Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 76 to 100 of 160

Thread: TES: Oblivion

  1. #76
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni starforce ne moze nista (sve i da ga ima) Vidim svi voze neke kante od konfiguracija :mrgreen: , pa da pitam chatnicka: koliki ti je FPS kad se pojave 2-3 protivnika il NPC-a na otvorenom, kad drzis "skoro sve na max" i HDR on?
    Last edited by patuljasti_dvometras; 27-03-06 at 03:59.
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

  2. #77
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Hell
    Posts
    624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by patuljasti_dvometras
    meni starforce ne moze nista (sve i da ga ima) Vidim svi voze neke kante od konfiguracija :mrgreen: , pa da pitam chatnicka: koliki ti je FPS kad se pojave 2-3 protivnika il NPC-a na otvorenom, kad drzis "skoro sve na max" i HDR on?
    ma ti si cudo, a sto se chatnika tice- true.

  3. #78
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    framerate mi nikad ne pada ispod 25. najcesce je napolju oko 35, unutra oko 60, Pojavljivanje protivnika uopste ne utice na framerate zbog ovoga "skoro", jer nemam upaljen self shadowing, slajderi za sijenke napolju su mi ispod pola, unutra oko 50%, a specular mi je na nekih 30%. To su otprilike stvari koje dovode do pada fps-a u tim konfiguracijama.

    Posto sam mage, mozda je trebalo te slajdere drugacije da rasporedim (u korist sijenki unutra) ali mi je vazda milije bilo "new/load game" od "options" dugmeta.

  4. #79
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaDDoX
    ma ti si cudo, a sto se chatnika tice- true.
    ko tebe sta pita? Inace, FYI, pronasao sam hardverski nacin da zaobidjem starforce, bez cupanja kablova, bez gasenja drajvova, itd.

    @chatnick: to su otprilike i moja setovanja. A koliki ti je view distance za drvece i za travu? Max? I najnizi fps, na koliko pada?

    @all: kako da bacim neki potion ili magiju ili soul gem na oruzje? Provalio sam slucajno par puta za strijele, ali ne mogu da se sjetim...
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

  5. #80
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Beograd
    Posts
    285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Soul gem ti sluzi valjda samo da dopunis neko enchanted oruzje. A dobri za pravljenje enchanted oruzja su oni Sigil Stone-ovi sto ih uzmes kad zatvaras Oblivion Gate - izgleda da je to jedina korist od zatvaranja Oblivion Gate-ova, posto novi nicu svaki cas, uzaludan je posao zatvarati ih.

  6. #81
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    izaberi gem (srce oblivion gatea ili soul gem) i ako ima neku moc pojavice ti se opcija da ga dodas u oruzje (u ostalim rpg-ovima je obratno- bira se oruzje pa mu se dodaju gemovi)

    setovanja za view distance su mi default, jedno je na max, pa ostala iznad njega opadaju. Ugasen mi je i water ripples iskljucivo iz razloga sto voda tako izgleda daleko ljepse. Smanjivao sam view distance za neke stvari dok nisam dobio zeljeni frejmrejt, mada sam provalio da to i ne utice toliko posle neke granice (kad spustis od 100 do 90% za travu imas isti dobitak na performansama kao kad spustis od 90 na 10%, tako da sam sve stavio izmedju 70 i 90. Normalno, uz ukljucene distant trees, terrain, buildings opcije). Smetalo mi je sto su texture udaljenog terena razmuljane, ali sam ukljucio hdr umjesto blooma i to se 18 od 24 sata na dan sad ne primjecuje.

    Settinge treba prilagodjavat rasi, jebga... ako si mage, mnogo ce ti znacit sijenke u enterijeru, ako si vampir, mozda ti se bloom i hdr i nece tolko razlikovati kao ako si tenk. Ako si ranger mnogo ce ti visi prag podnosljivog frameratea za igrivost bit nego ako si conjurer. Ima nedje na oblivion forumima diskusija o tome.

    min. fps mi je bio oko 20-25, u grad u zoru kad daedre prave siege. Nikad manji nije bio. Kad je moj daedra spider pobio malo neprijatelja sve se diglo opet iznad 30. Ne volim d aigrivost ispasta zbog grafike tako da cu, ako se slicne scene ustale u kasnijim fazama, vjerovatno smanjiti podesavanja

  7. #82
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    >Blackneo > i u igri (kad citas pismo spijuna iz onoga grada kod manastira) ti se kaze da su te kapije tu samo da odvuku paznju od "prave stvari"... Ali ima koristi od njih. One travuljine iz njih mosh skupo da prodajes, itemi su unutra cesto vrhunski. Ja sam zakuchhio +10% merchantile odijelo (koje su mi uzeli kad sam isao onu knjigu da kradem) i c.e. water walking ogrlicu. Srca Daedri mosh da prodash dosta dobro, mada su teshka.

    Provalio sam i ludachki nacin da zaradis pare. Uclanis se u guild, recimo mages' guild, i onda ti nije zabranjeno da uzimas bio koju stvar iz prostorija guilda. E,sad mage's guildovi su puni krcati (zbog grafickog dozivljaja, valjda) retorti i onih staklenih drkalica koje nicemu ne sluze, ali ih tipovi iz istoga toga guilda placaju po 50-100. Bar dovde dokle sam ja stigao, 2-3 'iljade koje tako mogu da se zarade mogu mnogo da znace

  8. #83
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Hell
    Posts
    624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @patuljasti:
    ako ti je externi dvd/cd pronalazak.....

  9. #84
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick
    izaberi gem (srce oblivion gatea ili soul gem) i ako ima neku moc pojavice ti se opcija da ga dodas u oruzje (u ostalim rpg-ovima je obratno- bira se oruzje pa mu se dodaju gemovi)

    setovanja za view distance su mi default, jedno je na max, pa ostala iznad njega opadaju. Ugasen mi je i water ripples iskljucivo iz razloga sto voda tako izgleda daleko ljepse. Smanjivao sam view distance za neke stvari dok nisam dobio zeljeni frejmrejt, mada sam provalio da to i ne utice toliko posle neke granice (kad spustis od 100 do 90% za travu imas isti dobitak na performansama kao kad spustis od 90 na 10%, tako da sam sve stavio izmedju 70 i 90. Normalno, uz ukljucene distant trees, terrain, buildings opcije). Smetalo mi je sto su texture udaljenog terena razmuljane, ali sam ukljucio hdr umjesto blooma i to se 18 od 24 sata na dan sad ne primjecuje.

    Settinge treba prilagodjavat rasi, jebga... ako si mage, mnogo ce ti znacit sijenke u enterijeru, ako si vampir, mozda ti se bloom i hdr i nece tolko razlikovati kao ako si tenk. Ako si ranger mnogo ce ti visi prag podnosljivog frameratea za igrivost bit nego ako si conjurer. Ima nedje na oblivion forumima diskusija o tome.

    min. fps mi je bio oko 20-25, u grad u zoru kad daedre prave siege. Nikad manji nije bio. Kad je moj daedra spider pobio malo neprijatelja sve se diglo opet iznad 30. Ne volim d aigrivost ispasta zbog grafike tako da cu, ako se slicne scene ustale u kasnijim fazama, vjerovatno smanjiti podesavanja
    hehe, od "skoro sve mi je na max" dodjosmo ipak da se dosta toga mora tweak-ovati, samnjiti, iskljuciti neke opcije potpuno (AA npr.) da bi se dobio pristojan framerate. Ti si jos i dobar, ljudi i sa jacim konfiguracijama imaju losiji framerate:

    http://www.benchmark.co.yu/forum/sho...t=98272&page=9

    samo nemoj reci da je to jer imas nforce4 i 64-bitni procesor (ko sto bi neki forumasi rekli ).

    I hvala za objasnjenje za soul gemove (mada ima jos vise na ovop topicu sto sam postavio link)
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

  10. #85
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by MaDDoX
    @patuljasti:
    ako ti je externi dvd/cd pronalazak.....
    e jesi dosadan! Nije externi
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

  11. #86
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    patuljasti, kolko sam ja upucen, ima prekidache za ukljucivanje/iskljucivanje drajvova van kucista.

    Pod "skoro na max" mislio sam na nesto sto izgleda vrlo blizu onome na maximalnim podesavanjima, a ne kao nesto sto nije tweakovano. Izrazio sam se pogresno, nemam ja masinu koja moze da izgura maximalna podesavanja. BTW, da imam nesto jace, ukljucio bih prvo antialiasing, pa bih isao dalje sa budzenjem podesavanja.

    evo par skrinsotova
    http://los-cojones.org/autogeni/obliv1/
    fotosop mi ih je malo prekompresovao al jebga.

  12. #87
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jos jedna dezinformacija: zanosio sam se prekidacima, cak sam i kupio par komada i potrebne kablove, ali sam onda to rijesio jos lakse Da opisem: sad uz instaliranje igre cak ne moram nikakvo krekovanje da radim (probano sa PoP3), samo mi treba daemon tools 4. Drajvovi rade normalno svo vrijeme (pa cak i image SF igre mountujem sa diska, dovoljan dokaz?).

    BTW, da imas nesto jace, morao bi da se odlucis izmedju AA i HDR-a, jer za sad cak ni nove ATI kartice ne mogu i jedno i drugo da upale

    Ja skinuo i ove nove nvidia drajvere (za Oblivion), kazu da upravo poboljsavaju najslabiju tacku: otvoreni prostor sa puno trave. Vidjecemo...
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

  13. #88
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mene su ti drajveri sjebali windows... nadam se da tebi nece. Ja imam nforce pa nemam frke sa starforsom.

  14. #89
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick
    high elf, mage, mage... proshao sam sad main story misiju dje kradem knjihu od kulta. Prodajte sve stvari i kupite kucu prije te misije, jer sve sto imate uzmu vam tamo. ja sam se opeka

    Uzmu ti stvari ali ako ne pobjegnes nego pobijes one iz kulta kod jednog od njih ces naci svoje stvari ja mislim i sad ako se vratis tamo da ces naci kod jednog od njih ono sto su ti uzeli. Sto se tice igrivivosti meni na 3ghz northwoodu 6800 ge256mb 1giga rame zna i te kako da padne brzima na 15 frejmova mada mi je preporucena grafika sve na max 1024 768 distant land ,tree ,grass maksimalna vidljivost hdr i vertikal synchronization moram da smanjujem .P.S ne obracajte paznju na pravopis i lose spelovan engleski

  15. #90
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    2,378
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajde patuljasti ne izmisljaj i ne pali pojedine likove.Da ti to sve zns onda bi to podelio sa nam a ne u 5 postova samo pricas da ti mozes da igras sa starforce zstitom.

  16. #91
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by genocid
    Uzmu ti stvari ali ako ne pobjegnes nego pobijes one iz kulta kod jednog od njih ces naci svoje stvari ja mislim i sad ako se vratis tamo da ces naci kod jednog od njih ono sto su ti uzeli. Sto se tice igrivivosti meni na 3ghz northwoodu 6800 ge256mb 1giga rame zna i te kako da padne brzima na 15 frejmova mada mi je preporucena grafika sve na max 1024 768 distant land ,tree ,grass maksimalna vidljivost hdr i vertikal synchronization moram da smanjujem .P.S ne obracajte paznju na pravopis i lose spelovan engleski
    defragmentiraj disk, to itekako pomaze

  17. #92
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    oce li mi ko rec dje su Ayleid ruins? Dje su na mapi otprilike?

    Treba mi odatle onaj kamen da sa njega bacim shock magiju na neki stub na vr' neke planine ))
    kako sam ovo dobro ispisa' jbt xaxa
    Last edited by aCid_cOokiE; 27-03-06 at 20:59.
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  18. #93
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    unidentified
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam naso samo 1 Aylied artifakt.. imas neku ruinu blizu malog jezera jugoistocno od Imperial city-a. Dobro je sto je nisam prodao jer sam naso kolekcionara isto u imperial city (u manor, zaboravio sam ime..) koji daje 500g za svaki i veliku nagradu kad sakupis svih 10 koji su rasuti.

    Inace imam athlon xp 2.2ghz / gf6800gt / 1gb rama i igram 1024x786 sa vecinom na max i HDR i fps mi nikad ne pada ispod 25 fps (a ti slucajevi su vrlo rijetki). Naglasio bih da sam reinstalirao sistem i ubacio najnovije drajvere tako da to sigurno ima makar nekog uticaja.

    Imam Argoninana, custom Stealth klasu (Sneak, Blade, Marksman, Light Armor, Illusion, Acrobatics i Security), i od glavnog questa sam samo sa onim popom pricao i odma se bacio na Dark Brotherhood, sad sam bas odradio "Purification" (necu da vam spoilujem i recem o cemu je rijec) i dobio Nightmare konja kao nagradu
    Infiltrator out.

  19. #94
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    KSV
    Posts
    88
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja imam amd athlon 2800, 1gb rama i x1300 i da bi igro normalno moro sam stavit na 800x600 i sve da iskljucim, i opet kad mi iskoci neka nakaza pane broj frejmova
    __________________

  20. #95
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kolko si platio taj x1300? Mislim da je bilo boljih kartica za te pare...
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

  21. #96
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aCid_cOokiE
    oce li mi ko rec dje su Ayleid ruins? Dje su na mapi otprilike?

    Treba mi odatle onaj kamen da sa njega bacim shock magiju na neki stub na vr' neke planine ))
    kako sam ovo dobro ispisa' jbt xaxa
    klikni na quest u zurnalu, pa klikni na MAP, i on ce ti otvorit mapu sa tim mjestom, ili sa mjestom dje je NPC koji zna dje je to

  22. #97
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Italia
    Posts
    598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedno pitanje, posto skidam Oblivion preko Emula, i vidjeo sam da postoji i Bonus disk sa debelih 2,5 Gb (Obicna igra dodje na nesto malo manje od 4Gb) pa me zanima jel zna neko sta su to stavili u ovaj bonus disk?
    V.isita I.nteriore T.errae R.etificandoque I.nvenies O.cultum L.apidem

  23. #98
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    film o pravljenju igre, reklame i neke drkalice.

  24. #99
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Italia
    Posts
    598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa kolki je taj film majku mu... 2.5Gb, oskara ima da dobije...
    Nego ja nadjoh na netu da su tu dodali nova oruzja, nove oklope, nove questove i 2-3 nova dungeona...
    V.isita I.nteriore T.errae R.etificandoque I.nvenies O.cultum L.apidem

  25. #100
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Hell
    Posts
    624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo i ja sam poceo preko magarca malog da ga skidam pa se pitam treba li mi sto od cracka od cd-imagea i ako treba sto i dje da nabavim ?

Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •