Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 45 of 45

Thread: Da imate moć...?

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    I kada se u vatri budu prepirali, pa oni koji su bili potlačeni reknu glavešinama svojim: "Mi smo se za vama povodili, možete li nas makar malo vatre osloboditi?",

    [40:48]

    onda će glavešine reći: "Evo nas, svi smo u njoj, jer Allah je presudio robovima Svojim."

    [40:49]

    I oni koji će u vatri biti govoriće stražarima džehennemskim: "Zamolite Gospodara svoga da nam bar jedan dan patnju ublaži!"

    [40:50]

    A zar vam poslanici vaši nisu jasne dokaze donosili? - upitaće oni. Jesu!" - odgovoriće. - "Molite onda vi!" - reći će oni. Ali će molba onih koji nisu vjerovali uzaludna biti.

    [40:51]

    Mi ćemo, doista, pomoći poslanike Naše i vjernike u životu na ovome svijetu, a i na Dan kad se dignu svjedoci,

    [40:52]

    na Dan kada krivcima pravdanja njihova neće od koristi biti; njih će prokletstvo i najgore prebivalište čekati.

    [40:53]

  2. #27
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    http://www.chron.com/default/article...ng-4357156.php

    Prije desetak dana u Albaniju u SAD-u pedofil je ubio ženu i silovao njenu desetogodišnju ćerku.

    Ako bog postoji a uz to je sveznajuć, svemoguć i dobar zašto ovo nije spriječio?


    Odgovori poput "čudni su putevi gospodnji" i "mi to ne možemo da razumijemo jer je iznad nas" nisu prihvatljivi.

    Recimo da sam ja bio tamo pored toga pedofila i da sam mogao da ga zaustavim ali nisam uradio ništa već odlučio samo da posmatram. Šta bi ste mi rekli?
    Ako biste me pitali zašto nisam ništa preduzeo kako biste reagovali na moj odgovor da su čudni moji putevi i da vi mene ne možete da razumijete?

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ako biste me pitali zašto nisam ništa preduzeo kako biste reagovali na moj odgovor
    Zavisi, kad bi imao moc da nanovo stvorish tu zenu i da to dijete ponovo stvorish i sjecanje mu na zlo ostranish i da toga prokletnika u paklenu muku svaki dan dovijeka mucish i to posle kad si svojom moci i zakonom koji si ljudima dao osudito toga zlotvora. Tad bi ti vjerovao da su ti putevi cudni.

    A ako nebi moga to, i stojao po strani (a mogao si nesto ucinjeti) ti bi bio saucesnik.
    Last edited by Ego_and_his_own; 25-03-13 at 22:00.

  4. #29
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Ne sjećam se da iđe u Bibliji ili Kuranu piše da bog poslije smrti briše neprijatna iskustva iz memorije.
    A sve i da to uradi to ne mijenja činjenicu da se zločin dogodio i da su žrtve prošle kroz ničim zasluženu bol, patnju i mučenje a da on nije preduzeo ništa da to zaustavi.

    Inače djevojčica je preživjela jer je uspjela pobjegne. Međutim to što bi taj bolesnik bio vječno mučen(i to tek "na onom svijetu") neće njoj vratiti majku bez koje će da provede ostatak života niti će je izliječit trauma i ko zna kakvih poslijedica koje će se odrazit na njoj. Niti će vječno mučenje objasniti pedofilu zašto je to što je uradio neprihvatljivo.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Isaija 65,17

    Jer, gle, ja ću stvoriti nova nebesa i novu zemlju, i što je prije bilo neće se pominjati niti će na um dolaziti.

    Otkrivenje 21

    I vidjeh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prođoše, i mora više nema.
    I vidjeh grad sveti, Jerusalem novi, gdje silazi od Boga s neba, pripravljen kao zaručnica, ukrašena zaručniku svojemu.
    I začuh glas veliki s prijestolja gdje govori: "Evo šatora Božjega među ljudima, i stanovat će s njima, i oni će biti narod njegov, i sam Bog bit će s njima Bog njihov.
    I otrt će Bog svaku suzu od očiju njihovih, i smrti neće biti više, ni tuge, ni vike, ni boli neće biti više, jer prvo prođe."
    I reče onaj, koji je sjedio na prijestolju: "Evo sve novo činim." I reče mi: "Napiši, jer su ove riječi vjerne i istinite."
    I reče mi: "Svršilo se. Ja sam Alfa i Omega: "Početak i Svršetak. Ja ću žednome dati iz izvora vode života zabadava.
    Tko pobijedi, ovo će baštiniti, i bit ću mu Bog, i on će biti moj sin.
    A strašljivima, i nevjernima i nečistima, i ubojicama i bludnicima, i vračarima i idolopoklonicima i svima lašcima, njima je dio u jezeru, što gori ognjem i sumporom. To je smrt druga.
    Last edited by Ego_and_his_own; 25-03-13 at 22:53.

  6. #31
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ''Mi ćemo vas dovoditi u iskušenje malo sa strahom i gladovanjem, i time što ćete gubiti imanja i živote, i ljetine. A ti obraduj izdržljive.'' (El-Bekare, 155.)
    Takođe, kaže Uzvišeni: “Mi vas stavljamo na kušnju i u zlu i u dobru i Nama ćete se vratiti.“ (El-Anbija, 35)

  7. #32
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dzonatan View Post
    ozivio bih hitlera dao mu plinsku komoru,jamu sa zivim krecom i dao mu sve crnogorske politicare neka sa njima radi sto mu je volja...))))))


    Hahahahaha, dodjoh na ovu temu da postavim isto sto i ti. Ali ja bih samo imala sapnuti Hitleru za njih jos nekoliko ideja. I opet bi bilo malo sta su sve zasluzili.


    Moja vizija pravde je da zlocinac i svaka osoba na svijetu prozivi iste stvari koje prozivljava njegova ''zrtva'':
    da lopovi budu pokradeni,
    da nadmene ponizavaju,
    da silovatelje siluju,
    da mucitelje muce,
    da sebicnima svi okrenu ledja,
    da gramzivi prose,
    da ubice budu ubijene,
    da reketase ucjenjuju,
    da oni koji zastrasuju budu stalno uplaseni,
    .
    .
    .
    I obratno, da onaj ko cini dobro da mu se sve to dobro vrati istom mjerom.

    Da bog tako funkcionise zaista bih od srca vjerovala u njega i u njegovu moc.

    Ovako, kako jeste, smatram da nema pravila, da je sve haoticno i nepravedno, nasumicno i neodredjeno - a po meni tada boga nema.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pa ko ti garantuje da tako nije vec.da ono sto dozivljavash nisi zasluzila?

  9. #34
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Ja možda i jesam, to ne mogu znati. Malo je ko svjestan da čini zlo, ljudi uvijek imaju opravdanja za svoje postupke.

    Ali vidim oko sebe da mnogi ne dobijaju ono što zasluže bilo to dobro ili loše?
    Ko upravlja tim ''nagradama''? Bog?

    Nema mi ništa smješnije od onoga - bićete nagrađeni u raju ili kažnjeni u paklu. A šta je sa životom samim po sebi?
    On je neko čistilište gdje se čovjek kroz djela procjenjuje i njegova se duša šalje dalje po zaslugama?

    (Ovo je npr. interpretacija hrišćanstva, ne znam da li druge religije imaju isti princip)
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Tako ispada.

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    U sve ti je vjere tako monoteisticke.

  12. #37
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    A koliko ja znam, ljudskoj rasi ništa nije "omogućeno", no smo sami postigli i napravili sve što imamo - e ako to nije zasluženo, ja onda ne znam kako se nešto zaslužuje.
    Merit by association.


    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    zasto postoji zlo
    Zato što su resursi ograničeni, a zli ljudi uspješniji u skupljanju istih.


    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    zasto bog dozvoljava
    Zašto Čuvari nijesu znali da je Šreder Utrom i da neće umrijeti ako mu odkinu glavu? Ko to zna.


    Nego, ako sam dobro razumio smisleni dio tvojega pitanja, ti pitaš je li ispravno brutalno kazniti zle ljude i moj najkraći odgovor je NE.

  13. #38
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi znam da pitanje nema veze sa temom,ali posto nema nidje na forumu otvorena tema za bijelu i crnu magiju,odlucio sam da svoje pitanje odje ostavim. Interesuje me da li se ikada isli kod nekih bijelih,crnih magova,shamana ili nazovite ih kako god i ako ko jeste da li bi bio ljubazan da mi ostavi njegove informacije u moj inbox,posto nekih pola godine,mozda i vise mi se desavaju neke vrlo cudne stvari. Hvala unaprijed.

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja da znam takvih nema odje.

    Pazi se od toga. Bijelo i Crno tu lako promijeni uloge.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Cesto prijatelju ono sto nam se deshava je uslovljeno sa onim sto vjerujemo.

    Ja bih probao na tvoje mjesto da razmotrish josh neke opcije. Porazgovaraj sa nekim iskreno o tome i poslushaj sta ce ti reci.

    Sto se tice crnih magija, one samo mogu nauditi onima koji joj to dopuste(da vjerujsh da mogu da ti naude umjesto da shvatish da nemogu).

    Molitva i strpljenje ti moze bit od velike pomoci ako vjerujesh.

  16. #41
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    http://www.chron.com/default/article...ng-4357156.php

    Prije desetak dana u Albaniju u SAD-u pedofil je ubio ženu i silovao njenu desetogodišnju ćerku.

    Ako bog postoji a uz to je sveznajuć, svemoguć i dobar zašto ovo nije spriječio?


    Odgovori poput "čudni su putevi gospodnji" i "mi to ne možemo da razumijemo jer je iznad nas" nisu prihvatljivi.

    Recimo da sam ja bio tamo pored toga pedofila i da sam mogao da ga zaustavim ali nisam uradio ništa već odlučio samo da posmatram. Šta bi ste mi rekli?
    Ako biste me pitali zašto nisam ništa preduzeo kako biste reagovali na moj odgovor da su čudni moji putevi i da vi mene ne možete da razumijete?
    i još na kraju bajke će gosn' pedofil lijepo da se pokaje i da ode u raj

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Hahahahaha, dodjoh na ovu temu da postavim isto sto i ti. Ali ja bih samo imala sapnuti Hitleru za njih jos nekoliko ideja. I opet bi bilo malo sta su sve zasluzili.


    Moja vizija pravde je da zlocinac i svaka osoba na svijetu prozivi iste stvari koje prozivljava njegova ''zrtva'':
    da lopovi budu pokradeni,
    da nadmene ponizavaju,
    da silovatelje siluju,
    da mucitelje muce,
    da sebicnima svi okrenu ledja,
    da gramzivi prose,
    da ubice budu ubijene,
    da reketase ucjenjuju,
    da oni koji zastrasuju budu stalno uplaseni,
    .

    .
    .
    I obratno, da onaj ko cini dobro da mu se sve to dobro vrati istom mjerom.

    Da bog tako funkcionise zaista bih od srca vjerovala u njega i u njegovu moc.

    Ovako, kako jeste, smatram da nema pravila, da je sve haoticno i nepravedno, nasumicno i neodredjeno - a po meni tada boga nema.
    šta bi te Klikerčiću razlikovalo od ubice, lopova, manijaka, pedofila i ostalih "ila" iz boldovanog dijela?
    On topic- ne bih voljela da imam takvu moć jer bih sigurno pogriješila, istina se ne smije sagledavati površno a mi smo skloni da sve tako posmatramo...zato i nijesmo nikad svi za pravdu ili nepravdu...vidiš, nekome je i ubistvo pravda (pogledati boldovani dio), zar ne?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #42
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    172
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da sam Bog ne bih dao sina da na onakav nacin umre za ljude koji koliko su losi ne zele ni da prime neprocjenjiv dar od Boga koji je cak besplatan
    ujedno....citajuci vase tekstove vidim da ovdje ima siroko obrazovanih ljudi ali bas nekako ovaj besplatan dar od Boga niko da pomene ....ZAKON nije tu da bi ga mi postujuci zaradili spasenje vec da nas osvjedoci koliko smo bespomocni(izgubljeni unaprijed) i koliko nam je potrebna Hristova smrt a koju svi nekako pokusavaju da anuliraju svojom filozofijom kao da nas moze sopstvena inteligencija izbavit.....samo treba obratit paznju da se ne prekombinujemo

  18. #43
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Da imate tu moć (kao po religijskim interpretacijama) da su ljudi i planeta vaša odgovornost,
    da imate moć da ljude šaljete u raj ili pakao, da ste BOG...
    Kako biste organizovali ljudsku rasu? Kako biste kažnjavali grešnike, a kako nagrađivali vrline?

    Kako bi po vama bio organizovan svijet?
    Da li po vama, ljudi zaslužuju da imaju ''slobodnu volju''?
    Da sam na tom nivou omnipotencije i omniscijencije prvo što bih uradio je - odrekao bih se omnipotencije i omniscijencije.

    Lakše je ovako. Mnogo.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  19. #44
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Ja bih lupio neke sankcije na Balkan. Onako, cisto radi fore.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #45
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    http://www.chron.com/default/article...ng-4357156.php

    Prije desetak dana u Albaniju u SAD-u pedofil je ubio ženu i silovao njenu desetogodišnju ćerku.

    Ako bog postoji a uz to je sveznajuć, svemoguć i dobar zašto ovo nije spriječio?


    Odgovori poput "čudni su putevi gospodnji" i "mi to ne možemo da razumijemo jer je iznad nas" nisu prihvatljivi.

    Recimo da sam ja bio tamo pored toga pedofila i da sam mogao da ga zaustavim ali nisam uradio ništa već odlučio samo da posmatram. Šta bi ste mi rekli?
    Ako biste me pitali zašto nisam ništa preduzeo kako biste reagovali na moj odgovor da su čudni moji putevi i da vi mene ne možete da razumijete?
    Albanija se nalazi u SAD!? Odkad to? :P

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Imate li onu zdjelu...
    By Phénix in forum Sve i svašta
    Replies: 38
    Last Post: 05-05-11, 05:54
  2. Imate li...
    By Leader in forum Sve i svašta
    Replies: 64
    Last Post: 21-07-08, 01:27
  3. da li imate.....
    By MiLiCa_Hn in forum Sve i svašta
    Replies: 61
    Last Post: 16-05-07, 07:47
  4. imate li problema
    By Mungos in forum Internet
    Replies: 12
    Last Post: 27-08-06, 19:41
  5. a imate li problema....?
    By DUKSTER in forum Ljubav
    Replies: 18
    Last Post: 06-05-05, 16:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •