Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 45

Thread: Da imate moć...?

  1. #1
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default Da imate moć...?

    Da imate tu moć (kao po religijskim interpretacijama) da su ljudi i planeta vaša odgovornost,
    da imate moć da ljude šaljete u raj ili pakao, da ste BOG...
    Kako biste organizovali ljudsku rasu? Kako biste kažnjavali grešnike, a kako nagrađivali vrline?

    Kako bi po vama bio organizovan svijet?
    Da li po vama, ljudi zaslužuju da imaju ''slobodnu volju''?

    P.S. Tema je možda malo smiješna, ali sinoć kad pročitah vijest kako su neki ''ljudi'' zapalili prikolicu i ubili psa mrčenom
    starcu kod Gorice
    tako mi je bilo žao što ne mogu snagom misli da im presudim
    :trashcom:
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  2. #2
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    887
    Thanks Thanks Received 
    277
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    onda vise nista ne bi bilo nemoguce, i sam bih sebe prokleo na zivot smrtnika
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Da imate moć...?
    Zbrinuo bih ga u neki starački dom i pomogao čovjeku.

    To što bih pretukao gomilu narkomana, čisto sumnjam da bi ovom mučeniku bilo što lakše ili da bi svijet bio bolje mjesto.

    I oni su žrtve, možda.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,489
    Thanks Thanks Received 
    4,445
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default


  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    You must spread some Reputation around before giving it to ASC again.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih to ovako nekako


  7. #7
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikako dosadilo bi mi posle 10 dana da se bakcem sa bicima glupljim od mene
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  8. #8
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    P.S. Tema je možda malo smiješna, ali sinoć kad pročitah vijest kako su neki ''ljudi'' zapalili prikolicu i ubili psa mrčenom
    starcu kod Gorice
    tako mi je bilo žao što ne mogu snagom misli da im presudim
    Božanska moć bi ti, u teoriji, dala mogućnost da pomogneš i starcu, i psu, i tim znacima navodnika obilježenim ljudima.

    Nasuprot tome, za "presuđivanje" tog tipa i nisu potrebne neke natprirodne sposobnosti.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Da imate tu moć (kao po religijskim interpretacijama) da su ljudi i planeta vaša odgovornost,
    da imate moć da ljude šaljete u raj ili pakao, da ste BOG...
    Kako biste organizovali ljudsku rasu? Kako biste kažnjavali grešnike, a kako nagrađivali vrline?

    To biilo isto ka kad bi djete malo od 2 godine ostavio da se igra u Komandni centar Nukleranog Arsenala.

    P.S. Tema je možda malo smiješna, ali sinoć kad pročitah vijest kako su neki ''ljudi'' zapalili prikolicu i ubili psa mrčenom
    starcu kod Gorice
    tako mi je bilo žao što ne mogu snagom misli da im presudim
    Ih to nije nista sto sam se ja nagledao svojim ocima.

    Ali... nema vece kazne od te da je neko takav, zao podmukao i pakostan i bezdushan.

    takvi neljudi sami nadju sto zasluzuju, iako mu se ne nadaju jer misle da Boga nema...

    Samo ljudi to ne osmatraju dovoljno dugo, no se prevare kratkom pamecu, jer im se ucini ta se takvo ponasanje isplati.

    A Bog nebi bio Bog da nije na visini zadatka da nagradi i kazni najbolje. Nekad kaznjava brzo a nekad polako posle dugog zivota.

    Solomon rece: Strah od Boga pocetak je mudrosti, a jedan psalm : "Rece budala u srcu svom, nema Boga"....

    I nastrada...
    Last edited by Ego_and_his_own; 22-03-13 at 18:25.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ima jedna poucna prica:

    Once upon a time, there was a farmer in the central region of China. He didn't have a lot of money and, instead of a tractor, he used an old horse to plow his field.

    One afternoon, while working in the field, the horse dropped dead. Everyone in the village said, "Oh, what a horrible thing to happen." The farmer said simply, "We'll see." He was so at peace and so calm, that everyone in the village got together and, admiring his attitude, gave him a new horse as a gift.

    Everyone's reaction now was, "What a lucky man." And the farmer said, "We'll see."

    A couple days later, the new horse jumped a fence and ran away. Everyone in the village shook their heads and said, "What a poor fellow!"

    The farmer smiled and said, "We'll see."

    Eventually, the horse found his way home, and everyone again said, "What a fortunate man."

    The farmer said, "We'll see."

    Later in the year, the farmer's young boy went out riding on the horse and fell and broke his leg. Everyone in the village said, "What a shame for the poor boy."

    The farmer said, "We'll see."

    Two days later, the army came into the village to draft new recruits. When they saw that the farmer's son had a broken leg, they decided not to recruit him.

    Everyone said, "What a fortunate young man."

    The farmer smiled again - and said "We'll see."

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A evo iz Kurana o Mojsiju isto poucna prica ljudima:

    Gospodar tvoj mnogo prašta i neizmjerno je milostiv; da ih On za ono što zaslužuju kažnjava, odmah bi ih na muke stavio. Ali, njih čeka određeni čas, od koga neće naći utočišta.

    A ona sela i gradove* smo razorili zato što stanovnici njihovi nisu vjerovali i za propast njihovu tačno vrijeme bismo odredili.

    A kada Musa reče momku svome: "Sve ću ići dok ne stignem do mjesta gdje se sastaju dva mora, ili ću dugo, dugo ići."*

    I kad njih dvojica stigoše do mjesta na kome se ona sastaju, zaboraviše na ribu svoju, pa ona u more kliznu.

    A kada se udaljiše, Musa reče momku svome: "Daj nam užinu našu, jer smo se od ovog našeg putovanja umorili."

    "Vidi!" - reče on - "kad smo se kod one stijene svratili, ja sam zaboravio onu ribu - sam šejtan je učinio da je zaboravim, da ti je ne spomenem - mora da je ona skliznula u more; baš čudnovato!"

    "E, to je ono što tražimo!" - reče Musa, i njih dvojica se vratiše putem kojim su bili došli,

    i nađoše jednog Našeg roba kome smo milost Našu darovali i onome što samo Mi znamo naučili.

    "Mogu li da te pratim" - upita ga Musa - "ali da me poučiš onome čemu si ti ispravno poučen?"

    "Ti sigurno nećeš moći sa mnom izdržati" - reče onaj -

    "a i kako bi izdržao ono o čemu ništa ne znaš?"

    "Vidjećeš da ću strpljiv biti, ako Bog da" - reče Musa - "i da ti se neću ni u čemu protiviti."

    "Ako ćeš me već pratiti" - reče onaj - "onda me ni o čemu ne pitaj dok ti ja o tome prvi ne kažem!"

    I njih dvojica krenuše. I kad se u lađu ukrcaše, onaj je probuši. "Zar je probuši da potopiš one koji na njoj plove? Učinio si, doista, nešto vrlo krupno!"

    "Ne rekoh li ja" - reče onaj - "da ti, doista, nećeš moći izdržati sa mnom?"

    "Ne karaj me što sam zaboravio" - reče - "i ne čini mi poteškoće u ovome poslu mome!"

    I njih dvojica krenuše. I kad sretoše jednog dječaka pa ga onaj ubi, Musa reče: "Što ubi dijete bezgrješno, koje nije nikoga ubilo! Učinio si, zaista, nešto vrlo ružno!"

    "Ne rekoh li ja tebi" - reče onaj - da ti, doista, nećeš moći izdržati sa mnom?"

    "Ako te i poslije ovoga za bilo šta upitam" - reče - "onda se nemoj sa mnom družiti. Eto sam ti se opravdao!"

    I njih dvojica krenuše; i kad dođoše do jednog grada, zamoliše stanovnike njegove da ih nahrane, ali oni odbiše da ih ugoste. U gradu njih dvojica naiđoše na jedan zid koji tek što se nije srušio, pa ga onaj prezida i ispravi. "Mogao si" - reče Musa - "uzeti za to nagradu."

    "Sada se rastajemo ja i ti!" - reče onaj - "pa da ti objasnim zbog čega se nisi mogao strpiti.”

    "Što se one lađe tiče - ona je vlasništvo siromaha koji rade na moru, i ja sam je oštetio jer je pred njima bio jedan vladar koji je svaku ispravnu lađu otimao;

    što se onoga dječaka tiče - roditelji njegovi su vjernici, pa smo se pobojali da ih on neće na nasilje i nevjerovanje navratiti,

    a mi želimo da im Gospodar njihov, mjesto njega, da boljeg i čestitijeg od njega, i milostivijeg;

    a što se onoga zida tiče - on je dvojice dječaka, siročadi iz grada, a pod njim je zakopano njihovo blago. Otac njihov je bio dobar čovjek i Gospodar tvoj želi, iz milosti Svoje, da oni odrastu i izvade blago svoje. Sve to ja nisam uradio po svome rasuđivanju. Eto to je objašnjenje za tvoje nestrpljenje!"

  12. #12
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako glupa tema :/ neko ko je los da ima moc zna se sto bi radio i suprotno neko dobar,pa neko bogat vjerovatno nesto pomogao i sl. imam osjecaj kao da sam u vrtic pa ono.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Cetinje
    Posts
    174
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja bih volio da ispustam struju i da se teleportujem .. to zelim eo 20 godina hahahah. to je moc.
    'The creation of a spiritual human being'

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Toywomb View Post
    ja bih volio da ispustam struju i da se teleportujem .. to zelim eo 20 godina hahahah. to je moc.
    nabavi Mortal Combat pa se iscefi.


  15. #15
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Tema je osmisljena iz razloga sto svi nesto zamjeraju bogu, kao ono> zasto postoji zlo, zasto bog dozvoljava da se dese neke lose stvari, bla bla bla,
    pa da vidimo, sta biste mu vi predlozili kako ovu neurednu ljudsku rasu urediti?

    Ono, da li opravdavate ideju Potopa i unistenja Sodome i Gomore.

    Moje neko misljenje je da ljudska rasa zasluzuje mnogo manje od onoga sto joj je dozvoljeno i omoguceno.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  16. #16
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Tema je osmisljena iz razloga sto svi nesto zamjeraju bogu, kao ono> zasto postoji zlo, zasto bog dozvoljava da se dese neke lose stvari, bla bla bla,
    pa da vidimo, sta biste mu vi predlozili kako ovu neurednu ljudsku rasu urediti?

    Ono, da li opravdavate ideju Potopa i unistenja Sodome i Gomore.

    Moje neko misljenje je da ljudska rasa zasluzuje mnogo manje od onoga sto joj je dozvoljeno i omoguceno.
    Predložio bih mu da se ne miješa, ka i do sad.

    A koliko ja znam, ljudskoj rasi ništa nije "omogućeno", no smo sami postigli i napravili sve što imamo - e ako to nije zasluženo, ja onda ne znam kako se nešto zaslužuje.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Koliko pročiah o ovom mučeniku, da je prije kamp prikolice živio neki 4-5 godina u grobnicu.
    Strašno!

    Pa nešto tada nije privukao pažnju medija, dok se nije objavila senzacionalna vijest da je napadnut od strane nevaljatnih ljudi. Do tada je bio običan klošar koga niko nije primjećivao, a sada je žrtva koju sažaljevamo, zapravo ne, koju želimo da svetimo - da se malo bije.
    Kakav krvoločni mentalitet!
    E sad bi svi da malo biju i kao groze se na to što je učinjeno.

    Treba i pohvaliti crnogorsko društvo, jer ipak se nešto uradilo, skupljen je neki novac i mučenik je opet skućen i valjda mu se prikupilo nešto još za neko vrijeme za hranu i ljekove. Čak je dobio i novog štenca.

    Ako se već želi nešto uraditi povodom džankija i uličara, a to je veoma lako učinjeti, ima ih na svakom ćošku, evo idu topliji dani pa samo treba obić ove klupice pa počet sreda, mislim da to čine one koje plaćamo i kojima je to dužnost.

    Ono, da li opravdavate ideju Potopa i unistenja Sodome i Gomore.
    Apsolutno ne, to je hipotetički i najlakše uraditi - za onoga kome se može.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Tema je osmisljena iz razloga sto svi nesto zamjeraju bogu, kao ono> zasto postoji zlo, zasto bog dozvoljava da se dese neke lose stvari, bla bla bla,
    pa da vidimo, sta biste mu vi predlozili kako ovu neurednu ljudsku rasu urediti?

    Ono, da li opravdavate ideju Potopa i unistenja Sodome i Gomore.

    Moje neko misljenje je da ljudska rasa zasluzuje mnogo manje od onoga sto joj je dozvoljeno i omoguceno.
    Ja sam te shvatio samo sam stio da pokazem i druge perspektivei kako zapravo nasa percepcija sto je zlo i dobro nemora uvijek biti sa takvim zavrshecima i da posjedovanje moci bez razuma koji ce je uposliti kako treba moze samo katastrofa da ispadne.

    Ko sto ljudi rekoshe, pokupishe se ljudi i pomogoshe covjeku. Jedino mi je toga psa zao. Ali sve dushe se Bogu vracu i bice sigurno da im je bolje kod njega no medju nama. Pa i to moze imati smisla.

    Smrt nije najgore sto moze da se desi, najgore je sto moze da se desi da covjek zaluta i postane zao.

    Cini se da je to ono sto na ovoj planeti prijeti svakom pojedincu, da ga ucini zlim i da ga upropasti.

    Bilo da su to niske pobude, pozude ili neznanje.
    Last edited by Ego_and_his_own; 23-03-13 at 17:14.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A ko je taj koji ucini da se ljudima otopli srce prema nekome i da mu se sazale bez Bog?

    Nema ko to drugi moze ucinjeti bez Svemoguci.

  20. #20
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Toywomb View Post
    ja bih volio da ispustam struju i da se teleportujem .. to zelim eo 20 godina hahahah. to je moc.

    hahahhahah pa, radi na tome...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  21. #21
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A ko je taj koji ucini da se ljudima otopli srce prema nekome i da mu se sazale bez Bog?

    Nema ko to drugi moze ucinjeti bez Svemoguci.
    Alo! Nijesam ja plaćen da otopljavam srca, vidiš da i ovako imam problema sa lošom internet konekcijom

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    E vidish kad je meni bilo srce otopljeno da se pobunimo protiv loshe usluge Telekoma, ne otopli Bog ljudima srce da ustraju i traze vishe.

    Dobismo tad kao korisnici to malo sto imate sad. Dostina su bili zadovoljni i sa tim, ja nisam ali sto cesh. Preuzeshe tu rabotu ona NVO za "Zastitu" Potrosaca i onaj Boljevic. Ja nesto nisam im odgovarao. Mozda mi je rastopljeno srce bilo previshe... ko ce ga znat.

    Ja mislim da je to sto ljudi nisu vjerovali.

    Mora covjek da vjeruje da moze bolje da bi bilo bolje. Kad ne vjeruje onda nema tu sto...

    Tako otopljavaj srce prema vjeri da ocekujesh sebi bolje.
    Last edited by Ego_and_his_own; 24-03-13 at 00:22.

  23. #23
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ozivio bih hitlera dao mu plinsku komoru,jamu sa zivim krecom i dao mu sve crnogorske politicare neka sa njima radi sto mu je volja...))))))

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ti si njezan prema njima ....

    Jesi cuo ti kako ce da zavrshe zlocinci?

  25. #25
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ti si njezan prema njima ....

    Jesi cuo ti kako ce da zavrshe zlocinci?
    nisam...))))))))

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Imate li onu zdjelu...
    By Phénix in forum Sve i svašta
    Replies: 38
    Last Post: 05-05-11, 05:54
  2. Imate li...
    By Leader in forum Sve i svašta
    Replies: 64
    Last Post: 21-07-08, 01:27
  3. da li imate.....
    By MiLiCa_Hn in forum Sve i svašta
    Replies: 61
    Last Post: 16-05-07, 07:47
  4. imate li problema
    By Mungos in forum Internet
    Replies: 12
    Last Post: 27-08-06, 19:41
  5. a imate li problema....?
    By DUKSTER in forum Ljubav
    Replies: 18
    Last Post: 06-05-05, 16:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •