Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 94

Thread: Intelektualci

  1. #1
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default Intelektualci


    Prošli smo teme o vjerskim razlikama,pa i one gdje se za stupanje u zajednicu gledaju i nasledne bolesti partnera i partnerove familije,
    pa ajmo sad na porodice intelektualaca,obrazovane ljude sa visokim školama i one koji se time ne mogu pohvaliti.
    Recimo otac i majka doktori,profesori koji su svoju djecu pomagali da se jednako obrazuju,budu uspješni(naravno otac i majka za svoje dijete žele uvjek i samo najbolje),pa to dijete s odrastanjem ima i visoke ciljeve kad im je u pitanju partner pa neko sa samo srednjom školom ne dolazi u obzir,ili obratno,zaljubi se sticajem okolnosti u onog/onu bez višeg obrazovanja i to njoj/njemu ne smeta ali problem su roditelji koji ne podržavaju tu ideju što dovodi do one "mi smo tebi omogućili da imaš to i to a ti nam tako uzvraćaš"...
    S druge strane,neko bez više škole upozna nekog sa višom školom,ko potiče iz porodice sa sve visokim diplomama i ne može a da ne pomisli da bez obzira na ljubav ne pripada tu.

    Ljudi znaju reći da im to nije bitno,ali u praksi često vidim da to može napraviti problem.
    Pa izvol'te,vaše mišljenje o tome.





    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #2
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ti drugi nisu bitni ako medju njima sve funkcionishe kako treba. Ima ljudi koji su samosvjesni, inteligentni i zadovoljni sobom i svojim životnim uspjesima i bez diplome i ni ne pomišljaju da treba da završe fakultet, jer im i ovako dobro ide. Mada su takvi rijetki, njima neće smetati veza sa obrazovanijom osobom, posebno ako je riječ o njoj i njemu-obrazovanijem. Česte su veze doktor-medicinska sestra, ali rijetke doktorica-medicinski tehničar. Ali tu je jednostavno riječ o odnosu snaga na kojoj se nekad , po starom modelu, i bazira privlačnost. Mada ima žena koje vole ulogu "učiteljice života" i vođe, ima i onih koje preferiraju da budu vođene, a ako nađu vođu, inteligentnijeg i obrazovanijeg, mislim da je to dobitna kombinacija. Mada, kako je uloga žena sve jača, i kako su sve prisutnije na svim poljima, ti odnosi snaga su danas malo poremećeni. Žene se žale da nema "pravih" vođa, muškarci se žale na grubost i muškost žena. E sad, ako nekom od partnera izgleda zastrašujuća pomisao da je on/ona doktor, i svi do pradjeda su bili doktori, bas onog trenutka kad pocne da se plasi treba da preispita odnos sa tom osobom. Ako je on ili ona drži za ruku i javno kaže svima da je to TO, i ukazuje potrebni nivo prihvatanja, svi ostali mogu samo da crknu

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Rekao bi da sebe ne može nazvati intelektualcem onaj koji smatra osobu sa manje obrazovanja nedostojnom sebe, a pogotovo se ne može nazvati intelektualcem neko kome roditelji i familija određuju sa kim će biti.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  4. #4
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ako neko sebe smatra intelektualcem samo zato sto je zavrsio fakultet u CG, onda neka se ubije

  5. #5
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ako neko sebe smatra intelektualcem samo zato sto je zavrsio fakultet u CG, onda neka se ubije
    I neka ostavi poruku vijenci i cvijeće da se ne prilažu.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Artemis ovo sam i ja primijetio:

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Ljudi znaju reći da im to nije bitno,ali u praksi često vidim da to može napraviti problem.
    I bas mi je zao. Smatram da je to cista glupost. Ukoliko stvarno volis nekoga, mislim da je stepen obrazovanja koju on/ona ima krajnje nebitan.

    Dalje, ne shvatam te roditelje koje bi svom djetetu pravili probleme oko zabavljanja sa osobom koja nema isto obrazovanje kao njihovo dijete. A jos manje shvatam njih koji se ne smiju usprotiviti svojim roditeljima.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  7. #7
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    U ovoj drzavi to nije problem. Odes fino kupis par diploma i podjes kod njenih roditelja na rucak.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  8. #8
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ako neko sebe smatra intelektualcem samo zato sto je zavrsio fakultet u CG, onda neka se ubije
    Problem je što ovakve izjave obično daju oni što sve znaju i u sve se razumiju, škola ulice, brat mi je u Italiju, i ostale priče.
    A naravno da je izjava na mjestu.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  9. #9
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Mislim da su ti roditelji u pravu - porodicno. A identicno i kad je partner u pitanju.

    Hvala Lepo

  10. #10
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Jesam li ja intelektualac ako mi je žena završila fakultet po starom programu a i "simpatija" isto?

  11. #11
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Jesam li ja intelektualac ako mi je žena završila fakultet po starom programu a i "simpatija" isto?
    Jesi. S kim si takav si.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  12. #12
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ja na to ne gledam. Eto ja nemam neke visoke svemmirske skole, pa sebe smatram intelektualcem par ekselans, intelektualnim gorostasom, sto bi se reklo
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  13. #13
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Fakultet i obrazovanje nisu sinonimi.

    Nekako je uobičajeno da se narod pronalazi sa ljudima iz svog okruženja. Čovjek završi fakultet pa radi neđe po nekakvim kancelarijama sa drugim ljudima koji su završili fakultet; bogataši se kreću po mjestima đe se i drugi bogataši kreću; forumaši obitavaju po forumu pa ih ima koji su se i upoznali i povezali preko foruma...

    Uostalom, postoji ogromna razlika između nekog ko je završio fakultet/mr/dr i tu podigao moždanu ručnu, i nekog kome je ta završena škola samo posljedica procesa koji stalno teče. A i ne kažu zalud da nema veće budale od obrazovane budale. Možda neobrazovana budala sa diplomom.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  14. #14
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,330
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Od coeka mos cut da kaze za samog sebe da je glup, ali ne i neinteligentan.

  15. #15
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo meni se majka koja ima diplomu ekonomskog, udala za oca, koji je zavrsio srednju elektrotehicku. I nista im evo 30 godina ne fali.
    Bako, jebeš li što?

  16. #16
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,330
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ima vise vrsta inteligencija, pored ove sto svi znamo, brojke, matematika i nauka, tu je i emocionalna inteligencija i druge koje ne znam napamet.

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    A i ne kažu zalud da nema veće budale od obrazovane budale. Možda neobrazovana budala sa diplomom.
    pa ja mislim da si zapravo rekao suštinu- obrazovana budala=neobrazovani klipan sa diplomom koji se kune u nju i misli da je samim tim činom (sticanjem diplome) pokupio svu pamet ovoga svijeta...bar ja tako tumačim tu umotvorinu

    što se teme tiče...apsolutno ne gledam ko je koju školu završio, a ne velim da ne imponuje ako jeste, međutim ono što nikako ne bih mogla da svarim pa i da je 100 fakulteta završio, jeste neodmjerenost, primitivizam i zavidnost...nađe se tu još osobina, sebičnost, egocentričnost, umišljenost, snobizam, bezobrazluk, drskost, sujetnost, pakost, zluradost ali ove dvije tri prve me urnišu istoga momenta
    Ne mora čovjek škole završit da bi se znao ponašati, tako da je to stvarno jedan od osnovnih uslova koje osobe oko mene moraju ispuniti.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    To intelektualac treba vazda uzimati sa odredjenom dozom rezerve jer itekako se desava ono sto nas narod kaze "nema budale ka skolovane budale." Pokusaj roditelja da na neki nacin uticu na izbor djeteta, pocinje kad ga śetuju koju skolu, kako da se ponasa... pa valjda iz navike ne primijete da je to dijete odraslo i da ima pravo na sopstvene izbore i ne bas vazda "po receptu roditelja".
    Posmatrajaći sa druge strane to rade jer imaju bogatije zivotno iskustvo i ono sto se nasljednicima cini nevazno bas vazda i nije tako. To je i kao potvrda rijeci
    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Ljudi znaju reći da im to nije bitno,ali u praksi često vidim da to može napraviti problem.
    Pa izvol'te,vaše mišljenje o tome.
    Nije im bitno do jedne ure, ali poslije to zna itekako da zasmeta bude bitno i da zivot pocne biti zestoko dosadan kad se zivi sa osobom dje se svaki intelektualni razgovor svodi na "draga skidaj gaće imam nesto vazno da ti kazem". Taj "razgovor" traje relativno kratko a u pauzama je i normalan zivot, izlasci u drustvo, razgovori na sve teme... osim one iz primjera za koju se mozda i nema zamjerke.
    Ta razlika u obrazovanju (ne intelektualna) zna biti barijera, a od primjera koje bar ja znam uglavnom se radi kad je zensko obrazovanije i pametnije. Moguće da se radi i o muskoj sujeti, ljubomori,.. djavo zna o cemu, ali dok se cesto odlucuju da za partnera imaju neku praznoglavu napirlitanu "Lili" jako rijetko da im je partnerka uspjesnija i daleko bilo - pametnija.
    Naravno da na forumskim diskusijama to nema bas nikakve veze, nije to sistem kasti, vazno je da se volimo i sve ka' u bajci
    "poslije izrodilo velje potomstvo..." ali kad se izadje malo "u zivot" i nije bas sve ruzicasto

  19. #19
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne može, jednostavno ne može bit pored mene cura koja ne umije da riješi one najkraće riječi iz ukrštenice.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Ne može, jednostavno ne može bit pored mene cura koja ne umije da riješi one najkraće riječi iz ukrštenice.
    Misliš ono kad je pitaš iz ukrstenice domaća zivotinja na dva slova a ona odgovara "uš"

  21. #21
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To to, ili skraćenice i oznake.
    Njemačka - NJ, Zlato - ZL i ostalo.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  22. #22
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Rizikujuci da se mnogi ne sloze, smatram da dvoje ljudi mnogo bolje funkcionisu ako su na istom intelektulanom nivou. Naravno ovo ne mora biti pravilo niti preduslov za uspjesnu vezu.
    Isti intelektualni nivo ne podrazumijeva da su zavrsili isti fakultet, cak ovdje fakultet nije mjerilo intelekta.

  23. #23
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Rizikujuci da se mnogi ne sloze, smatram da dvoje ljudi mnogo bolje funkcionisu ako su na istom intelektulanom nivou. Naravno ovo ne mora biti pravilo niti preduslov za uspjesnu vezu.
    Isti intelektualni nivo ne podrazumijeva da su zavrsili isti fakultet, cak ovdje fakultet nije mjerilo intelekta.
    Taman tako,a po meni su ljudi koji mjere intelekt po tome GLUPI da boli,odavno je dokazano, test inteligencije je bolje ispunio 1 shvajcarski pastir od vecine tih koji su chak i po 2 fak zavrshili !
    ...

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    radije bih inteligentnu djevojku koja je zavrsila osnovnu skolu nego neku razmazenu koju su roditelji progurali kroz UDG(kao i kroz srednju i osnovnu uostalom)...
    She is only here to annoy herself!

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    No se postavlja pitanje zašto inteligentna nije završila više od osnovne škole.

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. tehnicari, inzinjeri, intelektualci...
    By zvoncica in forum Ljubav
    Replies: 25
    Last Post: 22-04-08, 06:32
  2. NEZAVISNI INTELEKTUALCI I NEZAVISNI NOVINARI
    By vulik in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 30-09-04, 10:15
  3. ,Intelektualci, ili mozak nabijen beskorisnim informacijama
    By zasto_pjevam_kad_krecim in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 21-07-04, 17:43
  4. Bivsil liberali,nezavisni intelektualci-milovi potrpeznjaci
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 18-02-04, 18:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •