Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 44

Thread: Svestenici homoseksualci

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Far&Away
    Posts
    412
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Svestenici homoseksualci

    Vatikan (Tanjug) - Vatikan će dozvoliti homoseksualcima da postanu sveštenici ukoliko uspiju da pokažu da su najmanje tri godine proveli u celibatu, izvijestio je juče vodeći italijanski dnevni list "Korijere dela sera".
    Vatikan će međutim izreći zabranu muškarcima koji "javno pokazuju svoje homoseksualno opredjeljenje" ili ih "privlači" homoseksualna kultura "čak iako je to samo na intelektualnom nivou", navodi list.
    List otkriva da su stavovi Vatikana po ovom pitanju sadržani u strogo povjerljivom dokumentu na 16 strana, koji će biti objavljen sljedećeg mjeseca.
    Dokument predstavlja "instrukciju" vatikanske Kongregacije za katoličko obrazovanje i pokriva jedno od najosjetljivijih pitanja u Rimokatoličkoj crkvi.
    "Kandidatima koji pokazuju homoseksualne tendencije neće biti omogućeno da postanu sveštenici sve dok ne pokažu da su najmanje tri godine proveli u celibatu", navodi se u izvještaju koji je objavio italijanski list.
    Izvještaj uglednog dopisnika za religiozna pitanja Luiđija Akatolija baziran je na onome što je on nazvao "verbalnim indiskrecijama".
    Dnevni list "Korijere dela sera" i nedjeljnik "Panorama" objavili su u svojim jučerašnjim brojevima da je papa Benedikt XVI ljetos odobrio ovaj dokument.
    Italijanski nedjeljnik navodi da će objavljivanje dokumenta u vatikanskim novinama pratiti obrazloženje "međunarodno poznatog psihologa".
    Prvi izvještaji na ovu temu objavljeni početkom ovog mjeseca, prvenstveno u SAD, ukazivali su na to da će dokumentom biti zabranjeno svim muškarcima homoseksualne orjentacije da postanu sveštenici, čak i onima koji poštuju celibat.
    Objavljeni izvještaji izazvali su talas zabrinutosti u mnogim djelovima crkve i bojazan da će Vatikan na ovaj način isključiti mnoge dobre ljude, ukoliko ovaj princip bude usvojen.
    Zvaničnici Kongregacije za katoličko obrazovanje i kancelarija za odnose sa javnošću u Vatikanu, nijesu bili odmah dostupni za komentar, prenijela je agencija Rojters.
    It's my way or the highway

  2. #2
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Lazio/PG
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne vjerujem...

  3. #3
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    TAMNA STRANA POVIJESTI KATOLICKE CRKVE

    KARDINAL LO ODBIJA DA SE POVUČE

    Nakon sto je osumnjicen da je stitio svecenike optuzene za seksualmo zlostavljanje djece te da ih nije maknuo s poslova koji su im omogucivali kontakt s djecom, americki kardinal Bernard Lo nasao se pod zestokim pritiskom da se povuce sa svog polozaja. Bostonski kardinal otkrio je da je u poslednjih nekoliko dana tajno otputovao u Vatikan da od pape Ivana Pavla Drugog, ali i drugih katolickih svecenika, zatrazi savjet. Sedamdesetgodisnji Lo rekao je prosle sedmice da nema namjeru dati ostavku niti se povuci sa svog mjesta, niti je dao naslutiti da bi ikakav razgovor s Vatikanom ili Papom mogao uticati na njegovu odluku.
    Iduce sedmice, 13 americkih kardinala putuje u Vatikan na hitan sastanak s Papom kako bi raspravili krizu u americkoj katolickoj crkvi. U najavi sastanka, Vatikan je saopstio da je njegov cilj povratiti sigurnost i povjerenje u svecenike.

    PAPA PRIHVATIO OSTAVKU BISKUPA KOMISKEJA

    Irski biskup treci je po redu visoki katolicki svecenik ovog ranga koji je odstupio sa duznosti nakon sto je crkvu pogodio seks skandal. Prema saopstenju irske katolicke crkve,biskupa ce naslijediti njegov kolega Lamon Vels. Vatikan tu najavu nije komentarisao. Najnoviji seks skandal buknuo je u Irskoj nakon sto je BBC emitovao dokumentarni program o seksualnim ispadima svecenika Sona Fortuna. Ovaj svecenik izvrsio je samoubistvo 1999. godine nakon sto se suocio sa optuzbama da je skoro dvije decenije napadao djecake. On je trebao odgovarati po 66 tacaka optuznice.

    NAJMANJE 16 SVECENIKA IZVRSILO SAMOUBISTVO

    Najmanje 16 katolickih svestenika optuzenih za seksualno zlostavljanje djece, medju kojima i 12 iz Sjedinjenih Drzava, pocinilo je samoubistva od 1986. godine, javljaju agencije pozivajući se na novinske izvještaje.
    Taj broj je uspostavljen u istrazi izvrsenoj nakon samoubistva od 4. aprila velecasnog Dona Runija, svestenika katolicke djece koji je bio suocen s optuzbama da je navodno seksualno zlostavljao jedno dijete.
    Samoubistvo je rijetkost medju svestenicima i Crkva ga smatra grijehom, iako u moderna vremena Crkva pokazuje vise razumijevanja za depresivna stanja.
    Zamislite da ste svestenik. Ljudi vas smatraju uciteljem, edukatorom, kao nekoga ko prenosi moralnu tradiciju s generacije na generaciju. Sada ste javno izlozeni kao zlostavljac djece. Kako da se izbavite? Vas citav identitet je razoren. Stid se moze prevazici, ali tek nekoliko opcija vam je na raspolaganju-izjavio je Kalman Kaplan, profesor psihologije na Univerzitetu Vejn Stejt u Detroitu, koji se bavi fenomenom samoubistva.

    SLIKE GLUMACA I GLUMICA U BIBLIJI

    Skupina svedskih izdavaca pripremila je za izlazak knjigu Starog zavjeta, stampanu u stilu magazina s fotografijama vodecih svetskih modela. Nova ilustrovana Biblija sadrzat ce izvorni tekst, ali slike ce zamijeniti snimci modnih fotografa. Adama i Evu portretirat ce decko Pamele Anderson Markus Sekenberg i Klaudija Sifer. Tako dotjerana Biblija u Knjizare ce stici do kraja ove godine. Vecina modela bit ce odjevena, ali bit ce i nesto golotinje jer zelimo iskoristiti senzualnost Biblije, kazu izdavaci koji racunaju da ce Sveto pismo tako lakse doprijeti do dijela mladih.

    To bi bio jedan moj doprinos o tamnoj strani Katolicke Crkve. Toliko o njihovoj crkvi i njihovoj vjeri. Ne znam samo otkud pravo Amerikancima i Italijanima da non stop pricaju o nazadnosti ostalih religija ne videci svoju!
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  4. #4
    renaissance Guest

    Default

    Mabuse,ne zaboravi da svaka religija ima svoju tamnu stranu...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne ne ne ne... pravoslavlje je savrsheno! zato su pravoslavni srbi pobili toliko muslimana u srebrenici. (samo mi nemojte reci kako to nema veze sa religijom, pliz)
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  6. #6
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida
    ne ne ne ne... pravoslavlje je savrsheno! zato su pravoslavni srbi pobili toliko muslimana u srebrenici. (samo mi nemojte reci kako to nema veze sa religijom, pliz)
    Ostavi politiku za neki drugi forum....

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cudna mi je ta odluka od Vatikana s jedne stran, ali sa druge strane je i ocekivana; sigurno su taj potez namjerno povukli da bi bili imali podrsku gay lobija. Za koju godinu, mozda cak prije ce biti dozvoljeni gay brakovi u crkvi.

    S druge strane, nadbiskup Anglikanske crkve je prije par mjeseci rukopolozio jednog gay svestenika za biskupa, sto je izazvalo polemiku unutar same te crkve i kritiku od britanskih i drugih evropskih politickih partija i samog Vatikana.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    slushaj rEn..kako god, politika mi nije bila ni na kraj pameti, zato ostavi projekcije za nekoga drugoga.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Outside the Shankly Gates
    Posts
    1,299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    rekao bih da si ti ta koja se projektuje. renesansni nije pomenuo nijednu religiju in particular (meni vishe izgleda da je izrekao jednu ochiglednu istinu, bez ikakvih konotacija), ti si bila ta koja je pochela sa zapenushanim prozivkama na konto pravoslavlja (koje niko pre tebe i ne pomenu na ovom topicu. balvanska projekcija u tvom oku, bez sumnje), koje jesu imale politichku pozadinu, priznala ti to ili ne. i naravno da to shto je neko ubijao nekoga nema prevashodno veze sa religijom. religija moze da bude jedan od faktora, i chesto jeste, ali ne jedini, i svakako ne najvazniji. da banalizujem, da si ti u pravu, takve stvari deshavale bi se masovno svakog dana, svuda na svetu, pa josh uvek i u samoj bosni - a to, je li, nije sluchaj. naravno, o krivici pravoslavlja ili bilo koje druge religije (pojedinachno ili uopshte) u sukobima i ratovima se moze raspravljati nashiroko (i to je svakako potrebno raditi), ali nesuvisli komentari koji nemaju ama bash nikakve veze sa temom (da si pomenula onog popa optuzenog za pedofiliju, pa 'ajde) samo govore o tome da si ti, a ne renesans, opterecena politikom i politikanstvom.
    What, no signature? No funny line? No catchy song lyric? F*ck you.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prvo, post se odnosio kombinovano na mabusov i renes.. a vishe na mabusov.
    drugo, nije mi jasno zashto je toliko teshko povjerovati da nisam mislila na politiku.
    trece, ne mogu govoriti o budizmu jer ga ne poznajem koliko i pravoslavlje. radje kritikujem ono shto mi je bliskije. prije cu kritikovati srbe i crnogorce nego amerikance. prije cu kritikovati mog brata, nego tvoju sestru, jer iskreno, vishe mi je stalo do njega.
    chetvrto, gledajuci film o srebrenici(on skoro pa da mi je najsvjeziji) chuh komentare na konto islama, pa samo htjedoh dati i primjer 'mrachne strane religije' koji se desio.
    peto, znam da to nema veze samo sa religijom, ali kako gotovo sve ima veze sa svachim, onda bi me mogli optuziti i da shirim vjersku mrznju, shto mi namjera svakako nije bila.

    on topic:
    mislim da je ok, chak i pozeljno, imati gay sveshtenike, jer ce tako, nadam se, ljudi postati tolerantniji, ako imamo u vidu koliko jak uticaj ima religija na ljude.
    Last edited by Danaida; 11-10-05 at 12:21.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Outside the Shankly Gates
    Posts
    1,299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida
    prvo, post se odnosio kombinovano na mabusov i renes.. a vishe na mabusov.
    ja ne videh da je mabus na ovom topicu rekao da je pravoslavac, a chak i da jeste, nije branio pravoslavlje, nego je napadao katolichku crkvu. mozda je mabus budista, anabaptista, (kuc-kuc) jehovin svedok, nestorijanac, metodista, pentekostalac, jevrej... zashto ne opljuva i ove druge religije i denominacije, sve redom, kad si vec u fazonu ratoborne odbrane? zashto bash pravoslavlje?

    Quote Originally Posted by Danaida
    drugo, nije mi jasno zashto je toliko teshko povjerovati da nisam mislila na politiku.
    zato shto si na temu sveshtenika-homoseksualaca pochela prichati o stvarima koje nemaju veze sa veselim popovima, nego se odnose na prevashodno politichka, a ne religiozna deshavanja. da si otvorila novi topic "uloga SPC i religije uopshte u potonjim ratovima, sa posebnim osvrtom na zlochine u srebrenici", ne bih ti nishta prigovorio. chak bih kontribuirao poneshto.

    Quote Originally Posted by Danaida
    trece, ne mogu govoriti o budizmu jer ga ne poznajem koliko i pravoslavlje.
    to je tvoj problem. neznanje se oprashta. ali svakako bi trebalo da znash mnogo vishe o raznim religijama i njihovom uticaju pre nego shto se obrushish na jednu.

    Quote Originally Posted by Danaida
    radje kritikujem ono shto mi je bliskije. prije cu kritikovati srbe i crnogorce nego amerikance. prije cu kritikovati mog brata, nego tvoju sestru, jer iskreno, vishe mi je stalo do njega.
    ja bih pre kritikovao onoga ko zasluzuje da bude kritikovan, bez obzira koje je vere/nacionalnosti/kako mirishe/kako je obuchen/je li mi sestra ili brat. ali to je sada vec moj problem.


    Quote Originally Posted by Danaida
    chetvrto, gledajuci film o srebrenici(on skoro pa da mi je najsvjeziji) chuh komentare na konto islama, pa samo htjedoh dati i primjer 'mrachne strane religije' koji se desio.
    opet, pogreshan topic. i opet, nema to veze samo sa religijom, niti najvishe sa religijom.
    What, no signature? No funny line? No catchy song lyric? F*ck you.

  12. #12
    renaissance Guest

    Default

    Danaida,moja reakcija na tvoj post je takva,zato sto mislim da si temi pristupila isuvise agresivno.Da budem konkretnija,u tvojoj izjavi osjecam iskljucivo politicke konotaciju.Niko ovdje ne osporava Srebrenicu...desila se,i svakako da zlocinci trebaju da snose odgovornost.Shvatam i to da smo poslednjih dana bili naprosto bombardovani ratnim dokumentarcima,a opet,s druge strane,dovoljno sam pametna da zakljucim da cilj tih dokumentaraca nije da se javnost upozna sa onim 'sto se stvarno desavalo' tih nesretnih godina,vec da se ostvare neki novi politicki ciljevi.Znas sta je tuzno Danaida?Za vrijeme rata...sjecam se ...dijete sam bila,ali se dobro sjecam... kucalo se od vrata do vrata,kako bi se neciji ocevi...muzevi...sinovi...braca,odvukli u 'odbranu otadzbine'.Tuzno je Danaida,sto su isti ti ocevi...sinovi...braca...ostavljali zivote na nekoj tudjoj zemlji...nerijetko ostajali invalidi.A najtuznije je od svega je to sto danas na njih niko ne obraca paznju...posli su potpuno u zabvorav,i sto je najgore od svega,smatraju se SRAMOTOM,i to od strane onih koji su ih u taj rat poslali,a koji se usudjuju da danas prikazuju dokumentarce o zlocinima u Bosni,i da javno osudjuju takvu vrstu agresije.Ne branim pravoslavlje Danaida,ali stvari samo treba malo dublje sagledati prije udaranja jedne takve osude,i na takav nacin...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ok. sorry.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  14. #14
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Lazio/PG
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mabuse Amerikanaca je najmanje katolika...

  15. #15
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikollaki-Potpuno prihvatam da svaka religija ima svoju tamnu stranu.Muslimani na istoku pogresno tumace Kuran, tj. oni Muslimani koji izvrsavaju samoubistva ubijajuci pri tom nevine civile. U Kuranu se otprilike kaze: Ubijajte nevjernike na svakom koraku, gdje god ih nadjete, ali ih nikada ne napadajte prvi. Dakle, oni se sluze ovom logikom.
    Medjutim, na jednom drugom mjestu se kaze otprilike ovako: Onaj koji ubije postenog covjeka, vjernika, grijeh mu je kao da je citav svijet ubio. Dakle, ti ljudi bombe pri svom ubijanju ne mogu znati da li je ubijena osoba posten covjek ili vjernik, a pri svojim ubistvima bilo je i muslimanskih zrtava.

    Ono o cemu ovde treba da se prica nisu ispadi pojedinih gore pomenutih vjerskih fanatika vec uloga katolickih, pravoslavnih crkvi i dzamija u nedjelima koje nanose stetu ljudskom rodu.
    U mojem obracanju ja sam pomenuo ulogu Vatikana i njegove uprave prema nazadnosti u ovom svijetu.

    Sto se tice pravoslavne crkve, ona takodje pravi nonsense u tumacenju Svetog pisma na nacin sto potpuno zapostavlja Stari zavjet prihvatajuci Novi zavjet, tj. konkretno laznu Pavlovu teoriju koja se u potpunosti ne poklapa ni sa autorima cetvoro Jevandjelja u Novom zavjetu a narocito ne sa Starim zavjetom. Ono sto je jos tragicnije je da se sve te nelogicnosti nalaze u jednoj knjizi "Bibliji" i kao takve se serviraju ljudima koji ni sami ne znaju koju istinu ili koju laz da prihvate!
    Last edited by Mabus; 11-10-05 at 19:17.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  16. #16
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida
    on topic:
    mislim da je ok, chak i pozeljno, imati gay sveshtenike, jer ce tako, nadam se, ljudi postati tolerantniji, ako imamo u vidu koliko jak uticaj ima religija na ljude.
    Danaida, tvoje misljenje da je pozeljno imati gay svestenike se krsi sa Svetim pismom i Kuranom kao i sa svakom ostalom religijom.
    Kad je Bog stvarao svijet stvorio je Adama i Evu a ne ADAMA I STEVU.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  17. #17
    renaissance Guest

    Default

    Mabuse,kako opravdas takiju?

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Ovo je jos jedan dokaz o licemjernosti mega-retardirane hijerarhije katolicke crkve. O homoseksualcima imaju isto, nakazno, misljenje; nista se tu nije promijenilo. Samo jedna prica postoji a to je da ne znaju dje ce i s kim ce vise siriti religiju po kugli zemaljskoj. Sada svoju mantijasku guzicu moraju osigurati - s kim drugim no sa do juce 'izopacenim' ljudskim stvorenjima. Jer kad su im skole za djakone poluprazne dobrodosli su im i homoseksulaci. Zar ne uocavate njihovu perfidnost, odnosno... .

    A zene neka nedje skrajnute po coskovima crkava $ede i radjaju homosekualce za potrebe religije, hahahahaha. Do'ce i na njih red kada ponestane i '*****a', ahahahaha.

    Ah, kako da im se covijek sa zdravim razumom ne smije.:dring:
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Homoseksualaca ima i u spc isto ka i u sve druge vjere !!!!
    Last edited by Hari Krisna; 12-10-05 at 11:04.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako kazu, svi su pred bogom jednaki, ali ovdje biva da su neki vishe jednaki od drugih. mabuse iduci tvojom logikom, tako nekako ispade.

    Cvrchak:
    shto se tiche iskorishtavanja; danas se za rijetko shta moze reci da nije.

    Grad Heroja:
    spC je crkva, a pravoslavlje je vjeroispovijest, shto nas vodi do hrishcanstva, zato ja ne bih izdvajala crkve i brojala im homosexsualce, crnce, crnogorce, srbe... chemu i kome(mozda opshtini) to sluzi?
    off/on topic:
    ja u religijama vidim jako mnogo filosofije, ali i protivurjechnosti(ponajmanje u budizmu) neosporno je da religija i njena ideja imaju jako mnogo pozitivnih osobina, ali s druge strane, u praktichnom dijelu religije vidim toliko toga losheg i komercijalnog, da mi i ono dobro shto, svakako, postoji djeluje tako malo. heh... sad se sjetih da sam negdje kao mladja vjerovala u boga, onako iskreno, bez ikakvih predrasuda, loshih osjecanja i sl., a onda se svashta neshto deshavalo i...nestade vjera. sa ove distance, mogu reci samo da sam bila previshe naivna.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by me_myself_and_I
    to je tvoj problem. neznanje se oprashta. ali svakako bi trebalo da znash mnogo vishe o raznim religijama i njihovom uticaju pre nego shto se obrushish na jednu.
    ti ne mozesh znati koliko je moje znanje o religijama jer nikada o tome nismo razgovarali, a to shto sam ja rekla da znam vishe o pravoslavlju, ne govori koliko znam o drugim religijama.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Grad Heroja:
    spC je crkva, a pravoslavlje je vjeroispovijest, shto nas vodi do hrishcanstva, zato ja ne bih izdvajala crkve i brojala im homosexsualce, crnce, crnogorce, srbe... chemu i kome(mozda opshtini)

    U pravu si ti to sve ,ali paj sad :" I " ????

    Jedno je sigurno religija je donijela najvise propasti i krvoprolica na ovuzi planetu !!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Outside the Shankly Gates
    Posts
    1,299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida
    ti ne mozesh znati koliko je moje znanje o religijama jer nikada o tome nismo razgovarali, a to shto sam ja rekla da znam vishe o pravoslavlju, ne govori koliko znam o drugim religijama.
    pravoslavlje de facto ne poznajesh, inache ne bi jednu pravoslavnu crkvu tako jednostrano optuzila (u smislu: pravoslavlje je krivo) za neki tako gnusan zlochin.

    shto nas dovodi do...

    Quote Originally Posted by Danaida
    trece, ne mogu govoriti o budizmu jer ga ne poznajem koliko i pravoslavlje.
    Q.E.D.
    What, no signature? No funny line? No catchy song lyric? F*ck you.

  24. #24
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida
    kako kazu, svi su pred bogom jednaki, ali ovdje biva da su neki vishe jednaki od drugih. mabuse iduci tvojom logikom, tako nekako ispade.
    Iduci tvojom logikom, ti koja ne vjerujes u Boga si jednaka sa vjernicima. Sto je jos veci nonsens, ti koja ne vjerujes u Boga pozivas se na Boga.
    Kako mogu biti pred Bogom jednaki ubice i vjernici!?
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja ne treba da budem jednaka jer u tu jednakost ne vjerujem, zato sam i pochela sa 'kako kazu...'. ne moram da vjerujem u boga da bih mogla o tome da pricham.
    da bog postoji ubici bi on sudio, ne ti. tu se valjda slazemo. pitanje koje si mi postavio je potpuno povrshno, jer postoje ubice vjernici, vjernici lopovi, vjernici homoseksualci i da ne nabrajam ovako u nedogled. ljudi su odvec kompleksna bica i gotovo uvijek ima neka pozadina, neki razlog iz kojeg je neshto recheno ili uchinjeno.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •