Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 40

Thread: U BUGOJNU ZAPALJENA CRKVA SPC

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default U BUGOJNU ZAPALJENA CRKVA SPC

    U BUGOJNU ZAPALJENA CRKVA SPC | 16:00 | Izvor: FoNet

    Bugojno -- Srpski i bošnjački predstavnici u Predsedništvu Bosne i Hercegovine, Borislav Paravac i Sulejman Tihić, trebalo bi u petak da otputuju za Bugojno, gde je u četvrtak uveče zapaljena srpska pravoslavna crkva. Krov pravoslane crkve Rođenja presvete Bogorodice u Bugojnu (srednja Bosna), zapaljen je u četvrtak, oko 23:00 časa, a policija je od jutros na licu mesta, gde vrši uviđaj.

    Paroh crkve presvete Bogorodice Slaviša Đurić pozvao je vlasti Republike Srpske da pomognu Srbima u Bugojnu, jer se oni nalaze u veoma teškoj situaciji, a paljenje crkve je samo još jedan strašan psihološki momenat da se zaustavi povratak i ostanak Srba u ovom kraju.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bas me zanima oce li istu popularnost u svetu dobiti ova vest...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dje ga je sad Duborski i kompanija da nam osudjuje ovuda.. Oce li sad da prikazuje bbc i skynews to, pihh.. Brukee jedne!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Dje ga je sad Duborski i kompanija da nam osudjuje ovuda.. Oce li sad da prikazuje bbc i skynews to, pihh.. Brukee jedne!
    Kako bi se ti(licno) sad osecao da ti neko od njih kaze gledam sa blagim nakolnom,a razumijem potpuno????
    A ja kazem j**** ti balkansku logiku!!!
    Koliko bolesnih ludaka se slobodno krece tim prostorima.
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vest je tacna, spaljena Crkva u Bugojno! Evo, vec i Austrijanci prenose vest:
    http://derstandard.at/standard.asp?id=1606662

    Gde je sada Dobruski da optuzuje Srbe zbog dzamija, da nagovara svoje Bosnjake sta im preti od Srba.
    Da pitamo Dobruskija, sta sada preti Srbima u Bosni od strane njegovih Bosnjaka?

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    (NINA) Nepoznata osoba je u ccetvrtak, 18. marta 2004. u 22.40, telefonom obavijestila policijsku stanicu Bugojno, da je u naselju Ccipuljicc, opccina Bugojno, zapaljena srpska pravoslavna crkva, te da obavijeste vatrogasce o tome, priopcceno je iz MUP-a Srednjobosanskog kantona.
    Jedinica Vatrogasne službe iz Bugojna odmah je izašla na lice mjesta. Požar je lokaliziran u 23.15.

    Na lice mjesta izašao je Opccinski javni tužilac i djelatnici krim. policije PU Bugojno.

    Utvrdjeno je da je pravoslavna crkva u izgradnji, te da je na krovu crkve izbio požar, koji je priccinio manju materijalnu štetu.
    Istraga je u toku...


    Ovaj vanadalizam je za svaku osudu...nadam se da ce se istina utvrditi,a eventualni podmetaci pozara otkriti i pravedno kazniti.

    P.S.Pored Bosnjaka u Bugojnu zive isto tako i Srbi i Hrvati.Zato tisina dok se istraga ne zavrsi.

    P.P.S.
    Smanjite malo dozivljaj,vidite kako lepu smo vam crkvu napravili,a kad ce se poceti sa izgradnjom dzamija u Foci,recimo?

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobrusky, ko to "VI" ste napravili crkvu u Bugojnu?

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ravell
    Dobrusky, ko to "VI" ste napravili crkvu u Bugojnu?
    Haj pogodi?

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da sam htio da pogadjam, pogadjao bih odmah. Hocu ti da mi kazes, naravno ako hoces, jer me bas interesuje.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Да Добрушки није Алкаидин љубитељ сада би отворио две нове теме поводом овог догађаја.

    Онако успут, нису муслимани изградили православну цркву у Бугојну већ Срби из тих предела. Сећам се акције пре годину или две, прикупљали су новац по Канади (где су се затекли Срби из Доњег Вакуфа, Бугојна и суседних предела) ради обнове цркве.
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Savindan
    Да Добрушки није Алкаидин љубитељ сада би отворио две нове теме поводом овог догађаја.

    Онако успут, нису муслимани изградили православну цркву у Бугојну већ Срби из тих предела. Сећам се акције пре годину или две, прикупљали су новац по Канади (где су се затекли Срби из Доњег Вакуфа, Бугојна и суседних предела) ради обнове цркве.
    Necu da te pitam:Kako te nije sramota Savindane.Znam da nemas ugradjen osecaj za stid,jer si od toga operisan.No cu samo da naglasim,da bez pomoci i saglasnosti Bosnjaka-muslimana ova i druge crkve ne bi nikad bila obnovljena/e.Naravno da se ja radujem tome i veoma sam ponosan na moje sunarodnike Bosnjake i njihove civilizacijske gestove, kada je u pitanju tolerancija drugih vera i nacionalnosti,cak i onih koji su im do juce cinili najvise zla.

    Evo da ja tebe pi6tam,Savindane,da li slucajno imas informaciju kad ce se otpoceti sa podizanjem Aladza dzamije u Foci i Ferhadije u Banjaluci ?

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa MK_NL reagovao bih burno, al' ovo nema veze sa tim. Jer nije ista situacija. Kao prvo kakve sad Bosna ima veze sa Kosovom.

    Dobrusky.. Sta pricas to, sto pricas to, oces to da kazes da su mozda Srbi zapalili to? Daj, ne lupaj.

    I ko je podigao tu crkvu da nisu muslimani mozda?

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Pa MK_NL reagovao bih burno, al' ovo nema veze sa tim. Jer nije ista situacija. Kao prvo kakve sad Bosna ima veze sa Kosovom.

    Dobrusky.. Sta pricas to, sto pricas to, oces to da kazes da su mozda Srbi zapalili to? Daj, ne lupaj.

    I ko je podigao tu crkvu da nisu muslimani mozda?
    Sh0cker,
    istraga ce utvrditi ko je pocinio taj vandalizam.Ovom se prislo vrlo ozbiljno ,na lice mesta su otisli i Tihic i Paravac.Moze biti da nisu ni Bosnjaci ni Srbi.No bilo ko da je ,to je fukara i djubre da vece ne moze biti.I nadam se da ce biti otkriven i kaznjen.

    Inace bez podrske Bosnjaka-muslimana ta crkva ne bi mogla BITI NAPRAVLJENA_OBNOVLJENA.I neka je obnovljena to je jedino ispravno.
    Savindanu sam u gornjem topiku postavi pitanje,no nema odgovora.Da slucajno,ti neznas odgovor na ono moje pitanje gore.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Quote Originally Posted by Perovic
    Quote Originally Posted by Beranac
    Moderatore, briši.
    ti si neki narednik>? jel to moderatori rade za tebe?>ovo tvoj forum pa naredjujes sta da rade?
    Beranac je potpuno u pravu.Trazio si moj odgovor,dobio si ga.Sada moze da se brise.


    STA JE U PRAVU, AKO NE ZNATE NA ZADNJEM POPISU 67% Crne Gore se izjasnilo sledbenicima Srpske Pravoslavne Crkve, naravno da se tice ovo svih crnogoraca, nego ti si 3 teme otovrio o dzamiji a manje od 15% crnogoraca je muslimanske vere..sta da se brise, jel bi vi tako obrisali preko 60% gradjana crne gore; vas treba obrisati sa ovog foruma, jer provocirate vecinu non stop, samo ste tu da vredjate i da se licno prepucavate ....n
    i nisam ovo postovao zbog tebe dobruski, vec zbog verenika crne goer kojih je ponavljam velik avecina stanovnistva, a vi bi da ih se otarasite, i obrisete

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Pa MK_NL reagovao bih burno, al' ovo nema veze sa tim. Jer nije ista situacija. Kao prvo kakve sad Bosna ima veze sa Kosovom.
    Evo da ti ja pokusam objasniti. Ako ti smatras da treba popaliti dzamije po Srbiji kao odgovor Albancima na Kosovu ima dovoljno takvih kao ti da smatra da treba popaliti sve crkve po Bosni kao odgovor paljenju dzamija u Srbiji.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ravell
    Da sam htio da pogadjam, pogadjao bih odmah. Hocu ti da mi kazes, naravno ako hoces, jer me bas interesuje.
    Tu crkvu gradi opstina Bugojno,a tamo je SDA na vlasti.Naravno da ima priloga sa strane,najvise od Srba.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Pa MK_NL reagovao bih burno, al' ovo nema veze sa tim. Jer nije ista situacija. Kao prvo kakve sad Bosna ima veze sa Kosovom.
    Crkva u Bugojnu nema nikakve veze sa Kosovom.
    Niti je razloga bilo da se pale dzamije u BG i Nisu.
    Ali se nadje kao sto vidis ludaka koji misle drugacije.
    E sad.Kako mozes jedno nedjelo blagonaklono gledati a na drugo bi reagovao burno.Mozak ti radi na navijanje-pa ti kljuc preskace.
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Waterman
    Quote Originally Posted by sh0cker
    Pa MK_NL reagovao bih burno, al' ovo nema veze sa tim. Jer nije ista situacija. Kao prvo kakve sad Bosna ima veze sa Kosovom.
    Evo da ti ja pokusam objasniti. Ako ti smatras da treba popaliti dzamije po Srbiji kao odgovor Albancima na Kosovu ima dovoljno takvih kao ti da smatra da treba popaliti sve crkve po Bosni kao odgovor paljenju dzamija u Srbiji.
    Ne ja mislim da je jedino resenje problema da vojska udje na Kosovo, pa da se jednom vala zna ko je vlast. Jer vlast je vlast.

    Fin im je vala odgovor. Nego me samo cudi kako dovede do toga da ne vide da je 40 crkava zapaljeno u 3 dana.
    Inace, ako ces ti redom, sad bi trebala svaka dzamija u Evropu, Ameriku, Australiju i djelove Azije da gori jel?

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisi u pravu za donacije, Dobrusky. Jedini pomol investiije, a u kontextu Bosnjaka, jeste bilo odobrenje sredstava Vlade FBIH za izgradnju crkve u iznosu od 10000 KM, koje nikada uplacene nisu.

    Ja sam mislio da zaista znas nesto sto ja ne znam, ali ovako, ti o ozbiljnim stvarima izgleda nagadjas, pretpostavljas.

    To nije u redu.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Sh0cker,
    istraga ce utvrditi ko je pocinio taj vandalizam.
    Наравно, као и истрага МУП-а Србије ко је спалио две џамије :roll:

    Добрушки, кажеш да је црква у Бугојну обновљена, што се морала обнављати, значи да ово није први пут да се руши? Ко је цркву први пут срушио, Срби, ванземаљци, Шиптари?
    :roll:
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ravell
    Nisi u pravu za donacije, Dobrusky. Jedini pomol investiije, a u kontextu Bosnjaka, jeste bilo odobrenje sredstava Vlade FBIH za izgradnju crkve u iznosu od 10000 KM, koje nikada uplacene nisu.

    Ja sam mislio da zaista znas nesto sto ja ne znam, ali ovako, ti o ozbiljnim stvarima izgleda nagadjas, pretpostavljas.

    To nije u redu.
    Moram ti priznati na nisam expert za verske objekte u drugoj drzavi,ali sam se u medjuvremenu raspitao kod nekih sto su upuceni.Dakle,crkvu obnavlja opstina Bugoijno gde je na vlasti SDA.Srestva su uplacena i planirano je jos 5 000 KM za dovrsetak nekih radova iz drzavne kase.

    NAGLASAVAM: Bosnjaci obnavljaju pravoslavne crkve po bosni.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Са 10.000 марака (5000) евра се не може изградити ни гарсоњера, каква црква.

    Из ког си ти филма фундаменталисто, када ти кажем, Срби прикупили паре, ја се сећам добро, организовали неку приредбу/вече ради прикупљања пара.

    Муслимани су храм порушили не једном већ два пута, а Срби ће градити храм опет и опет док у хајван идеологија толеранције не буде примљена...
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Perovic
    STA JE U PRAVU, AKO NE ZNATE NA ZADNJEM POPISU 67% Crne Gore se izjasnilo sledbenicima Srpske Pravoslavne Crkve, naravno da se tice ovo svih crnogoraca, nego ti si 3 teme otovrio o dzamiji a manje od 15% crnogoraca je muslimanske vere..sta da se brise, jel bi vi tako obrisali preko 60% gradjana crne gore; vas treba obrisati sa ovog foruma, jer provocirate vecinu non stop, samo ste tu da vredjate i da se licno prepucavate ....n
    i nisam ovo postovao zbog tebe dobruski, vec zbog verenika crne goer kojih je ponavljam velik avecina stanovnistva, a vi bi da ih se otarasite, i obrisete
    Prvo, nije se 67% Crne Gore izjasnilo sledbenicima SPC, vec je toliko pravoslavaca. Od tih pravoslavaca - koliko je sledbenika SPC, cija filijala u CG, na celu sa Amfilohijem, djeluje direktno protiv Crnogorske nacije(najbrojniji entitet u CG) - ne vjerujem da zelis da znas...poremetile bi ti se brojke!

    Drugo, evo u Podgorici na mjestu stoje dzamije u Staroj varosi, ne gore. Ista je stvar i sa crkvama, u koje narod ide da se moli i zapali svijecu za mir na Kosovu. Takva je situacija i u ostatku Crne Gore. Crna Gora nema izbora, sem da osudi svaki vandalizam protiv bilo kog vjerskog objekta, i mi ovde ne uzimamo strane. Nije nista bolje zapaliti dzamiju, nego crkvu - kraj price! Ko je zapalio - treba ga uhapsiti!

    Ti, selektivni pravednice, tesko da imas kredita da nekoga nesto ucis...

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky

    NAGLASAVAM: Bosnjaci obnavljaju pravoslavne crkve po bosni.
    Не лупај глупости живота ти. Ако си научио да понављањем бесмислица (нарочито историјских) убијеђујеш себе и себи сличне, задржи то у свом тору. Има нас много који смо отпорни на ту алергију насталу 90-тих година.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Orkestrirana akcija paljenja srpskih crkava i bosnjackih dzamija ima za cilj radikalizaciju kosovskog pitanja, sto bi u konacnici trebalo dovesti ili do nezavisnosti Kosova, po misljenju albanskih nacionalista ili reontegraciji Kosova, po misljenju nove srpske desnice. Dakle motivi su tu i akcije nisu izostale. Ocito je da organizatore ovih divljackih akcija treba traziti u jednoj od ove dvije grupe, a vjerovatno u obadvije. To je platilo zivotom oko 30 nevinih ljudi plus ostecenje i unistenje kulturno-historijskih spomenika.

    Sve u svemu, Bosnjaci nisu palili crkve ni tokom rata, dok je sve i jedna dzamija u BiH na teritoriju pod kontrolom Milosevica i Karadzica srusena. S toga tesko je povjerovati da je tako nesto u Bugoju organizovano sa ove strane Drine. Bice da je po srijedi ono: "cilj opravdava sredstvo" dok nevini i dalje stradaju.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •