Page 25 of 90 FirstFirst ... 152122232425262728293575 ... LastLast
Results 601 to 625 of 2235

Thread: Suplementacija/Ishrana

  1. #601
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A mozete bit ironicni do presksjutra Evo citat jednog istrazivanja...

    "Brojna istraživanja pokazuju da su spor -
    tisti, koji konzumiraju isključivo biljnu hra -
    nu, mnogo izdržljiviji od drugih. Jedno od
    najpoznatijih istraživanja na tu temu izvršio
    je skandinavski naučnik dr Per-Olaf Astrand.
    On je proučavao devet visoko istre -
    niranih spor tis ta i menjao im je ishranu na
    sva ka tri dana. Na kraju svakog perioda od
    tri dana, svaki sportista je vozio bicikl velikom
    brzinom do iscrpljenosti.
    Njegove rezultate možemo videti u tabeli
    na sledećoj strani. Može se videti da sa
    ishra nom boga tom mesom sportisti posta -
    ju iscrpljeni na kon oko jednog časa. Kada
    su bili na mešanoj ishrani sa manje mesa,
    masti i belan čevina, a više biljne hrane,
    mogli su da voze bicikl velikom brzinom
    skoro dva puta duže. Međutim, na biljnoj
    ishrani vozili su skoro tri puta duže pre
    nego što je došlo do iscrpljenosti."

  2. #602
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    863
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja znam po sebi,kad postim po mjesec dva,mnogo lakse podnosim treninge i izdrzljiviji sam ,tako da nino podrska !

  3. #603
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    @Nino, nema svrhe objasnjavati tipovima kao Dontigar kako li vec i slicni, jer momak mi je na drugu temu napisao otprilike sledece:

    "daj mi dokaz da je bolje unositi povrce a ne meso, ali dokaz a ne neka istrazivanja nekih debilnih naucnika"

    Znaci naucnici koji su cijeli svoj zivot podredili znanju, koji se usavrsavaju 50 godina su kvazi budale, a neka spodoba koja rilja mesa jer je to seljacki planinski mentalitet i crvenih obraza puhti 2 serije po sve tegova sto moze metnut na sebe, taj je struno osposobljeno lice.

    Vegeterijanci a pogotovo vegani su izdrzljiviji i zdraviji od mesojeda. Postoji mali milion STUDIJA na internetu, koga zanima moze da vidi.

    Ja npr pokusavam da se odlijepim od mesa, sve manje jedem, vise ucim u vegeterijanskom i veganskom nacinu zivota, i jedva cekam dan kad cu zadnji zalogaj mesa pojesti.

    Kad sastavim 5 dana da ga ne jedem, osjecam se svjeze, odmorno, LAKO, ne prdim, zadah na ranu zoru je odlican, sve je ljepse i bolje. Koncentracija mi je bolja. Libido mi je bolji.

    Evo za seks, najedi se ka govedo sto sam nerijetko radio mijesanog mesa, nemam volju bar 5 sati dok se sve ne svari bez da disem, dok kad se najedes povrca, nekog kozjeg sira, maslina i slicno, posle 5 minuta sam spreman za par sati posla.
    Last edited by Black; 25-11-14 at 15:46.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  4. #604
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tacno tako brate, pricam iz licnog iskustva kao neko ko je ranije jeo dosta mesa i ko je takodje trenirao borilacke sportove rekreativno i fudbal...sad bez problema odradim iscrpljujuci trening i osjecam se svjeze, 5 puta nedeljno uvece isto prosetam po 5km tacno...da mi tesko pada ne bi naravno to radio i mucio sebe...Da dodam da ne koristim nikakve suplemente i dodatke ishrani, cisto ovu ishranu sto sam naveo...Dva mjeseca nisam popio kupovni sok, kafu, pojeo kolac, bilo sto slatko...jednostavno, organizam mi ni ne trazi to...
    Slonovi mogu da trce i po 10-12 sati, za konja da ne pricam, gorila kako je snazan a biljojed je...Nema argumenata koji dokazuju da je taj vid ishrane pogresan...
    Last edited by Nino_pg; 25-11-14 at 16:02.

  5. #605
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E svaka cast kako mozes bez slatkog...Ja izdrzim 3 dana i u depresiju panem..
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  6. #606
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    937
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    @Black
    Lose si me citirao,a jos gore shvatio izgleda
    Ja jedem maaasu povrca dnevno,ali sve to uz solidnu kolicinu mesa,jaja.Tvoja prica je bila da meso uopste ne treba unosit,ono nije zdravo,holesterol i ostali mitovi
    Dalje,tema je bila bodibilding,shodno tome,nema price o veganstvu i bodibildingu..sad mi ti obavezno reci kako ima bildera vegana..znam,ali znas li koliko je takvih?e too.
    Jedem blizu kila mesa dnevno,7-8jaja..izdrzao sam taj polumaraton lagano,ali lagano..bez ikakvog spremanja (ovo je samo da ti objasnim kako se moze biti 'spreman i izdrzljiv' bez toga da se prelazi u vegeterijance. A to sto ljude radi psiha,pa se osjecaju cistije,16godina mladje i tome slicno jer poste svake srijede i petka,msm daj molim te..
    Postujem ja svakoga i svi imamo pravo na izbor..ali tu sa pricom zec moze 15km trcat,dok lisica moze 7,5km i tome slicno,daj budi realan malo
    I opet kazem tema je bila bodibilding.

    @nino
    pojacaj te biljke,i eto kingkonga novog!
    nemoj se ljutit,ovo je sala,nista zlonamjerno

  7. #607
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izdrzao si da istrcis 21km lagano, bez spremanja ? E svaka ti dala za to, cuda cine 8 jaja dnevno Gledaj koliko ti je to holesterola, jeo sam i ja po 4-5 kuvanih dnevno pa sam izbacio...

  8. #608
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e pa mi bilder ne jedemo zumanca pa nemamo problem sa holesterolom ;p i cemu vam luzi 46 aminokiselina za razlaganje mea u zeludcu \/
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  9. #609
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Isto, procitah nedje na ovoj temi da neko pije 2 litra mlijeka dnevno. Čovjek je jedini biljojed u prirodi koji se hrani mesom i namirnicama životinjskog porijekla. Takođe, čovjek je jedini sisar u prirodi koji pije mlijeko nakon perioda dojenja. Ako se pije vise od 2 case dnevno, povecava se rizik od dobijanja raka prostate za 400%, a utrostrucava se rizik za dobijanje raka debelog crijeva...
    Zaboravih rec za jaja, dok sam ih jeo za dorucak tako se zacepim da nisam mogao nuzdu izvrsit. Sad sa stolicom nemam nikakvih problema.

  10. #610
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jes, gleda se Roki pa svi locu mlijeko i ziva jaja hahahah koma...
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  11. #611
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nino_pg View Post
    Isto, procitah nedje na ovoj temi da neko pije 2 litra mlijeka dnevno. Čovjek je jedini biljojed u prirodi koji se hrani mesom i namirnicama životinjskog porijekla. Takođe, čovjek je jedini sisar u prirodi koji pije mlijeko nakon perioda dojenja. Ako se pije vise od 2 case dnevno, povecava se rizik od dobijanja raka prostate za 400%, a utrostrucava se rizik za dobijanje raka debelog crijeva...
    Zaboravih rec za jaja, dok sam ih jeo za dorucak tako se zacepim da nisam mogao nuzdu izvrsit. Sad sa stolicom nemam nikakvih problema.
    Ispade sad da mlijeko i jaja ne valjaju.qquu

  12. #612
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    937
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Vidji pricu ovome sparcu..pa to je greskom tu!nista ne znas.

    Ljudi ne opterecujte se..vjerovatno za informacije koristi ana.rs /blic zena i tome slicno..mjeseceva dijeta do izdrzljivosti i dijeta kuvani kupus i cijedjena pomorandza do ezplozivnosti

  13. #613
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ja postujem svacija misljenja ali pricati da je covjek biljojed,meni je preglupo.

    I glupo je pricati kako meso,mlijeko izazivaju rak,jer i vegeterijanci u istom broju oboljevaju od raka,ako ti je neko rekao drugacije,slagao te.

  14. #614
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    i zaboga jel evolucija krenula kad je coek odnosno nas predak izlovio i izio drugog stvora? khmmmmmmmmmmm pitam se ,...............
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #615
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    Ja postujem svacija misljenja ali pricati da je covjek biljojed,meni je preglupo.

    I glupo je pricati kako meso,mlijeko izazivaju rak,jer i vegeterijanci u istom broju oboljevaju od raka,ako ti je neko rekao drugacije,slagao te.
    Za mlijeko sam naveo, to su sve naucna istrazivanja, a ne kao ove price po teretana i podruma kao sto sam se dosta toga naslusao...Sto kaze @Black, neki doktor ili naucnik 50 godina istrazuje oko toga i dodje neki pajser iz teretane sto nema vrata, gradjen kao kornet da prica o necemu sto je cuo od onoga sto prodaje suplemente...

  16. #616
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    937
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Nino ceraj ti tu svoju pricu,ali drzi za sebe..ne ubjedjuj nikoga i uzivaj,tako je najpametnije

  17. #617
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    don tigre da si salate jeo maraton bi trcao, ovako samo polu, eee ne mozeeeeeee
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  18. #618
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nino_pg View Post
    Za mlijeko sam naveo, to su sve naucna istrazivanja, a ne kao ove price po teretana i podruma kao sto sam se dosta toga naslusao...Sto kaze @Black, neki doktor ili naucnik 50 godina istrazuje oko toga i dodje neki pajser iz teretane sto nema vrata, gradjen kao kornet da prica o necemu sto je cuo od onoga sto prodaje suplemente...
    Pa dobro ali opet imas naucnih istrazivanja koja tvrde potpuno suprotno i kako ces ga znat' sto je istina,nikako


    P.S Evo bas sad na internet nadjem "Svi lekari i nutricionisti preporučuju ishranu bogatu voćem i povrćem, ali je najnovije istraživanje pokazalo da ljudskom organizmu treba i meso. Oni koji ga ne konzumiraju uopšte nisu zdraviji od mesojeda.Vegetarijanci imaju dvostruko veći rizik od alergija i 50 odsto veći rizik od srčanog udara i raka. Takođe, znatno je veća i verovatnoća da će oboleti od depresije, pokazala je studija naučnika Medicinskog Univerziteta u Gracu u Austriji."

  19. #619
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nemamu oni pojma, ja od nocas zivim na laticama ruze, i osjecam se ka u oblacima
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  20. #620
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    u qću
    Posts
    1,230
    Thanks Thanks Given 
    75
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Кол'ко чо'ек будалаштина може да прочита, мајко моја :Д


    Evo za seks, najedi se ka govedo sto sam nerijetko radio mijesanog mesa, nemam volju bar 5 sati dok se sve ne svari bez da disem, dok kad se najedes povrca, nekog kozjeg sira, maslina i slicno, posle 5 minuta sam spreman za par sati posla.


    ХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХ А
    Дај, оволико енормну количину глупости одавно нисам прочита', среће ми моје.


    On je proučavao devet visoko istre -
    niranih spor tis ta i menjao im je ishranu na
    sva ka tri dana.
    ДЕВЕТ, еј, девет људи и то је научно доказивање, дај...


    Ај' све и да једе жуманца, тај мит о холестеролу у јајима је широко распрострањен свуђе, а уопште није тако штетан ка' што се прича, али уопште, то што неки људи на научна истраживања згрћу огромне количине новца је друга работа.

    Брат ми је причао за истраживања из хемије и типа исто ка' да тестираш заступљеност свињског меса у Рожаје, и оно ВАУ ДОКАЗАЛИ СМО ДА СУ РОЖАЈЦИ ВЕГЕТАРИЈАНЦИ, ОДЛИЧНО ИСТРАЖИВАЊЕ, КУЛ.
    Тако да оно......
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.

  21. #621
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kaljestro sjedi jedan , i u cosak idi, i uzmi salatu sa sobom da zobljes kad si tamo, ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  22. #622
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    u qću
    Posts
    1,230
    Thanks Thanks Given 
    75
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Идем да уберем траве, мајка је покосила ово пред кућом док нисам дома био па је бачала на гомилу, а таман сам са тренинга леђа сад, биће хипертрофије од траве хохохо :Д
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.

  23. #623
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    black da te pitam nesto smijes li doma zastupat teoriju veganstva ka odje ? a ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  24. #624
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dontigar View Post
    Nino ceraj ti tu svoju pricu,ali drzi za sebe..ne ubjedjuj nikoga i uzivaj,tako je najpametnije
    A dje druze, nije mi ni na pamet padalo da nekog ubjedjujem, no pitah samo za onaj glikogen i rekoste mi da mi je ishrana katastrofa...pa me naceraste da navodim neke cinjenice, a niko mi jos ne rece zasto mi je ishrana katastrofa

  25. #625
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako živne topik kad krene neiformisana (da ne kažem što strožije) priča, a la svekrva vs zaova u kuhinji, lude teorije iz ljepota i zdravlje...

    Dajte ljudi ne avetajte da vas zamolim. Ka što je samson počeo sa očnjacima, ovaj pominje slonove i lavove...Makar za to znam da lupaš ko maksim po diviziji.

    Što se tiče ishrane, imaš međeda što jede sve živo, a ne bih rekao da je slabašan. Bitno je sve da se jede, u količini prema potrebama. Ti očigledno veze nemaš koja je funkcija proteina (ni ostalih makro i mikronutrienata) u organizmu pa daješ ovakve izjave.

    Samo ćeraj po svome, čitaj te gluposti po internetu...Fino izgledaš (ovo iskreno), možda si ti čudo prirode pa ti ne trebaju omega kisjeline, minerali, proteini, masti... :triumphant:
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

Page 25 of 90 FirstFirst ... 152122232425262728293575 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ishrana pasa...
    By mixailo in forum Kućni ljubimci
    Replies: 154
    Last Post: 17-11-19, 23:09
  2. suplementacija , tech talk
    By sparco in forum Medicina
    Replies: 20
    Last Post: 16-02-12, 16:30
  3. Suplementacija u ishrani
    By getaway blues in forum Medicina
    Replies: 4
    Last Post: 08-08-11, 14:55
  4. Ishrana
    By Soniks in forum Sve i svašta
    Replies: 10
    Last Post: 29-08-10, 10:36
  5. Ishrana?
    By enex in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 23-10-06, 12:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •