno odvratno)
    neka taj scanju obiljezava neke svoje datume,imaju li ih? Imaju sigurno. Sto se uvaljuje ovo na dan nezavisnosti cg?
    Kakve ima veze Kosovo sa nezavisnoscu Cg? Nikakve. Nije ni postojalo 2006te , sem kao nato protektorat, u srbiji, koja je bila protiv nezavisnosti.
    Napravite koncert crnoga i okacite sto god ocete, al o svom trosku bez cg konzulata isl.

  20. #70
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    I ne vidim mnogo razlike u cetnickom ponasanju i ovome sto ti radis. Ne znam sto ih prozivas i dozivas, ili je to standardna prdnjava da se svaka glupost albanaca pravda cetnicima. Dozvoli da nas ima koji se ne pecamo na te glupe fore. Znam da je kosovu potrebno da svakom prilikom pokaze svoje postojanje, ali neka nadju adekvatan nacin. Ovo to nije.

  21. #71
    Join Date
    May 2013
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funky^junkie View Post
    Nisam ****** nego crnogorac, mogu rec i nacionalista, umjereni.
    Pa ako si Crnogorac treba da znaš da bez Albanskog novca i uticaja u svijetu mi realno nismo ni mogli imat državu ... to svi znaju jer je to istina ... sad što smo postali šlihteri to je druga priča i nema puno veze sa Crnogorcima nego sa onim ljudima koji se "uspješno" bave politikom evo 23 god.

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funky^junkie View Post
    Nisam ****** nego crnogorac, mogu rec i nacionalista, umjereni.
    Ne moras pojasnjavat i ne zanima me mnogo jer vidim dovoljno svojim ocima.
    Zasto proslavu drzavnosti moje drzave obiljezavate tudjom zastavom (mogla je bit i francuska, svejedno odvratno)
    neka taj scanju obiljezava neke svoje datume,imaju li ih? Imaju sigurno. Sto se uvaljuje ovo na dan nezavisnosti cg?
    Kakve ima veze Kosovo sa nezavisnoscu Cg? Nikakve. Nije ni postojalo 2006te , sem kao nato protektorat, u srbiji, koja je bila protiv nezavisnosti.
    Napravite koncert crnoga i okacite sto god ocete, al o svom trosku bez cg konzulata isl.
    Proslava DANA NEZAVISNOSTI CRNE GORE obilježava se pod simbolima države Crne Gore. Amblem koji je u redu organizatora samo je obilježje udruženja Bošnjaka sa Kosova. Evo šta ka že Upravni kolegijum u vezi ovog skupa. Pa ako možeš nać odgovor BUJRUM!


    Poštovani prijatelji zavičajnog udruženja "Dijaspora Bošnjaka Kosova - Njemačka" e.V..
    Pred nama je tradicionalni "Majski skup dijaspore Bošnjaka Kosova" kojeg uspješno realizujemo cijeli niz godina. Ove godine nam je kao članu SCANJ-a pripala čast i ukazano povjerenje da organizujemo i obilježavanje 7 godina nezavisnosti Crne Gore. Kao zemlja našeg porijekla sa kojom imamo neraskidive veze na svim nivoima dobri odnosi sa institucijama države Crne Gore su za Bošnjake Kosova veoma važni.

    Iz tog razloga UDBK - Njemačka e.V. uspjela je svojim aktivnostima kroz članstvo u savezu crnogorskih asocijacija postati most u dijaspori izmedju naše Republike Kosovo i naše Crne Gore. Kažem NAŠE, jer obadvije države doživljavamo kao svoje i trudimo se da na najljepši način doprinesemo demokratizaciji i evropskom putu na kojem istrajavaju gradjani i vodstvo obe zajednice.

    Koristim priliku da vas još jednom pozovem na naš i vaš skup i svojim prisustvom date doprinos obilježavanju ovog važnog dana kome su i Bošnjaci zajedno sa Crnogorcima, Albancima i svim drugim gradjanima Crne Gore koji je vole dali svoj muhur vječnosti.

    Upravni kolegijum UDBK - Njemačka e.V.

  23. #73
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by eXcentriK View Post
    Pa ako si Crnogorac treba da znaš da bez Albanskog novca i uticaja u svijetu mi realno nismo ni mogli imat državu ... to svi znaju jer je to istina ... sad što smo postali šlihteri to je druga priča i nema puno veze sa Crnogorcima nego sa onim ljudima koji se "uspješno" bave politikom evo 23 god.
    To me ne zanima jer nisam ja pravio srj scg isl. Sto se nezavisnosti tice, mogli smo sto se mene tice sami proglasit bez referenduma, samo vratit nesto sto je ukradeno prije 100god. I nebitno sto pricam i sto mislim da su albanci u cg glasali za sebe i svoje dobro a ne da su me castili nesto, necu da prebacim pricu ...

    Ja samo izrazavam veliko gadjenje vidjenim.

  24. #74
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Znaci nas konzulat je pokrovtelj majskog skupa dijaspore bosnjaka kosova . I njima je pripala cast da organizuju dan nezavisnosti cg. U redu. Zavrsena prica sto se mene tice, dozivljaj mi ostaje isti sa pocetka, uzasan.a to nema veze sa bosnjacima i albancima.

  25. #75
    Join Date
    May 2013
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funky^junkie View Post
    To me ne zanima jer nisam ja pravio srj scg isl. Sto se nezavisnosti tice, mogli smo sto se mene tice sami proglasit bez referenduma, samo vratit nesto sto je ukradeno prije 100god. I nebitno sto pricam i sto mislim da su albanci u cg glasali za sebe i svoje dobro a ne da su me castili nesto, necu da prebacim pricu ...

    Ja samo izrazavam veliko gadjenje vidjenim.
    Prostim primjerom da niko ne ulazi u prodavnicu i daje novac na kasu a da predhodno nije uzeo ništa iz prodavnice dolazimo do zaključka da ni oni nisu finansirali referendum a da predhodno nisu imali korist ili da je neće imati u budućnosti ... ne vidim ništa što izaziva gadjenje u tome ... možda se trenutnoj vlasti i njima intresi ne poklapaju ali sve što je prošlo kroz kasu će se na ovaj ili onaj način vratit jer je to prirodno pravilo ako nije već nekim ugovorom definisano

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Proslava Dana Bara-24.nov.
    By Titania in forum Primorski
    Replies: 13
    Last Post: 11-12-06, 23:12
  2. Crni obraz Crne Gore: 500 dana od ubistva urednika Dana
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 11-10-05, 18:24
  3. Replies: 16
    Last Post: 17-09-05, 08:28
  4. Replies: 399
    Last Post: 08-09-05, 09:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •