Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 33

Thread: Norveska...

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Norveska...

    Odlucih se da otvorim ovaj topic na ovome forumu posto vidim da ovdje ima ljudi koji vole putovanja i koji kada su na putu znaju kako treba da se opuste, uzivaju i dozive mjesto gdje su posli onako kako to stvarno treba da se dozivi.

    Nego, da li je ikad neko bio u Norveskoj ili u drugim zemljama Skandinavije, ali pretezno me zanima Norveska. Moje znanje o ovoj zemlji je veoma slabo, znam da je zemlja kraljica fjordova koji su najljepsi u svijetu i da je tamo carstvo ribe, pogotovo bakalara. Znaci ribanje je osnovna grana ove zemlje koliko mi se cini, a znam da imaju ravijene i sportove na snijegu. U Norveskoj su jako izrazene bijele noci, zbog same pozicije na zemaljskoj kugli, te dani traju mjesecima kao i noci, samo kad na njih dodje red . Ako dobijem odmor od 7 dana idem u Norvesku, pa cu se vratit za koju godinu .

    Da li neko zivi u Norveskoj i kakav je zivot tamo? Da li je neko bio na neko egzoticno putovanje, preko kojih agencija, adrese, linkovi, brojevi telefona??? Koje gradove treba vidjeti, sta treba vidjeti u njima? Jos stvari po kojima je Norveska znacajna ako ustvari i jeste. Da li imate zelju da podjete na putovanje i obidjete Norvesku obalu?

    I da, nadam se da ovaj topic nece tako brzo krenuti da poranja pud dna...
    Samsung Galaxy S7

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drago mi je da se neko interesuje za Skandinaviju, ovde ima tako puno da se vidi!

    Ja sam bila na skijanje na granicu izmedju Svedske i Norveske i moram reci da je bilo odlicno. Imam veliku zelju da idem za Oslo, ima autobus da se ide preko dana izlet odavde, ali nikako da nadjem vremena.

    Imam jos da kazem oko Norveske ali vraticu se kad stignem da napisem jedan malo duzi post. Ako koga zanima Svedska (juzni dio) ili Danska (Kopenhagen narocito) neka pita, imam sve moguce informacije!
    Last edited by Shiney; 05-10-05 at 13:26.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa napisi i o tome kasnije ovdje, ali prioritet mi je Norveska! Naravno, i Danska i Svedska dolaze u obzir, kao i Finska, jezera Finske i onaj cijeli veliki zaliv...
    Samsung Galaxy S7

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Yeah, Bonja the Zmaj je obisao Norvesku- juzni i centralni priobalni dio. pisacu kasnije, imam mnogo lijepih prica za tu zemlju...
    Vecina ljudi je zla

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dragone,
    moja drugarica ovdje je Norvezanka. Ja cak mislim da si je upoznao jer je izasla preproslo ljeto sa Srdjanom jednu noc u Kotor. Sa njenih slika iz price izgleda prelijepo.
    "...Daddy dear,if i can kill one man, why not two?well...nurses smile-when u got iron vains u can't stain their pretty shues..."

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve potpisujem stojereko C_Dukljanin....samo meni je Copenhagen favorit!
    Norveska je preskupa, prehladna i preprosta.
    Svi puse cigare na komad ili motaju duvan. Nikad nisam popio vise metil alkohola nego tamo pijuci neki Akevit domaci jer je pivo oko 5 eura mala kriglica za djecu...
    Patoloski mrze Svedjane tj sprdaju se sa njima a svedi su za njih ka za nas Slovenci, sve imaju bolje i sredjenije....
    Kad se vozis centralnim djelom jos uvjek vidis ostataka Norveske prije nego je nadjena nafta...Oslo je bio drveni grad...meni je npr. Beograd ljepsi arhitektonski...
    Najljepsu stvar koju sam vidio je nacinio Ivo Caprino sa trolovima i naravno Gustav Vigeland...njegov park mi je i dan danas inspiracija...i to jejedina stvar zbog koje bih se nekad ponovo vrnuo u Norvesku.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Sve potpisujem stojereko C_Dukljanin....samo meni je Copenhagen favorit!
    Norveska je preskupa, prehladna i preprosta.
    Svi puse cigare na komad ili motaju duvan. Nikad nisam popio vise metil alkohola nego tamo pijuci neki Akevit domaci jer je pivo oko 5 eura mala kriglica za djecu...
    Patoloski mrze Svedjane tj sprdaju se sa njima a svedi su za njih ka za nas Slovenci, sve imaju bolje i sredjenije....
    .
    Ja bortsett frĺn SAPO ofta göra problemen
    She is only here to annoy herself!

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SUCCUBUS
    Dragone,
    moja drugarica ovdje je Norvezanka. Ja cak mislim da si je upoznao jer je izasla preproslo ljeto sa Srdjanom jednu noc u Kotor. Sa njenih slika iz price izgleda prelijepo.

    e bravo, toga se nisam sjetio...

    Posalji mi PM-om njen email, pa cu joj se javiti ja
    Samsung Galaxy S7

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Justice, Crnogorce, hvala vam puno na opisima, nadam se da cete ponekad ako vam nesto padne na pamet sto ste zaboravili baciti odje

    Znaci Crnogorce, imam kod tebe spavanje a? Eto reko si, pa da ja to imam u vidu odma
    Samsung Galaxy S7

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Recite mi nesto o uslovima rada, sta se tamo radi najvise sem te nafte i ribarstva??
    Znaci li to ako je covjek ekspert za naftu da tamo moze naci mnogo jak posao???
    Samsung Galaxy S7

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nabavit cu ti ja spavanje,, kvalitetnije od Crnogorca_D ....imam jos par dobrih brojeva telefona, samose fizicki dobro spremi, moraces da "radis" vise no ikad

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Nabavit cu ti ja spavanje,, kvalitetnije od Crnogorca_D ....imam jos par dobrih brojeva telefona, samose fizicki dobro spremi, moraces da "radis" vise no ikad

    Heheheh, neka de, polako, nemoj mi sad "upropastit" topic . Bit ce vremena za sve, samo da se ja dobacim do tamo...

    Zna li neko mozda IRC parametre za neki Norveski CHAT, ja sam naso nesto preko googla ali mi otvara direktno iz firefox-a, a niko ni da bekne engleski pa ih nista ne razumijem, i nece niko da kaze koja im je adresa IRC-a...
    Samsung Galaxy S7

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Yeah, Bonja the Zmaj je obisao Norvesku- juzni i centralni priobalni dio. pisacu kasnije, imam mnogo lijepih prica za tu zemlju...

    Bonjo, ocemo li cut sto od tebe da valja???
    Samsung Galaxy S7

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A recite mi vi koji ste bili tamo kako se krecu cijene malih kucica, brvnara i sl, mora da ih tamo ima na milione??? Koliko se krecu uopste cijene kuca prosjecnih? Da li je tamo euro na snazi, ako nije pretvorite mi to u eurice...
    Samsung Galaxy S7

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Stavili su opet izgleda Crnogorca Dukljanina - Zveka na ignore, on bi objasnio cijene tih kucica, ne vidim mu postove, aaa kakav je surovi poredak na CdM !
    Vidi li mu ko drugi postove ?

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dr_Dragone
    Bonjo, ocemo li cut sto od tebe da valja???
    Ovako. Oplovio sam taj dio norveske obale od Stavangera do Trondhajma, bio sam Arendalu, Kristijansandu, Alesundu i jos nekom mjestu sjeverno od Trondhajma.


    Sad, ne znam koliko te zanimaju price o Norveskoj i narodu ili samo nacin da se "prebacis" tamo za stalno? :-)
    Vecina ljudi je zla

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dr_Dragone
    A recite mi vi koji ste bili tamo kako se krecu cijene malih kucica, brvnara i sl, mora da ih tamo ima na milione??? Koliko se krecu uopste cijene kuca prosjecnih? Da li je tamo euro na snazi, ako nije pretvorite mi to u eurice...

    mislim da je jos NoK na snazi i odnos bi bio otprilike 1:8

    Cijene nekretnina su uzasno velike; kao i sve drugo. Al' standard :-)
    Salu na stranu- socijalne sluzbe i obrazovanje im je nevjerovatno. Npr. ako norveski drzavljanin upise odluci da upise fax u Australiji, drzava ga finansira, al pod uslovom da poslije faxa odradi neke godine u drzavnoj upravi.
    Znam da je pocetkom XXI vijeka socijalna pomoc za nezaposlene bila izmedju 1000 i 2000 DEM mjesecno... (ali isto tako i pivo je bilo od 15 DEM pa navise :-()
    Last edited by Bonja the Zmaj; 11-10-05 at 10:00.
    Vecina ljudi je zla

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Ovako. Oplovio sam taj dio norveske obale od Stavangera do Trondhajma, bio sam Arendalu, Kristijansandu, Alesundu i jos nekom mjestu sjeverno od Trondhajma.


    Sad, ne znam koliko te zanimaju price o Norveskoj i narodu ili samo nacin da se "prebacis" tamo za stalno? :-)

    Ma pisi sve, ti kao da skrtaris na tekstu . Sve me zanima o Norveskoj, stoga ne stedi prste...
    Samsung Galaxy S7

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Thumbs down Crnogorac_Dukljanin / Zvek_Zivi /Grad Heroja

    Komsija stvarno mi je za ali sam pisa masu puta. Moderatori ili admini su izbrisali postove ,tako da mi je tesko pisat tolko ! To se moz zafalit njima !Nedje kad imadnem vremena sve natenane cemo ti srocit u pismo OK ! Cujemo se !

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    stvarno ne vidim razlog zasto su te obrisali....posebno zasto su obrisali sve tvoje postove?
    To je krajnja inkompetencija ljudi oji vode forume ili koji odlucuju...ja to mogu reci jer sam vodio neke druge mnogo posjecenije forume dok su oni jos gurali tutu da upali...sramota
    bas mi je zao Grade....

  21. #21
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nijesu ih obrisali nego su stavili njegov nick Crnogorac Dukljanin na IGNORE, niko osim njega, ne može da čita postove nick-a Crnogorac Dukljanin.
    Sramota kakav režim vlada na CdM.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    A to jes bez obzira kakve stavove neko ima ne treba ga brisat. U necemu se slazemo a u necem ne je*i ga svi smo razliciti
    She is only here to annoy herself!

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Hej people, sto ste stali?! Ajde vi koji ste imali srecu da posjetite ove divne zemlje, pisite! TopiK je super!
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja protestvujem jer nema Dukljaninovih tekstova koji su bili najdetaljniji...ipak on je tamo zivio duze i ide veoma cesto....

    Samo da ponovim...kad predjete granicu sa Svedskom, dobijete kuturni sok..sve je ljepse i sve blista.....a kad dodjete brodom iz Osla u Kopenhagen...hmmm...taman isto ka kad se vozis od Niksica prema PG i prvo prodjes kroz Danilovgrad ( koji je na zalost takav kakav je) pa onda dodjes u Podgoricu ...
    Dzabe im sve pare jos uvjek nijesu uspjeli ni da se primaknu Dancima i Svedjanima...

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stvarno je steta sto nema onih CRNOGORCEVIH postova, i ja se nadam da ce se udostojiti i ponovo nam napisati sve ono kako je on dozivio ovu zemlju.

    JUSTICE, znaci ti kao i CRNOGORAC (sadasnji GRAD_HEROJA) potvrdjujes da su Svedska i Danska mnogo bolje od Norveske? GH je rekao da je Svedska otvorenija, da je sve mnogo komotnije sto se tice izlazenja, trgovine, pa onda samih stanovnika, ali dajte jos razlika? Konkretno zasto je Norveska losija osim njihovog jakog standarda zbog kojega je tamo sve tako skupo???
    Samsung Galaxy S7

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Majka Norveska
    By Night_Blade in forum Muzika
    Replies: 5
    Last Post: 22-08-04, 14:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •