Results 1 to 17 of 17

Thread: Dubrovnik-Zagreb

  1. #1
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Dubrovnik-Zagreb

    Da li je neko skoro putovao ovom relacijom kolima?Interesuje me kojim putem je najbolje i najbrze stici od Dubrovnika do Zagreba (preko kojih gradova) i da li je neko eventualno imao problema zbog nasih tablica, tj. zbog naljepnice jos uvijek nam zajednicke drzave?Hvala unaprijed.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tropical
    Da li je neko skoro putovao ovom relacijom kolima?Interesuje me kojim putem je najbolje i najbrze stici od Dubrovnika do Zagreba (preko kojih gradova) i da li je neko eventualno imao problema zbog nasih tablica, tj. zbog naljepnice jos uvijek nam zajednicke drzave?Hvala unaprijed.
    Jadranskom magistralom do Splita, a od Splita novom autocestom.
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  3. #3
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Ako baš ne moraš autom, imaš super povoljan let ćilipi-Zagreb. Mislim da povratna karta dodje oko 60 Eura.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi, pomagajte.Treba da putujem za 10 dana.Idem kolima, pa me savjetujte.Nisam nikad isla tom relacijom zato sam zbunjena.Koliko ce mi vremena trebati?

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bio je moj drug, al ne tim putem, nego preko Sarajeva. Preko dubrovnika dad ides, mnogo ces sporije stici, iz razloga sto strogo moras postovati ogranicenja, 50-60 km/h.Sto se tice njegovog puta, isao je ovako Podgorica -Sarajevo-Doboj-Laktasi-Bosanska Gradiska-Nova Gradiska*tu si vec u Hrvarskoj. Odatle to je autoput do Zagreba, 150 km, predjes za sat vremena.A put od Sarajeva ti je isto autoput, ali polu-auto put, posto nije skroz zawrsen, al ogranicenje ti je 130km/h. Ako bas moras kroz Hrvatsku, da znas da ti je najmanja kazna oko 140 EUR, za prekoracenje brzine*toliko je moj kolega platio kad je na ogranicenje od 60, vozio skoro 90km/h.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    ako ipak odlucis preko Dubrovnika da ides, do Splita ce ti trebat oko 5 sati voznje, a onda lagano autoputem za uru si do Zagreba. tako da ti je bolje ic preko Sarajeva, sto pomenu sagovornica izvise mene
    a kako gledaju na tablice... nema nekog pravila, mada najgrdje te gledaju oko Dubrovnika
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ
    Bio je moj drug, al ne tim putem, nego preko Sarajeva. Preko dubrovnika dad ides, mnogo ces sporije stici, iz razloga sto strogo moras postovati ogranicenja, 50-60 km/h.Sto se tice njegovog puta, isao je ovako Podgorica -Sarajevo-Doboj-Laktasi-Bosanska Gradiska-Nova Gradiska*tu si vec u Hrvarskoj. Odatle to je autoput do Zagreba, 150 km, predjes za sat vremena.A put od Sarajeva ti je isto autoput, ali polu-auto put, posto nije skroz zawrsen, al ogranicenje ti je 130km/h. Ako bas moras kroz Hrvatsku, da znas da ti je najmanja kazna oko 140 EUR, za prekoracenje brzine*toliko je moj kolega platio kad je na ogranicenje od 60, vozio skoro 90km/h.
    Mislim da 130 nije nidje ogranicenje, koliko me sjecanje sluzi
    She is only here to annoy herself!

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX
    Mislim da 130 nije nidje ogranicenje, koliko me sjecanje sluzi
    Lose te sluzi.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice
    ako ipak odlucis preko Dubrovnika da ides, do Splita ce ti trebat oko 5 sati voznje, a onda lagano autoputem za uru si do Zagreba. tako da ti je
    Pa nije bas da uru vrimena traje put ST -> ZG, bez obzira na autoput.
    Osim ako ne picis 300 km/h, ali onda ces se najvjerojatnije sresti sa policijskim interceptorima.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ
    Lose te sluzi.
    http://www.bihamk.ba/bos/novosti_plus_detalj.aspx?ID=16

    "Predloženo je ograničenje brzine na autocest na 130 km/h, umjesto 120 km/h."

    Ovo je bilo prije 20ak dana, ako je usvojeno izvinjavam se ali nisam znao, zaista ne pratim svaki dan vijesti bosanskog AMSa.
    She is only here to annoy herself!

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa dobro, blizu je to. Ne raspravljaj kad nisi upucen. Ja sam samo ukratko objasnila kako sam cula, napisala sam da mi je DRUG bio, a ne JA. A ti nista nisi rekao, sem sto si mene ispravio.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ
    pa dobro, blizu je to. Ne raspravljaj kad nisi upucen. Ja sam samo ukratko objasnila kako sam cula, napisala sam da mi je DRUG bio, a ne JA. A ti nista nisi rekao, sem sto si mene ispravio.
    O cinjenicama se ne raspravlja, a nasi su poznati po preuvelicavanju. Zamisli da on podje tako i vozi 130 i onda mora da plati poveliku kaznu pa kad dodje doma djeca ga pitaju jel im donio sta on fino kaze trazite onoj teta Ajsi sa foruma...

    Eh gdje ce ti dusa
    She is only here to annoy herself!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    NSX, zamisli bruke Busu galit autoputem 130?! pih pih pih, stomak me odma zabolje od muke
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ...ostatak svijeta
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice
    a kako gledaju na tablice... nema nekog pravila, mada najgrdje te gledaju oko Dubrovnika
    ne, najgrdje te gledaju (i masu) oko Rijeke...

    Ali, mimo svega toga i svih nagadjanja i prica sta se kome izdesavalo kad su putovali kolima po CRO, mi smo prosli super - bez ikakvih komplikacija, nasilja, izleta i svega ostalo... Eventualno tu i tamo neki poprijeki pogled, ali to uopste nije zacudjujuca cinjenica kad se uzme u obzir ono sto se desilo. Cak je svima bilo interesantno zasto smo dosli u CRO na more kad ga i mi imamo.

    U svakom slucaju - srecan put i super se provedi!
    "U stanju sam da prihvatim vruce i hladno, lepo i ruzno, crno i belo, ali nikad ne mogu da podnesem prosecnost"

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink Princezica.

    Quote Originally Posted by ice
    a kako gledaju na tablice... nema nekog pravila, mada najgrdje te gledaju oko Dubrovnika
    Evo koliko idem u Hr.. nijednom mi se nishta ruzhno nije desilo, a kakve sve priche slusham... :roll:

    Mi smo ljetos imali goste iz Pule koji su bili prestravljeni i trazhili nam garazhu, jer su im u Hr napunili glavu kako mi ovdje imamo obichaj da demoliramo kola sa njihovim tablicama. ;-)



    Mademoiselle.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa
    Mi smo ljetos imali goste iz Pule koji su bili prestravljeni i trazhili nam garazhu
    Opa! Moje sugradjane! A koje to?

    Inace, ovog sam se ljeta po Puli i okolici (a pogotovo oko Fazane) nagledao BG registracija. Bilo ih je vise nego Slovenaca! A znam i curu koja zivi u Beogradu i tokom cijele godine vozi auto pulskih tablica. Jedini problemi sto je imala je da su joj dvaput skinuli tablice.

    Inace, tko god sa ovih foruma bude u Istri ili Zagrebu, nek' se slobodno javi za neko kafenisanje.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  17. #17
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala vam svima na pomoci.Nije mi obavezno da idem preko Hrvatske, nego pretpostavljam da su putevi bolji , pa sam zato mislila ici tom relacijom.Bitno mi je stici do odredista, tj do blizu Zagreba, a nebitno je kojim putem.Razmotricu ovu kombinaciju preko Bosne, zvuci dobro.
    A sto se tice demoliranja auta s nasim tablicama, pretpostavila sam da su preuvelicane, ali sam ipak htjela da provjerim.
    U svakom slucaju hvala, pa cu javiti kako je sve proslo(kao da to nekog interesuje, ali nema veze).

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Momir Bulatovic: "Pravila cutanja"
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 37
    Last Post: 01-11-10, 17:51
  2. Branko Vojicic: Trinaest godina od rata za mir
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 29-05-10, 20:12
  3. Dubrovnik, po Hrvatu Natku Nodilu je bio srpski grad!
    By Kralj Uros je nas papa in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 15-02-05, 14:06
  4. Srpsko-Crnogorski fasizam jos nije porazen-Andrej Nikolaidis
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 30
    Last Post: 25-11-04, 10:00
  5. Eo kako je ko cario od Aerodroma Cilipi....
    By Interceptor in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 32
    Last Post: 18-02-04, 13:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •