Page 2 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 264

Thread: Soviet storm - WWII na istoku

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo cemu se sastojala ta reorganizacija te vojske

  2. #27
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pricao sam o reorganizaciji koja je pocela 1941. nakon Sovjetsko-finskog rata a ne o cistkama
    Mada cistke jesu desetkovale oficirski kadar Crvene armije. Zanimljivo je da je ciske u armiji izazvao Staljinov prijatelj, cehoslovacki predsjednik Benes - koji je prenio Staljinu (namjerno plasiranu od strane Njemaca) (dez)informaciju da u vojsci postoji jako progermansko raspolozenje i opasnost po Staljina. Mudar potez Hitlera, koji se bojao ruske intervencije 1938. (kad je okupirao Sudet) ali mu nije pomoglo na kraju.

  3. #28
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako odem u off, prascajte.
    Gledao sam davno nedje, isto mislim 1rtcg, Spilbergov dokumntarac o stradanju Jevreja u logorima. I uglavnom, kao neki zakljucak (sad dal' sam ga dobro prenio, davno je bilo) - da su Njemci potencijal i resurse koji su ulozili u unistenje Jevreja zadnje 2 god. iskoristile u ratu - on bi se vodio minimum jos 10-15 god. Industrijska proizvodnja Njemacke je u periodu '41-'44 utrostrucena, uprkos stalnom bombardovanju saveznika.
    Takodje skoro na Diskaveri kanalu gledah 10 top tenkova na svijet - 1 mjesto osvojio sovjetski T-34 (iako realno gledano je bio kanta sa inovativnim kosim oklopom, i to je mjesto osovojio samo zbog brojnosti) a Tiger ili Panzer 4 mjesto (samo ybog njihovog malog broja).
    Rezime sve ove moje price - Njemci su bila sila u odnosu na Sovjete do '44. Isto mislim da njih najvise sj*bao Hica narkos.
    A opet cu otic na off, kad pomenuste mornaricu Kajzerove Njemacke, zato je Englezima Rajh sve naplatio sa u-boat-ima do '44.

  4. #29
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Swedish_House_Mafia View Post
    Ako odem u off, prascajte.
    Gledao sam davno nedje, isto mislim 1rtcg, Spilbergov dokumntarac o stradanju Jevreja u logorima. I uglavnom, kao neki zakljucak (sad dal' sam ga dobro prenio, davno je bilo) - da su Njemci potencijal i resurse koji su ulozili u unistenje Jevreja zadnje 2 god. iskoristile u ratu - on bi se vodio minimum jos 10-15 god. Industrijska proizvodnja Njemacke je u periodu '41-'44 utrostrucena, uprkos stalnom bombardovanju saveznika.
    Takodje skoro na Diskaveri kanalu gledah 10 top tenkova na svijet - 1 mjesto osvojio sovjetski T-34 (iako realno gledano je bio kanta sa inovativnim kosim oklopom, i to je mjesto osovojio samo zbog brojnosti) a Tiger ili Panzer 4 mjesto (samo ybog njihovog malog broja).
    Rezime sve ove moje price - Njemci su bila sila u odnosu na Sovjete do '44. Isto mislim da njih najvise sj*bao Hica narkos.
    A opet cu otic na off, kad pomenuste mornaricu Kajzerove Njemacke, zato je Englezima Rajh sve naplatio sa u-boat-ima do '44.
    Njemacka industrija se koncetrisala na 100% ratnu proizvodnju tek 1942. sa dolaskom Alberta Speera na celo ministaartstva zaduzenog za ratnu proizvodnju
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  5. #30
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Njemacka industrija se koncetrisala na 100% ratnu proizvodnju tek 1942. sa dolaskom Alberta Speera na celo ministaartstva zaduzenog za ratnu proizvodnju
    E tu sam lupio za godinu, al' haj.

  6. #31
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Swedish_House_Mafia View Post
    Ako odem u off, prascajte.
    Gledao sam davno nedje, isto mislim 1rtcg, Spilbergov dokumntarac o stradanju Jevreja u logorima. I uglavnom, kao neki zakljucak (sad dal' sam ga dobro prenio, davno je bilo) - da su Njemci potencijal i resurse koji su ulozili u unistenje Jevreja zadnje 2 god. iskoristile u ratu - on bi se vodio minimum jos 10-15 god. Industrijska proizvodnja Njemacke je u periodu '41-'44 utrostrucena, uprkos stalnom bombardovanju saveznika.
    Takodje skoro na Diskaveri kanalu gledah 10 top tenkova na svijet - 1 mjesto osvojio sovjetski T-34 (iako realno gledano je bio kanta sa inovativnim kosim oklopom, i to je mjesto osovojio samo zbog brojnosti) a Tiger ili Panzer 4 mjesto (samo ybog njihovog malog broja).
    Rezime sve ove moje price - Njemci su bila sila u odnosu na Sovjete do '44. Isto mislim da njih najvise sj*bao Hica narkos.
    A opet cu otic na off, kad pomenuste mornaricu Kajzerove Njemacke, zato je Englezima Rajh sve naplatio sa u-boat-ima do '44.
    1) Da nisu koristili robovsku snagu tih istih Jevreja i drugih nacija, industrijski output bi im bio na nivou predratnog. Ipak, Spilberg grijesi, jer prema Nirnberskim dokumentima, na vojnu industriju islo je 75% budzeta Njemacke (rekord u istoriji) - poljoprivreda je stoga 1944. kolabirala - Njemci su pocinjali da osjecaju glad vec 1943. zbog toga.

    2) Gledao sam to - oni racunaju vatrenu moc tenka, oklop, brzinu, "lakocu" proizvodnje, tehnicko odrzavanje i broj posade. Svaki segment dobija ocjenu i prema tome su rangirani. Glupost ako gledamo 1 na 1 bitku, ali je relevantno sa stanovista sveukupne slike na frontu.

  7. #32
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Swedish_House_Mafia View Post
    E tu sam lupio za godinu, al' haj.
    Nisi lupio, Speer je 1942 postavljen za ministra, ali full proizvodnja je pocela tek 1943, znaci 4 godine posle svih saveznika, jer su se oni prebacili na ratnu proizvodnju pri prvim znacima rata, 1938-39
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  8. #33
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    2) Gledao sam to - oni racunaju vatrenu moc tenka, oklop, brzinu, "lakocu" proizvodnje, tehnicko odrzavanje i broj posade. Svaki segment dobija ocjenu i prema tome su rangirani. Glupost ako gledamo 1 na 1 bitku, ali je relevantno sa stanovista sveukupne slike na frontu.
    Oh, ne diraj mi Tiger tenka Tenk sa topom koji je dizajniran i mogao biti koristen kao protivavionski Efektivni pogodak u T-34 je bio sa oko 2km, dok je T-34 morao prici na 700 metara
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  9. #34
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fenomenalan i ispred svog vremena, doista. Ali je to skupo placeno vremenom potrebnim za proizvodnju, tezinom samog procesa, nedovoljnom obucenoscu vojnika da oprave mehanicke kvarove (veliki broj se pokvario u Pripjetskim mocvarama u Bjelorusiji)...

    Dobre stvari imaju cEnu
    Last edited by Lucianeddu; 19-03-13 at 21:45.

  10. #35
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    Fenomenalan i ispred svog vremena, doista. Ali je to skupo placeno vremenom potrebnim za proizvodnju, tezinom samog procesa, nedovoljnom obucenoscu vojnika da oprave mehanicke kvarove (veliki broj se pokvario u Pripjetskim mocvarama u Bjelorusiji)...
    Vrlo lako se kvario, tesko popravljao, mrcina je bila preteska za vucu cak Zato su ih i ukopavali, pokvarene, da dobiju topove klasicne
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  11. #36
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad smo kod topova, jedan omaz Gustavu



    Sevastopolj je pao nakon duge opsade, zbog ove masinerije. Granata je velicine telefonske govornice, u stanju da unisti jedan kvart. Oko 2000 ljudi je opsluzivalo ovaj top.

  12. #37
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    HEheehhehehehe, znam da su racunali, da Gustav cak i bez explozivnog punjenja, moze da srusi sto god oce, sama sila zrna
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  13. #38
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Smisljen da probije Mazino liniju (ipak nije bilo potrebe), a ipak je relativno malo posluzio Njemcima, prosto zbog cinjenice sto ga je trebalo prenosit mjesecima nedje.

  14. #39
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post


    Smisljen da probije Mazino liniju (ipak nije bilo potrebe), a ipak je relativno malo posluzio Njemcima, prosto zbog cinjenice sto ga je trebalo prenosit mjesecima nedje.
    Samo su je zaobisli preko Belgije/Luksenburga i Holandije. Djavoli su Njemci.
    Kad smo vec kod tenkova, citah nedje da su bili napravili cudoviste od 150 tona, ali je odma povucen:
    -pucala su stakla na svim okolnim objektima od zvuka motora
    - tonuo je cim sadje sa asfalta/betona + je preorao put kojim ide
    - ogromna potorsnja

    Inace po planu je bio napravljen da izdrzi visestruke udarce od neprijateljskih tenkova, da se krece ispod vode. Ne znam jel ima idje slika :mrgreen:

    EDIT: Nasao! A ironija je u svemu tome sto se tenk zvao Maus hahahahahhahh
    Last edited by Swedish_House_Mafia; 20-03-13 at 18:23.

  15. #40
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad su ih prvi put sreli, blizu Lenjingrada, Njemci nisu znali sto ih je snaslo. Legendarna Katjusa:


  16. #41
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    Kad smo kod topova, jedan omaz Gustavu



    Sevastopolj je pao nakon duge opsade, zbog ove masinerije. Granata je velicine telefonske govornice, u stanju da unisti jedan kvart. Oko 2000 ljudi je opsluzivalo ovaj top.
    sto je ovo druze mili Ae razglabajte vise malo zanimljivo vas je citat
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  17. #42
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala, Crka

    Ideja teme je da se raspisemo o raznim aspektima: operacijama i planovima, oruzju, komandantima, bitkama...i postavljamo dokumentarce, a sto da ne i e-knjige vezane za temu

    evo snimka kako Gustav puca (ili Dora, kako su ga vojnici od miloste zvali)


  18. #43
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    sto je ovo druze mili Ae razglabajte vise malo zanimljivo vas je citat
    Kao sto vidis na snimku, trebala je citava jedna skalamerija samo da se top napuni. Trebalo je minimum 26 minuta posle ispaljivanja granate da bi ispalio drugu, tako da mu rate of fire nije na zavidnom nivou. Ali kad ispali, mogao je da srusi bedeme, nekoliko metara debele, ili kao sto rece Luccianedu, citava naselja. Sama velicina i brzina zrna je bila dovoljna da izazove ogromnu stetu, da ne pricamo jos o eksplozivnom punjenju. Ali njegova upotreba u ratu je bila minimalna, zbog komplikacija prilikom prenosa, jer je koristio pruge
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  19. #44
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gledao sam razne dokumentarce o njemackoj ratnoj masineriji ali ovo cudoviste nisam nidje vidio jbt ovo je zastrasujuce samo da ga vidis...

    inace... svaki vodja koji je predvodio imperije na kraju postane tolika guzica da sam sebe povede u poraz... nikad mi nece bit jasno zasto dirat rusiju (kapiram da je sve zbog resursa... ali...) kad mozes sa tolikom ratnom masinerijom obezbjedit te resurse na drugim mjestima a ujedno ustolicit sebe dobro na vec osvojenim teritorijama... no dobro je da je tako kako jeste...

    upravo USA radi neki model koji bi ja primjenio...
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  20. #45
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Ali moram napomenut da je najbolji avion ww2 bio Japanski Zero.

  21. #46
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Swedish_House_Mafia View Post


    Ali moram napomenut da je najbolji avion ww2 bio Japanski Zero.
    Sve je to subjektivno. Da li je bio skoro pa neuhvatljiv - jeste. Da li je padao zbog dva metka kad se jednom uhvati - jeste. Sama koncepcija Zeroa je u to doba bila cudna, nijedna avijacija nije imala protivavion za Zeroa, naravno to se kasnije promijenilo, ali u pocetku je bio dost uspjesan. Plus mala vatrena moc.
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  22. #47
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se avijacije tice, morali bi prije svega da preciziramo na koji rod mislimo - nemoguce je uporedjivati bombardere i lovce...Da iznesem svoj sud

    1) Lovci i lovci-bombarderi, eskortni avioni i nocni lovci - Ako cemo da budemo korektni, moramo podijeliti rat na period do pojave mlaznih aviona i period prije toga. Supermarine Spitfire (& Seafire verzija za mornaricu) je najproslavljeniji avion ove kategorije, koji je tukao njemacke Messerschmitt 109 i 110 tokom bitke za Britaniju. Ne znaci da je bio najbolji jedan-na-jedan, ali je u ratu najproslavljeniji. P-51 Mustang je bio americka dika, ali pilote Mitsubishijevog Zero-a to nije mnogo interesovalo Ovdje, moj glas ide Spitfire-u, jer ipak je bitka za Britaniju prvi Hitlerov poraz.
    Za epohu mlaznih aviona, Njemci su neprikosnoveni. Em sto su bili pioniri, em je Me-262 bio teror na nebu. Srecom po saveznicke pilote, nije stigao uci u masovnu proizvodnju.

    2) Takticki bombarderi (srednjeg dometa) - njemacki Heinkel He-111 , americki Lockheed Lexington B-34 i italijanski Savoia Marchetti SM.84 su najpoznatiji.

    3) Stateski bomabrderi - americke letece supertvrdjave su B-32 su dobile "cast" da izbace prve atomske bombe.

    4) Laki bombarderi i CAS (close-air-support) - Njemacka Stuka (Junkers Ju-87,razne varijante) je avion kojeg su se najvise bojali protivnicki vojnici, zbog karakteristicnog zvuka sirene i stila obrusavanja. Precizan pogodak i poguban efekat po moral protivnika. I Rusi se imaju cime diciti ovdje, Iljushin IL-2 (Sturmovik) je prvi avion sa celicnom zastitom - "celicno cudoviste" ga prozvase njemacki tenkisti kod Kurska.

    Ovo je najprostija podjela avijacije. Opsirnija podjela i pregled svih tipova avijacije u WWII: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...f_World_War_II

  23. #48
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    1) Lovci i lovci-bombarderi, eskortni avioni i nocni lovci - Ako cemo da budemo korektni, moramo podijeliti rat na period do pojave mlaznih aviona i period prije toga. Supermarine Spitfire (& Seafire verzija za mornaricu) je najproslavljeniji avion ove kategorije, koji je tukao njemacke Messerschmitt 109 i 110 tokom bitke za Britaniju. Ne znaci da je bio najbolji jedan-na-jedan, ali je u ratu najproslavljeniji. P-51 Mustang je bio americka dika, ali pilote Mitsubishijevog Zero-a to nije mnogo interesovalo Ovdje, moj glas ide Spitfire-u, jer ipak je bitka za Britaniju prvi Hitlerov poraz.
    Spitfire - elegancija , najrpostije rečeno, legenda u drugom svjetskom ratu, ali...na neki način uzeo je slavu kolegi, lovcu koji je oborio više nego svi drugi lovci zajedno Hawker Hurricane - imao je solidnu vatrenu moć, doduše performanse su bile slabije od rivala, ali imao je nevjerovatne osbine koje su ga činile nezamjenjivim, trpio je dobro pogotke, to je prosta konstrukcija koja se lako opravljala i avion je imao veoma kratku pripremu (opravke) za novo polijetanje , široki i izdržljivi stajni trap koji mu je omogućavao da bude prisutan na svim aerodromima.



    Prvi njemački avion je on oborio.

    Spifire u odnosu na Bf-109, koji je bolji? ostalo je nerazjašnjeno (mada debakl spifire-a kod Denkerka je britance naučio da štede ovaj avion ), nisu imali nešto mnogo duela i bukvalno su izjednačeni. Me-109 nisu mogli pratiti bombardere nad Britanijom, bez dodatnih rezervoara, u malobrojnim duelima Meseršmit je bio dodatno opterećen, tako da zaista nije dolazilo do izražaja da bude onakav kakav je bio iznad kopnenog dijela Evrope. Doduše nije bio ni previđen za pratnju već klasični lovac presretač.
    Po meni on je svakako bolji od Spitfire ,pored elegancije i ljepote, gracioznosti u vazduhu ipak Bf-109 je bio brži i jači.

    Kada su saveznici već krenuli u ofanzivu, opet je skromni Hurricane bio najprisutniji zajedno sa novim avionom Hawker Tempest - kome je jedina mana bila - slijetanje i previše jak u vazduhu, međutim ipak je došao prekasno kada je već Njemačka značajno bila slabija.






    mada ja tipujem na Focke-Wulf Fw-109 (imao je nadimak -Würger , prosto - ptica kasapin)



    i na Focke-Wulfe Ta-152 (mada nije dobio adekvatnu šansu)
    Last edited by gaul; 22-03-13 at 18:35.

  24. #49
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Bogotac prvih dana Japanske invazije po Pacifiku. Simbol pada Perl Harbura.

    EDIT: I da, vec kad smo se razmahali ovako, tema se moze preimenovati u "najpoznatija oruzja/vojna tehnika ww2"
    Last edited by Swedish_House_Mafia; 23-03-13 at 00:10.

  25. #50
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odličan serijal, ispratio sam skoro sve.

    Podržavam i pisanije o oružju i vojnoj tehnici, ima jako zanimljivih fakata o npr. nemačkom Tigar tenku i njegovoj superiornosti, onda o legendarnom ruskom tenku T-34 i Kaćuši itd itd..

Page 2 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem SAT Storm London
    By Forever in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-12, 15:49
  2. Prodajem BlackBerry Storm 1
    By Baka901 in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 9
    Last Post: 26-09-12, 07:39
  3. SreĆno rain with storm!!!
    By zvoncica in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 10
    Last Post: 13-04-11, 17:01
  4. P:HTC HD2 i BB STORM
    By bole_j in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 01-06-10, 15:31
  5. Na istoku stare price.....
    By BRABUS in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 11
    Last Post: 17-07-04, 19:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •