Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 160

Thread: TES: Oblivion

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    unidentified
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool TES: Oblivion

    -Najbolja grafika do sad? Check
    -50 sati dialoga? Check
    -Glas daje glumacka ekipa koja ukljucuje Patrick Stewart(Picard/Star trek) Sean Bean (Boromir/Lotr) Terence Stamp (SW:Episode I)? Check
    -Otvoren gameplay dje mozes biti sto oces i kako oces? Check
    -16 kvadratnih milja? Check
    -preko 200 rucno izradjenih dungeona? Check
    -Radiant AI koji ima svoje duznosti i potrebe 24/7 i sam odredjuje kako da ih ispuni? Check
    -Kreacija lika koja ide do granice dje mozete da mijenjate boju ociju? Check
    -Jesam li propustio grdilo toga? Check.

    Skoro je leakovan DVD film, redukovan na 120 MB, 20 minuta gameplay showcase. Mozete ga skinut odavde. Nabavite neku kantu prije nego sto ga pogledate da ne balite po tastaturi.
    Infiltrator out.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    362
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default neee opet guild wars glowww :P~



    Zaboravio si ono najvaznije....kad izlazi

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    unidentified
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaboravio si ono najvaznije....kad izlazi
    21. Novembra. Citao sam neke questove kako se rade, recimo ima jedan kad radis za Dark Brotherhood (assassin guild), 8 ljudi ukljucujuci tebe moraju se naci u jednoj vili. U toku noci ti ih moras poubijat jednog po jednog, a da se ostali ne alarmiraju... mozes trovat hranu, "slucajno" neki tezi predmet gurnut na nekog, zaklat ih dok su u sami u sobi itd...

    Sam ulazak u guild dobijas na interesantan nacin.. cim ubijes neku nevinu osobu bez ikakvog razloga, sledeci put kad se poslije spavanja probudis pored tebe ce biti pismo sa pozivnicom
    Infiltrator out.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    362
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Infiltrator
    21. Novembra. Citao sam neke questove kako se rade, recimo ima jedan kad radis za Dark Brotherhood (assassin guild), 8 ljudi ukljucujuci tebe moraju se naci u jednoj vili. U toku noci ti ih moras poubijat jednog po jednog, a da se ostali ne alarmiraju... mozes trovat hranu, "slucajno" neki tezi predmet gurnut na nekog, zaklat ih dok su u sami u sobi itd...

    Sam ulazak u guild dobijas na interesantan nacin.. cim ubijes neku nevinu osobu bez ikakvog razloga, sledeci put kad se poslije spavanja probudis pored tebe ce biti pismo sa pozivnicom
    procitao sam malo review-a, i stvarno dobro zvuci... jeste da nisam preveliki fan RPG-ova(ako izuzmemo pen&paper) ali vjerovatno cu je probati bas zbog tog npc AI-a i dobrih questova ...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    unidentified
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Jesi skinuo trailer? Jer ces tek onda shvatit sto sve cine NPC likovi
    Infiltrator out.

  6. #6
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jednom NPC - uvijek NPC

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Hahahaha.. Ziva istina..

    Ja sam stupio u generalni strajk protiv svih MMORPG i OnLine igara dok ne nabavim kakvu bolju vezu od 33.6k... Do tad mogu da gledam ove SS i patim
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    unidentified
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Luna
    Jednom NPC - uvijek NPC

    Predpostavljam da nemas pojma o igri da si samo doso i prokomentarisao zadnji post, sto sam i ocekivao jer smo ipak na cdm forume.

    Istina je da ce NPC vazda biti NPC, ali ako uporedis ovo sa bilo cim do sad shvatices koliko si u zabludi sa takvim izletima.
    Infiltrator out.

  9. #9
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Infiltrator
    Predpostavljam da nemas pojma o igri da si samo doso i prokomentarisao zadnji post, sto sam i ocekivao jer smo ipak na cdm forume.

    Istina je da ce NPC vazda biti NPC, ali ako uporedis ovo sa bilo cim do sad shvatices koliko si u zabludi sa takvim izletima.
    Predpostavljam da nem je Radiant AI zapravo pravi AI umjesto simulacija (for player conviniece). Nazalost ne radim u Bethesdinom razvojnom timu pa tako igru nisam mogao ni da vidim, drago bi mi bilo da ti jesi. Recimo da znam ponesto o fransizi Elder Scrolls's jer sam se negdje sredinom '90-ih zabavljao prvo sa Arenom, Daggerfalom i Redguardom a kasnije i Morowindom do Tribunala (istina da sam preskocio Bloodmoon).

    Oko NPC-a - kad "...uporedim ovo sa bilo cim do sad...", to jest uporedim Radiant NPC-e sa ostalim NPC-ijima dolazim do zakljucka da su svi zajedno NON PLAYABLE CHARACTERS ili MOP (Machine Operated Player) ili MOB (Mobiles - dobro, ovaj termin je malo stariji od tebe), to jest objekti (u poslednjih nekoliko godina meshovi) koji se krecu i komuniciraju po unaprijed zadatim vrijednostima/pravilima/algoritmima i cije ponasanje je na ovom ili onom nivou predvidljivo. Da ne ispadne da ja lupam, mali citat:

    Quote Originally Posted by Bethesda
    Oblivion features a groundbreaking new AI system, called Radiant AI, which gives non-player characters (NPCs) the ability to make their own choices based on the world around them. They'll decide where to eat or who to talk to and what they'll say. They'll sleep, go to church, and even steal items, all based on their individual characteristics. Full facial animations and lip-synching, combined with full speech for all dialog, allows NPCs to come to life like never before.
    Ili ako se pazljivo procita, vrane okolo kao muve sa glavom u najavi i zvuce kao da su im glumci pozajmili (unaprijed snimljene hint:NPC) glasove...

    Dakle mozda bi bilo bolje da provjeris sa kim pricas umjesto da pretpostavljas, na kojim god da se forumima nalazis. A u zabludi sam, nazalost, vrlo rijetko...

    Hvala

  10. #10
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E zaboravih,

    LJUDI !!!

    jeste gledali trailer od ovog War of teh Worlds, filma?

    Kako je mocan film, takvo nesto se jos nije pravilo !!!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    unidentified
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stvarno mi je zao ako si igrao TES od Arene a do sad nisi shvatio neke stvari. Ne znam ko mislis da si, ali me po tvojim komentarima mnogo podsjecas na nekog koga poznajem.

    Sto se tice filma, vidim nisi mogo da se suzdrsis, nema veze, to ti je ono o cemu pricam.

    Da se ne udalji previse od topica, evo neki od skorasnjih intervjua:1,2,3.
    Infiltrator out.

  12. #12
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hmm, nisam bas shvatio tvoju poentu al nema veze, ajmo ovako...

    Post sam prokomentarisao tacno onako kako sam zelio i tacno onako kako mislim i ako cemo realno, tacno onako kako jeste. Izvinjavam se ako nisam upotrijebio dovoljnu kolicinu karaktera da bih se izrazio. Nisam komentarisao ni fransizu ni samu igru, samo odusevljenje NPC-ima iskazano u threadu sa kojim se ne slazem. Dakle Jednom NPC - Uvijek NPC...

    Tvoj odgovor je bio u najmanju ruku maliciozan i zato sam i odgovorio kako sam odgovorio i tvoj drugi odgovor nije puno odmaka od prvog. Prihvatam da mozda nisam "...shvatio neke stvari..." pa bih molio da mi se pojasne, posto mi je za promjenu misljenje potrebno vise argumenata od proste konstatacije. A za sebe mislim da sam dovoljno kompetentan da prokomentarisem ponesto o gamingu i samim igrama.

    Sto se tice filma, opet se izvinjavam ako sam bio previse apstraktan u pokusaju da kazem da o proizvodu nemozemo uvijek sudit na osnovu bljestave ambalaze (citaj: o igri na osnovu trailera, da ne bude opet zabune), i nisam siguran da znam sta je ono o cemu mi pricas.

    I da nebi odlutali od Topica, molim te da mi argumentujes po cemu se AI NPC-a u Oblivionu razlikuje od gomile ostalih RPG AI-a izuzev audio/vizuelnog pakovanja koji je posledica napretka tehnologije?

    Luna aka Nagual
    Last edited by Luna; 07-10-05 at 12:57.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    unidentified
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hm, moj odgovor maliciozan, na osnovu vrlo konstruktivnog komentara "Jednom NPC - uvijek NPC "? Ok..

    Za film moram priznat nisam ni primjetio da si napisao trejler, pa sam pogrijesno protumacio. Ali stoji cinjenica da moj cjelokupni utisak o igri nije zasnovan na samo 1 trejleru vec na mnogo vecem broju izvora.

    Ja ti nemam sto pojasnjavat sto se tice RAI-a, znas valjda engleski, evo ti intervju linkovi, pa citaj. Evo ti trejler pa gledaj i slusaj.

    Ipak da ti ukratko navedem - svi likovi od strazara, prodavaca do lovaca i aristokratije imaju svoje potrebe i obaveze. To je sve sto je skriptovano.

    Oni sami odredjuju kako da ih ispune. Ako nemaju para za hranu, pokusace da je ukradu od nekoga, ili podju u sumu da love, ako tebe sretnu u sumi samog shodno karakteru ce mozda otici na neko drugo mijesto da lovi ili cak pokusati tebe da ubije kako bi doso do hrane/para.

    Prodavac ce da ujutro kad se probudi da jede nesto, otvorit radnju, drugi NPC ce kod njega doci i kupiti nesto cime ce bukvalno dati pare prodavcu, koje on moze iskoristit za svoje potrebe itd. Kad zavrsi radni dan zatvorice radnju, i poc lezat. Likovi ce takodje drukcije reagovat u zavisnosti od onoga sto ti uradis. Ako recimo krenes da krades u neku tavernu i vidi te lik koji pripada Thieves Guildu, uopste nece reagovat, dok bi te neko od ostalih gostiju odma prijavio strazaru, ili cak napao, shodno karakteru.

    Kad se likovi sretnu na ulici pricace o raznim stvarima, ako si ti u okolini i cujes o cemu pricaju mozes da se ukljucis u pricu i time dobijes quest. Da ne protumacis pogrijesno - oni nece cekat da ti pridjes blizu pa onda bas slucajno nalecet jedno na drugog, vec se se dogadjaj odviti sa ili bez tvog prisustva.

    Dosta toga nisam naveo, ali kao sto rekoh, za to imas grdilo preview-a na netu pa trazi. Ali navedi mi jos jednu igru koja ima bilo kakve dodirne tacke sa ovolikim stepenom AI-a pa mi onda reci NPC je vazda NPC.
    Last edited by Infiltrator; 07-10-05 at 13:31.
    Infiltrator out.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ao... jednom NPC, Vazda NPC... Najnapredniji, ali NPC. nista istinitije od toga nema. Taj sistem obaveza razvio je monolith prije 5 godina, nista groundbreaking. Kad u igri posle 10 minuta ne budem mogao da poznam kontrolise li nekog lika AI ili covjek, onda cu i ja promijeniti misljenje

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    unidentified
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick
    ao... jednom NPC, Vazda NPC... Najnapredniji, ali NPC. nista istinitije od toga nema. Taj sistem obaveza razvio je monolith prije 5 godina, nista groundbreaking. Kad u igri posle 10 minuta ne budem mogao da poznam kontrolise li nekog lika AI ili covjek, onda cu i ja promijeniti misljenje
    Mislis kad ti neki NPC pridje i samo te prati i bulji u tebe, da bi te 5 minuta nakon toga pitao "CYBERZ?? A/S/L??"

    Mene bi to definitvno ubijedilo a mnogo je lakse za ubacit od RAI-a

    Na koju si to monolithovu igru reko da je imala isti sistem posto mi je to nekako tesko za povjerovat (mada je mogla imati sistem sa obavezama koji je daleko jednostavniji)? Koliko se ja sjecam od monolitha je mogo bit Shogo:MAD bit prije 5 godina.. ali sumljam da su tu ubacivali obaveze (FPS)?
    Infiltrator out.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    362
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Dok sam ja razbijao pro LPB igrace na italijanskim quake2 serverima sa pingom 250 vi ste igrali crni na tetris 1/99 ... (morao sam da se ukljucim u ovu popularnu i vec standardnu gamersku raspravu )

    Infi stvarno je za ocekivati da se na CDM-u naleti na 80% junk reply-ova ali luna(nagual) nije gamer koji pise takve... Evo ja ti garantujem za njega ... tako da si pogrijesio u startu sa onim postom, mada te razumijem - ponekad od silnog smeca na CDMu dobijes zelju da posaljes nekog u ****, mada kao i obicno ispostavi se da je to neko ko je najmanje kriv za glupe spam postove ...

    I sad posto ste se slozili da je NPC uvijek NPC, s tim sto su NPC-ovi u ovoj igri dosta napredniji od ostalih vratite se temi

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    unidentified
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [2fast4u]
    I sad posto ste se slozili da je NPC uvijek NPC, s tim sto su NPC-ovi u ovoj igri dosta napredniji od ostalih vratite se temi
    Slazem se

    Da kazem nesto o stealth sistemu, svako ko je u Morrowind to probao.. brzo se razocarao. Stealth se sastojao u cucanju i recimo u sred bijela dana sa max stealthom si mogo proci ispred nekog a da te on ne vidi. Isto tako si sa niskim stealthom mogo bit u kakvu rupu u pecini a neprijatelj bi te vidio sa 20 metara. Osim thieves guilda (kojeg ce opet bit u oblivion), takodje imali smo i "legitiman" assassin guild - morag tong. Kod njih si mogo da na sred pijace ubijes metu, i kad dodju strazari ti im pokazes papire i odsetas. Ne vise. Od sad ako ces u assassin guild ides pravo u "ilegalne" ubice - Dark Brotherhood. Vec sam naveo kako se do njih dolazi i primjer jednog od mnogih questova koji nude, ali da nastavim o stealth aspektu.

    Sada se stealth dosta promijenilo, na bolje naravno (a gore nije moglo nikako ). U oblivion team je uso tip koji je radio na Thief 2 i Thief 3 igri, tako da je to u startu odma plus. Sunjanje se izvodi jednostavno na cucanje, ali sada sjenke igraju mnogo vecu ulogu. Ubacen je i indikator u vidu oka na centru ekrana koji pokazuje stepen prikrivenosti. NPC likovi ce reagovati verbalno i vizuelno "ako im se nesto pricinjelo" tako da nije svedeno sve samo da te vide ili da te ne vide. Svako oruzije, od bodeza, dai-katane, pa do luka, imace specijalanu animaciju za sneak attack, i taj napad ce ignorisati bilo kakav armor. Znaci, kada ste u ulozi thief lika, definitivno je bolje spavati danju, a nocu rabotat. U vecim gradovima tokom noci mozete opljackati radnje dok njihovi vlasnici spavaju, izbjegavajuci pri tome patrole strazara. Lockpicking je dobio potpuno novi aspekat i slican je Thief: Deadly Shadows sistemu, takodje je od velikog uticaja vas lockpicking level i lock level same brave. Sve kradje, zlocine ili ubistva kojie pocinite, ostace tajna dok nema svjedoka, naravno . Alchemy ce igrati dosta bitniju ulogu za thief likove u oblivion nego u morrowind, jer se mogu praviti razni poison napici kojima se mogu natopiti strijele ili nozevi, macevi itd. Oni su tu za samo prvi udar oruzija, tako da ih nakon toga morate ponovo nanijeti, ali su efekti nekih dosta korisni, cak i ako ih samo 1 u toku borbe upotrebite. Sve u svemu, ne mogu docekat kraj novembra dok nasi dragi pirati ne izbace ovu igru
    Infiltrator out.

  18. #18
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Beograd
    Posts
    285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Probajte ovaj test da vidite kako ce vam raditi igre na vasoj konfiguraciji:

    http://www.srtest.com/referrer/srtest

    Ima i Oblivion na listi

  19. #19
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    340
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy

    Imas 6600GT i nisi zadovoljio RECOMMENDED.
    Pa sta ja onda da kazem

  20. #20
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Beograd
    Posts
    285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma strasno, za recommended treba 6800.

    Mada, ja se nadam da ce raditi fino na 1024*768 sa detaljima na medium, meni je dosta ako bude tako.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    kuku, tek meni je muka, ja imam 6200 jadnu
    A vala proslo je vrijeme kad sam budzio kompjuter kako koja nova igrica izadje.
    A sto se tiche, igrice, poskidao sam sve filmove i trailere, i stvarno izgleda odlicno.
    Posebno ono random generated forests ili kako se vec zove.Ili ona NPC teta sto se naljuti na kucka pa mu radi fireball xaxaxax
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  22. #22
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Beograd
    Posts
    285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Check this out:

    http://elderscrolls.com/images/art/ob_pc/obliv32B.jpg

    Ako je ovo direktno iz igre, WOW!!!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    yes it is in-game
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  24. #24
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    igra je u gold fazi i izlazi 20 marta pa vi vidite sta ce te)))

  25. #25
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    340
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy

    Ako je ovo IN GAME grafika, ovu igru je gre'ota igrati i na MEDIUM.
    Sto u prevodu znaci, ja je nikada necu igrati. xexe

Page 1 of 7 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •