Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 44 of 44

Thread: Svestenici homoseksualci

  1. #26
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida
    da bog postoji ubici bi on sudio, ne ti. tu se valjda slazemo. pitanje koje si mi postavio je potpuno povrshno, jer postoje ubice vjernici, vjernici lopovi, vjernici homoseksualci i da ne nabrajam ovako u nedogled.
    Bog postoji i naravno da sudi ubicama i svim ostalim gresnicima. Nekom na ovom i na onom svijetu, a nekom samo na onom svijetu.
    Ne postoje ubice vjernici jer da su vjernici ne bi bili ubice, to iz razloga jer je jedna od 10 Bozijih zapovijesti "ne ubij". Ako oni sebe nazivaju vjernicima to je njihova stvar.
    Nazivati sebe vjernikom neko ko ubija, krade i neko ko se bavi razvratom-moze samo umno poremecena osoba.
    Iz svega ovoga zakljucujemo da ta osoba svakako nije vjernik, bez obzira sto tako sebe naziva, tj. ne postoje vjernici ubice, vjernici lopovi i vjernici homoseksualci jer vjernik znaci postovati Bozije propise objavljene u Njegovim knjigama!
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  2. #27
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Lazio/PG
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Objavljene u njegovim knjigama? ne budi smijeshan mozhe chojek da vjeruje u boga i bez crkve a te knjige o kojima ti prichash nije pisao bog nego crkva koja ih "prodaje" ka da ih je ruka bozhja pisala...

  3. #28
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Toliko znas o vjeri da bih morao da ti sve potanko objasnim da bi shvatio, ali naravno da necu da trosim vrijeme na maksimalno ne upucene!
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  4. #29
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Lazio/PG
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eh nisi fer daj prosvijetli i mene...

  5. #30
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Lazio/PG
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A koje su to bozhje zapovijesti?

  6. #31
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cousteau
    Čudno je da neki ne mogu da shvate da su osnovna moralna načela sačuvana pomoću religije, pa se i osjećaju pozvanim da diskutuju o tome. "Da Bog postoji sudio bi ljudima za loše stvari na Zemlji!"
    Ne pada mi napamet da te ubjedjujem da Bog postoji, vec cu samo da ti kazem ono sto je zapisano u Svetim knjigama: Kada bi smo njih radi kapiju na nebu otvorili, i oni se kroz nju uspinjali, opet bi oni zacijelo rekli: samo nam se pricinjava, mi smo ljudi opcinjeni.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  7. #32
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni jedna stvar nikad jasna nije bila. Ako je Bog stvorio ogromni prveliki beskonacni svemir u odnosu na koji smi mi nezamislivo mali - Sto ima On da se $ekira ista oko nas koji qurac i da mu se mi svaki dan molimo, postujemo neke zakone i to..? Aj Mabuse prosvijetli i mene
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

  8. #33
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikollaki-Bozije knjige su pisali poslanici, a ono sto su pisali njima je stizalo od Boga. Da bi uvjerili narod da su oni Boziji poslanici cinjeli su mnoga cuda. Isus je recimo mrtve ozivljavao, slijepe od rodjenja ucinio da vide, setao po vodi, vodu pretvarao u vino i to sve uz Bozijiu volju tj. kad bi Ga zamolio On bi mu udovoljio. Mojsije bi udarcem stapa po vodi more razdvoio itd.

    Lik.50-Kolike god da nas je Bog stvorio mi bi opet bili premali za ovaj veliki svijet.To sto te je stvorio mnogo je vise od onoga kad si nista bio i zbog toga treba da si Mu zahvalan na nacin sto ces postovati pravila svetih knjiga koja je On postavio. Ako se odlucis na tako nesto, u sta cisto sumnjam, moras potpuno zapostaviti Novi zavjet jer on nije od Boga vec od laznih autora.

    Uzgred suvise malo znate o ovoj temi tako da vam nije mjesto na ovom postu "religija i filozofija".
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  9. #34
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Lazio/PG
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao prvo ovo nije post nego topic...
    Dalje bozhji poslanici? Chinili chuda? A ti to znash kako? Zato shto si to prochitao u knjigama koje su oni pisali jel? Pa vrh onda ja sam ubijedjen...
    Ajde $edi ti religiozni fanatiku...

  10. #35
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mojsije bi udarcem stapa po vodi more razdvoio itd.


    E zamisli da smo imali mojsija kad smo svercovali duvan iz Italije ili naftu iz Albanije ! Nebi ni trebali onoliki silni gliseri no stap i finito !!! Aahhaahahahahahahaha !

  11. #36
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ziva ti je to istina. Ne bi slusali ono sto on prica, ono sto mu Bog pripovijeda, vec bi gledali kako da iskoriste njegove moci za rad njihovog bogatstva. A od tih para sto bi zaradili utrosili bi ih na seks trafiking.
    Last edited by Mabus; 25-10-05 at 13:44.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  12. #37
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ajde Mabus, ne guslaj vise.
    Covjek od tebe ne moze procitati nista do ono sto moze nacu u knjigama. Imas li ti svoje misljenje ili samo sluzis odje kao daktilograf(kinja) i prekucavas?
    Vecina ljudi je zla

  13. #38
    renaissance Guest

    Default

    Ne moram da vjerujem u postojanje Boga, kad vidim sta je sve u stanju ljudski mozak da kreira...

  14. #39
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus
    Nikollaki-Bozije knjige su pisali poslanici, a ono sto su pisali njima je stizalo od Boga. Da bi uvjerili narod da su oni Boziji poslanici cinjeli su mnoga cuda. Isus je recimo mrtve ozivljavao, slijepe od rodjenja ucinio da vide, setao po vodi, vodu pretvarao u vino i to sve uz Bozijiu volju tj. kad bi Ga zamolio On bi mu udovoljio. Mojsije bi udarcem stapa po vodi more razdvoio itd.
    Quote Originally Posted by Mabus
    Uzgred suvise malo znate o ovoj temi tako da vam nije mjesto na ovom postu "religija i filozofija".
    A ko moze da dokaze da je to sve bilo tako i ko moze da dokaze da je Isus pisao?
    A ti, ako se bas toliko razumijes u religiju i filozofiju, trebao bi da znas koliko se puta Biblija prevodila i prepisivala, a ako imas imalo mozga - trebao bi isto tako kao minimum da razmislish kako su svi ti silni prevodioci i pisari mogli nesto da izmijene - slucajno (po neznanju) ili namjerno (sto POLITIKA postoji otkako je svijeta i vijeka).
    Never Complain, Never Explain

  15. #40
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikolina ja upravo na ovom forumu i pricam o Bibliji koju su ljudi prepisivali i prepravljali.
    Ti trazis da ti se nebo otvori da bi vjerovala!
    Medjutim, postoje stvari u Bibliji koje su autenticne i koje nisu prepravljane. To su stvari koje se poklapaju sa Kuranom. A kao dokaz postojanja Boga citiracu ti tih par stvari iz Kurana i ako to ne zasluzujes jer si ti ta u stvari koja nema mozga:
    "Zar ne znaju nevjernici da su nebesa i Zemlja bili jedna cjelina, pa smo ih Mi raskomadali!?" (El-Enbija,30)
    Prema najnovijim naucnim dokazima smatra se da je svemir nastao pod dejstvom Velikog Praska koji se desio u prvobitnoj masi, koja je prikazana kao usijana kugla. Belgijski naučnik Lemaitre je 1927. godine rekao da je kosmos na pocetku svog postojanja bio vazdusna masa ogromne gustine, svjetlosti i topline. Nazvao ju je kosmičko jaje (Oeuf Cosmique). Zatim se, usljed ogromnog pritiska uzrokovanog visokom temperaturom desio Veliki Prasak koji je raskomadao i na sve strane razbacao dijelove te mase. Od njih su se vremenom formirale zvijezde, planete i galaksije. Sovjetske svemirske stanice su 1986. godine poslale informacije koje potvrđuju teoriju ogromnog praska i sirenja kosmosa koji je time prouzrokovan.
    "Mi smo nebo moci Svojom sazdali, i Mi, uistinu, prosirujemo" (Ez-Zarijat, 47).
    Da se galaksije udaljuju jedna od druge, dokazao je 1912. godine naucnik Martin Slipher. Ajnstajnova teorija relativiteta 1916. godine dolazi kao potpora teoriji sirenja svemira. Hjumason i Habl 1929. godine potvrdjuju sirenje svemira. Habl postavlja poznato pravilo sa svojim imenom tj. zakon o povecanju razdaljine izmedju galaksija u odnosu na nasu i jednih galaksija u odnosu na druge. Razvojem disciplina savremene fizike izracunata je brzina kojom se galaksije udaljavaju jedna od druge studiranjem spektra svetlosti zvijezda i galaksija i njegovog prelivanja ka crvenilu (sto su galaksije dalje, spektar je crveniji).
    "Tako mi zvijezde kad nestane." (En-Nedzm, 1).
    "Kada se zvijezde izgube." (El-Murselat, 8)
    Uzviseni je najjednostavnijim rijecima i najprostijim sintagmama predstavio najdublja naucna znacenja, koja su otkrivena tek vijekovima poslije objave.
    "Sve tece do određenog roka." (Ez-Zumer, 5)
    Savremena nauka je potvrdila da svaka zvijezda ima faze koje prolazi: radjanje, rast, zrijevanje, zatim umiranje i nestajanje, makar trajala milionima godina. Prije nego sto se ugase, neke zvijezde pocnu jace sjati i plamtjeti, i to do milijardu puta jace od Sunca. Obim im se povećava hiljadama kilometara u sekundi; zatim slijedi strasna eksplozija koja baca djelice mrtve zvijezde brzinom preko deset hiljada kilometara u sekundi!
    Ovo je samo jedan dio koji si procitala.
    Last edited by Mabus; 07-11-05 at 14:51.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  16. #41
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bonja Zmaju, drago mi je sto pazljivo citas ono sto ja pisem. Mozda nesto i naucis. Ako se ne slazes sa onim sto ja pisem, pogledaj i ti u svoje knjige pa dokazi suprotno umjesto sto guslas stvari koje me ne tangiraju.
    Uzgred, navedi mi imena tih knjiga gdje se moze naci ono sto ja prekucavam!!!
    Last edited by Mabus; 07-11-05 at 15:06.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  17. #42
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    podgorica montenegro
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Moram i ja malo da ozivim ovaj topik ,jednostavno inpirisan sam pojedinim stavovima koje sam upravo procitao .Ne mogu da vjerujem da ste svi sokirani cinjenicom da je i homoseksualcima dozvoljen ulazak u crkvu . Sta je tu toliko krupan problem ??? Da se razumijemo ,homice ne mogu ocima da vidim(daleko od moje kuce sto bi rekli) ali u krajnem slucaju kome oni zlo nanose ??? Samo samima sebi ,nas ne diraju (ukoliko smo svi ovdje prisutni hetero) a zaboravljamo i to da homoseksualnost nije fancy trend vec BOLEST i ne shvatam zasto bi drugi bolesnici mogli u crkvu a *****i ne ,kada su i jedni i drugi samo bolesni ???
    Nisam znao da je cika Isus hodao po vodi ,onda znam i ja jednog Isusa ,znate svi onoga staroga iz centra Podgorice sto ne moze da potone ,to je vise puta demonstrirao (vec godinama to radi) na morackim plazama i bazenima i izazivao aplauze prisutnih vjernika A mozda je Isus bio i Dejvid Koperfild ??? Ili mozda nije ni postojao tj. ako je i postojao nije bio jedinac naseg dragog boga vec samo licnost uz koju se vezu neki neistiniti atributi ,skuvani u najpodlijoj kuhinji u istoriji covjecanstva koju vi nazivate crkvom a ja stracarom - Nitkovnickom organizacijom koja je pobila najvise ljudi u istoriji ,popljackala sve sto se dalo popljackati ,povela hiljade ratova (ukljucujuci i ovaj nedavno na balkanu) ,popalila najvece umjetnike srednjeg vijeka ako nisu pisali i slikali po crkvenim bojama ! I na kraju se crkva poziva na knjige ... a sama je popalila vjekovima unazad sve naucne radove , naucne knjige , i njihove autore . zasto? Zato sto nauka daje sve vise odgovore na gotovo sve prirodne anegdote koje je crkva pripisivala bogu i visoj sili do sada !

  18. #43
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nixon---Istina je ovo sto si rekao za crkvu. Medjutim, ljudi iz crkve koji su to radili sigurno ce odgovarati za svoja nedjela kod Boga. Kao sto znas Biblija je mijenjana od strane ljudi, tj. tadasnjih svestenika, vjekovima kroz istoriju. Iz tih razloga Crkva je imala dosta protivnika kroz istoriju i vecina ratova koje je vodila, vodila je iz tih razloga.
    Biblija koju danas imamo je iz navedenih razloga veoma kontradiktorna, tako npr. Novi zavjet se gotovo u potpunosti razlikuje od Starog zavjeta. Osim toga autori cetvoro evandjelja se medjusobno veoma ne slazu a Pavlova poslanica se gotovo u potpunosti ne slaze sa Novim zavjetom, ni sa Starim zavjetom a ne slaze se ni sa autorima cetvoro evandjelja.
    Postavlja se pitanje u sta ljudi treba da vjeruju!?
    Oni koji bi detaljnije proucavali Bibliju dosli bi do zakljucka da je citava knjiga lazna i zakljucili bi da Bog ne postoji, jer, rekli bi, kada bi ta knjiga bila od Boga ne bi imala toliko gresaka.
    Ali ne zaboravimo da Biblija nije jedina knjiga od Boga, vec ima jos jedna koja se pojavila nakon nje u kojoj nema gresaka, a pojavila se iz gore navedenih razloga.
    Ne mozemo opravdavati ulazak homoseksualaca u Crkve. Kao sto si i sam rekao to su bolesni ljudi. Zar neko ko je bolesan tj, u ovom slucaju nastran da bude pod svetom Bozijom ustanovom!?
    Sama Biblija zabranjuje takve odnose, tako da su ti ljudi gresni. Pa kako ce gresni da pomognu gresnima!?
    Moras da napravis razliku izmedju gresnika koji ulaze u crkve i onih koji rade u njima. Oni se ne mogu stavljati u isti kos.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Twenty-4
    Vatikan (Tanjug) - Vatikan će dozvoliti homoseksualcima da postanu sveštenici ........ izvijestio je juče vodeći italijanski dnevni list "Korijere dela sera"..
    Izgleda da su im izvori bili vrlo pouzdani

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •